24 máj 01, 19:39:42 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Szavazás
Kérdés: Melyik Animének sikerült legjobban a magyar szinkronja?
Bleach
Naruto
Kiddy Grade
Full Metal Panic/Fumoffu?
Yu Yu Hakhuso
Tokyo Mew Mew
Inuyasha
Honey and Clover
Full Metal Alchemist + movie
Death Note
Blood +
Salior Moon
Dragon Ball
Kaleido Star
Digimon /minden sorozat/
Blue Gender + movie
Yu-gi-oh + GX
Trigun
Slayers /minden sorozat/
F-zero
Shaman king
Cowboy bepop
DICE
Ghost in The Shell /sorozatok +filmek/
Soul Eater
Detective Conan
Dinosaur King
Nodame Cantabile
NANA
Chrno Crusade
Ghibli-filmek /összes film/
Egy régebbi anime
Kommentelni fogom
Torkos Borz, a kis szuperhős anime
Deltora Quest
Vasember
Vampire Knight

Oldalak: 1 2 3 [4] 5
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Melyik Animének sikerült legjobban a magyar szinkronja?  (Megtekintve 30075 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
samdav
Moderátor - DB részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 8876


Shokugeki no Sam D. Av


WWW
« Válasz #45 Dátum: 12 jan 23, 23:25:33 »

Szerintem Sámánkirály, Yu Yu Hakusho, Dragon Ball, Death Note. Ezeknek nagyon jók a szinkronhangjaik és amúgy is jók a szinkronok is Nevet
Naplózva

Tiszteletbeli szüleim: Aemy & Gabor-sama Mosolyog  Az úrnőm: Zoé-hime Nevet  Kami-samám: Orph D.eus bow Húgom: Zizi100
 Testvéreim: Cart, Hiei, Tapion, Th Mesterem:  Chakra \"The anime Gintama\'s goal is become the King of the Samurai!\" Nevet
\"Money makes the world go round.\" Mosolyog
Saiya-jin4ever
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Vízesés Falu Rejtett Vízesés Falu

Hozzászólások: 428

Ore Amerika! Ore Hīrō!!


« Válasz #46 Dátum: 12 jan 24, 15:37:02 »

Dragon Ball, lehet azért vagyok elfogult, mert nosztalgikus  Nevet
Naplózva

L- Hümm-hümm Próba cseresznye,by néni a buszmegállóban Hümm-hümm -L
Tawnahroore
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 17



« Válasz #47 Dátum: 12 feb 13, 20:23:30 »

Hát nem épp ezen törtem a fejem a buszon ülve?! Nálam egyértelmű győztes a Nana lett. Mindenki hibátlanul teljesített, és ezt nézvén koronáztam meg kedvenc szinkronszínésznőmet. Háromból egy pipát a Bleach is megérdemel. Minden anime, amely Csőre Gabit szólaltat meg (még ha nem is tartósan), valamit jól csinál, hogy Csongiról ne is beszéljek. Én persze sok másét is szeretem: Dragon Ball, Soul Eater, Yu-gi-oh, FMP, FMA...
Csak szinkrongárdát nézünk, vagy a magyar változatokat teljességükben? Mert a szövegek terén nálam pl: kiemelkedik a Lovely Complex (NTD utalás FTW).
Naplózva
RádonNaruzoo
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 24


Titánia harmadik Uralkodója


WWW
« Válasz #48 Dátum: 12 júl 23, 20:31:42 »

 én Full metal panic fumoffut  és a Chrono Crusade. jött be Narutónál el szúrták Sakura hangját nem tudom hanyadik résznél de az a hang valahogy nem paszolt a karakterhez szerintem jobban tetszet az előző szinkronhangja ha már egy animét szinkronizálnak azzal a hangal folytasák akivel be mutaták a szereplőt kivéve a azóta eltel pár év az animében az esetben más a tészta Hümm-hümm Gondolkozik Pojén
Naplózva

Réges rég volt már de tisztán emlékszem arra a fálydalomra amit az ő látogatásuk okozott 2015 December 1-je; egy bolygó méretű háború kezdete. .Elsőként A.R.F.E.H. kat küldték az emberekre amik igen csak vérszomjas egy bestiák amint ki lőtték a műholdakat már vakok voltak az emberek a világ összes fő városát támadás érte a népeséghez viszonyitva az arányokat....
Lilith
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 51


« Válasz #49 Dátum: 12 aug 14, 09:07:08 »

Death Note. Eléggé passzolnak a hangok, főleg L-é, és Light-é.
Naplózva
Hédi
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 860


Tesco Gazdaságos Kage Bunshin


WWW
« Válasz #50 Dátum: 12 okt 12, 17:55:33 »

általában kritikus vagyok a szinkronnal szemben, de az FMA-t egyszerűen imádom Nevet Szabó Máté a kedvencem benne (Ed) hihetetlenül jól játszik a hangjával és nagyon passzol a karakterhez Nevet
Naplózva

"Dissect me 'til my blood runs down into the drain
My bitter heart is pumping oil into my veins"
-------------------------------------------------------
::MAL::
::TUMBLR::
Pein7
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 250



« Válasz #51 Dátum: 12 okt 20, 21:33:15 »

Szerintem egyetlen anime ahol mindenhol stimmelt hang és!!!ezuttal sokkal jobb volt mint a igazi az nem más Full METAL PANIC SOROZAT.
Többi se rossz de ezaz egyetlen ahol hiba nincs. bye bye
2.Naruto,ott vannak egy kis bakik de még elfogadható.Csak annyi meg kell szokni mert egyesek 7év keresztül japán halloták és elején fura de meglehet szokni magyarul Mosolyog
Gyertek át szavazni  bye bye
« Utoljára szerkesztve: 12 okt 20, 21:34:31 írta Pein7 » Naplózva
Zizi100
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 1238


Micisapkás Magdi Anyus fan, ki szeret sokat írni!


« Válasz #52 Dátum: 13 aug 01, 23:29:17 »

A Death Note, és az Ezüst Nyíl. Legalább is azok közül amelyiket magyar szinkronnal láttam, nekem ezek jöttek át a legjobban. xd Viszont a Narutoban is van 1-2 eltalált szinkronhang.
Ja és kifelejtettem egyet... KUKUCSKA. ikszdé Annak tényleg zseniális lett a szinkronja. Nevet Amúgy nekem személy szerint a Soul Eateré is bejött. A legtöbb karakterhez illik a kapott hang.
« Utoljára szerkesztve: 13 aug 01, 23:42:22 írta Zizi100 » Naplózva


Kell a világnak néhány hülye ember is. (pl.: Én) ; Alcohol is free!!!
- Honnan éri Sasukét a fény? - Sehonnan mert jobb neki a sötétségben! *by heo*
Családom: Mester ~ heo, Tesóm ~ samdav, Gazdám ~ A-c
Spof86
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 16


« Válasz #53 Dátum: 13 aug 02, 01:41:53 »

Olyan nincs, hogy egyik se? Gondolkozik

A japán Seiyuu-k közelébe sincsenek a magyarok,  akár lehetne is de nincs rá igény " meg úgy is csak mese", szinten letudják.  És általában, csak azoknak tetszik a magyar szinkron aki nem animézik nagyon, szóval a négy nagyobb shounen-nél leragad.  Igaz ez csak az én véleményem, aki add az animézésre annak eszébe se jut más nyelven megnézni. Mivel a szó fordulatok. A helyzet viccek, karakterek és az egész hangulatát nem lehet átadni. Mivel ott elégé nagy kultúrája van.
De, az angolnál sincs jobb helyzet, ott már több embernek tetszik, de nekem abból se tetszik egy se....talán a redline...de annak se.
Naplózva
Mistich
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1550



« Válasz #54 Dátum: 13 aug 05, 14:56:56 »

Nyilván szinte mindenhol jobb az eredeti, de miért lenne olyan hogy egyik se? A sok rossz között is vannak kevésbé rosszak.

Amúgy Death Note, Yuu Yuu Hakusho, Slayers, Sámán király. Mindegyiké zseniálisan jó lett. A YYH-é speciel sokkal jobb mint eredetiben szerintem.

Szavazatmódosítást lehetne kérni? Változott már a régi szavazatom óta a véleményem.
« Utoljára szerkesztve: 13 aug 05, 14:57:33 írta Mistich » Naplózva

K ichigo
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 3176


Shinigami Daiko Partner's: Tensa Zangetsu & Rukia


« Válasz #55 Dátum: 13 aug 05, 17:23:21 »

Dragon ball a régi klasszikus mivolta miatt is a jók között van.
Japánul Goku hangjától a falra tudnék mászni smirksweat
Amiket nagyon eltaláltak és megtetszettek Az a fullmetal panic,A fullmetal alchemist,slayers és A YYH.
AZt el ismerem amit még a régi A+ csinált nagyrészt egész jók lettek átlaghoz képest mindenképpen kacsint
Naplózva

Gaburieru
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 330


ガブリエル


« Válasz #56 Dátum: 13 aug 05, 17:53:38 »

Olyan nincs, hogy egyik se? Gondolkozik

A japán Seiyuu-k közelébe sincsenek a magyarok,  akár lehetne is de nincs rá igény " meg úgy is csak mese", szinten letudják.  És általában, csak azoknak tetszik a magyar szinkron aki nem animézik nagyon, szóval a négy nagyobb shounen-nél leragad.  Igaz ez csak az én véleményem, aki add az animézésre annak eszébe se jut más nyelven megnézni. Mivel a szó fordulatok. A helyzet viccek, karakterek és az egész hangulatát nem lehet átadni. Mivel ott elégé nagy kultúrája van.
De, az angolnál sincs jobb helyzet, ott már több embernek tetszik, de nekem abból se tetszik egy se....talán a redline...de annak se.

Én azért viszonylag sok animét láttam már, nem csak a nagyokat (és egyébként imádom a japán nyelvet), de pl. egy Fullmetal Alchemist: Brotherhood-ot sokkal szívesebben megnézek magyar szinkronnal, mert például zavar, hogy Ed-nek is női szinkronhangja van az eredetiben (máskor nem szokott zavarni, de itt valamiért nagyon). Meg a Dragon Ball-nak sem tetszik az eredeti szinkronja, a magyarral meg az a baj, hogy ezekbe az ordításokba, nyögésekbe nem túl sokat adnak bele a színészek meg a fordítás sem a legjobb.
Amúgy én az FMA-ra, a Slayers-re és a Ghibli filmekre szavaztam, az ilyen "egész estés" filmeknek általában odafigyelnek a szinkronjára Mosolyog.
« Utoljára szerkesztve: 13 aug 05, 17:54:48 írta Gaburieru » Naplózva
Spof86
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 16


« Válasz #57 Dátum: 13 aug 07, 07:56:42 »

Mistich:
Nyilván szinte mindenhol jobb az eredeti, de miért lenne olyan hogy egyik se? A sok rossz között is vannak kevésbé rosszak.

De, pont igazoltál kevés rossz is, rossz.  És ez lehet csűrni csavarni, de max. hozzászokik az ember, és rá mondja ez viselhető.

Gaburieru:
Én. 200+ körül járok animéknél szóval én is tudom miről beszélek.
zavar, hogy Ed-nek is női szinkronhangja van
Feltételezem a Narutot is nézed, mivel ezen az oldalon vagy szóval, az nem zavar, hogy naruto hangja is nő adja?
Engem, már rég nem lep meg elég sok férfi/fiú karakter női hang adja, de emiatt nézni egy kevésbé jó szinkronnal, te dolgod. Nevet
Ghibil? én kettőt hallomat, de siralmas...a hangokat eltalálták, de teljesen érzelem mentesen adják elő.
Naplózva
Gaburieru
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 330


ガブリエル


« Válasz #58 Dátum: 13 aug 12, 20:09:51 »

Tudtam, hogy ezt fogod felhozni, ezért is direkt odaírtam, hogy máskor nem szokott zavarni, de itt valamiért igen, és nem, Narutonál sem zavar. Azt meg hadd döntsem el én, hogy nekem mi számít jónak és mi rossznak, rendben? Mosolyog
Naplózva
Obito
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 4


« Válasz #59 Dátum: 13 aug 12, 21:16:33 »

Szerintem a Death Note...
A hangok illenek a szereplőkhöz...
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 [4] 5
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!