24 szep 20, 18:33:43 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 29 30 [31] 32 33 ... 37
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Rikudou-sennin (a hat út bölcse) és az ő 6 útja  (Megtekintve 161106 alkalommal)
0 Felhasználó és 23 vendég van a témában
Utakata24
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Vízesés Falu Rejtett Vízesés Falu

Hozzászólások: 187


Tsuki no masutā


« Válasz #450 Dátum: 12 márc 16, 08:48:30 »

Dr.szabi :

ez egy helytálló elmélet  szerintem bár én szerintem a pecsételő technikák nem lehetnének utak, elméletben a 6 út a végső izanagihoz kell ,nem pedig 10 farkúhoz, szerintem inkább a jinchuu lét is egy út, én valahogy így képzelem az utakat:

1. sharingan
2. Senju erő(etéren kishi nem mutatott túl nagy fantáziát)
3. Rinnegan
4. Jinchu lét
5. maga a juubi
6. és ez itt a kérdőjel, de lehet hogy ide kell a pecsét és szabi, igazad van.
Naplózva

"A hülyeség nem pók, de mégis behálózza a világot"
Andi

"Óvakodj az olyan dolgoktól, aminek nyele van, mert azokkal dolgozni kell!!!!!"
Dávid

"Egy teve 2 hétig tud dolgozni anélkül, hogy inna; én 2 hétig tudok úgy inni, hogy közbe nem dolgozom"
Tomi

E-szerint élek:
"Jézus ott áll előtted, ha szomszédodat lelőtted.
Máriától kapsz egy pofont, ha a boltba lopsz egy kotont.
Kertedbe nő a vadkender, érted jő a pókember"
CsukiIce
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 575



« Válasz #451 Dátum: 12 márc 16, 10:07:15 »

Már többször és többen is mondták a mangában azt, hogy az Uzumakik a Senjuk távoli rokonai és azt is hogy két fia volt Rikodounak. Ezek alapján szerintem kizárható a 3. gyerek, főleg úgy hogy akkor nem távoli rokonok lennének, hanem közeliek és nem csak a Senjuké, az Uchiháké is, hiszen testvérekről beszélünk. A pecsételő technikákat többek között az öröklődés vagy a ritka használat miatt általában lejegyzik, így Tobi bármikor ellophatta volna azokat a tekercseket és ismét csak tanulnia kell.

Azt hogy Naruto egyre jobb viszonyban van a rókával úgy értettem, hogy egyre több chakrát kap tőle és azt már láttuk a Bijuu harcnál, hogy a Kyuubi legalább olyan erős mint 5 másik Bijuu. Emiatt hasonlít jobban Rikodoura és ugye a többi Jinjuurikitől olyan alakot sem láttunk, mint amilyet Naruto vett fel.

Az utakkal kapcsolatban még annyi megjegyzésem lenne, hogy a maradék 3 biztos nem könnyen elérhető. Az Uzumaki DNS-t Nagatotól megszerezhette volna, az enzimmel is hasonló a helyzet, a Sennin módot pedig csak tanulni kellene. A 4. útnak én a Jinjuuriki létet mondtam, itt a 10 farkú Jinjuurikiéről beszélünk, azaz a Jinjuuriki lét és a Juubi nem hiszem, hogy külön út lenne. Ha Tobi ennyit szenved a Bijuuk begyűjtésével (lehetséges 4. út), akkor a maradék 2 út elérése még nehezebb, még több fáradozást igényel, emiatt ezek még nem hiszem hogy elhangzottak volna a mangában.

Szerintem:
1. út: Uchiha DNS
2. út: Senju DNS
3. út: Rin'negan
4. út: 10 farkú Jinjuurikije
5. út: rejtély
6. út: rejtély
Naplózva

Mach5
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Válasz #452 Dátum: 12 márc 16, 11:11:16 »

10farkú jinchurikije nem hinném, hogy egy út lenne mert ha megnézitek az a három út amit ismerünk nagyából egyforma erőt add a használójának.  10farkú lét meg nem hinném, hogy 1út lenne mert ahhoz túl nagy erő. A 6út szerintem azt takarja, hogy megkapjuk rikodou sennin erejét a jinchuriki lét előtt és azért is kell a hat út, hogy azt a hatalmas chakra mennyiséget (juuby-t) bírja irányítani. Ha azt nézzük még a nyolcfarkúnak se volt akármilyen ember az pedig juubynak csak egy töredéke hát akkor milyen erő kell a juuby irányításához:) Szóval szerintem tobi azért is gyűjtögeti mind a hat útat, hogy utána bírja is irányítani a juubyt ha magába pecsételi. Meg a maradék három út ereje szerintem hasonló lesz mint amiket most ismerünk útakat.
Naplózva
batai15
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2124


Zero Division


« Válasz #453 Dátum: 12 márc 16, 12:03:36 »

hát szerintem maga a jinchurikiség nem, de mint tudjuk hogy hatalmas chakrát ad valakinek ha jinchuriki és irányítani iis tudja, másfelől elvileg a bijuuk specó képességekkel is felruházzák az illetőt. pl mint beenel az olaj vagyis a polis szerűség. vagy stb lehet itt is erről van szó, másfelől nagyon kivan hagsúlyozva  rikudo és a bijuuk kapcsolata is
Naplózva

"A gyáva mindennap meg hal, a hős csak egyszer"
"Sok ember a tettei miatt bűnhődött, én sokat bűnhődtem, de a tetteim most következnek"
Zsuzskaaaa Pirul (K)(L)
szlaceka
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 20


« Válasz #454 Dátum: 12 márc 17, 20:07:59 »

http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/570/9

Az itt elhangzottakból lehet következtetni azért.
Az első dolog ami kell neki az nyilván a 9 farkú, de nem hinném, hogy a pecsételőtechnikák miatt kellene Tobi-nak Naruto ugyanis ő nem ért hozzájuk, ha még értene hozzájuk akkor a sharingan segítségével kiszedheti belőle. Egyébként sok pecsételő technika létezik. Igaz ami igaz a vége felé Kurama, Rikudou pecsétjével volt lezárva, az animében megjegyezte ezt még a 9farkú is. Ahhoz, hogy valaki Jinchuuriki lehessen hatalmas mennyiségű chakrával kell rendelkeznie és az Uzumakik pont erről is híresek, a saját chakrájából többezer klónt képes megidézni az Uchiháknak messze nincs ekkora chakramennyisége és Orochimaru is képes volt a testek tulajdonságát valamilyen szinten hasznosítani habár ez őrajta nem látszott igazánés elképzelhető, hogy Naruto teste kell neki.

A Gedo Mazou az egy a Rinnegan által használt technika amit többmindenre lehet használni, de mivel a legenda szerint a Hold a 10farkú teste valószínűtlennek tartom, hogy a Gedo Mazou lenne.

Valaki kérdezte, hogy hogy tudja a MS képességeit használni Madara miközben neki Rinneganja van. Egyszerű, ő felébresztette a Rinnegant ugyanúgy ahogy mondjuk gyerekkorban a Sharingan is felébred. Nagatonak soha nem volt Sharinganja ráadásul, ahogy Tobi megjegyzést tett az ősz hajára valószínű, hogy az Uzumaki klán leszármazottja és Tobitól kapta elvileg a Rinnegant tehát akár Madara keze is lehet az egészben. Naruto azért győzhette le Nagatot mert csak a Rinnegan képességeit tudta használni az meg fikusz a MS+Rinnegan kombóhoz képest főleg ha megvan spékelve egykis Hashirama DNS-el.

Azok az utak amik még nem ismeretesek szerintem tuti erősebbek lesznek
« Utoljára szerkesztve: 12 márc 17, 20:10:06 írta szlaceka » Naplózva
STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #455 Dátum: 12 márc 17, 20:24:42 »

A hold-ban van a teste a legenda szerint. A Gedou MAzout úgy idézik, méghozzá nagyon úgy tűnt, hogy köze van az idézgetésének Rikodou örököseihez... hmm.. innentől simán lehet a juubi teste. SŐt.
« Utoljára szerkesztve: 12 márc 17, 20:25:43 írta STM » Naplózva
szlaceka
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 20


« Válasz #456 Dátum: 12 márc 17, 20:47:03 »

drszabi: Az hogy a Sharingan és a fa elem út az nem fórum legenda.

Nem véletlen, hogy mindenkinek az első DNS-e kell ami tartalmazza a fa elemet és Danzou is a kész Sharingant ültettetett magába és nem infúzión nyomatták bele az Uchia DNS-t. Bár az igaz, hogy az Uchiák DNS-e tartalmazza a Sharingan "kódját" de azt nem tudjuk, hogy sebészi úton csak azt a részt-ki tudják-e nyerni a DNS-ből. (Nagy valószínűleg nem) és pont ezért csór mindenki már kész Sharingant magának.

Azt én írtam vállalom, hogy nem lennék meglepődve azon sem, hogy ha Ridoku Szennin ( Illetve az a személy aki mind a 6 utat birtokolja) képes bármilyen Kekkei Genkai-ra amit eddig láttunk.
Nem azt írtam, hogy képes rá, hanem, hogy nem lepne meg ha képes lenne rá. És nem is szeretném, hogy valaki ezt félre értse.

Mach5: Tökéletesen egyet értek veled, szerintem Ha Ridokuról beszélünk akkor semmi sem lehetetlen. Ördögi
Ha csak azt nézzük, hogy fellőtte azt a holdat az égre és közben épp haldoklott. Kúl És nagy valószínűséggel így volt  mert Tobi visszaemlékezésekor is az utolsó erejét említi. Meg elveszítette a Bijuját és tudjuk, hogy az mivel jár, és már nem is volt fiatal.
Bár az is lehet, hogy ez miatt közvetlenül nem haldoklott, de akkor is idős volt és érezte, hogy nem fog már sokáig élni.

A fa elem biztosan nagyon sokat jelent és a Sharingan és a Rinnegan képességek is szóbajöhetnek önmagukban kb. ugyanolyan erősek lehetnek bár a sharingant erősen fel lehet fejleszteni. Ez a sharingan-dns dolog ez úgy felesleges téma ahogy van...

Valószínűleg nem képes minden vérvonalképességre, de a legerősebbeket birtokolhatja. Sharingan képességek, rinnegan képességek, senju képességek... ezek közül a sharingan és a senju elég határozottan szétvált, az animében arról volt szó, hogy a byakugan a sharinganból alakulhatott ki, de a sima narutoban még egy dojutsu volt ami pedig nejinek a byakuganját könnyedén megtévesztette, remélem azzal találkozunk még.

Rikudou-ról csak annyit, hogy felülműlni valószínűleg senkinek nem sikerült még és akik tudhatják, hogy mennyire erős volt valójában azok a bijuuk lehetnek csak Tobi is csak a legendákból és kutatásokból informálódhatott de az 100%, hogy nem akkor élt így visszaemlékezni se emlékezhetett. Ugyanígy a bijuuknak nagy esélyük van tudni, hogy mi a 6út.



Naplózva
Gaburieru
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 330


ガブリエル


« Válasz #457 Dátum: 12 márc 17, 21:28:11 »

Idézet
Valószínűleg nem képes minden vérvonalképességre, de a legerősebbeket birtokolhatja. Sharingan képességek, rinnegan képességek, senju képességek... ezek közül a sharingan és a senju elég határozottan szétvált, az animében arról volt szó, hogy a byakugan a sharinganból alakulhatott ki, de a sima narutoban még egy dojutsu volt ami pedig nejinek a byakuganját könnyedén megtévesztette, remélem azzal találkozunk még.
 

Azt a doujtsut, amire te gondolsz az egyik filler karakter használta (ha jól emlékszem Ranmaru) nem hinném, hogy szerepelne többet.
« Utoljára szerkesztve: 12 márc 17, 21:44:54 írta Gaburieru » Naplózva
STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #458 Dátum: 12 márc 17, 21:29:13 »

Hát, ha a kardok előkerültek abból a fillerből, végül is nem kizárt teljesen.
Naplózva
Utakata24
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Vízesés Falu Rejtett Vízesés Falu

Hozzászólások: 187


Tsuki no masutā


« Válasz #459 Dátum: 12 márc 18, 10:02:50 »

azok a kardok szerepeltek már a mangában, azok hivatalosan is a villámagyarak(v mik ikszdé) az a dojutsu meg kicsit full brutál volt, de a képességét nem tudtam leszűrni. ja meg azt akartam még mondani, hogy szerintem magában esetleg a tsukoyomi lehetne út, mert végülis ha belegondlunk, az volt az elme irányításának legmagasabb foka, mert a másik két mangekyou képesség már fizikai síkon üzemelnek. de még abba gondljunk bele, hogy tulajdonképpen a senju vérben mi a különleges? a hosszú élettartam és kitartás, vagy csak az egyenes ági rokonság a senninel.
Naplózva

"A hülyeség nem pók, de mégis behálózza a világot"
Andi

"Óvakodj az olyan dolgoktól, aminek nyele van, mert azokkal dolgozni kell!!!!!"
Dávid

"Egy teve 2 hétig tud dolgozni anélkül, hogy inna; én 2 hétig tudok úgy inni, hogy közbe nem dolgozom"
Tomi

E-szerint élek:
"Jézus ott áll előtted, ha szomszédodat lelőtted.
Máriától kapsz egy pofont, ha a boltba lopsz egy kotont.
Kertedbe nő a vadkender, érted jő a pókember"
Putir
Vendég
« Válasz #460 Dátum: 12 márc 18, 10:35:18 »

Ezzel a tsukoyomi=úttal nagyon nem értek egyet.
Nem tudom mire gondolsz másik két MS képességre ,de ott van a kotoamatsukami ami szintén nem fizikai.
Meg egyébként se a tsukoyomi a legmagasabb foka az irányításnak, a kotoamatsukamival sokkal jobban lehet irányítani az embereket.
Naplózva
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #461 Dátum: 12 márc 18, 17:36:54 »

... tsunadénak is van olyan technikája, h: yin  pecsét feloldás, ninja művészet teremtő újjászületés. Persze ő csak a saját sejtjeit teremti, de akkor is, a senju dns itt mutatkozik meg. ...

Tsunade nem teremti, csak erősen serkenti a sejtjei osztódását. Ami ugye brutál veszélyes, mert rövidíti vele az életét, mivel a sejtek csak adott számú osztódásra képesek. De ez mind elhangzott a Sannin harcnál.

... Ráadásul Tobi terve sem tökéletes. Ugyanis ha a Juubi a célja akkor ahoz kéne a teste is ami ugyebár maga a hold és azt hogy akarja leszedni? Köteletkötrá és lehúzza ikszdé . ...

Vagy megdobja egy Bansou Tenninnel. ^^" Bár nem semmi erő kellene hozzá.

... Nem véletlen, hogy mindenkinek az első DNS-e kell ami tartalmazza a fa elemet és Danzou is a kész Sharingant ültettetett magába és nem infúzión nyomatták bele az Uchia DNS-t. Bár az igaz, hogy az Uchiák DNS-e tartalmazza a Sharingan "kódját" de azt nem tudjuk, hogy sebészi úton csak azt a részt-ki tudják-e nyerni a DNS-ből. (Nagy valószínűleg nem) és pont ezért csór mindenki már kész Sharingant magának. ...

Plusz ugye a Sharingan egy remek harci eszköz és tökéletlen Izanagit sem lehet használni nélküle, mivel egy Sharinganos szem a technika ára. ^^

... tudjuk azt is, hogy 80ezer shinobi él(manga alapján) ...

80 ezer shinobi alkotja az Egyesített Shinobi Haderőt. De ennél többen vannak. Otthon maradtak a gyerekek, az öregek, az őrök, stb...

... A harcról nem tudunk sokat, csak annyit hogy Madara megidézte a Kyuubit és genjutsu alatt tartotta és így mentek a Hokage ellen. Hashirama szerintem nem támadta Madarát a Kyuubival együtt. Mivel vette volna rá? Egyszerűen csak Mitoba lett pecsételve és onnantól 1 vs 1 ment a harc. Az irányítást is lehet másképp érteni. Szerintem egyáltalán nem irányította őket, mindössze amíg egyet lépett vmelyik Bijuu, addig ő egy komplett erdőt növesztett köré és Madara Mokuton jutsui alapján meglehetősen nagy erejű technikáról beszélünk. ...

Hashirama átvette az irányítást Kurama felett, Mito pedig magába pecsételte.
http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/500/6

... Igaz ami igaz a vége felé Kurama, Rikudou pecsétjével volt lezárva, az animében megjegyezte ezt még a 9farkú is. Ahhoz, hogy valaki Jinchuuriki lehessen hatalmas mennyiségű chakrával kell rendelkeznie és az Uzumakik pont erről is híresek, ...

Naruto ugyanazzal a Shishou Fuuinnal zárta el magában újra Kuramát, mint amivel a Negyedik eredetileg is belepecsételte.
Az én tippem az lenne, hogy egyszerűen nem mindegy, hogy ki használja azt a pecsételő technikát. A zseni Minato, akinek semmi rokonsága az Uzumakikkal, vagy az idióta, de nem hülye Uzumaki Naruto, aki a Senjuk távoli rokona. kacsint

Ezzel a tsukoyomi=úttal nagyon nem értek egyet.
Nem tudom mire gondolsz másik két MS képességre ,de ott van a kotoamatsukami ami szintén nem fizikai.
Meg egyébként se a tsukoyomi a legmagasabb foka az irányításnak, a kotoamatsukamival sokkal jobban lehet irányítani az embereket.

Arra célozhatott, hogy a Tsukuyomi (főleg Itachi verziója) abban a kis képzeletbeli világban képes volt az "időt és a tárgyak sokaságát" is befolyásolni. Vagyis amit ott elképzelt, az ott megvalósult. Mosolyog Mintha csak az Izanagi yin fele lenne: http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/510/13
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
drszabi
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 1965


Kriminál pszichológus Vallás: mugen


« Válasz #462 Dátum: 12 márc 19, 11:46:06 »

A hold-ban van a teste a legenda szerint. A Gedou MAzout úgy idézik, méghozzá nagyon úgy tűnt, hogy köze van az idézgetésének Rikodou örököseihez... hmm.. innentől simán lehet a juubi teste. SŐt.

http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/467/15
Ezek szerint a hold maga a tese a juubinak, de legalábbis biztos h a hold középpontja a juubi. Szóval ha azt idéznék meg, akkor mi lesz a holddal? xDDDD A gedou mazou eléggé hasonlít a 10 farkúra, de pl.: a juubinak csak 1 szeme van, míg a gedou mazonak 10.


Szerk.:
Off: xD Rájöttem a 4. útra http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/572/16 Super saya-jin nak kell hozzá lenni, vagyis a saya-jin dns. Még bele is vág a képbe. xDDDD És ezt akarja tobi narutotol xDDDD
« Utoljára szerkesztve: 12 márc 22, 21:54:13 írta drszabi » Naplózva

Feleségem: hanii Szeretet; Gyermekeim: Lina Lisana, AyaseAkami, Neirda; Anyósom: Ritli-hime; Apósom: Hiei-sama; Sógornőm: Minagi-san;
 Mesterem: heo; Tanítványom: Tsunadehime; Petem: D3VON; Ritli-hime csigusza _@/°°
CsukiIce
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 575



« Válasz #463 Dátum: 12 márc 19, 12:08:01 »

Épp a Gedou Mazou szeme az (alakja mellett), ami miatt szinte biztos, hogy a szobor a Juubi teste. Nézd meg a szemeket:
 - 0 -> Nagato használta, még nem volt benne Bijuu: http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/447/10
 - 9 -> ha az összes Bijuu benne lesz, jelenleg csak 7 van nyitva: http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/536/17

Juubinak 1 szeme van, ez adódhat abból is, hogy a 9 Bijuu egyesül 1 nagy Bijuuvá: http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/467/14
Naplózva

szlaceka
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 20


« Válasz #464 Dátum: 12 márc 24, 00:36:33 »

Épp a Gedou Mazou szeme az (alakja mellett), ami miatt szinte biztos, hogy a szobor a Juubi teste. Nézd meg a szemeket:
 - 0 -> Nagato használta, még nem volt benne Bijuu: http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/447/10
 - 9 -> ha az összes Bijuu benne lesz, jelenleg csak 7 van nyitva: http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/536/17

Juubinak 1 szeme van, ez adódhat abból is, hogy a 9 Bijuu egyesül 1 nagy Bijuuvá: http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/467/14

Világosan meg lett mondva, hogy mi a történet. Szerintem felesleges a Gedo Mazou-ra tippelgetni. Általában ha valamit mondanak azt nem azért mondják, hogy félrevezessék az embereket, bár ez a ki a Tobi dolog érdekesre sikerült...
Naplózva
Oldalak: 1 ... 29 30 [31] 32 33 ... 37
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!