24 szep 20, 14:21:12 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 37
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Rikudou-sennin (a hat út bölcse) és az ő 6 útja  (Megtekintve 161008 alkalommal)
0 Felhasználó és 16 vendég van a témában
szasza01
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9


« Válasz #300 Dátum: 11 okt 27, 03:29:55 »

Spoiler veszély!!!


Nekem lenne egy olyan tippem, hogy Rikudou-Sennin-nek vörös haja volt, mint az uzumaki klánnak, hiszen az uzumakik erős testet kaptak amivel írányitani tudták a bijuu-kat, és Nagato is uzumaki klánból való( Tobi mondja ezt a mangában), és ő pedig egyenes ágon kapta a Rin.negant, és most már tudjuk ,hogy sharinganból lehet rinnegan is. Tehát Rikudou is uzumaki volt. És a hat út-ról annyit , hogy nem feltétlen technikáról van szó, mert mintha emlitette volna a manga, az egyik fegyverre is. Kb. ennyi, ha valakinek van valami észrevétele, akkor mondja!



Hát az elméletem megdölni látszik a heti manga után(11.10.28) , és elolvastam egy régebbi fejeztet, nem nagyon helytálló amit írtam(500.).
« Utoljára szerkesztve: 11 okt 28, 04:06:53 írta szasza01 » Naplózva
Duuu
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 929



« Válasz #301 Dátum: 11 okt 29, 20:24:11 »

Rikodou-sennin kardjáról, illetve botjáról elképzelhető, hogy köze van valamelyik úthoz? A botot tudja valaki, hogy mit jelképez? Sok helyen láttam már ezt a fajta botot.   Erre a fajta botra gondoltam: http://www.google.hu/imgres?q=rikudou+sennin&um=1&hl=hu&biw=1429&bih=715&tbm=isch&tbnid=rYQDrrHc68P1NM:&imgrefurl=http://dakrog.deviantart.com/art/The-Rikudou-Sennin-139864669&docid=PBllVz1oCOVtwM&imgurl=http://www.deviantart.com/download/139864669/The_Rikudou_Sennin_by_DaKroG.jpg&w=648&h=687&ei=Y1GsTrabIorR4QTBwumQDw&zoom=1&iact=hc&vpx=1176&vpy=153&dur=534&hovh=222&hovw=211&tx=87&ty=121&sig=105859348275066487144&page=1&tbnh=163&tbnw=168&start=0&ndsp=21&ved=1t:429,r:6,s:0
Naplózva
Utakata24
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Vízesés Falu Rejtett Vízesés Falu

Hozzászólások: 187


Tsuki no masutā


« Válasz #302 Dátum: 11 okt 29, 20:31:38 »

Azt hiszem h ilyenük van a shinto főpapoknak(javítsatok ki ha tévedek)
Naplózva

"A hülyeség nem pók, de mégis behálózza a világot"
Andi

"Óvakodj az olyan dolgoktól, aminek nyele van, mert azokkal dolgozni kell!!!!!"
Dávid

"Egy teve 2 hétig tud dolgozni anélkül, hogy inna; én 2 hétig tudok úgy inni, hogy közbe nem dolgozom"
Tomi

E-szerint élek:
"Jézus ott áll előtted, ha szomszédodat lelőtted.
Máriától kapsz egy pofont, ha a boltba lopsz egy kotont.
Kertedbe nő a vadkender, érted jő a pókember"
Manesz
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 892


Életművész


WWW
« Válasz #303 Dátum: 11 okt 30, 12:00:48 »

Igen ez a szerzetesek botja, amivel járták a nagyvilágot, pls Inuyasha Miroku (Ero pap) smirksweat
Naplózva


Duuu
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 929



« Válasz #304 Dátum: 11 okt 30, 12:07:41 »

Köszönöm szépen a válaszokat. Azóta utána jártam a dolgoknak, és felfedeztem, hogy az amaterasu meg az izanagi kapcsolatban áll ezzel a hitvilággal.
Naplózva
Utakata24
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Vízesés Falu Rejtett Vízesés Falu

Hozzászólások: 187


Tsuki no masutā


« Válasz #305 Dátum: 11 okt 30, 14:08:10 »

azt nem tudtam h ez a shinto vallás de azt igen hogy izanagi volt az első isten, amaterasu volt a napistennő és tsukoyomi a hold isten, valahogy így van.
Naplózva

"A hülyeség nem pók, de mégis behálózza a világot"
Andi

"Óvakodj az olyan dolgoktól, aminek nyele van, mert azokkal dolgozni kell!!!!!"
Dávid

"Egy teve 2 hétig tud dolgozni anélkül, hogy inna; én 2 hétig tudok úgy inni, hogy közbe nem dolgozom"
Tomi

E-szerint élek:
"Jézus ott áll előtted, ha szomszédodat lelőtted.
Máriától kapsz egy pofont, ha a boltba lopsz egy kotont.
Kertedbe nő a vadkender, érted jő a pókember"
drszabi
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 1965


Kriminál pszichológus Vallás: mugen


« Válasz #306 Dátum: 11 nov 02, 22:39:50 »

Mostmár tuti bisztos a mostani mangában használta tsunade a jutsuját bisztos régebben is hasznánla már 1 szer orcsi marcsi ellen de azt nem olvastam mangában. Mosolyog Yin fuuin,kai!ninpou souzou saisei! azaz yin pecsét  feloldás! ninja művészet teremtő újjászületés.Lehet h minden senju képes volt vmi hihetetlen életerő adó cuccos xxDDD jutsura csak nem hallottunk róla, vagy nemvoltak annyira nagyon kiemelkedőek.Ez ugyan olyan mint hashiramának csak ő a fának adottt életet, tsunade meg a sejtjeinek ennyi tsunade ugyan ezt a képességet a gyógyításba vitte hashirama meg a fák életre keltésére ennyi a külömbéség. Meg h tsunade ezt nemhasználhatja sokszor de csak azér mer a sejtjeinek tesz kárt nem a képesége miatt benne van h yin tuti h a senjuknak ez hát nemtom .Mosolyog)) ez vagány h tudjuk de nem meünk vele sokmindenre vagy legalábbbis én vmi tuti bisztos csak nemtom h mi lol :Mosolyog))) Igazábol ez eddig is tiszta volt nagyjábol,de ez a jin életerő ez már bisztossá teszi h tsunade azér ien vagány orvosninja csak egy kicsit máshogy értelmezte az élet adását meg ő nem oan profi mert csak 1 útja van h életet tud adni mondjuk 1 halottnak vagy inkább nem az út miat hanem h annyira nem erős vagy nemtom nemis tom na mind1.Ő nemtud életet adni de a még élő emberen hatásosan tud segíteni h életbe maradjon  meg a fizikai ereje is azér ilyenen hatalmas mer senju ha már orcsi marcsi vajon ő is a 6 út összerakásán fáradozott volna azér tud kauto ennyi mindent azér volt oan nagyra magával h sasukét megszerzni.Nemvolt akkor saske oan vagány azér még csak orcsi marcsi szegény levolt maradva 1 lépéssel neki még hosszabb volt az út madarához képest mer neki még uchiha vér se volt de az meglett volna meg a senju dns is volt neki a technikája is bisztos megvolt nem az a fos mint danzounak szóval lehet ő is és a végén pfúúú hát eltértem a tárgytól de naon :Mosolyog)) Kitöröljem az orcsi marcsis részt vagy ne ?::Mosolyog)))) rikudohoz semmi köze de azér mind1 szóljatok majd "megformázom" a szöveget ugymond ha aszongyátok h nemjó . Szóval az elejéhez viszont jöhetnek a hozzászólások bár sokmindent nem tudtunk meg de azér ez némileg csak bebizonyított valamit.Hozzászólásokat várok Mosolyog

biyakingan reagálva a hsz edre yin pecsét feloldás teremtő ujjászülezés jutsu + http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/510/13  nemhinném h ez csak véletlen,bár lehet h tévedek viszont h hasirama azér tudott fa elemet használni és így életet teremteni a semmiből azt viszont szinte tuti h ennek kösönhette ami a senju vérrel jár Hashiramának a fa elem egyedi képesség volt de azér a senju vérvonal nékül nemhinném h ment volna neki mert ha csak annyi lenne h ő fa elemet használ hát akkor annyi lenne h a víz meg a földet összekeverné oszt ott lenne mittom én egy fadarab de még az se de annak életet is kell adni h igazio élő fa legyen azse véletlen szerintem h yamato általában legalábbis csak szögletes fákat használ abba hol az élet sehol Mosolyog Ha nem a teremtésről vagyis életadásról  van szó akkor akárkinek menne de csak neki megy mert ő fejlesztette ki ismerve a saját képességeit  tudta valszeg h a senjuknak mi a különleges képességük és erre alapozva fejlesztette ki a jutsuját.Bár tény h ezek szerint minden senjunak menni kéne a fa elem de háziráma különleges volt és kész ennyi az egész xxDDD  . Tsunade képességeit meg így ahogy te meglehet magyarázni de azér különösen sok az összefüggés nem? meg 1 dolog h sakura ugy szépen megtanulta de azér mégis elmarad még tsunadétól+yin pecsétje neki nincs és nemhinném h ez tanulható volna. Bár a megfogalmazásban nemvitatkozok néha ratyi vagyok Mosolyog)) ja meg chiyo baa nem teremtette az életet csak a sajátját átadta másnak ez oan mint h egyik pohárbol a másikba öntöd a vizet hashirama meg a semmiből nyomta tele a poharat vízzel xxDDD
« Utoljára szerkesztve: 11 nov 03, 18:54:39 írta drszabi » Naplózva

Feleségem: hanii Szeretet; Gyermekeim: Lina Lisana, AyaseAkami, Neirda; Anyósom: Ritli-hime; Apósom: Hiei-sama; Sógornőm: Minagi-san;
 Mesterem: heo; Tanítványom: Tsunadehime; Petem: D3VON; Ritli-hime csigusza _@/°°
biyakingan
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 206


« Válasz #307 Dátum: 11 nov 02, 23:00:20 »

ennyi megfogalmazatlan marha...ságot egy helyen.......... Technikai KO

kezdjük ott hogy tsunade nem életet ad a sejteknek hanem osztódásra készteti azokat és éppen emiatt rövidíti meg az életét.

az ereje nem attól nagy hogy senju hanem mert csakrát koncentrál az ütésbe ahogyan sakurának is tanította.

Tsunade nem a dns miatt tudott gyógyítani hanem azért mert orvosi ninjutsut használt, ez ugyan az hogy nem az orvos egy egyedi képességekkel megáldott szuperhős, hanem mert megtanulta a gyógyítás tudományát.

Hashirama képessége nem azért adott életet mert senju hanem mert fa elemet használt és valőszínüűeg kevés köze van ehhez a senju dns-hez.

Valamint Kabuto ténylegesen életre tudja kelteni a halott sejteket és Chiyo nagyi is képes volt életerőt átadni és halottat visszahozni és ők sem senjuk

Utóirat: mondjuk az is igaz hogy akkor szoktam nagy marhaságokat írni amikor fáradtan felhúzom magam, úgyhogy előre is bocsánatot kérek minden olvasótól arra az esetre ha valamit rosszul írtam. smirksweat
« Utoljára szerkesztve: 11 nov 02, 23:09:30 írta biyakingan » Naplózva

Csak az vágyik békére aki megjárta a háborút.
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #308 Dátum: 11 nov 04, 18:43:58 »

drszabi:

Egy fórumon nem szép dolog belekötni más írásmódjába, de próbálj már egy kicsit igényesebben vagy egyszerűbben fogalmazni, mert így érthetetlen az egész. A vesszők helyes használata sem lenne hátrány.

biyakingan:

Kabuto nem kelt életre semmit. Egy élő testbe hozza vissza egy halott lelkét: http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/520/16
« Utoljára szerkesztve: 11 nov 05, 13:47:23 írta Chakra » Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
marioV
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 451


« Válasz #309 Dátum: 11 nov 04, 22:47:43 »

Most néztem Rikodou sennin fiának a szemét (az Uchiha) , mintha nem sharinganja lenne . Gondolkozik

http://images.wikia.com/naruto/images/d/dc/Uchiha_Ancestor_Anime.jpg
 
Naplózva

\"Amióta a világra jöttél mondtál igazat akár egyetlen egyszer is ?\"- L

\"Te már... Igen... Te már.. a kezdetektől fogva... sakkban tartottál.\"- Meruem

http://myanimelist.net/animelist/marioV40
Duuu
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 929



« Válasz #310 Dátum: 11 nov 04, 22:51:44 »

Hát ez az a szem amiről senki nem tudja, hogy mi is, hanem csak találgatások vannak róla.
Naplózva
marioV
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 451


« Válasz #311 Dátum: 11 nov 04, 23:00:04 »

Rinneganra jobban hasonlít szerintem , mint a sharinganra .
Naplózva

\"Amióta a világra jöttél mondtál igazat akár egyetlen egyszer is ?\"- L

\"Te már... Igen... Te már.. a kezdetektől fogva... sakkban tartottál.\"- Meruem

http://myanimelist.net/animelist/marioV40
Putir
Vendég
« Válasz #312 Dátum: 11 nov 04, 23:01:28 »

Gondolom vérhígulás miatt lett belőle sharingan egy idő után .
Egyébként legjobban a uzumaki szimbólumra hasonlít.
Naplózva
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #313 Dátum: 11 nov 05, 13:49:09 »

... Egyébként legjobban a uzumaki szimbólumra hasonlít.

Ez jó gondolat. Még a végén kiderül, hogy eredetileg az Uzumakiknak és az Uchiháknak is volt közük egymáshoz.
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #314 Dátum: 11 nov 05, 14:31:23 »

Igazából tudjuk, hogy van közöttük kapcsolat elvégre az Uchiha és Senju klán is Rikudou fiainak leszármazottjai tehát van közöttük vér illetve DNS kapcsolat az Uzumaki klán pedig a Senjuk távoli vérrokonai legalábbis Kushina szerint, tehát az Uzumakik az Uchihák vérrokonai is, ha máshogy nem is a Senjuk miatt biztosan, ezért tűnik logikusnak, hogy bennük legyen meg mindkét vérvonal gondolok itt a bölcs testére, gondolom ennek van köze a hosszú élettartamukhoz is, hogy a bölcs szemét is képesek-e "örökölni" vagy felébreszteni az gondolom, majd Naruto sorsából kiderül.

Érdekes amúgy, hogy Kishi mennyi tomoet és magatamat felhasznált az erősebb és kidolgozottab ninjakhoz.

Példák:
Ugyebár itt hat darab magatama van a nyakában, ami utalhat a hat útra, de, ha átgondoljuk pont ennyi van két darab teljes sharinganban is, mindegyik ilyen sharingan egy tomoe is egyben.
Következőnek itt vannak az Uzumakik akiknek szintén egy Tomoe a jelképük ráadásul Naruto ruhájának a hátulján (legalábbis a shippuudenben hordotton) pont ugyanolyan piros ez a jel, mint a sharingan.
Jiraiya a rasengan elsajátításakor is egy tomoet rajzol fel Naruto kezére, hogy eltudja képzelni a forgást, ez az a technika ami ugye a Bijuu bombán alapszik.
A bijuukat Rikudou alkotta meg a Juubiból akinek a szemében három darab tomoe van.
Az teljes Izanagi használatához kell a yin-yang birtoklása ennek jelképe szintén egy tomoe.

Egy kép amin rajta van pár tomoe.

Ez csak egy pár példa volt, de feltűnően sok az egybeesés ahhoz, hogy az Uzumakik ne legyenek valami viszonylag ismeretlen kapcsolatban magával Rikudouval is.
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
Oldalak: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 37
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!