24 szep 21, 06:38:55 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 37
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Rikudou-sennin (a hat út bölcse) és az ő 6 útja  (Megtekintve 161349 alkalommal)
0 Felhasználó és 4 vendég van a témában
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #105 Dátum: 10 szep 22, 20:24:16 »

Valószínűleg azért, mert a testében nincsen meg ugyan az a génkészlet ami ahhoz kellhet, hogy olyan chakrát tudjon előállítani ami ehhez kell, egyébként mivel ez nincs benne sem a "yin-yang dolgot" nem tudja használni sem az Izanagit.
A sharingannal, meg elméletileg az a baj, hogy ha Izanagit használsz vele örökké lecsukódik az a szem tehát konkrétan két Izanagi után örökké vak maradsz.
Viszont (állítólag) a rinnengan-nal ez nem történt meg legalább is Tobi ezt mondta.
Sőt azt is mondta, hogy ő "adta" Nagatonak a rinnengan-t, tehát lehetséges, hogy soha nem is volt igazi reinkarnáció csak úgy használta ezeket a szemeket, mint Kakashi a sharingant.

De ugye itt megint az a baj, hogy az erre vonatkozó információkat csak Tobitól tudjuk, de vajon megbízhatóak-e ezek?
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #106 Dátum: 10 szep 23, 11:12:00 »

Szerintem igen, most adhatunk a szavára.


Van egy olyn elképzelésem, hogy a hat úttal nem összerakni akarja a Juubit, hanem a Kilenc biju csakráját, mint alapanyagot felhasználva, egy új Juubit akar teremteni az 6 utas Izanagival

Másik dolog, hogy a hat út együttes alkalmazásával alapból, létre tudná hozni a Juubit, és nem is kellene hozzá az Izanagi (vagy ha a hat együtt az Izanagi akkor nem szóltam)

Sharingan -> Shushanoo -> ez adná a "nem fizikai" csakra alapú vázát a démonnak.
Rinnegan -> (bele kis sharingan kombó) -> és megkapjuk a démon szemeit.
Senju -> Ez adná az életenergiát, mármint ennek köszönhetően kellne életre.

Szal van már
1. szeme,
2. lelke
3. élete,

és kéne még
4. fizikai (hús-vér) test -> eddigi ismert szereplők közül ide Kimimarout tudnám elképzelni, habár egy Juubi Skeleton xD
5. tudat (Shishui révén ezt is a Sharinganhoz lehetne kötni, de jellegéből adódóan inkább öcsi oldali)
6. nem tudom mi.






Naplózva

Tr4nCe
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 533


R'innegan User


« Válasz #107 Dátum: 10 szep 23, 12:12:18 »

Kicsit kiegészíteném Shiro a 6 utadat, persze lehet hülyeség amit gondolok. Nevet

Tehát:

The First Path: Mangekyo Sharingan ahogy Shiro is mondta, ez adná a spirituális energiát (Izanagi)

The 2nd:          Senju vérvonal adná az életet és az erőt a fizikai részhez (Izanagi)

The 3rd:           R'innegan adja a kulcsot a feltámasztáshoz (Gedou Mazo), ami egybe köti mind a 6 utat és látást ad.

The 4th:           A bijuuk adják a testet. (Gedou Mazo)

The 5th:           Uzumaki Chakra ami kordában tartaná az Juubit. (Titkos Pecsét)

The 6th:           Ez talán 1 test lehet, aki elbírja ezt az erőt vagy nem tudom.  (Titkos Pecsét)

A kérdés csak az, hogy Sasuke csak azért kell neki mert erős és tud neki segíteni összegyüjteni az utakat, vagy más célja van vele?!?!

Azért így belegondolva ezek a képességek külön-külön sem gyengék, nem hogy egyben..... Ohh My God
Uralod az életet a halált, a gravitációt, a teremtést és az összes elemet...mind ezt szinte kimeríthetetlen élet energiával... Elég foscsi Pojén
« Utoljára szerkesztve: 10 szep 23, 12:27:00 írta Tr4nCe » Naplózva

hiroto
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 868


« Válasz #108 Dátum: 10 szep 23, 18:48:03 »

Na nekem van egy elméletem a 6 útra:
Mint tudjuk vannak  testben főbb chakra pontok, ebböl 7 darab van, de az egyik nem nagyon íllik a testre ikszdé, tehát marad 6. A 6 út nagy része kötődik valamihez.

az első chakrapont a :gyökér-chakra:- Aktiválja a tősgyökerességet, az érvényesülési képességet, az életenergiát. A farkcsont magasságában található. A mellékvesékért, a gerincoszlopért, a csontokért, fogakért és a körmökért felelős.
Az életenergia miatt nekem nagyon a Senju vérvonalra hasonlít.

A második chakrapont a :Szexuál-chakra
Aktiválja az erotikát, az ősi érzéseket és ösztönöket, a lelkesedést. A nemi szervek fölött található. Az ivarmirigyekért, a hormonokért, a medencéért, a vesékért, a húgyhólyagért és a nyirokért felelős.    Na ez nem tudom minek felelne meg ikszdé Talán a ősi érzelmek és az álatias dolgok miatt a bijuk ereje és tudata lehet ez.

A harmadik chakrapont:Köldök-chakra
Aktiválja a tapasztalatból eredő bölcsességet, a személyiség kibontakozását. Kb. két ujjnyira a köldök fölött található. A hasnyálmirigyért, a lépért, a májért, az epehólyagért és a hasért felelős.
Ez nekem nem tudom mire hasonlít.

A negyedik chakrapont: Szív-chakra
Aktiválja a szeretetet, az együttérzést, az odaadást az önzetlenséget és a békéért való vágyat. A mell közepén, a szív magasságában található. A csecsemőmirigyért, a szívért és a vérért felelős.
nekem ez nagyon narutora és az uzumakikra hasonlít, a béke és szeretet miatt.

az 5. chakrapont: Torok-chakra
Aktiválja a kommunikációt, a kreativitást és a függetlenséget. A gégefő és a torokárok között található. A karokért, a pajzsmirigyért és a nyelvért felelős.
Ez se tudom hírtelen hova tenni.
a 6.:Homlok-chakra
A "harmadik szem". Aktiválja a megérzőképességet, az akaraterőt és a megismerést. Az orrgyök fölött egy ujjnyira található. Az agyalapi mirigyért és a szemekért felelős.
Ez a különleges látás, különleges szemekhez csatolható chakrapont, talán az uchihák megfelelője.

És a 7. plussz, ami különálló, és nem a testen található: Korona-chakra
A lélek "székhelye". Aktiválja az öntudatot és a belső látást. A fejtetőn középen található. A tobozmirigyért és a nagyagyért felelős.
Ez az talán, ami minden emberbe megtalálható, és nem kell külön útként kezelni.

Nem tudom menyire lehetne ebbe a dologba belemesélni a 6 utat, de én látok benne valamilyen hasonlóságot.
Naplózva
Sobbi
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238



« Válasz #109 Dátum: 10 szep 24, 14:19:20 »


The First Path: Mangekyo Sharingan ahogy Shiro is mondta, ez adná a spirituális energiát (Izanagi)

The 2nd:          Senju vérvonal adná az életet és az erőt a fizikai részhez (Izanagi)

The 3rd:           R'innegan adja a kulcsot a feltámasztáshoz (Gedou Mazo), ami egybe köti mind a 6 utat és látást ad.

The 4th:           A bijuuk adják a testet. (Gedou Mazo)

The 5th:           Uzumaki Chakra ami kordában tartaná az Juubit. (Titkos Pecsét)

The 6th:           Ez talán 1 test lehet, aki elbírja ezt az erőt vagy nem tudom.  (Titkos Pecsét)


Tetszik a gondolat meneted! Egy két dologban tér csak el az enyém.

Szerintem az Uzumaki Chakra helyett Naruto pecsételős cucca fog neki majd kelleni, hisz arra mondta a róka, hogy az Rikodou cucca. Kushina chakrája elméletileg egyedi chakra volt, jelenlegi ismereteink alapján, persze ez változhat.

A másik szerintem  a gedou mazo szobor önmagában nem egy út, inkább maga a 10 farkú ereje az, hogy magába ültesse.

Az utolsó a testes dolog... hááát igen, Yondi mondta is, hogy már a 9 farkú chakráját is fizikailag lehetetlen lepecsételni egészben, hát még a 10 farkúért akkor....Viszont akkor csak a saját testét tudja tunningolni, új testnél elveszne az uchia és a senju vérvonal is...Hacsak nem valami lombik bébi.... bár nem hiszem, hogy Madara csinálna ilyet, szóval ehhez még kevés info van nagyon. De amúgy szerintem az is lehetséges, hogy az utolsó út, nem valami képesség, hanem esetleg egy eszköz, a sennin botja, vagy kardja vagy bármilye.

Update: utólag átnéztem, Kushinát kihagytam, hogy benne az egész róka volt, lehet akkor csak Narutóra értették, hogy az ő teste nem bírja el az egészet, vagy csak azzal a technikával nem volt lehetséges, amit Minato csinált... nem tudom...
« Utoljára szerkesztve: 10 szep 24, 17:24:46 írta Sobbi » Naplózva
juura
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 346


« Válasz #110 Dátum: 10 szep 24, 14:23:25 »

Erre én is gondoltam hogy a sennin egyik kardja,szerintem be is válik...
« Utoljára szerkesztve: 10 szep 24, 14:24:14 írta juura » Naplózva
biyakingan
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 206


« Válasz #111 Dátum: 10 szep 26, 08:25:01 »

Shiro elmélete sztem jobban kezdődik azzal hogy a sassuno a teste és ezzel már foglalkoztunk is itt egy csomót és van egy másik dolog is azzal kapcsolatban hogy mire kell neki sasuke.
de a szemet már nem tudom. akkor a seninnek nem lehetet volna rinenganja mert csak a yubitól kapta volna.

(Egyban ezzel bizonyítékot próbálok szolgáltatni arra hogy tobi nem madara v pedig madara ott van de csak a háttérben és valakinek a testét használja kb úgy mint nagató a peineket)

Láttátok valaha hogy Tobi a mangekyut használja?????? Hiszen konan ellen sem használta. És ez hogy mindig új maszkot visel teljesen káosz.(eddig 3 maszk is volt) Valamint ha valaki EMS-nal rendelkezne akkor tuti hogy folyton használná, főleg ha annyi csakrája lenne mint madarának. (Itachi képes volt folyton használni a sharingant, de a mangekyut is csak azért nem használta mert rombolta volna a szemét.)
lehet hogy Tobi nem képes rá és erre kell neki sasuke is.

Valamint Énszerintem azt tényleg nem hihetjük el neki amit a kagetalálkozón mondott meg amit sasukénak (mivel hogy kell neki) , de sztem azt ellehet amit konannak mondott, hiszen akkor nem lett volna semmi előnye a hazugságnak.
« Utoljára szerkesztve: 10 szep 26, 08:45:18 írta biyakingan » Naplózva

Csak az vágyik békére aki megjárta a háborút.
SSS
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 547


« Válasz #112 Dátum: 10 szep 26, 17:13:14 »

A holdba zárt Yuubi testet mintha semminek venné mindenki... Tobi nem véletlenül mondta hogy Ridoku zárta el a világ elöl. Akárhogy is nézzük az az eredeti teste ami képes eltárolni azt a mérhetetlen chakrát, és kétlem hogy bárki egy ilyen erős tárolót tudna készíteni, akármilyen technikát birtokolva. Az a test lesz sztem az utolsó Út.
Naplózva
TheSky
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 139

T h e S k y


« Válasz #113 Dátum: 10 szep 26, 18:30:53 »

Srácok, max fél év múlva kiderül, hogy mi a 6 db út
és majd akkor vissza olvassátok ezeket a postokat és nevetni fogtok...
Én ezért nem is találgatok xxD
Naplózva

Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #114 Dátum: 10 szep 26, 18:47:29 »

Ja, csak a fórum pont erről szól. A tényekkel és tényleges utalásokkal alátámasztott elméletgyártásról és azok megvitatásáról. ^^
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
balli
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 76



« Válasz #115 Dátum: 10 szep 27, 19:11:18 »

The sky pontosan úgy van ahogy mondod de azért érdekes eljátszani a gondolattal hogy mi lehet az a bizonyos 6 út ezért én is találgatok
1.sharingan
2.rinnegan
3.senju
4.uzumaki
5.énis egy erős testel rendelkező kekkei genkait tudok elképzelni olyan kimimaro félét
6.és ide pedig nemtudom talááán a Byakugan de nemtudom mert minek az neki amikor már van 2 fajta szeme?
Naplózva
Gery SSJ3
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 219

Super Saiyan


WWW
« Válasz #116 Dátum: 10 szep 30, 16:05:11 »

Hm egyetértek a nagy részével csak az Uzumaki dolog nem illik bele sztem. Sztem a 6 út mindegyike valami vérvonal képesség, és én a Byakuganra is nyomnák 1 utat.
Naplózva


--->3D Modeller<---
Ali-G
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 116

MenőőMen


« Válasz #117 Dátum: 10 okt 04, 19:48:08 »

Sztem:
1.Senju
2.Juubi részben vagy darabokban
3.Rinnegan
4.Uchiha és/vagy MS/örök MS(akár 5.út is lehet, lehet erre kell Szaszke)

5-6. Egy titkos jutsu is lehet. Vagy egy Rikodou ereklye is lehet, a kard, vagy a belei Nevet.
Vagy egy Uzumaki klánnal kapcsolatos dolog.
Naplózva
Dny3p3r
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 7



« Válasz #118 Dátum: 10 okt 04, 20:40:01 »

madara a sharinganja segitsegevel kepes iranyitani a bijuukat na de hashirama?
Naplózva

Rock and roll ain't noise pollutioN
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #119 Dátum: 10 okt 05, 15:16:20 »

Ez itt OFF. De a mangában már többször elhangzott, hogy képes volt rá. De elég, ha csak Yamatóra gondolunk. Pedig ő csak Hashirma erejének töredékét birtokolja. ^^
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
Oldalak: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 37
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!