24 szep 28, 12:33:49 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 54 55 [56] 57 58 ... 85
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Bakik  (Megtekintve 290003 alkalommal)
0 Felhasználó és 28 vendég van a témában
boomBUSH
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Felhő Falu Rejtett Felhő Falu

Hozzászólások: 70


« Válasz #825 Dátum: 10 máj 11, 15:19:52 »

Aha vágom mire gondolsz, ez a körmös tényleg nem nagy dolog sokkal nagyobb hibák is voltak már.
Naplózva

Peace is a lie; there is only passion.
    Through passion, I gain strength.
    Through strength, I gain power.
    Through power, I gain victory.
    Through victory, my chains are broken.
    The Force shall free me.
Dani
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 2586


Vigyázat! Csak saját felelősségedre ismerd félre!


« Válasz #826 Dátum: 10 jún 19, 14:57:06 »

Most épp nem vagyok fogalmazóképességem csúcsán, de..

Azon gondolkoztam, hogy amikor anno Jiraiya genjutsuba taszította Pein 3 testét, akkor azok miért nem tudtak kitörni belőle?
Úgy tudtam, hogy a genjutsuból való kitöréshez elég, ha egy kívülálló ember chakrát sugároz a genjutsuban fogva tartott személybe.
És ebben az esetben mindössze annyi lett volna a teendő, hogy Nagato egy kis bónusz chakrát tol beléjük, és voilá! Volt genjutsu, nincs genjutsu.

Ha valaki meg tud cáfolni, az tegye már meg légyszíves, mert ezen fennakadtam.xD
Naplózva

"Ha nincsenek ellenségeid és kritikusaid, akkor nem is vagy igazi egyéniség." - Paul Newman
Meroko
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 226

Itachi fan


« Válasz #827 Dátum: 10 jún 19, 15:13:19 »

szerintem az csak úgy működött volna, ha odaküld egy negyedik peint és az kézrátéttel kiszedte volna őket. Mert attól még hogy valaki irányít téged (mondjuk ahogy sakurát chiyo mikor Sasori ellen harcoltak) attólmég bekerülsz a genjutsuba és hiába irányítanak, bennemaradsz. Az én példámban, ahhoz, hogy Sakura kikerüljön, nem elég, hogy Chiyo a chakra fonalaival irányítja, az kell hozzá, hogy odamenjen és vállára rakja a kezét.

Vagy a másik megoldás, hogy egy más ember chakrája kell ahhoz, hogy kihozzon valakit és mivel az mind Nagato chakrája volt ezért nem tudott volna mit csinálni. Max odaküldi Konant, hogy szedje már ki a testeit a genjutsubol. Szerintem legalábbis
Naplózva
Dani
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 2586


Vigyázat! Csak saját felelősségedre ismerd félre!


« Válasz #828 Dátum: 10 jún 19, 15:31:13 »

Az a baj, hogy ezekkel szembeütközik a bijuu-jinchuuriki kapcsolat.
Ha egy bijuu ki tudja szedni a gazdáját egy genjutsuból, akkor Nagato miért ne tudná a chakrarudakkal felszerelt testeket?
Naplózva

"Ha nincsenek ellenségeid és kritikusaid, akkor nem is vagy igazi egyéniség." - Paul Newman
STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #829 Dátum: 10 jún 19, 15:36:47 »

Szerintem már az is fura, hogy a testeket külön--külön genjutsuba lehetett ejteni.. jó, Ksihi világa, ő hozza a szabályokat, de.. éééérdekes. Végülsi, ezek csak chakrával mozgatott bábok voltak.
Viszont, ha mrá lehetséges, ez így szerintem nem baki. Pein nagyon titkolózott magával kapcsolatban, úgyhoyg talán nem akart a genjutsu megtörésével elárulni magáról bármit is... vagy meglept,e és kivárta, mit tesz Jiraiya. Utána, nem tudom, keleltt-e másik test a dolgok helyrerakásához, szerintem ha megszakította az áramlást, és utána küldött új chakrát beléjük, akkor tudta őket kihozni.
Naplózva
Meroko
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 226

Itachi fan


« Válasz #830 Dátum: 10 jún 19, 15:37:50 »

mert a bijuunak és a jinchuuriki különböző a chakrájuk. A Bijuu beleengedi a saját chakráját a jinchurikijébe és ezzel szedi ki a genjutsuból. Míg Nagato csak ugyanazt a chakrát tudná beleküldeni a testekbe ami már alapból is bennük van. És azzal nem segít ugye, max annyit tehetne, hogy egy pillanatra visszaszívja az összes csakrát a rudakon keresztül, aztán meg visszaengedi (ugye ez a másik módszer amivel ki lehet törni, hogy lenullázod a chakrád aztán meg újra rákoncentrálsz) De lehet az én okfejtésem a nemjó, igazából csak próbálok okoskodni^^
Naplózva
Dani
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 2586


Vigyázat! Csak saját felelősségedre ismerd félre!


« Válasz #831 Dátum: 10 jún 19, 15:43:08 »

Ajánlom figyelmedbe ezt a fejezetet:
http://www.onemanga.com/Naruto/259/01/
..ahol Jiraiya magyarázza Narutónak, hogy úgy is kitörhet egy genjutsuból, ha a SAJÁT chakráját összpontosítja. kacsint
Naplózva

"Ha nincsenek ellenségeid és kritikusaid, akkor nem is vagy igazi egyéniség." - Paul Newman
Ali-G
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 116

MenőőMen


« Válasz #832 Dátum: 10 jún 19, 16:26:26 »

Ez a genjutsu erősségi szintjétől függ. Ki lehet tőrni egy gyenge genjutsuval, azzal hogy összpontosítod a chakrádat. De egy S-szintü (ez csak én tettem hozzá) genjutsu amit a békák használnak, abból ilyen egyszerüen nem lehet kitörni.
Naplózva
Kaihaku R. Kumori
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 826


Asmodeus - King of the Nine Hells, Lord of Lust


« Válasz #833 Dátum: 10 jún 19, 17:15:26 »

STM hozzászólását elolvasva hirtelen az jutott eszembe, hogy mivel elvileg Jiraiya bármikor elmenekülhetett volna, mivel ugye még a békákat is menekülésre intette, nyilván ő is eltudott volna pont mint ahogy Naruto-t idézték meg a hegyre és Konoha-ba. Na szóval, szerintem Nagato csak elhitette, hogy Jiraiya genjutsu-ba zárta a testeket, azért, hogy ne gyanakodjon. Tudta jól, hogy hat testtel gond nélkül megöli, anélkül, hogy bármi is kiderülhetne a titkából, az persze más kérdés, hogy Jiraiya pont egy olyan testet vadászott le, amivel már találkozott, de ez ugye már a sors keze volt.
Szóval szerintem pusztán csak azt akarta, hogy Jiraiya ne jusson semmi információhoz, és ne oldhasson vele kereket, ezért inkább megjátszotta, hogy hatott rá a genjutsu, és aztán megölte.

Mondjuk nekem már kb. akkor tájt is voltak hasonló gondolataim, mert már az is gyanús volt, hogy az egyik test még meg is említi, hogy ez genjutsu, és aztán beszaladt, hogy hasson rá. Az meg a másik, hogy egy halott test elméjét uralni lehetetlen, viszont ha Nagato elméjét uralta a genjutsu, akkor nem tudta volna irányítani a többi testet, szóval számomra ez az egyetlen magyarázat. Nem tudom mennyire hangzik hülyeségnek, de aki ennyire őrzi a titkát mint Pein, annál szerintem belefér.
Naplózva

hiroto
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 868


« Válasz #834 Dátum: 10 jún 19, 18:05:15 »

Ha nagato eset genjutsuba, az sem gáz, mivel Konan ott volt, semmi baja nem lehetett.  Ha megnézed Jiraya amikor eljöt már rég leszurta a testeket, még gondolnia se kellet volna rá, hogy hoppá, ezek még élhetnek. Amugy is ez egy különleges genjutsu volt, nem lehet tudni a pontos működését.
Naplózva
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #835 Dátum: 10 jún 20, 12:14:35 »

Bocs, Kumori, de ez butaság. ^^ Genjutsuba esett az a pár test.

Az adatkönyv szerint a varangyok genjutsujának "nincs" szintje. De alapból senjutsu chakrával működik és ez már elég magas szintre emeli.
Pein elég erősen ninjutsu beállítottságúnak tűnt. Ráadásul, azért mert valaki ismeri az elméleti alapjait annak, hogyan lehet kitörni egy genjutsuból, még nem biztos, hogy fizikailag is képes rá. Kurenai is elég jól tolja a genjutsut, Itachi mégis simán megszívatta. Naruto is eleinte boldogult Itachi illúziójával, de amikor az Uchiha bekeményített, onnantól a szöszinek meszeltek. ^^

Szóval, sok függ attól, hogy kicsoda, milyen genjutsut és ki ellen használ.
Pl. Lee valszeg a legalapabb illúziónak is bedőlne, míg pl. egy Itachi ellen azért jócskán gyúrni kellene. Nevet
« Utoljára szerkesztve: 10 jún 20, 12:15:57 írta Chakra » Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
Kaihaku R. Kumori
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 826


Asmodeus - King of the Nine Hells, Lord of Lust


« Válasz #836 Dátum: 10 jún 20, 12:41:25 »

Természetesen nyilván butaság, csak abból indultam ki, hogy három halott ember nem létező elméjét genjutsu-ba zárni meglehetősen nehéz lehet, de úgy tűnik ez egyáltalán nem is mérvadó ilyen esetekben.
Csak azt nem tudom hova rakni, hogy miért nem, de ez már a saját hülyeségem.
Naplózva

Dancsa
Szerver-admin
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5262


_@_/˘˘ Dancsassassin^^


« Válasz #837 Dátum: 10 jún 20, 12:48:01 »

Ebben igazad van szerintem Kumori... itt egy kicsit ellentmondásos a Naruto világa... Pein testeinek nincs akarata Pein távirányított hullák gyülekezete.  De: Ha hullák, akkor amikor Naru kicsit földhöz vágta, miért vérzett...  Hogy is hívják azt a kínzómestert? Ő megállapította az idézős peinről, hogy teljesen halott...  De ha halott, akkor hogy mozog?ikszdé   najóhaggyánincskedvem gondolkoznixD
Naplózva


Animeplanet
Egykori Petrikes, jelenleg ELTE-IK-s=)
--
Tudom mi a különbség a ö és a hosszú társa között, csak nem müködik nálam mindig a gombXD
STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #838 Dátum: 10 jún 20, 15:57:21 »

Én sokáig azt feltételeztem, hoyg Pein ténylegesen felosztja köztük a tudatát, és ez magyarázza a dolgokat (valamikro szóltsk is egymáshoz, ha jól emlékszem) de a manga rám cáfolt.
A részleges életre kelésük amúgy a technika része leeht, mint ahoyg a rinenegan is megjelenik a szemükben.. de a genjutsus dolognál itt is még talán Kumori verziója lehet as legközelebb a valósághoz...
..mondjuk, most, hogy belegondolok, ha aí testek élőként viselkednek, akkor egy iylen fizikaki elven működő genjutsu megbéníthatja  a testek mozgását, hatva a halott testek idegrendszerére, és ez akár valamenynire felülírhatja, amit Pein művel.. meg azt sem tudjuk, hoygan megy végbe pontosan a technika.. a szem megjelenése is érdekes. Végülis, én azt modnom, részben olyasmi lehet, mint amit Itachi és Kisame csinált a segítségével.. és akkor részben "átkerülhet" a tudata is, valamenynire átformálja, és életre kelti a etsteket.. még midnig csak ez tűnik logikusnak.
Naplózva
Dancsa
Szerver-admin
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5262


_@_/˘˘ Dancsassassin^^


« Válasz #839 Dátum: 10 jún 20, 16:00:34 »

Másik hülye kérdés:  Hogy tudta Naru megölni a halottat?ikszdé
Naplózva


Animeplanet
Egykori Petrikes, jelenleg ELTE-IK-s=)
--
Tudom mi a különbség a ö és a hosszú társa között, csak nem müködik nálam mindig a gombXD
Oldalak: 1 ... 54 55 [56] 57 58 ... 85
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!