24 ápr 29, 05:17:16 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Szavazás
Kérdés: Mi a véleményed a fanficekben levő kitalált szereplő+oroginal karakter párokról?
nem szeretem, ha van kitalált (saját) karakter a történetben
nem zavar a saját karakter, de ne legyen párban egy eredeti (jelentősebb) karakterrel
felőlem aztán lehetnek ilyen párok

Oldalak: [1] 2 3
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fanfiction párosítás - kitalált szereplőkkel  (Megtekintve 19784 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Kunoichi-san
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 21



« Dátum: 09 ápr 12, 14:57:27 »

Nem tudom, hogy meddig lesz engedélyezve ez a szavazás, de addig, míg igen, addig jó lenne, ha minél többen szavaznátok. MosolyogPirul --> saját érdek)

Arról lenne szó, hogy nagyon sok narutós fanfic téája megvan, de nem tudom, hogy az olvasóközönség szereti-e a kitalált szereplők párba állítását eredeti karakterekkel. Véleményeteket kérném ezzel kapcsolatban!
Hozzászólásokban megírhatok, hogy ha van kiemelt eseted, esetleg kivétel, vagy valami egyéb gondolat a témával kapcsolatban.
Naplózva
Moonie-chan
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

9farkú otaku-girl, kami-sama, Banánkage:D


« Válasz #1 Dátum: 09 ápr 13, 20:29:45 »

Én a 2-esre szavaztam^^ (mikor megláttam a topic címének elejét, hogy "fanfiction", tudtam, h ide írnom kellxD)

Fanfictionjeimben én is szeretek saját karaktereket alkalmazni, de inkább mellékszereplőként... eredeti karakterrel is max. valami futó kalandja van, h izgalmasabb legyen a történet, de amúgy meg nem szeretem, ha rendesen összejönnekxD
Eredeti eredetivel, saját karakter meg maradjon meg mellékszereplői státuszában, én ezt vallom Mosolyog
Naplózva
Bonnie
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88



« Válasz #2 Dátum: 09 ápr 13, 21:40:51 »

Mivel főleg saját szereplő × eredeti karakter párosítású ficeket írok.. szerintem egyértelmű. Az eredeti szereplő pedig általában Gaara vagy Kankurou. Nekik nincs úgy kimondottan párjuk az eredeti szereplők között, akikkel összerakják őket, azoktól feláll a szőr a hátamon... szóval marad a saját szereplő. ^^
Naplózva


Minden ember azt tekinti helyesnek, amit ismer és tud, és ahhoz is ragaszkodik. Ők ezt hívják valóságnak. De a tudás és az ismeretek nagyon bizonytalan dolgok. Így lehet, hogy a valóságuk csak egy illúzió. Mindenki a saját kis világában él és úgy, ahogy ő helyesnek gondolja.
Temari-san
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 384


« Válasz #3 Dátum: 09 ápr 14, 10:55:52 »

Én nem igazán szeretem a saját karaktereket, de ha már mindenképp vannak, akkor semmiféleképp se legyenek eredeti szereplővel, azt nem igazán szeretem.  Neeem
Ennek ellenére érdekes, hogy már régóta akarok írni egy ficet, amibe a barátaimmal együtt beleírom magamat is... ki érti ezt  Nyelvesít
Naplózva
seiri
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 998



« Válasz #4 Dátum: 09 ápr 15, 11:20:28 »

Részemről 1-es... úgy vagyok vele hogy vagy az eredeti szereplőkkel legyen a történet vagy legyen az összes kari kitalált ikszdé
Naplózva
katsuyu-chan
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 196


« Válasz #5 Dátum: 09 ápr 15, 11:24:46 »

Nagy fanfic rajóngó vagyok, pláne, ha igényesen van megírva, gördülékeny a történet, és vannak benne érdekes fordulatok.  Nevet
Általában nem gond, ha van bennük saját szereplő, csak ne legyen az a tipikus Mary-Sue-karakter (én vok a legerősebb, az összes pasi belém szerelmes stb. ). Ezért is jobbak az olyan saját szereplős fanficek, ahol nem a szerelem van a központi témában.
Szal, jó a saját kari, de annál is jobb szerintem, ha az eredeti szereplők közül nem szokványos párosítások kerülnek ki a romantikus ficekben. Mosolyog
Naplózva
Saku
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 193



« Válasz #6 Dátum: 09 ápr 15, 13:02:48 »

Én szeretem a kitalált szereplőket, akkor ha nem jönnek össze eredetivel. Tehát részemről a 2-es.
Naplózva
-Dante-
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1901



« Válasz #7 Dátum: 09 ápr 15, 22:32:17 »

nekem mind1 h kivel jön ösze a lényeg h mutassanak együtt Nevet
Naplózva

NarutoKyuubi
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 40



« Válasz #8 Dátum: 09 máj 05, 14:31:30 »

Szerintem 1-es úgy jobb!
Naplózva


Naruto-Arena.com - Your #1 Online Multiplayer Naruto Game !
Ayumi I
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 543

Shinigami


« Válasz #9 Dátum: 09 máj 06, 12:06:21 »

Én a 3.-ra szavaztam mert felőlem lehetnek,csak az a saját karakter legyen ám normálisan megcsinálva Nevet
Naplózva


Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Apu: Puli
Pintermate: aranyos,kicsi,szőrös madárpókom xD
A Pulista Rend egyetlen apácája
Dorci
ANBU Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 717



« Válasz #10 Dátum: 09 máj 06, 18:42:56 »

Én az egyesre szavaztam ,olvastam már pár ilyen alkotást és egyáltalán nem tetszett benne hogy az író aki csinálta saját karakter is bevon a történetbe föleg azért nem mert nagyon oda nem illő nevet is választott neki.
Naplózva

Ruby
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 173


« Válasz #11 Dátum: 09 jún 21, 18:37:44 »

Szerintem ebben a témában se lehet általánosítani. A saját szereplő egy nagyon hasznos és jó dolog - ha valaki tudja használni. Vannak, akik olyan karaktereket hoznak össze saját szereplővel, akiknek már megvolna a párjuk. Ezt nem szeretem. De ha valaki páratlan (de jól megmondtam >.<# ), akkor szerintem kimondottan jó, hogy ott egy "személyre szabott szereplő" (röviden SzSzSz xD) aki mellette van. Persze, ha egy történet nincsen jól megírva, akkor az egész saját szereplő dolog nagyon irritáló tud lenni...
Naplózva
Saruwatari Kumiko
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 188

Az örök newbie ^^


« Válasz #12 Dátum: 09 jún 22, 18:21:20 »

Az a baj az OC-kel (a kitalált karakterekkel), hogy egytől egyig Mary Sue-k, és most lehet sárdobálni, meg hisztizni de tényleg így van. A Naruto-kun-os írások hemzsegnek tőlük, rájuk nézni is rossz. Hánynom kell tőlük. Ha valaki össze akarja magát hozni egy adott fandom-beli szereplővel, tegye, szíve joga, de ne tegye fel a netre! Kímélje meg tőle a többieket. >_>

Mondjuk újabban már a rendes karaktereket is úgy eltorzítják (OOC), hogy voltaképp az is saját karakter egy eredeti bőrébe bújtatva. Nem értem, ki az, aki erre kíváncsi? De tényleg. Összehozod magad egy mangaszereplővel, és van aki ezt olvassa? Ez szerintem rohadt messze áll a művészettől. Lehet, hogy azért undorodom ennyire az ilyesmitől, mert mióta írni tudok, azóta írok történeteket is. Engem mindig arra tanítottak, hogy amit írok, annak értékének kell lennie. Ennek frankón nincs. Önszórakoztatás, oké persze semmi bajom vele, de akkor lehet fiókíróba átvedleni. Szórakozzon mindenki úgy, hogy sekinek se fájjon. >_> Én sem rakom fel sehova az olyan jellegű írásaimat, amiről meg tudom állapítani józan ésszel, hogy ez csak nekem szórakoztató.

Igazából most hirtelen nem is tudnék olyan írót mondani, aki tényleg csak dúsításképpen, vagy okkal használt hozzáadott karaktereket. Mindegyik öncélú, amiket eddig olvastam, pedig - mindenféle nagyzolás nélkül - elhihetitek nekem, hogy nem egy fic olvasásán vagyok túl. Nagyon-nagyon nem. Tudjátok, Mary Sue gyönyörű, tehetséges, elbűvölő, átveszi lassan a főszereplő(k) helyét, mindenben valahogy tökéletes, és mindenki imádja, csak az olvasó nem tudja tovább olvasni tőle a fictiont...

Szerintem ha tényleg OC-zni akarsz, előbb nagyon nagyon _nagyon_ gondold át. Úgy haza tudja vágni a jó írásokat is, hogy rá se lehet ismerni utána. Sőt, Mary Sue nyomtatottan is támad. A legbrutálabb Mary Sue, ami kiadva megjelent maga Anita Blake, vámpírvadász az azonos nevet viselő könyvsorozatból, ami egy eszméletlen jó kis írás lenne, ha a főszereplőt valaki végre megölné, vagy az író észbe kapna, és rendbe szedné a hősnőt... Pedig L.K.H. (a történet írója) ha nem is zseni, de nagyon tehetséges. Szóval Mary Sue mindenhol támad, főleg OC-kban egy fiction-ön belül, de még a saját univerzumban is bármikor előbukkanhat. Igazából az egyik legsúlyosabb írói baki. Én csak arra tudlak bíztatni, ha meg is csinálod a saját karakteredet, úgy óvd Mary Sue-tól, mint a tűztől.
Naplózva


"Élni való minden élet, csak magadhoz hű maradj, veszteség nem érhet téged, ha azt hiszed, ami vagy."
#1 Itachi & Sai & Naruto & Sasuke fan
Ruby
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 173


« Válasz #13 Dátum: 09 jún 23, 14:41:25 »

Ez a Mary Sue nagyan telitalálat. xD És amit írtál, az egy kicsit túlzásnak hangzik, pedig (sajnos) nem az. Én is rengetegszer láttam már ilyen tökéletes saját szereplőket, és melléjük kb semmiről sem szóló történeteket. Viszont azt nem hiszem, hogy nincsen olyan saját szereplő, aminek értelme lenne. Ha jó karaktere van és az író tud aldni hozzá egy jó sztorit, akkor én azt mondom, hogy írja meg! Szerintem az összes saját karaktert ne írd le! Az, hogy valaki feltölti-e a netre azt, ami neki tetszik, másnak nem, az meg már inteligencia kérdése. Én például az ilyeneket füzetbe írom, és csak akkor, ha nincs jobb dolgom. És a fanfiction-öknek újabban nélkülöhetetlen kellékei a saját szereplők. Remélem, hogy sikerült értelmesen leírnom a véleményemet. ^^   
Naplózva
Temari-san
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 384


« Válasz #14 Dátum: 09 jún 23, 16:03:14 »

Nah igen, egyetértek az előttem szólókkal/írókkal.
 
Viszont, az én véleményem (is) az, hogy ha már mindenáron akar az író OC-t, akkor legyen, de ne az a karakter legyen a FŐFŐFŐFŐFŐhős a tizediken. Vagy ha olyan a sztori, hogy nagyon unalmas tőle... (Olvastam már ficet, amiben 5 saját karakter volt, és azok az öt fő fiúszereplővel lettek összetéve...mondhatom, nem bírtam ki az első fejezetet se.)

Gondolkoztam már OC-s ficen, de úgy terveztem, hogy nem lesznek szuperképességei, hanem egy közepes erősségű, kevesebben szereplő karakter...mindegy, ez már részletkérdés.
Naplózva
Oldalak: [1] 2 3
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!