24 ápr 28, 20:56:12 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Szavazás
Kérdés: Mi a véleményed a fanficekben levő kitalált szereplő+oroginal karakter párokról?
nem szeretem, ha van kitalált (saját) karakter a történetben
nem zavar a saját karakter, de ne legyen párban egy eredeti (jelentősebb) karakterrel
felőlem aztán lehetnek ilyen párok

Oldalak: 1 [2] 3
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fanfiction párosítás - kitalált szereplőkkel  (Megtekintve 19782 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Saruwatari Kumiko
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 188

Az örök newbie ^^


« Válasz #15 Dátum: 09 jún 23, 18:35:44 »

Az a baj, hogy OC-t írni egy haladó amatőrnek (vicces kifejezés, de nem tudok jobbat) is baromi nehéz. Ez javarészt azért van, mert ha már intelligencia, és művészi hajlam megvan, ott jön a probléma, hogy mindent belesűrít abba az egy OC-be, mert fél többet alkalmazni, és ugyanott tartunk, pedig itt már a szándék jó volt. OC-t írni fandomba tényleg nehéz. Én is csak egyszer alkalmaztam, bár ott kapásból kettőt, egy novellán belül (egy kislány iker-párost). És hihetetlen mód velük nem volt gond, szerették őket, és megértették miért kellettek oda (ez egy Harry POtteres novella volt, Fred haláláról volt szó, hagyjuk is). De őket is nagyon át kellett godolni, nehogy az legyen, hogy magamat akarom beépíteni a sztoriba, mert nem. Szóval summázva: OC-t írni néha muszáj, viszont nehéz. Mellesleg sok író van, aki a saját érdekében vadássza az "OC" kifejezést egy ff leírásában, vagy ismeretlen lány nevet, nehogy belefusson valami olyanba, amibe nem kellene. És igazából őket sem lehet hibáztatni.

Én azon a véleményen vagyok, egyrészt, amit Temari-san nagyon jól le is írt: ne legyen OC a főszereplő. Lehet, hogy ez nem jó, meg lehet, hogy lenne értelme egy-két ilyen ficnek, de igazából túl veszélyes, és végül is azért olvas fandomban az ember, mert arra kiváncsi.

Volt valahol egy Nagy Mary Sue - Gary Stue teszt, de nem találom. MOndjuk enm tudom mennyi értelme lenne belinkelni, mert nagyon szigorú, és a normális (ritka...) OC-k is könnyen Mary Sue gyanúsnak vannak beállítva. Jahm, Gary Stue meg Mary Sue fiú változata, afféle Sasuke. Mert ugye ezért szeretik és gyűlölik is ennyire Sasuket, mert igaz, ő már jóval több, mint egy mezei Gary Stue, de sok fő jellegzetessége egy az egyben arra hajaz, és ezért sem szeretik sokan. De hozzátenném még egyszer: ő már több annál, ne alacsonyítsuk le.

Megtaláltam a nagy Mary Sue tesztet, lefordítom, és amint megvan postolom. Baromi hosszú, így lehet, hogy nem az egészet csinálom meg. :O Meg emlékszem valami rövidebbre is  Gondolkozik
Naplózva


"Élni való minden élet, csak magadhoz hű maradj, veszteség nem érhet téged, ha azt hiszed, ami vagy."
#1 Itachi & Sai & Naruto & Sasuke fan
Ruby
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 173


« Válasz #16 Dátum: 09 jún 24, 10:56:21 »

OFF: Fred halálával kapcsolatban én is írtam már. ^^ Csak én nem voltam hajlandó kinyírni. xD

Szeritnem nem kell olyan véresen komolyan venni ezt a sajátszereplő=főszereplő dolgot. A legtöbb ilyennek a címéből úgyis tudni lehet, hogy ilyen, és elolvasni meg nem muszáj. Egyébként néhány kategóriában szinte nem is lehet más romantikus történetet írni (persze, ha arról van szó), mint saját szereplőset. (Pl: HP Sirius Black, mellé nincs más, csak SSZ) Szerintem akkor idegesítő a dolog, ha alap párokat akarnak szépbontani.  smirksweat
Naplózva
Ayumichan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 6459


Silent shadow


« Válasz #17 Dátum: 09 júl 01, 01:24:21 »

Szerintem nincs semmi baj a kitalált szereplőkkel, ha jól vannak  "+csinálva", és jól +van szerkesztve az egész sztory... Gondolkozik
Vannak szereplők akikhez nem igazán illik az  eredeti műből szinte senki.
pl: Kakashi (hamár Naruto-s fórum, mondok 1 narutos karit)
Nincs  olyan nő a mangában aki igazán hozzá illene, ezért fordulnak sokan az ilyen karakterek esetében saját szereplőhöz... >.<#
Őt álltalában Sakurával hozzák össze, aki nemillik hozzá (nemigazán a korkülönbség miatt), hanem mert ő sasukét szereti, aztán+ lehet h már Narutot, és nemtudom elképzelni h szerelmes lenen Kakashiba (mert mást szeret), és Kakashirol sem tudom h szeretné, ezért nemillik hozzá.
Ezzel szemben + 1 kitalált személynek lehet úgy alakítani az "érzelmeit" h azt szeresse akit én akarok h szeressen (na ezt most jól+ aszondtam smirksweat)
 + Irukával is szokták még párosítani, d ő + pasi. Technikai KO
Én még mindíg azona véleményen vagyok h inkább hozzák össze (pl:Kakashit) 1 "kitalált" nővel, mint 1 a mangában szereplő férfival. smirksweat
Naplózva

Normális vagyok, a hangok is ezt mondják.
Ruby
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 173


« Válasz #18 Dátum: 09 júl 01, 12:51:30 »

Hát igen, ha valaki nagyon nem tud eredeti nőt kitalálni egy férfi mellé (erős férfitöbblet van a Narutóban  Hümm-hümm), akkor hajlamos yaoi-t alkotni. Sokkal egyszerűbb egy új karaktert bevezetni, mint egy régit megváltoztatni (és jobb is, hiszen ki akarna például egy ördögi Hinatát, aki összejön Kabutóval? xD), csak itt meg ugye az a baj, hogy jönnek a sablonok. Akarva, akaratlanul a 100-ból 89 történetnek majdnem ugyanaz az alapsztorija. Ha valaki tud újat alkotni, normális OC használatával, akkor viszont olyan történet kerekedhet belőle, hogy az csak na!  Kúl
Naplózva
Brock Lee
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 125


« Válasz #19 Dátum: 09 okt 02, 00:01:37 »

Nekem személy szerint semmi bajom az OC szereplőkkel. /Habár most, hogy így olvasom ezt a Mary Sue-s dolgot...  Nevet/
Én évek óta szoktam szabadidőmben fanfic-eket irogatni és mindig OC karaktert használok főszereplőnek, de sosem szoktam Mary Sue féléket Nevet annak sok értelme nincs. Egy tökéletes karakternél hogy lehetne jellemfejlődést? Nevet max visszafejlődést Nevet
Egyébként én is az OC szereplőket általában csak más OC szereplőkkel hozom össze, de voltak már kivételek, viszont olyankor 17x átgondolom, hogy az úgy jó-e  Mosolyog és ha nem, akkor nem fogom vissza magam és akár tucatnyi oldalt is kitörlök Nevet
De am szerintem egy-két normális OC szereplő nem árt majdnem az összes fanfic-be. Legalábbis én nem csak a sztori miatt szoktam olvasgatni fanficet, hanem mert szeretek új embereket megismerni a már ismert környezetben, világban.
Am eredeti karaktert használni szerintem annyiból nehéz, hogy jól kell ismerni a jellemét, beszéd stílusát. De ugyanakkor ne lehessen rámondani, hogy a szövege koppintva van az eredetiből /legalábbis én ezt nem szeretem, de persze erre is vannak kivételek mint pl. mikor egy eredeti történet szált írsz meg másik szereplő szemszögéből, akkor ugye elengedhetetlen az idézés/. Viszont olyan jól találd el a stílusát, hogy ha nincs is ott a neve, akkor is tudd, hogy pl "Hmm, ez csak Naruto lehet...".
Legalábbis én így gondolom, talán ezért is nem használok soha eredeti szereplőt főszereplőként, mert több lenne vele a munka  Nyelvesít
Naplózva
Rikan
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 1894


right now, it's girls' generation


WWW
« Válasz #20 Dátum: 09 okt 09, 20:45:51 »

Én a kettesre nyomattam voksot,hát,nem is tudom,nem szeretem ha egy Naruto fc. ben Xy kavar Sasukeval Mosolyog
Naplózva


Utálsz? Remek! Tépj egy számot, állj be a sorba. ★ Mert tróger vagyok én, nem celeb, a faszom aki nektek tetszeleg.
Feleségem: Kallen <3 Szüleim: Minagi és heo  Tesóim: Sabaku és Bogi  Nagyszüleim: Ritli és Hiei  Nagynénim: hanii
ATON14
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 996



« Válasz #21 Dátum: 09 nov 23, 18:32:39 »

Nekem se jön be, ha kitált szereplők vannak a történetben, de azé próbálkozhatnak a "történetírók".
Naplózva

....................................................................................................................
ottinger96
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


elszánt


« Válasz #22 Dátum: 10 márc 17, 19:03:40 »

yaoi fenok (csajok) ha belegondolsz fiuXfiu mi marad nekünk..?
Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #23 Dátum: 10 márc 22, 15:00:18 »

ottinger96!
Hát szerintem nektek a normális emberek maradnak. Nevet És nekünk is. Mosolyog
A yaoi-fan csajok meg benevezhetnek valami yuri-akcióra. Nevet
Naplózva
MiniFru
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 72

london.


WWW
« Válasz #24 Dátum: 10 márc 22, 15:43:05 »

én a 3.-ra szavaztam, mert énis elkezdtem írni egy olyat. khmm.. Pirul Deidara + én. *-* de nem lett valami jó, így nemis folytatom. :'D
és most írok egy SasuNarut. x3 ha valaki kíváncsi rá, akkor majd linkelek. ^^"
Naplózva
Meroko
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 226

Itachi fan


« Válasz #25 Dátum: 10 jún 19, 14:16:49 »

Nem baj, ha valaki OC-t ír, de akkor írja meg jól. Rengeteg olyan történet van amiből lerí, hogy a főszereplő egyenlő az íróval és a fanficje nem más csak a fangirlsége megnyilvánulása afelé a személy felé akivel a főszereplő összejön.
Naplózva
Temari-san
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 384


« Válasz #26 Dátum: 10 jún 20, 19:51:13 »

Meroko, lehet, hogy rosszul értelmeztem , amit írtál, de én úgy vettem le, hogy nem jó az, ha az író saját magát viszi bele a történetbe?
Rengeteg olyan történet van amiből lerí, hogy a főszereplő egyenlő az íróval és a fanficje nem más csak a fangirlsége megnyilvánulása afelé a személy felé akivel a főszereplő összejön.

Vagy arra gondoltál, hogy az nem jó, ha magát is olyan Mary Sue-félének írja meg, aki biztosan a főszereplővel jön össze?
Mert szerintem nem baj az, ha valaki saját magát egy OC karakterként írja bele a sztoriba, csak persze ne legyen tökéletes a szereplő, mert már kiveséztük, hogy az nem mindig jó.

Egyébként én alapból nem annyira szeretem az olyan (fő)szereplőket, akiknek mindig minden sikerül, ők a legjobbak...stb.. (ld. Mary Sue). Jobb, ha történnek vele rossz, vagy legalább tanulságos esetek, mert így a történet is valósághűbb lesz. Mert mi olyan érdekes abban, hogy ha minden simán menne a történetben, animékben? Kell egy kis fordulat is bele... Attól lesz élvezhető.
Naplózva
Đestri
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 393


Azért a remény hal meg utoljára, mert ő a gyilkos.


WWW
« Válasz #27 Dátum: 10 nov 18, 14:42:33 »

]3-ra szavaztam...
Nem olvasok sok fanfictiont...
De amiket eddig olvastam mind leírtátok milyenek.
Sajátkarakter:
Hmmm ez tetszik hogy bele vonják a "saját,, fantáziájukat meg szinte önmagukat is néhányan de
én sem szeretem ha a karaktere olyan tökéletes hogy szinte legyőzhetelen...
Én az olyat kedvelem ahol szenvednek sokat xD
Már mint nem rögtön lesz belőle hős ha nem az elején gyenge és kitart hogy elérje a célját...
Kicsit uncsi az ilyesmi kezdés hogy "Konoha városába új lány érkezett aki szinte tökéletes,, Sok ilyennel kezdődő
Fanficcel találkoztam(amiket eddig olvastam kb. mind az volt :/)
Egyébként szoktak jó fanficcek is lenni Nevet
Yaoi:
Személy szerint nincs semmi bajom vele amit eddig néztem (végig)
SasuNaru-s volt.
De nekem így nem jön be a yaoi csak AMV-ket jó belőle csinálni.
Nem ajánlatos yaoi fanficcet írni mert kevés a nézetsége (szerintem)
Szerény Személy Szerinti Véleményemnek vége =Đ[/color][/b]

Legközelebb valami olyan színt válassz, amit el elhet olvasni, mert így semmi se látszik a hszből. A karakterformázásnak egy fórumon meg amúgy sincs semmi értelme!

Moderátor
« Utoljára szerkesztve: 10 nov 18, 14:54:06 írta Aes Sedai » Naplózva

Ami két mondatnál hosszabb, az hazugság.
Krieg
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1172


Never lost a fair game - or played one.


« Válasz #28 Dátum: 10 nov 18, 17:50:37 »

Én néhány éve (kb 2) kezdtem el írni egy narutós fanfictiont, melyet úgy építettem fel, hogy E/1-ben írtam, és magamat részben Narutóval azonosítottam (Sasuke-Sakura csapat Kakashi vezetésével). Valamennyire hasonló voltam Narutóhoz (pl. rasengan), és a cselekmény is néhány helyen kísértetiesen hasonlít a mangára (nem véletlenül xD). Részekre tagolva írtam egy spirál füzetbe, egy rész pár sorral kevesebb, mint 2 spirálfüzetnyi oldal terjedelmű. Kb fél éve (+/- pár hónapja, bár inkább +) abbahagytam a történetet lezáratlanul (nem írtam tovább a részeket). 102 részt írtam összesen. A történetben magamon kívül 1 általam kitalált szereplőt írtam bele, akinek végül halált szántam sorsául. :D Ezt a történetemet természetesen sohasem publikáltam és sohasem fordult meg a fejemben még a gondolat sem eziránt (sőt...:D). Egyedül a húgomnak engedtem, hogy elolvassa. xD
De amire megint csak kisregénnyel bírtam utalni, az az, hogy én alapjáraton nem szeretem, ha saját agy szülte karakterek vannak a fanfictionbe, pláne szerelmi párban egy eredeti narutós karakterrel (a sajátomba sem építettem szerelmi szálat), de néhány jól kialakított egyedi karakter bőven belefér egy fanfictionbe.
Ha volt türelmed végigszenvedniolvasni a postomat, most megtudhatod, hogy az utolsó pár sornak volt igazából értelme. :D
Na, de nem is rabolom tovább az időtöket. :))
« Utoljára szerkesztve: 10 nov 18, 17:51:16 írta Krieg » Naplózva
Leni-chan
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 272



« Válasz #29 Dátum: 10 nov 18, 20:13:04 »

De jó találtam egy nekem való témát!! Nevet

Én úgy fél éve (vagy kicsit több) kitaláltam egy szereplőt. Amiket most le fogok írni lehet hogy azt gondolnátok hogy "neki egy nő?". Én a kedvenc Akatsuki tagomhoz találtam ki egy szereplőt. Konkrétabban Sasorihoz. Ez csak egy délutáni unatkozástól történt mert Sasoribabámat ölelgetve elgondolkoztam azon hogy az animében mennyire "egyedül" van. Ennek hála gondolkodok a történeten amiben egy Rejtett Kő falusi lány hogyan kerül be az Akatsukiba és hogy hogyan lágyítja meg szeretett szereplőm szívét. (egy kis szerelmi dolog is van benne de hát istenem egy álomvilágban élő lány vagyok xD  smirksweat )
Én a történeteimet nem szoktam leírni hanem inkább a fejemben vannak. Igaz nekem nem csak ez az egy van hanem sok. Ezzel együtt kb. : 6. De mindegyikből csak kicsi van de egyre több és több.  Mosolyog
Naplózva

Pesszimista kisdémon, ki Disney Drakula
Oldalak: 1 [2] 3
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!