24 szep 23, 00:15:29 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 29
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szerinted mi lesz a naruto vége? Miért? (2 soros szabály!)  (Megtekintve 134925 alkalommal)
0 Felhasználó és 10 vendég van a témában
Zer0
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2338



« Válasz #165 Dátum: 11 jan 04, 15:25:02 »

Mondjuk az poén lenne, ha vége a háborúnak, mindenki boldog, és az utolsó manga oldalon ott lenne az egyik kígyó , ami még a Sasuke vs Itachiban elmenekült Nevet jó utalás lenne, hogy mindig lesz ellenfele narutóéknak
Naplózva
STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #166 Dátum: 11 jan 04, 15:32:11 »

Igen, ez még belefér, de főleg azért, mert nem új, az eddigi "legyőzhetetlenek", rikodu erejének örökösei vagy keresőinél indokolatlanul erősebb, a háburóban csendben kushadó, irracionális ellenfél, és nem is a "gyűlölet útjának" igazi képviselője.. ...csak egy elvarratlan szál, egy baljós árny a múltból... ha ehhez még egy kis keresztény szimbólikát veszünk, az is érdekes...
DE a történet akkor is legyen kerek, Naruto tegye rendbe a dolgoka,t ne csak idéglenes békét hozzon össze, mint amiről Pein beszélt, ha kell hozzon áldozatokat, de érjen célt, és bármi is jön, bárhogy is lesz ami, semmiképpen ne menjen tovább a történet az eredeti tartalmán túl, üresen és céltalanul, csak anyagi okokból, avgy mókából.
« Utoljára szerkesztve: 11 jan 04, 15:33:37 írta STM » Naplózva
SSS
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 547


« Válasz #167 Dátum: 11 jan 04, 15:37:03 »

A háború végére eltűnnek rangok, a megnevezések, a címek meg a falvak is. 1 ember lesz aki vezetni fogja őket, aki egy közös néppé kovácsolja a shinobikat, hogy Naruto lesz-e vagy ő a békéért hal meg, az most lényegtelen, csak így lehet örök béke. Ez a háború egyfajta tisztítótűz, ami egyesít mindenkit. A végén még Tobira is "hősként" fognak emlékezni.
Naplózva
STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #168 Dátum: 11 jan 04, 15:52:49 »

Naruto lesz. Már régóta így állnak a dolgok. Kushina sem véletlenül Kushina.
Kushina-da? Bizony, ő is egy anyuka volt, csak nem a mangában hanem a japán mitológiában.. méghozzá ugyebár mint oylan, a japán császári család őse, az első császár anyja. Talán nem vélelten a kis összecsengés Pojén
Naplózva
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #169 Dátum: 11 jan 04, 16:05:23 »

Cizelláltabb a dolog. A béke relatív, mint minden más. A szeretet és gyűlölet harc nem érhet véget, ez a világ rendje. Ezt Kishi is tudja.
Naplózva
STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #170 Dátum: 11 jan 04, 16:09:20 »

Miért ne érhetne véget? Nem valószínüségekről bezsélünk, világunk viszonyairól.. lehetséges, vagy nem? Lehetséges lenen egy jól működő kommunista utópia? Lehetséges lenne.. nem is tudom, egy szárnyas macska, ami képes repülni?
De ha a béke nem is telejs.. a történetnek és az azon végig vonuló eszméknek végül akkor is egy teljes, harmónikus egészet kell felépítennie, és ehehz legalábbis vaalmi iylesmi szükséges.
Naplózva
SSS
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 547


« Válasz #171 Dátum: 11 jan 04, 16:12:34 »

A Ninjutsu megteremtése óta vannak viszályok. Tehát majdnem a történelem kezdete óta. Ez már elég idő ahhoz hogy változás álljon be. Erről szól az egész manga, a változásról, ahogy a falvak egyként állnak, és ez a manga lényege a BÉKE.
Naplózva
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #172 Dátum: 11 jan 04, 16:24:26 »

A Naruto nem Dragon Ball, ennek van értelme, ez filozófia. A jó-rossz harc nem ér véget, mert nincs jó és rossz. A Naruto egy nagy allegória, ami a mi világunkat jelképezi.
Lesz béke de meddig?
Naplózva
biyakingan
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 206


« Válasz #173 Dátum: 11 jan 04, 16:26:59 »

igen.
kezdetben csak külön shinobik voltak, majd klánokba verődtek, majd falvakba. eddig kb ennyi háború is volt.
egy újj háborúval nem látom okát hogy miért ne hoznának létre hosszútávú, stabil államot.
hogy naruto zászlaja alatt fog e létrejönni, vagy valaki másé alatt azt nem tudom, de az biztos hogy Narutónak nagy szerepe lesz benne. Valamint békét hoznak egy jó hosszú időre, ha nem is az egész világra, de a shinobi világra mindenképpen.

Kicsit amúgy olyan mint ha a fejlődés egy részén lenne ez a világ, ahol képes túllépni mindenki az egymás ellen elkövetett cselekedeteket, és elfogadni egymást mint honfitárs. Talán pont ezt tanítja meg Narutó az embereknek és ez a szerepe.

Az is lehet hogy magát Japánt alapítják meg, és ezért használt ilyen sok mitológiai szereplőt kishim hogy valamilyen módon tisztelegjen a legendák hősei előtt.

Én azon a véleményen vagyok hogy fejeződjön be, de ne túl hamar!
Naplózva

Csak az vágyik békére aki megjárta a háborút.
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #174 Dátum: 11 jan 04, 16:35:09 »

Sztem az lesz a tanulság számunkra hogy a béke egy nagy illúzió, de érdemes hinni benne.
Végülis keleten mindjárt kitör az atomháború.
Naplózva
STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #175 Dátum: 11 jan 05, 01:09:27 »

Jó és rossz? Nem is erről van szó. Gyűlöletről, szeretetről, féltékenységről, fájdfalomról, megbocsátásról, emberségről, érzéketlenségről van szó.
 Szerintem meg nem kell egy kőegyszerű tanulságot keresni egy műben, pláne nem ilyen rosszszájízű, pesszimista, Tobiékat igazoló, a tűz akaratával, Jiraiya álmával szöges ellentétben álló valamit.
Vagy azonosítani a mi világunkkal, ezek itt "világoktól független eszmék", és egy sajátos, msáként működő fantázia világ.. na persze bizonyos tekintetben bármilyen mű az, az is, ami a miénkhez hasonlóbb világban játszódik. Hogy mit szimbolizál, képvisel, vagy nem, arról felesleges beszélni, de nem is kell iylesmit keresni, mert mindentől függetlenül az ember nyilván ember, az önzés nyilván önzés, a gyűlölet nyilván gyűlölet, és a béke nyilván béke, és ezezl, hogy elértem id,e újhra megkérdezem, de nem csak egy "mert nem lehet" típusu dogmát várok, és ez egy "világoktól független kérdés": miért ne lehetne béke?
« Utoljára szerkesztve: 11 jan 05, 01:13:13 írta STM » Naplózva
titius
ANBU Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 705


Sharingan


« Válasz #176 Dátum: 11 jan 05, 17:28:10 »

Azért mert az ember eredendően bűnös,önző ,gondatlan ,mindent magának akar és nem utolsósorban buta is...senki se lehet tökéletes ez így van.
Lehet béke ,olyan értelemben ,hogy nem lesz egy ideig háború ,de egyszer ez is megfog szűnni  ,az ember nem tud békében gyűlölet és harag nélküli élni ,ezenfelül ott a bosszú is ,ezek olyan körforgások amiket nem lehet megváltoztatni.
Bármilyen rossz is kimondani ,de egyszerűen nem lehet béke olyan szinten mint Naruto vagy Jiraiya szeretné ,ez egy utópisztikus elképzelés amiről jó álmodni ,szép dolog harcolni érte ,de még ember van a Földön addig nem lehet béke...legalább is a valóságban nem és ha Kishi nem egy happy endes irracionális véget akar a történetnek ,akkor azzal lesz vége ,hogy Narutoék győznek ő lesz az egyesített Shinobi erő vezetője és vég a történetnek...egy ideig béke lesz...
Naplózva
zozo112
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Vas Országa Vas Országa

Hozzászólások: 33



« Válasz #177 Dátum: 11 jan 05, 17:29:42 »

Lehet béke...

Csak annak ára van. Amíg valaki, akiben egy szemernyi gyűlölet is van, addig nem. De még ez sem hozhat el teljes békét.

Itt egy példa a "gyűlölet-körére":

Van egy valaki, akiben létezik a gyűlölet. De ő a te jó barátod. Viszont amíg él, addig nem lehet béke. Őt megölik. Te eleinte elfogadod, bár egyre jobban hiányzik, és benned is fellobban a gyűlölet lángja. Most benned van a gyűlölet. És annak a valakinek a többi barátjában. Ismét háború tör ki, és ismét lesznek Nagatohoz hasonló sorsú emberek, akikből Pein válik... Őt legyőzik, a követői elmenekülnek, szétszóródnak, ám bennük tovább él a gyűlölet. Megismerkednek, barátkoznak, őket megölik, és ismét átadják a "családjuknak" a gyűlöletet.

És ez így folytatódik az idők végezetéig, amíg ennyire hajszolják a békét.

Kezdjük elölről...

Van egy valaki, akiben létezik a gyűlölet. Természetesen ez felborítja az egyensúlyt. Ő felkeresi azt a személyt, aki iránt érzi, és az uralkodó elé járulnak. Elmondják mindketten az ügyet, majd az uralkodó dönt. Ám valamelyik fél részére a döntés kedvezőtlen és az ő "családja" ismét a gyűlöletbe veti magát. És ismét ott tartunk...

Ám egy megoldás. Az embernek magának kell megszabadulnia a gyűlöletétől, vérontás nélkül. Meg kell bocsátania felebarátainak, és akkor ők is megbocsátanak. És létrejön a harmónia. Ez az egyetlen út létezik részemről...

(Ám még valami... Gyűlölet nélkül nincs háború, háború nélkül nem értékelik majd a békét. És ez a gondolat elképzelhető, hogy felötlik valaki fejében, aki háborút szít, és ismét fellobban a gyűlölet...)

remélem nem írtam túl bonyolultan
Naplózva
N
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 22



WWW
« Válasz #178 Dátum: 11 jan 05, 18:51:16 »

Szerintem szép gondolat !! És még igaz is. Én az emberi hülyeségre fogtam a dologot de nekem is egy hasonló "kör" jött ki ... Lehet hogy az ember a személyiségéből kifolyólag nem kaphatja meg a békét. Ha lenne egy békés világ, mindíg feltűnne egy feltünésiviszketegségben szenvedő alak ki megprólná felhívni magára a figyelmet azzal hogy felborítja a játékszabályokat. Csinálna valami hülyeséget azért hogy kilógjon a tömegből. Lennének akik mellé állnának és lennének akik elleneznék. Máris megvan a 2 ellentét. Ellentétekből jön a konfliktus. A konfliktusból pedig a harc, a düh és persze a gyűlölet ...
Szerintem amíg olyan az ember amilyen sajna nem lesz béke ...
Naplózva

"Az emberek úgy nézik a dolgokat ahogy vannak és azt kérdezik: miért ?
Én úgy nézem a dolgokat ahogy lenniük kell és azt kérdezem: miért ne ?"
tion
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 90



« Válasz #179 Dátum: 11 jan 05, 19:33:05 »

Szerintem ez nagyon szép és igaz gondolat de van az am ondás,hogy ha békét akarsz készülj a háborúra
Hiába hallgatják meg egymást és megbocsájtanak a tüske ott lessz valamelyik szemében
Naplózva
Oldalak: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 29
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!