24 szep 21, 21:14:31 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 402 403 [404] 405 406 ... 600
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Grafikai munkák és a rajzolás  (Megtekintve 1012890 alkalommal)
0 Felhasználó és 20 vendég van a témában
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #6045 Dátum: 11 aug 17, 12:20:09 »

Fejlődtem én valamit 22 hónap alatt? 

Ez most valami vicc?
Szerintem a hülye is látja, hogy fejlődtél. Valószínűleg te is tudod, csak jól esett megkérdezni, ugye?

Egyébként számomra is az anatómia a legnehezebb. Az emberi test eléggé bonyolult, és rengeteg gyakorlás kell, hogy tökéletesen ráérezz működésére. Készíts sok vázlatot, krokit, gyakorolj sokat és menni fog az.
Naplózva

Lew
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 5679


Trollbarlang díjak:Legjobb topic, Legnagyobb topic


WWW
« Válasz #6046 Dátum: 11 aug 17, 12:26:53 »

Animében/mangában olyan hogy fej anatómia konkrétan ( szerintem ) nincs. Persze van pár segitség pl rajzolsz egy kört , aztán egy a kör középpontján átmenő függöleges vonalat, de ezeket sem muszály betartani. Kifejtem miért aztán meg lehet kövezni.

Az anime/manga karakterek többnyire véleményem szerint nem követik az emberi test anatomiáját. Persze vannak realisztikus stílusú anime/manga karakterek [ Light ( Death Note ) , Kurono ( gantz ) ] de többségük nem ilyen.
Szerintem nincs semmi baj luna-san rajzaival. Neki van egy ilyen stílusa  hogy kicsit nagyobb fej , kicsit nagyobb szemek, vékonyabb végtagok. De pont ez teszi széppé a rajzait.

Most lehet hülyeséget írtam , meg lehet kövezni nekem ez a véleményem.
« Utoljára szerkesztve: 11 aug 17, 12:27:27 írta Lew » Naplózva


Éjfél
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2089



« Válasz #6047 Dátum: 11 aug 17, 12:31:54 »

Idézet
Szerintem nincs semmi baj luna-san rajzaival..
Igen... így tökéletes. Persze..
Én azért nem mondanám, hogy hű de csodálatos lenne ha leragadna ezen a szinten, mert ez egyedi.. és ez a stílusa. Nem szokásom megkövezni az embereket.. de butaságot ne sugalljunk már.
Azért szembetűnő aránytalanságot nem láthatsz az animékben maximum direktben. Ez pedig nem szándékos, simán még nem forrt ki.
Azt meg senki nem mondta hogy ronda lenne.

szerk.:Persze emellett tiszteletben tartom az egyéni véleményedet.
« Utoljára szerkesztve: 11 aug 17, 12:32:50 írta Ejfel » Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #6048 Dátum: 11 aug 17, 12:53:46 »

Saphira ha olvasod ezt a topicot, szerinted mostmár szebbek a körvonalak?  Megfogadtam a tanácsod a körvonalakkal kapcsolatban. Na alakulgatok? =D

Igen, nekem sokkal jobban tetszik, mint az előző. Látszik, hogy nagyon sokat fejlődtél, és minden egyes színezéssel egyre kiforrottabb lesz a technikád. Egy kicsit még mindig ügyelj a körvonalakra, és a hajon csillogó fényfoltokat se maszatold annyira, mert műanyag hatást keltenek. Innen már csak felfelé vezet az út.

Másik téma:
Olyan nincs, hogy nem létezik animében/mangában anatómia. Arányok az expresszionista-féle stílusokon kívül minden irányzatban vannak. Nélkülük nem áll össze a kép. Márpedig az animék is embereket ábrázolnak, amelyhez nélkülözhetetlen a test és annak mozgásának ismerete.
Gondolom te sem láttál még olyan animét vagy mangát, amelyben kicsavart kezű, ferde fejű emberkék mászkáltak. Kezdő, rajongói történeteket rajzolóknál előfordulnak ilyenek, de személy szerint én az olyan képregényt még olvasni sem bírom.
Ott van például az a sárkányos cucc valamelyik témában. Biztos jól ki van találva meg minden, de engem egyszerűen annyira zavar a rajz, hogy nem jutok soha 1-2 oldalnál tovább.
Naplózva

Luna-san
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 902


The dreamer fairy


« Válasz #6049 Dátum: 11 aug 17, 15:16:09 »

Szerintem érdemesebb komolyabban belefognod ebbe Luna.

Ejfel, ha ismernéd a nagyim, tudnád, mennyire ki van akadva amiatt, hogy nem rajzos suliba megyek, hanem biosz tagozatra... ikszdé

Nekem most van egy olyan valószínűtlen álmom, hogy készítek egy mangát, és azt kiadatom Japánban.
Történet lenne hozzá ( nem is egy ikszdé ) a legelső és szerintem legjobb történet fejben már alakulgat, kezd kitisztulni a kép, szerintem a szöveges részét kezdhetném már írogatni, a rajzos részéhez még sok-sok év áll előttem, rengeteget kell gyakorolnom hozzá, és kéne keressek valami tanárt is.Ha 10-15 éven belül összejönne a dolog, akkor nagyon boldog lennék! Mosolyog
Gyakorlásból nincs hiány, 2 év alatt 5 A/4-es füzetet telefirkáltam ( most járok a 6.-nál ikszdé ) és még vagy 10 A/5-öst félig-meddig.
És még az a kb. 30 színes rajz, amit DA-ra is felrakosgattam.   >.<#


Mangát rajzolni meg, nem egyszerű. Az egy dolog, hogy emberkéket még úgy ahogy tudsz rajzolni, de a mangában vannak hátterek, egyebek,  egy csomó szerkesztés, ügyelni kell arra, miképp jönnek egymásután a képkockák, nem szabad monotonnak és unalmasnak lennie, nem szabad besűríteni, túl sok árnyékolásfajtát használni és mintát, minden jó kell legyen.
Mondjuk ebben segíthet, ha sokat olvas az ember mangát. Megfigyeléseket végezhet, és kialakítható belőle a saját stílus is. Mosolyog

Saphira: tanácsaid megfogadom. Mosolyog Nem lesz nehéz betartani.


Lew, a manga stílusban az anatómia működik, csak olyan mangás stílusban. ikszdé ( Apu szerint a mangában csak az a lényeg, tudj óriás fejet rajzolni még nagyobb szemekkel, és a lehető legidiótább színű hajakkal.  >.<# Na 2 napig nem szóltam hozzá utána. )
A fej és a szemek óriásiak, a végtagok (főleg távolról) legtöbbször nagyon vékonyak, és hosszúak.

Én is ezt a stílust követem, de úgy igazán idén tavasszal sikerült rálelnem a sajátomra. Ez főként a szemek rajzolásában van így, amit szeretem nagyon kereknek és sokárnyalatosnak ábrázolni.
Nem mondom, hogy végleges, mert a fejemben más kép van, de még sok időre van szükségem, amíg azt a szintet el is érem. Addig is ezzel próbálok kezdeni valamit. Mosolyog

Aes: anyám szerint azon a képen a lány iszonyú kövér, hatalmas tokája van, a 2.- on meg már lefogyott, megnőtt, és megszépült.  ikszdé ( az én anyám amúgy sem örül nagyon a rajzos szárnypróbálgatásaimnak, legalábbis amit én eddig tapasztaltam... )

Köszönöm mindenkinek a kommenteket. Mosolyog Szerintem újabb 2 év múlva megint csinálok majd egy ilyet.
 
Naplózva

I\\\\\\\'m a dreamer. And you?
Lew
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 5679


Trollbarlang díjak:Legjobb topic, Legnagyobb topic


WWW
« Válasz #6050 Dátum: 11 aug 17, 23:44:44 »

Már régebben elkezdtem ezt a rajzot de csak most volt kedvem befejezni. Mit gondoltok róla?

http://graypapaya.deviantart.com/#/d46xgxo

szerk: Hozzá kéne szoknom hogy ne hajnali 1 és 2 körül kommenteljek xD lehet gyorsabban kapnék választ =D
« Utoljára szerkesztve: 11 aug 18, 00:05:27 írta Lew » Naplózva


CrazyCat
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1853



« Válasz #6051 Dátum: 11 aug 18, 02:59:58 »

Nekem nagyon tetszik a rajzod Nevet Kicsit szende hatást nyújt, de tetszik ^^
Naplózva
Zer0
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2338



« Válasz #6052 Dátum: 11 aug 18, 08:59:37 »

A másik topicban említett hibák javításával itt van urahara: http://ookamihun.deviantart.com/art/Urahara-Kisuke-253440861

Kecsu: Árnyék mehet rá, de egy kisimított ruhán nincs feltűnő gyűrődés. Az árnyék javítva Mosolyog.
Ejfel: Sztem az ádámcsutkát láttad hibának, az árnyékolás miatt tűnt olyannak, javítva Mosolyog.
Naplózva
Lew
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 5679


Trollbarlang díjak:Legjobb topic, Legnagyobb topic


WWW
« Válasz #6053 Dátum: 11 aug 18, 22:57:04 »

Elkezdtem egy Jaina x Arthas fanartot. Ha kész lesz, valószínüleg ez lesz életem eddigi legszebb munkája szóval elég izgatott vagyok. Mindenesetre lenne pár kárdésem, hátha valaki tudna segiteni.

http://imageshack.us/f/811/arthasxjaina.jpg/

- Mit gondoltok jók így az arányok? Nem túl nagy Arthas ( a férfi ) Jainához jépest?
- Hogy lehet azt elérni hogy színezés után Arthas úgy nézzen ki mint egy szellem?
- Aki ismeri a Warcraftot és azok szereplőit, szerinte felismerhetőek a karakterek? ( Bár ezt a kérdést lehet majd inkább wow topicba teszem fel )

Előre is köszi a segitséget, és mit gondoltok róla, eddig milyen?
« Utoljára szerkesztve: 11 aug 18, 22:59:26 írta Lew » Naplózva


Éjfél
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2089



« Válasz #6054 Dátum: 11 aug 18, 23:22:46 »

Arthas egyáltalán nem túl nagy.. elég nagy páncélt hord, viszont vagy a feje túl nagy, vagy a keze túl rövid nem tudom.
Jaina inkább a ruhájáról felismerhető, meg attól a ténytől hogy Arthas közelében van.
A kezekkel kicsit talán gondban leszel mindkettőnél. Jaina jobb keze sokkal hosszabb mint a bal, az egész válla kicsit olyan mintha ki lenne csavarodva tehát a jobb karját kicsit feljebb vagy kijjebb rajzolnám mert így nagyon egybefüggő a nyakával.

Bár hangsúlyozom az emberi testtel gondban vagyok.

Jaina ruháját tekintve le a kalappal, mondjuk annyira furcsa bot nélkül, de ehhez a jelenethez az is furcsa lenne ha tartaná a botját a másik kezében, a hátán eltudnám képzelni.

Így hirtelen és gyorsban ennyit tudtam hozzá fűzni. Remélem segítettem valamennyit.. nah sietek..
« Utoljára szerkesztve: 11 aug 18, 23:46:36 írta Ejfel » Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #6055 Dátum: 11 aug 18, 23:38:15 »

Na nézzük.

Arthas feje túl nagy Jaináéhoz képest, a keze túl rövid. Jaina bal keze szintén rövid, a jobb kezén a felkar hosszabb, mint az alkar, ami zavaróan hat. Arthas orra túl nagy, homloka rövid és felül furcsán gömbölyödik, nincs meg a koponya forma, a haja nem illeszkedik a fejre. A kezeket javítsd, mert így teljesen rosszak.
Arthas felsőteste szintén rövid.
Amúgy szép lesz, főleg, ha javítod a hibákat.

Szellemként úgy tudod ábrázolni, hogy az egészet külön rétegen rajzolod meg, amelynek átállítod a láthatóságát.

Egyébként Jainát könnyen fel lehet ismerni, Arthast már nem annyira, de lehet, talán azért, mert még nincs teljesen kész.
« Utoljára szerkesztve: 11 aug 18, 23:38:46 írta Saphira » Naplózva

Lew
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 5679


Trollbarlang díjak:Legjobb topic, Legnagyobb topic


WWW
« Válasz #6056 Dátum: 11 aug 19, 00:03:06 »

Köszönöm a segitséget, igyekszem javítani a hibákat.
Naplózva


Lew
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 5679


Trollbarlang díjak:Legjobb topic, Legnagyobb topic


WWW
« Válasz #6057 Dátum: 11 aug 20, 00:14:40 »

Nos , Éjfél és Saphira tanácsait megfogadva, megprobáltam kijavítani a hibáimat. Többé kevésbé sikerült.

- Arthas fejét kisebbre vettem , és kicsivel meghosszabitottam a kezét
- Az orrát is kisebbre rajzoltam és probáltam alakitani a fejformán valamint a haján, hogy realisztikusabb legyen, de rájöttem hogy torz fej ide vagy oda, de tetszik ez a fejforma.
- Jaina bal kezét hosszabbra rajzoltam és behajlitott könyökkel ábrázoltam a jobbot, ezáltal nincs ( szerintem ) olyan kicsavarodott beütése.
- Arthas páncélját jobban kidolgoztam hogy felismerhetőbb legyen.
- Továbbá nagyjából kiszíneztem a 2 karaktert.

Arthas jobb kézfejét javítani fogom mert síralmas, és befejezem a hátteret, valamint a 2 szereplőjét a képnek.

Nos szebb már valamicskét?

http://imageshack.us/f/163/arthasxjaina2.png/

Szerk: Mivel 1 óra múlt már elég álmos vagyok és ilyenkor hajlamos vagyok nem észrevenni a hibákat amennyiben láttok rajta valami nagyon szembetünöt pls jelezzétek  bow
« Utoljára szerkesztve: 11 aug 20, 00:17:42 írta Lew » Naplózva


Szabika
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 2103


No akame ga kill no life


« Válasz #6058 Dátum: 11 aug 20, 00:55:05 »

nekem tetszik  Nevet jó lett és így tovább kacsint
Naplózva
Lew
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 5679


Trollbarlang díjak:Legjobb topic, Legnagyobb topic


WWW
« Válasz #6059 Dátum: 11 aug 20, 14:07:05 »

Köszi Kenton kacsint

Közben be is fejeztem a képet. Köszönöm a segitséget Saphira és Éjfél. Íme itt a végeredmény.

http://graypapaya.deviantart.com/gallery/#/d477rog
Naplózva


Oldalak: 1 ... 402 403 [404] 405 406 ... 600
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!