24 okt 10, 18:03:19 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 125
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Ételek, étkezési szokások  (Megtekintve 316227 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Csillus
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 567



« Válasz #255 Dátum: 07 nov 17, 16:25:23 »

Amit én ettem az tuti fehérhagymából volt,de ez is biztos finom lehet.Majd egyszer megalkotom.
Naplózva
Arvael
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2703

-Oranjikage-


« Válasz #256 Dátum: 07 nov 17, 16:26:45 »

Fehérhagyma? Úgy érted, fokhagyma? Nevet
Naplózva

Csillus
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 567



« Válasz #257 Dátum: 07 nov 17, 16:28:55 »

Rendes hagyma csak fogalmazni nem tudok  Nyelvesít
Naplózva
Der Teufel
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 486


« Válasz #258 Dátum: 07 nov 17, 16:51:09 »

Nekünk még kilencedikben volt kötelező illemtan óránk :Mosolyog És ott ezt is meg kellett tanulni.
A fehér bor a fehér húsokhoz passzol (pl. szárnyasok, hal), a vörösbor pedig a vörös húsokhoz (pl. sertés vagy marha).
>> fehér bor = könnyű ételekhez, vörösbor = nehezebb ételekhez

Amúgy nem hülyeség (bár először én is annak tartottam), egyszer próbáld ki és rájössz, hogy miért ;P

De ha lusta és/vagy türelmetlen vagy, akkor azért, mert könnyebben emészted meg a kaját + kihozza az ízét is^^



Nekem hál istennek nem kellett ilyesmivel kínlódnom, bár lehet, hogy ezért vagyok ilyen vaskalapos ebben a témában... általában azt iszom hozzá, ami jólesik. Amúgy is csak a magam örömére készítek néha valamit - több kevesebb sikerrel :-[- és nem tartom magam a főzés császárának, mert hát bizony nem vagyok az Nevet és valószínűleg nem is leszek.
A " rendes hagymáról" -fokhagymáról- pedig csak annyit, hogy azzal is elkészíthető, csak a fűszerezésen kell változtatni, mivel eléggé átható ízt kölcsönöz neki, amit nehezebb ellensúlyozni.
Naplózva
Moonie-chan
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

9farkú otaku-girl, kami-sama, Banánkage:D


« Válasz #259 Dátum: 07 nov 17, 16:56:13 »

Én utálok főzni, csak akkor teszem, ha nagyon muszájXD Sütni sem szeretek, max egy évben 2szer valami sütit, és el van intézve... én inkább enni szeretem a dolgokat Nevet

Pl. Szilveszterkor jönnek át barátnőim, és majd készítek szárnyas muffint:3 Muffin, és benne 2 db szárny alakú csokilap^^ Remélem sikerül, és a konyha is túléli :-*
Naplózva
Luya-chan
Vendég
« Válasz #260 Dátum: 07 nov 17, 16:58:37 »

Megboldogult gesztenyetorta köszöni szépen az elismeréseket!  Nevet Másik torta + az a japán éttermi kép meg nagyon guszta! *_*

Én a vörösbort mindig is utáltam...De a (fél)édes fehérbor jöhet bármikor!   :faintos:
Naplózva
Csillus
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 567



« Válasz #261 Dátum: 07 nov 17, 17:01:33 »

Én a süti készítést imádom,csak ne nekem kelljen megenni.Nem azért mert rossz lenne,csak csinálni egyszerűen jobban szeretem mint enni.Ezért van az hogyha rámjön a süthetnék akkor lehívom haveromékat,vagy vmi összerjövetel előtt állok neki alkotni!
Én a Martini Roussot szeretem félreértés ne essék fűszerezett bor tudtommal.  Nyelvesít
Naplózva
Moonie-chan
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

9farkú otaku-girl, kami-sama, Banánkage:D


« Válasz #262 Dátum: 07 nov 17, 17:03:52 »

Én a süti készítést imádom,csak ne nekem kelljen megenni.Nem azért mert rossz lenne,csak csinálni egyszerűen jobban szeretem mint enni.Ezért van az hogyha rámjön a süthetnék akkor lehívom haveromékat,vagy vmi összerjövetel előtt állok neki alkotni!

Mintha csak nővéremet hallanámXD

Én még sosem ittam bort, mondjuk annyira nem is vágyom rá - amúgyis teljesen antialkesz vagyok, szilveszterkor csak egy korty pezsgőt tudtam inni... még a csokilikőr is keserű nekemXD
Naplózva
Csillus
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 567



« Válasz #263 Dátum: 07 nov 17, 17:06:10 »

Én se vagyok nagy alkoholista,de van amit szeressek  Nyelvesít Ilyen a Martini,Baileys meg még van pár,de nem nagy mennyiségben.
Naplózva
Arvael
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2703

-Oranjikage-


« Válasz #264 Dátum: 07 nov 17, 19:23:02 »

Hmm... Bailey's... egy kis körömlakklemosó sosem árt, mi? Nyelvesít Félre ne értsd, ettől függetlenül én is szeretem xD

Borok: maa... a vörösöket jobban szeretem, de a fehér is finom. És félszáraz vagy félédes... régebben megittam az Egri Bikavért is, de khm... az száraz és miután megkóstoltam Sopronban egy házi készítéső Kékfrankost (ami szintén száraz bor), azóta ahányszor belekortyolok egy száraz borba (lassan már a félszáraznál is), a szó szoros értelmében köhögő-roham jön rám... Tessék, ez az igazán jó védekezés berúgás ellen :-X
...
Nem, én se vagyok alkoholista, de egy-két korty néha jólesik vlmi nehezebb kajához vagy ilyesmi. Különleges alkalmakkor, ilyenek... De általában nagyon ritkán jön rám és akkor se tudok sokat inni xD (kivéve narancsléből és csokis szójaitalból, de az más lapra tartozik... illetve a narancslé nem is annyira :-X)

És gyerekek sangriát ittatok már? Az nagyon finom, rengeteg gyümölccsel, minimális alkoholtartalommal, sőt olyannyira kevés benne, hogy Spanyolo-ban a gyerekeknek is szokták inni adni nyáron Nyelvesít
Naplózva

Csillus
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 567



« Válasz #265 Dátum: 07 nov 17, 19:43:28 »

Sangria??Még őszintén nem is hallottam róla!Miből készül pontosan?
Tud valaki házi,kipróbáltan jó Baileys receptet?
Naplózva
Arvael
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2703

-Oranjikage-


« Válasz #266 Dátum: 07 nov 17, 19:49:20 »

Sangria? Spanyol bor, pici alkoholtartalommal és rengeteg gyümölccsel... szal bor+gyümi Nevet Nem tudom pontosan, hogy készül^^"
Sajna a Bailey's-t se... de az mintha vlmi tejszínes... öh... körömlakklemosó lenne? xD
Naplózva

Kenshin
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 814


« Válasz #267 Dátum: 07 nov 18, 07:36:51 »

Még Belgiumban az ismerkedő esten alkottak ilyet a spanyolok, egyszerűen isteni volt... a kondér elég gyorsan elfogyott!  :Mosolyog Aztán itthon megpróbálkoztam a dobozos Sangriával.., nem kellett volna, mert a másikhoz képest kritikán aluli volt!!  ;D Először a Bailey"s-től csíptem be tesóm jóvoltábol vmilyen bálon, nem mondom rendesen a zsebébe kellet nyúlnia, de vmiért itassuk le a húgomat estet tartott...  Nevet Nevet

A szőlőlével kapcsolatban pedig a minőség a fontos. Régen én se szerettem, azóta felülbíráltam ezt az elhamarkodott előítéletemet. Mosolyog
Naplózva

Balin oldalbordája  és lelkes kísérleti alanya kacsint
Család? Köszi, az van! Ha tagja vagy, akkor úgyis tudsz róla! Mosolyog
De a legelsők, a kicsi öcsikéim: Dei és Davis! Mosolyog Egyetlen közvetlen nőnemű rokonom: Zemori(nekem)-chan kacsint
Ayaka
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1727


a tudás üldöz, de én gyorsabb vagyok


« Válasz #268 Dátum: 07 nov 18, 11:15:28 »

Sangria? A szép emlékek... egyik baréátnőm szülinapján az egyik lány bizonygatta h sosem szokott berúgni akármennyit iszik. Erre beállt egy üveg sangriától :naruto_lol:
Naplózva
Der Teufel
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 486


« Válasz #269 Dátum: 07 nov 18, 13:16:16 »

Ha így haladunk, a topicot lassan átnevezhetjük alkoholos élménybeszámolóra :Mosolyog De ha már így alakult építsük be! Amúgy is rengeteg finomság van, ami megfelelő itóka nélkül nem lenne ugyanaz. Példának okáért ott van az  egyik kedvencem a feketeerdő torta. Legutóbbi bécsi kiruccanásomon volt alkalmam megfigyelni, hogyan készül a benne lévő krém. A mester amúgy megígértette velem, hogy nem adom tovább az infót, szóval erre ne is számítsatok Mosolyog Miután elkészült a torta, a cukrászmester volt olyan kedves és megkínált egy pohárkával a megmaradt, egyébként kitűnő cseresznyepálinkából. Őszintén szólva még nem esett olyan jól semmi egyéb itóka, pedig  én nem szeretem a rövideket de az tényleg jó volt. Védelmemre pedig kijelentem, hogy én sem vagyok alkesz, mielőtt bárki ezt gondolná Nyelvesít
Naplózva
Oldalak: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 125
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!