24 okt 10, 18:06:18 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 125
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Ételek, étkezési szokások  (Megtekintve 316239 alkalommal)
0 Felhasználó és 13 vendég van a témában
Der Teufel
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 486


« Válasz #240 Dátum: 07 nov 15, 17:24:27 »

Nem mondtam, h utálom, csak az első próbálkozás nem volt szerencsés. Különben nem rajongok az édes dolgokért ez lehetett a bibi, kivétel mindenféle csoki és torta!  Nevet Ezért nem szeretem vagyis kevésbé lelkesen próbálnám ki a holland kajákat, ahol még a húshoz is csokiöntet adnak.. :Mosolyog


Öööö, azok nem a belgák? Amúgy meg ha már a csokoládénál tartunk náluk és a németeknél kaphatóak a legjobb minőségi csokoládék, szerencsére jópárszor adódott már alkalmam kipróbálni az ottani remekeket kacsint
Naplózva
Takemitsu
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 578


« Válasz #241 Dátum: 07 nov 15, 17:26:49 »

Evett már valaki chilis csokit?? Nem olyan rossz amilyennek hangzik.

Kedvenc reggelim a melegszendvics.
Szeretem a flekkensütéseket, és a sültkrumplit, továbbá a pattogatott kukoricát.
Naplózva
Csillus
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 567



« Válasz #242 Dátum: 07 nov 15, 17:29:50 »

Kihagytad a Svájci csokit!!!
Az még egy életre szóló élmény.
Ettem valami különleges étcsokit naranccsal de fennséges volt!! És a Tobleróne is igen jó főleg az erdei gyümölcsös (1 hét Svájcban és az ember teleeszi magát csokival,tapasztalat Nyelvesít)
Naplózva
Csillus
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 567



« Válasz #243 Dátum: 07 nov 15, 17:56:09 »

Svájcba... Nem hinném! De ott minden olyan más!! Rentgeteg csokit esznek de a normális ételeik nem nehezek,sőt! Meg egy csomó svájci vegetáriánus. A másik hogy ott csak napi sima séta terén legalább fél óra van csak azért hogy eljuss a munkahelyedre vagy az iskolába,és ezt reggel hegyről le este hegyre fel.És persze mindegyik mániája a sielés amit egész évbe megengedhetnek maguknak.De egyszerűen rentgeteget sétálnak!Pedig jól kiépítettek az utak és gyakran is járnak a buszok,csak mindegyik a hegyen lakik és hiába vannak ott ilyen direkt kisebb méretű buszok amik munkanapokon közlekednek ,akkor is sokat kell gyalogolni.És persze minden svájci álma hogy a falu egyik hegyén lakjon (mivel ott sok kis falu van,alig vannak nagyobb városok).Pl egyik nap kellemes séta gyanánt  2 órát gyalogoltunk hegyre fel magaslati levegőn ugyhogy előtte a városba 3 óra folyamatos séta,lefele sífelvonóval jöttünk mert a fél magyar bagázs kidőlt!Ők meg panaszkodtak hogy ők jönnének le gyalog,(Ez cserediák programon volt)
Én soha nem tudnék vega lenni,semmilyen vega,nem eszek sok húst de az a kevés kell.Inkább a halat imádom de azt nagyon!!

Moderátor: Nem duplapost, csak töröltem közülük. - Chakra
« Utoljára szerkesztve: 07 nov 15, 19:02:58 írta Chakra » Naplózva
Der Teufel
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 486


« Válasz #244 Dátum: 07 nov 15, 18:42:59 »

Na ja az egy teljesen más légkör, amúgy én sosem tudtam megérteni, hogy egyesek hogyan tudnak lemondani a finom husi elkészítésének és elfogyasztásának élvezetéről. :o
Naplózva
kronosz7
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 1567



« Válasz #245 Dátum: 07 nov 15, 18:43:58 »

Nah en rajöttem miket szeretek enni!!! Szal minden oan kaja ami szerintem finom mégha valaki azt is mondja a 80%-ra ho uristen te ezzel ölöd magad.
Naplózva

Daryl ” One wrong move, and you get an arrow in the ass. Just so you know,”


Daryl ” Had enough in ‘im to take out these two son of a bitches……………one handed.”

Daryl ” I still think it’s a mistake, not burning these bodies. That’s what we’d said we’d do, right? Burn ‘em all. Weren’t that the idea?”
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #246 Dátum: 07 nov 15, 19:14:46 »

Na ez a nyers tojásos turmix kissé vad nekem Mosolyog

pedig nem olyan vad az Nevet
elvileg ajánlott a tojást 1 percig főzni előtte, hogy az ilyen baktérium izéknek kampec legyen benne, de anno még ovodás koromban is így ittam, +Győri kekszet mártogattam bele.

Meg az édes dolgokkal én isúgy vagyok már, hogy a teát kakot már vagy egy éve cukor nélkül iszom, igaz előszőr kissé íztelen, meg keserő volt, de már tök jó, meg érezni az eredeti ízét, mivel nem nyomja el a cukor.

Ja és a madárpók, hát elvileg nagyon ápláló, de nem iszem hogy ennék belőle, viszont ha már 3 napja étlen kóvájognék a dzsungelben, akkor lehet, hogy akár yersen is megenném Nevet.
De addig is eszem Lee kedvencét :Mosolyog
Naplózva

Arvael
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2703

-Oranjikage-


« Válasz #247 Dátum: 07 nov 15, 20:25:24 »

Próbálkoztam vele a Nagyi palacsintázójában (amit imádok!!  :szeret: ), de nem lett a kedvencem.. Bár otthon gondolom a sáját ízlésed szerint édesítheted...

Óóóó! A Nagy Palacsintázója!!! Nem messze volt tőle a középiskolám és mikor voltam még anno felvételizni oda, s Nagyi is elkísért (vicces volt, mert konkrétan egyikünk se tudta, merre kell menni pontosan xD), szal mikor kijöttünk, nagyon éhesek voltunk és beültünk. És még a Nagyi is (!!!!!!) azt mondta, milyen finom volt az a túróspalacsinta, amit ott készítettek - pedig nagyon finnyás, ha "idegen" helyen eszik (ergo nem otthon & nem azt, amit ő készítettˇˇ" még Anyám főztjét is nehezen kajolja be, pedig isteni finom!)

Banánturmix: én is imádom!^^ Nagyon-nagyon finom... de ez a vaníliacukor... hm... lehet, hogy eddig ez hiányzott belőle? :-X Mindenesetre fahéjjal is ki kell majd egyszer próbálnom^^

...
A mai vacsi... nos, lekvároskenyér volt. Ez nem is olyan furcsa. Viszont sokkal izgalmasabb volt, hogy Nagyi készítette, mellette pedig Nagyapa szendvicsét... lényeg a lényeg, hogy én ma este lekváros-reszeltsajtos kenyeret ettem o.O
Naplózva

Csillus
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 567



« Válasz #248 Dátum: 07 nov 16, 23:11:59 »

Más kaja:Ettetek már hagyma levest??? Én ma igen! Érdekes volt de nem rossz!!!!
Naplózva
Der Teufel
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 486


« Válasz #249 Dátum: 07 nov 17, 12:17:11 »

Jelenleg a ruszki káposztalevessel próbálkozom("scsi"), nem nehéz elkészíteni és legalább egy kicsit kikapcsol a jelenlegi zh áradatban...
Naplózva
Csillus
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 567



« Válasz #250 Dátum: 07 nov 17, 15:46:04 »

Én szlovákiába ettem valami káposztás dolgot túra alkalmával,aminek a nevét nemtudom,de ilyen névet fut magyarországon is kaja de a magyarországi nem ízlett az ottani viszont isteni volt.Meg ott valahogy másképp csinálják a fánkot is!!És az is nagyon finom volt!
Naplózva
Arvael
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2703

-Oranjikage-


« Válasz #251 Dátum: 07 nov 17, 15:46:56 »

Ohó!!! Micsoda finomságok!

Hagymaleves: ettem már! Sőt, Nagyi egyszer egy olyat evett, hogy "Hagymaleves buciban" egy étteremben és olyan volt, hogy tul.képpen egy cipó volt kivájva és abban volt a hagymaleves...! Azóta is olyat szeretnék enni, de múltkor már nem szerepelt annak az étteremnek a menüjén :-X

Ami pedig említett orosz kaját illeti, Anyum istenien tudja elkészíteni!!! ~nyamm~ Nyáron szoktunk olyat, ha jön nagy baráti társaság hozzá a nyaralóba, akkor elővesszük a bográcsot, s tábortűz fölött készíti el... és igaz, hogy több liter, de furamód mindig hamar elfogy és azok is degeszre eszik magukat belőle, akik amúgy nem levesesek (mint pl. én) ??? Ki érti? Nevet
Naplózva

Csillus
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 567



« Válasz #252 Dátum: 07 nov 17, 16:04:07 »

Én se vagyok leveses,mégis a bográcsos kaját imádom!És hagymalevest most szalagavatós vacsin ettem,és voltak hozzá ilyen kis kifli karikák rajta  reszelt sajttal és a sajt rá volt piritva,nagyon finom volt!
Naplózva
Der Teufel
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 486


« Válasz #253 Dátum: 07 nov 17, 16:17:39 »

Kivételesen hasznossá teszem magam, így aki esetleg nem ismerné a legjobb hagymaleves receptjét és szeretné elkészíteni, annak mellékelem az összetevőket és az elkészítési módot:

2 nagy fej vöröshagyma
2 evőkanál olaj
3 dkg vaj
1 csapott evőkanál finomliszt
2 dl fehérbor
1l szűrt húsleves
(leveskockából is lehet)
4 kisebb szelet kenyér
10 dkg reszelt
trappista sajt
só, őrölt bors
4 evőkanál reszelt
parmezán

A hagymát megtisztítjuk, kb. félcentis kockákra vágjuk, majd az olaj és az olvasztott vaj keverékében közepes lángon (hőfokon) kevergetve 6-8 percig pirítjuk. Ekkor a liszttel meghintjük. 1 percig együtt sütjük, azután a borral és a levessel fölöntjük. Nagy lángon(hőfokon) fölforraljuk, és néha megkeverjük, mert könnyen leég. Kis lángon 20 percig főzzük. Közben a kenyeret egycentis kockákra vágjuk, sütőben megpirítjuk, mélytányérokba elosztjuk, és a trappista sajttal összekeverjük. A forró levest megkóstoljuk, ha kell, sózzuk, borsozzuk. A tányérokba merjük és a tetejére reszelt parmezánt szórunk.

A leírás szerint fehérbor passzol hozzá( mármint  hozzá inni ). Amúgy lehet, hogy lökött vagyok, de én ezt mindig felesleges sznob dolognak tartottam. Persze lehet, hogy ezzel csak én vagyok így. Ja és ezek az adatok négy személyre szántak.
Naplózva
Arvael
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2703

-Oranjikage-


« Válasz #254 Dátum: 07 nov 17, 16:20:24 »

Nekünk még kilencedikben volt kötelező illemtan óránk :Mosolyog És ott ezt is meg kellett tanulni.
A fehér bor a fehér húsokhoz passzol (pl. szárnyasok, hal), a vörösbor pedig a vörös húsokhoz (pl. sertés vagy marha).
>> fehér bor = könnyű ételekhez, vörösbor = nehezebb ételekhez

Amúgy nem hülyeség (bár először én is annak tartottam), egyszer próbáld ki és rájössz, hogy miért ;P

De ha lusta és/vagy türelmetlen vagy, akkor azért, mert könnyebben emészted meg a kaját + kihozza az ízét is^^
Naplózva

Oldalak: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 125
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!