24 okt 05, 14:14:48 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 135 136 [137] 138 139 ... 204
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vita topic (kulturáltan vili?)  (Megtekintve 471310 alkalommal)
0 Felhasználó és 16 vendég van a témában
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #2040 Dátum: 13 feb 22, 20:18:57 »

Lámpás, nem a lustaságot és a tunyaságot értettem a társadalmi probléma alatt, hanem azt, amit gman tökéletesen példáz. Ez a "nem érdemes harcolni, nem érdemes a hazát védeni, mert ez szar ország" mentalitás.

Idézet
De egyébként meg vannak olyan csoportok ahol meg a vadászat, vagy akár a másik ember megevése a felnőtté válás alapköve, szóval ennyi erővel bevezethetnénk azokat is.

Ne forgasd ki a szavaimat. Nyilván vannak ilyen törzsek, de ez alapjáraton nem összeegyeztethető a nyugati kultúrával. Én ezt arra értettem, hogy bizonyos országokban így tekintenek rá, nem szükséges rosszként. És ez fölöttébb méltányolandó és tisztelendő, mert a háttérben a társadalmi helyzetet is leképezi.

Idézet
Tíz, húsz, vagy akár harminc év után senki nem fog emlékezni arra, amire kilenc hónapig erőltették, főleg ha utána nem is foglalkozott vele legalább havi szinten. Én már most nem emlékszem arra, hogy hogyan kell felkötni normálisan egy törött kart, vagy hogyan kell nyomókötést csinálni, pedig fontos dolog és anno elég rendesen megtanultam. És még nem is volt olyan régen, csupán négy éve.

Kilenc hónap alatt nagyon sok információt le lehet nyomni az ember torkán. Én sem hittem volna el, ha nem tapasztalom meg egyetemen. Nevet
Illetve legalább van halvány fogalmad a törött karról és a nyomókötésről. Máris jobb, mintha azt sem tudnád, mi fán terem. Olyan ez, mint az újraélesztés: összeesik valaki az utcán, aztán a fél város köré sereglik, de mindenki a biztonságos távolságot megtartva, mutogatva osztja az észt. Pedig nem válna a társadalom kárára, ha megtanítanák, mi tévő legyél, ha valakinek ellövik a lábát, eltörik a keze, lezuhan valahonnan, szívrohamot kap, elüti az autó, stb. Nem kell rögtön mindenkinek orvossá válnia, csak egy kissé, halványan emlékeznie, mi is a teendő.

Idézet
viszont még mindig fenntartom hogy a "törvénytisztelő" állampolgárnak miért kéne akár x hónapig olyan kötött szabályzásban élnie (még ha nem is olyan "durva" mint a szoc. rendszerben) mint annak aki embert ölt!?

Senki sem beszélt ilyen szabályozásról. Már elég sokan leírták, hogy teljesen más jellegű rendszert képzelnek el.

Idézet
Ja, felesleges azokra rábízni a haza védelmét, akik hivatásosként csak ezzel foglalkoznak évekig, zavarjunk ki a frontra fiatalokat pár hónapos kiképzésnek nevezett valami után, biztosan visszaverik az ellenséget.

A katonáskodás a hivatásos katonák dolga, a haza védelme pedig mindenkié. De a haza védelme nem azt jelenti, hogy kiállsz a frontra és ölöd az ellenséges katonákat. Nyilván ez a mai rendszerben nem is működik, mert már nem a középkorban meg az első világháborúban vagyunk, és az ország nagy részét egy nagyobb katonai támadás ígyis-úgyis térdre kényszerítené. Gerillázni persze lehet, Vietnamban be is jött - kérdés, hogy mennyire kivitelezhető az Alföldön.
Itt különböző helyzetekre, katasztrófákra való felkészítésről beszéltünk (legalábbis én), sokkal inkább hangsúlyozva a sérültek ellátását, városokban menekülés, rejtőzés kidolgozását, ellátás pótlását és szállítását, terepismeretet, tájékozódást, túlélést nehezebb (akár erdei terepen). Mert ma, ha elkezdenének bombázni, mindenhol akkora fejetlenség lenne, hogy elképzelni is rossz. Persze egy idő múlva biztos stabilizálódik a helyzet, de jobb felkészülten indulni, mint várni a csodára.

Idézet
a EU-ban mekkora esély van egy háborús helyzetre

Ja, mondod ezt úgy, hogy 20 éve még egy elég durva háborús konfliktus volt pont a szomszédban. Nyilván nem fog háború kirobbanni egyik pillanatról a másikra, de te, mint kisember, nem feltétlenül tudhatod, hogy milyen politikai-gazdasági helyzetek vannak a háttérben. Molotov-Ribbentrop-paktumot sem tárták ország-világ elé, bár sokaknak nem esik le történelemtanulás közben, hogy e szerződések nagy része az akkori nyilvánosság előtt ismeretlen volt.

Persze nem jövök most az összeesküvés-elméletekkel, meg a hülyeséggel, hogy rettegjen mindenki, mert mindjárt kitör a háború, hiszen nem lenne igazam. De az 1867-1914-es boldog békeévekben sem gondolta volna senki, hogy a látszólag rózsaszín felhő után milyen vihar szakad rájuk.

Idézet
A durva személyeskedéseket az előző hozzászólásokban meg remélem, majd kimoderálja valaki.

Milyen személyeskedés?

Gdat, én egyébként nem utasítom el a menekülést bizonyos esetekben. Sokszor ezzel sokkal többet lehet segíteni a hazának, mint holtan egy lebombázott épület alatt. De akkor a menekültek ne felejtsék el a lobbit, a világ emlékeztetését és a magyar kultúra ápolását, meg a hitet, hogy újraépíthetik az országot.
(Manapság egyébként is a lobbi dönti el a háborúkat. Az nyer, akinek nagyobb a hátszele.)
Ha viszont valaki úgy menekül el, mintha mi sem történne, majd ugyanúgy folytatja unalmas kis életét valamelyik másik országban, arra sem gondolva, mi lehet itthon, na az már szánalmas.
Naplózva

Ayumichan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 6459


Silent shadow


« Válasz #2041 Dátum: 13 feb 22, 20:21:27 »

Ha ki is törne valami háború féleség az nem úgy működik hogy minden egyes ember kezébe fegyvert nyomnak hogy "na lövöldözz paraszt", aki nem menekül el vagy azért mert nem tud, vagy azért mert nem akar, az képességeihez mérten veszi ki a részét. Egy háború nem csak abból áll hogy verekszünk meg lövöldözünk vannak akik ezt teszik, és őket el kell látni felszereléssel, kajával stb., plusz más egyéb résztvevő is kéne pl. Micsudi mondta hogy informatikusként szívesen dolgozna a hadseregnek, nos arra is szükség lenne, és miegymásra. Ráadásul olyan háború nem hiszem hogy lenne hogy egy ország ellen van az egész világ, tehát lehet kérni külföldi segítséget is.  Gondolkozik

Szerk. egy jó páran beírtak elém.  smirksweat
« Utoljára szerkesztve: 13 feb 22, 21:13:54 írta Ayumichan » Naplózva

Normális vagyok, a hangok is ezt mondják.
MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #2042 Dátum: 13 feb 22, 20:25:06 »

Az elsősegélynyújtás megtanítását pl. támogatnám, az tényleg nagyobb segítség lenne háborús helyzetben, mint civilek kezébe fegyvert nyomni, hogy menjél és lődözzél. De ehhez nem kell több hónapos kiképzés, iskolákban is taníthatnák, a tanulók aktuális életkorának megfelelő mélységben.
Naplózva

Gabesz
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7459


« Válasz #2043 Dátum: 13 feb 22, 21:47:27 »

Az EU-ban hol van esély? Mi az EU? Egy darab papír... Én még emlékszem a jugoszláv válságra... Ha nem tudjátok Milosevic szárazföldi támadást fontolgatott Magyarország ellen...
Pár éve ez a Szlovák ökör is miket szövegelt Pozsonyban? Üljünk be a tankjainkba, és tapossuk le Budapestet! Még jó hogy nem volt mivel.. A szlovák haderő nem rendelkezett akkoriban semmi használható ezközzel... 1 hadra fogható mig 29-esük volt össz-vissz pl..
A románokkal is a keleten élők tudják hogy milyen jó a viszony! Mosolyog Úgy este egy erdélyi kiskocsmában nyögd ki a trianon szót, vagy elég ha magyarul makogsz az aradi diszkóban... A sz*rt is kiverik belőled...
Nem hivatalosan, de a kisantant még mindig létezik, és veszélyt jelent Magyarországra... Elég ha valami nacionalista őrült kerül kormányra vaamelyk szomszédos országban, és meg is van a baj...
Naplózva
Stance
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2122



« Válasz #2044 Dátum: 13 feb 23, 18:01:07 »

Ne felejtsük el, hogy milyen pénzeket ölnek még ma is a hadtudományba. Gyakorlatilag ha ezeket a pénzeket másra fordítanák, nem éhezne senki a világon. Ha itt háború törne ki, megdöglünk mihelyst katona vagy civil fegyvert fogna kézbe.

Ja és egyetértek Saphirával.
Naplózva



Éjfél
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2089



« Válasz #2045 Dátum: 13 márc 01, 19:42:32 »


és jelenleg Magyarországon valójában mi van.Mosolyog

Ööö, demokrácia?



Menj el politikusnak.. nincs demokrácia, látszat demokráciának hívják azt ami itt van, nem tartunk cserépszavazást és nem vétózunk. Csak történnek a dolgok, az emberek meg elszenvedik.
Megszavazunk egy pártot, ami képvisel minket.. de nem kérdezi meg mit szeretnénk.. nem jön oda házról házra megkérdezni hogy önnek Mariska néni mi volna a megfelelő és hogy látja mi tenné jobbá a rendszert?

Én úgy vettem észre, hogy két fő párt van ami folyamatosan váltja egymást, mondhatnánk akár kétpártrendszernek is .. egy jó kis mondhatni diktatórikus háttérrel( Akármennyire is ellentmondásosnak hat.) A kétpártrendszer alapesetben egy tökéletes formája a demokráciának.. kár hogy a két párt ami folyamatosan váltakozik.. csak látszólag esik egymás torkának. A nép butítás az alap. Mit látunk a kormányból és hogy valójában mi történik a fehér házban? Nevet

Konkrétan semmit. A média meg úgy h*lyít ahogy akar, ha ezt valaki biztos forrásnak veszi akkor gratulálok. Ez az én egyéni véleményem. lehet a torkomnak ugrani.
Naplózva
Laterneman
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 418



« Válasz #2046 Dátum: 13 márc 01, 19:58:36 »

Saphi nekem most nincs időm se, meg kedvem se ehhez a sok ...., hagyjuk. Megbízhatok benned, hogy válaszolsz neki Te?  Mosolyog
Naplózva


MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #2047 Dátum: 13 márc 01, 19:59:53 »

Ha büntetlenül megfogalmazhatsz kritikát az éppen aktuális rendszerről, azt szerintem nevezhetjük demokráciának.
Naplózva

Cartnecker
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 15642



WWW
« Válasz #2048 Dátum: 13 márc 01, 21:33:44 »

A jelenlegi politikai rendszer alkalmatlan arra, hogy a politikusok érdekein kívül bárkinek az érdekeit is képviseljék ebben a világszerte elterjedt látszatdemokráciában. Ezért a jelenlegi formájában a politizálásnak, pártpolitizálásnak nincs értelme.
Egy generációnak meg kell érnie a feladathoz és egy generációváltásnak végbe kell mennie ahhoz, hogy itt érdemi változások legyenek.
Naplózva
Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #2049 Dátum: 13 márc 01, 21:47:44 »

A politikusoknak mozgástere sincs. Mindent a világvállalatok lobbijai uralnak. Olyan az egész mint valami rossz cyberpunk-ban.... 
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
Stance
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2122



« Válasz #2050 Dátum: 13 márc 03, 17:27:45 »

Még egy régebbi témához visszanyúlva, újra fent van magyarul a videó, amit akkoriban töröltek: http://www.youtube.com/watch?v=LKv_lBOEnyI. Tessék megnézni, nagyon érdekes.
Naplózva



rondár
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1739


"There can be only One."


« Válasz #2051 Dátum: 13 márc 03, 19:28:44 »

A politikusoknak mozgástere sincs. Mindent a világvállalatok lobbijai uralnak. Olyan az egész mint valami rossz cyberpunk-ban.... 

A cyberpunk társadalma alapból arra épül, hogy a kormányok helyét átveszik a cégek, ha jó egy cp, ha rossz. Elég ijesztő, hogy majdnem minden jóslata valósággá vált, már a közeljövőben.

Ami ez én véleményemet illeti, szerintem itt nem csak látszatdemokrácia van, hanem látszólagos rend is. Ahhoz képest, hogy mi itt szenverészünk, nincsenek napi rendszerességgel tüntetések, szóval a külföldiek felé lehet azt mutatni, hogy minden okés. A véleményedet elmondhatod, de ugyan ki kíváncsi rá? Senki. Leginkább azzal van a baj szerintem, hogy akik ezt a rendszert működtetik, nem értenek a munkájukhoz, vagy szándékosan valaki mindig keresztbe tesz nekik.   
Naplózva


"Mindezek a pillanatok elvesznek az időben, mint könnycseppek az esőben."
Cartnecker
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 15642



WWW
« Válasz #2052 Dátum: 13 márc 03, 19:45:24 »

A mozgásteret azt ők alakítják a törvényekkel. Az más kérdés, hogy a saját hatalomvágyuk=pénzhajhászás miatt ez a mozgástér valóban beszűkül. Az elmúlt időszakban lehetőségem volt betekinteni a "kulisszák mögé". Keveset láttam, de mégis sokat, mindenesetre elég volt. Undorító az egész.
Naplózva
Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #2053 Dátum: 13 márc 04, 20:48:02 »

Sajnos nincs még hozzá felirat, de aki érti annak mondanám, hogy az ayahuascáról és a tudat kapcsolatáról beszél és erre vetíti ki az emberiség múltját és jövőjét egyébként érdekes, egyszer kipróbálnám ezt a növényt Mosolyog

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=9WaeMyC86Dw

egyébként először a Stoned Ape Theoryról beszél tehát, az ősember tudatára ébredése és fejlődése pszichedelikus élménynek volt köszönhető(begombáztak), sámánoknak nagy szerepe volt benne Nevet
« Utoljára szerkesztve: 13 márc 04, 20:57:36 írta Syzygy » Naplózva
mugen
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1070


gentlenazi


« Válasz #2054 Dátum: 13 márc 06, 17:35:00 »

Hát ha a sorkatonaságban vegyészmérnök oktatás lenne akkor vegyi fegyverrel távolról lehetne támadni,persze ez személytelen,mondjuk így kevésbé érzed azt,hogy gyilkos vagy.(bár nekem mind1 hogy szemtől szemben vagy messziről ,csak minél több olyan haljon meg aki a hazámra tör)
Ha háború van akkor hiába futsz max hátba lőnek,az pedig a gyávák jele,persze egy glockal nem kell szembe futni egy tucat ak-47et alkalmazó katonával...
Bár inkább olyan egységek képzését támogatom akik a háború "pilléreit" iktatjak ki.illetve az "ellenséges országba beépülni es polgárháborút kirobbantani"-re alkalmas embereket képezni.A háborúhoz nem csak katonák kellenek hanem ész is.Meg a háború egy üzletág...
A gyáva aki fut az országból az meg is érdemli a tarkójan a lyukat Mosolyog de jelen helyzetben ,hogy senki nem ért a hadaszathoz nem számít annak h el futsz ,kivéve ha van képzettséged.
Naplózva

Pet:Hiname(harap,de már szobatiszta)

Olyan nincs,hogy olyan nincs!

Élj úgy,hogy a papnak minnél kevesebbet keljen hazudnia a temetéseden!

"Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet,de elfáradni soha!"
Oldalak: 1 ... 135 136 [137] 138 139 ... 204
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!