24 okt 05, 23:44:12 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 126 127 [128] 129 130 ... 204
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vita topic (kulturáltan vili?)  (Megtekintve 471616 alkalommal)
0 Felhasználó és 18 vendég van a témában
Ishida
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3704



« Válasz #1905 Dátum: 12 szep 11, 21:19:17 »

Gasztromerényletnek hangzik a Majonézes pörkölt. :'D
Naplózva
Loah
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1592


« Válasz #1906 Dátum: 12 szep 11, 21:58:58 »

A májkrémes-lekváros palacsinta után engem már semmi sem lep meg  Lehánylak.
Naplózva
Stance
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2122



« Válasz #1907 Dátum: 12 szep 11, 22:08:48 »

Vannak francia törzsvendégeink, ők a kakaós és nutellás palacsintát facsarták teli citromlével, az is barátságos. Nevet
Naplózva



Nikuccia
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 2210



« Válasz #1908 Dátum: 12 szep 24, 08:58:30 »

A legjobbak pedig nem nyúlnának bele... semennyi pénzért.

Valószínűleg jobban járna a jelenleg békés lelki világom, ha bele se kezdenék ebbe a vitába, de mint leendő kivándorló, igazán érdekelne, szerinted mivel másabb (persze nem anyagi szempontból) ha egy magyar takarítónőnek a magyarok, khm, hogy is írtad, wc-jétől lesz szaros a keze, vagy egy külföldiétől. A szar az szar. Itt vagy Svájcban, oly mindegy. Mindenhol megalázó munka. Nem, mégsem, gondolom, Magyarországon magyarként biztosan nem lehet az.
Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #1909 Dátum: 12 szep 24, 09:32:38 »

Én se akarok ebbe belekezdeni, a másik témában egyszerűen Kentonsama durva, nyílt provokációjára reagáltam, az atomháború logikája alapján. (Ha valaki támad, azonnal teljes erővel kell visszaütni)

Ami a többit illeti, a szar az szar, ebben legalább egyet értünk. Csak a legtöbb ismerősöm, aki kiment, valahogy nem értett egyet ezzel, és az ottani szar számára kevésbé volt büdös, legalábbis erősen úgy beszéltek róla. Magyarán minden alja munkát elvállaltak, azzal a felkiáltással, hogy ezeket itthon soha nem lennék hajlandó csinálni, mert mégis hogy nézne rájuk a szomszéd utána. Én ezt tartom szánalmasnak.
Meg azokat az embereket, akik menőnek érzik magukat attól, hogy elmennek. Hiszen hányszor hallottam már, hogy "én két évig éltem Angliában" büszkélkedik, csak én közben tudom, hogy valójában mit is csinált ott. (Pl "meleg" bárban dolgozott stb.) És persze aki nem megy ki az hülye. Na ez is az, amit én nagyon szánalmasnak tartok.

Mindenki oda megy ahová akar. Ebben nem nagyon lehet beleszólni. Csak azért kérkedni nem kell vele. Jó, kell a pénz, az angol szar ugyanolyan büdös, csak jobban fizet.. de hogy erre büszkének miért kell lenni? Azt nem tudhatom.
Naplózva
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #1910 Dátum: 12 szep 24, 10:10:00 »

Talán azért némi büszkeség, mert a tapasztalat szerzés, egy másabb kultúra részletesebb megismerése, sokat segít az ember egyéniség fejlődésében... számomra ez, még ha "alja munkát is végzek" érne annyit mint a fizetség...
« Utoljára szerkesztve: 12 szep 24, 10:10:54 írta noemimi-chan » Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #1911 Dátum: 12 szep 24, 15:18:15 »

Szerintem meg nem létezik olyan, hogy "megalázó munka". Bármilyen munkát el lehet élvezettel, magas színvonalon végezni. Lásd Békés harcos útja-film.  Nevet
Naplózva

Ishida
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3704



« Válasz #1912 Dátum: 12 szep 24, 15:38:34 »

Szerintem meg nem létezik olyan, hogy "megalázó munka". Bármilyen munkát el lehet élvezettel, magas színvonalon végezni.

Megnézném, hogy 2-3 diplomával milyen boldogan sepernéd Debrecen utcáit...
Naplózva
Nikuccia
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 2210



« Válasz #1913 Dátum: 12 szep 24, 16:02:03 »

Hát, öhm, igen, ez eléggé utópisztikus felfogás, MrSaiyan. Nevet Így csak az gondolkodhat, akinek rohadt jó melója van (jó fizetés, jó légkör, meg jó meló) vagy tisztában van azzal, hogy neki rohadt jó melója lesz majd, és gondolom te az utóbbi kategóriába esel, mivel még tanuló vagy.

Aes, hidd el, nem csak abban értünk egyet. Mosolyog Nekem is van néhány ismerősöm, akik külföldön dolgoznak/tak, az egyik közülük pedig pontosan olyan, mint a te meleg báros spanod, csak az enyém éppenséggel valami rakodó munkás féleség. Nem értem én se, mire veri magát annyira, bár.. hm, más téma, de ez a srác alapból ilyen frenkizős fajta, talán ez is nyom a latban az ilyen emberek esetében, passz. Viszont ezt én is ellenzem és megvetem, mikor valaki ilyennel büszkélkedik, de attól még Kentonsamanak lesz igaza, mert lehet, hogy szar a munka kinn, de attól még jól fizet, jobban, mint itthon. Sajnos. Nagyon sajnos. Én sem jókedvemben döntöttem úgy, ahogy, bár nálam nem is a pénz a legnyomósabb érv. Mindegy, ez nem is tartozik ide. Nevet
Büszkék pedig csak azért lehetnek rá, mert azáltal, hogy kinn megálltak a talpukon, úgy érzik, letettek már valamit az asztalra, a dolognak eme részével talán egyet is tudok érteni, de én úgy vagyok vele, hogy nem szégyen a legalján kezdeni, és piszkos munkát végezni, ám fejlődni kell közben, úgymond menni szépen a ranglétrán felfele, és elérni, törekedni a lehető legmagasabb posztig, de még ott sem állni meg, hanem nyomulni folyamatosan. Viszont az ilyen "büszkélkedős" emberek többnyire pár évig húzzák kint, aztán hazajönnek azzal a címszóval, hogy ők már világot láttak, és inkább itthon tengődnek tovább.
Naplózva
MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #1914 Dátum: 12 szep 24, 16:03:33 »

Diplomásként végeztem már diákmunkásként eléggé "aljának" tartott melót, pl. koszos ládákat takarítottam vizes ronggyal, nyolc órában vagy éppen a polcokról törölgettem le a kiömlött és odaszáradt sört a Tescóban. Hosszú távon nem csinálnám, mert tudom, hogy ennél sokkal többre vagyok képes, de akkor és ott képes voltam élvezni ezeket a munkákat is.

De ajánlom a filmet, amit említettem.

http://www.youtube.com/watch?v=ScAAQY8LLJw

Szerk.: Tudom, hogy rohadt jó melóm lesz (bár hosszú távon nem biztos állásban gondolkodom, mert azt elavultnak tartom), HA teszek érte. Mosolyog
« Utoljára szerkesztve: 12 szep 24, 16:05:17 írta MrSaiyan » Naplózva

Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #1915 Dátum: 12 szep 24, 16:06:15 »

Aes, ne hagyd, hogy lenyomjanak. Nevet

Jönnék én is segíteni, csak ma már nem kerülhetem ki azt a bizonyos tantárgyat, mint tegnap. Nevet

---

Itt mindenkinek jó melója lesz? Gman is megmondta, hogy lesz munkája...
« Utoljára szerkesztve: 12 szep 24, 16:06:55 írta Saphira » Naplózva

Zer0
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2338



« Válasz #1916 Dátum: 12 szep 24, 16:40:37 »

Még jó hogy rajztáblából indult a dolog... Egyébként "A legjobbak pedig nem nyúlnának bele... semennyi pénzért."
Azért mondod, mert nem tapasztaltad. Hála az égnek én sem tudok ilyenről a környezetemben, de el tudom képzelni... Ha nem kapsz sehol munkát, a családodat etetni kell, és nem takarítod ki a puccos WCt jópénzért (ami külföldön alapból több mint amiért itt rengetegen gürcölnek), akkor az önzőség...
Büszkeségből nemet mondani bármilyen munkára, ha nincs jobb, szerintem nem jó ötlet a mai világban.

Az meg hogy a wc pucolás arról szól hogy nyakig túrsz a szarban, hülyeség. Jobb helyeken kétlem hogy sok gond lenne, ha meg teleszarsz egy wc-t és úgy hagyod, az nem a takarítót alacsonyítja le, hanem téged.

Nem mindenkit vesznek fel jó beosztásba semmi munkára jó fizetésért...
Naplózva
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #1917 Dátum: 12 szep 24, 17:39:51 »

Gman is megmondta, hogy lesz munkája...
Az a csodás benned, hogy nem tudom, hogy melyik mondatodban bújkál szarkazmus és melyikben nem. Nevet
Amúgy igen, én tudatosan tervezem meg a lépéseimet, ezért is választottam olyan szakirányt, amivel a MSc. elvégzése után még válogathatok is a lehetőségek közül, ha véletlenül nem vennének fel PhD-re.
Am nem tervezek külföldre menni.

Az meg hogy a wc pucolás arról szól hogy nyakig túrsz a szarban, hülyeség.
Ezt anyámnak mond, aki takarítónő egy általános iskolában és minden évben behívják osztályfőnöki órára, hogy elmagyarázza az elsősöknek (80%-uk többségi kisebbségi), miként kell célszerűen használni az illemhelyet. ikszdé
Naplózva
Zer0
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2338



« Válasz #1918 Dátum: 12 szep 24, 17:50:01 »

Azért írtam utána, hogy jobb helyeken :S Ő sem jókedvéből csinálja gondolom, hanem hogy titeket el tudjon tartani.

A kissebségi meg csoda, ha nem ismeri a wct, mikor otthon sem nagyon akad? Az ilyeneknek ki kéne próbálni a nyalóka másik oldalát is.
Naplózva
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #1919 Dátum: 12 szep 24, 18:03:38 »

Wc nincs, bezzeg három mobil, meg kvarcóra az van... Inkább maradok a nyalóka jobbik felén...
Naplózva
Oldalak: 1 ... 126 127 [128] 129 130 ... 204
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!