24 okt 05, 23:44:26 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 125 126 [127] 128 129 ... 204
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vita topic (kulturáltan vili?)  (Megtekintve 471617 alkalommal)
0 Felhasználó és 19 vendég van a témában
Nikuccia
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 2210



« Válasz #1890 Dátum: 12 szep 01, 12:13:01 »

Ezt a jelzőt most csak azért használtam, mert a cikk is erre hivatkozott, de ez alatt nem a normál, hétköznapi értelemben vett fogalmát értem a demokratikusnak, hanem a szabadságot korlátozó, valódi intelligenciát elnyomó, megnyomorító, egyéniséget büntető rendszerű intézmény szerintem az oktatás manapság. Tudom, hogy ennek is megvan az oka, például hogy az államnak jövedelmezőbb egy olyan frissen munkába álló egyén, akit egészen addig engedelmes, államhű népkatonának neveltek, semmint egy színes, gondolkodó, öntudatos és független ember, aki veszélyt jelent a kormánypártokra. Akármilyen is az adott országban az államforma.
Ennél demokratikusabb? Háát... dumába egyszer már leírtam nagyon vázlatosan és summázva, hogy mit gondolok erről, máris kikeresem neked, pillanat: tessen parancsolni.
Miért jó a demokrácia? Jobb, mint a diktatúra, gondolom... Egyébként nincs konkrét álláspontom erről. Van ettől jobb államforma? Mi az? Létezik?
Bár nem vagyok benne biztos, hogy akarom-e folytatni ezt. Nevet
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #1891 Dátum: 12 szep 02, 14:59:45 »

Mit gondoltok erről az örmény-azeri-magyar(USA,izrael) cirkuszról?

Szánalmas az egész. Az örmények gyerekesen viselkednek és túlreagálják a dolgokat. Magyarországnak nem kötelessége élete végéig ellátni és etetni egy külföldi állampolgárságú bűnözőt.

Úgy reagálják le, mintha atombombát dobtunk volna rájuk, de abból is hihetetlenül elegem van, hogy minden hülyeségért Magyarországot kell hibáztatnia az egész világnak. Mondjuk mit várok olyan emberekről, akik azt hiszik, hogy a Negro cukor csomagolásán felakasztott néger van?

Úgy sem jönnek rá, hogy az egész Izrael-Irán-USA konfliktus azeri olajjal fűszerezve. Izrael már hónapok óta próbálja elhinteni, hogy a világ összes gonosz és erkölcstelen cselekedetét az elvetemült Irán követte el, ezért Európának és az USA-nak jól le kéne rohannia, hogy jól elverjék a csúnya bűnöst. Az USA persze, mint a korábban említett állam hűséges vadászebe mindent meg is tesz, hogy gazdája kedvében járjon... Bár lehet megint csak az olajra éhezik.

Örményország csak egy kis szálka a nagy fogaskerékben...

Az is érdekes, ahogy drága magyar politikusaink válaszoltak az eseményekre.  Érdekes módon, még megszólaltak azok is, akikről évek óta nem hallani, hátha nekik is csurran-cseppen egy kicsi a nagy másra mutogatásból és hibáztatásból. Szépen tolonganak a húsos fazék mellett. Persze, ilyen helyzetben is marcangoljuk szét egymást, ahelyett, hogy összefognánk. Szánalmas.

Zászlót égetni meg tudomásom szerint bűncselekmény.

Sajnálom az örményeket, nyilván én sem örülnék neki, ha egy magyarokat gyilkoló személyt helyeznének szabadlábra, de azt még jobban sajnálom, hogy Magyarország megint belekeveredett egy kellemetlen konfliktusba.
« Utoljára szerkesztve: 12 szep 02, 15:18:36 írta Saphira » Naplózva

MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #1892 Dátum: 12 szep 02, 17:07:32 »

A Modoros blogon jól leírták a lényeget, nagyon nem lehet mit hozzátenni
http://modoros.blog.hu/2012/09/02/a_gruz-magyar_diplomaciai_felreertes_margojara_higgadtan
Naplózva

Loah
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1592


« Válasz #1893 Dátum: 12 szep 04, 17:29:49 »

Olyannyira jól megragadta a lényeget, hogy egy szót sem írnak a gazdasági következményekről.

Tök egyszerű az ügy: az Orbán-kormány elég régóta kelet felé orientálódik - Kína, Oroszország, most éppen Azerbajdzsán. Ez is része a nagy tervnek, amúgy sincs pénze az államnak, ezért most megállapodtak egy kis kötvényvásárlásban.
A probléma ott kezdődik, hogy az örményeknek van a legerősebb lobbijuk a térségben, az USA és Oroszország a legnagyobb haverjuk, így mi csak rosszul tudunk kijönni az egészből.
Naplózva
Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #1894 Dátum: 12 szep 11, 14:16:41 »

Egy kicsit könnyedebb vitatéma Nevet
Szerintetek kell-e ketchup a pizzára ikszdé ? Mert szerintem azzal kb kinyírja az ember a pizzáját. A jó pizzán alapból van egy finom paradicsom alapú szósz, a ketchup pont azt nyomja el.
Szerintetek ?
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #1895 Dátum: 12 szep 11, 14:36:47 »

A magam részéről nem vagyok oda a paradicsomos alapért, inkább valamilyen tejfölöset választok. Viszont a paradicsomkarikák bejönnek, főleg, ha rendesen van fűszerezve a pizza.

A ketchup viszont nekem sem jön szóba. Valahogy felborítja az egész étel egyensúlyát. Kvázi "eláztatja" és azt nem szeretem. Nevet Ráadásul elég ritka a jó minőségű ketchup, házit meg lusta vagyok csinálni. ikszdé
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #1896 Dátum: 12 szep 11, 14:50:07 »

Nagyon nem rontja el, de nem is hiányzik, ha nincs rajta.
Naplózva

Ayumichan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 6459


Silent shadow


« Válasz #1897 Dátum: 12 szep 11, 15:29:38 »

Nekem meg tök mindegy.  ikszdé
ketchuppal is meg ketchup nélkül is megeszem a pizzát.  Nyelvesít
Naplózva

Normális vagyok, a hangok is ezt mondják.
Ishida
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3704



« Válasz #1898 Dátum: 12 szep 11, 15:30:44 »

Szeretem Ketchuppal, mostanság a majonézes-ketchupos felállást használom. ^^
Naplózva
Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #1899 Dátum: 12 szep 11, 17:53:58 »

abszolút kecsap párti vagyok, főleg ha csípős, és nem tescos hanem valami középkategóriás 300ft körül már lehet venni jókat.
Naplózva
Loah
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1592


« Válasz #1900 Dátum: 12 szep 11, 18:00:45 »

Egy ismerősöm szó szerint rajong a ketchupért. Konkrétan úgy eszi a pizzát (is), hogy semmi sem látszik ki magából a kajából, csak egy piros folt az egész.

Személy szerint én is anti-ketchup párti vagyok.
Naplózva
drszabi
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 1965


Kriminál pszichológus Vallás: mugen


« Válasz #1901 Dátum: 12 szep 11, 18:03:06 »

Én sem szeretem a ketchupot. Bár van amin megeszem, de nem sok mindenen.
Naplózva

Feleségem: hanii Szeretet; Gyermekeim: Lina Lisana, AyaseAkami, Neirda; Anyósom: Ritli-hime; Apósom: Hiei-sama; Sógornőm: Minagi-san;
 Mesterem: heo; Tanítványom: Tsunadehime; Petem: D3VON; Ritli-hime csigusza _@/°°
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #1902 Dátum: 12 szep 11, 18:05:16 »

Azért ízlésről vitázni is egy csúcs. Nevet Inkább megbeszélésnek hívnám ezt. Egyébkén jóbarátom MrSaiyan véleményét osztom. Nevet
Naplózva
Nikuccia
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 2210



« Válasz #1903 Dátum: 12 szep 11, 20:14:50 »

Engem leginkább az zavar ebben a... a "vitában", ahogy a szóban forgó dolgot hibásan ejtitek, mer' az amúgy úgy ejtendő helyesen, hogy kecöp. Pojén

Amúgy a majonéz az igazi. De azt aztán mindennel képes vagyok enni, töltött káposzta, pörkölt, toros káposzta, hurka... hát, igazán sok mindennel a pizzán kívül.  Hümm-hümm
« Utoljára szerkesztve: 12 szep 11, 20:28:44 írta Nikuccia » Naplózva
Stance
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2122



« Válasz #1904 Dátum: 12 szep 11, 20:44:49 »

Niki, ez komoly? Pörkölt, töltött káposzta majonézzel? Még sose hallottam ilyet, számomra picit bizarr. Nevet
Nekem a ketchup pizzára szentségtörés, maximum ilyen péksütis boltban vagy sarki büféstől vett pizzán megy el. Ha pizzáról van szó nekem csak egy kikötésem van, hogy rendesen kenjék meg paradicsomos alappal. Az itteni pizzériákban nagyon sajnálják rá, a pizzaszósz meg évekkel ezelőtt sokkal finomabb volt. Bár a legtöbb helyen a pizzaszósz egyet jelent az alappal, azt hozza ki a pincér a szosziéban. Hú, hirtelen eszembe jutott, hogy Horvátországban anno mennyi pizzát ettünk. Kagylós a kedvencem, egyszerűen nem tudok betelni vele.
Majonézt én magam szoktam keverni, ha pl valami salátát csinálok, vagy majonéz alapú mártást az ebédhez/vacsorához. Szendvicsbe szeretem még a bolti majonézt és itt ki is van lőve nálam a majonéz téma.
Ha már kajáknál tartunk, bár nem ide tartozik, épp egy perce ettem meg életem legerősebb vöröshagymáját. Melegszendvics mellé vágtam néhány szeletet, még most is ég a szám beljese, annyira csípős. Mi lelte ezt a vöröshagymát, azt nem tudom.
Mit gondoltok a bélszínről és az angol sütési módokról? Én valahogy soha nem ennék meg nem kellően hőkezelt húst. Nyers húst meg végképp (tatárbeefsteak).
Aktuálisan a libamájpástétom tokaji aszuban párolva van a főzési listámon, amit mihamarabb el akarok készíteni.


Napi okosság:
A kozmoszon túl: idő illúziója
« Utoljára szerkesztve: 12 szep 11, 20:49:58 írta Stance » Naplózva



Oldalak: 1 ... 125 126 [127] 128 129 ... 204
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!