24 okt 06, 04:23:54 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 123 124 [125] 126 127 ... 204
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vita topic (kulturáltan vili?)  (Megtekintve 471799 alkalommal)
0 Felhasználó és 35 vendég van a témában
Cartnecker
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 15642



WWW
« Válasz #1860 Dátum: 12 júl 18, 08:07:51 »

Ha mindenevők vagyunk, akkor fogjunk egy mókust mindenféle szerszám és segítség nélkül és együk meg nyersen. Ne válogassunk: A szőrt, a belsőségeket és az agyat is. A disznó is mindenevő, megeszi nyersen. Az a nagy ritka pillanat amikor a csimpánz nem talál banánt és különböző gyümölcsöket és arra kényszerül hogy húst egyen, az is megeszi nyersen. Az ember miért nem? Pedig hát mindenevők vagyunk, a gyomrunk megemésztené, nem lenne semmi bajunk tőle, vagy nem? A gyümölcsöket is megesszük nyersen.
A kutyát miért nem esszük meg? (Tudom vannak olyan kultúrák ahol elfogadott). Miért érdemelte ki egy állatfaj a "kedvencek" kategóriát. Miért nem kedvenc a birka, a tehén, a tyúk? Miért nem eszünk embert? Ugyanúgy van rajta hús.

Ha labori kajáról van szó, akkor a különböző kapszulák, táplálékkiegészítők, gyógyszerek pont abba tartoznak.
Az "úgy néznek ki és olyan ízük van" nem feltétlen labori. Én is ettem fasírtot, ami tofuból készült, ráadásul én csináltam természetes alapanyagokból nem kellett hozzá semmi extra, az íze pedig hasonló volt a fasírtéhoz. Bár ha nem tudtam volna, hogy az tofuból van, akkor szerintem elhittem volna azt hogy az tényleg hús, csak étkezésnél tudat alatt tisztában voltam, hogy az nem a "jól megszokott" darálthús. Nem csak tofu van, meg búza hús, meg hasonlók. Szinte az összes tésztaétel ehető a vegánoknak, a rizs, a zöldségek, a gyümölcsök, szószok. Ezeknek az összevariálásából ugyanolyan jóízűeket és laktatóakat lehet kajálni, csak a jelenlegi társadalmi beállítottság mellett nehéz ilyen étrendet összepakolni, azért is írtam, hogy akinek van erre ideje, kitartása, stb. azelőtt le a kalappal.

Persze, mi emberek tenyésztettük ki, de itt mondta, hogy érdemes az áldozat fejével gondolkozni. Tenyésztve megszületsz és abban a pillanatban ki is tűzték a halálod napját. Elszakítanak a családodtól, kínoznak, megtömnek, megaláznak, fogva tartanak, majd kinyírnak és ennek tetejébe a tetemedet még meg is zabálják. Mi a különbség Auswitz és ezek között? Semmi. Ugyanolyan élőlények vannak benne, akiknek vannak lábaik, van agyuk, van orruk, van szemük, van szájuk és ugyanúgy éreznek. Kétféleképpen nem lehet alkalmazni egy fajta gondolkozásmódot, mert akkor nem hiteles, nem ér semmit. Sokszor szidják az emberek a politikusokat, hogy vannak egyenlők és egyelőbbek. Akkor itt nem érvényes?

Mindegy, szerintem ugorjunk témát, mert a vegán témában nem fogunk dűlőre jutni. Akinek az érdeklődését felkeltette az kipróbálja, utánaolvas; aki meg nem, az nem. Nevet

Cigányok havi médiatéma:
Egy gyűjtőmunkára kérlek: Internet nincs, hiszen internete az ország 1/4-ének van és akkor sokat mondtam.

Ahhoz, hogy hitelesnek mondható legyen a gyűjtőmunka olyan médiumok kellenek, amelyeket az egész országnak van lehetősége nézni, olvasni: Az országos televíziócsatornák: m1, tv2, RTL Klub. Egy-két országosan vehető napilap: Népszabadság, Magyar Nemzet, (Blikk), vagy esetleg az ingyenes Metropol. Ez kb. majdnem mindegyik politikai oldalt (bal-jobb) és majdnem mindegyik réteget lefedik.
Válogasd két oldalra a magyar bűncselekményeket és amellé azokat amelyeket romák követnek el, ezt rakd egy mérlegre. Garantálom neked, hogy a mérleg nem elbillen, hanem felborul: A magyar média tartózkodik a roma bűncselekmények megemlítésétől, egy okból: Itt polgárháború lenne és tovább növelné a szakadékot a magyarok és a romák között. A média úgy mutatja be a romákat, mint ártatlan megalázott népséget, vagy ha esetleg mégis bekerülne roma által elkövetett bűncselekmény a TV-be, akkor úgy kitakarják, hogy az elkövetőnek nem csak a színe, de még az is felismerhetetlen, hogy egyáltalán emberi lényről van-e szó. Nevet
Persze azzal tisztában vagyok, hogy az interneten szólás szabadság van és nincs olyan dolog amit el lehetne titkolni, így az interneten messze több a romákról szóló hír, mint az országos médiumokban, de ez sokkal kevesebb embert érint.
Haverom mesélte, hogy az egyik szórakozóhelynél kihívták a rendőrséget a romák, azért, hogy agyonverjék a kiérkező rendőröket. Erről nem volt szó sehol. Nem volt szó az enyingi cigányterrorról, és Marian Cozma gyilkosai is két puszit kaptak, ahhoz képest amit elkövettek, igaz - ezt az apró kivételt tekintve - benne volt a médiában, mert ezt már nem lehetett volna eltitkolni.

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy minden fehérember jó és minden roma rossz. Viszont az tény, hogy romák közül sokkal több köt ki bűnözőként, mint fehér társaik, és ennek is megvan a maga oka, amiért nem feltétlen csak és kizárólag a romák okolhatók.
Naplózva
Marci1996
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1274



« Válasz #1861 Dátum: 12 júl 18, 09:01:34 »

- Tegyük fel, hogy a jövőben van ilyen túlélő kapszula. Tegyük fel hogy bizonyos társadalmi rétegek jóval elhúznak mások felett (nehéz elképzelni, mi?). Ez a felső 10000 úgy gondolja, büdös neki a munka, és neki nem bérmunkás kell, hanem egy rabszolga. De jó, pont van klónozás, gyártsunk rabszolgákat. Ők nem szabad emberek, hanem szolgaságra tenyésztett emberek. És nekik pl a fizikumuk nőne, mint a csirke húsa. Ha te pont egy ilyen embernek születnél, elfogadnád a helyzeted?
Ugyan kérlek Nevet Ha én csinálnám ezt,a rabszolga-embereknek el se jutna a tudatáig hogy ő tulajdonképpen egy rabszolga Nevet nem lenne valami kellemes dolog ha egy nálad 3-5-ször erősebb valaki "véletlenül" kitörné a nyakad,utána meg lehet hogy megunja a rabszolgaságot,és helyet cserél az őt megalkotó generációval.

Ezt a magyar-cigány dolgot én onnan eredeztetem,hogy buták.És nem azért mert nem lennének képesek a tanulásra,csak ezt nevelték beléjük.Azt meg hogy miért nevelték beléjük,a túlzott segélyezés miatt volt,meg azért mert nagy tömegek,lehet velük választást nyerni.Amikor úgy megkeresnek több százezer forintot,hogy a kisujját se kell felemelnie,hülye lenne aki elmenne még dolgozni.
Naplózva

Sensei:Miroku

Lányom:boci555

Csapattárs:Riel---chan és pintermate

Tanítvány:ATON14

Kletta szexrabszolgája(igen én is xD)

NHFK tag
Ishida
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3704



« Válasz #1862 Dátum: 12 júl 18, 10:20:05 »

lehet velük választást nyerni.
Nem feltétlenül, hiszen még mindig kisebbségről beszélünk a szavazati jogokat tekintve. Közügyektől való eltiltottak és a kiskorúak egyből megfelezik vagy megharmadolják a szavazók számát. Aztán meg ki tudja, hogy elmegy-e szavazni.

Ezt a magyar-cigány dolgot én onnan eredeztetem,hogy buták
Lehetséges, de én a két pólusú etnikai megvetést tartom eredőnek.

Cartnecker: Ezt a polgárháború utópiát azt hiszem pont Aes-szel beszéltük jó múltkorában...
Naplózva
Kazekage sama
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 3460



« Válasz #1863 Dátum: 12 júl 18, 12:31:46 »

Gdat: Én azt írtam hogy az állat ösztönlény mi pedig nem.

Új téma:

Most volt ez a pécsi gyilkosság, ahol édesanyám ki volt akadva, hogy az elkövető roma származású. Én csak megvontam a vállam hiszen egy védtelen 25 éves nőt éjjel vajon ki támadna meg ha nem egy megélhetési bűnöző és ki végezné ki nemes egyszerűséggel. A polgárháborúhoz minimum egy generációváltás kell szerintem de lényegében elkerülhetetlen.
Naplózva


 
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #1864 Dátum: 12 júl 18, 12:56:16 »

A húsok biológiai értéke
"Az ember létfenntartásához nélkülözhetetlen a húsokban található teljesértékű fehérje, mint sejtépítő anyag. A zsírsavak segítik a zsírban oldódó vitaminok feloldását és tartalék energiát biztosítanak. Az ásványi anyagok és vitaminok erősítik az anyagcsere-folyamatokat, a belső szervek egészséges működését és az immunrendszert. A víz több funkciót tölt be az emberi szervezetben: oldószer, szállító közeg, hőszabályzó, kiszáradástól véd, szomjoltó. Az emészthetetlen anyagok – porcszövet, kötőszövetek – a bélrendszer működését serkentik,, telitettség érzetét adják, ezek a ballaszt anyagok."

A teljes értékű fehérje csak a szervezet felépítő anyagcseréjében hangsúlyos, egyébként a legrosszabb energiahordozó. Épp emiatt a test saját fehérjéit csak végső esetben bontja le. Márpedig a felépítő anyagcserédnek nincs szüksége naponta 1 kilogramm csirkehúsra. Ha ugyanis kiszámolod (évente 40 milliárd csirke az USA-ban), akkor egy személyre körülbelül 1 kilogramm csirkehús jut naponta, és ehhez még add hozzá a feltételezett disznó-, marha, sertéshúsokat és egyéb eredetű táplálékot. Természetesen nem hiszem, hogy mind a 40 milliárd csirke erre a célra fordítódik, de így is félelmetes ez az adat.

Idézet
Ahogy taglalja, hogy nem vagyunk húsevők... persze, hogy nem, "mindenevők" vagyunk, biológiai felépítésünk egyezik a legtöbb majoméval, és pl. a csimpánztól kevésbé térnek el a génjeink, mint -számunkra- ugyanolyannak tűnő 2 békafaj génjei...

Valójában a három kategória csak áttétesen működik, az egyszerűsítés miatt hozták létre. Általános iskolában még így tanítják, felsőbb iskolákban már nem teljesen állja meg a helyét ez a besorolás. A gének meg nem tudom, hogy jöttek fel.
Ha már felhoztad a biológia felépítést, a mai ember nem igazán tudja megemészteni a nyers húst. Érdekes kör lenne, hogy ez már csak a tűz felfedezése utáni visszafejlődés, avagy sosem voltunk rá képesek igazán.


Idézet
mert a növények is finomak, és minek kéne egy gombának pont hús ízunek lennie, ha máshogy is finom...

A gomba nem növény.


Idézet
Ezeket MI emberek tenyésztettük ki, abból a célból, hogy a hasznunkra legyenek, tehát így lettek haszonállatok.

Most körülbelül olyan, mintha azt mondtad volna, hogy az afro-amerikaiakat abból a célból vitték az Új világba, azért "tenyésztették" és etették őket, hogy hasznukra legyenek, így lettek rabszolgák, és ez ellen ellenkezni nem szabad, mert az ő céljuk születésüktől fogva ez.
Ott kezdődik a baj, hogy te, mint egy másik személy, nem mondhatod meg egy lénynek sem - amely önálló élettel, csak a sajátjának tekinthető világgal rendelkezik, hogy mi legyen az élete célja. Onnantól kezdve, hogy megszületett, nem húzható rá, hogy "azért tenyésztettük", mert ő nem csak egy tenyésztett valami, amit úgy használhatsz, ahogy akarsz, hanem valaki, önálló élettel. És ebbe az önálló életbe beleavatkozni szerintem bűn. Kíváncsi vagyok, ha egyszer az ember létrehoz egy poszthumán életformát, akkor az majd beleegyezik-e sorsába, és majd legyint-e azokra a szavakra, hogy "azért hoztunk létre".

Idézet
Mondjuk sajnálom, tényleg minden pénzből áll  Itt is amiből jön a bevétel, azt eltúlozzák.. pl.:
fehér ember bankot rabol? - megemlítjük a hírekben, börtönbe megy
cigány kenyeret lop? - húúúú egy havi médiatéma, legalább ugyanannyit kapjon, ha nem többet..

Haha, ez valami vicc? Erre már inkább nem is reagálok.

Ha már mindenki videókat linkelt, akkor ajánlok én is egyet. Gondolom már sokan ismeritek, ha valaki nem, akkor csak abban az esetben ajánlom megnézését, ha a legdurvább és legkegyetlenebb kaszabolós horrort nevetve bírja végignézni.
Ha valaki rászánja magát, hogy végignézze, ajánlom, hogy ne tekergessen bele, hanem sorban tudja le az egészet...

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=ce4DJh-L7Ys" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=ce4DJh-L7Ys</a>

A felirat jobboldalt alul a cc gombra kattintva kapcsolható be, ha nem lenne elég nyilvánvaló.

Idézet
Én azt írtam hogy az állat ösztönlény mi pedig nem.

Ez meg így nem teljesen állja meg a helyét. Az "állat" fogalom elég sok élőlényt takarhat, különböző képességekkel. Emellett az embernek is vannak ösztönei, amelyet nem tudunk elfojtani, csak nekünk nem tűnnek ösztönnek, és abban a hitben élünk, hogy tökéletesen tudatában vagyunk tetteinknek. Tudatában van az agyad, de az elméd kevésbé, hozzá nem feltétlenül jutnak el az információk. Sok ember meg nagyobb ösztönlény, mint egyes állatok.
Naplózva

noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #1865 Dátum: 12 júl 18, 13:39:33 »

Igen Saphi igazad van.... viszont a fejlődés szempontjából a legfontosabb a felépítő anyagcsere...
Tény, hogy az USA-ban az állati termék, valamint a legtöbb táplálék fogyasztást túlzásba viszik, de én pl, nem eszek meg 1 kg húst egy nap... valamint a feldolgozás során a hús veszít tömegéből...

És igen az ember leginkább csak feldolgozott állapotban, sütve főzve tudja megemészteni a húst rendesen... Hogy miért? Mert az ősember rájött, hogy a bozóttűzben meghalt állatok húsa puhább, és finomabb is, könnyebben feldolgozható a szervezet számára. Hála ennek a  ténynek indulhattunk el a napjainkhoz vezető úton. Eljutottunk a homo erectustól a homo sapiens sapienshez.

Valamint kísérletek bizonyítják, hogy némi hús fogyasztás után, persze valamilyen körettel, aktívabb az agyműködésed, mintha pl. tésztaételt vagy akár rizst fogyasztasz zöldséggel, gombával...

Én se azt mondom, hogy együnk nyakra főre húst,  de egy kis hús nem árt, sőt...

A nagyüzemi állat tartással sem értek egyet... sem az USA-ban, sem nálunk sokhelyen. Gazdasági szempontból is jobb lenne, ha őstermelőktől vásárolnánk a feldolgozásra szánt húst... Persze így még drágábbá válna, de attól függetlenül a gazdaságnak mint nagy egésznek szvsz jobb lenne.

Az élelmiszer gazdaságnak az a legnagyobb problémája, hogy a mennyiségre és nem a minőségre hajt.
Pl. MO.-n ez a probléma megjelenik már a mezőgazdaságban is... drága a gyümölcs, mert sokkal többet kell vele foglalkozni, mint a gabona félékkel, pedig ha nem csak, ill. leginkább a gabona és kukorica lennének a kiviteli termékeink szintén jobb helyen állna az ország mezőgazdasága....
Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Divya
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 82


« Válasz #1866 Dátum: 12 júl 18, 13:51:57 »

Szerintem az ütlegelés, vasvillával szúrkodásos dolog és társai nem tartozik ide, rengeteg helyen így bánnak az állatokkal, a vágóhíd is sajnos olyan amilyen, de amíg oda nem kerül, addig a szűk helyen kívül - ami ellen igyekeznek is tenni - nem muszáj plusz tortúrának kitenni. De ez ellen nem hiszem hogy lehet tenni, mert hát remek bevételt hoz a kínzás.. :/ Saphi vidóját nem néztem még meg, de lehetségesnek tartom az olyan állattartást amiben nem szenvednek feltétlenül az állatok... amíg a vágóhidat meg nem látják..
Vannak olyan olyan állatok amiket el lehetne engedni - talán a többségük ilyen csak nincs hova.. pl a tojástojó tyúlokat valóban leölik, ha nem tojnak eleget pedig úgy 10 évig élnének, de az a fajta amit említettem -nem tudom a nevét, de azt hiszem angliában tenyésztették ki- magától is elpusztul 4 éves kora felé, mert rengeteg betegsége van -nem ránk káros: csontritkulás, vérrögök..- ezeket kegyetlenség volt már kitenyészteni is, de ha elengeded mit csinál? felállni nem tud... és nem túltáplálás miatt ilyenek.. talán a természetes kiválasztódás helyre billentené valahogy, de ilyen formában kihalnak ez tuti.

Cart, úgy hallottam, a disznóéhoz nagyon hasonlóak a belső szerveink mind méretben, mind felépítésben.. szerszámot, legalábbis követ, ilyesmit a legtöbb majomfajta tud használni -nem csak főemlősök- nyers, illetve félig nyers húst esznek emberek angliában, amerikában ázsia egyes részein... amit mi teszünk vele arra undorodva mondanák: szétfőztük.  >.<# Bajuk nem lesz tőle, legalábbis ha mértékkel eszik.. ahogy zero mondta, élvezetből eszünk, tehát akkor eszünk, ha nem vagyunk éhesek, ez okoz rengeteg problémát... egyébként valóban nem tudjuk a húst rendesen megemészteni, de a rostokat sem...
Mellesleg, ha egy oroszlán megeszik egy beteg antilopot, az is megbetegszik tőle, sőt a növényeket is támadja olyan betegség amivel az az antilop se bírkózna meg... mi azért főzzük meg, mert sok baktériumot kiölünk belőle közben...

Ízérzékelésről: egy ember eltévedt a tengeren, kis ladikjában, esővizet ivott, halászott. Először a halnak csak a húsát ette, a többit nem szerette, de kezdtek kiürülni belőle az ásványok, ezért bár ivott tenger vizet is, abba sincs minden, elkezdte a halak többi részét is kóstolgatni... egyes részei még nem ízlettek, de egy idő után olyan részit is szerette amitől kezdetben irtózott pl a szemét ínyencfalatnak találta hirtelen, mikor rátaláltak azt mondta az lett a kedvence...
Manapság, hogy jól vagyunk lakva, minden szükséges anyag megadatik, elvileg az "édes" a kedvencünk, mert a cukor azonnal feldolgozható, nem kell sokat emészteni..

Egyébként a legnagyobb szükségünk valóban a növényekre van ételeink 80% át ez teszi ki, rostok nélkül elzáródnak a beleink..stb. és biztos minden tápanyag helyettesíthető is, de van amiből a húsban több van. Illetve a hús gyorsabban emészthető, már "kész" nekünk előre emésztet holmi, a növények megemésztése több időbe kerül, tehát szerintem mindkettőre szükségünk van.

A tabbletta meg: magyar egyetemisták összedobtak mindent, amire szerintük az embernek szüksége elhet, ez a találmány volt a Culevit. Akkor még egyész olcsó volt, mert hát kírérleti holmi, nagyapám 1 hónapig ette, és tényleg nem is volt éhes, egészséges volt stb. csak 1 baja, hogy a gyomrot, beleket feleslegessé teszi... azóta rájöttek hogy a daganatokat csökkenti, rákmegelőző meg minden... tehát drága lett, és az összetétele nem változott, de mindenből sokkal kevesebb van benne, tehát gondolom olyan kevés -napi 5-6 szemet evett- nem lenne már elég, illetve a gazdaság tönkremenne ha csak ezt ennénk tehát ilyen kapszulla szerintem lehetszéged, és nem lesz..

A börtönöset igen viccnek szántam -és nem a rasszizmust hanem a médiát-, de be kell látni, hogy ez bár lehet erős túlzás -és talán rossz vicc-, de ez van...
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #1867 Dátum: 12 júl 18, 17:56:19 »

Igen Saphi igazad van.... viszont a fejlődés szempontjából a legfontosabb a felépítő anyagcsere...
Tény, hogy az USA-ban az állati termék, valamint a legtöbb táplálék fogyasztást túlzásba viszik, de én pl, nem eszek meg 1 kg húst egy nap... valamint a feldolgozás során a hús veszít tömegéből...

Igen, tudom, én is hasonlóan értettem. De én már írtam, hogy nem magával a hús fogyasztásával van bajom - bár nyilván valamilyen szinten azzal is, de ez az állatokkal való bánásmódból és az ellenük elkövetett kegyetlenségekből ered, ha mindez normális mértékkel lenne, nem így gondolnám - hanem a mértéktelenséggel.
Még a videóban is elhangzik:

"Ma annyi baromfit fogyasztanak az USA-ban egyetlen nap alatt, amennyit 1930-ban egy év alatt."

És érdekes módon 1930-ban is életben maradtak az emberek, tehát nyilván nincs ennyire szükségünk.

Idézet
Szerintem az ütlegelés, vasvillával szúrkodásos dolog és társai nem tartozik ide, rengeteg helyen így bánnak az állatokkal, a vágóhíd is sajnos olyan amilyen, de amíg oda nem kerül, addig a szűk helyen kívül - ami ellen igyekeznek is tenni - nem muszáj plusz tortúrának kitenni. De ez ellen nem hiszem hogy lehet tenni, mert hát remek bevételt hoz a kínzás..

A kínzás bevételt hoz? Szerintem inkább csak kielégülést a perverz pszichopata embereknek. Meg mi az, hogy nem lehet mit tenni? A gazdaság kereslet-kínálat alapokon nyugszik. Nincs kereslet, nincs kínálat.

Idézet
Vannak olyan olyan állatok amiket el lehetne engedni - talán a többségük ilyen csak nincs hova

Senki nem mondta, hogy engedjük őket szabadon.

Idézet
ezért bár ivott tenger vizet is, abba sincs minden

Haha.


Idézet
A börtönöset igen viccnek szántam -és nem a rasszizmust hanem a médiát-, de be kell látni, hogy ez bár lehet erős túlzás -és talán rossz vicc-, de ez van...

De most nem arról van szó, hogy viccnek szántad-e sem, hanem logikailag hülyeség. A valóságban ha cigány megver egy magyart, legyintenek rá, hogy nem baj, megélhetési bűnözés. Ha magyar megüt - akár önvédelemből - egy cigányt, évekre lecsukhatják rasszizmus vádjával. Márpedig ez így van. Ha szerinted nem, akkor vagy vak vagy, vagy nagyon ballibek a szüleid, vagy te is cigány vagy (bocs a személyeskedésért, természetesen ezzel nem téged támadlak, hanem felsoroltam a lehetséges eshetőségeket).
Naplózva

MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #1868 Dátum: 12 júl 18, 17:59:47 »

Azt nem értem, hogy ha egyesek szerint a cigányok ejnyebejnyét kapnak büntetés helyett, akkor miért állítják ugyanezen személyek egy másik vitában, hogy a börtönök cigányokkal vannak tele? Itt érzek egy logikai bukfencet.

Állatokat meg lehetne emberibb körülmények között tartani, csak ennyi embert, amennyi a Földön él, már nem lehetne eltartani így. Marad megoldásként a nagyüzemi állattartás, a növényi eredetű táplálkozás előtérbe helyezése (ami kevesebb erőforrást igényel) vagy a hosszútávú népességcsökkentés.
« Utoljára szerkesztve: 12 júl 18, 18:04:36 írta MrSaiyan » Naplózva

Zer0
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2338



« Válasz #1869 Dátum: 12 júl 18, 18:18:44 »

Nincs ilyen irányú tapasztalatom, de szerintem csak a fiatalkorúak börtönében több a roma. Egyébként, lehet hogy több a roma bűnöző? Vagy a magyarok nem ugyan abban a kategóriában bűnöznek? A magyarok közt szerintem több az "értelmiségi" bűnöző, pl sikkaszt, vagy hamisít, vagy vmi amihez ész is kell. Üzletemberek. Tudják, mikor mit, hogyan kell csinálni. A cigány meg lop vmit, leszarja, hogy bezárják pár hónapra és annyi.

Volt is egy riport, egyszer TV2 naplóban asszem, hogy mondta a cigány fickó, hogy inkább elmegy lopni, ha elkapják akkor a családja éli fel a pénzt, ő meg visszamegy a börtönbe, és leüli amit kiszabnak, ha nem akkor meg feléli, és addig játtsza ezt, amíg tudja...
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #1870 Dátum: 12 júl 18, 18:44:43 »

A normális börtönben is több a roma származású (persze ez attól is függ, az ország melyik részén lévő börtönről beszélünk). De azok nyilván nem egyszerű verekedésért ülnek.

(Bár inkább hagyom ezt a témát, mert még a végén csúnya, gonosz rasszista leszek, mint Aes. Nevet )



« Utoljára szerkesztve: 12 júl 18, 19:12:51 írta Saphira » Naplózva

gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #1871 Dátum: 12 aug 12, 10:19:07 »

http://kriptid.blog.hu/2011/12/28/atmoszferikus_lenyek
Vélemények? Létezhet egy "égi óceán"? Lehet, hogy ilyen teremtmények állnak az UFO észlelések hátterében? Meg lehet enni őket?
Gondoljatok csak bele, a légkör magasabb rétegeit sokkal kevésbé ismerjük, mint az óceánok mélyét, szerintem simán lehetséges, hogy ott fent van egy eddg fel nem fedezett élővilág.
Naplózva
Zer0
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2338



« Válasz #1872 Dátum: 12 aug 12, 11:13:51 »

Megenni, mi? Nevet
Amúgy kétlem hogy bármi is élne fent... Ha és is, akkor CSak többször le kéne szállnia a földre nem?
Naplózva
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #1873 Dátum: 12 aug 12, 11:20:49 »

Miért kellene?
Könnyű test, felhajtóerő és némi energia egész életükben fent tartatja őket. Ott táplálkozhatnak egymással és fotoszintetizálhatnak is.
Naplózva
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #1874 Dátum: 12 aug 12, 11:26:09 »


Persze, hogy élnek ott olyan lények, csak éppenséggel sokkal kisebbek. Ilyen kis mikroszkopikus mütyürök, amik egy egy párába kapaszkodva mentek el kirándulni.

Meg öreganyám is mondta, hogy látott már békaesőt. Szóval még olyan nagyobb kicsi élőlények is odajuthatnak.





Naplózva

Oldalak: 1 ... 123 124 [125] 126 127 ... 204
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!