24 okt 06, 06:11:09 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 122 123 [124] 125 126 ... 204
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vita topic (kulturáltan vili?)  (Megtekintve 471840 alkalommal)
0 Felhasználó és 7 vendég van a témában
Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #1845 Dátum: 12 júl 17, 12:19:02 »

Egy kis videó a pénzről a pénzelméletről és a bankokról akik a világot is irányítják.
Ezért akarja mindenki hogy költekezzünk, ész nélkül. A média és az állam is.
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=CvhD9rwaSqE" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=CvhD9rwaSqE</a>
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #1846 Dátum: 12 júl 17, 14:15:38 »

Zer0, miért vegyek drága tofut, amikor a csirke ott szaladgál az udvarban?
Elöbbiért drága benzint fogyasztva el kell utazni valahova, ahol árulnak ilyet és le kell érte perkálni fene tudja mennyit, utóbbinak meg csak le kell vágni a fejét. Ráadásul az álllat feldolgozása családi elfoglaltság, közösségi cselekvés, ami ugye az emberi lét része.
Amúgy is, mi emberek halomra öljük egymást, nehogy már nyamvadt csirkét kelljen sajnálni.
Naplózva
Zer0
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2338



« Válasz #1847 Dátum: 12 júl 17, 14:41:04 »

Általánosságban nem arról van szó amit gondolom nálatok láthatunk, hogy van néhány baromfi az udvaron, mert azzal nekem sincsen gondom. Ugyanennek a nagyüzemi formája a kiborító.

Egyébként lehet nem nézted a kérdéses válaszolós videót, de ott volt szó az árakról is.

Egyébként tegyük fel hogy 1 kg -nyi hús ízre vágsz. Mikor az ember elkezd csirkéket tartani vesz párat. Mikor tofut veszel nem veszek 10 kilót belőle. Ha egyben vennéd, akkor arra sem kéne benzint pazarolnod (ami mondjuk szintén egyre drágább -.-" )ha viszont külön veszed, akkor az utaztatást ne számold, tekintve, hogy a csirkék sem egyből az udvarra teremnek, csak majd később. Ráadásul a tofunak nem kell enni adni. A tofura jóval kevesebb idő ráfordítás kell, és kevésbé macerás.
Valamint a családi elfoglaltság is megvalósítható más formában. Amúgy sem olyan gyakori dolog már mint a szüleim idjében például.
Ritkább manapság az otthoni állattartás.

És ha mi emberek (én konkrétan nem) halomra öljük egymást, akkor az állatok egy egész hegyet kitesznek.

Ráadásul két külön dologról beszélünk. Csak az ember ilyen idióta, hogy csak úgy gyilkolásszon. Az állatok okkal ölnek, nem úgy mint az emberek. Akkor melyik faj is áll a jó oldalon?
« Utoljára szerkesztve: 12 júl 17, 14:44:30 írta Zer0 » Naplózva
MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #1848 Dátum: 12 júl 17, 15:16:33 »

Nincs jó és rossz oldal, fejlődés van. Az ember meghaladta az állati szintet, ennek látjuk a pozitív és negatív oldalát. Ezt a szintet is meg lehet, és előbb-utóbb meg is kell haladnunk.
Naplózva

Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #1849 Dátum: 12 júl 17, 15:20:25 »

Idézet
Amúgy is, mi emberek halomra öljük egymást, nehogy már nyamvadt csirkét kelljen sajnálni.
gman: Ez olyan dolog, mint a: "Minek fürödjek? úgyis mocskos leszek." kérdés.
« Utoljára szerkesztve: 12 júl 17, 15:21:08 írta Gdat88 » Naplózva
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #1850 Dátum: 12 júl 17, 16:07:50 »

Ok Imi (bocs, muszály volt Faceg), a húst helyettesíti a tofu, de hogy kapom vissza a szívét, a máját, meg a zúzáját?

Gdat: Jah, az is tök irritáló.
« Utoljára szerkesztve: 12 júl 17, 16:40:32 írta gman » Naplózva
Zer0
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2338



« Válasz #1851 Dátum: 12 júl 17, 16:43:01 »

Azoknak az ízét is biztosan lehet utánozni. Ha nem, meg akkor sem létszükséglet. Vannak fontosabb dolgok az életben. Inkább annak a szívét veszítsd el, mint az asszonyét Hümm-hümm
Naplózva
Cartnecker
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 15642



WWW
« Válasz #1852 Dátum: 12 júl 17, 17:16:08 »

Zer0, miért vegyek drága tofut, amikor a csirke ott szaladgál az udvarban?
Hétvégén voltam a Tescoba, ott fél kiló(!) csirkemell volt 900 Ft. Egy kiló (!) tofu pedig 450 Ft.
Naplózva
Zer0
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2338



« Válasz #1853 Dátum: 12 júl 17, 17:26:52 »

Ott a pont, a fickó el is mondta abban a videóban. Sőt azt is megkozckáztatom, hogy ha nem az íz oldalról közelítjük meg, egy fehérjeshake árban jobban megéri a csirkemellnél.
Gondolom azért hiszi mindenki drágábbnak a nem vegetáriánus ételeket, mert magát a vegetarianizmust is különcködésnek tartják, ami megkívánhat egy bizonyos anyagi ráfordítást.
Ettől függetlenül én se tofut se húst nem eszek. Vagyis a tofut nem próbáltam még.
Naplózva
Loah
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1592


« Válasz #1854 Dátum: 12 júl 17, 17:51:56 »

És a fehérjeshake-ben lévő fehérje kizárólag növényi eredetű?
Naplózva
Ishida
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3704



« Válasz #1855 Dátum: 12 júl 17, 17:59:02 »

Én havi egyszer legalább eszek tofut egy közeli thai gyors étteremben és nem tudnám lecserélni véglegesen a húst rá. Én szeretek enni, eszek húst, halat, salátákat, zöldséget. Szinte mindenevő vagyok, csak a belsőségek azok amiktől tartózkodom, meg az extrém finomságok, mint mondjuk polip és különböző állatok heréi. Ezeket meghagyom másoknak nyugodt szívvel. Nevet Nos és hülye aki vega? Lehet hülye , de ennek semmi köze az étrendjéhez.   Faceg
Szvsz...
Naplózva
Kazekage sama
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 3460



« Válasz #1856 Dátum: 12 júl 18, 02:05:55 »

Azoknak az ízét is biztosan lehet utánozni. Ha nem, meg akkor sem létszükséglet. Vannak fontosabb dolgok az életben. Inkább annak a szívét veszítsd el, mint az asszonyét Hümm-hümm

Utánzás majomszokás. Semmi bajom a vegákkal, sajnálom ha nincs annyi lehetőségük az étkezésre egy étteremben vagy bárhol, mint nekünk húsevőknek de ez az ízt lehet utánozni dolog kicsit felháborító. Úgy tűnik igazolódik a legjobb támadás a védekezés elv ebben a témában is. Akkor menjek el guminőt venni, mert azt is lehet utánozni? Az ember fejlettebb akármennyire butítják, mint az állatok. Az állat ösztönből öl az ember tudatosan. A végeredmény ugyanaz a hús. Az oroszlánra miért nem haragszol ha annyira értelmesnek tartod az állatokat? Persze okosak, ügyesek védjük őket. Én sem ennék se kutyát se macskát de most tényleg a rántott csirkét nem tudom sajnálni. Ha ezt nem fogadod el akkor majd jól azt mondom hogy te húsevőfóbmedvedisznóember vagy és ezért beperellek! ja azt nekem nem szabad mert én az egésznek a nagyobb szeletében vagyok benne...

ui: nem szántam sértésnek.
Naplózva


 
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #1857 Dátum: 12 júl 18, 02:30:27 »

Éljünk az ösztöneink szerint? Meglátsz egy jó csajt az utcán? Erőszakold meg. Kicsúfolt valaki az iskolában? Törd el a nyakát és ugrálj a hulláján veregetve a melledet. Jól néz ki a fagyi amit a kisgyerek nyalogat az utcán? Vedd el tőle és röhögj rajta. Érdekes világ lenne.

Azt jelenti embernek lenni, hogy tovább látunk mint ameddig az ösztöneink mutatnak.

Utánozni dolgokat pedig jó dolog. Azt jelenti, hogy ami máshol bevált az új helyen is csináljuk. Az is utánzás, hogy megtanultunk írni és olvasni. Nem mi találtuk ki. Az is utánzás, hogy a seggünket wc papírral töröljük ki, mert szintén nem a mi ötletünk volt. Elég rossz lenne utánzás nélkül élni. Az, hogy egy jól bevált ízt érezzünk egészségesebb ételnél semmiképp sem hangzik hülyeségnek.

Guminővel még nem próbáltam, de biztos vagyok benne, hogy nem adja meg azt az érzelmi kielégülést ami a szexxel jár. Ha meg valaki csak azért csinálja igazi szexben is, hogy elélvezzen, érzelmek, érzékiség és szenvedély nélkül akkor nincs különbség gyakorlatilag a kettő között.

A guminőből tehát elveszik a lényeg. De a vegetáriánus kajából nem. Mert a lényeg a tápérték. Az íz lehetne az egyetlen kifogás, de ha ez is meg van oldva akkor nincs különbség.
Naplózva
Divya
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 82


« Válasz #1858 Dátum: 12 júl 18, 04:14:58 »

Megnéztem ezt a beszédet.. azért gondolom egy részét viccnek szánta  smirksweat
Ahogy taglalja, hogy nem vagyunk húsevők... persze, hogy nem, "mindenevők" vagyunk, biológiai felépítésünk egyezik a legtöbb majoméval, és pl. a csimpánztól kevésbé térnek el a génjeink, mint -számunkra- ugyanolyannak tűnő 2 békafaj génjei...
A közepe fele mutatott olyan dolgokat, amik hús nélkül, úgy néznek ki és olyan ízük van -szerinte- mint a húsnak... én az ilyen labori holmit nem nevezem "ételnek"   Lehánylak
Ok, hogy fűszerekkel lehet hasonló íze, de nem olyan...Hmm? egyébként ez közömbös sztem, mert a növények is finomak, és minek kéne egy gombának pont hús ízunek lennie, ha máshogy is finom... aki meg ezt nem szereti, semmilyen fűszerrel nem fogja szal... ? magyarúl az íz téma miértjét nem értem... smirksweat
Itt megjegyezném, hogy -bár nem tudom miből készülnek- de a táplálék kiegészítő kapszulák MINDEN tápanyagot pótolnak ami a szervezetnek kell -csak azt nem kell emészteni, ezért a gyomornak meg beleknek kell valami+ mégis..- de a nagypapám amikor a műtéte után CSAK ilyeneken és vízen élt egy álló hónapig.. kicsit lefogyott, de a daganata minden maradéka/nyoma eltűnt, teljesen felépült -> következtetés: A modern embernek nincs szüksége semmilyen természetes táplálékra, elég lenne fakérget rágni (rostok miatt) és kapszulát enni.
Felsorolt pár népet, ahol vega szokások vannak szerinte.. ahol mellesleg van olyan mondás, hogy "amit meg tudsz fogni az ehető"... most nemtom, de szerintem az egész világba eltrjedt ez a nézet mindenhova, kb egyenlő mértékben, és biztos indult valahonnan, de nem hiszem, hogy az adott ország, nép érdeme az eszme..


Az állatkínzás... szörnyű Sír valóban... de ez nem szükséges velejárója a dolognak.. persze a szűk ketrecek meg hasonló igen de hogy a bokszzsákot hogy keverték velük össze..
Itt, azt is mondta, hogy túltermelés van, és a húst ki is dobják, ill. állateledel lesz, ami "emberi étkezésre nem alkalmas" nos ikszdé ja én a kutyám rendes szalámival és hasonlóval etetem, mert szerintem ez se alkalmas emberi étkezésre, de annál jobb lehet ... smirksweat
Innen viszont hiányoltam, (vagy ha benne volt nem figyeltem..) hogy a "szemetet" csontokat, szőrt, inakat... felaprítják, és a gabona mellett a marhák takarmányába forgatják vissza amerikában, tehet az amcsi tehenek többsége kannibál...
Ez egyébként szerintem csak amerikában ilyen szörnyű, persze itt is gyilkosság a gyilkosság, de maga az állattartás kíméletesebb, tekintve, hogy a legtöbb húst amcsik eszik, zsúfolni kell őket, mi kevesebben vagyunk európában, ázsiában meg több halat esznek.. és bogarakat Nevet

Egyébként azért börtönbe kerülni mert el akarja engedni az állatokat Hmm?... belegondolt vajon, hogy mi lenne ezekkel az állatokkal, ha nem megennénk? Ezeket MI emberek tenyésztettük ki, abból a célból, hogy a hasznunkra legyenek, tehát így lettek haszonállatok. Az olyan típusok, amik nem térnek el sokban a vad társaiktól, elengedhetőek lehetnének, és életben maradnánk. DE vannak olyan fajok amik nem élnének nélkülünk, és szerintem a legszörnyűbb kegyetlenség az ő kitenyésztésük volt.. de már megtörtént.. pl van olyan csirke fajta, ami elsősorban húst épít, tehát ugyanannyi táplálékkal amivel "normális" csirkét etetnek ez 2-3* akkorára hízik, de a csontjai nem épülnek ennek megfelelően, ezért nyakra eltörik a lábuk... az ilyen fajok simán csak kihalnának, ha nem szaporítanánk őket, bár ez lehet jobb lenne nekik is... ill. említettem már, hogy a tehenek is sokkal tovább adnak tejet, mint a borjának szüksége lenne rá.. és a házityúk is tojik kakas nélkül is.. az igazából nem is tojás csak pete   Pojén mondjuk az utóbbi 2 elélne magától vidáman, ha lenne hol.. de hova lehetne elengedni őket...
Mondjuk sajnálom, tényleg minden pénzből áll Nevet Itt is amiből jön a bevétel, azt eltúlozzák.. pl.:
fehér ember bankot rabol? - megemlítjük a hírekben, börtönbe megy
cigány kenyeret lop? - húúúú egy havi médiatéma, legalább ugyanannyit kapjon, ha nem többet.. Pontosan
nemtudom néztétek-e, de felvetették hogy egységesítsünk, bizonyos bűnökre azonos büntetés járjon.. és külföldről is biztatják az idiotizmusunkat, mondván hogy más körülmények más elbírálást igényelnek, tehát emberölésért ugynúgy kaphatsz 1 mint 5 évet, sőt, ha 2 bíró teljesen ellentmond egymásnak az is tök OK csak a magasabb szava ér és ennyi :O

Betegségek a hústól? mmm igen amerikában is "angolosan" finom friss véres húst esznek, így a tojással is.. ha baja volt az állatnak, garantáltan megfertőzi.. nálunk ilyentől nem kell félni.. mi elrontjuk, s alaposan megfőzzük xP igaz, ha valóban komoly baja volt, ez se segít, de a legtöbb betegséget megelőzzük evvel, nem kell félni... igaz nálunk is van néhány olyan sütemény amibe nyers tojás van.. Lehánylak

Egyébként a nézeteivel nagyrészt egyetértek, de attól nem fog megváltozni a gazdaság, hogy páran megtagadják azt... smirksweat
Bocsi a hosszú monológért aki nem akarja úgysem olvassa  ikszdé...de miután megnéztem, muszáj volt kiírnom..  bye bye
Naplózva
Zer0
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2338



« Válasz #1859 Dátum: 12 júl 18, 07:56:38 »

Kazekage-sama: Biztosan azért öl az oroszlán is, mint mi?
És igen, értelmesek. Gondolom nem kell beszélni arról, hogy a kutyák milyen nagy segítői egyes embereknek. Kínában viszont van tenyésztett, evésre szánt kutya. Akkor mi a különbség a 2 állat között? Az egyiket tanították a másikat nem.
A támadás védekezés példát nem teljesen értettem, ez lehet az én hibám.

Gdat88: +1

Divya:
- Mit nevezel ételnek? A sült csirkecomb egy állati eredetű nyersanyag feldolgozásával létrejött "dolog". Ezek a "mű" dolgok is azok, csak más nyersanyagból, csak éppen hasonlít a késztermék egymásra. Ezeke a dolgok ételek. Amik a nekünk szükséges anyagokat tartalmazzák. Nem úgy kell elképzelni ezt, mint egy almát, és egy ugyanúgy kinéző műanyag almát...

- Egy gombának lehet hús és gombaíze pl megfelelő elkészítéssel. Akkor ha hús ízre vágysz ,miért kelljen egy állatnak meghalni, ha megkaphatnád az ízt gombából is?

- A dőlt betűs résszel teljesen egyet értek. Kezdetben az ember olyan volt mint az állat, azért ölt, hogy éljen. Azután rájött, hogy élvezetet is lelhet az evésben. Azután már nem kellett ölnie a túléléshez, de az élvezet kellett. Mi ez ha nem függőség? Az embernek azért van emésztőrendszere, hogy túléljen, nem azért hogy élvezkedjen. Arra ott a szex. (Ami szintén csak a szaporodáshoz kell, viszont ha azt élvezed, nem árt senkinek. Jobb esetben)
Ha lenne olyan kapszula, ami 1 nap minden tápanyagszükségletét kielégítené, akkor használnám.

-Az állatkínzás igenis velejárója. A csirke nyaka általában nem törik el magától, és a birka sem vágja el a sajátját. És hol van annyi hely, hogy ezeket az állatokat ne szűk ketrecekben tartsák?

- Tegyük fel, hogy a jövőben van ilyen túlélő kapszula. Tegyük fel hogy bizonyos társadalmi rétegek jóval elhúznak mások felett (nehéz elképzelni, mi?). Ez a felső 10000 úgy gondolja, büdös neki a munka, és neki nem bérmunkás kell, hanem egy rabszolga. De jó, pont van klónozás, gyártsunk rabszolgákat. Ők nem szabad emberek, hanem szolgaságra tenyésztett emberek. És nekik pl a fizikumuk nőne, mint a csirke húsa. Ha te pont egy ilyen embernek születnél, elfogadnád a helyzeted?

- Az a magyar-cigány téma nem tudom mennyire engedett itt, de óriásit tévedsz, ha nem viccnek szántad. A rasszizmus jelszava alatt túlságosan alulértékeli a magyar igazságszolgáltatás a cigányok ÁLTAL elkövetett bűnöket, és túlértékeli a cigányok ELLENieket. És a média a komolyságát emeli ki. Egy bankrablás 1-2 napig téma, ha nem öltek meg senkit, viszont egy pszichológusnő megerőszakolása és meggyilkolása tovább. Függetlenül az elkövető rasszától.

- Az állattenyésztés mindig létezett, kérdés a forma. Régen nem futószalagra került a rengeteg "szűkketrecben nevelt" állat. Magyarországon kihajtották a szürkemarhákat, a pásztor nevelte gondozta őket stb. Azok nem akartak úgy menekülni, mint a szóban forgó állatok. Apropó, kína szürkemarhaembriókat vásárolna Nevet !

- Hogy bölcs legyek: Minden út az első lépéssel kezdődik".
Egy teljesen nem ideillő, de mégis jó példa:
Annak idején volt a myspace, iwiw, myvip stb... Aztán láttuk, hogy nyugaton BUMM FACEBOOK. Manapság mindennek, és mindenkinek csak divatból van facebookja. Lehet azzal jönni, hogy a távoli ismerősökkel tartod a kapcsolatot meg ilyenek, de a lósz*rt. Ez a média ereje. Az általunk legutáltabb dolog is kedvenccé válhat megfelelő körítéssel.
Lehet, hogy ma a vegánok különcök, de nem hiszem, hogy ez mindig így lesz. Főleg, hogy növényt termeszteni gazdaságosabb, mint állatot tenyészteni.




Am jó ez a vita topic, mert ez pont egy olyan téma, ahol valószínüleg egyik fél sem fogja meggyőzni a másikat. Nevet

« Utoljára szerkesztve: 12 júl 18, 08:08:23 írta Zer0 » Naplózva
Oldalak: 1 ... 122 123 [124] 125 126 ... 204
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!