24 okt 06, 06:12:27 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 121 122 [123] 124 125 ... 204
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vita topic (kulturáltan vili?)  (Megtekintve 471853 alkalommal)
0 Felhasználó és 18 vendég van a témában
Cartnecker
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 15642



WWW
« Válasz #1830 Dátum: 12 júl 17, 05:30:25 »

100 éve nem jártam itt, de pont betévedtem és pont olyan témáról van szó amivel az elmúlt időszakban aktívan foglalkoztam.
Először is azt tudni kell, hogy a vegetáriunosok nem igazi vegák, mert ők "csak" húst nem esznek, de ugyanúgy fogyasztanak további állati eredetű dolgokat: tojás, tej, stb.
Az "igazi" vegák a vegánok, akik nem esznek húst, nem esznek tojást, nem isznak tehéntejet, nem vesznek fel olyan ruhát, ami állati eredetű és aktívan részt vesznek az állatok védelmében.
Ennek az ideológiájával maximálisan egyetértek, és ki is próbáltam ezt az életmódot. Hát mit ne mondjak, kegyetlen nehéz, elképesztő tudatosság kell hozzá. Szóval maximális tiszteletem küldöm azoknak, akik így élnek, én társadalmi nyomásra belebuktam. Majd egyszer megpróbálom újra.

Viszont a vegánságról itt van két videó, engem annó ez győzött meg és ez ösztökélt arra, hogy kezdjek egy kicsit utánaolvasni annak, hogy valójában mire is van szüksége az emberi szervezetnek. Húsra, TEHÉNtejre nincs.
Amivel nem értek egyet az a tojás mellőzése.

Ez a két videó választ ad azon komoly érvekre is, hogy a vegánok/vegetáriunosok "hülyék", illetve, hogy a növények miért nem sorolhatók egy kategóriába az emberrel és az állattal. Szépen felépített beszéd, habár a címe elég túlzó.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=mLk0hYiX_Ak" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=mLk0hYiX_Ak</a>
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=miPma7H59-k" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=miPma7H59-k</a>
Naplózva
MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #1831 Dátum: 12 júl 17, 09:06:06 »

Hogyan vélekednétek az emberről, emberekről, emberiségről, ha ti magatok nem lennétek emberek?

Valószínűleg sehogy, mivel nem lenne elmém, amivel vélekedjek róluk. Ezt leszámítva pontosan látnám, hogy milyen "betegségben" szenved a többségük, de tudnám azt is, hogy mindezek ellenére milyen fantasztikus lehetőségeik vannak, ha ezek túllépnek.
« Utoljára szerkesztve: 12 júl 17, 09:09:27 írta MrSaiyan » Naplózva

Zer0
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2338



« Válasz #1832 Dátum: 12 júl 17, 09:18:14 »

Éppen azt mondja a fickó is, hogy nem birják sokan felfogni hogy az állatnak is agya és tudata van. Látszik.
Pedig az állatok nagyon okosak, attól, hogy mi nem értjük őket.

Egyébként nagyon jó videó, kösz, hogy belinkelted.

Engem olyan szinten érint a dolog, hogy kapom a rosszalló pillantásokat, mikor viszolygok egy-egy ételtől. Ez főleg nyilvános étkezéseknél van így, de már én és a családom is megszokta.
Én nem azért nem eszem meg a húst, mert az íze nem tetszik (legtöbbnek nem is ismerem az ízét), nem CSAK azért mert megölik érte az állatot, hanem azért, mert egyszerűen undorítónak találom magát a látványát. Ha hozzá kéne érintenem a nyelvem, elhánynám magam.

De érdemes elgondolkozni sok mindenen, amit a fickó mond.
És aki szerint az ember a tápláléklánc csúcsa, azt összezárnám egy éhes oroszlánnal.
Naplózva
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #1833 Dátum: 12 júl 17, 09:36:12 »

A betegségek a hús és az egyéb állati eredetű termékek fogyasztásából ered.

Ez szar dolog, hogy húsfogyasztástól beteg leszel, és végül hamarabb halsz meg mint nélküle.

Akkor most zárjuk ki a húst.
Nem betegszel meg és tovább élsz. Csökken a halálozási ráta, és ezzel fordítottan növekszik a népesedés.

Van sok milliárd ember akik a nagy sokaságuk miatt az egyén már nem tudja ellátni magát.
Jó eltudja, de csak mint elszigetelt esetek. 7 milliárd beszélő hús próbáljon meg önellátó életet élni. Termeljen gabonát költséget, csak és kizárólag önmaga és a családja részére, gyűjtögessen  bogyókat, szedjen gyümölcsöt, vadászon. Nem azt mondom, hogy lehetetlen, de valószínűnek tartom, hogy sokkal jobban megsínylenék a Föld erőforrásai, a mai létszámmal.

Szóval azért a nagy növényfogyasztás is tehet a húsipar kegyetlenségeiről.

Menjünk vissza az időben: ókor, középkor.

Gabona termesztés. Az elvetett mag csupán alig több mint kétszeresét hozta. Ha már háromszoros volt a termény, akkor a paraszt véreset pisilt lányos zavarában.

Jó pár mai szántóterület akkor még jobbára alkalmatlan volt földművelésre, vagy éppen a klíma nem tehette lehetővé. Az ilyen helyen állattenyésztésből éltek. Állattenyésztés szempontjából a terület eltartó képessége közelebb van a fixhez.

Vissza a növénytermesztéshez. Sok "jó kis" találmány mint például a nehézeke, a vetésforgó a trágyázás, a nemesítés, növelte a terményhozamot, tehát több embert tudott ellátni a terület.

Nehézeke. Az ember nem igen tud vele önerőből szántani. Kell oda az állati erő.
Vagyis az állatok igába hajtásában közben jár a növénytermesztés. S persze azt az igásmarhát a végén ugyanúgy megették.

Nos akkor a növekedő terményhozam által növekedett a népesség. Na de a növénytermesztés nem volt így se egy fix hozamú élelemforrás, hiszen ott volt az időjárás szeszélyei és a kisebb a ngyobb klímaváltozások. Volt hogy nem termett annyi gabona, mint kéne. Há kénének új szánók. Vágjuk ki az erdőket, csapoljuk le a mocsarakat. Itt az új szántó lehet vetni! Szóval nem is tudom, hogy ezzel hány állat élőhelytét tettük tönkre?

Szóval, ha a fő élelem forrásunk a mezőn legeltetett birkáknál maradt volna, akkor valószínű, hogy jóval kevesebb lenne a népsűrűség, s nem kényszerülnénk a nagyüzemi húsfeldolgozásra.

-------------
A világméretű éhezés fő oka a húsfogyasztás.

(Mert) A világ gabonáknak 65%-az állatok etetésére megy el.

Használjuk ezt az éhezők etetésére, had nőjön még tovább a népesség, had legyen még több éhező.

Mert ugye az ember egy idióta beszélő húsként veri a mellét, hogy megáll a sziklán, megél a jég hátán, megél a sivatagban. Nagyon zord körülmények, de azért csak a csak megél ott egy két ember. De aztán megy oda sok hülye, követi a vezérmarha példáját, de aztán a nagy sokaság már nem tud ott megélni a sziklán, és éheznek, meg betegek lesznek és meghalnak.
S aztán valaki azt mondja: Te ott ki földet műveled, termelj már több gabonát én megveszem tőled, és eladom a sziklán éhezőknek. S  a gazda többet termel, és a sziklán is megél az ember. Aztán látja más is, hogy mily sokan mégélnek a sziklán és még többen költöznek a sziklára. Aztán a gazda termeljen még többet, vessen be nagyobb területet.
S a szikla embere azt mondja: unalmas a sok gabona hús kell ide a gyomorba.
S akkor a gazda elkezd állatot tenyészteni, hogy legyen hús. Nadehát nincs legelő hol egyék a marha, hisz azt már felszántotta  marha. Etessík a jószágit gabonával. De ahhoz már megint több hely kell, és hová rakjuk a jószágit, hisz a legelőből szántó vala. Zárjuk bé a jószágit, elég a lába alá 2 négyzetméter akkor már nem dől el.
Örülhet a szikla népe, hogy húst és gabonát ehet egész évben.

Eleve ott kezdődik, a probléma, hogy az ember nem tudja kezelni  saját szaporulatát. Más élőlény sem, de helyettük megteszi a természet, vagy az ember, ha már a hústermelés is szóba esett.
Ha pl egy egymilliós lakosú területen hirtelen meghalnak ezren, akkor az emberek bepánikolnak, jaj éheznek betegek, meghalnak, etessük és gyógyítsuk meg őket.

Ott vannak az elmaradottabb országok, ahol egy családon belül születik legalább nyolc gyerek. Régen fele sem élte meg a felnőtt kort, de aztán a nyugat hő aktivistái kikúrálták őket s lett sok éhező. S aztán egyes országokban igen sok lett az ember, hát valahaogy csökkenteni kéne. India: heréltesd i magad, és kapsz egy biciglit (vagy mikrót, vagy tv-t, nem tudom már)
Kína egy család, egy gyerek. De aztán meg megfojtják a lánygyermekeket, mert csak a fiú viszi tovább a családi nevet.


A fickó szemszögéből nézve, megértem az okokat, ami a veganizmus mellett szolnak, de ezek az okok az én szememben csupán sajnálatos melléktermékek.

Valljuk be az egész egy ördögi kör, akár jobbra akár balra fordulunk. S már túl kegyetlen, túl radikális lenne mindent visszabillenteni rendes kerékvágásba.

Egy videó tőlem is, ami részben alátámasztja a kusza gondolataimat, s részben valószínűnek tartom, hogy megerősíti a vegánokat is az életszemléletükben.
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=4MSPFFglSgE" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=4MSPFFglSgE</a>


ui: A veganos filmnek még csak úgy a 2/3-ánál járok szóval lehet érvelni, hogy úgy alkotok véleményt, hogy meg se néztem, de azt már nem mond hatjátok, hogy meg se nézem.
« Utoljára szerkesztve: 12 júl 17, 09:52:58 írta Shiro » Naplózva

gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #1834 Dátum: 12 júl 17, 10:08:51 »

A tápláléklánc csúcsán nem mi állunk. Képesek vagyunk az oroszlánt lelőni, vagy rabigába hajtani. Az oroszlán alattunk van. A rovarok viszont még mindíg felettünk állnak asszem. Mindegy...
Én azt eszem, amit szeretek és k..mód nem érdekel, hogy mennyie egészséges. Inkább élek rövid életet, ami folyamán halmozom az élvezeteket, mint hogy élettartamom hosszabbítása közben elfelejtsek élni. Most nem csak a kajáról van szó. Meg különben is, a természetmen az állatok nem szoktak megöregedni, mind meghal még mielőtt ez megtörténhetne. Az ember az általa kialakított körülmények nélkül kb. 40 évig élne a vadonban. Hiszem, hogy a természet semmit nem tesz véletlenül, ezért -bérmennyire is nem tetszik még nekem sem a gondolat- azt a következtetést kell levonnom, hogy 50 év felett létezni hiba. Persze ez nem azt jelenti hogy 42 évesen elkezdem várni a halált, annyira azért nem vagyok hülye, de értelmesebbnek látom komolyabban belegondolni a dolgokba, mint holdkóros hittérítők -amúgy igaz- maszlagait hallgatni.

Am tudtátok, hogy a legártalmasabb, amit eszünk, az nem a hús, hanem a burgonya? Abban egy fia részecske sincs, amire a szervezetnek szüksége van. Viszont jól lehet tőle lekni.

Ász vagy Shiro. Nevet
Naplózva
Zer0
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2338



« Válasz #1835 Dátum: 12 júl 17, 10:51:20 »

"Én azt eszem, amit szeretek és k..mód nem érdekel, hogy mennyie egészséges."

De nem azért szereted, mert élvezed, ha egy állatot ehetsz, hanem mert ízlik. Az ízek, az állag és a küllem pedig pótolható.
Naplózva
Cartnecker
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 15642



WWW
« Válasz #1836 Dátum: 12 júl 17, 11:14:57 »

[...]Ennek az ideológiájával maximálisan egyetértek, és ki is próbáltam ezt az életmódot. Hát mit ne mondjak, kegyetlen nehéz, elképesztő tudatosság kell hozzá. Szóval maximális tiszteletem küldöm azoknak, akik így élnek [...]
Utólag vettem észre, hogy félreérhető amit írtam. Itt nem elsősorban az ízre gondoltam, és hogy szörnyű borzalmas kajákat kell ennie a vegánoknak, hanem arra, hogy a társadalom ellehetetleníti a nem húsevőket. Pl: éttermekben szinte nem is találni olyan kaját, amiben ne lenne hús, vagy sajt; hülyén néznek az emberre ha azt mondja, hogy nem eszik húst, sajtot és még sorolhatnám. Illetve rohanó világunkban nincs ideje az embernek egy 100%-ig vegán menüt összeállítani.
(Jó, mondjuk amit étteremben étel címszóval tálalnak fel az is egy érdekes jelenség, de erre a Shiro által linkelt videó is részben példa lehet.)

Ismertem a videót, de belenéztem újra.

Jelenleg már minden megoldható gépekkel, nem kellenek hozzá állatok, bizonyos népességszabályzó rendszereket is életbe lehetne léptetni, mert jelenleg a népességszaporulat mögött is üzleti érdekek vannak. Csúnyán fogok fogalmazni, de a fogyasztók még több fogyasztót termelnek a különböző cégeknek, amiknek tovább nőhet a profitjuk.

Ha a táplálkozás kérdést elővesszük, akkor sokkalta súlyosabb probléma tárul elénk. Előtérbe kerül a születés utáni emberi gondolkozás szándékos eltorzítása, mint ahogy gman hozzászólásában is egy az egyben látható. Party people, put your hands up, bulizzál, élvezd az életet, ne foglalkozz a gondokkal, ne foglalkozz semmivel, a lényeg, hogy ne gondolkozz > Legyél party people és költsd a pénzed ezerrel, ne élj tudatosan, csak csináld azt amit szeretnél: Amit a médiában menőnek mutatnak > ez a társadalom számára az elfogadott és hát ez az amit te is szeretnél. > Így csinálnak tömegesen boldogtalan fiatalokat, akik azt hiszik hogy a pénzzel majd boldogságot vásárolhatnak.

Kicsit elkanyarodtam... Visszatérve a témára: Persze, kérdőjeles minden szempontból, hogy mi kerül az asztalra, mint ahogy a videóban is volt, hogy a paradicsom se paradicsom többé, viszont ez az egész szépen visszavezethető:
Azért raknak ennyi tartósítószert meg minden egyéb vackot a gyümölcsökre, növényekre, hogy minél többet el tudjanak adni. Minden egyes eladott termék > pénz > profit. Azért kell profit, hogy meg tudjanak élni (kiv. nagy vállalatok esetében). Minden probléma visszavezethető oda, hogy minden rossz forrása a pénz. És el is jutottunk egy utópisztikus világig, viszont ahhoz hogy elérjük a hőn áhított utópiát, meg kell tenni a kezdőlépéseket, mert ha félünk változtatni, akkor itt soha nem fog semmi változni, persze értem én, hogy ehhez együttes változások kellenének és jelenleg a világon egyik kormány és gazdasági érdekcsoport sem érdekelt abban, hogy ez változzon, de azért a remény hal meg utoljára. Nevet
Naplózva
MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #1837 Dátum: 12 júl 17, 11:19:49 »

A pénz is csak egy eszköz, ami nagyon különböző célokra használható, nem minden rossz forrása.

Mi lenne pénz nélkül, cserekereskedelem? Ha mondjuk nekem szükségem lenne búzára, de csak agyagedényt tudok adni cserébe, ami a búzatermesztőnek pont nem kell, akkor éhen maradok? A pénz arra jó, hogy egységesíti a különböző termékek és szolgáltatások árát, ezzel jóval leegyszerűsítve az életet. Az már nem a pénz hibája, hogy sokakat megrészegít. 
Naplózva

Cartnecker
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 15642



WWW
« Válasz #1838 Dátum: 12 júl 17, 11:33:17 »

A cégek mindegyike profitorientált és ahhoz hogy profitot érjenek el bármire képesek. Az emberek pedig pénzből élnek: Betörések, lopások, rablások, gyilkosságok, a nélkülözések szinte összes fizikai formája, szinte minden amiatt van mert az embernek nincs elég pénze, hogy az alapvető élet feltételeit biztosítani tudja.

Megoldható lenne egy olyan világ, ahol nincs pénz, se cserekereskedelem és mégis mindenki jól él, jól érzi magát, de ehhez megfelelő emberi gondolkozás is szükségeltetik, de ez már egy nagyon durva utópia.
« Utoljára szerkesztve: 12 júl 17, 11:35:56 írta Cartnecker » Naplózva
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #1839 Dátum: 12 júl 17, 11:40:55 »

Tény és való, hogy (leginkább az USA-ban) az élelmiszeripar, túlontúl a mennyiségre és nem a minőségre épít... de attól még nem feltétlen válik az ember legnagyobb ellenségével, csak épp annyira a pénz irányítja mint más iparokat...

De... és most pár "iskolaszöveg következik" (a többibe meg ismét inkább nem kötekedem, pl. a növényi génmódosítás hasznáról már saját párommal is annyit vitáztam, hogy be kellett látni az én érveim nem győznek meg senkit... a tejfogyasztásról évfolyamtársnőmmel vannak ellenkező nézeteink stb. Szóval kicsit fáraszt a téma... még a tudósok se értik teljesen mit is kéne igazán ennünk, ahhoz hogy nekünk fuh de jó életünk legyen... én csak annyiban bízok, hogy egy 5 év múlva, ha elvégzem az egyeteket, legalább kicsit részletekbe menőbben fogom nektek tudni leírni a dolgokat. Valamint, hogy lesz is hozzá türelmem... mert most nem lenne...)


A húsok biológiai értéke
"Az ember létfenntartásához nélkülözhetetlen a húsokban található teljesértékű fehérje, mint sejtépítő anyag. A zsírsavak segítik a zsírban oldódó vitaminok feloldását és tartalék energiát biztosítanak. Az ásványi anyagok és vitaminok erősítik az anyagcsere-folyamatokat, a belső szervek egészséges működését és az immunrendszert. A víz több funkciót tölt be az emberi szervezetben: oldószer, szállító közeg, hőszabályzó, kiszáradástól véd, szomjoltó. Az emészthetetlen anyagok – porcszövet, kötőszövetek – a bélrendszer működését serkentik,, telitettség érzetét adják, ezek a ballaszt anyagok."

A hús összetétele
A hús kémiai összetételében, mint minden élelmiszerben, a víz a legtöbb. Fehérjéi az összes esszenciális aminosavat tartalmazó molekulákból épülnek fel, ezért teljes értékű fehérjék. Zsírtartalma tág határok között mozog állatfajtól függően (2-40%). Telített zsírsavakból felépülő zsiradékok szintén tartalmaznak esszenciális zsírsavakat. Vitaminjai közül a zsírban oldódóak a kiemelkedőek. Ásványi anyagokból a vas és a kalcium nagyon kiemelkedő. Szénhidrátot csak annyit tartalmaz, ami az állat mozgását biztosítja. Ez a glikogén, 0,5%, és a vágás után ez is tejsavvá alakul.

A következő oldalt pedig, bár hogy érdekességet is találjon az ember rajta, kell egy  sort böngészni, ajánlom mindenki ha valaki kicsit beleszeretne látnivalamelyik szakmába:
http://regi.sdt.sulinet.hu/Player/default.aspx?g=76e5d3b0-bf2c-4968-aaee-db4f57009310&cid=f630c5ad-069e-4888-b6de-3a15e97ee4cd


« Utoljára szerkesztve: 12 júl 17, 11:48:27 írta noemimi-chan » Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #1840 Dátum: 12 júl 17, 11:44:30 »

Továbbra sem a pénz hiányában látom a problémát, hanem a kapzsiságban.

A pénz és cserekereskedelem nélküli világot hogyan képzeled el? Nagyon érdekelne, mert én nem tudom magam elé képzelni.
Naplózva

noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #1841 Dátum: 12 júl 17, 11:46:40 »

Ezzel a világgal a történelem során már próbálkoztak, de mivel nem működött, gazdaságtanilag nem volt megfelelő, kitalálták a pénzt és annak más megjelenési formáit...
Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Cartnecker
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 15642



WWW
« Válasz #1842 Dátum: 12 júl 17, 11:58:00 »

Noé, ha lesz időd, nézd meg a videót amit linkeltem, mindezt egy kicsit más megvilágításból is látni fogod. Mosolyog

Az előző postomban arra akartam kilyukadni, hogy az éhező ember nem kapzsi, csak élni szeretne.
Nekem csak irányvonalaim vannak arról, hogy mit hogy lehetne, de ezt majd ha lesz több időm kifejtem, mert így konkrétan belegondolva nem egy rövid olvasmány lenne.

Én a "történelem" kérdésével úgy vagyok, hogy azt ott hamisították meg ahol lehet. Bizonyítani nem tudom, de ennek ellenkezőjét sem, így számomra a történelem szó egyenlő egy hatalmas fanfiction-nel, amit az egész világ megtanult.
Naplózva
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #1843 Dátum: 12 júl 17, 12:09:20 »

Terveztem és már el is kezdtem az egyiket... csak talán ebből a szempontból túl materialista a világképem... nem tudom látta-e valaki a "Lány aki túlélte az abortuszt" c. videót... nálam sajnos az is csak azt érte el, hogy kiakadjak azon, hogy mért akarják egyesek ilyen elszántan megváltoztatni mások akaratát...

Én sem erőltetem rá másokra az én elveimet, ők miért ilyen elszántak? Persze kell az elszántság, de akkor sem értem...
Ismerek is olyan embert aki, nem eszik zselés cukrot se, mert annyira vegán.... de hál istennek sose akart meggyőzni senkit, hogy mennyivel jobb úgy az élet, pedig neki éppenséggel a jövőben mint orvosnak még sokan hinnének... Rengeteg ember vallja még most is, hogy ha valamit a doktor mond, az úgy van...

Másrészt meg megkérdezném ilyenket, mert táplálék kiegészítőket minden bizonnyal fogyasztanak, hogy ott miből nyerik ki az anyagot szerintük?

Valamint tény és való, hogy az emberi agy fejlődésének kezdete jelentősen kapcsolódik a húsfogyasztáshoz...
« Utoljára szerkesztve: 12 júl 17, 12:16:28 írta noemimi-chan » Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #1844 Dátum: 12 júl 17, 12:16:55 »

A kapzsiság alatt azt értem, hogy a többség nem azért lop, hogy elkerülje az éhhalált. Jó példa erre a nagyszüleim szomszédja, aki látta, hogy nagymamámék kertjében milyen szép zöldség terem, ezért egyik éjjel átment és leszedte mindet (közben persze le is taposott egy csomó mindent). Pedig ha kért volna belőle, biztosan kapott volna. Ezt értem kapzsiság alatt.
Naplózva

Oldalak: 1 ... 121 122 [123] 124 125 ... 204
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!