24 okt 06, 20:19:41 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 107 108 [109] 110 111 ... 204
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vita topic (kulturáltan vili?)  (Megtekintve 472229 alkalommal)
0 Felhasználó és 24 vendég van a témában
M. Bogi
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1058



« Válasz #1620 Dátum: 11 dec 31, 12:20:03 »

Kicsinyke segítség: (lehet, hogy semmire sem jó, de háát. ikszdé)
- Ószövetség: a zsidók ÉS a keresztények hisznek benne.
- Újszövetség: CSAK a keresztények hisznek benne.
Ezeket sokan keverni szokták, ezért is írttam le. Nyelvesít
Naplózva

~Apa: heo
~Anya: Minagi
~Tesóim: Rikan, Sabaku
~Nagyi: Ritli
~Tanárom: Kallen
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #1621 Dátum: 11 dec 31, 12:58:20 »

Húú, kösz, ha nem mondod hülyén halok meg.
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #1622 Dátum: 11 dec 31, 13:20:31 »

Kicsinyke segítség: (lehet, hogy semmire sem jó, de háát. ikszdé)
- Ószövetség: a zsidók ÉS a keresztények hisznek benne.
- Újszövetség: CSAK a keresztények hisznek benne.
Ezeket sokan keverni szokták, ezért is írttam le. Nyelvesít

Tényleg?
És a muszlimok miben hisznek?



Mindjárt írok egyébként a Loah által felvetett istenes dologról, és gman két-istenéről, mert azok érdekesek. Nevet
Naplózva

M. Bogi
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1058



« Válasz #1623 Dátum: 11 dec 31, 13:28:02 »

Aes Seadi: Jólvanna. ikszdé
Saphira: Fogalmam sincs. 5.-es vagyok, most tanultuk ezt is. kacsint
Naplózva

~Apa: heo
~Anya: Minagi
~Tesóim: Rikan, Sabaku
~Nagyi: Ritli
~Tanárom: Kallen
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #1624 Dátum: 11 dec 31, 13:37:14 »

Legalább ne tetézd kérlek. Nevet
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
Ishida
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3704



« Válasz #1625 Dátum: 11 dec 31, 13:38:30 »

gman, te mi a francról beszélsz?
Aki kicsit is ért a teológiához, az tudja, hogy az Ószövetségben és az Újszövetségben nem ugyanaz az Isten szerepel, teljesen más a személyiségük.
You don't say?? O.O
Akkor kicsit merülj el mélyebben a témában, vagy keress fel egy pásztort... Lehetőleg ne a legelőn keresd! kacsint
Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #1626 Dátum: 11 dec 31, 13:54:52 »

"Hivatalosan" ugyanaz az Isten. Valójában különbözik a két rész Isten-képe. Az egyik tisztán zsidó, a másik pedig a zsidó és a hellenisztikus kultúra keveréke.
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #1627 Dátum: 11 dec 31, 15:41:47 »

(kicsit hiszek a Bibliában...)

A bálványimádás ellentmond az alapvető keresztény hittételeknek.

Idézet
Az ősrobbanás csak egy elmélet, jelenleg nehezen bizonyítható, Ádám és Éva pedig a zsidók teremtéstörténete/mítosza. Nagyjából annyira kell komolyan venni mint a mi csodaszarvas legendánkat.
Azt még hozzátenném, hogy ha bebizonyítanák megcáfolhatatlanul az ősrobbanás "igazát", az sem zárná ki a lehetőségét Isten létezésének. Miért ne teremthette volna a világot az ősrobbanás által?


Ádám és Éva, illetve a csodaszarvas története nem említhető egy lapon, mert az egyik vallási a másik történelmi mítosz, ráadásul a csodaszarvas mondájában rendkívül sok, valódi történelmi utalás van, ha tudsz a sorok között olvasni. A történetben szereplő Dula fejedelmet például erőszeretettel kapcsolják a Dulo-nemzetséghez, amely onogur-bolgár dinasztia volt, melyekkel többször is szövetségben álltak a magyarok, egészen a szinten Dulo Kuvrat haláláig, amikor is a birodalom felbomlott és magyarok nyomultak be a területeikre (Etelközbe).

A másik név, Belár szintén a bolgárokra utal, ezzel tulajdonképpen lefestve az akkori népességi, nemzetiségi viszonyokat, és több nyom is maradt fenn, hogy a rejtélyes hetedik törzs, a kabarok (kóborok), bolgárokkal kötött szövetség volt, akik a bolgár birodalom szétesése után a Kárpát-medencébe költöztek a magyarokkal. Egyesek szerint pedig kazár lázadók voltak, akik nem akarták felvenni a zsidó vallást és kiszakadtak a kazár törzsszövetségből, illetve kun eredet is lehetséges.

Belár más gesztaírónknál felbukkanó neve, a Bereka valószínűleg úgyszintén mocsarat jelent, ahogy a meótiszi lápvidék is, ebből alakult ki a berek szó. Bár, lehet semmi köze hozzá és idegen név.


Emellett a szarvasos-hazakeresős történet elég elterjedt a turáni népeknél, főleg az ural-altáji csoportoknál. Japán mondák szerint két testvér üldözte a szarvast, a vadászat közben azonban összevesztek, mert mindkettő más irányban látta azt eltűnni. Az egyik testvér így nyugat felé megy, a másik pedig keleten kutatja tovább, és ez alatt talál rá a japán szigetekre.
A kazahsztáni madjaroknál is van egy hasonló monda: két testvér, Kudjar és Madjar veszi üldözőbe a csodaszarvast, ám közben útjukat állja az ellenség, és az egyik fivért, Kudjartot elfogják és kettéhasítják. Ez mondákban gyakran előfordul, két nép egymástól való elszakadását jelenti.


A himalájai hunzák is őriznek ehhez hasonlót, ők a szomszédos – nyelvükben és eredetükben – is rokon nagarokkal. Ugyanakkor mindketten hisznek még egy legendában, amely egy rég nyugatra szakadt testvérről szól, amely jobb hazában reménykedve elhagyta Ázsiát.

A magyarokkal állítólagosan rokon finnugor népeknél a szarvas épp ellenkezőleg, a rosszat, a szenvedést jelenti. A manysikat egy rénszarvas csalja északra, majd ott a tenger fagyos hátára ugorva köddé válik, s a nép csak ekkor jön rá, hogy a gonosz csalta el őket oda, ahonnan soha többé nem tudnak visszatérni szép hazájukba.
Ezzel szemben az Ádám és Éva történet egy teremtésmítosz, ha mindenképp magyar mondához szeretnéd hasonlítani, akkor a magyar teremtéshez hasonlítható csak, amikor is az Atyaisten megteremti a síkságokat, s annak szépítését a Boldogasszonyra és az Ördögre bízza, majd a nap fényéből és földből megalkotja az asszonyt és a férfit, s azoknak két leghűségesebb barátját, a kutyát és a lovat. Az első embert végül elnevezi Világügyelőnek, aki, miután az emberek szívét eltölti a gonoszság, bujdosásba kényszerül.


Mint kitűnik, ezek, az ember számára megmagyarázhatatlan eseményeket magyarázó történetek sokkal jobban hasonlítanak Ádám és Éva esetére, mint a történelmi mondák. Ezzel el is jutva oda, amiről egyébként ti is beszéltetek (bocs, a kicsit hosszú kitérésért), hogy mennyire hihetünk az ősrobbanás elméletben. Szerintem eleve hibás úgy feltenni a kérdést, hogy az ősrobbanás elmélet vagy a bibliai teremtésmítosz igaz-e. Egyik sem és mindkettő. Az ősrobbanás elmélete is csak egy teremtéselmélet, egy mítosz, annak a tükre, amit az emberiség mai fejlettségi szintjén a legvalószínűbbnek tart, ugyanúgy, ahogy kétezer évvel ezelőtt teljes bizonyossággal hittek a teremtés koronájában és az alsóbbrendű oldalbordában. Mindkettőben vannak igazságok, így valamilyen szinten az ősi teremtésmítoszok is „igazak”.

Ha végigkövetjük a genezist, tulajdonképpen már abban is voltak „alapvető” tudások, amelyekről ma is hasonlóan vélekedünk, és most is igaznak hisszük őket. A föld kietlen pusztasága, a vizek fölötti boltozat, és a növények majd vízi élőlények legkorábbi létrejötte (bár az a madarakat is idesorolja, ezt most nézzük el tőle). A magyar teremtésmítosz és egyéb legendák is nagyon sok mindenben tapintottak a lényegre: az embert és az egyéb élőlényeket isten „fényből és sárból” alkotja, a hegyek akkor születtek, mikor a tenger alja összeütközött a szárazfölddel stb. Vagy ott van például a délibáb monda, amely ugyan meséskörnyezetben, de szépen számot ad a délibáb keletkezéséről, és emellett egy szép szerelmes történet.


A teremtéstörténetek tehát nem teljesen elvethetők – valahol rejlik bennük igazság – de nem is teljesen igazak, belesorolva a ma hitt ősrobbanás elméletet. Ez is csak egy teremtéstörténet, lyukakkal, fekete foltokkal. Mindegyikük csak a mai kor tudományát és az emberek tudását tükrözi, és – függően a tudományos haladástól – egyre fejlettebbé, kidolgozottabbá válik. Az ősrobbanás elmélet is fejlődni fog idővel, tökéletesedik – így a mai állapotára, az evolúciós folyamatokhoz hasonlóan, nem mondhatjuk, hogy a végső állapot.

Idézet
Azt még hozzátenném, hogy ha bebizonyítanák megcáfolhatatlanul az ősrobbanás "igazát", az sem zárná ki a lehetőségét Isten létezésének. Miért ne teremthette volna a világot az ősrobbanás által?

Tulajdonképpen semmi sem zárja ki Isten létezését. Ugyan én teljesen elhatárolódom a kereszténységtől, és úgy egyébként az összes vallástól, soha nem fogok olyat mondani, hogy „ez már biztosan kizárja Isten létezését”.
Az egyik ok erre az ember aprósága és tudatlansága. Itt élünk, ezen az üvegszerű kék bolygón, minden szálunk ideköt, ismerősök, barátságok, félelmek. Az egész világunkat jelenti szinte, hiába az új csillagászati felfedezések, egyre jobban ismert világegyetem. Azok csak álmok, elérhetetlen vágyak ott fenn (vagy itt körülöttünk) az űrben, amelynek olyan apró részét ismerjük, hogy butaság lenne bármiről is kijelenteni, hogy nem létezik.

Emellett szerintem Isten valami olyan erő, amit mindenki máshogy fog fel és értelmez (pont ezért vetem el a vallásokat). Márpedig, ha így van, lehet egyeseknek nem fér bele a tudományos képébe, de vannak, akik ezeket tudják egyeztetni egymással, és mondjuk valamilyen rejtélyes energiaként vagy magasabb rendű, felfoghatatlan lényként tekintenek rá – amelyet tudtommal ma egy tudomány sem tud kizárni.

Egyébként gyakorikérdéseken szoktam röhögni, és nevetséges, amit ott leír egy-két elborult. A nőket szolgálatra teremtették, az állatokat azért, hogy megegyük stb. Hülyeség az egész. Ráadásul össze akarják gyúrni a teremtéstörténetet és az evolúciót, és így is ugyanezt az eredményt kapják. Pedig, ha ezt teszik, azt kéne írniuk, hogy Isten csak egy élőlényt teremtett. Egyetlen egyet, s abból alakult ki minden más... Magyarán testvérem a amazonhangya, békességben kell élnünk, és nem vethetem rabigába, mert nem az ember szolgájának született.

Idézet
Ez egy fogós kérdés. Szerintem az első, mert ha feltételezzük Isten mindenhatóságát, akkor feltételezhetjük azt is, hogy úgy teremtett meg minket, hogy azt mi sosem fogjuk megérteni.
Ez igaz, viszont, ha nem is értjük Istent, és fogalmunk sincs, hogy ki ő és mi ő, akkor a ma létező istenképek csupán az ember alkotásai. Azaz tulajdonképpen mindkét állítás igaz, egy kicsit elvont fogalomként kezelve.

Idézet
gman, te mi a francról beszélsz?
Arról, hogy az egész Biblia más ókori történetekből lett összelopkodva, és a benne szereplő istenképek elég zavarosak.

Idézet
Neutrínó.
   

Ezt most mindenki nagyon szereti hangoztatni, a gond az, hogy általában fogalmuk sincs mit takart és mi a jelentősége a felfedezésnek (nem rád értem, hanem a többségre).




Akaratosan lett ilyen hosszú, hogy a gyávák elmeneküljenek. Mosolyog
« Utoljára szerkesztve: 11 dec 31, 15:48:53 írta Saphira » Naplózva

kiskakas2
ANBU Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 770

heisenberg


« Válasz #1628 Dátum: 11 dec 31, 16:34:12 »

elég szép kis elemzés lett.. Mosolyog
Naplózva

STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #1629 Dátum: 11 dec 31, 19:35:07 »

Két Isten-egy Isten, azért, mert az elöbb bosszúálló, aztán Jézus megváltja az emberiséget és onnantól nem, még a reális okok figyelmen kívül ahgyásával, a bibliából, és csak abból kiindsulva sincs itt semmilyen tudathasadás/Isten-váltás. Kivéve, ha Jézust is IStennek tekintjük.
De a vallási téma nem tabu itt alapból?

Bezzeg az én témám már megint nem érdekel senkit.  Neeem
Ccc.c.ccc...

Akkor másik az emberiség fejlődésére vonatkozó téma: Homo sapiens sapiensek vagyunk, vagy több emberfaj keveréke? Mi a helyzet a más kihalt, avgy kiirtott rivális ember-fajokkal? A Neander-völgyiek nagyobb agytérfogata azt jelenti, okosabbak voltak? Ha igen, emiatt haltak ki(például üldögéltek a köveken, filozófáltak, mi meg odamentünk, és betörtük a fejüket bunkóval)? Keveredett a két faj? Létezhetnek egyéb valameddig túlélt fajok, őkl  vannak bizonyos mitikus lények mögött? Egy emberszerű intelligenciával rendelkező, de esetleg primitívebb rokonunk fenn maradhatott-e a mai napig, ha van annyira szervezett társadalma, hogy tudatosan bujkáljon, és eltüntethesse a nyomokat?

És a tyúk volt előbb. Az első tyúk az első állategyed volt, ami pete-szerű dolgot nyomott ki magából.
« Utoljára szerkesztve: 11 dec 31, 19:41:43 írta STM » Naplózva
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #1630 Dátum: 11 dec 31, 20:11:02 »

A Homo sapiens sapiens egy alfaj, ami több faj keveréke.
Okosabbak voltak és mégsem, ha minden igaz, akkor okosabbak voltak, de kevésbé voltak agresszívak és utódaiknak nem adták az általuk már megszerzett tudást, így azt újra és újra ki kellett találni.
Ezzel szemben a Cro-magnoni sokkalta erőszakosabb volt és tanította utódait.
Mivel egymás asszonyait előszeretettel hurcolták el és közösültek is velük, így valószínűleg keveredtek.
Habár nem tudom mennyire különálló faj, de a mai napig vannak felfedezetlen törzsek még az Amazonas mentén is, szóval szerintem lehetséges.

Mielőtt Saphi szétolt, tudom, hogy vannak közöttük elavult információk, de nekem még így tanították, ettől függetlenül várom a pontosítást.
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #1631 Dátum: 11 dec 31, 20:19:58 »

Én konkrétan főleg a jetiékre, nagylábuakra gondoltam elsősorban, mint túlélő giganto.. most nme t'om leírni miként ikszdé
Igazából ez a nem tanította dolog ami szerintem hülyeség. Nem fejlődtek nagyra a technológiában, de ez még nem bizonyítja ezt.
Ha keverék lenne hivatalosan is a faj, és nem lenne max. benne csak kevés a szomszéd véréből, akkor nem viselhetné a homo sapiens fajnevet az alfaj. Igazából zoológiai szemmpontból nem is sorolhtó külön külön alfajnak, csak egomámiából nevezzüük így magunkatz... ikszdé
Elvileg. De nem tuom mennyire helytálló ez egy esetleges genetikai összehasonlítás fényében.
Még az is lehet, hogy csak pár vérvonalban van máshonnan jött vér. (neandervölgyire ha  sok sok rasszok közti keveredéstől eltekintünk, az ősi afrikai törzseknél nem számíthatunk ikszdé )
« Utoljára szerkesztve: 11 dec 31, 20:21:37 írta STM » Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #1632 Dátum: 11 dec 31, 22:13:14 »

Egy faj nem lehet keverék, mert a fajba besorolás kulcseleme, hogy az egy fajba tartozó egyedek szaporodóképes utódokat tudjanak létrehozni egymással. Ha ez nem lehetséges, két fajról beszélünk, amely ilyen módon nem is keveredhet egymással, ha viszont lehetséges, akkor egy adott fajhoz tartozó különböző alfajról vagy fajtáról van szó.

Idézet
A Neander-völgyiek nagyobb agytérfogata azt jelenti, okosabbak voltak?

Ez több minden függvénye. A nagyobb agytérfogat általában nagyobb intelligenciával is jár, de számít például az agy barázdáltsága is (ami nagyobb felületet eredményez). A férfiaknak átlagosan nagyobb az agya, a nőknek azonban barázdáltabb, és a két nem azonos rasszhoz tartozva egymáshoz hasonló intelligencia-eredményeket ér el.

A rasszoknál azonban nagyobb eltérés van: a testméretükhöz viszonyítva a negroid személyeknek van a legkisebb méretű agya, és átlagban az intelligenciateszteken is alacsonyabb eredményeket érnek el, míg az europidnak közepes méretű agya van és eredményei is közepesek. A mongoloidoknak van a legnagyobb agyuk.

Idézet
Keveredett a két faj?

Legutóbbi kutatások szerint már úgy gondolják, hogy igen, ugyanis az europid és mongoloid rasszok nagyrészében megtalálták génjeiknek egy részét. Ez megmagyarázhatná a világos (europid, mongoloid) és a sötét (negroid, ausztraloid) rasszok elválását egymástól.
Ugyanakkor ez valószínűsítheti, hogy a neander-völgyi ősember nem egy külön faj volt, hanem a homo sapiens egy alfaja.

Idézet
Létezhetnek egyéb valameddig túlélt fajok, őkl  vannak bizonyos mitikus lények mögött? Egy emberszerű intelligenciával rendelkező, de esetleg primitívebb rokonunk fenn maradhatott-e a mai napig, ha van annyira szervezett társadalma, hogy tudatosan bujkáljon, és eltüntethesse a nyomokat?

Fennmaradni fennmaradhattak. Az Amazonas-medencében 2011-ben is találtak eddig nem ismert törzseket, így másik emberfaj is élhet. Az viszont nem feltétlenül régről fennmaradt, az is lehetséges, hogy a mi fajunkról vált le az idők során. Körülbelül az esőerdőket, a nagy hegyeket és az Antarktiszt tudom ilyen területnek elképzelni, de a legelső a legvalószínűbb, mivel a mai műholdas technológiával a többi már eléggé ismert.

Idézet
És a tyúk volt előbb. Az első tyúk az első állategyed volt, ami pete-szerű dolgot nyomott ki magából.

Ezt nem értem.

Idézet
utódaiknak nem adták az általuk már megszerzett tudást, így azt újra és újra ki kellett találni.

Miből gondolod?

Idézet
A Homo sapiens sapiens egy alfaj, ami több faj keveréke.

Nincs olyan, hogy több faj keveréke.

Idézet
Mielőtt Saphi szétolt, tudom, hogy vannak közöttük elavult információk

Értelmes embereket nem szoktam szétoltani.

Idézet
Ha keverék lenne hivatalosan is a faj, és nem lenne max. benne csak kevés a szomszéd véréből, akkor nem viselhetné a homo sapiens fajnevet az alfaj. Igazából zoológiai szemmpontból nem is sorolhtó külön külön alfajnak, csak egomámiából nevezzüük így magunkatz...

Ezt fejtsd ki bővebben. Nevet

Idézet
Még az is lehet, hogy csak pár vérvonalban van máshonnan jött vér. (neandervölgyire ha  sok sok rasszok közti keveredéstől eltekintünk, az ősi afrikai törzseknél nem számíthatunk  )

Ezt szépen eltaláltad.
Naplózva

STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #1633 Dátum: 11 dec 31, 22:35:21 »

Két faj, egy családban, de még inkább nemen belül néha képes szaporodni képes egyedeket létrehozni, és ezek, ha nem is egymással, de az egyik-másik faj tagjaival jól szaporodhatnak. Idővel némelyik faj vérvonala így megváltozhat, és új faj jöhet létre, de általában elenyészik az idgeen vér.Ugyanakkor, ha egymást közt is szaporodnak az adott állatok, akkor már egész más a helyzet, onanntól a keverék önálló faj és kész. Ilyen lezs egy szép napon a kecskebéka is, haegyszer eléggé elkülönül a nagy tavi és a kis tavi békától, ami a tudományos véleméynek szerint komolyan folyamatban van.

Idézet
És a tyúk volt előbb. Az első tyúk az első állategyed volt, ami pete-szerű dolgot nyomott ki magából.
Ezt nem értem.
Hát, nem volt első tojás. AZ első élőlények osztódtak. AZtán az egyik tyúkká mutálódott. Ergo a tyúk volt elöbb.

Idézet
Ezt fejtsd ki bővebben. Nevet
Nincs rajta nagyon mit kifejteni, az első homo sapiensnek tekintett emberek nem különböztek tőlünk testileg, és valószínűleg igazá alapvetően szellemileg sem, ha eltekintük a fogalmi gondolkozás kezdetlegességétől esetleg. Nincs miért önálló alfajként megkülönböztetni egy némiképp később élt egyedcsoportot, csak a "már tényleg egészen értelmes és ma élő" ember megkülönböztetésére nyomattak a  végérre még egy sapienset.
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #1634 Dátum: 12 jan 01, 00:12:18 »

Sejtettem, hogy vagy az oroszlán-tigris és a ló-szamár keresztezésre, vagy valamilyen fajkomplexre gondoltál. A kecskebékák mondjuk nem teljesen jó példák, szaporodási fejletlenségükből adódóan, illetve ezek a keveredések legtöbbször madaraknál és rovaroknál mennek végbe egészségesen. Emlősöknél nagyon ritka, hogy szaporodóképes utód szülessen (bár, egyes oroszlán-tigris keverékek tudnak szaporodni valamelyik szülővel).

Arra, hogy ez embernél megtörtént volna, elég csekély esélyt látok. Ez mondjuk abból is ered, hogy szerintem az ember rosszul van osztályozva, és sok akkori emberfajtát ok nélkül sorolnak különböző fajokba. Egyszerűen nincs elég genetikai anyag ahhoz, hogy ezt megtegyék, illetve egyes, testfelépítés szerinti besorolás szerint meg lassan már ott tartunk, hogy 100 ezer év múlva az akkor régészkedő emberek (ha lesznek) külön fajba fogják sorolni a ma élt mongoloidokat és a negroidokat.

Egyébként is, az egész fajfogalom egy elég nagy hülyeség, mert már olyan nagy az eltérés az egyes osztályozási szabályok és elméletek között, hogy a biológusok is belezavarodnak, pedig, ha objektíven tekintünk az élővilágra, fajok nem is léteznek, csupán egymástól valamilyen szinten eltérő genetikai állományú populációk.

Idézet
Hát, nem volt első tojás. AZ első élőlények osztódtak. AZtán az egyik tyúkká mutálódott. Ergo a tyúk volt elöbb.

Most komolyan elképzeltem, ahogy egy ősi baktérium hirtelen tyúkká változott. Egyébként tojás már azelőtt is volt, hogy megjelent volna a tyúk. Lágy- és meszes héjú egyaránt. A kérdésre így a válasz mindenképp az, hogy a tojás volt előbb, hacsak nem maga a kérdés pontatlan, és valójában arra kérdez rá, hogy a tyúk vagy a tyúktojás volt-e előbb. Azonban ez esetben meg hülyeség az egész, mert egy faj kialakulása nem hipp-hopp megy végbe, hanem hosszú folyamat alatt, és nem lehet behatárolni egy éles választóvonalat (éppúgy, ahogy a nyelvek létrejötténél sem).

Idézet
Nincs rajta nagyon mit kifejteni, az első homo sapiensnek tekintett emberek nem különböztek tőlünk testileg, és valószínűleg igazá alapvetően szellemileg sem, ha eltekintük a fogalmi gondolkozás kezdetlegességétől esetleg. Nincs miért önálló alfajként megkülönböztetni egy némiképp később élt egyedcsoportot, csak a "már tényleg egészen értelmes és ma élő" ember megkülönböztetésére nyomattak a  végérre még egy sapienset.

Jaa, így már értem. Egyébként igazad van, mint már írtam, én az egész ember-rendszerezés sok pontjával nem értek egyet. Az viszont mondjuk elég érdekes, hogy vajon különböztek-e tőlünk szellemileg. Szerintem azért különböztek, 100-50 ezer év alatt valamilyen szinten biztos, hogy kellett fejlődnünk. Ez nem feltétlenül jelent jelentős különbséget, de valamilyet biztosan.
Naplózva

Oldalak: 1 ... 107 108 [109] 110 111 ... 204
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!