24 okt 06, 22:19:42 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 106 107 [108] 109 110 ... 204
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vita topic (kulturáltan vili?)  (Megtekintve 472282 alkalommal)
0 Felhasználó és 12 vendég van a témában
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #1605 Dátum: 11 dec 30, 23:02:43 »

Szafi, azért figyeled ugye a "minden hülyét és nem hülyét?" Kardunkba dőlünk? Szomorú

Naplózva
Putir
Vendég
« Válasz #1606 Dátum: 11 dec 30, 23:04:12 »

Történelem órán elhihetted hogy nem a piramisokat tanultuk.
Mivel infó szakra járok ezért csak annyit tanitott hogy ezzek sírok.
Nem kell mindjárt a töri tanáromat szidní ha valamit tévesen tudok.
Naplózva
M. Bogi
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1058



« Válasz #1607 Dátum: 11 dec 30, 23:07:54 »

Putir: Ez igaz, nem kell egyből szidni a msáik tanárját.
Naplózva

~Apa: heo
~Anya: Minagi
~Tesóim: Rikan, Sabaku
~Nagyi: Ritli
~Tanárom: Kallen
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #1608 Dátum: 11 dec 30, 23:11:33 »

Ha egy tanár hülyeséget mond, akkor az gáz. Ezen a legnagyobb jóindulattal se lehet segíteni. Az tény persze hogy infósoknál sokszor nem erőltetik túl a törit, ez az oktatási rendszer hülyesége.
Naplózva
M. Bogi
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1058



« Válasz #1609 Dátum: 11 dec 30, 23:12:20 »

Gáz, de most lehet, hogy a tanár tanárja mondta be neki a hülyeséget! ikszdé
Naplózva

~Apa: heo
~Anya: Minagi
~Tesóim: Rikan, Sabaku
~Nagyi: Ritli
~Tanárom: Kallen
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #1610 Dátum: 11 dec 30, 23:18:13 »

Kedves M. Bogi!

Ez volt a második hozzászólásod, amiben nem tudtad normálisan kezelni azt, hogy kijavítanak. Bevallom, sokszor nagyon negatívan állok a fórumozókhoz, sőt, sértő modorban írok nekik (természetesen pusztán segítő szándékból), de legtöbben ezt tudják kezelni. Ha valaki nem veszi ezeket magára - sőt, fejlődik az írásstílusa - akkor én is próbálok egy kicsit kedvesebben viszonyulni másokhoz.

Mint láthatod, ez a vita topic, nem gond, ha megkérdőjelezed az állításom, de azt érvekkel próbáld alátámasztani, és ne felháborodva hurrogj. Ha valaki helyreigazít valamiben, akkor nem kell rögtön felháborodni, és kolosszális hibákról beszélni, mert saját magadat szopatod meg vele. Főképp így, 11 évesen.

Emellett igen, Én meg tudom mondani, hogy kik építették. Ahogy megtudják mondani a történelemben jártas személyek, a történészek, régészek és úgy egyébként is a művelt emberek.
Régészeti leletek, feljegyzések tömkelege árulkodik arról, hogy az egyiptomi piramisokat képzett emberek, építészek építették. Az ott dolgozó több tízezer ember külön városba tömörült, ahová a birodalom minden szegletéből szállították nekik az élelmet, ellátást biztosító egyéb tárgyat stb. Ha megsérültek, akkor a korhoz képest rettenetesen jó ellátásban részesültek, ahogy ez a csontok megvizsgálásakor is láthatja bárki.

Tehát, egész egyszerűen kifejezve, a piramisokat erre a célra felbérelt munkások építették, akik az egész birodalom területéről érkeztek a munka elvégzésére, elég magas fizetésben reménykedve.

Szerinted, ha rabszolgákkal építtetik, akkor felépültek volna valaha is? A kényszer munka soha nem lesz olyan minőségi, mint a megfizetett.

Putir, lehet, hogy te nem a piramisokat tanultad, de ők kitértek erre is, és mint láthatod, hülyeségeket tanultak. Egyébként nem is a tiédet szidtam, azt M. Boginak írtam.

Gáz, de most lehet, hogy a tanár tanárja mondta be neki a hülyeséget! ikszdé

Mit is akartál ezzel kifejezni? Milyen tanár?


« Utoljára szerkesztve: 11 dec 31, 01:20:39 írta Saphira » Naplózva

kiskakas2
ANBU Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 770

heisenberg


« Válasz #1611 Dátum: 11 dec 31, 00:21:26 »

paff ... pár hülye kérdés mennyi gondot okoz.. Nevet
bár én teljes mértékben egyetértek Saphirával...

hogy ne legyen teljesen off:
egy kis "segítség" azoknak akik nincsenek tisztában a kérdésekkel:
1. Nagy bumm vagy ádám és éva..? - nincs mit hozzáfüznöm teremtéselmélet vs véletlenek halmaza..
2. Isten teremtette az embert vagy az emberek Istent? - ehhez sem..
3. lehetséges az időutazás? - érdekel kinek mi a véleménye.. elméletben ha a fénysebességnél gyorsabb vagy utazhatsz az időben.. gyakorlatban viszont nincs nem ismerünk a fénynél gyorsabbat
4. tyúk vagy tojás ? személy szerint:tolyás. még a dínók korából valami félresikerülrt párszor..
5. van 6. érzékünk? az öt érzékszerven kívül egy 6. például hogy megérzi ha esni fog.. (és itt nem valami néni derekára hivatkozva)
6. ki építette a piramsokat..?mit írjak hozzá..szeritnem egy embernél inteligensebb lény segített nekik megtervezni építeni stb..
7. miért nem emlitették suliban atlantiszt .. létezik/létezett ? ez csak úgy jött Nevet
8. ki vagy mi csinálja a gabonaköröket...?nemnehéz megérteni..
9. mi történt rosswellben ?Rosswell 1947 egy azonosítatlan repülő tárgy lezuhant. az FBI amint kiért lezárta a helyet. és azthiszem három többszáz oldalas aktában taglalja hogy csak egy meteorológiai ballonal kisérleteztek amihez egy bábu volt kötve.. bár pár ottlakó meg volt gyözödve róla hogy egy csészealj maradványait látták

még egy dolog eszembe jutott : STONEHANGE..infoaz ottlévő kövek többszáz kilómetérről valók. és több tonnát nyom darabja.. valami angol monda szerint Merlin (Nevet) a varázserejével(ikszdé) mozgatta a köveket
remélem most már minden világos.
Naplózva

Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #1612 Dátum: 11 dec 31, 00:47:41 »

De szép dolog is a paleoasztronauta elmélet Mosolyog  Személy szerint látok lehetőséget a dologban. De csak nézzétek meg az avataromat ikszdé úgyhogy én inkább be is fejezem mielőtt elkezdenémXD Mert akkor annak nincs végeXD
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
Ishida
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3704



« Válasz #1613 Dátum: 11 dec 31, 01:33:13 »

Történelem órán elhihetted hogy nem a piramisokat tanultuk.
Mivel infó szakra járok ezért csak annyit tanitott hogy ezzek sírok.
Nem kell mindjárt a töri tanáromat szidní ha valamit tévesen tudok.
Én is hasonló cipőben vagyok, mégis megtanították nekem, hogy a piramisokhoz a rabszolgáknak csak "haláluk" után volt közük és bezony, Magellán se hajózta körbe a földet és Petőfi se szavalt el semmit a kappan hangjával a Nemzeti előtt... Vannak tévhitek amiket átadnak tényként és ez nem a te hibád, hanem igenis annak a "hülye" tanárnak a hibája...


kiskakas:
1. Ez teológiai vita, amit a szabályzat tilt elvileg...
2. (macskaköröm)
3. Nem tudhatom, mit hoz a jövő... De ha lehet ilyet mondani, hiszek abban, hogy ez is lehetséges lesz majd.
4. Tojás
5. Kényes kérdés, átugrom...
6. Szakemberek vagy Micsudi "barátai" Mosolyog
7. Mert a tanárod nem akart beszélni róla.
8. Talán a Chocapicos kutya... Mindig is gyanús volt nekem...
9. Mi történt? Felkelt a nap. :OOOOOO
10. Talán a kelták hordták a köveket a Húsvét-szigetekről. Ez máris magában hordoz egy kérdést... Kelták Dél-Amerikából származnak? o.O(Költői Kérdés Faceg )
Naplózva
norby-kun
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 408


Csak egy őrült Rocker


« Válasz #1614 Dátum: 11 dec 31, 01:33:35 »

kiskakas2, nem akarok nagyon beleszólni, de a 3. pontnál van 1 dolog amiben nem értek egyet veled. Tudtommal (és ebben elég biztos vagyok) van olyan dolog aminek a sebessége nagyobb a fénynél, mégpedig a neutrinók. Ezt gyakorlatilag be is bizonyították méghozzá többször is. Egyik kísérletet a CERN-ben végeztek, ahol a műszerek eléggé precízek ahhoz, hogy a kísérleteket ne nyilvánítsák hibásnak. Sokat nem tudok én sem a dologról, mert nem olvasom a Nature-t, de azért nem ártana utánanézni. Már csak azért is megéri, mert haladni kell a korral és bizony a XXI. században élünk.

Bocs ha kicsit félbeszakítottam a kellemes hangulatú csevegést, de nem állhattam meg, hogy nem írjak erről.
Naplózva


Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #1615 Dátum: 11 dec 31, 09:14:01 »

1. Nagy Bumm.
2. Melyik Istenről van szó? Még a Bibliában is kettő van...
3. Szerintem lehetséges. Egy negyedik dimenziós lénynek pl. olyan, mint nekünk a séta.
4. Tojás.
5. Van.
6. Kőműves Kelemen és Társa kft.
7. Erről annyit tudnék írni, hogy leterhelné a rendszert, mert van egy elmélet, amiben nem tudom biztosan, hogy hiszek-e, de tetszik. Röviden: Ufók=Atlantisziak.
8. Lesz@rom.
9. Tömeghisztéria.

Világvége: Álltólag a középkorban elcsaltak 300 évet, így a 2012 is elévült.

Vízimajom-elmélet: Pont ebből (is) vizsgázom egy hét múlva. Nevet Am sokkal logkusabb, mint a Szavanna-elmélet és bizonyíték is több van rá.
Naplózva
Loah
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1592


« Válasz #1616 Dátum: 11 dec 31, 09:38:24 »

1, Az ősrobbanás csak egy elmélet, jelenleg nehezen bizonyítható, Ádám és Éva pedig a zsidók teremtéstörténete/mítosza. Nagyjából annyira kell komolyan venni mint a mi csodaszarvas legendánkat.
Azt még hozzátenném, hogy ha bebizonyítanák megcáfolhatatlanul az ősrobbanás "igazát", az sem zárná ki a lehetőségét Isten létezésének. Miért ne teremthette volna a világot az ősrobbanás által?

2, Ez egy fogós kérdés. Szerintem az első, mert ha feltételezzük Isten mindenhatóságát, akkor feltételezhetjük azt is, hogy úgy teremtett meg minket, hogy azt mi sosem fogjuk megérteni.
gman, te mi a francról beszélsz?

3, Neutrínó. Egyébként féreglyukkal elméletileg lehetséges, csak kérdés, hogy megvalósítható-e valaha.
gman: macskaköröm.

4, tojás
5, Ha feltételezzük a hatodik érzék létezését, akkor miért olyan nehéz elfogadni Isten létezését?
Kicsit kitekerve: ha elfogadjuk Isten létezését, akkor neki tulajdoníthatjuk ezeket az eseményeket. Én pont emiatt nem nagyon hiszek bennük.

6, Miért nem fogadjuk el, hogy az egyiptomiak jobb mérnökök voltak nálunk és simán megépítették a piramisokat?

7, Azért, mert nem tananyag. Nem bizonyítható a létezése, ezért "fontosabb" dolgokról van inkább szó.

8, Bullshit az egész.
9, macskaköröm
10, Ez is érdekes kérdés, de csomó idejük lehetett a kis keltáknak felépíteni. Lehet, hogy több száz évbe telt nekik, amíg kigyúrták magukat és felemelték a kavicsokat.
Naplózva
Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #1617 Dátum: 11 dec 31, 11:00:10 »

Nem bírom kiXD belinkelem a kedvenc blogbejegyzéseimetXD
http://konteo.freeblog.hu/archives/2011/02/11/az_ufo_konspiracio/
http://konteo.freeblog.hu/archives/2011/02/12/men_in_black_2/
http://konteo.freeblog.hu/archives/2011/02/09/az_antarktisz_konteok/
http://konteo.freeblog.hu/archives/2011/02/09/roswell_es_az_m_12/

Ezeken kívül ajánlok mindent aminek köze van Nikola Teslahoz Mosolyog
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #1618 Dátum: 11 dec 31, 11:31:12 »

Loah, a 2es pontod az tetszik. Mosolyog Az 1essel is javarészt egyetértek, bár a bibliai részhez hozzátenném, hogy a keresztény értelmezés szerint a dolognak semmi köze a zsidókhoz, hiszen a Biblia egyetemes. Természetesen amennyiben az ember nem keresztény, ezt nem is kell elfogadnia.
3as pontodhoz annyit, hogy ezek azért nagyon elméleti dolgok még. Igazából lehet hogy elméletileg lehetséges, de ahogy te is írtad, necces, hogy ez megvalósítható e. Én ezért válaszoltam inkább nemmel.
6os szintén jó. Nevet
5ös ponttal nem értek egyet. Elvben simán lehetséges a hatodik érzék egy Isten nélküli, teljesen materialisztikus világban is, biológiai alapon. Valami nagyon ritka mutáció például. Ehhez nem értek, majd Szafi elmondja lehetséges e az ilyesmi, ha lesz hozzá kedve. Én magam, bár hiszek Istenben, úgy gondolom, hogy ha van is hatodik érzék, annak nem feltétlenül kell közvetlenül Istentől erednie, lehet egy ritka, de természetes emberi képesség is, ami csak annyiban ered Istentől, amennyiben bármi más is.

Naplózva
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #1619 Dátum: 11 dec 31, 11:39:36 »

gman, te mi a francról beszélsz?
Aki kicsit is ért a teológiához, az tudja, hogy az Ószövetségben és az Újszövetségben nem ugyanaz az Isten szerepel, teljesen más a személyiségük.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 106 107 [108] 109 110 ... 204
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!