24 okt 07, 00:20:48 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 102 103 [104] 105 106 ... 204
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vita topic (kulturáltan vili?)  (Megtekintve 472318 alkalommal)
0 Felhasználó és 10 vendég van a témában
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #1545 Dátum: 11 okt 28, 14:37:10 »

Én a büdös életben nem láttam még ilyen csíkokat, de biztos vagyok benne, hogy a vakondszörnyek ezekkel akarják leigázni az emberiséget. Ugyan csak egy videót néztem végig, de gondolom a hölgyemény valami hasonló következtetésre jut a végén.

Ha az ember valami újat tapasztal, az tuti varázslat. Kicsit szánalmas felfogás.
Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #1546 Dátum: 11 okt 28, 16:45:38 »

Gman, sztem ezek simán kondenzcsíkok, csak sok van belőlük. Vagy nem kondenzcsíkok, hanem kondenzcsikók mert Csaba királyfi épp az ifjúsági hadosztályt vezette át az égen. ikszdé
Naplózva
MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #1547 Dátum: 11 okt 28, 21:24:05 »

Én a büdös életben nem láttam még ilyen csíkokat, de biztos vagyok benne, hogy a vakondszörnyek ezekkel akarják leigázni az emberiséget. Ugyan csak egy videót néztem végig, de gondolom a hölgyemény valami hasonló következtetésre jut a végén.

Ha az ember valami újat tapasztal, az tuti varázslat. Kicsit szánalmas felfogás.

Szerintem meg jó dolog, ha az ember még rá tud csodálkozni dolgokra, és nincs elfásulva.
Naplózva

Stance
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2122



« Válasz #1548 Dátum: 11 okt 29, 01:31:01 »

Én a büdös életben nem láttam még ilyen csíkokat, de biztos vagyok benne, hogy a vakondszörnyek ezekkel akarják leigázni az emberiséget. Ugyan csak egy videót néztem végig, de gondolom a hölgyemény valami hasonló következtetésre jut a végén.

Ha az ember valami újat tapasztal, az tuti varázslat. Kicsit szánalmas felfogás.

Pont az ellenkezőjére jut a nő... Szerintem a "szánalmas felfogás" az az előítélet. Mosolyog
Egyik osztálytársam is ezzel borít ki nap mint nap. Soha nem néz szét mielőtt okoskodik.
« Utoljára szerkesztve: 11 okt 29, 01:33:14 írta Stance » Naplózva



gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #1549 Dátum: 11 okt 29, 06:19:04 »

Szerintem meg jó dolog, ha az ember még rá tud csodálkozni dolgokra, és nincs elfásulva.
A globális lemeztektonika  pl. kevésbé lesz varázslatos, ha ismerjük az okait, mintha azt mondanánk, hogy a föld alatt mítikus lények tologatják a kőzetlemezeket?

Stance, már rég eldöntöttem, hogy veled nem vitatkozom, mert úgysem fogunk egyetérteni semmiben. Nem mintha ez baj lenne, csak nem látom sok értelmét a dolgnak.
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #1550 Dátum: 11 okt 29, 10:09:59 »

Minek írok én hosszú hszeket, ha senki se reagál rájuk. :/

Én akartam írni, csak közbejöttek a hétköznapok és közben elfelejtettem. Nevet
Meg igazából legtöbb állításoddal egyetértettem, szóval nem is lett volna mibe belekötnöm, de volt egy-kettő, amiről én mást gondolok.

Például:


Ebben nem értünk egyet. Számomra léteznek irányok, mint ahogy létezik önálló Jó és Rossz is, mint egyfajta entitás. (Isten és Sátán, ha úgy tetszik.) És én is úgy gondolom, hogy az emberiség jelenleg a rossz úton jár. Csak nem a tudomány miatt, hanem a birkaság, a fogyasztói társadalom jólét-kultusza, és az anti-spirituális, materialista világkép terjedése miatt. (A tudományt előszeretettel kötik az utóbbihoz, de ez nagyon nem igaz. Van alapja ugyan, de azért ez nagyon nagyon erős túlzás, sokat emlegettük már, hogy mennyi hívő tudós volt.)


Számomra Isten és Sátán sem létezik, s ezzel egyetemben sem önálló Jó, sem önálló Rossz. Egyszerűen nem tudok ilyen éles határvonalat húzni az események jellemzői között: csak egyvalami létezik, s az a jelen [történései], és behatárolhatatlan, hogy ez az általad felírt fekete-fehér skálának melyik oldalán foglal helyet.

Egyébként is a jó és a rossz rendkívül relatív dolog. Mindenki tudja, hogy ami nekem jó, az másnak nem feltétlenül. Ezért állnak gyenge lábakon az utópiák. Emellett nem tudom, hogyha megkérdeznénk pár embert, száz emberből hány válaszolná, hogy inkább élne az őskorban, vagy a feudális társadalomban (amely bizonyos szempontból még inkább a jólétre törekedett, csak az egy szűkebb csoportnak adatott meg), mint a mai fogyasztói társadalom jólét-kultuszában. Lehet, hogy mostanában már szégyen bevallani, de én igen is szeretek bemenni egy boltba, ami tele van rengeteg élelmiszerrel, elektronikai eszközzel és mindennel, amire bárkinek is szüksége lehet vagy éppen felesleges (és most nem a Tescora gondolok, hanem egy átlagos boltra, akár piacra vagy bármire).

Az antispiritualitásról meg annyit, hogy azt sem szeretném, ha megint ott lyukadnánk ki, hogy embereket végezzenek ki istentelenségük miatt, vagy ürügyként használják a boszorkányságot mások megkínzására és megölésére.

Ha mész az erdőben, és két ösvény közül az egyiket választod, nem tudod eldönteni, hogy az a rossz vagy a jó út-e. Most is egyszerűen haladunk egy úton, amely se nem fekete, se nem fehér, ugyanakkor tele van buktatókkal, gödrökkel és árkokkal, de megcsodálhatjuk róla a világot is. Az út, amin az emberiség jár rossz is és jó is egyben, ahogy minden ezen a világon.
Emellett nem hiszem, hogy nagyon fellehetne osztani az időt úgy, hogy "most" ezen az úton haladunk. Nem most, mindig. Mindig, amióta létezik ember. De ha még létezne ez az általatok felírt "rossz" és "jó", akkor sem lehetne elfeledni, hogy minden út ugyanoda vezet, függetlenül minőségétől.

Ezzel sem egészen értek egyet. Abban igazad van, hogy mindenki arra büszke amire akar, ez természetesen így van. De ettől függetlenül, szerintem kellő alapossággal felállítható egyfajta etalon, erre azonban most nem vállalkozom. Lényegében olyanokra kell gondolni, hogy büszkébbek lehetnek azok akiknek az ősei hódítottak, mint akik szolgáltak (mint ahogy "jobb" az a farkas, aki falkavezérré válik, mint az amelyiket legyőzött) Vagy, hogy ne csak ilyen militarista dolgok legyenek, nagyobb az a nép, aki olyasmiket adott a világnak, ami az egész emberiségnek hasznára válik (vö: C vitamin), mint az olyan nép, aki csak lapított a hegyek között, és az egyetlen vágya az volt, hogy senki se vegye észre őket.

Értem. Szóval az osztrákok, az angolok, az amerikaiak sokkal büszkébbek lehetnek történelmükre, mint mi, egyszerű kis magyarok, akik soha nem tudtak összefogni és évszázadokig nyögték a török és a Habsburg igát. Miért is lehetnek büszkébbek? Mert leigáztak másokat?  Az ötödikes Pistike biztos nagyon büszke lehet magára, ha megveri az elsős Józsikát. Szomorú

A hódítások történelemfüggők. Mi is hódítottunk, de minket is igáztak már le, és én mégis büszke vagyok az egészre úgy, ahogy történt. Míg másokat már attól kiráz a hideg, ha a magyar történelemről kell hallania. Az ilyen embereket nem jellemzem, mert egyes szavak használatát tiltja a fórumszabályzat, meg amúgy is személyes dolog.

Egy valamit nem tudok elfogadni: ha hamisítják azt, amire büszkék lehetnek. Gondolom tudod mire gondolok.

No, egy új témát dobnék fel, nagyon kíváncsi lennék a véleményetekre.

Szeretem az ilyen összeesküvés elméleteket. Se füle, se farka egyiknek sem, de annyit lehet rajtuk röhögni. Tök jó, hogy most már nem pénzügyileg akarják romba dönteni a világot, nem akarnak titkos uniót Mexikóval és nem is az Illuminátusok szervezkednek (még szép, egy német ezt nem mondhatja) a háttérben, hanem kondenzcsíkokkal akar minket megölni a tíz leggazdagabb ember. Nevet

Stance, te már ismerhetnéd annyira a Valóságot, hogy ne higgy ilyen összeesküvés-elméletekben.
« Utoljára szerkesztve: 11 okt 29, 10:43:35 írta Saphira » Naplózva

Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #1551 Dátum: 11 okt 29, 12:13:26 »

hmm az előző oldalról folytatnám Gondolkozik ha érdekel valakit
akinek van szabadideje:
http://www.youtube.com/watch?v=yp9G-dq_JSI

akinek nincsen :
http://www.youtube.com/watch?v=Dg6dhf8vGK0
Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #1552 Dátum: 11 okt 29, 12:54:58 »

Saphi. Asszem van mire reagálnom. Nevet

Idézet
Számomra Isten és Sátán sem létezik, s ezzel egyetemben sem önálló Jó, sem önálló Rossz. Egyszerűen nem tudok ilyen éles határvonalat húzni az események jellemzői között: csak egyvalami létezik, s az a jelen [történései], és behatárolhatatlan, hogy ez az általad felírt fekete-fehér skálának melyik oldalán foglal helyet.

Egyébként is a jó és a rossz rendkívül relatív dolog. Mindenki tudja, hogy ami nekem jó, az másnak nem feltétlenül.

Egyfelől mindenkinek más a jó persze, ez igaz, nem is tagadom. A Jó és a Rossz létét én úgy fogom fel, mint két önálló egymástól független, és egymással egyfolytában harcoló entitást. Ezek önmagukban külön állnak, azonban az emberek cselekedetei és a világ történései ezek vegyülékéből származnak. Az ember egyaránt lehet jó és rossz, tökéletesen azonban egyiknek sem felelhet meg, arra csak Isten és a Sátán képes. (Akik ennek a két fogalomnak a megtestesülései) Az ember törekedhet a jóra, de a rossz is jelen van benne. Vagy, középkori szóval élve, "eladhatja a lelkét a Sátánnak", szóval teljesen csak a saját önző vágyainak engedelmeskedve tapos el mindenkit. A szabad akarat a kulcsa az egésznek, az teszi lehetővé, hogy válasszunk. A a "mai világ rossz irányba megy", számomra ez azt jelenti, hogy az önzés, az egoizmus és a eltúlzott individualizmus irányába megy. Számomra ezek jelentik a rosszat (természetesen csakis túlzó formájukban) És ez szerintem általánosan is a Rossz, hiszen ezek a dolgok szenvedéshez, népek és emberek kisemmizéséhez, megalázásához, stb vezetnek.

Idézet
Az antispiritualitásról meg annyit, hogy azt sem szeretném, ha megint ott lyukadnánk ki, hogy embereket végezzenek ki istentelenségük miatt, vagy ürügyként használják a boszorkányságot mások megkínzására és megölésére.

Ebben valóban van fejlődés, igaz ma meg pl. holokauszttagadásért jár börtön, de az azért mégsem megégetés. Ennyiből jobb, kevésbé kegyetlen sokkal, de ma ugyanúgy vannak üldözött gondolatok.

Idézet
Lehet, hogy mostanában már szégyen bevallani, de én igen is szeretek bemenni egy boltba, ami tele van rengeteg élelmiszerrel, elektronikai eszközzel és mindennel, amire bárkinek is szüksége lehet vagy éppen felesleges (és most nem a Tescora gondolok, hanem egy átlagos boltra, akár piacra vagy bármire).

Előre szólok, most egy kicsit keményebb hangnem jön, itt nagyon nagy egyet nem értés van közöttünk, de semmi személyes, ne úgy vedd.
Tele van a bolt élelmiszerrel. Ja, amit Kínából hoznak ide, meg mindenhonnan a világ másik végéből, mert mi már semmit se tudunk megtermelni, mert büdös nekünk a munka, régen pedig nem volt az. Aztán majd ha elfogy az olaj, nem lesz ami hajtsa a hajókat, repülőket stb, szépen éhen döglünk. Jó persze ez bizonyára túlzás, de ez a "jóléti" társdalalom teljes egészében a szállítási költségek indokolatlanul alacsony mértékén alapul. Jah és ha már jólét, érdekes jólét az, ahol folyamatosan emelkedik az öngyilkosságok száma, az alkoholizmus, a droghasználat, a depressziósok száma stb. A "jólét" csak anyagi értelemben jelenik meg ebben a társadalomban, szellemi értelemben nem, az emberek egyre igénytelenebbek gondolkodásukban, érzelmeikben, minden "spirituális" dologban, de persze ez nem számít, csak legyen hambi a mekiben.
"lektronikai eszközzel és mindennel, amire bárkinek is szüksége lehet" Ezekkel meg aztán tényleg sokra megyünk, majd amikor tankok szaggatják fel az aszfaltot, és éhes, nyomorult tömegek fosztogatnak. Ezek a divatos szóval élve "kütyük" csak illúzió teremtők. Persze nagyon jók, még nekem is tetszenek. De ezek alapján nem lehet egy világrendet jónak nevezni. A fejlettség, a tudományosság látszatát adják a mai rendszernek, miközben mindenhol a világon ugyanazok az ősi vallási, faji, etnikai, stb ellentétek feszülnek, megfejelve még ez a mai világra jellemző klíma és energia válsággal. És ezeken nem fogunk okostelefonokkal meg mp4 lejátszókkal felülemelkedni. Sőt sehogy se fogunk, ugyanazokat a meccseket fogjuk újra és újra lejátszani, amiket az általad lenézett barlanglakó mamutvadászok, meg a későbbi kardos páncélos lovagok is lejátszottak vagy milliószor. Ha a mai világot szembeállítjuk a régivel, akkor maradjunk az orvostudománynál. Ott valóban van fejlődés, abban valóban jobbak lettünk, és ez valóban sokat jelent. Ha a mércét nem is egyenlíti ki, de közel van hozzá, számomra ez az egyetlen ok, amiért egyáltalán hajlandó vagyok arról vitatkozni, hogy a mai világ jobb e vagy a régi. (Ha nem lenne a modern orvostudomány, már halott lennék. Ennyi, ezzel tisztában kell lennem, most már egész hátralévő életemre, és bele is számolom mindig.) De ettől még a materializmus illúzióteremtő eszközeitől egy kicsit sem érzem még úgy, hogy jobban élnék, mint ahogy mondjuk ezer évvel ezelőtt élhettem volna. És főleg nem hódolok a materializmus templomainak, a mindenféle boltoknak és bevásárlóközpontoknak. Nem kelt ez benne aztán semmilyen jó érzést, jó érzést bennem csak a szerelem, a barátság, a hűség, a hazaszeretet és hasonló primitív barbár dolgok keltenek.)

Na eddig volt a keményebb hangnemű rész. xD

Idézet
Értem. Szóval az osztrákok, az angolok, az amerikaiak sokkal büszkébbek lehetnek történelmükre, mint mi, egyszerű kis magyarok, akik soha nem tudtak összefogni és évszázadokig nyögték a török és a Habsburg igát. Miért is lehetnek büszkébbek? Mert leigáztak másokat?  Az ötödikes Pistike biztos nagyon büszke lehet magára, ha megveri az elsős Józsikát.

Ez azért így kisarkítása a szavaimnak. Én a harcos népeket különböztettem meg azoktól, akik felett csak átzúgott a történelem. Igen a törökök lenyomtak minket. De azért nem olcsón adtuk a bőrünket, osztrákok dettó. Az viszont tény, hogy az angolok, amerikaiak stb, annyiban büszkébbek lehetnek nálunk, hogy összefogás terén jobban álltak mindig is mint mi. De ettől függetlenül nekem is teljesen jó a magyar történelem, úgy ahogy van, én így vagyunk rá büszke, ezek vagyunk mi, minden hibánkkal együtt is egy nagy nép. Mosolyog (Mondjuk az összefogás hiányát panaszolom éppen, miközben épp pár sorral feljebb kötöttem bele valakibe, akit amúgy kedvelek. xD)

Iskolás gyerekek verekedésének meg semmi köze a történelemhez.

Idézet
Az ilyen embereket nem jellemzem, mert egyes szavak használatát tiltja a fórumszabályzat, meg amúgy is személyes dolog.

Egy valamit nem tudok elfogadni: ha hamisítják azt, amire büszkék lehetnek. Gondolom tudod mire gondolok.

Ezekkel én is egyet értek.

Idézet
Szeretem az ilyen összeesküvés elméleteket. Se füle, se farka egyiknek sem, de annyit lehet rajtuk röhögni. Tök jó, hogy most már nem pénzügyileg akarják romba dönteni a világot, nem akarnak titkos uniót Mexikóval és nem is az Illuminátusok szervezkednek

Semmivel se tudod jobban bebizonyítani azt, hogy ezek az elméletek hamisak, mint az elméletek hívei azt, hogy igazuk van. Attól meg, hogy valamin annyit tudsz röhögni, még nem bizonyítja, hogy a dolog tényleg vicces. Persze ez nem azt jelenti, hogy hiszek a kondenzcsíkok támadásában meg ezekben.

Szerk.: szar lett ez a hsz. Átgondolatlan meg minden. sajna most csak ennyire tellett. Apám tegnap megint kórházba került, és most egy kicsit megint készen vagyok.
« Utoljára szerkesztve: 11 okt 29, 12:58:32 írta Aes Sedai » Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #1553 Dátum: 11 okt 29, 14:04:14 »

Saphi. Asszem van mire reagálnom. Nevet
Egyfelől mindenkinek más a jó persze, ez igaz, nem is tagadom. A Jó és a Rossz létét én úgy fogom fel, mint két önálló egymástól független, és egymással egyfolytában harcoló entitást. Ezek önmagukban külön állnak, azonban az emberek cselekedetei és a világ történései ezek vegyülékéből származnak. Az ember egyaránt lehet jó és rossz, tökéletesen azonban egyiknek sem felelhet meg, arra csak Isten és a Sátán képes.

De még most sem értem tökéletesen, mi is az a jó és a rossz. Most lehet, hogy hülyének nézel, de tényleg nem tudom. Legalább adj kiindulópontot, mi szemszögéből nézzem. A sajátomból? Az emberiségéből? A Föld élővilágából? A világmindenségéből? Szerintem mind elégé más eredményt hozna.

A szabad akarat a kulcsa az egésznek, az teszi lehetővé, hogy válasszunk.

És mi az a szabad akarat? Mi van, ha nem is létezik?


Tele van a bolt élelmiszerrel. Ja, amit Kínából hoznak ide, meg mindenhonnan a világ másik végéből, mert mi már semmit se tudunk megtermelni, mert büdös nekünk a munka, régen pedig nem volt az. Aztán majd ha elfogy az olaj, nem lesz ami hajtsa a hajókat, repülőket stb, szépen éhen döglünk.

Ja, barátnőmmel is azon szoktunk nevetni, hogy bemegyünk a boltba és ilyeneket látunk:

Gyümölcskosár, készült: alma (Kína), narancs (Olaszország), xy (Thaiföld), yx (Vietnam) yz (Korea).
Legalább szerezték volna be egy helyről.  ikszdé

Azért megnézném, hogy termelünk banánt meg ananászt. Ez elég sztálini felfogás.

Ezekkel meg aztán tényleg sokra megyünk, majd amikor tankok szaggatják fel az aszfaltot, és éhes, nyomorult tömegek fosztogatnak. Ezek a divatos szóval élve "kütyük" csak illúzió teremtők. Persze nagyon jók, még nekem is tetszenek. De ezek alapján nem lehet egy világrendet jónak nevezni. A fejlettség, a tudományosság látszatát adják a mai rendszernek, miközben mindenhol a világon ugyanazok az ősi vallási, faji, etnikai, stb ellentétek feszülnek, megfejelve még ez a mai világra jellemző klíma és energia válsággal. És ezeken nem fogunk okostelefonokkal meg mp4 lejátszókkal felülemelkedni. 

De most nem szaggatják fel tankok az aszfaltot, és nem fosztogatnak éhes, nyomorult tömegek. Tehát bocsánat, hogy én most szeretem ezeket az illúzióteremtő felesleges kütyüket, amikkel majd nem tudom halomra lőni az ellenséges személyeket. Nem értem, miért kell folyton ilyen, elég sötét dolgokat a háttérbe képzelni. Az a baj, hogy bármit is mondok, a válasz úgyis az lesz, hogy "azzal úgy sem mész semmire, amikor majd mindenki éhen hal, meg amikor atomháború lesz, meg felrobban a Föld, meg stb".
Most viszont igen is megyek valamire ezekkel az illúzióteremtő kütyükkel, mert ezek adnak lehetőséget arra, hogy elérjem a világhálót, nap mint nap olvassak tudományos- vagy egyéb hírekről és felfedezésekről, jobban megismerjem a világot és elolvashassam mások gondolatait, véleményét.

Emellett én nem neveztem ezek miatt "jónak" a mai világrendet. Te nevezted rossznak, s én épp azt írtam, hogy a világ nem osztható fel jóra és rosszra.

Idézet
Sőt sehogy se fogunk, ugyanazokat a meccseket fogjuk újra és újra lejátszani, amiket az általad lenézett barlanglakó mamutvadászok, meg a későbbi kardos páncélos lovagok is lejátszottak vagy milliószor. Ha a mai világot szembeállítjuk a régivel, akkor maradjunk az orvostudománynál.

Persze, mert egyesek sehogy sem tudnak túllendülni ezeken a korokon. És igen, ha a mai világot szembeállítjuk a régivel, akkor láthatjuk, hogy egyáltalán nem jobb; de nem is rosszabb, mert azok is ugyanolyan mocskosak és romlottak voltak, mint ez.

Ez azért így kisarkítása a szavaimnak. Én a harcos népeket különböztettem meg azoktól, akik felett csak átzúgott a történelem. Igen a törökök lenyomtak minket. De azért nem olcsón adtuk a bőrünket, osztrákok dettó. Az viszont tény, hogy az angolok, amerikaiak stb, annyiban büszkébbek lehetnek nálunk, hogy összefogás terén jobban álltak mindig is mint mi. De ettől függetlenül nekem is teljesen jó a magyar történelem, úgy ahogy van, én így vagyunk rá büszke, ezek vagyunk mi, minden hibánkkal együtt is egy nagy nép. Mosolyog

Igazából nem is értem ezt a büszkeség dolgot. Arra is büszkének kéne lenni, amit te alkotsz ma, mert ha nem vagy az, a múltban sem lehetnek büszkék rá az elkövetkezendő nemzedékek. És most mi mire vagyunk büszkék? Ők mire lehetnek majd büszkék? Akkor vész el egy nemzet, ha már nem büszke másra, csak a múltjára.

Idézet
Iskolás gyerekek verekedésének meg semmi köze a történelemhez.

Miért nincs?

Semmivel se tudod jobban bebizonyítani azt, hogy ezek az elméletek hamisak, mint az elméletek hívei azt, hogy igazuk van.

Igazad van. Éppen ezért semmi köze bármilyen tudományhoz, magyarán felesleges vele foglalkozni, mert úgyse tudom meggyőzni igazamról az embereket.

Idézet
Attól meg, hogy valamin annyit tudsz röhögni, még nem bizonyítja, hogy a dolog tényleg vicces. Persze ez nem azt jelenti, hogy hiszek a kondenzcsíkok támadásában meg ezekben.

Attól, hogy valamin annyit tudok röhögni, csak azt bizonyítja, hogy számomra vicces. Azt, hogy számomra tényleg vicces. Azt meg nem tudom, hogy számodra mi bizonyítja valami tényleges poénosságát. Elég relatív dolog, nem?

Csak nem az illuminátusok idegesítettek fel ennyire?
Naplózva

Stance
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2122



« Válasz #1554 Dátum: 11 okt 29, 14:30:42 »

Szeretem az ilyen összeesküvés elméleteket. Se füle, se farka egyiknek sem, de annyit lehet rajtuk röhögni. Tök jó, hogy most már nem pénzügyileg akarják romba dönteni a világot, nem akarnak titkos uniót Mexikóval és nem is az Illuminátusok szervezkednek (még szép, egy német ezt nem mondhatja) a háttérben, hanem kondenzcsíkokkal akar minket megölni a tíz leggazdagabb ember. Nevet

Stance, te már ismerhetnéd annyira a Valóságot, hogy ne higgy ilyen összeesküvés-elméletekben.

Én is úgy hiszem, hogy az összeesküvés elméletekkel, a fantomfogalmakkal (mint az IMF vagy a gazdasági válság) minket akarnak manipulálni és a valódi forradalmunkat nem is ezekben kéne megvívnunk, hanem szellemben, mert az agyunkat kondicionálják ezekkel.
De ha 5 percnél tovább nézted volna a videót kiderül, hogy ez nem összeesküvés elmélet.

Se időm se energiám nincs válaszolni az aktuális témá(k)ra, de később megteszem. Azért egy idézetet ideböknék, hogy tessék elgondolkozni, hogy a jó és rossz között egyáltalán van e különbség, vagy létezik e "jó" és "rossz": ,,...ördög nincsen, gonosz sose volt ő csak egy ember aki másokat gyilkolt..."
Naplózva



Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #1555 Dátum: 11 okt 29, 16:19:36 »

Idézet
Igazad van. Éppen ezért semmi köze bármilyen tudományhoz, magyarán felesleges vele foglalkozni, mert úgyse tudom meggyőzni igazamról az embereket.

Először ezt. Itt félreértés van, természetesen amit tudományosan be lehet bizonyítani, hogy lehetetlen, az más eset. Szal pl ha valaki olyan összeesküvés elméletet gyárt, hogy mitoomén az amerikaiak Halálcsillagot építenek (bocs most nem jutott eszembe nagyobb hülyeség), akkor azt be lehet bizonyítani, hogy hülyeség (mert ma nem léteznek olyan technológiák amik ehhez kellenek, meg amúgy is látszana az égen stb.), én az olyanokra gondolok, hogy kik vagy milyen érdekcsoportok irányítják a világot, manipulálják a médián keresztül az embereket, a pénzük segítségével a gazdaságot stb. ezekben egyértelműen se ellene se melette nem lehet bizonyítékot felhozni.

Idézet
De még most sem értem tökéletesen, mi is az a jó és a rossz. Most lehet, hogy hülyének nézel, de tényleg nem tudom. Legalább adj kiindulópontot, mi szemszögéből nézzem. A sajátomból? Az emberiségéből? A Föld élővilágából? A világmindenségéből? Szerintem mind elégé más eredményt hozna.

Nem nézek hülyének. Ha téged hülyének néznélek, akkor a többi embert minek nézzem?
A kérdésed nem "hülyének nézős" része jogos amúgy. A Jót én az élővilág szemszögéből közelítem meg elsősorban. Mindennek az élet az alapja, ez az ami képes öntudatra ébredni, tudatos befolyással lenni a világra. Persze ez tovább bontható lefelé is, az emberiség, egy nemzet, vagy az egyén szintjére is, illetve kitágítható az az egész mindenségre is akár. Mivel én hiszek Istenben, ezért számomra a Jó az maga az isten. Az első és legnagyobb jó az ő részéről a világ teremtése volt, a második pedig az élet kialakulása. (Ez önmagában se az ősrobbanást se az evolúciót nem zárja ki)

Idézet
És mi az a szabad akarat? Mi van, ha nem is létezik?

A szabad akarat az az embernek az a lehetősége, hogy szabadon dönthessen jó és rossz között. Ha nincs szabad akarat, az sem zárható ki, ebben az esetben nincs értelme se jóról se rosszról beszélni, sőt semmiféle etika sem létezhet.

Idézet
Ja, barátnőmmel is azon szoktunk nevetni, hogy bemegyünk a boltba és ilyeneket látunk:
Gyümölcskosár, készült: alma (Kína), narancs (Olaszország), xy (Thaiföld), yx (Vietnam) yz (Korea).
Legalább szerezték volna be egy helyről.   
Azért megnézném, hogy termelünk banánt meg ananászt. Ez elég sztálini felfogás.

Ennél nekem már csak a dán narancs meg kivi lekvár tetszett jobban amit az egyik kisboltban láttam. xD Ami meg a banánt, az ananászt meg Sztálint illeti, nem ezekre gondoltam, ahogy azt szerintem te is nagyon jól tudod. Amit itt nem lehet megtermelni, azt szállítani fogjuk, ahogy eddig is tettük, régen vitorlás hajóval ma meg repülővel. Ha nem lesz üzemanyag, majd visszatérünk a vitorlához vagy tudomisén. Én az olyan dolgokra gondoltam amit itt is meg lehet termelni, vagy ipar esetében le lehet gyártani.

Idézet
De most nem szaggatják fel tankok az aszfaltot, és nem fosztogatnak éhes, nyomorult tömegek. Tehát bocsánat, hogy én most szeretem ezeket az illúzióteremtő felesleges kütyüket, amikkel majd nem tudom halomra lőni az ellenséges személyeket.

Igen most valóban nem járnak nagyon tankok semerre se, legalábbis itt nálunk, és remélem is, hogy ez még jó darabig így marad.  A 19. század végén is ugyanilyen hosszú békés időszak volt, és az emberek akkor is azt hitték, hogy soha többé nem lesz háború. Mert ugye most béke van.

Idézet
Nem értem, miért kell folyton ilyen, elég sötét dolgokat a háttérbe képzelni. Az a baj, hogy bármit is mondok, a válasz úgyis az lesz, hogy "azzal úgy sem mész semmire, amikor majd mindenki éhen hal, meg amikor atomháború lesz, meg felrobban a Föld, meg stb".

Idézet
Persze, mert egyesek sehogy sem tudnak túllendülni ezeken a korokon.

Erre a válaszom még mindig ugyanaz, amit már ezerszer leírtam. A háború az ember természetes velejárója. Nem tudunk másmilyenek lenni. Egyszerűen ilyenek vagyunk. Mint ahogy a farkas is farkas, és megeszi a bárányt, bárhogy is próbálod lebeszélni erről. Persze tudom hogy vannak olyan szekták (legalábbis egy biztosan xD) akik abban hisznek, hogy majd az ezeréves krisztusi királyságban a bárány meg az oroszlán együtt vacsoráznak (mmint nem úgy h az oroszlán eszi a birkát xD), és minden ember testvér lesz, és mindenki szeretni fog mindenkit, peace freedom sunshine happiness, de ez nem így működik. Ez egyszerűen hülyeség. Semmilyen koron sem kell "túllendülni", mert ez nem korokkal függ össze hanem az emberi természettel, ami ugyanaz volt a mamutzabálóknál is mint a mai embereknél. Am ez a mondatod: "Persze, mert egyesek sehogy sem tudnak túllendülni ezeken a korokon." igencsak meglepett, valahogy nagyon nem tetszik, és ennek politikai okai vannak, amit itt nem fejtenék ki, mindenesetre túlságosan emlékeztet egy bizonyos politikai ideológia felfogására, és tőled nem vártam volna soha, hogy abba az irányba sodródsz el. Természetesen a dolog szíved joga amúgy. Szomorú

Idézet
Arra is büszkének kéne lenni, amit te alkotsz ma, mert ha nem vagy az, a múltban sem lehetnek büszkék rá az elkövetkezendő nemzedékek. És most mi mire vagyunk büszkék? Ők mire lehetnek majd büszkék? Akkor vész el egy nemzet, ha már nem büszke másra, csak a múltjára.

Ebben igazad van, és sajnálatos, hogy mostanra javarészt csak a múlt maradt. 1956 óta nem volt itt nagyon semmi, amire büszkék lehettünk volna. Persze, ha történelmi távlatból nézzük, azért 56 még nem volt annyira régen, és ha az elkövetkezendő 20-30 évben lesz valami nagy dolog (nagy dolog alatt azért nem csak harcot értek, még én se), akkor igazából nem állunk rosszul annyira.

Jah még valami, bár ez nem vág ide: ezt írták nekem nemrég (rád meg rám vonatkoztatva): "ti urlajátoka vitatopikot
egy egyszerű témáról, mint a zsebkendők vásárlása is úgy elvitatkoznátok, hogy mire megvennétek, bezárna az üzlet
" ikszdé Hát ebben lehet van valami. Nevet
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #1556 Dátum: 11 okt 29, 16:44:03 »


 igencsak meglepett, valahogy nagyon nem tetszik, és ennek politikai okai vannak, amit itt nem fejtenék ki, mindenesetre túlságosan emlékeztet egy bizonyos politikai ideológia felfogására, és tőled nem vártam volna soha, hogy abba az irányba sodródsz el. Természetesen a dolog szíved joga amúgy. Szomorú


Nem sodródtam el semerre, főképp úgy, hogy semmiféle ideológiát sem szeretek, mert mind az emberi látókör beszűkítéséről, mások irányításáról, s mint egy-két vallás, az emberek agyába való eszmék beletömködéséről szól.

Egyszerűen csak elegem van belőle, hogy bármit mondok, rögtön azzal jössz, hogy majd jön egy nagy háború, és akkor ez meg az nem ér majd semmit. Lehet igazad van, de most nincs háború, és nem élheted le az egész életedet úgy, hogy annak eljövetelére készülsz. Azok - az általad említett - boldog békeévek sem lettek volna olyan boldogok, ha végig a nagy háború kitörésétől rettegnek, holott elég sok intő jel volt a háború közelségére.

Egyébként folyton azt írod, hogy az embernek alaptermészete a háborúskodás. Én nem vágyom háborúra, akkor nem is vagyok ember? Szomorú És szerintem rajtam kívül még elég sokan vannak így, nem gondolod?

Idézet
Először ezt. Itt félreértés van, természetesen amit tudományosan be lehet bizonyítani, hogy lehetetlen, az más eset. Szal pl ha valaki olyan összeesküvés elméletet gyárt, hogy mitoomén az amerikaiak Halálcsillagot építenek (bocs most nem jutott eszembe nagyobb hülyeség), akkor azt be lehet bizonyítani, hogy hülyeség (mert ma nem léteznek olyan technológiák amik ehhez kellenek, meg amúgy is látszana az égen stb.), én az olyanokra gondolok, hogy kik vagy milyen érdekcsoportok irányítják a világot, manipulálják a médián keresztül az embereket, a pénzük segítségével a gazdaságot stb. ezekben egyértelműen se ellene se melette nem lehet bizonyítékot felhozni.

Én is erre írtam, hogy nem lehet bebizonyítani. Ezért nem is foglalkozom vele. Majd ha milliárdos leszek, és taggá választanak (aminek kicsi a lehetősége bizonyos etnikai okokból), akkor majd érdekelni fog a dolog.

Idézet
A kérdésed nem "hülyének nézős" része jogos amúgy. A Jót én az élővilág szemszögéből közelítem meg elsősorban. Mindennek az élet az alapja, ez az ami képes öntudatra ébredni, tudatos befolyással lenni a világra. Persze ez tovább bontható lefelé is, az emberiség, egy nemzet, vagy az egyén szintjére is, illetve kitágítható az az egész mindenségre is akár. Mivel én hiszek Istenben, ezért számomra a Jó az maga az isten. Az első és legnagyobb jó az ő részéről a világ teremtése volt, a második pedig az élet kialakulása. (Ez önmagában se az ősrobbanást se az evolúciót nem zárja ki)

Oké, ezt értem. Most már csak azt nem, hogy ezek szemszögéből pontosan mik tekinthetők jónak. Írhatnál pár példát.
« Utoljára szerkesztve: 11 okt 29, 17:49:23 írta Saphira » Naplózva

Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #1557 Dátum: 11 okt 29, 17:07:39 »

Hogy ne lennél ember? Ki mondott ilyen hülyeséget, én biztos nem.
A legtöbb ember egyáltalán nem vágyik a háborúra, valahogy mégis mindig megtörténik velük. Lehet persze mondani, hogy a vezetők miatt, de ők is emberek, és amikor összehívják a seregeiket azok a legtöbbször arra mennek, amerre a királyuk mondja nekik, és nem fordulnak ellene. (Ha meg mégis, abból meg még véresebb harc lesz.)

Idézet
Azok - az általad említett - boldog békeévek sem lettek volna olyan boldogok,

Azok az általam említett békeévek nem voltak mindenkinek boldogok, pl a 12 éves gyerekmunkásoknak biztos nem. Jó tudom ez demagóg példa, csak arra akarok rávilágítani, hogy a "nagy háború" amit "megjövendölök" azért fog eljönni egyszer, mert a mostani "boldog békeévek" sem annyira jók és boldogak mindenkinek, és most nem jövök az afrikaiakkal, itt Európában se élvezi ezt annyira mindenki. És ettől még nem háborút akarnak béke helyett, csak az erőviszonyok újrarendezését.


Idézet
Egyszerűen csak elegem van belőle, hogy bármit mondok, rögtön azzal jössz, hogy majd jön egy nagy háború, és akkor ez meg az nem ér majd semmit. Lehet igazad van, de most nincs háború, és nem élheted le az egész életedet úgy, hogy annak eljövetelére készülsz.

Persze a békét élvezni kell, de mint ahogy a 19. század végi időszaknak, a mai kornak is meg vannak az elnyomottjai, a kitaszítottjai, akik nem élvezik az elnyomást, azok pedig inkább készülnek az átrendeződésre, mint hogy az uraik talpát nyalják, és pitizzenek egy jó falatért/hamburgerért. Ma az anyagi jóléttel az emberek többségét egyszerűen megvásárolták. Kilóra mint a hízós disznót. Lesz neked mosógéped meg hamburgered de különben kuss a neved! De mint mindenhol, itt is vannak olyanok, akik egyszerűen nem eladóak!

(Fontos: A fentiek általánosságban értendőek csak. A társadalom jóval összetettebb annál, hogy egyértelműen fel lehessen bontani elnyomókra és elnyomottakra -én alapból min 3 részre osztom ehelyett - és semmi személyes nincs benne, se téged se magamat se senki konkrét embert nem osztottam be semmilyen csoportba ebben a hszemben.)


Idézet
em sodródtam el semerre, főképp úgy, hogy semmiféle ideológiát sem szeretek, mert mind az emberi látókör beszűkítéséről, mások irányításáról, s mint egy-két vallás, az emberek agyába való eszmék beletömködéséről szól.

Ez is egyfajta ideológia. És ma ez a legelterjedtebb az összes közül. Ha úgy tetszik, a mai világ ennek az ideológiának az utópia-kísérlete.
« Utoljára szerkesztve: 11 okt 29, 17:11:39 írta Aes Sedai » Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #1558 Dátum: 11 okt 29, 17:49:03 »

Hogy ne lennél ember? Ki mondott ilyen hülyeséget, én biztos nem.

Ez ironikus kérdés volt.  ikszdé

Idézet
Azok az általam említett békeévek nem voltak mindenkinek boldogok, pl a 12 éves gyerekmunkásoknak biztos nem.

A nagy háború sokkal inkább egyes országok hatalom- és terjeszkedési vágya miatt robbant ki, mintsem az éhes 12 éves gyermekmunkások miatt.

Idézet
Persze a békét élvezni kell, de mint ahogy a 19. század végi időszaknak, a mai kornak is meg vannak az elnyomottjai, a kitaszítottjai, akik nem élvezik az elnyomást, azok pedig inkább készülnek az átrendeződésre, mint hogy az uraik talpát nyalják, és pitizzenek egy jó falatért/hamburgerért.

Sokszor ők azok, akik soha semmit sem tudnak kezdeni az életükkel, nincs semmi céljuk. Tényleg könnyebb kimenni az utcára lelőni pár embert, mint összerakni a saját életüket. S a nép, az istenadta nép, tényleg olyan hősies volt, amikor ledöntötte a Bastille-t. Tényleg nagy dicsőség lehetett annak a 10 000 embernek lemészárolni 200-300 fehér zászlót lengető börtönőrt, és kiszabadítani 3 darab adócsalót. Vagy tényleg büszke lehetett magára egy-két őszirózsás felkelő, amikor "csak úgy" betörtek a tiszadobi Andrássy-kastélyba, összetörték az értékes bútorokat, kitörték az ablakokat, felforgattak mindent és a magyar történelem számára felbecsülhetetlen értékű kincseket hordtak és törtek szét.

Szóval, ha ezek az emberek csak az elnyomás ellen, a szabadságért és boldogságért harcolnának - ebben az esetben én is elismerném a háború helyességét - akkor miért megy ez át mindig értelmetlen pusztításba, rombolásba és gyilkolásba? (Bár, nem emlékszem, hogy állítottál volna ilyet, de azért rákérdeztem. Nevet A fenti szöveg kissé eltért az eredeti témától, de kíváncsi vagyok a véleményedre. Habár nagyjából nekem is megvan rá a válaszom...)

Idézet
Ez is egyfajta ideológia. És ma ez a legelterjedtebb az összes közül. Ha úgy tetszik, a mai világ ennek az ideológiának az utópia-kísérlete.

Szerintem meg mostanában az emberek inkább felsorakoznak egy-egy ideológia mögött, legyen az liberalizmus, konzervativizmus, szocializmus, vagy bármi, és ahelyett, hogy az eszükkel gondolkodnának és szívük szerint döntenének egy-egy kérdésben, inkább egykori filozófusok vagy eszmék hirdetőinek szavait próbálják belemagyarázni mindenbe.
De ezt hagyjuk inkább. Nevet Eléggé személyes, hogy ki mint gondol, és ismerek embereket, akik hisznek bizonyos eszmékben, mégis nagyon jókat tudok beszélgetni velük, mert intelligensek stb; míg mások azt sem tudják mi az az eszme, és mégis fogyatékos módon állnak hozzá mindenhez.  ikszdé
Naplózva

Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #1559 Dátum: 11 okt 29, 19:27:28 »

Idézet
A nagy háború sokkal inkább egyes országok hatalom- és terjeszkedési vágya miatt robbant ki, mintsem az éhes 12 éves gyermekmunkások miatt.

Ez igaz, de az a világ készen állt egy háborúra, események hosszú láncolata vezetett el hozzá, és ebben a társadalmi problémák is benne voltak. (Akkoriban az emberek többsége akarta azt a háborút, csak aztán mégse olyan lett, amilyenre számítottak. De eleinte elhitték, hogy "karácsonyra otthon leszünk")

Idézet
S a nép, az istenadta nép, tényleg olyan hősies volt, amikor ledöntötte a Bastille-t. Tényleg nagy dicsőség lehetett annak a 10 000 embernek lemészárolni 200-300 fehér zászlót lengető börtönőrt, és kiszabadítani 3 darab adócsalót. Vagy tényleg büszke lehetett magára egy-két őszirózsás felkelő, amikor "csak úgy" betörtek a tiszadobi Andrássy-kastélyba, összetörték az értékes bútorokat, kitörték az ablakokat, felforgattak mindent és a magyar történelem számára felbecsülhetetlen értékű kincseket hordtak és törtek szét.

A forradalmaknak gyakran velejárója az ilyen ork viselkedés. A vezetőktől függ, hogy vissza tudják e ezt fogni. Általában nem sikerül, de azért néha igen. És erre is kell törekedni. (Pontosabban a háborúk és a forradalom elkerülésére kell törekedni, de ha ez nem sikerül, akkor a károk minimalizálását kell újabb célként kitűzni)

Idézet
Szerintem meg mostanában az emberek inkább felsorakoznak egy-egy ideológia mögött, legyen az liberalizmus, konzervativizmus, szocializmus, vagy bármi, és ahelyett, hogy az eszükkel gondolkodnának és szívük szerint döntenének egy-egy kérdésben, inkább egykori filozófusok vagy eszmék hirdetőinek szavait próbálják belemagyarázni mindenbe.

Nem. Az emberek ehelyett inkább 4 évenként döntenek egyszer hogy narancs vagy szegfű, és azon túlmenően nem gondolkodnak. Hidd el, sokszor azok, akik egy tételes ideológia mellé állnak, többet gondolkodnak. Hiszen saját magukat és a saját szűkebb világukat is el kell helyezniük az eszme mentén valahogyan. És ez komoly szellemi tevékenységet igényel. Természetesen azok akik amúgy se tudnak/akarnak gondolkodni, azok akkor se fognak ha kitűznek valami jelvényt magukra.

A vallási fanatikusokra mindez nem vonatkozik. (Az eszmék követői között is vannak "vallási fanatikusok" akik vallást csinálnak egy ideológiából, őrájuk se vonatkozik a dolog.)

Idézet
Eléggé személyes, hogy ki mint gondol, és ismerek embereket, akik hisznek bizonyos eszmékben, mégis nagyon jókat tudok beszélgetni velük, mert intelligensek stb; míg mások azt sem tudják mi az az eszme, és mégis fogyatékos módon állnak hozzá mindenhez. 

Már meg se merem kérdezni, én melyik csoportba tartozom. ikszdé
Naplózva
Oldalak: 1 ... 102 103 [104] 105 106 ... 204
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!