24 okt 07, 00:21:53 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 101 102 [103] 104 105 ... 204
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vita topic (kulturáltan vili?)  (Megtekintve 472322 alkalommal)
0 Felhasználó és 14 vendég van a témában
Loah
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1592


« Válasz #1530 Dátum: 11 okt 16, 20:15:14 »

Idézet
Idézet
A gond csak az, hogy ezeket durván 90%-ban hitelből tették.

Miért, ma miből? Vö.: IMF trollkodása, államadósság stb. Plusz megszorítások mostanában csak azért, hogy ezeknek visszaadjuk a pénzt, mert az mindennél fontosabb. (Elmélázom néha azon, hogy vajon az oly' félelmetes IMF-nek hány páncélos hadosztálya van, amiért ennyire tartunk tőle. De ez nem vág ide.)

Ma nincsenek olyan mértékű beruházások - sőt, egyáltalán nincsenek -, amelyeknek semmi értelme és teljes mértéken hitelből fizetik. Az IMF-nek meg nincs szüksége katonaságra. Ez egy nemzetközi szervezet, ami van annyira befolyásos, hogy ha úgy dönt, hogy x ország nem kap több pénzt, akkor az összes többi környező nem kereskedik vele. Magyarul ellehetetlenítik teljesen, azt meg megnézem, hogy hogyan tartja el magát. (Észak-Korea?)

Idézet
Idézet
A Szovjetunióban kitaláltak valami egetrengető baromságot, akkor azonnal ugrani kellett

Ma ha az EU-ban találnak ki valami eget rengető baromságot, akkor azért kell azonnal ugrani.,

Ez így van. Ezért nem lenne szabad ennyire elkötelezni magunkat akárkik felé.

Idézet
Idézet
felesleges gyárakat alapítani

Mond ezt a felesleges gyárakban dolgozó több tízezer embernek, akinek megélhetést jelentett.

Azóta is mondom: a fizetésüket is hitelből kapták, amit jelenleg visszafizetnek (vagy épp a gyerekeik/unokáik). Most fel vannak háborodva, hogy miért nincs pénz és miért nincs munkahely. EZÉRT.

Idézet
Idézet
csak azóta kiderült, hogy a gyárak túlnyomó többsége veszteségesen működött több évtizeden keresztül, a nyereségeseket meg privatizálták.

Privatizáltak ezek mindent, nyereségeset, veszteségeset, a lényeg csak az volt, hogy a külföldi felvásárlók bezárhassák, hogy a piacot megszerezhessék.

A külföldi vállalkozók sem hülyék: a nyereségesek ma is működnek, maximum más néven.
« Utoljára szerkesztve: 11 okt 16, 20:15:53 írta Loah » Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #1531 Dátum: 11 okt 16, 20:48:26 »

Ha meg lenne írva, hogy én most itt válaszoljak neked, akkor miért vagyok képes kikapcsolni a böngészőm a jelen pillanatban, vagy miért tudom kikapcsolni a gépem a hozzászólásom elküldése előtt? Mert létezik szabad akarat, ami azt hiszem az egyik legalapvetőbb cáfolata a sorsnak.
A valóság olyan, mint egy fehér lap. A fehér lapra mi mindenfélét ráfirkálunk, mint ahogy említetted például a biológia és a kvantum fizika. A tehenet mi tehénnek nevezzük, de ő nem nevezi magát sehogy. Csak akkor tudhatjuk meg mi a valóság, ha kiradírozzuk a lapra írt dolgokat.
Én alapból úgy hiszem, hogy a létünk értelme a megvilágosodás. Ezért vannak rossz tulajdonságaink is, ezért élünk át; kapunk pofonokat az élettől (amiket mi magunk okozunk) hogy tanuljunk belőlük, hisz negatív nélkül nincs értelme a pozitívnak, nincs értéke; tartalma. És mivel van szabad akarat, így sorstól függetlenül téged bárki lekéselhet az utcán, vagy épp ugyanúgy meghagyhatja az életed, ez tőled is és a támadótól is függ.

Ezzel nem igazán magyarázol meg semmit. Az is éppúgy meg lehet írva, hogy te kilépsz a böngészőből.
Emellett nem értem a tehén, a fehér lap és a valóság kapcsolatát. Úgy érted, ha leradírozzuk a lapról a tudományokat, a kvantumfizikát, matematikát, esetleg filozófiát, akkor kapjuk meg a valóságot? Szerintem meg gagyogó embereket kapunk egy őserdőben.

Idézet
Igazad van. De! Egy valamit vegyél figyelembe. A "kibontakozott" (utálom ezt a szót) emberekre emlékszünk, mert ők beírták a nevüket a történelembe. A "toll" viszont, amivel ezt tették, az arctalan tömeg volt. A nagy emberek megtestesítő egy kornak, de egyedül semmire se mentek volna. Napóleonról ma nem beszélnénk, ha nem lett volna hadserege. A világ mindig is ilyen volt.

Valójában a "kibontakozott emberek" csak egy példa volt. Bevallom, nem a legjobb, mert van egy-két ellenvetésem ezzel szemben nekem is. Igaz, emlékszünk a nagy elmékre, Arisztotelészre, Kopernikuszra, Mendelre, Keplerre, Szentgyörgyire, míg az 1700-as években Zabaron élt Gulyás Mariska néniről talán már nem tud senki - ugyanakkor a felsorolt emberek sem lesznek sehol pár tízezer éven belül.
Az az ember, aki hajdan megszelídítette a tüzet, vagy aki feltalálta a kereket, valóban nemes életcél és kibontakozás birtokában volt, s ezzel hatalmas jövőt adott az emberiségnek. Ám, ha maga az emberiség is eltűnik, ért-e ezek kibontakozása vagy életcélja bármit is? Pont emiatt kérdőjeleztem meg az élet értelmét már az első hozzászólásomban.

Idézet
Én pusztán a mai liberális ideológián álló világfelfogást utasítom el, ami mindenkinek azt ígéri, hogy "kibontakozhat", ahol mindenkinek egyéniségnek kell lennie, mindenkinek "meg kell valósítania önmagát" (ezt a szöveget de gyűlölöm), stb. Nem lehet mindenkiből Napóleon, még ha sokan úgy is tesznek, mintha lehetne. Jah, persze, csak hadsereg nélkül.

Mindenki egyéniség, ezáltal mindenki megvalósíthatja önmagát. Az életben mindenki kibontakozik, csak önnön korlátain belül. A buszmegállóban orrát túró vénember, a tömegkultúrába olvadó fiatalok, az egyszerű és néha tudatlan munkásnép minden egyes tagja más-más "kibontakozott" egyéniség, csak - szemben Napóleonnal - nekik ennyire futotta.
Naplózva

Stance
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2122



« Válasz #1532 Dátum: 11 okt 16, 21:30:40 »

Ezzel nem igazán magyarázol meg semmit. Az is éppúgy meg lehet írva, hogy te kilépsz a böngészőből.
Emellett nem értem a tehén, a fehér lap és a valóság kapcsolatát. Úgy érted, ha leradírozzuk a lapról a tudományokat, a kvantumfizikát, matematikát, esetleg filozófiát, akkor kapjuk meg a valóságot? Szerintem meg gagyogó embereket kapunk egy őserdőben.

Az ember sok ezer év alatt butult. Még is miért kiemelkedőbb egy diplomás ember, mint egy utcaseprő? Mindketten ugyanolyan emberek, maximum az intellektusuk különbözik. Attól, hogy a társadalmunk az intelligenciát magasabb előtérbe helyezi a többi tulajdonságunk mellett, az nem jelenti azt, hogy az tényleg egyáltalán jó tulajdonság e az Életben. Ahhoz, hogy te megvilágosodj, vagy egyáltalán boldog legyél semmi szükséges arra, hogy tudj a matematikából egyetlen egy képletet is.
Alapból itt kezdődik a probléma, a megkülönböztetésnél. Így aztán lehet álmodozni lelki békéről. A tanuláshoz nem kell más, csak segg és idő. Szerintem egy találmány se született gondolkodással. Intuíció.
A világunkban pont az a szép, hogy tele van paradoxonokkal. Csak akkor tudod meg majd a Valóságot, ha már semmi tudásvágyad; kíváncsiságod nem lesz felé. Ezért nem szeretem a filozófikusokat, ezért nem szeretek gondolkodni az életről.
Még van egy jó 'mondás', amivel szoktam szimpatizálni: fordulj meg 180 fokkal, aztán megkapsz a valóságból egy falatot.
Naplózva



Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #1533 Dátum: 11 okt 16, 21:51:23 »

Idézet
Ma nincsenek olyan mértékű beruházások - sőt, egyáltalán nincsenek -, amelyeknek semmi értelme és teljes mértéken hitelből fizetik.

Na ne, ezt te se gondolod komolyan. Utazz egyszer az M6os autópályán. ikszdé Majd látni fogod az alagutakat. Alagutakat, dombok alatt. Alig pár méter föld van felettük, sokkal egyszerűbb és olcsóbb lett volna átvágni őket, de nem, inkább értelmetlenül alagutat építettek. Meg ott voltak az olyan példák, hogy pl felüljárót építettek egy sín fölé rengeteg pénzért, aztán megszüntették alóla a vasutat. És mindezt csakis azért, hogy az építkezés drágább legyen. Márt minél többe kerül, annál többet lehet lopni. Ahhoz, hogy ellophass mondjuk 1 milliárd forint állami pénzt, az államnak el kell költenie százat.

Idézet
Most fel vannak háborodva, hogy miért nincs pénz és miért nincs munkahely. EZÉRT.

Nem ezért, hanem azért mert bezárták őket. Az állam pedig most is hiteleket vesz fel, pl. dombok alá épített alagutakra meg 4es metróra, amit negyed ennyi pénzből negyed ennyi idő alatt meg lehetett volna rég csinálni.

Idézet
Szerintem meg gagyogó embereket kapunk egy őserdőben.

Akik hamarosan újra feltalálják a tüzet. Nevet És kezdődik minden elölről. Ennyi mázlink van, hogy a képesség megmaradna még akkor is, ha az egész tudományos és szellemi fejlődést le is formatálnánk.

Idézet
Mindenki egyéniség, ezáltal mindenki megvalósíthatja önmagát. Az életben mindenki kibontakozik, csak önnön korlátain belül. A buszmegállóban orrát túró vénember, a tömegkultúrába olvadó fiatalok, az egyszerű és néha tudatlan munkásnép minden egyes tagja más-más "kibontakozott" egyéniség, csak - szemben Napóleonnal - nekik ennyire futotta.

Jó meglátás. De ne feledd, hogy a Mari néni a hetedikről is ugyanolyan fontos mint a "nagyok". Nélküle nem lenne katonája Napóleonnak, nem lenne kin segíteni a C vitaminnal, és senki se szülné meg Arisztotelészt, vagy ha mégis, nem lenne senki aki olvasná. Az emberiségben az a szép (és egyben átok és áldás is), hogy társadalomban létezik. Mindenki megvalósítja önmagát, ahogy mondod, de igazából mindenki a társadalmat (ha úgy tetszik a történelmet, vagy épp a falkát) is megvalósítja ezzel. És az én nézőpontomban ez a fontos. Ez egyén halandó, a társadalom örök. És aki az utóbbihoz hozzá tesz valamit, az fontossá válik az egész szempontjából. Gondolj csak arra, hogy Szentgyörgyi családfája is visszavezet a barlangba. És az évezredek során ki tudja hány munkás, nemes, bűnöző, kurva, pap és fattyú jött sorban, akikre ma már nem is emlékszünk de nélkülük nem lenne ma C-vitamin. (Pontosabban lenne, csak lehet még nem fedezték volna fel, csak később és addig sok ember halt volna meg a hiánya miatt, és ez a sok ember között lehetett volna egy jövendőbeli nagy király őse is. xD)
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #1534 Dátum: 11 okt 16, 22:04:51 »

Igen, most, hogy mondod, biztos sokkal okosabbak voltak sok ezer évvel ezelőtt az emberek, akik halálos kóroktól és szárazságtól rettegve áldoztak embereket és állatokat az isteneknek, majd megették az agyvelejüket. Aztán meg meglepődtek, hogy mégis olyan sokan meghaltak közülük. Úgy tűnik akkor még nem hallottak a prionokról.

Idézet
Még is miért kiemelkedőbb egy diplomás ember, mint egy utcaseprő? Mindketten ugyanolyan emberek, maximum az intellektusuk különbözik.

Sétálj végig egy bizonyos városon és megtudod. Ez van, pár ember kevesebbet, pár ember többet ér. De akkor máshogy teszem fel a kérdésedet: Miért is van olyan kiemelkedő egy részeg, alkoholista drogos, aki szarszagtól bűzölögve, összevert arccal száll fel a buszra, hogy hazamenjen megverni szegény anyját, mivel más rokona (és egyben "szerette" más nincs), mint mondjuk Alexander Fleming, az antibiotikum; Salk és Sabin, a járványos gyermekbénulás ellenszere vagy Szentgyörgyi Albert, a C-vitamin felfedezője?

Jó meglátás. De ne feledd, hogy a Mari néni a hetedikről is ugyanolyan fontos mint a "nagyok". Nélküle nem lenne katonája Napóleonnak, nem lenne kin segíteni a C vitaminnal, és senki se szülné meg Arisztotelészt, vagy ha mégis, nem lenne senki aki olvasná. Az emberiségben az a szép (és egyben átok és áldás is), hogy társadalomban létezik. Mindenki megvalósítja önmagát, ahogy mondod, de igazából mindenki a társadalmat (ha úgy tetszik a történelmet, vagy épp a falkát) is megvalósítja ezzel. És az én nézőpontomban ez a fontos. Ez egyén halandó, a társadalom örök. És aki az utóbbihoz hozzá tesz valamit, az fontossá válik az egész szempontjából. Gondolj csak arra, hogy Szentgyörgyi családfája is visszavezet a barlangba. És az évezredek során ki tudja hány munkás, nemes, bűnöző, kurva, pap és fattyú jött sorban, akikre ma már nem is emlékszünk de nélkülük nem lenne ma C-vitamin. (Pontosabban lenne, csak lehet még nem fedezték volna fel, csak később és addig sok ember halt volna meg a hiánya miatt, és ez a sok ember között lehetett volna egy jövendőbeli nagy király őse is. xD)

Vicces, hogy még el sem olvastam amit írtál, de én is Szentgyörgyivel példálóztam. Nevet
Egyébként nem mindenben értek egyet, egyes részleteit fent már leírtam. Nem hiszem, hogy mindenki olyan fontos, de tényleg szép lenne ezt gondolni.
Naplózva

Stance
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2122



« Válasz #1535 Dátum: 11 okt 16, 22:21:19 »

Nem. Nincs ilyen, hogy egyik ember többet érne mint a másik. Mindenkiben ott van az ember, kérdés, hogy te látod-e. De mindegy, hagyjuk, aki folyton csak számon kér, az így járt. Én itt ha a 10%-ot megtudok osztani abból, amit tudok, akkor talán sokat mondtam... érezni és tapasztalni kell. Van, amit nem lehet szavakkal.
Most én kérdeznék a "be tudod bizonyítani?" kategóriába tartozó emberektől. Hogy van az, hogy a tudományunkkal kiírtjuk a bolygónkat? Ha évről évre fejlődik az orvostudomány, akkor miért hal meg egyre több ember betegségekbe?
Naplózva



heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #1536 Dátum: 11 okt 16, 23:17:14 »

Akkor én is kérdeznék valamit tőled Stance.
Teszem azt sétálsz anyukáddal hazafelé egyszer csak éppen hogy csak nem a semmiből hirtelen vesén szúrnak aztán amint éppen a földre rogysz azt látod, hogy anyukádat bántalmazzák minek hatására vérezni kezd némi nemű fájdalommal és hanghatással karöltve, majd kifosztanak titeket a mintegy átlagosan az embereknél lévő 30ezer forintnyi értéketekből, s mielőtt fájdalmadban fetrengeni kezdenél még utoljára felnézel és egy kedvesen az arcodba nevető embert látva (igen ő a rabló) már csak abban reménykedhetsz, hogy valaki mentőt hív hozzád, mert az előbbi rablásnak köszönhetően már nincs nálatok telefon és jelen állapototokban a járás nem éppen tartozik a választható opciók közé.

Ha már tudomány, akkor valószínűleg csak annak köszönhetően élhetnéd túl mindezt, legyen az orvostudomány vagy hírközléstechnika.

Ha már emberség és az általad említett az élettől visszakapod amit tettél, akkor szerinted mindezt tényleg megérdemelted te vagy akár anyukád, hiszen veled csak akkor történik rossz, ha kiérdemled azt nemde, merthogy te tettél ezért valamit, legalábbis te ezt írtad.

Aztán még egy kérdés, ha eljutsz még idáig, kiben látod meg hamarabb az embert akit egyenértékűnek gondolsz magaddal, mint emberrel a rablóban vagy abban az orvosban aki éppen megmenti az életed, holott miatta haldoklik a bolygó.


Ne vedd sértésnek ez nem ellened megy és nem meggyőzésképpen és én is tudom, hogy nem az emberek rosszak, hanem a világ amiben élnek és ez hat rájuk is vissza, de ne akard nekem bemagyarázni, hogy minden ember egyformán jó, mert biza az ősi tisztaság mellett ott van bennünk az a fene jó kapzsiság, agresszió, hatalomvágy és miegymás aminek köszönhetően mi öltünk meg minden ránk nézve veszélyeset és nem fordítva és igen ezt tesszük a bolygónkkal is félünk a természeti katasztrófáktól, ezért gátakat szabunk nekik ezzel megbontva a természet rendjét, s habár ezt szintén tudósok figyelték meg te mégis rájuk alapozod a véleményed, nem mellesleg semmibe nem nézed őket holott állításod szerint minden ember egyenlő értékű egyik sem több vagy kevesebb a másiknál, hanem szimplán csak ember.

Még egy érdekesség így a végére, ha már kedveled a buddhista tanokat nem furcsa, hogy az ember aki nem tartja többre életét, mint egy földigilisztáét elmenekült nehogy megöljék, pedig úgyis reinkarnálódna méghozzá saját akaratából.

Tudod szerintem is szép és követendő példák sokasága van minden szabad gondolkodásban legyen az buddhizmus vagy tudomány, de nem véletlen, hogy ezen területek legjelesebb képviselői életük igencsak jelentős részét a világtól elvonulva élik annak áldozva amiben hisznek, persze ezzel nem tudnak mindenkire hatni sőt némely ember szemében gyávának tűnnek hiszen, ha felismerték mi folyik a világban, akkor miért hunyják le szemük és zárkóznak el attól?


Nem várok választ egyik kérdésre sem csak annyira kérlek, gondolkozz el azon, hogy bizony nem csak egy igazság és valóság van, mert azt mi magunk formáljuk, elvégre  te magad írtad, hogy mi vagyunk a sorsunk kovácsai, példádat felhozva lehet, hogy az a papír amit te már leradírozottnak és fehérnek látsz számomra kék és te még szürke csíkokat is húztál bele.
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
CsiziDani
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 948


Plüsscica karbantartó


« Válasz #1537 Dátum: 11 okt 17, 20:52:03 »

Ha évről évre fejlődik az orvostudomány, akkor miért hal meg egyre több ember betegségekbe?
Mert egyre több ember él a Földön? Minél többen élnek, annál többen is halnak meg.
Naplózva

Stance
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2122



« Válasz #1538 Dátum: 11 okt 17, 21:06:17 »

Nem értem, hogy miért kell a halált negatív dologként beállítani.
Igen, azt írtam, hogy minden "jót" és "rosszat" ugyanúgy visszakapsz az élettől, amit adtál. Emellett (ha elolvastad amit írtam) mivel van szabad akarat (ami fent tartja a káoszt), külső tényezők is közrejátszhatnak és benne van a pakliban igen, hogy elb*sz egy autó a zebrán, nincs mit tenni. De tudni kell, hogy semmi sem történik véletlen.
Hogy kiben látnám meg az embert elsőnek, azt nem tudom, mivel nem éltem át.
Sokan félreértelmeznek. Attól, hogy én nagy bölcsességeket írok, leírom az 'etalonom' az közel sem jelenti azt, hogy aszerint élek. Igen, minden emberben ott van az ember, viszont én sem látom mindenkiben. Csak hogy tisztázzuk, nem akarok; akartam álszenteskedni. Plusz én sem radíroztam még le a lapomat. Azt írom, amit tapasztalok, avagy amit tudok, mert csak azt lehet tudni amit átélsz, mást aztán nem, ezért nem szeretem a tudományokat.
Szimpatizálok a buddhizmussal, de én sem értek egyet a buddhista szerzetesekkel. Itt emberek közt kell lenni, élni, velük mosolyogni, társalogni, megosztani a jót, nem pedig bezárkózni egy lyukba, mert azt tanították kiskorodba, hogy a fizikai sík minden dolga szenvedést szül. Az ébredés se azt jelenti, legkevésbé sem, hogy elvonulsz a saját kis világodba és boldogan, szabadon élsz szarva az alvó birkákra. Pedig sokszor én is ezt teszem.
A valóság pedig nem relatív fogalom. Mármint A Valóság. Végül pedig köszönöm az őszinteségedet heo, értékelem!

CsiziDani >
Vess Magyarország demográfiájára egy pillantást.
Naplózva



heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #1539 Dátum: 11 okt 17, 22:00:53 »

A halál nem negatív dolog és nem is az élet célja, hanem az egyetlen dolog ami minden élőnek önkéntelenül kijut mondhatni, hogy az egyetlen állandó az életben ami elég ironikus tekintve, hogy ez egyben az élet vége is, de hagyjuk is ezt a témát.

Azzal nem értek egyet, hogy csak azt lehet tudni amit te magad élsz át, gondoljunk csak bele pont az a lényege tapasztalatnak, hogy átadható, hiszen mi is a tapasztalat, ha nem döntésekből származó konklúzió, hívhatjuk őket hibáknak, de lehetnek jó döntések is, mindenesetre egy elvont példa: tudom, hogy sósavat inni nem jó (Régen voltak akik ittak az emésztés segítéséhez,de aztán áttértek tablettára, mert közben itt is volt tapasztalat csere, például lemarta a fogzománcot.), éppen ezen okból kifolyólag tiltották meg a szüleid és óvtak téged amíg ezt te magad is beláttad.
Biztosan volt valaki aki kipróbálta, de az ő tudását felhasználva nekem már nem kell megtapasztalnom az esetleg kockázatokat és mellékhatásokat.

Úgy gondolom, hogy mint emberek hatalmas út áll még előttünk, hogy egyenlőként tudjunk beszélni ugyanazon dolgokról több különböző nézőpontból, de ennek alapja kell, hogy legyen az őszinteség, hiszen, hogy érthetnéd mit mond a másik, ha nem tudod mi belőle a "valós", amit úgy is gondol.

Nem tudom mit értesz valóság alatt, de, ha csak kicsit is hiszel az emberi test érzékelőképességeiben teszem azt látás, tapintás, hallás, és a többi, akkor nyilván tudod, hogy ebből a bizonyos valóságból igencsak keveset vagyunk képesek egyáltalán érzékelni nem, hogy megérteni.
Ami ezeken túlmutat azt maximum elképzelni tudjuk, de azokat is csak bizonyos határokig.

Számomra a valóság az, hogy fogalmam sincs mi az a valóság vagy, hogy hogyan lehetne definiálni már, ha lehet, de jelenleg eléggé biztos vagyok benne, hogy mindenki másképpen képzeli el.


És, hogy belekontárkodjak a demográfiai adatok azt is kimutatták, hogy minél idősebb egy civilizáció annál kevesebb és annál öregebb tagja van.

A halálozásra visszatérve, nos ezt felfoghatjuk a természet bosszújának vagy szelekciónak, elvégre mondjuk 500 éve ki tudta mi az a HIV vagy mi az, hogy rák vagy madárinfluenza ezeket a betegségeket mind a Földön élő élőlények termelték ki és mivel nekem úgy tűnik, hogy egyre több van így betegségből is egyre több lesz, illetve az ember olyan helyekre is eljut ami nem a természetes élőközege, ahol bizony vannak a szervezetének ismeretlen dolgok (vagy hívhatnám génkészletnek is), jó példa erre az új világ felfedezése valamint a szifilisz és nátha cseréje.
(Erre majd Saphira mond valami okosat, ebben a témakörben többet tud nálam ez számomra egészen biztos.)
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
Stance
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2122



« Válasz #1540 Dátum: 11 okt 18, 15:10:05 »

Ma este egyedül buszoztam, sétáltam haza és volt időm átgondolni a dolgokat.

Egy MMORPG-ben ha valaki elárulja neked, hogy hol tudsz ezt meg azt szerezned, vagy mit kell csinálnod, hogy jobb legyél, attól te nem fogsz kapni 250 tapasztalat pontot és nem fogsz szintet ugrani. A tapasztalat nem átadható, maximum megosztható. Az is csak szavakban, érzése nem az. Az érzés pedig a valóság, a gondolataink pedig nem mi vagyunk, az az egónkból fakad. Attól, hogy én most elmondtam neked, hogy a gondolataink nem mi vagyunk, attól te nem lettél "öregebb", tapasztaltabb, mivel nem tapasztaltad még meg, nem élted át. (Persze nem tudhatom, csak példálóztam.) De amúgy az jön le, hogy ti el akarjátok hitetni velem, hogy jó irányba tart az emberiség. A tudomány csak egy szerződés az ördöggel. Mint ahogy említettem, kihal tőle a bolygó. Tudjuk, hogy a benzinnel működő járművek kipusztítják a természetet. (És itt a környezetszennyezésről még lehetne papolni órákat.) Még háborúzunk is az olajért. Majd csak akkor fogunk tanulni belőle, ha már megtapasztaltuk, hogy valójában mit is tettünk. Mert ilyen az ember, de akkor már késő lesz. A történelemből mit sem tanultunk, milliószámra készülnek fantom terroristák miatt a tankok, lézerágyúk, ebbe van a legtöbb pénz pl Amerikába. Jézus ma nem élne 25 évet sem az emberiség romlottsága végett. Szóval Saphira, mivel vagyunk előrébb, mint a gyagyogó emberek? Elhitették velünk, hogy az intelligencia azt jelenti, hogy abból diplomázol vagy érettségizel, hogy az XY költő mit gondolt a verse megírása közben. Egyszerűen nevetséges még leírni is. Egy (vagy több) idióta kijelentette, hogy Petőfi Sándor mit gondolt a Füstbe ment terv első versszak sorai megírása közben, aztán te ebből leérettségizel. A tanárok ezt leadják, te meg elhiszed. Agy mosott a tanár, zombi leszel te is. A hazugságot faljuk, mintha kötelező volna. Általánosba kijelentette az osztályfőnököm, egyben magyar történelem tanárom, hogy Magyarország történelmére nem lehetünk büszkébbek, mint Szlovákia az övére, mert jöttek a törökök oszt ennyi a történelmünk. Natürlich...
Naplózva



Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #1541 Dátum: 11 okt 18, 16:40:19 »

Nem értem, hogy miért kell a halált negatív dologként beállítani.

Senki nem állította be negatív dologként.


Sokan félreértelmeznek. Attól, hogy én nagy bölcsességeket írok, leírom az 'etalonom' az közel sem jelenti azt, hogy aszerint élek. Igen, minden emberben ott van az ember, viszont én sem látom mindenkiben. Csak hogy tisztázzuk, nem akarok; akartam álszenteskedni. Plusz én sem radíroztam még le a lapomat. Azt írom, amit tapasztalok, avagy amit tudok, mert csak azt lehet tudni amit átélsz, mást aztán nem, ezért nem szeretem a tudományokat.

Sajnálom, ha bármely szavadat is félreértettem. Talán írj még egy-két dolgot a világnézetedről, hátha úgy könnyebben megismerhetjük és megérthetjük nézeteidet a világról.
Az ember mindenkiben ott van, mert mind emberek vagyunk. Biológiailag vagyunk emberek. Azért ne feledd el, hogy minden kutyában is ott van a kutya, legyen az egy tengerimalac-utánzat csivava, vagy egy megvadult rottweiler. Az, hogy ezt a megfoghatatlan "emberséget" önkényesen egy jó tulajdonsággá magasztaljuk, abszurd, főképp, ha figyelembe vesszük, hogy ez inkább faji, mintsem lelki fogalom.

A valóság pedig nem relatív fogalom. Mármint A Valóság.

Elgondolkodtató mi a valóság, s nem is oly biztos, hogy nem relatív.

Vess Magyarország demográfiájára egy pillantást.

Mit nézzen rajta? Magyarország példája elég rossz ellenérv a folyamatosan gyarapodó emberiség ellen, mert szám szerinti ismereteink vannak arról, hogy az elmúlt 30-40 évben megduplázódott az emberiség száma.
Magyarországon és az összes többi európai országban más folyamatok zajlottak le, de ennek semmi köze nem volt a vitatott dolgokhoz. Az öreg kontinensre jellemző elöregedési hullám még az első világháborúban gyökerezik.

De mindegy, hagyjuk, aki folyton csak számon kér, az így járt. [...] érezni és tapasztalni kell. Van, amit nem lehet szavakkal.
Most én kérdeznék a "be tudod bizonyítani?" kategóriába tartozó emberektől. Hogy van az, hogy a tudományunkkal kiírtjuk a bolygónkat? Ha évről évre fejlődik az orvostudomány, akkor miért hal meg egyre több ember betegségekbe?

Sajnálom, hogy én csak folyton számon kérek. Meg azt is, hogy nem tapasztaltam eddig eleget.

Hogy van az, hogy a tudománnyal kiírtjuk a bolygónkat? A háborúban a kard vagy bármely fegyver elég jó szolgálatot tehet. Megmentheti az életedet, segíthet, hogy megvédd a számodra fontosat. Ugyanakkor a történelem folyamán hány ártatlan embert, gyerekeket, nőket vagy időseket hánytak kardélre? Mi okból? Uralkodási- és hatalomvágyból, pénzért, bosszúból, szórakozásból. Szerintem egyértelmű, hogy minderről nem a kard tehetett. A kard csak egy fegyver volt az ember kezében, amelyet különböző célokra használhatott. Éppen így, a tudomány is csak egy fegyver - már csak az emberen múlik mire használja.
Ilyen esetekben mindig figyelembe kell venned, hogy egy élettelen eszközt nem tekinthetsz hibásnak. Hibás csak az lehet, aki döntéseket megfontoltan képes hozni. Ez esetben az ember. A bolygónkat tehát nem a tudomány teszi tönkre, hanem az emberből kiirthatatlan hatalomvágy.

Az orvostudomány fejlődése megint más helyzet. Nem tudom milyen ismereteid vannak erről, de nem hiszem, hogy egyre több ember halna meg betegségekben. Gondolom előtted sem ismeretlenek a nagy középkori pestisjárványok, amelyben Európa fele elpusztult. Vagy biztos hallottál már az 1918-as spanyolnátháról, amely 40-90 millió ember halálával járt, azaz többen lelték halálukat emiatt, mint a 4 éves háború alatt összesen. Pár évtizeddel-évszázaddal ezelőtt a 35-40 éves átlagéletkor is azt jelentette, hogy az újszülöttek fele (olykor annál is több) iskoláskora előtt meghalt.
Nem hiszem, hogy mostanában hallanál ilyenekről.

Emellett természetesen meg kell említeni, hogy e betegségek visszaszorulásának oka nem teljesen az orvostudomány fejlődése, hanem az életkörülmények és a higiéniás viszonyok megváltozása volt. Az orvostudomány egy jellemzője - talán hibája is -, hogy nem a betegségek megelőzése, hanem azok kezelése fejlődött. Hajdan sokan meghaltak tüdőgyulladásban, amelyet már nehezen tudunk elképzelni.

Na de, hogy a kérdésedre is válaszoljak: valóban folyamatosan nő a nyugati civilizáció lakossága között a rák, a szív- és érrendszeri megbetegedések, az alzheimer-kór és egyéb demenciás betegségek száma. Ezek legtöbbje azonban visszavezethető a civilizált világban elterjedt étkezési és mozgási szokásokra. A túl sok szénhidrát fogyasztása és a mozgásszegény életmód vezet ide. Az orvostudomány nem bábáskodhat minden ember felett, hogy tolja ki a seggét a házból és néha sétáljon 10 méternél többet.

De amúgy az jön le, hogy ti el akarjátok hitetni velem, hogy jó irányba tart az emberiség. A tudomány csak egy szerződés az ördöggel.

Én biztos, hogy nem akarok veled elhitetni semmit. Főleg, hogy számomra nem léteznek irányok, így értelemszerűen jó és rossz út sem. Csak az létezik, ahol most járunk, s meghatározhatatlan, illetve rendkívül elfogult annak minősége.
A tudomány meg nem egy szerződés, főleg nem az ördöggel. Mint már mondtam, a tudomány egy eszköz, az ördög pedig legfeljebb az emberiség lehet.

Mint ahogy említettem, kihal tőle a bolygó. Tudjuk, hogy a benzinnel működő járművek kipusztítják a természetet. (És itt a környezetszennyezésről még lehetne papolni órákat.) Még háborúzunk is az olajért. Majd csak akkor fogunk tanulni belőle, ha már megtapasztaltuk, hogy valójában mit is tettünk. Mert ilyen az ember, de akkor már késő lesz. A történelemből mit sem tanultunk, milliószámra készülnek fantom terroristák miatt a tankok, lézerágyúk, ebbe van a legtöbb pénz pl Amerikába. Jézus ma nem élne 25 évet sem az emberiség romlottsága végett.

Hacsak nem robbantjuk apró porfelhővé az egész Földet, akkor kétlem, hogy kihalna. A pusztulás és a születés egy nagyon vékony határon táncol, s olykor egymásból következik a kettő.
Egyébként mindennek van egy útja, amelyet végigjár. De mindenképp végigmegy rajta, annyi különbséggel, hogy hamarabb vagy később éri el a végállomást.
Amúgy észrevetted, hogy most arról írsz, hogy készüljünk fel a jövőre? Előbb pont ezt szóltad le, s hirdetted, hogy csak a jelenre kell gondolni. Na látod, az emberiség is csak a jelenre gondol.

Idézet
Szóval Saphira, mivel vagyunk előrébb, mint a gyagyogó emberek?

Okosabbak vagyunk. Én ezt mondtam. Egy szóval sem említettem, hogy előrébb lennénk. Nincs hová elérőbb lépni, mert eldönthetetlen mi jelenti azt, hogy "előre". A világegyetem léptékében számolva tízezer éve ugyanott toporgunk.

Idézet
Elhitették velünk, hogy az intelligencia azt jelenti, hogy abból diplomázol vagy érettségizel, hogy az XY költő mit gondolt a verse megírása közben.

Velem nem hitettek el ilyet.

Idézet
Egyszerűen nevetséges még leírni is. Egy (vagy több) idióta kijelentette, hogy Petőfi Sándor mit gondolt a Füstbe ment terv első versszak sorai megírása közben, aztán te ebből leérettségizel. A tanárok ezt leadják, te meg elhiszed. Agy mosott a tanár, zombi leszel te is. A hazugságot faljuk, mintha kötelező volna. Általánosba kijelentette az osztályfőnököm, egyben magyar történelem tanárom, hogy Magyarország történelmére nem lehetünk büszkébbek, mint Szlovákia az övére, mert jöttek a törökök oszt ennyi a történelmünk. Natürlich...

Már egyszer iskola topicban leírtam mit gondolok az irodalom tanításról, és hidd el, nekem sem volt róla jó véleményem. Mindemellett az irodalmat nem tekintem tudománynak, tehát a példád elég rossz.

Az osztályfőnököd meg azt mond amit akar. Egy város, egy ország, egy nép történelméből nem mondhatjuk meg, mennyire "lehetünk" rá büszkék. Erre nincs etalon. Ahogy mindenki máshogy szeret, máshogy gondolkodik vagy utál, úgy más-más büszkeséget érez. És ezt a büszkeséget nem tagadhatjuk meg senkitől, legyen az szlovák vagy magyar. Valaki arra büszke, hogy 300 éven keresztül Kelet-Közép-Európa legerősebb országa voltunk, valaki arra, hogy képesek voltunk fennmaradni az oly sok hányattatás során, valaki meg egyáltalán nem büszke semmire. Ez híven árulkodik az ember lelkéről, gondolatairól. Az ilyen személyt ezáltal ítéld meg, de ne ítéld el - felesleges.
Naplózva

Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #1542 Dátum: 11 okt 18, 20:05:37 »

Az orvostudomány fejlődése megint más helyzet. Nem tudom milyen ismereteid vannak erről, de nem hiszem, hogy egyre több ember halna meg betegségekben. Gondolom előtted sem ismeretlenek a nagy középkori pestisjárványok, amelyben Európa fele elpusztult. Vagy biztos hallottál már az 1918-as spanyolnátháról, amely 40-90 millió ember halálával járt, azaz többen lelték halálukat emiatt, mint a 4 éves háború alatt összesen. Pár évtizeddel-évszázaddal ezelőtt a 35-40 éves átlagéletkor is azt jelentette, hogy az újszülöttek fele (olykor annál is több) iskoláskora előtt meghalt.
Nem hiszem, hogy mostanában hallanál ilyenekről.

Először is jó olvasni, hogy van azért aki nem hiszi azt, hogy a középkori 35 éves átlagéletkor azt jelenti, hogy az emberek többsége 35 évesen vagy akörül halt meg. Ezt csak azért emelem ki, mert sokan tényleg ezt hiszik. Innen nem vádolok ezzel senkit, nem is volt itt ez eddig, de a középkorral kapcsolatos vitákban ez az érv rendre visszatér. Igazából akkoriban is meglehetősen sokáig is elélhettek az emberek, csak a gyermekhalandóság volt sokkal nagyobb.

Ami a lényeget illeti, ma szerintem sok betegség azért terjed el, mert az orvostudomány fejlődése miatt ezeknek a betegségeknek van ideje kibontakozni. Arra gondolok, hogy például aki beteges hajlamú volt, azt régen elvitte a ma már simán gyógyítható TBC, most meg más betegségeknek is van ideje kialakulni náluk.

Idézet
Senki nem állította be negatív dologként.

Elég nagy hülyeség is lenne. Elkerülhetetlen, ezért valamennyire el kell fogadni a halál gondolatát, hiszen semmit nem lehet tenni ellene, ezért a legnagyobb rosszként beállítani hiba lenne. Valar morghulis.

Idézet
Főleg, hogy számomra nem léteznek irányok, így értelemszerűen jó és rossz út sem.

Ebben nem értünk egyet. Számomra léteznek irányok, mint ahogy létezik önálló Jó és Rossz is, mint egyfajta entitás. (Isten és Sátán, ha úgy tetszik.) És én is úgy gondolom, hogy az emberiség jelenleg a rossz úton jár. Csak nem a tudomány miatt, hanem a birkaság, a fogyasztói társadalom jólét-kultusza, és az anti-spirituális, materialista világkép terjedése miatt. (A tudományt előszeretettel kötik az utóbbihoz, de ez nagyon nem igaz. Van alapja ugyan, de azért ez nagyon nagyon erős túlzás, sokat emlegettük már, hogy mennyi hívő tudós volt.)

Idézet
Egy város, egy ország, egy nép történelméből nem mondhatjuk meg, mennyire "lehetünk" rá büszkék. Erre nincs etalon.

Ezzel sem egészen értek egyet. Abban igazad van, hogy mindenki arra büszke amire akar, ez természetesen így van. De ettől függetlenül, szerintem kellő alapossággal felállítható egyfajta etalon, erre azonban most nem vállalkozom. Lényegében olyanokra kell gondolni, hogy büszkébbek lehetnek azok akiknek az ősei hódítottak, mint akik szolgáltak (mint ahogy "jobb" az a farkas, aki falkavezérré válik, mint az amelyiket legyőzött) Vagy, hogy ne csak ilyen militarista dolgok legyenek, nagyobb az a nép, aki olyasmiket adott a világnak, ami az egész emberiségnek hasznára válik (vö: C vitamin), mint az olyan nép, aki csak lapított a hegyek között, és az egyetlen vágya az volt, hogy senki se vegye észre őket.
Naplózva
Stance
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2122



« Válasz #1543 Dátum: 11 okt 27, 23:27:56 »

No, egy új témát dobnék fel, nagyon kíváncsi lennék a véleményetekre.
Mikor sétálok hazafelé a munkából (ott nagyon tiszta az ég, nincs szmog) az eget szoktam kémlelni, mert olyan hihetetlen látvány tárul elém néha, hogy a 17 év alatt egyszer sem tapasztaltam még olyat. Tudtam, hogy ez nem természetes. Azt hittem először, hogy kondenzcsíkokat látok, vagy furcsa felhőket, biztos ti is tapasztalhattatok ILYENEKET, csak én néha több, mint tíz csíkot látok különböző árnyalatokban egy időben... nem hittem, hogy ilyen mély tartalom rejtőzhet ezekben, azt hittem jelentéktelen dolgok...
Még csak másfél részt néztem meg az adásból, még nem vagyok felkészülve rá, aludni akarok mert holnap meló:
1. rész http://www.youtube.com/watch?v=TYwD_hvt5Io&feature=player_embedded
2. rész http://www.youtube.com/watch?v=Bma4ZJY4mvM&feature=relmfu
3. rész http://www.youtube.com/watch?v=rAD00cvDnGo&feature=relmfu
4. rész http://www.youtube.com/watch?v=ztsRAYcNTj0&feature=relmfu
5. rész http://www.youtube.com/watch?v=Y0uKJTXECeI&feature=relmfu
Öveket bekötni...
Naplózva



Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #1544 Dátum: 11 okt 28, 13:18:09 »

Minek írok én hosszú hszeket, ha senki se reagál rájuk. :/

Nah mindegy, Stance te meg szívjál kevesebbet, akkor nem látsz furcsa dolgokat se égen, se földön, se sehol. xD
Naplózva
Oldalak: 1 ... 101 102 [103] 104 105 ... 204
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!