24 okt 07, 04:16:41 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 100 101 [102] 103 104 ... 204
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vita topic (kulturáltan vili?)  (Megtekintve 472407 alkalommal)
0 Felhasználó és 4 vendég van a témában
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #1515 Dátum: 11 aug 24, 16:47:52 »

Szafi! Nem sokáig unatkozol már, vár téged a suliiii Nyelvesít Nyelvesít Ott majd szórakoztatnak. Nyelvesít


Idézet
Szóval hülyeségnek gondolod.

Nem tartom annak

Idézet
Nekem meg az agresszió akkor is a fejletlenséget, a civilizálatlanságot és az őskőkorszakot idézi.

Ezt viszont igen. Nyelvesít
 Jó, ez is egy szempont és nem alaptalan, de ha a "szeretet vallása" sem írtotta ki az agressziót, akkor más se fogja, se tudomány, se semmi. Szóval örök emberi vonás marad nekem. Persze emiatt lehet valójában nem is fejlődtünk, csak hatékonyabb módon vagyunk ma barbár ősemberek mint régen. (Atombomba, ugye) De nekem valószínűbb, hogy egy megszüntethetetlen dologról van szó, és ez alapján nem húzom le a rolót az emberiségnek, inkább elfogadom és együtt élek vele. Mosolyog Amíg valami agresszív barom agyon nem csap.

Idézet
Szerintem léteznek olyanok, amelyek nem illeszthetők ebbe bele, s megismerésükhöz valami újat kell találnunk.

Hé, itt meg már mintha majdnem egyet is értenénk. Csak azokat a dolgokat amiket ebbe nem illeszthetünk bele, én metafizikainak tekintem. És tudományosan nem megismerhetőnek.

Most hirtelen ennyi, ez a hszed elgondolkoztatott... mintha teljesen félreértettelek volna eddig. Azok kapcsán, amiket a leálló szívről és agyról írtál, kissé másként látom az eddigi írásaidat. De ennek utána kell járnom, csak nem most mert mindjárt itt a 6 óra, és akkor kell elmennem. ikszdé (MSN-ről is mindig akkor kellett elhúznom, ha még emlékszel. )
 De talán te is félre értettél engem. Asszem kénytelen leszek holnapra az egészet újra elolvasni, és ennek utána járni.  Gondolkozik

Idézet
Fő boss, mi?
Legalább egy időre kisajátítottuk a témát a sokoldalas hozzászólásainkkal.

Igenigenigen ikszdé

Idézet
Én sem azért szeretem a biológiát, hogy istent játsszak vele, hanem mert általa próbálom megérteni az Istent. 

Mindenki csak ezt keres, csak a saját útján. A halálunk előtt meg kéne majd beszélni, hogy mire jutottunk. Nevet Vagy utána? Úgyis felhőkön ülve fogunk unatkozni, ha mégis a keresztényeknek van igaza. Vagy gyújtós lesz belőlünk, odalent a pokolban. Bár ez után a nyár utána azt simán bírni fogom, van vagy 40 fok nálunk most is.
« Utoljára szerkesztve: 11 aug 24, 16:59:02 írta Aes Sedai » Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #1516 Dátum: 11 aug 24, 20:02:27 »

Jó, ez is egy szempont és nem alaptalan, de ha a "szeretet vallása" sem írtotta ki az agressziót, akkor más se fogja, se tudomány, se semmi. Szóval örök emberi vonás marad nekem.

A szeretet vallása egyébként sokat tett ezért. A bibliai tanítások jelentős mértékben megszabják még a mai európai és amerikai emberek gondolkodását is. Mindenképpen hozzájárult, hogy azért egy viszonylag agresszivitás nélküli társadalomban éljünk.
Ugyanekkor nem a vallás a lényeg: ha megnézed minden fejlettebb népcsoport általában erőszakmentesebb, mint a fejletlenebbek.
Egyébként te mit értesz agresszió alatt? Tudom, ez egy definiált kifejezés, de kíváncsi vagyok a te véleményedre.

Hé, itt meg már mintha majdnem egyet is értenénk. Csak azokat a dolgokat amiket ebbe nem illeszthetünk bele, én metafizikainak tekintem. És tudományosan nem megismerhetőnek.

Most hirtelen ennyi, ez a hszed elgondolkoztatott... mintha teljesen félreértettelek volna eddig. Azok kapcsán, amiket a leálló szívről és agyról írtál, kissé másként látom az eddigi írásaidat. De ennek utána kell járnom, csak nem most mert mindjárt itt a 6 óra, és akkor kell elmennem. ikszdé (MSN-ről is mindig akkor kellett elhúznom, ha még emlékszel. )
 De talán te is félre értettél engem. Asszem kénytelen leszek holnapra az egészet újra elolvasni, és ennek utána járni.  Gondolkozik

Elolvasni az egészet? Hát, sok sikert. Nem lesz pár perc.
Egyébként nekem sokszor eszembe jutott, hogy az egész vita egymás szavainak félreértelmezéséből adódik. De már nem tudtam érthetőbben magyarázni, mert a hozzászólásaim lesüllyedtek volna valami óvodás demagóg szintre. Egyébként sem olyan könnyű megfogalmazni az ez irányú gondolatokat.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------



Masszázsi:


Idézet
Saphira: ,,Miért, ki vagy? Alexander mágus az Asztro Showból? Igazából nem értem, hogy jött ez az egész a hozzászólásomhoz.''
Nem fogom idézni miket írtál, és mivel nem ismersz (nem is baj, aki mások piszkálásában leli örömét ha esetleg unatkozik az nem az én stílusom de hidd el tudnék én is olyanokat mondani hogy csak na.) fogalmad sincs arról igazak-e vagy sem. Leírtam például azt hogy öt perc alatt megvolt. Te honnan tudod hogy nem és hogy hazudok-e vagy sem? [/size][/color]

Abban igazad van, hogy nem ismerlek. Ebből viszont miért következik az, hogy nem volt igazam?
Annyit mondtam, hogy ilyen rajzot nem lehet öt perc alatt elkészíteni és az álmokra nem lehet ilyen szinten emlékezni. Ehhez nem kell ismeretség, hogy rájöjjön az ember.

Honnan tudom, hogy hazudsz-e? Onnan, hogy én is rajzolok. Elég régóta és elég gyakran. Tudom, hogy mekkora méretű és minőségű rajzhoz mennyi idő kell.
Annyi bizonyos, hogy ez a kép nem öt perc alatt készült. Nagyjából láttam a többi rajzodat és be tudom lőni milyen szinten vagy. Azt hiszem a bal sarokban lévő BB feliratra csak elment három perc. Ha te ezt továbbra is tagadod, akkor nagyon nagy időzavarban vagy.
Öt perc nem sok, hidd el. Az még a halálra sem elég.

Rengeteg ismerősöm előtt rajzolok és elmondják hogy ennyi idő alatt megvan egy ilyen beütésű rajz, ez részbe lenézés is

Miért lenézés? Inkább örülj, hogy nem nézem egy öt perces firkának a rajzod. Az öt perc alatt kész művek általában rosszabbak minőségűek. Ha azt mondom, hogy nem öt perc alatt készült, akkor tulajdonképpen csak azt fejezem ki, hogy minőségileg jobb egy olyan rajznál.
Nem érdekel mennyi ismerősöd van, aki ezt állítja. Majd ha felveszed videóra, ahogy elkészítesz egy hasonló rajzot öt perc alatt, akkor elhiszem.

Idézet
A másik, én soha nem itéltem el senkit itt a fórumon, nem értem minek hozzátok fel noemimivel hogy másokat nem ismerek, és? Mondok nekik ilyeneket? Nem... Érdekes ha valamit mondtok meg kell értenem meg van mire válaszolnotok holott amikor én akkor nem, pedig kis ész kéne és felfogjátok... De már kezdem unni.

Először is, te hozakodtál fel azzal, hogy nem ismerlek. Noe hozzászólásában nem az ismeretség volt a legfőbb momentum, az tulajdonképpen a te hozzászólásodra érkezett válasz volt. Szóval gyakorold az értőolvasást és ne támadj olyanokkal, amiket eredetileg te róttál fel nekünk.
Igen, ha valamit mondunk, azt meg kell értened. Ha te mondasz valamit, mi is megértjük, csak nem biztos, hogy elfogadjuk, ahogy neked sem kell elfogadnod a mi véleményünket.

Kis ész? Te támadsz minket az ésszel? Oh.

Idézet
Az ég világon senki nem kérte hogy ezt kérd, nem értem hogy jutott eszedbe...
De én nem veszekedem tovább mert megint engem fognak ki mindenért. Szóval itt abbahagytam, ezek után azt mondtok amit akartok. Nem akarok megint bajt belőle mert már volt ilyen.'

Senki nem kérte, hogy ezt kérjem? Várj. Igazad van, tényleg nem értem a hozzászólásaidat. Vajon miért?

Értem, úgy tekintesz magadra, mint a szegény áldozati bárányra, akit mindenki üldöz. Sokan így vannak ezzel. Valahogy így fontosabbnak hiszik magukat.
Ettől függetlenül nem hiszem, hogy bármikor is bajod származott volna egy vitából, annak ellenére, hogy igazad volt. A múltkori írásmegvonásodat sem emiatt kaptad, hanem a folyamatos értelmetlen irományaid miatt.

Hidd el, alattam jobban rezgett (talán rezeg most is) a léc, amikor írni kezdtem fórumra - bár én ezt nem bánom. Ugyanakkor valahogy mindig olyan érzésem van, hogy bárhová megyek, követ egy moderátor. Paranoia?

Idézet
nem is baj, aki mások piszkálásában leli örömét ha esetleg unatkozik az nem az én stílusom de hidd el tudnék én is olyanokat mondani hogy csak na

Ez tetszett a legjobban.
Mások is mondtak már emiatt gyerekesnek, de engem nem érdekel. Egyszerűen nem tudok azonosulni a ti semmitmondó témáitokkal duma topicban, vagy akárhol. Ha normális - engem is érdeklő - beszélgetés folyik valahol, akkor én is oltogatás nélkül beszállok. De amikor csak azokat a dedós, bolhából elefánttá nagyított témákat látom, egyszerűen jól esik beszólni.
Ez abból is ered, hogy a való életben is hasonlóan állok: egyszerűen már idegesít az emberek kisstílűsége, az istenverte gyerekes problémáik folyamatos felhozatala. Beszéljék meg másokkal, olyanokkal, akiket érdekel, de engem hagyjanak békén vele.

Valahogy soha nem tudtam a korosztályommal - pár kivétel nélkül - azonosulni, mert folynak belőlük a tipikus tizenéves problémák. Engem meg teljesen mások foglalkoztatnak.

Neked meg nem ebbe kéne beleütnöd az orrod. Így viselkedem, majd ha a moderátorok megelégelik, kitiltanak és virulhat a fejed.
Te meg folyamatosan idióta és gyerekes hozzászólásokkal bombázod a duma topicot. Na látod, kvittek vagyunk.

Idézet
és az hogy szerinted nem tudom megjegyezni az álmaimat amit le írtam megint csak indokolatlan vélemény volt

Nem, nem volt indokolatlan. Az, hogy ébredés után egy ilyen komplett versre emlékezzen valaki, egyszerűen lehetetlen. Az álom alvás közben csak átfut az agyon, mintha a valóságban lennél - csak sokkal elvontabb, homályosabb. Már pedig nem hiszem, hogy egyszeri hallás után ezt felmondod - még a valóságban sem.

Ráadásul az álom nem épül be a hosszú távú memóriába. Mivel nem valós eseményekről van szó, az agy a további élethez szükségtelennek tartja - ezért tulajdonképpen törli a memóriából. Nem kell ahhoz tudósnak lennem - és még ismernem sem kell téged- hogy megmondjam, ilyen álomra nem emlékezhetsz, hacsak nem vagy valami földönkívüli, savant-szindrómás, vagy tényleg Alexander mágus az Asztro-Showból.

Egyszerűen csak meg akartad mutatni a világnak a verseidet, de kezdetben nem akartad bevallani, hogy te írtad, hogyha valakinek nem tetszik, nehogy leszólja. Erre jó kifogás volt az álmos dolog. A rajz szintén ugyanez. Sokan használják ezt az "öt perc alatt kész lettem" kifejezést, azért, hogy azt sugallják, még ennél is többre képesek.
Valld be, hogy így van.  
« Utoljára szerkesztve: 11 aug 24, 20:03:08 írta Saphira » Naplózva

WarriorOfLife
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1


« Válasz #1517 Dátum: 11 aug 24, 23:51:15 »

Hmm, nagyon régen láttam ezt a fórumot. Komolyan ezek miatt az eszmefuttatások miatt megérte újra beregisztrálnom.
Saphira, milyen tudományos vagy, kíváncsi vagyok tényleg ennyire értesz e a témához, vagy a wikipedia-ról másoltad be.
Akárhogyan, megérte végigolvasnom a hozzászólásod, mert tényleg sok információval lettem gazdagabb. Ebben a témában egyetértek veled.

Az agresszióra más személyekkel szemben azoknak az embereknek van szüksége, akik nem bírnak más úton dominánsak lenni. Ennek ellenére, azt kell mondjam, hogy én egyszerűen imádom azt az érzést, amikor elengedhetem magam és szabad utat adhatok az agressziómnak, erre is biztosan van 1 oldalas magyarázat a hormonokkal kapcsolatban, de nem az a lényeg! Az agressziót nem elnyomni kell, hanem kontrollálni, tudni mikor szabad kiengedni. Felesleges tagadni, a két nem közül a férfiak voltak a harcosok régen is, ez ösztönösen belénk van kódolva.. Elnyomni semmiképp sem szabad magunkban, csak tudni mikor engedjük ki!

Isten létével kapcsolatban bevallom, hogy egyáltalán nem hiszek semmiféle istenben. Azokat az embereket meg egyenesen lenézem akik szabadidejükben végig istenhez imádkoznak, hogy segítsen nekik/változtassa meg az életüket/adjon nekik valamit. Én abban hiszek, hogy mindenki képes megváltozni a saját erejéből.

üdv, "dEatHy" voltam
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #1518 Dátum: 11 aug 25, 11:43:46 »

Atyaég, Deathy! Rég láttalak erre, és úgy hittem nem is foglak többé.

Saphira, milyen tudományos vagy, kíváncsi vagyok tényleg ennyire értesz e a témához, vagy a wikipedia-ról másoltad be.

Nem tudom, hogy ezt bóknak, vagy sértésnek vegyem-e. Nem tudom, hány hozzászólásomat olvastad el, de ha mindegyikről ez a véleményed, talán felesleges is írnom. Ha senki nem találja többnek vagy érdekesebbnek, mint egy wikipedia cikket, akkor nem éri meg.

Szafi! Nem sokáig unatkozol már, vár téged a suliiii Nyelvesít Nyelvesít Ott majd szórakoztatnak. Nyelvesít

Erre elfelejtettem válaszolni.
Valójában nem csak ő vár engem, hanem én is őt. Legalább felszívódom innen megint egy évre, vagy talán végleg. Azért majd igyekezettek, hogy ne haljon meg teljesen ez a topic.
« Utoljára szerkesztve: 11 aug 25, 12:08:55 írta Saphira » Naplózva

Éjfél
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2089



« Válasz #1519 Dátum: 11 aug 25, 12:02:11 »

Idézetet írta: UchihaMasashi
..az már nem tudom mennyire számít a rajzolásba ha az elrontott halvány vonalakat szeded le a képedről radírral , így persze hogy több idő.
Egyébként ez mit jelent? Melyik bolygón nem számít a radirozás/javítás a rajzolás részéhez? A rajzolás nem csak az mikor vonalakat húzol.. hanem az egész alkotást jelenti amihez hozzátartozik mindenféle akkori és későbbi javítás is.
Remélem nem stopperral nézted hogy mennyi idő alatt húztad meg a javítgatás utáni végleges vonalakat..
Tényleg ez a dolog már túl van tárgyalva, és nem is akartam belefolyni. Itt lenne az ideje hogy kicsit megfontoltabban posztolj, mert az őszinteség rohamban szenvedő emberek képtelenek nem szóvá tenni ha valamilyen butaságot észlelnek.
Ezt gondold át..

Erről eszembe jutott egy általános iskolás nagyon jó barátom. Akkoriban ment a Sailor moon a tv-ben. Hozott be rajzokat a karakterekről, persze nem voltak kidolgozottak, hanem olyan vázlat szintűek mint az a rajz amiről itt szó volt ejtve. Egyszer átmentem hozzájuk és bevallotta hogy igazából hogy készíti a rajzot.. az A4-es géppapírok megfelelő megvilágítással és alátett minőségű képpel elég rendesen átlátszanak. Fogta és lemásolta a kinyomtatott rajzok körvonalait. Mindenkinek úgy állította be hogy ő rajzolta. Persze ez engem cseppet sem zavart, örültem hogy megosztotta velem ezt a dolgot és végül is megértettem hogy miért csinálja.. Az emberek megfelelni vágyása sokszor az ésszerűség/becsület fölött áll..
Végül is nekem mindegy hogy mi az igaz.. nem számít hogy mikor mondasz/mondtok igazat és mikor nem. Ha te azt állítod hogy öt perc alatt készítetted el a rajzot, én elfogadom és hiszek neked, még ha a józan eszem azt is diktálja hogy ez így nem egészen stimmel.
A többit majd eldönti a Te lelkiismereted.

Idézet
Pedig nem nehéz rájönni hogy magától, csak imádkozással semmihez nem fog hozzájutni, azaz semmi jóhoz.
Nos, lehet hogy nem fog csoda történni egy ember imája után.. de a saját lelki békéjéhez, megnyugvásához ezzel a cselekedettel hozzájárul.. ami nem kicsit jó dolog. Ezzel nem azt mondtam hogy hiszek, mert nem hiszek Istenben.. az Keresztény egyházban meg végképp nem..
Naplózva
Zer0
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2338



« Válasz #1520 Dátum: 11 aug 28, 19:12:22 »

Amindenit... Olyan feelingem van mint anno a "Ki nyerne..." topicban... Ott volt ilyen hangulat. Nos gondoltam belemászok én is a dologba.

Saphira: Valóban látszik a stílusváltásod, bár olyan dolgokat írsz nagyrészt amit sokan gondolnak, csak nem írnak le. Ezzel mondjuk nincs gond. Mindenki máshogy értékeli, ha belekötnek, bár szerintem nem fogsz új barátokat szerezni már itt, de kétlem, hogy ez a célod lenne. Én speciel örülnék is neki, ha "belekötnél" valamelyik rajzomba, mert akármilyen nyersen mondod, rávilágítasz a hibákra.

Az álmokhoz annyit, hogy lehetséges emlékezni, nekem is vannak visszatérő álmaim, így azok megmaradnak, de nekem inkább csak képek, mint társalgások.

Masashi: Szerintem benned több személyiség veszett el. Az egyik, ami a dumatopicban nagyban gyűjti a hszeket, a másik a rajztopicos, aki próbálja kisebb nagyobb túlzásokkal javítani a teljesítményét (Bár szerintem ha arról van szó hogy találjunk ki egy munkaidőt a képnek, akkor dolgozzuk ki rendesen, és mondjunk TÖBBET. Mert nem azon fognak csodálkozni, hogy gyorsan csináltad, hanem azon, hogy mennyire sok időt szántál rá.), a harmadik éned az ami gondolom vmi miatt annyira eltorzult, hogy úgy beszélsz a halálról, mint más a reggelizésről. Mondjuk én ezzel az éneddel szimpatizálok legkevésbé, mert szerintem nem fogod fel a súlyát annak, amiről miről írsz. (Nem sértésnek szántam, csak olvastam a verset, és ez a véleményem.)

Jah és van egy kis adag feltűnési vágyad, amit vagy csak a korod vagy a fórumba való beilleszkedési szándék hozott ki belőled. Majd elmúlik.


A hithez meg annyit, hogy lehet az nem segít, hogy elmond egy adag imát egy általá létezőnek hitt lénynek, de az biztosan pozitív, ha elhiszi, hogy vele jó történik. Ha rossz van, az meg csak egy próba. Egyszerű pozitív gondolkodás... Lehet, hogy milliókat nem lehet vele keresni, meg áloméletet sem, de én ismertem mélyen vallásos embert, és nem stresszelt a nap minden percében, hogy jajj mi lesz. Egyrészről irigylem, hogy képes így élni valaki, viszont tudom magamról, hogy én képtelen vagyok rá. Ez is, mint sok más dolog, egyénfüggő. El kell fogadni a másikban.

Egyébként én nem az isten, hanem inkább az emberi akarat központú hiteket érzem magamhoz közel.
« Utoljára szerkesztve: 11 aug 28, 19:20:19 írta Zer0 » Naplózva
Stance
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2122



« Válasz #1521 Dátum: 11 aug 28, 19:41:21 »

Hát én pedig azt mondom, hogy nem csak hinni kell Istenben és nem csak imákat kell felküldeni az égbe, hanem be kell invitálni a házadba.

Egy érdekes kérdést vetnék fel, hátha lesz, aki bővebben kifejtené álláspontját, remélem még belefér a szabályzatba: tételezzük fel, hogy kitörne kis hazánkban egy polgárháború. Mi történne szerintetek? Mi lenne a kimenetele? Hány áldozat lenne? Te mitévő lennél?
Naplózva



Ishida
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3704



« Válasz #1522 Dátum: 11 aug 28, 20:03:44 »

Kimenetele kiutasítás az Európai Unióból , áldozatok száma pedig a lakosság 15-20%-a legalább. Ez attól is függ , hogy az EU vagy a NATO mennyire szólnak közbe. Mitévő lennék? Van kapcsolatom bizonyos szinten a minisztériumban , így elég gyorsan elszállítanának. Szeretkezz , ne háborúzz! Én eszerint élek és eszerint szeretnék élni továbbra is. Nevet Persze vannak csaták az életben , amiket meg kell vívni , de egy polgárháború pont nem ebbe a kategóriába tartozik.
Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #1523 Dátum: 11 aug 29, 14:07:20 »

Polgárháború....

Hát ritka gusztustalan gondolat. Minden fajta háború közül az egyik legrosszabb. Sokkal véresebb, mint a hagyományos konfliktusok, és sosincs igazi győztese, csak vesztesei. A polgárháború, az a barátok háborúja, a szomszédok háborúja. Nem tudtok szerintem annál rosszabbat elképzelni, amikor a régi barátotok, a volt osztálytársatok, a szomszédaitok rúgják rátok az ajtót, lőnek agyon családostul, vágják a gyerekeitek fejét a falhoz. Olyan emberek, akikkel talán nap mint nap találkoztatok előtte. Mindezt pusztán azért, mert egy politikai konfliktusban egy másik oldalra álltak, vagy egyszerűen csak oda sodródtak. Már ha lehet egyáltalán oldalakról beszélni, hiszen az ilyen harcokban ezek folyamatosan változnak, mint ahogy igazából frontvonalak sincsenek. És még csak annyi (kétes) öröm sincs benne, hogy legalább az ellenséget lebombázhatjuk, hiszen itt az ellenség is a mi népünk. Minden egyes lelőtt ellenséges katona egyben saját veszteség is, hiszen ugyanahhoz a hazához tartozik.

Hogy mi lenne, ha ma kitörne Magyarországon egy polgárháború? Semmi, mert ki se törne. Nem hiszem, hogy a NATO akár csak pár hetet várna, előbb lebombáznának mindenkit. Utána meg jöhetnek a "békefenntartók", idegen katonai megszállás, bábkormány, és a nép, az ország teljes kifosztása. Örülnének neki nagyon. Talán ez is a céljuk.

És hogy lesz e ilyen a jövőben? Lesz. Minden jel arra utal. De csak akkor, amikor az egész világrend megroggyan, amikor az amerikai, francia, angol, stb. katonáknak már nem lesz érkezése ide jönni, mert otthon, náluk is pont ugyanez megy. A mai világrend már nem fenntartható (igazából sosem volt az), és egy idő után elhalálozik, akkor pedig igen véres dolgok jönnek. Nem mintha ezt nem lehetne megakadályozni. Meg lehetne, kellően drasztikus módszerekkel ugyan, de meg lehetne akadályozni, a szándékot azonban egyik vezetőnél se látszik, egyik országban sem. Helyette inkább börtönbe vetik azokat, akik rámutatnak az igazságra, akik felhívják a figyelmet a veszélyre. Nem akarnak odafigyelni ezekre, mert tudják, hogy a saját vesztükről hallanak tőlük. Behunyják a szemüket, és úgy tesznek, mintha minden rendben lenne. És ezzel ássák a saját sírjukat, a kérdés csak az, hogy a nyugati civilizációt is magukkal viszik e a pokolra. Tulajdonképpen ez az utolsó kérdés lesz az amiről a harcok szólni fognak, és ezért kell megvívni azokat, minden undor ellenére is. Nem nagyon lesz választása senkinek, nem nagyon lehet majd sehova se menekülni. Amit lehet tenni, az az, hogy megpróbálni megakadályozni, valamint felkészülni rá, ha eljön.

Hogy hány áldozat lenne, azt nem lehet megbecsülni, de jó sok az biztos.
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #1524 Dátum: 11 aug 29, 21:53:12 »

igen.. ezzel megtudtuk rólad hogy való világ fan vagy Mosolyog

Nem, csak két szót ismerek a Való Világból: Alekosz és Balázs. Így értelemszerűen én az NKW-n aest osztó, és ugrabugráló rókagyereken mulatók csoportjába tartozom.

Nincs jobb dolgotok mint tele spamelni a topicot?

Most, hogy mondod! Palacsintát kéne sütni, de nincs itthon szóda és már bezárt a CBA. Szomorú

Saphira! Mondanám azt, hogy jogos a kérdés, de ott kezdeném, hogy a fórumra járás mióta negatívum? Végül is mindenki magából indul ki.

A tv-nézés mióta negatívum? Mosolyog
Egyébként igen, mindenki magából indul ki, és mivel én tv-t is nézek, meg fórumra is járok (éves átlagot nézve elég ritkán), így én már nagyon agymosott lehetek.

Minden kritizálható. Mások az animét tartják gyerekesnek.
Én például már nem rajongok annyira az animékért, mint hajdan, s valószínűleg a Naruto és Fairy Tail befejezése után nem fogom egyik történetét sem követni. Ugyanakkor mindig nyitott leszek az animék iránt.

Sokan viszont nem azok: elítélik, mert szerintük gyerekes, mert nem látnak benne mást, csak hogy kiabáló emberkék véresre verik egymást. Ugyanakkor te is így vagy másokkal.

Persze az anime és a Való Világ nem teljesen összehasonlítható.  Egyesek nem értékelik és fogadják el a te anime szeretetedet, de te éppúgy nem fogadod el az övéket. Minden ember más, és mindenkinek más az ízlése. Ennyit kell megérteni. Ha valaki szereti nézni azt a szennyet, akkor nézze. Te attól még nem leszel több vagy kevesebb, felesleges vele törődnöd.

Emellett sokszor ez alapján nem is ítélhető meg egy ember: egyik doktorit végzett biológus ismerősöm szintén nézte. Az ember nem lesz butább vagy okosabb egy ilyen műsortól. Az ehhez hasonló műsorok nézése nem okozói, sokkal inkább eredményei az ember személyiségének.
Naplózva

Éjfél
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2089



« Válasz #1525 Dátum: 11 aug 30, 11:17:59 »

Igen, szobatársam is nézte folyamatosan a Való világot szóval láttam belőle részleteket, sokat mesélt is róla.. (nagyon is okos és érett személyiség) így egy idő után már a neveket is tudtam, legalábis azokét kapizsgálom akik a fináléban maradtak. Mindenesetre amiket elkaptam azok nevetséges jelenetek voltak. S elég sok szálló ige alakult ki már e a műsor nyomán.

Ez kell az embereknek, erre nagyon jól ráéreztek, pláne a legutóbbi VV esetében. Mert ha jól tudom ez egy kissé más volt a karakterek agresszivitását/hisztizését illetően. Nem ez volt a legeredményesebb? Volt valami adománygyűjtés is..

Mindenesetre nagyon naiv dolog abból megítélni az emberek intelligenciáját hogy milyen műsort néznek.

Naplózva
Loah
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1592


« Válasz #1526 Dátum: 11 okt 16, 18:23:11 »

Kötelező volt , de volt annyi probléma a megélhetéssel kapcsolatban , mint ma? Mosolyog
Történelem során képes volt együtt/egymás mellett élni a szóban forgó etnikum és a magyarok. Kizárólag hibás politikai nézetek miatt tartunk ott , ahol vagyunk most.
A közembernek azért nem volt gondja a megélhetéssel, mert volt munkahely, fizetőképesek voltak a főként állami vállalatok. A gond csak az, hogy ezeket durván 90%-ban hitelből tették. A Szovjetunióban kitaláltak valami egetrengető baromságot, akkor azonnal ugrani kellett - kitermelni az összes maradék nyersanyagot (lásd: bauxit, azóta pedig lásd: vörösiszap katasztrófa), teljesen új iparágakat kiépíteni, felesleges gyárakat alapítani, stb. Ezek mind hitelből valósultak meg, amiket még mindig fizetünk - pontosabban kellene, csak azóta kiderült, hogy a gyárak túlnyomó többsége veszteségesen működött több évtizeden keresztül, a nyereségeseket meg privatizálták.
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #1527 Dátum: 11 okt 16, 18:37:46 »

Saphira, gondolkozz józan ésszel. Miért is lenne bármi előre megírva? Mivel létezik szabad akarat csak is te állsz a sorsod felett.

Először magyarázd el mi az a józan ész. Valószínűleg V. Pál pápa is ezt mondhatta Galileinek, mikor tévtanok hirdetésével vádolta.
Akkor én kérdezek: miért ne lenne bármi előre megírva? Jelen pillanatban, hiszek a "sorsban", vagy legalábbis egy ehhez nagyon hasonló létezőben, amely irányítja az eseményeket. Mindezt biológiai és kvantumfizikai kísérletekre alapozom, amelyek egy kissé összezavarták a világképemet...

én azt mondom, hogy a boldogságot nem lehet a jövőre tervezni, mert akkor vagy igazán vak, mivel nem látod, hogy az utadon vagy boldog a jelenben, nem pedig attól leszel boldog, mert elérted a célod. Ugyanúgy a múlt képein nem lehet meglelni a valóságot, mert csak egy a valóság, az pedig a jelen érzése.

Ebben teljesen egyetértek veled. Mindenkinek észre kéne venni, hogy jövő és múlt nem létezik, csak a jelen az egyetlen lehetőséged a boldogságra. Ugyanakkor nem mindegy, hogyan élsz a jelenben. Nem hiába jelent meg az emberi gondolkodásban a jövőre való készülés: őszi gabona vetése, raktározás, hús füstölése, étel felhalmozása. Az emberi agy már képes volt felismerni, hogy ha mindent felélsz most, akkor később nem lesz mit enned.
A fenti is csak egy hasonló folyamat: élj a jelenben, légy boldog ma, és alapozd meg a jövődet, hogy a távoli jelenben is boldog maradhass.

És még valami: az emberi élet célja nem valami "kibontakozás", és dolgozni sem azért dolgozik az ember, jobbik esetben, hogy "kibontakozzon", bármit is jelentsen ez a szó. Hanem pl olyasmik miatt, hogy legyen mit ennie, meg eltarthassa a családját, stb.

Elég sok ember azért élt és halt, hogy "kibontakozzon". Ma is emlékezünk rájuk. Nagyon sok ember azért élt, hogy legyen mit ennie és eltarthassa a családját. Kik voltak ők? Az arctalan tömeg.
Elég hosszan lehetne vitatkozni arról, mi is az emberi lét célja. Egyáltalán mi magának az életnek a célja, ha van egyáltalán olyan.
Naplózva

Stance
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2122



« Válasz #1528 Dátum: 11 okt 16, 19:52:15 »

Akkor én kérdezek: miért ne lenne bármi előre megírva?

Ha meg lenne írva, hogy én most itt válaszoljak neked, akkor miért vagyok képes kikapcsolni a böngészőm a jelen pillanatban, vagy miért tudom kikapcsolni a gépem a hozzászólásom elküldése előtt? Mert létezik szabad akarat, ami azt hiszem az egyik legalapvetőbb cáfolata a sorsnak.
A valóság olyan, mint egy fehér lap. A fehér lapra mi mindenfélét ráfirkálunk, mint ahogy említetted például a biológia és a kvantum fizika. A tehenet mi tehénnek nevezzük, de ő nem nevezi magát sehogy. Csak akkor tudhatjuk meg mi a valóság, ha kiradírozzuk a lapra írt dolgokat.
Én alapból úgy hiszem, hogy a létünk értelme a megvilágosodás. Ezért vannak rossz tulajdonságaink is, ezért élünk át; kapunk pofonokat az élettől (amiket mi magunk okozunk) hogy tanuljunk belőlük, hisz negatív nélkül nincs értelme a pozitívnak, nincs értéke; tartalma. És mivel van szabad akarat, így sorstól függetlenül téged bárki lekéselhet az utcán, vagy épp ugyanúgy meghagyhatja az életed, ez tőled is és a támadótól is függ.
« Utoljára szerkesztve: 11 okt 16, 19:54:15 írta Stance » Naplózva



Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #1529 Dátum: 11 okt 16, 19:59:06 »

Idézet
És mit kell csinálni az ilyen emberekkel szerinted? Irtsuk ki őket?
Segítsük őket inkább. A te megoldásod, nem olyan humánus.

Úgy nézem az iróniát nem vetted észre a kérdésben.

Mintha a kommunizmus szele fújna ismét. Nevet

Az én esetemben nevezzük inkább szocializmusnak. A kommunizmussal sok mindenben egyetértek, de a materializmus számomra nem elfogadható. Gúnyoltak/gúnyolnak minket "zöld- meg "barna kommunistának" meg "ellenbaloldalinak" is, de számomra ez nem sértő.

Én leírtam, hogy könnyebb dolgom van és nekik nehezebb és nem tehetnek arról, hogy nehezebb. De attól nekik nem lesz jobb, hogy egy helyben akarnak maradni.

Értem én, hogy mit akartál elmondani, számomra csak az nem elfogadható, hogy te mindig akarásról beszélsz. Egyszerűen nekem az jön le a hozzászólásaidból, mintha úgy gondolnád, hogy az ember teljesen ura lehet az életének. Már pedig nem az. Sokan nem egy helyben akarnak maradni, egyszerűen nincs más választásuk. Példát is mondok: szegény család, az anya egyedül neveli a gyerekeit, viszont súlyos beteg lesz, ápolásra szorul. Ilyenkor a gyerek muszáj elmenni dolgozni, akár milyen szarul fizető munkát vállalni, pedig lehet, ha elmenne mondjuk egyetemre, akkor 5 év múlva jó diplomával jól fizető állása lehetne. Még sincs választása, egy helyben marad, hogy a te szavaiddal éljek. Itt sehol sincs akarat, kényszerűség van. Ez most persze szélsőségesebb példa volt, de rengeteg ilyen kényszerpálya lehet még.

Elég halvány a határvonal a két topic témája között. Ha most az a probléma, hogy túl magas a hangvétel és nem arról szól az egész, hogy "lefagyott a tököm amíg átértem az iskolába, ahol mellesleg nagyon csúnyán nézett rám mindenki ezért menjen mindenki a fenébe, és amúgy a zikszfaktorba' is kiesett a kedvencem, pedig 15 sms-t küldtem", akkor áttakarodhatunk végül is.. Mosolyog

A lefagyott genitáliákat, a csúnyán nézést, meg az xfucktort ezer oldalanként kitörlik a francba. xD Ezért érdemes átjönni a vitába, mert azt nem mostanában törlik, így megmarad az utókornak az értelmesebb téma.

A közembernek azért nem volt gondja a megélhetéssel, mert volt munkahely, fizetőképesek voltak a főként állami vállalatok. A gond csak az, hogy ezeket durván 90%-ban hitelből tették. A Szovjetunióban kitaláltak valami egetrengető baromságot, akkor azonnal ugrani kellett - kitermelni az összes maradék nyersanyagot (lásd: bauxit, azóta pedig lásd: vörösiszap katasztrófa), teljesen új iparágakat kiépíteni, felesleges gyárakat alapítani, stb. Ezek mind hitelből valósultak meg, amiket még mindig fizetünk - pontosabban kellene, csak azóta kiderült, hogy a gyárak túlnyomó többsége veszteségesen működött több évtizeden keresztül, a nyereségeseket meg privatizálták.

Na ez egy érdekes. Nézzük sorban:

A gond csak az, hogy ezeket durván 90%-ban hitelből tették.

Miért, ma miből? Vö.: IMF trollkodása, államadósság stb. Plusz megszorítások mostanában csak azért, hogy ezeknek visszaadjuk a pénzt, mert az mindennél fontosabb. (Elmélázom néha azon, hogy vajon az oly' félelmetes IMF-nek hány páncélos hadosztálya van, amiért ennyire tartunk tőle. De ez nem vág ide.)

A Szovjetunióban kitaláltak valami egetrengető baromságot, akkor azonnal ugrani kellett

Ma ha az EU-ban találnak ki valami eget rengető baromságot, akkor azért kell azonnal ugrani.

felesleges gyárakat alapítani

Mond ezt a felesleges gyárakban dolgozó több tízezer embernek, akinek megélhetést jelentett.

Ezek mind hitelből valósultak meg, amiket még mindig fizetünk

Lásd első pont.

csak azóta kiderült, hogy a gyárak túlnyomó többsége veszteségesen működött több évtizeden keresztül, a nyereségeseket meg privatizálták.

Privatizáltak ezek mindent, nyereségeset, veszteségeset, a lényeg csak az volt, hogy a külföldi felvásárlók bezárhassák, hogy a piacot megszerezhessék.


Szafi.

Idézet
Elég sok ember azért élt és halt, hogy "kibontakozzon". Ma is emlékezünk rájuk. Nagyon sok ember azért élt, hogy legyen mit ennie és eltarthassa a családját. Kik voltak ők? Az arctalan tömeg.

Igazad van. De! Egy valamit vegyél figyelembe. A "kibontakozott" (utálom ezt a szót) emberekre emlékszünk, mert ők beírták a nevüket a történelembe. A "toll" viszont, amivel ezt tették, az arctalan tömeg volt. A nagy emberek megtestesítő egy kornak, de egyedül semmire se mentek volna. Napóleonról ma nem beszélnénk, ha nem lett volna hadserege. A világ mindig is ilyen volt. Én pusztán a mai liberális ideológián álló világfelfogást utasítom el, ami mindenkinek azt ígéri, hogy "kibontakozhat", ahol mindenkinek egyéniségnek kell lennie, mindenkinek "meg kell valósítania önmagát" (ezt a szöveget de gyűlölöm), stb. Nem lehet mindenkiből Napóleon, még ha sokan úgy is tesznek, mintha lehetne. Jah, persze, csak hadsereg nélkül.
« Utoljára szerkesztve: 11 okt 16, 20:00:11 írta Aes Sedai » Naplózva
Oldalak: 1 ... 100 101 [102] 103 104 ... 204
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!