24 okt 07, 06:14:42 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 97 98 [99] 100 101 ... 204
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vita topic (kulturáltan vili?)  (Megtekintve 472458 alkalommal)
0 Felhasználó és 19 vendég van a témában
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #1470 Dátum: 11 aug 15, 16:00:31 »

Miért létezik az az állítás, hogy "Ép testben ép lélek"?!

Bogcsiika! Voltál te már valaha beteg? De nem náthára gondolok. Hanem úgy istenigazából. Összetört nyomorék, amikor úgy néz ki, lehet nem is tudnak helyretenni többé, és fogyatékosként kell leélned az életedet? Amikor a vakszerencsén múlik hogy van e annyira jó orvos az országban, aki meg tud gyógyítani. Ha voltál, akkor tudod mit jelent az "Ép testben ép lélek".
Én tudom, mert én megtapasztaltam ezt. Máshogy nem lehet megérteni, és kívánom neked, őszintén, hogy sose tudd meg milyen az.


Szerk.: uff ez egy kissé melodramatikus lett azért. ikszdé Bocsi, ilyen amikor reflexből írok. De az tény, hogy amikor ezek a dolgok történtek velem, hát nem igazán voltam magamnál agyilag. Lelki sérülés legalább annyira volt, mint testi. Akár a lélek tette, akár a dopeman. xDDD (Vagyis a dopamin, de ez kihagyhatatlan szarvicc volt xD)


Aes, majd mindjárt válaszolok, csak ahhoz idő kell. Nevet

Várom Nevet
« Utoljára szerkesztve: 11 aug 15, 16:34:45 írta Aes Sedai » Naplózva
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #1471 Dátum: 11 aug 15, 16:14:07 »

Engem alapból nem lehet megyógyítani, mégsincsenek lelki sebeim.
Bár lehet, hogy csak közönyös vagyok.
Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #1472 Dátum: 11 aug 15, 16:17:36 »

Gman, nem tudom ugyan, hogy mi a bajod, de ha így születtél, akkor az más a helyzet, hiszen mégiscsak ezt szoktad meg. Az ember sok mindent elbír megszokásból is. Egészen más az, ha teljesen egészséges vagy és onnan esel bele ebbe. Ha meg nem így indult a dolog, hanem később romlott el valaki, akkor te vagy a legközönyösebb ember, akit valaha láttam, és ez ebben az esetben becsülendő.
Naplózva
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #1473 Dátum: 11 aug 15, 16:21:34 »

Ha így születtem, és a korral csak rosszabb lesz, az melyik kategória?
« Utoljára szerkesztve: 11 aug 15, 16:27:15 írta gman » Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #1474 Dátum: 11 aug 15, 16:32:36 »

Nem tudom, gman én ebbe nem szólok bele, ezt csak te tudhatod.
Naplózva
hiroto
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 868


« Válasz #1475 Dátum: 11 aug 15, 17:48:42 »

Hűha, milyen jó kis beszélgetések folynak itt.

Idézet
Egyébként sem értem, még most sem, hogy mi alapján számít valami értelmetlennek. Az emberek élete nem értelmetlen? De. Mindenkié az. Mert meghalsz, megszűnsz létezni és nem marad utánad semmi. Mi értelme úszni, ha úgyis megfulladsz?
Minden okkal történik. Az idővel minden értelmet nyer.

Idézet
Pitbull. Talán elpusztulna, talán nem. Esetleg megtámadna más, szintén zömök és lassú állatokat, vagy dögöt enne. A komodói sárkány is életben van, pedig nem aerobik bajnok. Az ember is gyenge, lassú és rosszak az érzékei, az agya ezt mégis kompenzálja. Minden élőlénynek van erőssége és hátránya.
A komodói sárkányt a szelekció tette ilyenné. Alkalmazkodott a körülményekhez. Egy nagy csapat gyilkos eszköze van. Azért azt is tegyük hozzá, hogy a helyen ahol él, kevés állat veheti fel vele a versenyt. Az ember is az evolúció és a természetes szelektálás tette azzá, ami. A pitbullt meg az ember teremtette, nincs természetes szelekció. Az ilyen fajok közt rengeteg ,,selejt" is megjelenik. Bár ez mára szinte minden lényre igaz lehetne.
Idézet
Szerintem egyértelmű, hogy miért mondtam ezt: azért, hogy belekössenek. ikszdé Agykikapcsolás és társai dettó.
Agykikapcsolás? Nem agykikapcsolást írtam, hanem agyfélteke kikapcsolást. Ha egy agyrész nem működik, akkor a másik rész átveszi a blokkolt terület feladatát.
Mondtad, hogy sarlatánság. Nézzük más szemszögből a dolgokat. Pár száz éve az értelmes orvosi beavatkozás volt a sarlatánság. Na akkor hogy is van ez?

A lélek: Volt egy kísérlet, amiben egy éppen élő embert mértek meg. Halála után, pár grammal könnyebb lett. Ezt nevezték úgy hogy a lélek súlya. Bonyolult szerkezetek vagyunk.  Sok dolgot a természet jól tett hogy elrejtett a szemünk elől. Ezeket a csodákat nem lehet tanulmányozni, nem lehet kísérletezni vele, ezeket csak át lehet élni.
Az életnek lehetne adni definícót, de az nem magyarázna meg semmit.
Naplózva
Stance
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2122



« Válasz #1476 Dátum: 11 aug 15, 22:26:24 »

3.) Mi van a reinkarnációval? Léteznie kéne? Én még nem találkoztam senkivel, aki újjászületett volna. Te igen?

Ha körbenézel az utcán tömegnyi embert láthatsz, aki újjászületett. Arról, hogy valamiről nincs fogalmad, az nem azt jelenti, hogy nincs is; nem úgy van. Én már találkoztam személyesen olyan természettudóssal, aki elmondta, hogy anno egyik vármegyénknek volt a fejedelme. A megvilágosodással párhuzamban visszaemlékszel az előző életeidre.
Naplózva



Éjfél
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2089



« Válasz #1477 Dátum: 11 aug 16, 00:04:10 »

Én ebben nem "hiszek"... amíg valamit nem tapasztaltál maximum sejtéseid vagy elképzeléseid vannak róla addig nem lehet tudományos alapokra helyezni.
Azt nem értem miért arra alapozod az érvedet Stance hogy találkoztál egy olyan emberrel aki elmondta hogy mi volt előző életében..
Szerintem ezt azért találták ki az emberek hogy enyhítsék az ismeretlentől való félelmüket.. bár igazából engem is elgondolkodtat a sok visszajelzés a halál utáni/közbeni tapasztalatokról. Hiszen nem egy embert visszahoztak már a halálból. Persze ezeket is meglehet magyarázni, csupán az elmeséltek hasonlósága az ami elgondolkodtató..

Megvilágosodás.. előző élet.. érdekes téma.

Egyébként HA van lélek.. tételezzük fel.. akkor elképzelhető hogy a tudat egy lenyomata.. így tehát az emlékek is úgymond megmaradhatnak, és ha erre még rápakoljuk a reinkarnációt.. akkor a megvilágosodás vagy a visszaemlékezés képessége érthető.

Viszont szerintem nincs lélek.. csak tudat/ösztön. Az emberek hajlamosak ezeket összemosni.
Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #1478 Dátum: 11 aug 16, 08:35:11 »

Idézet
Szerintem egyértelmű, hogy miért mondtam ezt: azért, hogy belekössenek. ikszdé Agykikapcsolás és társai dettó.

Agykikapcsolás? Nem agykikapcsolást írtam, hanem agyfélteke kikapcsolást. Ha egy agyrész nem működik, akkor a másik rész átveszi a blokkolt terület feladatát.
Mondtad, hogy sarlatánság. Nézzük más szemszögből a dolgokat. Pár száz éve az értelmes orvosi beavatkozás volt a sarlatánság. Na akkor hogy is van ez?

Hiroto, látom te még mindig nem értetted meg, hogy azt miért írtam. Nem igazán gondoltam komolyan, csak gondoltam biztos lesz aki ugrik majd rá. ikszdé



Amúgy meg ehhez a dologhoz egyáltalán nem értek, nem sokat tudok az agykutatásról, ezért max hallgatok Szafira, még ha nem is értek egyet vele dolgokban, de ő legalább tudja miről beszél, amikor erről ír.





Stance! Amiit Éjfél írt az megfontolandó. Bárki mondhatja, hogy emlékszik az előző életére. És nekem már kissé gyanús, hogy eddig minden ilyen emlékező ember minimum fejedelem volt, ha nem király éppen... majd ha jönne valaki aki tudja, hogy előző életében éhező szexrabszolga volt Ruandában, és úgy halt meg, hogy szarba fojtották, nah akkor talán majd gyanakodni kezdek, hogy lehet ez igazat mond. Persze ez nem azt jelenti, hogy én nem hiszek a reinkarnációban. Ezt a kérdést nem tudom megítélni, bár erősen hajlok rá, hogy higgyek benne, vagy legalábbis úgy érezzem, hogy van benne valami. Csak nem így, sok újjászületett királlyal, császárral, jézuskrisztussal.

Idézet
Egyébként HA van lélek.. tételezzük fel.. akkor elképzelhető hogy a tudat egy lenyomata.. így tehát az emlékek is úgymond megmaradhatnak, és ha erre még rápakoljuk a reinkarnációt.. akkor a megvilágosodás vagy a visszaemlékezés képessége érthető.

Ez egy szimpatikus gondolat. Mosolyog
Naplózva
bogcsiika
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 249

I never give up! That's my ninja way...


« Válasz #1479 Dátum: 11 aug 16, 13:12:13 »

Ha nem léteznének ezek a dolgok, akkor a médiumok és hasonlók mit csinálnak? (Jó, tudom, van egy-két ember, aki megjátssza az egészet. De szerintem a többség nem.)

Egyébként van 1 ismerősöm, aki álmokban látja meg mások és saját előző életeit, illetve egyik ismerősömnek az ismerőse (nem tudom, hogy hogyan), de meg tudja mondani. Ha érdekel valakit példa, írok.
Naplózva

"Maradj egy éjszakát, és meggyűlölöd, maradj egy hetet, és megszereted, maradj tovább, és örökre itt ragadsz."
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #1480 Dátum: 11 aug 16, 13:18:06 »

bogcsiika! Itt most nem arról van szó, hogy léteznek e. Hanem arról, hogy rossz az érvelésed. Azzal, hogy elkezdesz médiumokról meg hasonlókról beszélni, nem fogod tudni igazolni, hogy ezek létező dolgok. Lehet, hogy hazudnak.

Azt kérdezed:

"Ha nem léteznének ezek a dolgok, akkor a médiumok és hasonlók mit csinálnak?"

Rossz ez a kérdés. Mert a válasz erre így hangzik:

"Ha ezek a dolgok nem léteznek, akkor a médiumok és hasonlók hazudnak és átb*sszaák a hiszékeny embereket!"

Nem tudom ennél érthetőbben elmondani, hogy mi a baj.

És még egyszer ismétlem, most nem amellett érveltem, hogy ezek a dolgok nem léteznek. Ez most tök mindegy. Csak próbállak logikus érvelésre tanítani, mert anélkül az ilyen témákban nem sokra fogod vinni. Sőt lehet, hogy jön valaki, aki nem annyira vajszívű (xD) mint én, és jól be talál oltani.
Naplózva
bogcsiika
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 249

I never give up! That's my ninja way...


« Válasz #1481 Dátum: 11 aug 16, 13:20:12 »

Már megtették. Soha nem voltam okos, és nagyon úgy néz ki, hogy nem is leszek...

Mindegy. Felejtsétek el, amit írtam, inkább csak olvasom.
Naplózva

"Maradj egy éjszakát, és meggyűlölöd, maradj egy hetet, és megszereted, maradj tovább, és örökre itt ragadsz."
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #1482 Dátum: 11 aug 16, 13:39:14 »

Ebben az egészben pont az a szép, hogy nem lehet érvekkel alátámasztani. Arról szól, hogy ők éreznek valamit, amit mások nem. Amennyiben igazuk van, olyan ez a helyzet mintha egy többségében vakok lakta világban, pár látni tudó ember beszélne a tárgyak színeiről és elvárnák a vakok, hogy az ő hiányos rendszerük alapján magyarázza meg. Nem lehet. És én a látó emberek helyébe le is szrnám és nem magyaráznék semmit olyan embereknek, akik nem érdeklődnek, hanem számon kérnek.
Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #1483 Dátum: 11 aug 16, 13:48:04 »

Ez nem rossz meglátás Gdat. Mosolyog De ugyanakkor támadható is egy téren. Most a mindenféle "varázslókra" meg "látókra" és "auraolvasókra", "megvilágosodottakra" stb gondolok. Egyféleképpen lehet őket támadni: meg kell nézni, hogy milyen érdekük fűződik ahhoz, amit mondanak, csinálnak. Pl. anyagi érdekek ugye. Mert nekem az gyanús, ha valaki valami hú de misztikus dolgot művel, és ezért pénz szed, pl "beavat" embereket valamibe. Szerintem ha valaki igazán birtokában van valami ezoterikus dolognak, az nem kürtöli szanaszét. Nézd meg a szó jelentését: ezoterikus = titkos, csak beavatottak által megismerhető. És ilyesmit nem lehet minden boltban megvenni, újságban hirdetni stb. Ha vannak is ilyen dolgok, akkor azokról csak olyanok tudnak, akikre tartozik, és nem beszélnek róla másnak, vagy csak egy részét mondják el, azt ami szavakkal átadható, és úgy vélik hasznos és befogadható lehet a nyilvánosság számára is.
Naplózva
Éjfél
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2089



« Válasz #1484 Dátum: 11 aug 16, 13:49:50 »

Aes... ácsi.
Szerintem nem tette fel rosszul a kérdést.. nagyon is érthető.

Szóval bogcsika te arra alapozod a hitedet, amit mások tapasztalnak és elmondanak? Végül is miért ne.. volt ez a film mi is a címe, Hereafter azt hiszem.. egész jól bemutatták, hogy az emberek mennyire vágynak arra hogy a szeretteikkel kommunikálhassanak miután meghalt.
Az ilyen embereknek meg egy minimális fogódzkodó elég ahhoz hogy el is higgyék amit az adott illető mond. Akinek jó az emberismerete tudja mit mondjon. Az emberek nagy százaléka kicsalja a többiből a pénzét. Tehát nagyrészt csalók.
Például jókat szoktam mosolyogni a telefonos jósokon.. lol. Mondjuk ez egy rossz példa, egyértelmű hogy a média hülyíti az egyszerű embereket.
Viszont ugyanezt megteszik élőben is.

Attól azonban nem zárkózom el hogy vannak akiknek erősebbek a ráérzései vagy képesek olyan dolgokra amire egy átlag ember nem.

Csak még én ilyennel nem találkoztam, addig pedig okom sincs hinni bármi hasonlóban.

Viszont örülnék ha elénk tárnád részletesebben a tapasztalataidat vagy az ismerősöd ismerősének tapasztalatait.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 97 98 [99] 100 101 ... 204
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!