24 okt 07, 06:07:56 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 95 96 [97] 98 99 ... 204
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vita topic (kulturáltan vili?)  (Megtekintve 472438 alkalommal)
0 Felhasználó és 2 vendég van a témában
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #1440 Dátum: 11 aug 08, 16:11:39 »

Hát az semmire se megoldás, ha a sárvérűeket (ikszdé ez tetszik) lelőjük. Ebbe Voldemort is belebukott, kígyó ide Avada Kedavra oda.... Lelőni amúgy se kell senkit, csak aki fegyverrel tör rád. (de azt nagyon)

Nah jó teljesen tökéletes dolog nem létezhet, ennyit azért meg kell adnom, mert ugye az egyének szintjén akkora összevisszaság van, hogy egyszerűen lehetetlen mindenkinek a kedvére tenni. Ugyanakkor a társadalomtudományoknak, és főleg az ideológiáknak az a lényege, hogy az egyéni szinteken túlmutató dolgokban igyekeznek valami olyat mutatni, ami a nagy általánosságnak (ha úgy tetszik, a statisztikai átlagnak) megfelelővé tudja tenni a világot. Mert mi is a lényege egy  társadalmi berendezkedésnek? Az kéne, hogy legyen, hogy elérje, hogy a nagy többség (mind egyéni, mint közösségi (nemzet)) szinten megteremtsen egy oylan világot, amiben az gyarapodni, fejlődni tud, és ehhez a megfelelő biztonságot megteremtse. (Fizikai értelemben is, pl. bűnözés, deviancia megelőzése, valamint anyagi szinten is, megfelelő lehetőségek biztosítása.) Persze egy komoly nehézség az, hogy mindezt úgy kell megoldani, hogy azok, akik "kilógnak a sorból" is tudjanak érvényesülni. (Természetesen csak azok, akiknek a renitenssége pozitív hatású a társadalom egészére nézve.)

Ami a szabályzatot illeti: pártokat, politikusokat ne nagyon emlegessünk, mert az politizálás. És az uszítás, gyűlölködés (irtsuk ki ezt, dögöljenek meg azok stb. az nem jöhet, értelemszerűen. Ezek a megközelítések ilyen kérdésekben amúgy se célravezetőek. Mészárlásból nem lesz szebb világ.)
« Utoljára szerkesztve: 11 aug 08, 16:25:05 írta Aes Sedai » Naplózva
Ishida
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3704



« Válasz #1441 Dátum: 11 aug 08, 16:26:07 »

Jó a gondolat menet a buktatója pedig nem is feltétlenül az etnikia szellemi hátrányosság , hanem a hierarchia.
Sárvérű alatt a keveredett félvérek , negyedvérűekre gondoltam. Az echték pedig a Muglik. *Ezekután akarja nekem bemagyarázni , hogy nem az etnikai összetartást akarja belenevelni a rasszista angolokba a HP series. X'D*
A gondolataid jók , viszont kivitelezhetetlenek. Ahhoz , hogy sorba állítsanak egy több generáció óta rosszul nevelt réteget sokkal több idő kell , mint amennyi idő van egy polgárháborúig.
Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #1442 Dátum: 11 aug 08, 16:31:14 »

Jah igen kicsit belekeveredtem a sárvérű dologba. Régen olvastam már, na. ikszdé Amúgy igen, HP jó történet de az utolsó rész kissé propagandisztikusabbra sikeredett a kelleténél.

mint amennyi idő van egy polgárháborúig.

Jó hallani, hogy azért más is látja ezt a jövőben. kacsint Még ha maga a jövőkép nem is kellemes, sőt... de attól, hogy tagadjuk, és becsukjuk a szemünket, még nem lehet elkerülni.

Ami az időt illeti: azért lehet jó eredményeket elérni. Még rövid idő alatt is. Nem mindenkivel kell kísérletezni. Csak a legjobbakat kell sorba állítani, ahogy te fogalmaztál, és ők akkor eredményeket érnek majd el. A többiek meg majd mennek utánuk mert az emberek 99%-a erősen birka. Ez most hátrány, de előny is lehet bármikor. Ha a jókat követik, akkor ők is jobbakká válhatnak.
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #1443 Dátum: 11 aug 08, 16:50:53 »

Az emberek jelentős része azért ma is normális (hót ostoba, de nem deviáns), és csak egy kisebb része az, akit már teljesen magával sodort az agymosás.

Érdemes lenne megvitatni mit takar a normális. Ugye, ez koronként változó.

Mai társadalom legnagyobb bajai közt fel lehetne sorolni azt, hogy a fiataloknak mindent a seggük alá raknak. Nem kell megküzdeni semmiért.

Nem hiszem, hogy ez lenne a probléma. Vagyis pont ez a probléma, csak kifordítva. A mai társadalom egyik legnagyobb hibája a családok szétesése, a gyerek magánya, elszigetelődése a társadalomtól és az emberi közösségektől, a fiatalok elé tárulkozó akadályok, a túl sok küzdelem. Mi az, hogy nem kell megküzdeniük semmiért? Hohó! Rég volt már olyan kor, ahol a fiataloknak ennyit kellett volna küzdeniük, és ahol a gyerekek ennyire el lettek volna vágva a szüleiktől. A chips, a csoki meg hasonló dolgok itt részletkérdés, a bőség zavara.

A régi korokban (pl. középkor) szültek hat gyereket, csecsemőkoruktól fogva szántóföldekre vitték őket, majd hamar 6-7 évesen munkába álltak - persze szelídebb körülmények között. Talán nehéz életnek tűnik, pedig sokkal nyugalmasabb volt, mint ez. Ma stressz, hajtás, bizonytalanság van.

. Igen, meg is tehet, de egy kis 15 éves (bocsánat nem akarok senkit megbántani, ez hajdan rám is igaz volt) még nem elég tapasztalt és főleg nem elég érett ezekre a dolgokra. Nem gondolkodik a következményeken.


A kor csak megjelölő fogalom. Olyan, mint a horoszkóp. Vannak általános érvényű dolgok, amelyek minden tizenévesre igazak, ezek azonban inkább a testi fejlődéshez kötődnek. A szellemi fejlődés - azaz a bölcsesség - ettől elvontabb, szerintem kortalan készség.

. A napjaimat nem azzal töltöttem, hogy bent ültem és tévéztem vagy videó játékoztam. Kint játszottam az utcán, vagy elvitt valamelyik ismerősöm horgászni, kártyáztunk vagy bújócskáztunk.

Btw, most meg ott ülsz és netezel, bújócskázás ide vagy oda. Akkor miért akarod megvonni ugyanezt a nálad fiatalabbaktól?

Ishida!

Ha ez annyira általános lenne, mint ahogy te mondod, akkor az emberek már az utcán üzekednének, mint a kutyák. ikszdé

Mostanában egyre gyakrabban beszélsz erről. Rejtett perverzió?

2. De, volt.

Nem, nem volt. Gondolom mire gondolsz, de az sem volt tökéletes, ahogy a többi sem az. Ha így lett volna, nem végzi be ilyen korán.

"Ugyanakkor a társadalomtudományoknak, és főleg az ideológiáknak az a lényege, hogy az egyéni szinteken túlmutató dolgokban igyekeznek valami olyat mutatni, ami a nagy általánosságnak (ha úgy tetszik, a statisztikai átlagnak) megfelelővé tudja tenni a világot. Mert mi is a lényege egy  társadalmi berendezkedésnek?"

A mai ideológiák nem a társadalom szükséges velejárói, hanem felesleges és káros eszmék - szerintem. Írtad, hogy egy ideológia lényege és feladata, hogy élhetővé tegye a világot. Szerintem meg ez az emberek feladata.

Az ideológiák pártharcokat, viszályt szülnek, s a legnagyobb hiba, ha egy országban vagy pártban már nem az emberek, hanem az eszmék irányítanak.


"Jó hallani, hogy azért más is látja ezt a jövőben.  Még ha maga a jövőkép nem is kellemes, sőt... de attól, hogy tagadjuk, és becsukjuk a szemünket, még nem lehet elkerülni."

És azon kívül, hogy halomra lövik a fél országot, mi lenne az eredménye?

Bocs a sok idézetért, csak így lett értelmes.
Naplózva

Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #1444 Dátum: 11 aug 08, 17:16:43 »

Hihetetlen az ilyen hozzáállás, hogy minden rettenetes. Most van a tökéletes társadalom, mert mindenkinek lehetősége van azt csinálni amit akar és megvalósítania magát. Ehelyett a legtöbb ember panaszkodik, mert az kényelmesebb. Én elképesztően örülök, hogy itt és most élek.

Hajlamosak úgy gondolkodni az emberek, hogy csak az a tökéletes, ahol mindenkinek jó. De az ember alapvetően csak magáért tud felelősséget vállalni. Lehet segíteni persze bárkinek, de ha az illető nem akarja akkor mindegy. Nem fogjuk tudni az út széli csövesnek megmagyarázni, hogy lehetne jobb élete, mert belenyugodott és neki ez a kényelmes. De a saját életünkkel azt kezdünk amit akarunk és ez több mint elég.
« Utoljára szerkesztve: 11 aug 08, 17:24:13 írta Gdat88 » Naplózva
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #1445 Dátum: 11 aug 08, 17:23:58 »

Mindíg mindenki tökéletes társadalomban él, mert a mindenkori vezetőség mindíg ugy gondolja, hogy tökélelesek alkot.
És, mint tudjuk, az erősé az igazság.
Naplózva
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #1446 Dátum: 11 aug 08, 17:32:50 »

Ez lényegtelen. Az emberek elítélhetik a vezetőség akaratát, hiába erőltetik azt.
Naplózva
hiroto
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 868


« Válasz #1447 Dátum: 11 aug 08, 17:36:40 »

Idézet
Nem hiszem, hogy ez lenne a probléma. Vagyis pont ez a probléma, csak kifordítva. A mai társadalom egyik legnagyobb hibája a családok szétesése, a gyerek magánya, elszigetelődése a társadalomtól és az emberi közösségektől, a fiatalok elé tárulkozó akadályok, a túl sok küzdelem. Mi az, hogy nem kell megküzdeniük semmiért? Hohó! Rég volt már olyan kor, ahol a fiataloknak ennyit kellett volna küzdeniük, és ahol a gyerekek ennyire el lettek volna vágva a szüleiktől. A chips, a csoki meg hasonló dolgok itt részletkérdés, a bőség zavara.

A régi korokban (pl. középkor) szültek hat gyereket, csecsemőkoruktól fogva szántóföldekre vitték őket, majd hamar 6-7 évesen munkába álltak - persze szelídebb körülmények között. Talán nehéz életnek tűnik, pedig sokkal nyugalmasabb volt, mint ez. Ma stressz, hajtás, bizonytalanság van.
Értem mit akarsz mondani. De a szétesett családokra jellemző, hogy próbálják ,,kárpótolni" a gyereket. Ezt pedig úgy teszik, hogy mindent a seggük alá raknak. Voltak olyan osztálytársaim, akik megkaptak mindent, és szemétláda volt   közülük szinte mindenki. Evvel ellentétes, hogy a szomszéd srác szülei elváltak, az apja ivott, és mégis normális ember lett belőle. Elvégezte az egyetemet, és dolgozik. Lehet vele beszélgetni. De a lényeg, hogy amire célozni akartam, hogy akinek gyerekkorában minden óhaját teljesítik, hamar azt kezdi hinni, hogy bármit megtehet.
A régi korokban? Éltél abban az időben? Tudhatod milyen lehetett a család élete? A gyerekek nem kaptak új ruhát, a nagyobb testvértől örökölték, nem kaptak sok játékot, sőt gyakran játékuk se volt. Lehet hogy én látom rosszul a dolgot, de sokkal nehezebb volt akkor az élet. Lehet, hogy a tapasztalataim éppen azon kis részből tevődik össze, ami nem szokványos. Ha így van, akkor 100%-ig neked van igazad.

Idézet
A kor csak megjelölő fogalom. Olyan, mint a horoszkóp. Vannak általános érvényű dolgok, amelyek minden tizenévesre igazak, ezek azonban inkább a testi fejlődéshez kötődnek. A szellemi fejlődés - azaz a bölcsesség - ettől elvontabb, szerintem kortalan készség.
A tapasztalathoz idő kell. Egy 14-15 éves nem rendelkezik annyival hogy sok dolgot helyesen megítéljen. Persze vannak kivételek, de  ahogy mondani szokás, a kivétel erősíti a szabályt. Egy kisgyerek nem tudja, hogy a sütő forró, ezért bátran odanyúlna, de az első alkalom után másképp fogja látni a dolgokat. Igen, igaz hogy a bölcsesség nem függ a kortól, de a tapasztalat menyiségtől igen.

Idézet
Btw, most meg ott ülsz és netezel, bújócskázás ide vagy oda. Akkor miért akarod megvonni ugyanezt a nálad fiatalabbaktól?
Napi pár óra nem sok, nem azt mondtam, hogy soha. De egy gyereknek kell olyan hely, ahol játszhat. Látam gyereket, aki egész nap tv-t néz, és eléggé kifordult önmagából. Az ilyen nem tud tapasztalatot gyüjteni az életben.
Naplózva
Stance
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2122



« Válasz #1448 Dátum: 11 aug 08, 18:02:13 »

Mindíg mindenki tökéletes társadalomban él, mert a mindenkori vezetőség mindíg ugy gondolja, hogy tökélelesek alkot.
És, mint tudjuk, az erősé az igazság.

No de kérlek... ki a hibás, aki csinálja, vagy aki hagyja? Könnyebb a televíziónak visszapofázni, minthogy cselekedni... sokaknak ismerős lehet.
Naplózva



bogcsiika
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 249

I never give up! That's my ninja way...


« Válasz #1449 Dátum: 11 aug 08, 22:59:44 »

Hűha, úgy látom sikerült egy elég nagy témát kirobbantanom. Nevet

Valóban azon mennek a viták, hogy elmehet-e ide, eddig meg addig, meg hogy megkaphatja-e ezt, megcsináltathatja-e azt... Apróságok, amik felfújásra kerülnek.
Kicsit eltér már a témátok az elejétől, de szerintem jogos a kitérés.
Naplózva

"Maradj egy éjszakát, és meggyűlölöd, maradj egy hetet, és megszereted, maradj tovább, és örökre itt ragadsz."
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #1450 Dátum: 11 aug 09, 09:10:07 »

No de kérlek... ki a hibás, aki csinálja, vagy aki hagyja? Könnyebb a televíziónak visszapofázni, minthogy cselekedni... sokaknak ismerős lehet.


Ezzel tökéletesen egyet értek. Bár hozzáteszem, hogy az interneten való vitatkozgatás se sokkal jobb. Évekig hittem abban, hogy neten keresztül is meg lehet győzni valakit. (Régi nemnemsoha fórum) Ma már nem hiszek ebben. Néha elkap azért a hév, és beírok egy fórumra, vagy blog alá kommentbe, ilyen témákban, de aztán meg is unom az egészet. Ha virtuális környezetben, virtuális "ellenségekkel" akarok virtuális háborúsdit, akkor inkább belépek Call of Duty-ba. Abban legalább lehet lőni, és a grafikája is sokkal jobb. A valósághoz meg pont annyi köze van, mint ennek. Sőt, ha lesz időm csinálok hozzá egy Voldemort modot, ahol magyar falvakban meg külvárosokban kell AK47es varázspálcával muglikat irtani.  Lesütöttszemek Annak máris jóval több köze lesz.

Mostanában egyre gyakrabban beszélsz erről. Rejtett perverzió?

Naplózva
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #1451 Dátum: 11 aug 09, 09:18:25 »

Új téma: kriptozoológia.
Na, ki hogy áll vele?
Akinek nem esne le, ez az a tudományág, ami olyan állatokkal foglalkozik, amik hivatalosan nem léteznek.
Én pl. van amit lehetségesnek tartok, van amit kizártnak.
A tavi szörnyekben és az USA-beli nagy majomemberekben nem hiszek.
Túl sűrűn lakott területen élnek, illetve túl nagyok ahoz, hogy el tudjanak rejtőzni.
Az hogy Tibetben, vagy a Kaukázuson még élnek ősemberfélék, arra azt mondom, hogy talán, de nem tartom valószínűnek.
A különféle hal-, gyík-, és békaembrek létezése meg ostobaság.
Bár jó kérdés, hogy az indiánok folklórjában miért szerepelnek ezek a lények.
Amit viszont elképzelhetőnek tartok, az a kongói, polinéziai és ausztrál "elveszett világok" létezése.
A bennszülöttek barlangrajzokat és faragványokat készítettek/készítenek, amik dinoszauruszokat és repülő őshüllőket ábrázolnak.
És ezeken a helyeken nem sűrűn jár fehér ember.
Vélemények?
Naplózva
hiroto
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 868


« Válasz #1452 Dátum: 11 aug 09, 11:14:36 »

Gman: Na épp most kerestem elő egy régi könyvet ezzel a témával kapcsolatban.
Eddig a könyvből nem túl sokat olvastam el, de amit igaz, azt megosztom.
A bodmini fenevad: Ez állítólag egy 100-150 éve kihalt nagymacska faj, de nem Afrikában vagy Dél Amerikában,  hanem egy angliai láp területén vélték felfedezni. Van videó felvétel, fotó, lábnyom. A tudomány viszonylag lehetségesnek tartja. Állítólag egy egész kolónia él ott belőlük, és egészen párducszerű lények. Én ezt elképzelhetőnek tartom, mert egy alig 100 éve kihalt faj egyedei egy elrejtett kis helyen akár fenn is maradhattak. Ha pedig mégse, akkor egy elkóborolt párduc is lehet.
Nagyláb: Na ebben nem nagyon  tudok hinni. Amerika területén élnének még ilyen majomszerű lények? Szerintem ezt csak pár ember találhatta ki. A felvételeken egy szőrös majomszerű  ámbár felegyenesedve járó lény látható, ami szerintem csak egy jelmezbe bújt ember lehet.
Nagy szürke ember: A skóciai hegyekben vélik felfedezni, egy hegy közelében, amit Ben MacDhui-nak hívnak. Állítólag ha leszáll a köd előbújik egy ember, aki az embereket depresszióba, öngyilkosságba meg ilyenekbe sodorja. Ezt a lényt sokfélének leírták már, van aki öregembernek, van aki ördögnek vélte felfedezni. Több szemtanú is látta. A szemtanúk többsége edzett hegymászó, tehát nehezen elképzelhető, hogy a ritkásabb levegő okozná.
Loch Ness-i Szörny: Gondolom nem kell részletezni. Eléggé abszurdnak hangzik. Szerintem kamu az egész.
Lusca és a St. Augustine-i szörnyek: Ezek óriás polipok vagy tintahalak lehetnek, Állítólag több embert és hajót megtámadtak már. Hatalmasnak írják le őket. Találtak is tetemet, ami hét méter hosszú, 5,5 méter széles, és több mint egy méter magas, és sok lába volt. Az állat bőre több mint tíz centiméter vastag, súlya körülbelül 6-7 tonna.
Egyenlőre ennyit olvastam el, de még ezután fog jönni a mongol halálférgek, a molyember, a jeti, a szkunkmajom meg az ogopogo is.
Naplózva
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #1453 Dátum: 11 aug 09, 11:35:48 »

Aes: Hát amióta rájöttem, hogy mi a különbség a vitázás és a keretezés között amit az nlp hozott létre (Aki nem ismeri: A világ leghasznosabb tudománya.  Mosolyog ), azóta úgy tekintek rá, hogy a vitatkozás olyan hatásfokú, mint a verekedés a keretezés meg olyan mint a verés.  Ördögi
Érvek helyett érzelmekre hatni brutálisabb és eredményesebb. Nevet
Naplózva
Éjfél
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2089



« Válasz #1454 Dátum: 11 aug 09, 14:56:36 »

Gdat88:
Érzelmekre hatni? Hol.. itt? S milyen szemszögből akar az ember eredményesebb lenni.. (Függetlenül attól kérdezem hogy poénnak szántad vagy sem, mert látom a smiley-t csak nem tudom mire vélni)

Fórum vita esetében egy ember a véleményével vagy érveivel ne más emberek véleményét akarja elnyomni.. próbáljon meg a másik ember posztjához hozzáadni, újat mondani, esetleg a saját gondolatain finomítani. Az adott illető úgy is önmaga fogja eldönteni hogy akar e változtatni a kialakult nézetein..

Kifejthetnéd mi ez a keretezés dolog, ha már megemlítetted.
Nem szívesen olvasok utána.. ha már ennyire kened vágod.. 

Idézetet írta: gman
Én pl. van amit lehetségesnek tartok, van amit kizártnak.
Még jó..

Idézet
Bár jó kérdés, hogy az indiánok folklórjában miért szerepelnek ezek a lények.
Nos.. ha megnézed a vallásokat, ősi hiedelem világokat.. elég sok és különböző emberfeletti erővel vagy különleges külsővel bíró lényben hittek. Külső vagy belső tulajdonságok szerint adtak neki jelentőséget. Ez inkább kulturális jelentőségű.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 95 96 [97] 98 99 ... 204
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!