24 okt 07, 10:28:42 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 94 95 [96] 97 98 ... 204
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vita topic (kulturáltan vili?)  (Megtekintve 472545 alkalommal)
0 Felhasználó és 21 vendég van a témában
hiroto
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 868


« Válasz #1425 Dátum: 11 júl 08, 21:06:19 »

Saphira: Attól hogy itt a földön a szén típusú létforma jött létre, ennek nem kell általánosnak lennie. Igen, a szén egy nagyon jó elem erre, és viszonylag egyedülálló is a periodusos rendszerben. Képes kovalens kötéseket létrehozni az oxigénnel, a nitrogénel is. Igen kivételes elem, de nem ez az egyetlen. A tudósok az ammónia és a szilicium alapú létformákat is valószínűnek tartják. Igaz, ezeket nem a megszokott földi körülmények között gondolnák. A szilíciummal annyi a baj, hogy égésterméke szilárd anyag, ezért nem lehet könnyen a testből eltávolítani. Az ammónia meg a víz miatt lenne esélyes, mert nagyban hasonlít rá.  Ha nem hiszel nekem, akkor nézd meg ezt a linket: http://hu.wikipedia.org/wiki/F%C3%B6ld%C3%B6n_k%C3%ADv%C3%BCli_%C3%A9let#A_f.C3.B6ld.C3.B6n_k.C3.ADv.C3.BCli_.C3.A9let_lehets.C3.A9ges_k.C3.A9miai_alapjai.
erről kellet  házi dogát írnom.

Loah: Einstein szerint nem lehet a fénynél gyorsabban utazni, ez igaz, de szerinte is lehet a teret görbíteni, és ha ez megy, akkor féregjáratok segítségével át lehet vágni a téren. tehát a sebesség nem minden. A tudósok gondolkoznak mai  napig is lehetőségeken, és több dolgot is felvetettek. Ilyen például, ha a teret mögötted összesűríted, előtted meg kitágítod, így autómatán haladsz előre. Jah és volt egy kísérlet, amit a svájciak végeztek el fotonokkal, és meglepő eredményeket kaptak, amiből  az  szűrték le, hogy gyorsabb dolgok, események is lehetnek a fénynél. Ezt valahol az időkép híreknél olvastam régebben.
Naplózva
Stance
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2122



« Válasz #1426 Dátum: 11 júl 09, 01:22:41 »

Mindegy... elsősorban időm és egészségállapotom végett nem akarok belebonyolódni, másodsorban meg tényleg csak parlamenthez hasonló színházat játszunk, mindenki mondja a saját igazát és egymás cáfolása meg semmihez sem vezet, nem jutunk egyről a kettőre, de ha el is indulnánk, csak egy helybe álldogálnánk, mert igazság csak egy létezik, az pedig senkié, van és kész.
Én alapból abban hiszem, hogy az értelem mindig csak a hátvéd! Az élet nem metafizikára meg holmi biológia tankönyvre épül! Itt elkezdhetnék beszélni hitről meg miegymásról... de ezeket meg kell tapasztalni és míg ti tényleg mindenre való okot és mindenben logikát kerestek addig nem fogjátok az életet "érezni". De valószínűleg hasonló szemlélet alakult ki bennetek is a "magamfajtákról", így hát újra kezdődne a bábszínház. Végszóra lényeg a lényeg, mindenkinek magára kéne figyelnie, nem a sz*ros ufókra.
Naplózva



Marci1996
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1274



« Válasz #1427 Dátum: 11 júl 09, 08:14:15 »

Én találtam egy ilyen cikket a fénysebességről: http://index.hu/tudomany/urkutatas/2010/04/16/a_fenynel_gyorsabb_objektumot_figyeltek_meg/
Naplózva

Sensei:Miroku

Lányom:boci555

Csapattárs:Riel---chan és pintermate

Tanítvány:ATON14

Kletta szexrabszolgája(igen én is xD)

NHFK tag
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #1428 Dátum: 11 júl 26, 10:06:21 »

,,Ennyire meg ne legyél már kocka. ikszdé Hidd el, sajnos tapasztalatból mondom, hogy nem jó dolog ez. Főleg ne a fórummal. Akkor már inkább játssz valami játékkal vagy msn-ez ismerősökkel, még az a legjobb kockaság. Persze ez az én számból eléggé álszentnek tűnik. ikszdé De tényleg a saját tapasztalataim miatt mondom ezt, hogy ne járj úgy mint én. Mosolyog A te korodban meg főleg nem érdemes.^^''

Rendben de sok barátom van itt is és megfogadnám a tanácsodat de ez olyan mint a...... cigi, például, nem könnyű leszokni róla nekem is a lételememmé vált. De azért megpróbálok ha szeretnéd. Pojén Hátha valahogy sikerülni fog... Bár, nem lesz könnyű.^^

Nah itt válaszolok, hogy ne offoljunk. Mosolyog

Szóvak tényleg próbáld meg. Mert most azt látom, hogy te tipikusan az vagy, aki túlzásba viszi némiképp ezt a fórumozást. Nem rég óta vagy itt, de már azt mondod, hogy "vannak barátaid itt" de hát alig ismerheted még csak őket. Hidd el, ez nekem mind személyes rossz tapasztalatom saját magammal kapcsolatban. Ez a dolog így beszippantja az embert. Én még most is sokat vagyok itt, de azért már próbálok ügyelni. Persze nálam az is belejátszik, hogy a melóm is géphez köt, az üres időkben meg jó, hogy van a fórum, meg hasonlók. De azért igyekszem változtatni ezen, még ha nehéz is. Valóban olyan ez mint a cigi, káros szenvedély.

És ha már ezekről van szó, pl ezt: http://img202.imageshack.us/img202/10/masashibannerwwwkepfelt.png szerintem szedd ki az aládból. Ez megint ilyen tipikus hiba. Mosolyog Én is elkövettem, mert én is voltam még kezdő. De ne azzal büszkélkedj, hogy mennyit lógsz itt, meg hány hozzászólásod van. Amikor újonc voltam, én is lelkesen néztem a hsz számlálómat. ikszdé Meg a fórumon eltöltött időt is. Aztán rájöttem, illetve részben mások hívták fel rá a figyelmemet, hogy ez nem jó dolog, nem menő egyátalán. Nézd meg a statisztikákat, top10 hozzászólóban, meg top10 fórumon tartózkodóban is benne vagyok régóta. De már egyátalán nem vagyok erre büszke, sőt sajnálom, hogy valaha az voltam. Szomorú Szégyenlem magam érte. (Azért annyit hozzátennék, hogy az ott látott időt ténylegesen nem töltöttem a fórumon, ez a rendszer sajátossága is, ha gyakran nézel vissza, akár csak egyetlen másodpercre, egy oldalfrissítésre, akkor is jócskán felhúzza ezt az időt. Ennek én csak a töredékét töltöttem ténylegesen el a fórumon.)
 Most gyorsan hozzáteszem, hogy nem a szokásos szöveget mondom, mert ilyenkor általában az szokott következni, hogy kockulás helyett inkább "igyál valamit", meg menj el bulizni, stb. Én sose gondoltam azt, hogy a züllés jobb lenne a kockulásnál. Annak is meg van a helye az életben, meg a gépezésnek is. Mosolyog De nem csak ez a két alternatíva van, még ha mások szeretik is ezt így beállítani. Ezek helyett viszont lehet még sok minden mást is tenni. Én is igyekszem azért valamennyire csökkenteni a kockulást. Msnről pl eléggé eltűntem már, pedig mennyit ültem az előtt is régen. (Bár ebbe azért belejátszik az is, hogy az az egy ember, akivel tényleg nagyon szerettem ott beszélgetni, régen eltűnt már. Szomorú Azóta meg nekem is új címem lett.)

Most persze mindez az én számból, azok számára akik ismernek nagyon hülyén fog hatni, hiszen kemény vonalas kockának és azon belül fórumkockának ismernek itt a legtöbben. Vedd ezt úgy mint a drogrehabot. Ott is alkalmaznak függőket, akik segíteni akarnak másoknak elkerülni a saját sorsukat. Mosolyog

Amúgy ezt most csak azért írom, mert régebb óta figyellek már a fórumon (modiként ez amúgy is feladatom), és egy ideje tervezem már, hogy írok neked erről. Mosolyog Csak azért nem pü-ben, mert másokat is érintő témáról van szó.
Naplózva
Stance
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2122



« Válasz #1429 Dátum: 11 júl 26, 14:57:39 »

Idézetet írta: Aes Sedai
Ne járj úgy, mint én.

Azért feltételezem, hogy 25-nél nem vagy több. Ilyet kijelenteni - még ha idősebb is vagy - számomra picit abszurd. Nem mintha én nem bántam volna meg a kocka időszakomat. De akkor sem mondok ilyeneket. Mindig van esély a változásra és soha nem késő.

Hozzászólva a témához egy frappáns FankaDeli idézetet hoznék:
,,Ha egy napig nem lenne internet, talán lenne rá esély, hogy meglásd önmagad." Tessék rajta elgondolkozni.
A facebook függők, akik az érzelmeiket szmájlik mögé dugják, ráadásul az is rátesz egy lapáttal, hogy máshogy nem is bírják kifejezni magukat szép magyar nyelvünkkel, ezek az emberek betűk és ékezetek, bármennyire is fájó. Régebben említettem, hogy ugye buszmegállóban előveszed az okos telefont, majd rámész fb-re, miközben ott van körülötted több milliárd ember. Vagy hazamész és leülsz az msn-ezni ahelyett, hogy elbringáznál egy haverodhoz. Ezek tökéletes példái a globalizmusra és az elszocializálódásra. Tehát egyáltalán nem értek azzal együtt Sedai, hogy az msn egy jó kockulási forma lenne.
A dohányt letenni pedig nehezebb, mint a gépet. Mert annak nem csak szellemi, hanem fizikai háttere is van. A tested kívánja a nikotint, viszont a gépezést nem. Neki mozgás kell. Ez amolyan pótcselekvés. Nincs mit csinálnod, unatkozol... ezért leülsz a gép elé. A pótcselekvés a gyenge emberek mivoltja. Ne értsetek félre, néha én is szoktam gyenge lenni, nem akarok álszent lenni. De én is átéltem... keress hobbit, beszélj édesanyáddal vagy édesapáddal ez ügyben, mert ha ez így halad egy nap majd arra ébredsz, hogy nem érsz semmit. Elrettentésképpen; inspirációként mondom, nem sértésként. Aki megakar tenni valamit, talál rá módot, aki nem, az talál rá kifogást.
Naplózva



bogcsiika
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 249

I never give up! That's my ninja way...


« Válasz #1430 Dátum: 11 aug 08, 14:32:37 »

Na, vitázzunk egy kicsit. Ti mit gondoltok erről az esetről, illetve a lányról?

Van 1 barátnőm. Egy idős velem, ergo 15 éves. A szülei kicsit régimódiak, de folyton visszaáll nekik, és már rendes utálják egymást. Még akkor is ő van berágva, hogy ha ő volt a hibás, szóval kicsit butuska. A sok "veszekedések miatt" rászokott a cigire, pedig sportoló. Aztán elkezdett piálni, mert hogy ő másképp nem bírja ezt, és állandóan iszik. Később kipróbálta a füvet, azt is csinálja néha. Aztán jön a hab a tortára. A leányzó szűz volt, és tegnap RÉSZEGEN LEFEKÜDT az egyik HAVERJÁVAL védekezés NÉLKÜL az UTCÁN.
És az a durva, hogy ő mindezekre büszke... Pedig pont ő mondta nekem, hogy szeretné, hogyha még jobban elismernék őt. Hát pont ez az, amitől még inkább nem fogják! Egyszerűen nem értem, hogy hova fajulunk. >.<
Naplózva

"Maradj egy éjszakát, és meggyűlölöd, maradj egy hetet, és megszereted, maradj tovább, és örökre itt ragadsz."
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #1431 Dátum: 11 aug 08, 14:43:03 »

Hát mit gondoljak.  Voltak olyan emberek is, akik háborúban is emberek tudtak maradni, nem süllyedtek le. És az azért egy egészen kicsit rosszabb, mint az, ha anyu/apu nem engedi el bulizni, vagy hasonlók, gondolom ilyesmin ment a veszekedés.

És, hogy hova fajulunk? Mi sehova, csak azok akik alapból is hajlamosak az ilyesmire. Az emberek nem egyformák, mindig vannak gyengébbek. Egy normálisan berendezett társadalomban még meg lehetne akadályozni, hogy ilyesmi történjen, de ez a mai messze van a normálistól. A média agymosása meg amúgy is az ilyen életformát példaként állítja be. (Lásd pl mekkora "mártírt" akarnak faragni ebből az Amy Winehouse-ból, pedig csak simán egy Taigetosz-érett egyed volt. Most ha ez a példakép a fiatalok előtt, akkor mit várunk?  Gondolkozik)

Gyorsan hozzáteszem, hogy 15 éves korban az ilyen történeteknek jó ha a fele igaz. Szal, azért ezt is figyelembe kell venni. Nem mondom van ilyen Szomorú sajnos, de azért nem 100%
Naplózva
Ishida
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3704



« Válasz #1432 Dátum: 11 aug 08, 14:43:34 »

Telefonszám , lakcím , egyebek? Szívesen castingolnám , mielőtt elmegy dubajozni! x'D Nah jó viccet félretéve , nem meglepő ez , sőt már ez a mindennapos. Aki nem ilyen az
  • vagy "normális" ,
  • vagy hazudik.
Mellesleg az elismerést megkapja , ott lehet minden ismerősének a falán , mint egy potya rovátka.
Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #1433 Dátum: 11 aug 08, 14:46:13 »

Pont, hogy nem ilyen mindenki. Ezt csak így mondják, de ha elhisszük, azzal teszünk azért, hogy tényleg mindenki ilyen legyen. Az emberek jelentős része azért ma is normális (hót ostoba, de nem deviáns), és csak egy kisebb része az, akit már teljesen magával sodort az agymosás.
Naplózva
Ishida
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3704



« Válasz #1434 Dátum: 11 aug 08, 15:23:47 »

Aes te honnan tudod? Bekopogtattál mindenkihez , vagy a 200 nő ismerősöd alapján vélekedsz így? Mosolyog Nem egyszer láttam szétcsúszott (fiatal)csajokat szórakozó helyeken , akik a pultnál megitták a cocktailjüket és már egyből volt két farok , amibe markolhattak. ^^
1. És, hogy hova fajulunk? Mi sehova, csak azok akik alapból is hajlamosak az ilyesmire. Az emberek nem egyformák, mindig vannak gyengébbek.
2. Egy normálisan berendezett társadalomban még meg lehetne akadályozni, hogy ilyesmi történjen, de ez a mai messze van a normálistól.
3. A média agymosása meg amúgy is az ilyen életformát példaként állítja be. (Lásd pl mekkora "mártírt" akarnak faragni ebből az Amy Winehouse-ból, pedig csak simán egy Taigetosz-érett egyed volt.
Most ha ez a példakép a fiatalok előtt, akkor mit várunk?  Gondolkozik)
1. Mindenkiben ott lappang az ilyesmi , csak ahogy írtad , vannak gyenge emberek. Ezekben felszínre törnek azok a hajlamok , amik benne annak minden ember vérében.
2. Normális társadalom sehol nem volt , sehol nincs és sehol nem lesz! Az ember egy tökéletlen lény , hatalommal a kezében.
3. Nem állítja be példának , ezt csak te értelmezed így. A média egyszerű sajnáltatást kivitelezett Amy halálából.  Vannak akiknek Jimmy Hendrix , vagy Kurt Cobain a példaképük. Szar emberek azért mert drogos embereket tartanak/tartottak példaképüknek? Nem hinném , attól , hogy valaki szar ember , még a munkássága lehet példaértékű!
Naplózva
hiroto
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 868


« Válasz #1435 Dátum: 11 aug 08, 15:27:22 »

Mai társadalom legnagyobb bajai közt fel lehetne sorolni azt, hogy a fiataloknak mindent a seggük alá raknak. Nem kell megküzdeni semmiért. Én gondolom hogy a kis csaj megkapott mindent, amiért sírt a szája. Miután megkapott mindent, és nem kellet semmiért küzdenie rájött arra, hogy ő sok mindent megtehet, amit akar. Igen, meg is tehet, de egy kis 15 éves (bocsánat nem akarok senkit megbántani, ez hajdan rám is igaz volt) még nem elég tapasztalt és főleg nem elég érett ezekre a dolgokra. Nem gondolkodik a következményeken. Sok ismerősöm vált ilyenné, hazudoznak, visszabeszélnek , drogoznak, isznak meg ilyenek. Ők ezért mind a szüleiket, a társadalmat vagy akárki mást hibáztatnak. Másokat okolni mindig könnyebb mint belátni hibánkat. Pedig változtatni csak egy ember tud rajta, önmaga. Bár ehhez kel némi felelősségtudat, de ehhez még sokan nem érettek. Nekem nagyon kevés dolgot rágtak a számba, sírhattam én chipsért, csokiért, játékért vagy akármiért, nem kaphattam meg mindent. Persze, kaptam néha, de nem állandóan. A család is csonkának lehetett mondani, mert édesapám kint dolgozott külföldön, vagy Pesten. A napjaimat nem azzal töltöttem, hogy bent ültem és tévéztem vagy videó játékoztam. Kint játszottam az utcán, vagy elvitt valamelyik ismerősöm horgászni, kártyáztunk vagy bújócskáztunk. És mégse drogozok, iszok, vagy cigizek, pedig itt is voltak veszekedés és problémák dögivel.  Tehát ha ahhoz a 15-16 éves gyerekhez nem társul némi felelősségtudat, akkor abból a fentebb említett katasztrófa alakulhat ki.
Ishida 3. Pontjával tökéletesen egyet értek.
Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #1436 Dátum: 11 aug 08, 15:36:03 »

Ishida!

Ha ez annyira általános lenne, mint ahogy te mondod, akkor az emberek már az utcán üzekednének, mint a kutyák. ikszdé Ettől azért még messze vagyunk. Abból meg ne vonj le következtetést, amit mindenféle szakadt helyeken (pl. különféle diszkók) látsz. Ott az ilyenek összegyűlnek, de a nagyobbakon is max egy két ezer ember van, ami a teljes társadalomnak az 1%-a sincs meg. Egy ilyen hely alapján kár lenne általánosítani.

1. Azért nem hiszem, hogy minden emberben ott lennének. Vagy ha igen, ez nem zárható ki, akkor is, aki tud uralkodni magán abból nem lesz ez.
2. De, volt.
3. Természetesen attól, hogy valaki drogos, még lehet jó zenész. Hendrix vagy Cobain pl az volt, és én is szeretem a zenéjüket. De ettől még tagadhatatlan, hogy ezek a példaképek nincsenek jó hatással a társadalomra. Mert nem lehet mindenkiből olyan tehetséges gitáros mint Hendrixből, ezerből egy ha akad ilyen, de hernyózni bárki tud. És a médiát a zene amúgy is kevéssé érdekli, neki a szenzáció kell, és az pedig az önpusztításból, az úgymond "extrém" dolgokból lesz.




 
Naplózva
Ishida
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3704



« Válasz #1437 Dátum: 11 aug 08, 15:39:17 »

Érdekelne , hogy melyik társadalom volt normális?
Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #1438 Dátum: 11 aug 08, 15:47:34 »

Erre nem válaszolhatok itt neked. Részben a fórumszabályzat miatt, részben pedig azért, mert elég nagy az elutasítás a mai világban ezen a téren, és már régen letettem arról, hogy bárkit is interneten keresztül győzzek meg annak helyességéről. Továbbá bizonnyal felvetődnének olyan témák is, amikben a véleményemet ma a magyar törvények szerint akár börtönnel is büntethetik. (Igen, ide jutottunk. -.- Ez bizony komoly, sajnos.)
Naplózva
Ishida
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3704



« Válasz #1439 Dátum: 11 aug 08, 15:59:19 »

Figyelj a honfoglalás után se volt jó a helyzet. Gdzsípszik nélkül is volt , testvér viszály ,  Dózsa György felkelése , Rákócziék sem a "napbarnultak" miatt akartak szabadságot , hanem a fehérek ellen. ^^ A mostani etnikai zavar is annak köszönhető , hogy hülyén kezelték a helyzetet a politikusok. Ezt húzza-Von(j)a is kifejtette. Kitoloncolni nem lehet senkit , mivel nincs hova , embert ölni meg... Felelőtlenség , mivel ha valamit csinálsz , azt csírájában kell elfolytani és ez esetben az még + egy millió Sárvérűt jelentene , Harry Potteresen fogalmazva...
Remélem jól vettem ki a szavaidat , amit értelmeztem az alapján leírtam a szabályzatot nem sértve a véleményem. Nevet
Naplózva
Oldalak: 1 ... 94 95 [96] 97 98 ... 204
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!