24 okt 07, 18:16:24 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 86 87 [88] 89 90 ... 204
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vita topic (kulturáltan vili?)  (Megtekintve 472736 alkalommal)
0 Felhasználó és 8 vendég van a témában
Den
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 2046



« Válasz #1305 Dátum: 10 júl 27, 12:47:36 »

Miért léptünk be ebbe a terroristák elleni akcióba? Egyszerű. Mert a NATO-ban vagyunk és azt akarjuk, hogy ez így is maradjon. Igen, erre sokan mondhatják, hogy nesze nektek, nem vagyunk több mint az USA egyik csicskása. Viszont felteszem a kérdést, jobb lett volna, ha nemet mondunk, és még csak önkénteseket se küldünk ki? Vagyis inkább, megtehettük volna ezt következmények nélkül? Mert szerintem nem. Nyílván teljesen más szemmel tekintene ránk az USA, ha igen helyett nemet mondunk. Szükségünk van a NATO-ra, kis ország vagyunk, segíteni kell a nagyoknak, ahoz, hogy később esetleg ezt visszakaphassuk. Szóval, én hiszem, hogy a kint harcoló magyar katonák sokat segítenek az országunk nemzetközi megitélésében.
Én személy szerint nem mennék ki, mert ahogy már írtam, ez nem a mi háborúnk. De ha vannak olyan magyarok akik, ezzel sok pénzt keresnek odakint és segítik az ország megitélését akkor miért ne tehetnék? Szerintem amíg nem kötelező oda kimennünk addig ebben nincs semmi rossz.
Az arabok pedig ezt tudják, hogy mi is ot vagyunk. So what? Kb. az egész világ ott van. Én személy szerint nem látom valós veszélyét annak, hogy majd pont ide küldenek merénylőket. A szájuk járhat, pszihológiai hadviselés alapja, hogy fenyegetnek, de szerintem sokkal veszélyesebb lenne a NATO tagságot kockára tenni, mint önkéntesekkel magunkra hívni a figyelmet.
« Utoljára szerkesztve: 10 júl 27, 13:21:00 írta Den » Naplózva

Slane
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 867

So long suckers! :)


« Válasz #1306 Dátum: 10 júl 27, 13:33:13 »

.
« Utoljára szerkesztve: 14 feb 25, 18:57:03 írta Slane » Naplózva
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #1307 Dátum: 10 júl 27, 13:58:10 »

Most öszintén eddig Magyarországon hány terrorakció valósult meg...ezzel szemben nagyobb hatalommal rendelkező országokban mennyi?
Te komolyan azthiszed, hogy pont Magyarországot támadnák meg? Mi célt tudnának elérni azzal, ha egy Magyarország méretü és "oly hatalmas befolyással rendelkező" országot támadnának meg. Azért nekik is van eszük... és az elmúlt évekből kiindulva láthatjuk hogy látványosabb akciókat részesítenek előnyben.
Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #1308 Dátum: 10 júl 27, 14:06:57 »

Amellett, hogy nincs nép a miénkhez fogható világtörténelmi jelentőséggel, teljesen egyetértek.
 Magyarország a kutyát sem érdekli  jelenleg, és nincs is nagyon miért foglalkozzanak vele...  ..biztos, hoyg enm nálunk fog nekiállni robbantgatni xy-terrorszervezet.
De ennek kezd politika szaga lenni, én azt javasolnám, dobjátok témát, a fórumszabályzat értelmében.
Naplózva
Den
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 2046



« Válasz #1309 Dátum: 10 júl 27, 14:12:24 »

És szerinted hova éri meg jobban küldeni  merénylőket? Egy olyan országba, amely a háborúban nagy erőkkel ott van, vagy egy olyanba ahonnan csak kisebb mértékben küldenek erőket? Most mit érnének vele, ha mi kilépnénk? Mosolyog  Halottnak a csók esete...
Ugyanúgy fenyegették a német választásokat, meg még sorolhatnám miket merényletekkel, ezek már kb. Magdi néni tyúkolát is leöngyilkosmerénylőzik a fenyegetőzéseikben, ahogy mondtam pszihológiai hadviselés. Viszont amíg nem látok az utcán szakállas csávókat rohangállni magukra erősített robbanóanyagokkal addig egy szavukat se hiszem el a sok süketelésükből.

Ha pedig szerinted, az odakint harcoló katonák hazánkból értelmetlen áldozatokat hoznak, hát legyen, te így gondolod.
Viszont én hiszem, hogy azzal, hogy segítenek igenis fontos dolgot tesznek a NATO számára. Mosolyog
Naplózva

Gabesz
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7459


« Válasz #1310 Dátum: 10 júl 27, 14:22:11 »

Srácok! Szúú-száá! Nyugi...

A békefenntartóink, meg elvileg azért szállták meg az afgán területeket, hogy amit az amerikai barátaink 1 hét alatt leromboltak, azt minél hamarabb segítsenek újraépíteni...
Az már más tészta hogy a helyiek nem mindig tűrik meg a külföldi egyenruhát...

De a vita kezd politikai kérdéseket döngetni, ami meg nem kéne...
Naplózva
Slane
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 867

So long suckers! :)


« Válasz #1311 Dátum: 10 júl 27, 14:24:44 »

.
« Utoljára szerkesztve: 14 feb 25, 18:57:09 írta Slane » Naplózva
Gabesz
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7459


« Válasz #1312 Dátum: 10 júl 27, 14:56:33 »

Én is megszállóknak neveztem őket és nem felszabadítóknak...
Am szerintem is csak halandzsa az újjáépítés...
De NATO tagok vagyunk, köteleségünk részt venni a NATO hadműveleteiben, és meg kell ennünk minden maszlagot...

Am Slane.. Az amerikaiak megszegnek kissebb jogszabályokat, emberi jogokat... De akik ellenük harcolnak gerilla módszerekkel, azok még az alapvető hadászati szabályokat se martják be, sőt a Genfi-egyezmények sem érvényesek rájuk... Szabályosan olyan ellen nem győzhetsz, aki a legalapabb szabályokat sem tartja be!

A szerény véleményem az hogy ha magyar katona átlépi a jelenlegi ország határokat, azt ne tegye baráti szívességből...
Abból Magyarországnak is legyen haszna.. Mint pl a régi háborúkban... területi, vagy más vagyoni szerzemények...
Így hogy most gyakorlatilag semi haszna, semmi értelme..

Az erkölcsi oldala résznél, bocs de felröhögtem... Ne részletezzem hogy miért... Mit jelent az hogy erkölcs? Egy retkes háborúban a győzelem számít, és nem az erkölcs... Humanitárius okokból egyezményeket kötnek, meg szabályokat hoznak létre... Amit soha senki sem fog betartani, csak 1 indokkal több a veszetesek porba tiprására! Győzelem mindenáron...

Hm, a2. VH-ban nem csak Hitler tartott fenn koncentrációs táborokat! Sőt nem csak Sztálin!
Amerikában is ugyanolyan táborok voltak! Nem hadifogoly táborokról beszélek! Az angolok a búr háború idején aszzonyok és gyerekek ezreit zárták koncentrációs táborba, hogy a nagy részük ott pusztuljon!
Kambodzsa.. Vörös khmerek uralma... Folytassam?
Akkor már mért ne lehetne koncentrációs tábort létrehozni a mostani háborúkban is? Létre lehet! Mosolyog Amerika létrehozott egyt pl Kubában egy nyomorúságos kis öbölben... Sőt a jövő háborúiban is lesznek ilyenek, erre mérget vehettek!

A háború együtt jár a koncentrációs táborokkal..

Nem kell idejönnie robbantgatnia az Afgán Abdulnak.. Ha bepörögnek az események van elég őrült itthon is hogy a levegőbe repítse magát...
« Utoljára szerkesztve: 10 júl 27, 15:02:44 írta Gabesz » Naplózva
Ritka
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2167



« Válasz #1313 Dátum: 10 júl 27, 16:22:14 »

Ha idejönne Amerika és létesítene a kínaiaknak egy államot Magyarország területén, akik aztán rakétával agyonlőnék az anyámat és a két testvéremet, én is foggal-körömmel harcolnék ellenük. És a legkevésbé sem érdekelne, hogy szabályos vagy nem szabályos keretek közt teszem e azt.

-----

az én utolsó hozzászólásom :/
Naplózva

Gondolkodj, Micimackó, GONDOLKODJ!
Stance
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2122



« Válasz #1314 Dátum: 10 aug 12, 17:11:24 »



Elismerem, nem mindenhol tökéletes az én versem,
de még mindig közelebb áll a költészethez mint a tied.
...
Fejlődök


Ha így áll a dolog, hatalmas nagy mester,
Legalább a magyar nyelv szabályait lesd el!
A magyarban nincs olyan szó, hogy fejlődök,
Hisz az ikes ige mindig egy -m végű gyök.


Közel sem mindig. Legtöbb szóalakoknál már mind a 2 ragozás helyes: a hagyományos, és a mai használtban lévő is. Persze cáfoljatok meg... és ajánlom elolvasásra...
Naplózva



Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #1315 Dátum: 10 aug 12, 17:19:43 »

Hmm csak egy kérdésem lenne...  A háborúban mióta vannak szabályok? Pláne a mai háborúkban. Lehet itt beszélni egyezményekről meg emberi jogokról daliás dolog tényleg de ha arra kerül sor ezeket besöprik a szőnyeg alá azt jónapot. Ezeknek talán még akkor van értelme ha 2 nem egyenrangú fél küzd egymás ellen. De ha mindkét félnek a vereség egyenlő a megsemmisüléssel akkor azok igenis minden eszközt be fognak vetni.
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
kakesz
ANBU Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Vízesés Falu Rejtett Vízesés Falu

Hozzászólások: 793


Troll barlangász


« Válasz #1316 Dátum: 10 aug 12, 17:40:23 »

Micsudi figyu ez nem úgy megy ahogy gondolod.  Ha lenne egy háború egy atomhatalom és egy 3.világbeli kis ország közt 100% hogy nem rakétáznák szét... Sőt 2 atomhatalom közt se lenne adok kapok harc, túl sokat veszítenének a nemzetközi megítélésükön és persze a népességükön Nevet

Anno a katonaságok elitje nemesekből állt és biznisz volt őket élve elfogni: váltságdíj, fogolycsere másik nemesért, stb.. és ezt mindenki belátta így ez egy közös háborús szabály lett.
Mikor vége van egy háborúnak a győztes/győztesek eldöntik mi lesz a vesztessel/vesztesekkel ez is íratlan szabály, mert tisztázódik, hogy a háború alatt mi minden változott a célokban és mi lesz az országokkal.
« Utoljára szerkesztve: 10 aug 12, 17:41:38 írta kakesz » Naplózva

A tűz árnyéka világítja meg a falut.
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #1317 Dátum: 10 aug 12, 17:43:33 »

Saphira, arról én nem tehetek, hogy Te nem vagy tisztába a jelenkor szabályaival. Mostanában már sokan össze - vissza írják és mondják az ikes és nem ikes igéket , sőt, nem soká el is tűnik a magyar nyelvből.
Amúgy meg, ha nem magyarul írtam, akkor, hogy lehet, hogy eddig minimum 2 ember megértette?! Ha te ilyeneken akadsz ki, akkor nem valószínű, hogy sok ismerősöd van, aki kedvel téged. Vagy beszéd közben őket is javítgatod? Vagy esetleg ők is sznobok? http://osbutasagok.nolblog.hu/archives/2009/11/20/Az_ikes_ragozas_es_a_sznob/    <= ezt olvasd el, jót fog tenni...

Kedves Aton!

Hidd el, tisztában vagyok a jelenkor szabályaival. És mivel ezek szerint az -ikes igék rossz használata már nem hibának bizonyul, de kerülendő - nagyon szúrják a szememet.
Ehhez csak az -ol, illetve -sz végű ragozást tudom hasonlítani egyesszám második személyben. Létezik adol, kapol, futol alak - néhány tájnyelvben gyakran előfordul - de mégis, hivatalos szövegekben kerülendő. A helyes forma ugyanis adsz, kapsz, futsz; mivel ezen személyekben mindig a -sz toldalék a használandó, kivéve azon esetekben, ahol az ige s-re, illetve sz-re végződik. Néha előfordul azonban még ennek a szabálynak is a megcsavarása, például a fekszel szónál. Pár regionális köznyelvben ugyanis második alakban ez így szerepel: feküdsz. Tehát az eredeti -ikes és -ol végű ige -sz ragot kap.

Ezzel csak azt akartam bemutatni, nagyon sok dolog van, amivel a mindennapi beszédben az emberek áthágják az eredeti szabályokat. A nyelv egy fejlődőképes, élő és folyton változó eszköz, szabályokkal nem lehet lekötni.
Azonban ugyanakkor a nyelvet nem tekinthetjük egyszerű egésznek, mivel valójában összetett és rétegekből felépített.
Az anyanyelv több rétegre is oszlik:
Például köznyelvre, amiben előfordulnak a fent említett hibák.
Szlengre, amelyben általában idegen eredetű, kerülendő szavakat találunk.
Argóra és zsargonra
Tudományos nyelvre
És Irodalmi nyelvre, amely a nyelv legfőbb művelője és talán legnemesebb megtestesítője. A fent említett hibák eléggé kerülendőek benne, mivel lelkén kell viselnie egy egész nyelv fejődését, gondozását.

És ezen belül használók szerint is csoportosíthatjuk a nyelvet.
Dajkanyelv
Gyermeknyelv
Ifjúsági nyelv
Orvosi, illetve jogi nyelv
És még sorolhatnám...

Ezzel csak azt akartam kifejezni, hogy valószínűleg én vagyok a bunkó és a sznob, amiért kijavítottalak. Szerintem aki ennyire magára veszi ezeket a dolgokat, hogy még blogbejegyzést is ír belőle, az szellemileg nyomorodott vagy nagy lelki trauma elszenvedője.
Azzal, hogy valaki kijavít és mond valamit, amit helytelenül használsz, inkább segít, mint árt. Az iskolának is ez a feladata: kijavítani, hogy a nyelv helyes használatára tereljen és ne hagyják elkorcsosulni a nyelvet. Az iskola nem teszi kötelezővé neked mindezek helyes használatát, csupán lehetőséget biztosít megtanulásokra. Van akik élnek ezzel, van akik nem tudják szellemileg befogadni.
Hidd el, nyelvhasználatod az egyik, amiről nagyon könnyű megítélni! És ha majd egyszer orvosi vagy jogi egyetemre mész, illetve újságíróknak adsz nyilatkozatot, megköszönnéd, hogy szóltam az -ikes igék helyes ragozásáról.  Lesütöttszemek

Egy kis példa. Mindegyik mondat ugyanaz, mégis leszűrhető belőle az illető társadalmi helyzete, iskolázottsága:

- Oszt' tegnap megmutattam neki hol lakok. Mondtam is neki utána, hogy eszek meg iszok valamit, de akkor már hazaért.
- Oszt tennap memutattám néki hol lakok more. Dikkmá, mondtam is la neki utánna, hogy eszek meg iszok valamit la, de akkó' má' hazaért.
- És tegnap megmutattam neki, hol lakom. Mondtam is utána, hogy eszem meg iszom valamit, de akkor már hazaért.

De ha neked tetszenek a lakok, futok és hasonló alakok, akkor használd nyugodtan. Mosolyog

A bemásolt cikkben pedig van egy-két kivetni való. Az, hogy így tekint a magyar nyelv ősi nyelvtanára, használatára és szókészletére elég szánalomra méltó. Rendben, akkor tegyünk le az eredeti, több ezer éve meghonosodott nyelvtanról és kezdjük el kedvünk szerint, helytelenül és olykor rondán használni a nyelvet. Ezekkel - mint ahogy az -ikes igékkel is a legnagyobb gond - hogy valójában egyszerűsödés. -Ikes ige is azért egyszerűsödött le, mert a mai, ellustult ember nem bírja megtanulni a helyes - és talán kicsit bonyolultabb - ragozást. És ez nem csak ezzel van így: csúnyán meglátszik a szókészleten és az átvett idegen szavak mennyiségén.

Nos igen.
Korcsosul a nemzet, korcsosul a nyelv.

---

Stance, ismerem a wikipediát, köszönöm...

« Utoljára szerkesztve: 10 aug 12, 17:45:22 írta Saphira » Naplózva

Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #1318 Dátum: 10 aug 12, 17:46:46 »

Na jó akkor fogalmazzunk úgy hogy a szabályokat a háborúzó ország erkölcse és céljai alakítják. Ha valaki csak területet és nyersanyagot akar annak felesleges ész nélkül harcolni és mészárlást csinálnia. De ha a cél egy másik nép kiírtása akkor pont hogy a cél a mészárlás. Ellentétes példa de jól szemlélteti mire gondoltam.
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #1319 Dátum: 10 aug 12, 18:01:30 »

Saphira, ne lásd iylen sötéten a dolgokat. Biztos vagyok benne, hogy a ma átlagemberék műveltsége, és amenynire egy kalap alá vehetjük a kté dolgot, helyes nyelvhasználata és fogalmazókészsége jóbval felülmúlja talán a közelmúltbelit is, de sok emberöltőjét, jópár századét, és minden bizponynal nem egy ezredévét is, a nyelv pedig tisztább és egységesebb formában létezhet, mint korábabn talán bármikor.
Igen, vanank apró problémák, gyakori hibák, vagy inkább vadhajtáso anyanyelvünk főáágán, ma is, nem feltétlenül csak a különböző tájnyleveknél, vagy éppen bizonyos csoportok nyelvénél, de az egyénnél is, vagy inkább nagyon is az egész népnél, talán rendezettebb formában, mint régen, de végül ez nem msához vezet, mint további egységesedéshez.
RÉgi, buta hibák, amik ellen nap mint nap nem egy tanár kell ki országszerte nem tíz, és nem húsz éve biztos, hogy nem jelentenek semmiféle problémát, vagy veszélyt.
A probléma, bár úgy vélem, te is így léátod, eggyeske hozzáállásában lehet, nyílván nem fektetsz enyni energiát az eléőző hsz-odba, ha nem tlaálkozol msot is ezzel, de nézd, összeségében úgy érzem, kicsit túlreagálod a krédést, a ynelvet pedig sajnos a legtöbben midnig hasonlóan fogják szemlélni, mikor elvétve ráemelik tekintetüket, hogy utána újfent tudomást se vegyenek róla.
« Utoljára szerkesztve: 10 aug 12, 18:02:23 írta STM » Naplózva
Oldalak: 1 ... 86 87 [88] 89 90 ... 204
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!