24 okt 08, 00:32:21 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 79 80 [81] 82 83 ... 204
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vita topic (kulturáltan vili?)  (Megtekintve 472942 alkalommal)
0 Felhasználó és 30 vendég van a témában
Ritka
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2167



« Válasz #1200 Dátum: 10 ápr 04, 22:56:45 »

Szerintem egy csodálatos világ, amiben élünk.  Mosolyog

Idézet
Minden fórumon van olyan ember aki ír vmi nagyon eltérőt mint a többi ember.

Annyi mindent tudnék mondani...dehát szabályzat Nevet
-----
Shiro, a végére én is így jártam xD

Nade valamit érdemlegesen a témához is...
Slane felfogásával azért némileg tudok azonosulni. Nálam annyiban módosul a dolog (lehet, ez a pont benne is megvan, csak nem említette), hogy elsőre lerendezem magamban a dolgokat, utána pedig hagyom, hagy élje a kis életét, míg nem árt nekem, de nem állapítom meg minden alkalommal, hogy 'bázzeg, ez de hülye' . Fölösleges energiapocsékolás.
Kirekesztéshez és brutalitáshoz:
A probléma ott kezdődik, hogy ezen nézeteket vallók (tudom, KONKRÉTAN senki politikai beállítottságát nem tudjuk, nagyvonalakban azért sejthető - kerülgetjük a forró kását) igen nagy hányada csak indulattól vezérelt csőcselék. Megy a zsidózás, cigányozás, de amikor konkrétan megkérdezik (megtörtént eset), hogy most tulajdonképp mire is veri a mellét, ott áll bambán pislogva. Egy konkrét népcsoportot felelőssé tenni azért, mert a tagjai erkölcstelenül cselekednek elvakult és felelőtlen dolog. Ha egy cigány srác beveri a képem, azért ütök vissza, hogy a tettet megbosszuljam, nem azért, mert ő cigány.
Amit Sapphi írt itt, az teljesen igaz. De tetteik miatt legyenek felelősségre vonva és ne származásuk miatt.
« Utoljára szerkesztve: 10 ápr 05, 00:12:56 írta Ritka » Naplózva

Gondolkodj, Micimackó, GONDOLKODJ!
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #1201 Dátum: 10 ápr 04, 23:31:06 »

Mire végigolvastam már lövésem se volt róla, hogy miről is folyik a vita. xDD

Plázacicák: Kettyósnak meg agyamentnek tartjuk őket, meg hogy teljesen felesleges és elítélendő dolgokat tesznek, de lássuk be ugyanakkor nekik is megvan a hasznuk a társadalomban. S had hozzak rá fel két példát, aminek gondolom van árnyoldala is.
1. nagymértékű ruhavásárlási igényükkel munkát biztosítanak a textiliparban dolgozók és a bolti eladók számára.
2. azzal, hogy csak egyszer vesznek fel egy rongyot, azzal ruhát biztosítanak olyanok számára kiknek arra nem telik.

Szal lehet buták, de tudatlanul is elszórják a haszon magvait, csak tudni kell őket felismerni és learatni.

A fura beszédükre meg annyit, hogy én értem, de jómagam tudok olyan régies tájszólásturmixot adni a népnek, hogy azt egy bizonyos kor és műveltség alatt nem értik meg. xDD

---

Bizonyos emberek elítélésével meg egyetértek. (Embere válogatja, hogy kit ítél el.)
Ennek egy alapvető oka van. Mégpedig, hogy a embernek megadatott a választás luxusa.
A Buddhizmusban  is az járja, hogy az emberben van a legtöbb lehetőség a fejlődésre.
(Ja és nem vallás, szal nem tabutéma xDD)

---

Sz.arban vagyunk emberek, méghozzá nyakig...

Szar? Szarban? Ez már nem szar! Ha szarban lennénk az már rég virágzó mező lenne, csak a szag lenne a gond.
Amiben most vagyunk nyakig az a szemét ami nem csak, hogy ugyanúgy büdös, de hasztalan is vala. Ami nem összetévesztendő a hulladékkal aminek van egy olyan tulajdonsága, hogy újrahasznosítható.
 
----
S néhány szösszenet a végére

Szemelvények, hogy milyen ország is lenne a jó

Ahol az emberek a hátrányukból nem próbálnak előnyt kovácsolni, hanem próbálnak attól szabadulni, ámde a tanulság megmarad számukra.
Ahol az ember nem a másik hátrányából akar előnyt kovácsolni, hanem próbálja abból kisegíteni.
Ahol nem olyan a gazdaság, hogy a luxuscikkeket szinte fillérekért tömik elénk, ugyanakkor az alapvető dolgok árai pedig az egekben vannak.
Ahol nem bélyegzik meg azt aki érdeklődik saját népének múltja és kultúrája iránt.
Ahol a környező országok azért vannak magasabban, mert jobban csinálják a dolgukat és nem pedig azért mert mi süllyedünk a szemétben.
Ahol az "uralkodó" bármikor kimehet egyet sétálni a testőrsége nélkül anélkül, hogy a merénylet gondolata akárcsak felmerülne elméjében.

Naplózva

Hiei
Vendég
« Válasz #1202 Dátum: 10 ápr 04, 23:36:14 »

Éljen Avalon nem igaz Shiro?xD Ugyan már én csak egy élhetőbb helyet akarok nem álom világot. Ahol az emberbe szorult némi megértés és nem csak pusztítani tud:D. Ahol nem kihasználják az embert, hanem kölcsönösen segítenek egymáson:D. Viszont én már ebbe se nagyon bízom:D.
Naplózva
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #1203 Dátum: 10 ápr 04, 23:42:39 »

Hát igen kereken 7000 a sebzése xDD.
De tényleg már én is úgy élek, hogy az igényeim alacsony szinten vannak, hogy szinte örülni tudok bárminek ami kicsit is érdekes, meg egy csomó minden hiánya nem tesz depresszióssá. xD
Naplózva

Hiei
Vendég
« Válasz #1204 Dátum: 10 ápr 05, 00:23:22 »

Nekem már nincsenek igényeim jól érzem magam így. Sokat kell dolgoznom és valszeg a 50-et nem élem meg, de meg van mindenem amit szeretnék.<---- nem vagyok gazdag:P és ne gondoljatok emmi extrára:D nem zabálok naponta pizzat:D és kaviárt se ettem csak ócccsó sz*rt. Evo8-am nem  mostanában lesz, de ez legyen a legnagyobb bajomxDDD.
Ami sokkal jobban idegesít, hogy ennyi munkával sokkal jobban kéne élnem... külföldön ezerszer jobban élhetnék. Tudom, akkor miért nem megyek ki... mert szeretek itt élni ide születtem ideköt minden én ezt nem tudom csak úgy itt hagyni.
Sose értettem azt aki csak úgy képes kimenni. Annak nem voltak barátai vagy nem tudom. Mondjuk felszínes barátságot bárhol lehet kötni...

No sokat járt a pofám verjetek meg:DDD már ha tudokxDDDD.
Naplózva
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #1205 Dátum: 10 ápr 05, 01:02:24 »

Idézet
Annyi mindent tudnék mondani...dehát szabályzat
Mondd akkor kulturáltan. Megéri.
Naplózva
Gabesz
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7459


« Válasz #1206 Dátum: 10 ápr 05, 12:19:55 »

"Ha egy cigány srác beveri a képem, azért ütök vissza, hogy a tettet megbosszuljam, nem azért, mert ő cigány."
Igen... Csak a gond ott kezdődik, hogy ha te bevered a romagyerek képét, akkor máris rasszista vagy, peddig jóformán csa magad védted.... Ez egy körforgás...
Naplózva
Ritka
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2167



« Válasz #1207 Dátum: 10 ápr 05, 13:59:08 »

De erről nem a cigány tehet. Hogy kihasználja? Nyilván, de ezért nem ő a felelős.
Naplózva

Gondolkodj, Micimackó, GONDOLKODJ!
Hiei
Vendég
« Válasz #1208 Dátum: 10 ápr 05, 14:07:36 »

Ritka akkor te miért nem dobod fejbe az öreg nőt a járdán mikor senki nem látja:D. A kutya nem  kapna el:D.
Nem teszed mert az erkölcs nem engedi és mert benned van ez a cigányban nincs. Ő minden zokszó nélkül megteszi.

Ne akard nekem kihozni, hogy a cigány ártatlan:D.
Naplózva
Slane
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 867

So long suckers! :)


« Válasz #1209 Dátum: 10 ápr 05, 14:12:19 »

.
« Utoljára szerkesztve: 14 feb 25, 18:54:19 írta Slane » Naplózva
Gabesz
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7459


« Válasz #1210 Dátum: 10 ápr 05, 14:13:40 »

Ritka... Épp ugyanúgy felelős ha kihasználja... Sőt... Az ilyentől forr a vérem! Az ilyen embert útálom!

Ez már erősen troll hsz kategória, de ne harcoljanak már úgy a kirekesztés ellen, ha épp saját magukat rekesztik ki a társadalomból, és utána meg sírnak.. :/ Nincs itt akkora rasszizmus, csak épp ők túlozzák el a dolgot...

De ugyanez megy a melegekkel, a romákkal, meg mindenfélével... Úgy nem lehet szembeszállni a kirekesztéssel, hogy különcködünk, meg a sérelmeinket soroljuk...

Naplózva
Ritka
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2167



« Válasz #1211 Dátum: 10 ápr 05, 14:17:22 »

Hiei hsz-ére reagálva:
Semmi előnyöm nem származik belőle. Azonkívül persze erkölcstelen is, ezért nem tenném.
Nem akarom a cigányt kihozni ártatlannak, igazad van, talán úgy tűnt. Rengeteg probléma van velük, de ezért nem mind ők a hibásak. Hogy az önkormányzatok x milliót költenek állítólag ilyen projectekre, amiből a cigány vezetőréteg csak pár fillért kap, megint szép kérdés.
Egyébként rengeteg dolgot lehetne tanulni tőlük. Pl. cigányoknál nagyon tisztelik az idősebbeket. Magyaroknál ezt nem látod. A gyerek majdhogy' le nem köpi az anyját olyan ordenáré módon beszél vele. Az anyja meg nem pofozza fel, merthát "európaiak vagyunk vazz, nem alkalmazunk erőszakot' . Egy jól megtermett cigány asszonyság ellenben olyat ken le a kölykének, hogy még két év múlva is emlegeti. Ott nem is látsz ilyet.

Dehogy ellenpéldát is írjak. Rengeteg a hajléktalan. A magyar hajléktalan. Van egy kis telkünk Csillebércen, oda járok ki. Mikor kicsi voltam az erdőben cigányok verték fel a tanyájukat, éldegéltek a kis kannásboraikon meg a pár falat kenyerükön. Ma már más a helyzet. Ma mind magyarokat látsz a helyükön. És senkinek meg sem fordul a fejében, hogy ezen változtatni kéne. Vagy előbb talán a magyarok helyzetét kéne stabilizálni és utána tekintgetni másfelé. Nem, most a csapból is az folyik, hogy a helyi kisebbséget kéne felzárkóztatni, mikor magyarok tízezrei fetrengenek a porban.

Ritka... Épp ugyanúgy felelős ha kihasználja... Sőt... Az ilyentől forr a vérem! Az ilyen embert útálom!
A lehetőséget nem ő teremti. Ott kezdődik a hiba, ha lehetőséget adunk a helytelen út választására. Ez elég nyilvánvaló. Aki ezt a lehetőséget megadja, legalább akkorát hibázik, mint az, aki kihasználja

Rasszista kérdés...nem ők kezdték el hangoztatni, mások, a felsőbb rétegekből. Az ötletet megint nem ők hozták. Ők már csak kürtölik, amit lehetőségként a szájukba adtak.
« Utoljára szerkesztve: 10 ápr 05, 14:23:25 írta Ritka » Naplózva

Gondolkodj, Micimackó, GONDOLKODJ!
Hiei
Vendég
« Válasz #1212 Dátum: 10 ápr 05, 14:29:04 »

Pont ezért írtam ezt a példát, mert ebből neki sem lesz haszna. Én is azt vallom, hogy ha van kiskapu használja ki ezt teszi az összes politikus milliókat zsebre téve ez úton. A segély is ugyan ez én is kérném, ha kapnám nem kérdés.

Viszont mikor a cigány bemegy a speciális ballon kabátba a boltba és belül 1.5 méteres rejtett zsebek tele vannak unicummal meg minden mi jóval persze 10 ezer ft alatti értékben nem ő a hibás. Engem se büntetnek meg érte még se teszem. Ennél a magyar csöves is különb technokolt lop vagy valamit mert függ tőle, de soha nem lop olyat ami neki nem létfontosság.
A cigány ellopja és eladja... azt megy a kövi boltba.
A kedvencem mikor a ruhája 5-10x annyiba kerül mint az enyém... és mobilokat lopkod és húz le másokról...

Persze itt is sáros az állam mert a megélhetáési lopás 10 ezer ft alatt van nem a kenyérre vonatkozik meg az élelemre:D.
« Utoljára szerkesztve: 10 ápr 05, 14:29:50 írta Hiei » Naplózva
Gabesz
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7459


« Válasz #1213 Dátum: 10 ápr 05, 14:34:36 »

"Hogy az önkormányzatok x milliót költenek állítólag ilyen projectekre, amiből a cigány vezetőréteg csak pár fillért kap, megint szép kérdés."

Hát elhiheted hogy a roma vezető réteg megkapja a lóvét, csak épp a csöves melós cigány nem lát belőle egy vasat sem, mert elmegy SuperB-re, és luxusra... 2 millát kaptak szerszámra, ebből vettek 400ezer értékben.. A többi vajon hová tűnt? Hümm-hümm
Arról ne is beszélve hogy a roma felzárkóztatási program arról szól, hogy a roma melósok rendbe teszik a házuk környékét, és azért felveszik a minimálbért... A roma asszony azért kapja a fizetést, mert reggel aláír hogy felveszi a munkát, és hazamegy főzni... A magyar közmunkásokat meg ténylegesen kiküldik a közterületre dolgozni...
Ezt tapasztalatból tudom, a saját szememmel látom...


Am ez legyen a témában az utolsó hozzászólás mert sérti elég rendesen a Fórumszabályzatot! PÜ-ben lehet folytatni! Moderátor
Naplózva
Ritka
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2167



« Válasz #1214 Dátum: 10 ápr 05, 14:44:54 »

Örök érvényű mondás: 'Csináld magad' . És akkor nem lesznek ilyen problémák. Pont. Vége.
Naplózva

Gondolkodj, Micimackó, GONDOLKODJ!
Oldalak: 1 ... 79 80 [81] 82 83 ... 204
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!