24 okt 08, 07:37:12 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 73 74 [75] 76 77 ... 204
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vita topic (kulturáltan vili?)  (Megtekintve 473133 alkalommal)
0 Felhasználó és 13 vendég van a témában
Ritka
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2167



« Válasz #1110 Dátum: 09 dec 22, 15:06:27 »

Gondolj bele...havi 150e pénzért ki menne el egy egész ország bajaival foglalkozni? Inkább azt mondja, hogy elmegy mérnöknek, kétszer annyit keres, és még a családjával is tud időt tölteni. Azért egy politikus élete (még ha lop, csal, hazudik, akkor sem) fenékig tejfel. Rengeteg időt töltenek a munkájukkal. Vagy azzal, hogy az igazat hangoztassák, vagy azzal, hogy hazugságokat építsenek. Így vagy úgy, de rengeteget dolgoznak
Naplózva

Gondolkodj, Micimackó, GONDOLKODJ!
ATON14
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 996



« Válasz #1111 Dátum: 09 dec 22, 16:28:31 »

Ritkának igaza van, de akkor is max. 250000Ft (remélem nem írtam el smirksweat) -ot kéne nekik adni. Emellé még úgy is sikkasztanak, egy csomó pénzt. De amúgy meg akkor se kéne mindegyiknek ennyi. A parlamentben is mikor vannak a tv közvetitések, ül az összes, nyomkodja a laptopját, szavazásnál voksol valamit és kész. Az meg hogy, kevés idejük van a családra, azt ők vállalták. Ott vannak azok az emberek is akik 3 műszakban dolgoznak, hogy épp meglegyen az ennivaló a családnak (és most nem 6 gyerekes családokra gondolok, mert az megint más kérdés...), azok az emberek sincsenek többet a családjukkal, és ők nem limuzinokkal utaznak, meg magán repülővel (ez egy kicsit durva,de az elv a lényeg).
Én legalább is így gondolom  Nevet
Naplózva

....................................................................................................................
Gabesz
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7459


« Válasz #1112 Dátum: 09 dec 22, 16:41:56 »

Hm de azért ne nagyon menjetek el a politika irányába.. Tudom ennél  témánál nehéz..
Ritka jól látja a dolgot a fizetésekkel kapcsolatban... Az ellenére hogy azt látjuk hogy újságot olvasnak a parlamentben, kiveszik a munkából a részüket... Csak az a baj, hogy a közembernek zsebpénzt állapítanak meg minimálbérnek...
Ne az ő fizujuk sok.. A miénk kicsi!  smirksweat

Ennél csak az durvább amit a külföldi diplomaták megengednek maguknak...
Egy külföldi diplomata fia például a magyar törvények felett áll..
Egy Dél-Amerikai ország nagykövetének a fia a napokban a piroson átszáguldva kiütötte egy kisgyerekes család alól a kocsit, hiába  írták le a szemtanúk a rendszámot, a rendőrök tehetetlenek voltak... A nagykövetség azt is letagadta, hogy az az autójuk aznap elhagyta a nagykövetség területét...
A magyar család kocsija TK-ra tört, de megúszták komoly sérülések nélkül...

Ebből is látszik hogy vannak kiskapuk a jogban...
Naplózva
Marci1996
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1274



« Válasz #1113 Dátum: 09 dec 22, 17:16:35 »

ez is bizonyítja hogy a magyaroknak semmi politikai hatalmuk sincs....Én csak azt nem értem hogy minek kell eladni mindent amiből az országnak nyeresége van?Miért rontják tovább az életszínvonalat?

Ne az ő fizujuk sok.. A miénk kicsi!  smirksweat

Ez a mondat kb olyan volt mint a "Nincs ronda nő,csak kevés sör" Nevet
Naplózva

Sensei:Miroku

Lányom:boci555

Csapattárs:Riel---chan és pintermate

Tanítvány:ATON14

Kletta szexrabszolgája(igen én is xD)

NHFK tag
Gabesz
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7459


« Válasz #1114 Dátum: 09 dec 22, 17:28:50 »

Igen.. Jó hasonlat! Mosolyog Több pénze lenne az embereknek, több sört innának, nagyobb lenne a szaporulat, mert lenne esélyük a ronda nőknek is!  Pojén  Nevet

Na de komolyan:
Nos te is ugye jobban költekeznél 200 ezerből, mint 60 ezerből...
Ha mindenkinek nőne a jövedelme, megugrana a költekezési kedv, ami eredményezi  gazdaság fellendülését...
Fejlődik az ipar, több pénz fut be az államháztartásba az ÁFA-n, EVA-n, és más adókon keresztül...
De most neked a 60 ezer mire elég? Kifizeted a számlákat, veszel kaját hogy ne dögölj éhen, és a szomszédasszonytól kérsz kölcsön ha hónap végén váratlan kiadás van..
Így az állam se jár jól, a kereskedő se, és te fogyasztó sem... Pang a gazdaság...
Naplózva
boci555
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1086

iLOVEmákostészta || balf@sz c:


WWW
« Válasz #1115 Dátum: 09 dec 22, 17:33:50 »

a sok sör öli a spermákat ikszdé

És szerintetek mi lenne ha mindez fordítva lenne, mármint, ha a sokat dolgozók kapnák a több pénzt az úgymond 'gondolkodós' melókhoz meg kevesebb pénz járna.

semmi sem változna szerintem
« Utoljára szerkesztve: 09 dec 22, 17:34:29 írta boci555 » Naplózva

> *-* PÓNIII *-*
- Utálom a pónikat!
> Akkó' ... hm ... *-* SÜNIII *-*
- SÜNIIII <3 "w"
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #1116 Dátum: 09 dec 22, 17:42:20 »

Gondolj bele...havi 150e pénzért ki menne el egy egész ország bajaival foglalkozni?

Tudom, hogy hülyén hangzik. és nem is kell elhinned, de én simán elmennék. Mosolyog Szerintem, ha valaki ezt pénzért csinálja, mindegy, hogy mennyiért, akkor már régen baj van. Persze kell fizetés is egy politikusnak, valamiből neki is élnie kell, de ez pont az a szakma, ahol, az aki erre az egészre csak mint megélhetési forrásra tekint, nem alkalmas, még ha amúgy becsületes ember is egyébként.

Én pl. szívesen csinálnám, úgy gondolom még élvezném is. Mosolyog Talán ez azon kevés munkakör egyike lenne, amit tényleg szívesen csinálnék.
Naplózva
Gabesz
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7459


« Válasz #1117 Dátum: 09 dec 22, 17:47:48 »

Boci: Hát úgy igazságosabb lenne... Mert nem mindegy hogy klimatizált irodában a számító gép mögött ülve verem a billentyűt napi 8 órában, vagy 8-12 órát gürizek a szalag mellett, vagy épp kint a 40 fokos hőségben a dinnyeföldön  15 kilós dinnyéket dobálva 2 méter magasra látástól mikulásig, úgy hogy az ebédszünetet nem fizetik...
Most bárkit megkérdezel mindenki megmondja, hogy a kettő közül melyik dolgozik többet... Mert az sem mindegy, hogy munka végén fáj a fejed, meg a csuklód, vagy épp a nap végén a duplájára dagadt csuklód a legkisebb problémád..
Mert fáj a lábad, éhes vagy, fáradt vagy, minden bajod van...
De a fizetéseket az irodában ülő emberkék állítják össze akik úgy tartják hogy nekik több dukál, mert ők többet tanultak, magasabb a beosztásuk, fontosabb a munkájuk, meg ececere...
Naplózva
hiroto
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 868


« Válasz #1118 Dátum: 09 dec 22, 18:49:34 »

Nah azért Kölcsey se kapott még petákot se, és próbált tenni a közjóért. Széchenyi még a birtokai javát is odadta az országnak, hogy javulást lásson.

Nana, azért nem úgy van az. Egy gépészmérnöknek, aki tanul legalább 18 évet, és tudnia kell hegeszteni, esztergálni, vagy és még miegy mást( a szakosodottnak, akár a gyógyszergyártástól a kenyér előálításig), és rajta van a felelőség, hogy mit tom én aláír egy tartálytervet, ami felrobban és megöl egy embert, akkor elküldhetik egy jó hosszú celalátogatásra is.
Naplózva
Gabesz
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7459


« Válasz #1119 Dátum: 09 dec 22, 18:57:17 »

Hát én megnézném azt a vezető állában lévő gépészmérnököt, aki nekiáll hegeszteni a gyártósoron...  Nevet Azért a felelősséggel kapcsolatban egyet értek... A vezető beosztás felelősséggel jár...
De ugyanez a felelősség vonatkozik az egyszerű hegesztőunkásra is, hisz hiába jó az a tartály terv, ha rosszul varrja össze a lemezt, és ugyanúgy megöl 1 embert...  Mosolyog
Naplózva
Marci1996
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1274



« Válasz #1120 Dátum: 09 dec 22, 19:32:52 »

Meg vannak olyanok akik egyszerűen a másikra mutogatnak.....


--szerk.----
Nem a munkásra értettem,hanem azokra a vezetőkre,akik nem vállalnak felelősséget smirksweat
« Utoljára szerkesztve: 09 dec 22, 20:02:43 írta Marci1996 » Naplózva

Sensei:Miroku

Lányom:boci555

Csapattárs:Riel---chan és pintermate

Tanítvány:ATON14

Kletta szexrabszolgája(igen én is xD)

NHFK tag
hiroto
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 868


« Válasz #1121 Dátum: 09 dec 22, 19:57:14 »

Sajnos nem a munkásra mutogatnak, hanem arra, akinek a neve ott ál. Nem kell neki hegeszteni, csak ismerni kell, és tudni kell, hogy hogyan is kell. És egy vezető álásban lévő gépészmérnöknek, keményen ot kell lenni, a gyártásnál, mert a munkás hibáját is észre kell venni.
Naplózva
Gabesz
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7459


« Válasz #1122 Dátum: 09 dec 22, 20:54:01 »

Van egy kis belátásom az egyik vidéki autóalkatrész gyártó cég gyárába..

Na a lényeg az, hogy a meós szépen kiesztergálja az alkatrészt, egy másik meós minőségellenőrként meg ellenőrzi... Mérnök nem sokat látja a terméket... Jóformán a tervezésnél, meg a késztermék elszállítása előtt, papíron számokban... smirksweat A felelősség persze az övé... De ha selejt van, akkor úgysem őt rúgják ki...
Ne hidd el, hogy az egyszerű esztergálási folyamat fele! papírmunka, meg számolás! Beállítani  gépet, kiszámolni a beállítást, hogy minél kisebb hibaszázalékkal dolgozzon.... És ha te hibás terméket gyártottál, akkor a minőségellenőr a termékhez csatolt bilétáról tudni fogja, hogy az adott hibát ki melyik gépen okozta... Ha tegyük fel, egy német csóri fejreáll az autópályán a hibás alkatrész miatt, a gyártási számról vissza tudják követni, hogy melyik mérnök, és melyik meós hibázott, és arra rárohad a műanyag lakat... Persze ha selejt van, ami szinte lehetetlen, hogy kikerüljön a gyárból, úgy túl van biztosítva a rendszer, azt már az autógyárban be se szerelik, de akkora balhé lessz belőle, mintha gyilkoltak volna...  Nevet
Egy retkes féltengely származását vissza lehet követni egészen nyersöntvény koráig... Még azt is vissza lehet követni, hogy ki vezette a targoncát, amivel elvitték az anyagot  gyáron belül A-ból B-be...
« Utoljára szerkesztve: 09 dec 22, 20:56:39 írta Gabesz » Naplózva
Ritka
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2167



« Válasz #1123 Dátum: 09 dec 22, 20:57:30 »

Elég sok érdekes kérdés felmerült...
Tudom, hogy hülyén hangzik. és nem is kell elhinned, de én simán elmennék. Mosolyog Szerintem, ha valaki ezt pénzért csinálja, mindegy, hogy mennyiért, akkor már régen baj van. Persze kell fizetés is egy politikusnak, valamiből neki is élnie kell, de ez pont az a szakma, ahol, az aki erre az egészre csak mint megélhetési forrásra tekint, nem alkalmas, még ha amúgy becsületes ember is egyébként.

Én pl. szívesen csinálnám, úgy gondolom még élvezném is. Mosolyog Talán ez azon kevés munkakör egyike lenne, amit tényleg szívesen csinálnék.
A problémát felvető kérdés az volt, hogy miért kapnak tetvesül sokat a politikusok. Az állam így gondolkozik...szerintem. Ésszerű keretek közt, adok-kapok viszonyban nem fér bele. Az államnak pedig mindenképp szüksége van hivatalnokokra.
Igen, valóban az lenne a szép, ha nem a pénz motiválná őket. De ilyen időkben, amikor az ember képtelen végigvinni az akaratát, mert egyszerűen bedarálja a sajtó, valahogy motiválni kell őket.
Én is elmennék, gondolok valamit (ami mellesleg egyáltalán nem biztos, hogy jót tenne az országnak), de kíváncsi lennék, hogy mekkora idegroncs lennék 2-3 év múlva. Az ilyen embereknek rendkívül szilárd erkölccsel és rendkívül nagy akaraterővel, rátartisággal kell rendelkezniük. Ezen embereket még 10millió közül is bajos kiválogatni, de mint tudjuk a keret sokkal kisebb.

----------szerk:
A fizetést egy csöppet én is sokallom, de meg tudom érteni. És ahogy Gabesz is mondta, nekem sem az a bajom, hogy miért az övék a magas, hanem hogy az átlag dolgozó emberé, miért lehetetlenül alacsony

hiroto
Igen, rajta van a felelősség súlya...mint ahogy egy katonán az, hogy baráti vagy ellenséges egységet lő le, egy bírón az, hogy ártatlanul vagy bűnösen ítél el egy vádlottat, vagy egy eladón az, hogy kiadja -e neked a két hete lejárt húst. Mindenkin van felelősség...
« Utoljára szerkesztve: 09 dec 22, 21:02:21 írta Ritka » Naplózva

Gondolkodj, Micimackó, GONDOLKODJ!
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #1124 Dátum: 09 dec 22, 21:13:31 »

Jah hát alkalmas vezetőt nehéz találni. Túl sok mindennek kell megfelelnie. Egyfelől muszáj "hatalomvágyónak" lennie, még ha ez elsőre furcsán hangzik is. De ha jobban belegondolsz, logikus, hiszen enélkül nem szeretné a munkáját, pont olyan lenne, mint az az óvónő, aki nem szereti a kisgyerekeket  Pojén Ezzel egyébként nem is lenne gond, ha emellett a vezető becsületes. És igazságosnak kell lennie, ugyanakkor keménykezűnek. Olyannak, aki oda mer vágni, ha arra van szükség. Nem kislányoknak való szakma ez. xD És mindenképpen egyszemélyben vállalnia kell a felelősséget a tetteiért. Tehát nem kenheti rá a dolgokat a beosztottjaira. Persze ilyen embert találni nem nagyon lehet. Legfeljebb reménykedni, hogy véletlenül előkerül egy.  Mosolyog A történelemben azért volt rá néha példa.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 73 74 [75] 76 77 ... 204
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!