24 okt 08, 20:16:04 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 65 66 [67] 68 69 ... 204
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vita topic (kulturáltan vili?)  (Megtekintve 473358 alkalommal)
0 Felhasználó és 3 vendég van a témában
Ritka
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2167



« Válasz #990 Dátum: 09 szep 24, 20:25:01 »

Az ilyet én egyszerűen jó sok évre hűvösre tenném, és mindenféle állatartástól eltiltanám.
Viszont nekem gyilkosságra van egy jó büntetésem. A tettest az áldozat családjának adni. Azt tehetnek vele amit akarnak. Ez szerintem jókis elrettentő erő lenne.
És kezdődne az önbíráskodás...megölte a családtagját, erre megöli a gyilkost. Megölte a gyilkost, erre jön az ő családja. Ha nem valami abszolút hatalom hajtja végre a büntetést, onnantól már megkérdőjelezhető annak jogossága. Az ilyen megtorlásos elméletek soha nem jöttek be...
Naplózva

Gondolkodj, Micimackó, GONDOLKODJ!
Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #991 Dátum: 09 szep 24, 20:28:43 »

Nem önbíráskodás csak a bizonyítottan bűnös életét minden következmény nélkül az áldozat családjára bíznám. ők börtönbe küldhetik vagy halálra itélhetik.
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
Gabesz
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7459


« Válasz #992 Dátum: 09 szep 24, 20:41:23 »

Micsudi biztos jól átgondoltad? Ilyenkor épp az áldozat caládja a legalkalmatlanabb bíró! Miért? Mert az a legalkalmatlanabb racionális ésszerű döntéseket hozni! Hisz a sértődöttek, a bosszúvágyóak! Ennyi erővel a károsult gazda felhúzhatna téged az első fára, mert letéptél az utcán lévő almafájáról egy almát! Nyilván te is látod hogy egy alma miatt a halálbüntetés felesleges, de az áldozatnak az ad kielégülést, hogy lógni lát téged... Még mindig így gondolod hogy a szemet szemért elv, és a áldozat szabja meg a büntetést elv helyes?

Naplózva
Miroku
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 1838


It's like you. Here I am. It's been since 1988.


« Válasz #993 Dátum: 09 szep 25, 05:39:57 »

Gabesz igazad van, az elfogultság ilyenkor nagy úr .. kell egy döntő, harmadik fél, aki pártatlan mindenkivel szemben .. bár egy ilyen esetben ki ne sajnálná szegény állatot? vagy embert .. most az nemlényeg ..

töriórán a tanár azt mondta, hogy a középkorban úgy működött a rendszer, hogy ha jobbágy ellopta a másik jobbágy tyúkját, levágták az egyik kezét .. nem tudom, ebben mennyi az igazságtartalom, mert a tanár szeret kicsit túlozni, de annyira nem lehet messze a valóságtól ..

Nem önbíráskodás csak a bizonyítottan bűnös életét minden következmény nélkül az áldozat családjára bíznám. ők börtönbe küldhetik vagy halálra itélhetik.

ha bármelyik emberben van egy pici szánalom, nem fogja halálra ítéltetni .. nem akar olyan lenni, mint ő .. ezért börtönbe küldeti, azzal a lehetőséggel, hogy később szabadul ..

szerk.: hmm .. kéne ide is egy Kira .. :''DDDD
« Utoljára szerkesztve: 09 szep 25, 05:41:33 írta Miroku. » Naplózva

Let's do our rock, scissors, and paper
make your hands, don't blink your eyes...
アイコ なら 振り出しで 負けたら それ まで の ゲーム

今日 も 君 信じる こと
忘れず に 見覚められて いますか。
Gabesz
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7459


« Válasz #994 Dátum: 09 szep 25, 09:08:54 »

Igen mindig kell egy pártatlan ítélethozó... Ezért vannak a bírók...


A kézlevágással meg igaza volt a tanárodnak... Ameik kezével lopott, azt vágják le... Kemény és igazságtalan törvény volt a korai középkorban... Egyébként az arab világban néhol még ma is módi ez a büntetés... Igaz az arab világban, ahol sokszor még az 1000 évvel ezelőtti törvények, szokások vannak, elég kemény büntetési normák léteznek...
Naplózva
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #995 Dátum: 09 szep 25, 10:28:19 »

Ennek igazából nem az a célja, hogy szenvedjen az aki lopott, hanem sokkal inkább az elrettentés.

Teljesen mindegy volt a középkorban is, hogy pénzbírságot fizet valaki, mert tyúkot lopott, vagy levágják a kezét.
De az biztos, hogy az utóbbi esetben jobban elgondolkodott a másik ember, hogy ő is lopjon-e.

Nem büntetés, hanem akkorává tették a kockázatot, hogy ne érje meg. Kb. mintha egymillió forintért árulnának lottószelvényt. Hiába lehetne vele nyerni, senki sem merne venni.
« Utoljára szerkesztve: 09 szep 25, 10:29:54 írta Gdat88 » Naplózva
Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #996 Dátum: 09 okt 02, 20:50:18 »

Nemtudom hogy ez vallásnak számít-e de ti mit tudtok a Scientológiáról?? Én sok rosszat hallotam de nemigazán értem a dolgot. Próbáltam utánnaolvasni de semmi konkrétumot nem találtam. Még a kritizáló SP. rész is megnéztem de szerintem annyi köze van a dologhoz mint a Da Vinci kódot parodizáló résznek.
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #997 Dátum: 09 okt 02, 20:57:45 »

Van egy ismerősöm, aki a 100 legbefolyásosabb magyar szcientológus között van. Jó arc, beszélgetni is szoktam vele, de erről nem kérdezem, mert még rám küldi a "maffiát".  Nyelvesít Szerintem gyökérség.
« Utoljára szerkesztve: 09 okt 02, 20:58:21 írta Gdat88 » Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #998 Dátum: 09 okt 05, 09:32:57 »

Micsudi!
Ha a szcientológia iránt érdeklődsz, javaslom, hogy a kutakodást ezen az oldalon kezd. Érdemes megnézni az oldal tartalomjegyzékét is, mivel itt az elejétől vannak felsorolva a fontosabb írások, és elrettentő példák. Az oldalt egyébként egy volt tag szerkeszti, garantálom meg fogsz döbbenni az olvasottaktól. (Ha esetleg eddig abban az illúzióban ringattad magad, hogy tudod hol van az emberi hülyeség határa, akkor nagyon meg fogsz lepődni. xD) Kezdetnek annyi, hogy a kritizáló SP rész egyáltalán nem torzít... sőt.

Amúgy a szcientológia teológiai-filozófiai értelemben nem számít vallásnak. (Sőt igazából semmilyen értelemben sem.) Nincs benne semmiféle Isten például, ami azért egy vallásnál nem árt. A szcientológia valójában egy üzleti szolgáltatás. (Ennek az az előnye, hogy erről beszélve nem mondhatjuk, hogy vallási témáról beszélünk. xD) Leginkább különböző banális, felszínes "bölcsességek", valamint a Kiskegyedbe illő "életmód-tanácsok" gyűjteménye az egész. Később ha valaki belekeveredik, akkor lesz sok minden más is, de ezt inkább hagyjuk, mert elvisz a Xenu. (Jah, Xenunak mindenképpen nézz utána. kacsint)
Naplózva
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #999 Dátum: 09 okt 05, 12:05:32 »

Isten azért elég sok vallásban nincs. De az üzleti szolgáltatás az szép elnevezés.  Mosolyog
Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #1000 Dátum: 09 okt 05, 14:02:35 »

Nem egészen úgy értettem. Sok vallás van amiben nincs keresztény értelemben vett Isten. Azonban minden vallás kötődik valamiféle túlvilághoz, természetfelettiséghez, vagy egyébk hasonló dologhoz. (pl. mágia, angyalok, démonok, stb.) Itt ezek nem lelhetőek fel.
Naplózva
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #1001 Dátum: 09 okt 05, 14:10:18 »

De, mert mi vagyunk az földönkívüliek lelkeiből összegyúrt lények. Nevet
Naplózva
Gabesz
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7459


« Válasz #1002 Dátum: 09 okt 05, 16:36:26 »

Scientológia... Szerintem érd be azzal hogy az emberi hülyeség legfelső határa... És terjed mint a pestis... Végülis egy divat azok között akiknek nincs jobb dolguk... A legjobb amit tehetsz, ha nem is tudsz róla... Túl sok hülyeséget művelnek ennek a vallásnak a követői... Lásd hírek... Életmentő gyógyszert tagadnak meg a gyerektől, + egyéb emberi hülyeség...
Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #1003 Dátum: 09 okt 05, 16:43:46 »

Gabesz!
Igazad van, egy dolgot kivéve.
Mostanában már nem terjed annyira, sőt:
http://objektivszcn.blog.hu/2009/09/18/egyre_kevesebb_a_magyar_szcientologus xDD

Amúgy ez

Idézetet írta: Gabesz
Végülis egy divat azok között akiknek nincs jobb dolguk...

telitalálat volt. Nevet

Tulajdonképpen ez az egész csak ilyen sci-fis bohóckodás, legalábbis kezdeti szinten. Aztán később eldurvulnak a dolgok... és komikusból tragikussá válik, csak akkor már levesen tudják abbahagyni.

Amúgy  taktikai okokból a legnagyobb baromságokat az elején nem mondják el. Ez úgy működik, hogy mire hallasz az ufókról meg ezekről, addigra már jópár millát legomboltak rólad... és a legtöbben ekkor már nem hagyják abba, simán azért mert nem akarják beismerni maguknak és a környezetüknek hogy hülyeségre vertek el egy rakás pénzt.  Technikai KO

Nahmeg ekkora már mindent tudnak rólad a legféltettebb titkaidat is. És jöhet a zsarolás... Szomorú


Jah és még vmi: a tagoknak tilos a nethasználat... akik a szervezet honlapját üzemeltetik, azoknak pedig egy speciális szűrőt kell használnia. Nehogy véletlenül olyasmit lássanak, amitől helyrejön az eszük.
« Utoljára szerkesztve: 09 okt 05, 16:49:22 írta Aes Sedai » Naplózva
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #1004 Dátum: 09 okt 05, 17:05:33 »

Érdekes dolgok. Én mondjuk nem tudok magamról olyan infót, amivel meg tudnának zsarolni. Nevet
A szcientológus ismerősöm az biztos netezik, de ő magas szinten van ebben a közösségben. Mindenesetre szerintem hülyeség lenne erről kérdezni, mert úgyis hazudna.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 65 66 [67] 68 69 ... 204
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!