24 okt 09, 11:13:00 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 50 51 [52] 53 54 ... 204
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vita topic (kulturáltan vili?)  (Megtekintve 473772 alkalommal)
0 Felhasználó és 6 vendég van a témában
Slane
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 867

So long suckers! :)


« Válasz #765 Dátum: 09 máj 13, 16:54:19 »

.
« Utoljára szerkesztve: 14 feb 25, 18:46:00 írta Slane » Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #766 Dátum: 09 máj 13, 17:00:02 »

Slane!
Én modi vagyok egy politikai fórumon, ráadásul egy nemzetközin. Te azt ne tudd meg milyen... jobb, hogy itt nem lehet ilyet, hidd el. xD
Bár én azért benne lennék, főleg ha nem pártokról, személyekről lenne szó. Csak hát, ezt nem mindenki tudná megoldani. Hidd el, ha et meg én, és még pár normális ember elkezdenénk, perceken belül röpködne itt a sok mocskos Gyurcsány/mocskos Orbán, mert beírnának olyanok is, akinek ez a politizálás. (Ezt senki ne vagye magára, mert nem ismerem az itteni emberek nézeteit és politikai kultúráját.)

Amit én mondtam a kivégzésekről, a mostani rendszer keretei között valóban nem igazán működne, bár pl. Amerikában pár helyen megoldották. De az, hogy mondjuk a halálbüntetést egyes speciális esetekben visszahozzák, nem feltétlenűl jelent diktatúrát.
Naplózva
Slane
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 867

So long suckers! :)


« Válasz #767 Dátum: 09 máj 13, 17:08:47 »

.
« Utoljára szerkesztve: 14 feb 25, 18:46:05 írta Slane » Naplózva
Gabesz
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7459


« Válasz #768 Dátum: 09 máj 13, 17:11:01 »

Ritka azzal hogy az árpád-ház idején ki irtották a bűnözésre valamilyen  okból hajlamos egyéneket...
És mivel magyarázod hogy nem voltak bűnözők? Ugyanúgy voltak, csak ők tényleg nem kaptak második esélyt...
Vagyis mentek a bitóra, karóra, pallos alá... Vagy ha kínzás volt csak a büntetés, akkor többnyire lerokkantak, és egy rokkant nem nagyon szaladgál...
Az volt a visszatartó erő, hogy az elkapott bűnözők a továbbiakban nem voltak képesek ilyen vagy olyan okból bűnt elkövetni..

A középkorban akkor szerinted miért voltak kivégzések? Mert mindenki szadista volt, és "imádta a vér és a kiontott belek látványát és szagát"? xDD Ugyan már...
Szerinted mért ment a legnagyobb látványosság számba egy akasztás? Mert akkor az volt a színház.. Mindenki élvezte a látványt... És nem igazán szolidalitásból nézték végig a nézők a kivégzést...

Tökéletes demokrácia meg nem létezik...
« Utoljára szerkesztve: 09 máj 13, 17:11:48 írta Gabesz » Naplózva
Ritka
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2167



« Válasz #769 Dátum: 09 máj 13, 17:16:45 »

Nem az embereket, hanem a hajlamot írtották ki
Az azért szerintem bizonyított történelmi tény (már ha nem hamisították ezt is meg  Hümm-hümm), hogy Koppány kegyetlen kivégeztetésével egy csapásra eltűntek a hasonló nézetet vallók. Letisztult mindenki előtt, hogy István az úr, és nem érdemes kekeckedni vele
Mellesleg én eddig mindenhol úgy hallottam/olvastam, hogy a kemény intézkedéseknek eredménye is lett...csökkent  a bűnözés Magyarország területén
Talán pont azért, mert ezt látva senki nem akart nyomorék lenni, inkább ment ki a földjére dolgozni, semmint hogy levágják a fél kezét.

Persze nem tudhatom biztosan, hisz nem voltam ott
« Utoljára szerkesztve: 09 máj 13, 17:17:28 írta Ritka » Naplózva

Gondolkodj, Micimackó, GONDOLKODJ!
Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #770 Dátum: 09 máj 13, 17:17:37 »

Szabad országban szabad ember azt csinálhat amit szabad. Demokrácia sem létezik. Egy újkori rabszolgatársadalomban élünk ahol néhány nagyon gazdag névtelen ember irányít kevésbé gazdag névtelen emberek csoportját akik parancsra irányítják a médiában politikába és közéletben látható bábokat. Így lesz az emberiség néhány ember rabszolgája. A pénzről szól minden.
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
vash21
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 168


« Válasz #771 Dátum: 09 máj 13, 19:04:14 »

(Ezért vagyok egyébként a szabad fegyverviselés híve is, de ez most nem ide vág.)
Nem ide vág, de engem érdekelne!^^ Ha van kedved fejtsd ki itt, én szívesen meghallgatnám...politikamentesen.

Én természetesen demokratikus országokról beszéltem, ahol soha nem iktatható olyan törvény ami sérti az emberi jogokat.
Hát nincs olyan ország szerintem, ahol definíció szerinti demokrácia van. Pl amit az USAról mondtál, vagy ahogy nálunk tilos kiabálni, meg eltakarni az arcod, ugyanis ezek mind alkotmányellenes rendeletek...("Mo. én így szeretlek" - Aha persze, énis... >.<# )
Naplózva

Geeez...
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #772 Dátum: 09 máj 14, 09:18:23 »

De az USAban csak látszatdemokrácia van. Hisz a farmerek megölhetik a földjükre tévedőt, a tagállamok nem léphetnek ki az USA-ból, etc... Egyik sem azt bizonyítja, hogy demokratikus. 

Nah akkor elnézést a tudatlanságom miatt Nevet Pedig államformákról elbeszélgetnék másokkal szívesen.

Minden mai demokrácia látszatdemokrácia, ahogy Micsudi is írta. Pénz beszél, kutya ugat.
A tökéletes demokráciához egyébként Athén volt a legközelebb, érdemes megnézni mi lett belőle...
Az tényleg nagyon durva, hogy a tagállamok nem léphetnek ki az USA-ból, a polgárháború bebizonyította, hogy ez az egész igazából fegyverrel van összetartva. (vö.: CSA eltiprása)
Azonban azzal szerintem nincs semmi gond, hogy az amerikai emberek megvédhetik magukat. Egyszerűen belátták, hogy túl nagy az ország ahhoz, hogy mindenhova jusson elég rendőr. És azért nem lőhetnek le minden betévedőt, legalábbis a legtöbb tagállamban. De a fegyveres rablót pl. igen. Mi mást tehetne egy farmer, amikor a lehert, hogy olyan helyen él, ahonnan a legközelebbi rendőrörs és jópár mérföldre van?

Egyébként államformákról én is szivesen beszélnék másokkal, mert ez egy érdekes téma, és elég határozott véleményem van a dologról, mondjuk az nem igazán felel meg a "politikai korrektség"  magas elvárásainak. (Ami egyébként igen jó érzéssel tölt el. xD)
(Jah, és tudatlannak senki se nevezett! Legalábbis én biztos nem, nem szoktam dobálózni ezzel a jelzővel, ezt nálam ki kell érdemelni.  Pojén)


Idézetet írta: Ritka
Nem az embereket, hanem a hajlamot írtották ki

Pontosan ez itt a lényeg. Javaslom, ha időd és kedved engedi, nézz utána az angol büntetőjog történetének, úgy a 17. századtól a 20.-ig. Mosolyog Ott évszázadokig nagyon szigorúak voltak a törvények, és ez szinte teljesen eltüntette a bűnözői hajlamokat, gyakorlatilag a 20. század közepéig (a gyarmatbirodalom összeomlását követő tömeges bevándorlásig) egészen minimális volt a bűnözés. (Természetesen nem azt mondom, hogy nem volt bűnözés, csak sokkal jobb volt a helyzet, mint a legtöbb másik helyen.)

Gabesz!
Hidd el, nem csak akkor ment látványosság számba az akasztás. Most is így lenne, ha tartanának nyílvános kivégzéseket...

Idézetet írta: vash21
Nem ide vág, de engem érdekelne!^^ Ha van kedved fejtsd ki itt, én szívesen meghallgatnám...politikamentesen.

Egyelőre inkább nem. Mosolyog Ez nagyon kényes téma. xDD
Naplózva
Balin
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 314


« Válasz #773 Dátum: 09 máj 23, 11:06:53 »

Erről a büntető joggról annyit, hogy most készül az alkotmány módósítás ami eltörli az arányosság elvét (vagyis csak annyira "hatékony" tárgyal védekezhetsz amivel rád támadnak vagyis pl.:nem védekezhet késsel egy tőled kétszer nagyobb állat ellen ha az puszta kézzel jön rád). Vagyis ezután ha valaki bejön a birtokodra azt nyugdtan lelőheted leszúrhatod, feltéve, hogy nem ölöd meg.  Nevet

Amirét igazából most ide írtam az az, hogy ezt a linket felrakjam:( http://www.youtube.com/watch?v=aGX8IFGvsZo&eurl=http%3A%2F%2Fwww%2Ejobbik%2Ehu%2F&feature=player_embedded ) Ha már szavazhatsz az EP választáson érdemes megnézned.
Naplózva

Még mindig a fórum elsőszámú nő gyógyásza aki ingyenes mellrák szűrést vállal.
LORD OF MORIA  Tanítványaim: Petikek, Kronosz7
Kenshin hites ura
Hugica:Csillus
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #774 Dátum: 09 máj 23, 11:14:06 »

Ez olyan köcsögség. Nevet

Ha nekem bejönne ide valaki és ránk támadna, tuti kinyírnám. Nevet
« Utoljára szerkesztve: 13 máj 05, 23:38:37 írta Saphira » Naplózva

Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #775 Dátum: 09 máj 23, 11:20:27 »

Az önvédelemhez mindenkinek joga van. Ha az állam nem képes megvédeni az embereket, akkor a maguk kezébe kell venniük a sorsukat. Szerintem ez teljesen egyértelmű.
Naplózva
Balin
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 314


« Válasz #776 Dátum: 09 máj 23, 11:24:43 »

Miért teszetszen egy embernek a kampány? Én mindössze azért raktam be, hogy talán megnézi valaki és elgondolkozik rajta. Nincs szándékomban itt politizálni, bár tiltásával nem értek teljesen egyet.
Akövetkező videót meg csak a poén kedvéért rakom fel: http://www.youtube.com/watch?v=SjfwvDlrIOA&feature=related
Naplózva

Még mindig a fórum elsőszámú nő gyógyásza aki ingyenes mellrák szűrést vállal.
LORD OF MORIA  Tanítványaim: Petikek, Kronosz7
Kenshin hites ura
Hugica:Csillus
Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #777 Dátum: 09 máj 23, 11:27:43 »

Az önvédelemről annyit hogy Texas mintáját kellene követni és a bűnözés lecsökkene..
Szabad fegyverviselés és a birtokodon az illetéktelen behatolót lepuffanthatod. Az utcán nem tudom mit kellene csinálni. Az országban már vannak olyan helyek ahvá a rendőrség nem megy ki "bizonyos" okokból.
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
Feo
ANBU Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Köd Falu Rejtett Köd Falu

Hozzászólások: 701


"Not all who wander are lost"


« Válasz #778 Dátum: 09 máj 23, 12:54:26 »

Ehm..ez sztem magyarországon nem üzemelne túl jól Nyelvesít
Szinte látom magam előtt ahogy a kedves bácsika meginvitálja privátban a szomszédos "Eleméréket" és agyonlövi mindet mondván hogy illetéktelen behatolás történt Nyelvesít
Vagy várná h elsétáljanak a kertje előtt és ott lőne agyon mindenkit h azután behúzza a kertjébe Nyelvesít ...az ötlet hogy védekezhetsz méghozzá eléggé hatásosan csak halálos sebet nem kéne ejteni...az már eléggé kellemes dolog szerintem, én bőven megelédegnék vele^^
Naplózva

Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #779 Dátum: 09 máj 23, 13:23:30 »

Miért nem működne? Mi magyarok hülyébbek vagyunk az amerikaiaknál? Neeem hiszem..
És önvédelemről van szó. Szóval a behatolót is csak akkor szabadna lelőni, ha fegyver van nála, vagy mondjuk kétszer akkora mint te és fenyegetően lép fel. Aki csak úgy nekiáll lövöldözni, azt meg simán be kell csukni, ahogy most is. Számomra teljesen egyértelmű az önvédelem szó jelentése.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 50 51 [52] 53 54 ... 204
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!