24 okt 09, 14:17:18 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 47 48 [49] 50 51 ... 204
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vita topic (kulturáltan vili?)  (Megtekintve 473828 alkalommal)
0 Felhasználó és 7 vendég van a témában
Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #720 Dátum: 09 máj 03, 19:25:07 »

Csak annyit az antibiotikumokról hogy én úgy tudom hogy azok a bakteriális fertőzésekre hatnak, a vírusokra nem. Azok ellen védőoltás kell, kezelni pedig interferonnal szokták a súlyosabb esetekben mert az a gyógyszer méregdrága.
Én így tudom. A vírusokról meg annyit hogy a gyógyszerekkel együtt ők is fejlődnek.
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
Slane
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 867

So long suckers! :)


« Válasz #721 Dátum: 09 máj 03, 19:35:11 »

.
« Utoljára szerkesztve: 14 feb 25, 18:44:48 írta Slane » Naplózva
Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #722 Dátum: 09 máj 03, 19:44:46 »

Igen ebből él a gyógyszeripar. Ezt csak a pánikkeltés miatt csinálják. És így sajtolják ki a pénzt az emberekből. Védőoltásokkal ami 1 év múlva már nem ér semmit se. És hogyha egyszer már a technológia lehetőségeit kihasználjuk akkor leszünk bajban.
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
Ritka
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2167



« Válasz #723 Dátum: 09 máj 03, 20:20:42 »

A védőoltások akkor nem érnek semmit, ha az emberek ész nélkül befecskendezik maguknak. Amennyiben megvárják, hogy a vírus ténylegesen elérje őket és akkor nyúlnak hozzá, nos lehet, hogy a vírus mutálódik és erősebb lesz.
De ezt az elvet követve inkább haljanak meg az emberek?
Naplózva

Gondolkodj, Micimackó, GONDOLKODJ!
Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #724 Dátum: 09 máj 03, 20:26:14 »

Nem ezt mondtam. A Vírusok és a baktériumok mutálódnak. Ez természetes folyamat. Egy organizmus alkalmazkodik a támadóival szemben. Ez az evolúció. Csak az embernek van egy kis előnye.
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #725 Dátum: 09 máj 11, 20:27:53 »

 Majd egy hete kihalta a topic feldobok egy új témát.
Németországban egy iskolás megint késelt és gyujtogatni akart. A németek erre úgy reagáltak hogy az FPS játékok után be akarják tiltani a paintballt.
Szerintem ez nem megoldás, és a játékok betiltása sem az.
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
TaraAkera
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Szikla Falu Rejtett Szikla Falu

Hozzászólások: 215


Ma is tanultunk valami újat gyerekek~


WWW
« Válasz #726 Dátum: 09 máj 11, 20:38:16 »

Na azt hiszem,ebbe a topicba is belekezdek  Nevet
Egyet értek,szerintem a paintball meg az ehhez hasonlók arra is alkalmasak,hogy levezessék a "feszültséget".. most ez kicsit furcsán fog hangzani,de ha esetleg van valakibenilyen lövöldözős-késelős hajlam( emberek vagyunk,szóval sokakban megtalálható az érzés) az inkább a játékban vezesse le,ahol max egy virtuális alakot nyír ki,vagy festékpatkronokkal  találja el az "áldozatot",és nem a való életben,a hús-vér emberekre fog "vadszni". Szerintem.  Nevet
Ráadásul kötve hiszem,hogy a játékok miatt támadt fel benne a gyújtogatási hajlam,ez már szimplán agyi prbléma.
« Utoljára szerkesztve: 09 máj 11, 20:39:26 írta TaraAkera » Naplózva

Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #727 Dátum: 09 máj 11, 20:43:25 »

Szerintem is inkább kötelező pszihológiai vizsgálatokkal kellene kiválasztani a labilis egyéneket. És azokon is segíteni kellene. De a kormányoknak egyszerűbb mutogatni mint komolyan gondolkozni és cselekedni.
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
Ritka
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2167



« Válasz #728 Dátum: 09 máj 11, 21:07:10 »

Azért ennyire nem egyértelmű. Alapesetben az embernek semmiféle ilyen ingere nem lenne. Kiskorában megtanítják -mert mindenkit megtanítanak- , hogy Béluskát nem folytjuk meg, mert elvette a matchboxodat és kész.
Az, hogy a különböző játékokban azt látja, hogy kiélheti magát büntetlenül, nos ez igenis lehet, ha nem is kiváltó, de elősegítő feltétel.
Naplózva

Gondolkodj, Micimackó, GONDOLKODJ!
TaraAkera
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Szikla Falu Rejtett Szikla Falu

Hozzászólások: 215


Ma is tanultunk valami újat gyerekek~


WWW
« Válasz #729 Dátum: 09 máj 11, 21:26:41 »

Azért szerintem a nevelés,meg a családi közeg mellett az alaptermészet is nagyban besegít. Minden ember más,vannak,akik hajlamosabbak az agresszióra,mint mások. és ha nem figyelnek rájuk kiskorukban,akkor később nézhetjük a híradóban az ilyen eseteket. És a gyerek lehet azt se tudja,mi az a Play Station,vagy hasonlók...
De persze biztos van olyan,akit még jobban felizgat,hogy a játékban szabadon gyilkolhat,és "kipróbálja" magát az életben is,de ezek már tényleg a klinikai esetek. Az ember bonyolult állatfaj,nehéz egyből következtetést levonni,ami mindnekire igaz Nevet
Naplózva

Miroku
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 1838


It's like you. Here I am. It's been since 1988.


« Válasz #730 Dátum: 09 máj 11, 22:08:13 »

Én nem játszottam még paintballal, de azt tudom, nem a legbiztonságosabb játék. Megfelelő védőfelszerelés hiányában komolyabb sérülés következhet be...Ezért sem engednek paintballmeccsekre 16 évnél kisebbeket, és nem vállalnak felelőséget.
Anno láttam a neten egy videót, amin egy asszem német gyerek agresszívan püföli a saját monitorát, billentyűzetét, egerét, az asztalon lévő CD-oszlopot lesodorja az asztalról, a lámpát a földhöz vágja, és mindez csak azért, mert egy online strat játékban megtámadták.  Hümm-hümm Én tudom, milyen az, mikor porig aláznak..de azért ilyen még a fejemben sem fordulna meg. xD
Az ilyen (etnikai különböztetés nélküli) emberek viselkedéséről elsősorban a szülők tehetnek...A gyerek azt csinálja, amit a szüleitől lát. Kiskorában azt fogja fel, az a jó, amit a szülő csinál. Ha folyton veri az asszonyt, még szép, hova fejlődik..
Másodsorban a környezete is tehet róla, mert ha egy sakk-klubba került volna be, nem lenne ilyen agresszív és hirtelen haragú.
Naplózva

Let's do our rock, scissors, and paper
make your hands, don't blink your eyes...
アイコ なら 振り出しで 負けたら それ まで の ゲーム

今日 も 君 信じる こと
忘れず に 見覚められて いますか。
Gabesz
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7459


« Válasz #731 Dátum: 09 máj 11, 22:29:55 »

Szerintem a körülményeknek semmi köze ehhez... Na jó részben közrejátszanak..  Miroku sakk... Lehet hogy a gyerek kiskorártól sakkozik mondjuk számítógépes játék helyett, de attól még lehet agresszív.. Veszít, borítja az asztalt... Vannak akik alapból agresszívabbak, kiszámíthatatlanabbak a társaiknál... Meg vannak akik olyan hülyék, hogy nem tudják megkülönböztetni a virtuális valóságot a valódi világtól... Ezeket kéne kiszűrni, és kordában tartani, nem a többi normális embert korlátok közé szorítani pár kretén miatt... :/
Naplózva
Miroku
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 1838


It's like you. Here I am. It's been since 1988.


« Válasz #732 Dátum: 09 máj 11, 22:40:25 »

Ez mindenhol így van. Voltál te is gyerek, bűnhődtél már más miatt. Én is azt teszem, nap mint nap a suliban... De még számtalan példa van erre, amire nem akarok kitérni.
Az egyik osztálytársam kicsit hirtelen haragú volt. Asszem 4 éve, harmadikban enyhén idegbeteg volt. Vmi hülyeségen összeveszett az akkor menőnek hitt srácokkal, verekedés, egyebek, a gyerek "vesztett", és sírva, maga elé bámulva tördelte a ceruzáit. Mint egy robot...Még nézni is rossz érzés volt.. :/
Nos, ez a gyerek, ha nem is a legjobb, de barátom lett..És már egyáltalán nem agresszív. Most mondjam azt, h a környezete segített rajta? Kúl Mosolyog
De komolyan, vannak még megmenthető emberek.
« Utoljára szerkesztve: 09 máj 11, 22:41:57 írta Miroku. » Naplózva

Let's do our rock, scissors, and paper
make your hands, don't blink your eyes...
アイコ なら 振り出しで 負けたら それ まで の ゲーム

今日 も 君 信じる こと
忘れず に 見覚められて いますか。
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #733 Dátum: 09 máj 12, 09:20:34 »

Szerintem az FPS-ek betíltása emiatt teljesen beteg dolog.  Neeem
A gyerekek, és a PC játékok esetében néha a felnőttek is, szeretik az erőszakos játékokat.
Valamiért a legtöbb gyerek, amint megtudja mit jelent az, hogy megölni valakit, azonnal elkezdi ezt játszani. (Vagy legalábbis ehhez hasonlót) Ez mindig is így volt, főleg persze fiúknál. Csak régen fakardal csinálták Medieval, most meg Doom3-al. xD A különbség csak a technika miatt van. A lényeg ugyanaz. Ennek ellenére régen soha nem akarták betíltani a fakardot, és nem gondolták, hogy emiatt lett esetleg valakiből aggresszív állat. Egyszerűen nincs összefüggés, semmivel se lehet bizonyítani, hogy lenne.
És még valami: a hiradó tele van olyan hírekkel, hogy xy országban xy barbárkodott egy jót, és emelett még FPS-el is játszott. Így persze úgy tűnik mintha lenne valami összefüggés, pedig ez tipikus médiabullshit. Azt soha nem mondják be a híradóban, hogy ugyanabban a percben még 1243873341 játszanak FPS-el,  és közben eszükbe se jut, hogy bárkit bántsanak. 
« Utoljára szerkesztve: 09 máj 12, 09:21:39 írta Aes Sedai » Naplózva
Aemy
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2788


Chokolate Sisters fele


WWW
« Válasz #734 Dátum: 09 máj 12, 09:28:03 »

Sajnos igazat adok Gabesznak. Aki agresszív, mindegy milyen játékkal játszik.  Szomorú
Van olyan, aki bedühödik, és elveszti a fejét, és csak akkor jön rá, h vétett, mikor már vér folyik...  >.<#
Szóval... Nem volt videójátékunk, és igazából minket sosem kötött le a barátoknál sem.
És ma sem köt le, néh a asims-el játszom, de csak ruhákat csinálok bele, vagy hasonló.
A gyerekemnek sem lesz olyan, h gyilkolom ezt meg ezt... De tökmindegy, mert az oviban már a kölkök úgy beszélnek, h csak lesek. Ismerősöm 3 éves gyere úgy káromkodik, h majdnem kettéált a fülem...  Ohh My God
Szóval... Nem tudom... Mi a rosszabb: a videójátékok, vagy maga az ovi-suli...
Naplózva


Kimi o ai Shiteru G-sama Férjem! Ámor BLOG
Xapám: Cart' - Jányok: Temi, Nikkie, Esztii - Vej: Dani - Tanoncok: Aysee és  Csibe
Oldalak: 1 ... 47 48 [49] 50 51 ... 204
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!