24 okt 09, 15:14:59 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 46 47 [48] 49 50 ... 204
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vita topic (kulturáltan vili?)  (Megtekintve 473856 alkalommal)
0 Felhasználó és 18 vendég van a témában
Marci1996
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1274



« Válasz #705 Dátum: 09 ápr 27, 13:36:00 »

Hm,nemtom,nekem a töritanárom mondta h volt Marokkó környékén egy városban,és elég szegény családok voltak ott,de tiszta vidámak voltak.Mondott valami aranyköpés szerűséget,de elfelejtettem. >.<# A lényeg az volt h az európai ember mindig szalad,meg a moneyt kergeti,ők pedig csak lassan,ráérősen tengetik az életüket.
Naplózva

Sensei:Miroku

Lányom:boci555

Csapattárs:Riel---chan és pintermate

Tanítvány:ATON14

Kletta szexrabszolgája(igen én is xD)

NHFK tag
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #706 Dátum: 09 ápr 27, 13:57:31 »

vash21!

A dél amerikai szegénységre jellemző a területi elkülönülés is. A szegények nagy része nyomornegyedekben él, ahol mindenki ugyanabban a helyzetben van mint ők. A gazdagok világa ott kevésbé kelt irígységet az emberekben, mivel kevesebbet látnak belőle. Lehet, ez egy kicsit túl egyszerűnek tűnik, de ha végiggondolod logikus: ha éhes vagy, és nem is tudsz enni, azt könnyebb úgy elviselni, hogy nem látsz állandóan olyan embereket akik épp telezabálják magukat. És ugyanez igaz a drága ruhákra, autókra, házakra, stb. Az ottani emberek alig tudnak valamit ezekől a dolgokról, hiszen a környezetük is olyan mint ők. (Sok dél amerikai szegénynek TV-je sincs, szóval ott sem tömik az agyát a "jólét" áricikkeivel.)
A másik dolog a vallás: az ottani emberek többsége mélyen vallásos (katolikus). És ez elősegíti a beletörődést, a lemondást. 

Globális felmelegedés: hogy lehet ennek örülni? Jah, hosszabb lesz a nyár. És a folyók kiszáradnak, a termőföldek kipusztulnak, az emberek éhenhalnak. Persze megváltoztatni tényleg nem lehet, ezt már írták páran. Az ember minden tudománya semmi a természet erőihez képest. (Egy sima viharban annyi energia van mint több atombombában, szóval ennyit a "természet legyőzéséről" ikszdé)
Naplózva
vash21
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 168


« Válasz #707 Dátum: 09 ápr 27, 14:46:19 »

Globális felmelegedés: hogy lehet ennek örülni? Jah, hosszabb lesz a nyár. És a folyók kiszáradnak, a termőföldek kipusztulnak, az emberek éhenhalnak.
Azért ezt eltúlzod. Mondjuk az óceánok szintje megemelkedik, elönt néhány sűrűn lakott, szép helyet. Kiszélesednek a sivatagok, és a mérsékelt éghajlati öv. Valószínűleg sok embernek kell majd élőhelyet változtatni, de a kipusztulás elég erős... Viszont azzal, hogy a mérsékelt öv is kiszélesedik, több területet lehet majd művelni. Vagyis amennyi elveszik, annyival több is lesz. Valószínűleg az állatvilág is felbolydul majd. Elvégre a változás lényege az, hogy a dolgok nem állandóak. A Föld folyamatosan változik. Például volt itt felettünk Tethys-tenger (remélem jól írtam) is, csak akkor még mi nem voltunk itt, hogy sopánkodjunk miatta. A jégkorszak során már voltak tán ősemberek, azok nyavalygás helyett alkalmazkodtak. Ittvan halom tudományunk, nehogymár "egy kis meleg" irtson ki minket...
Naplózva

Geeez...
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #708 Dátum: 09 ápr 27, 14:53:03 »

Jah, egy kicsit túlzóan fogalmaztam, rossz szokás. ikszdé
Viszont ha nem is mindenki, de sokan éhen halnának. És mégtöbben a háborúkban. Mert lehet, hogy máshol a sivatag helyet jó termőterületek alakulnak ki, de az ottani embereknek, nyílván nem sok kedvük lenne befogadni és etetni egy csomó európai menekültet. A lakhatatlanná váló, pl. tenger által elöntött, vagy teljesen elsivatagosodott területek lakói konfliktusba kerűlhetnek azokkal, akik országa lakható maradt. És ma, az atomfegyverek korában egy ilyen konfliktus akár tényleg teljes kihaláshoz vezethet.
Ma már az emberek nem vándorolhatnak csak úgy szanaszét ha el kell ahgyniuk lakhelyüket, mert máshol is emberek laknak, és határok vannak, azt  meg tankokkal őrzik.
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #709 Dátum: 09 ápr 29, 16:01:11 »



Amúgy ne féljetek a globális felmelegedéstől, 2012-ben úgy is világvége, addig meg a sertés influenza megöl mindenkit!
« Utoljára szerkesztve: 13 máj 05, 23:35:14 írta Saphira » Naplózva

vash21
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 168


« Válasz #710 Dátum: 09 ápr 29, 18:55:59 »

És a mérsékelt öv "kiszélesedik" kicsit hibás.
Jó, a trópusi szélesedik, a többi eltolódik. Mindegy, de az olíva- és narancskereskedelem virágozni fog nálunk! Nevet

Ha éppen jégkorszak jönne, akkor meg az lenne a bajotok. Érted nem azt kéne hangoztatni, hogy melegedés, meg világtengerek szintjének emelkedése, és mindenki meg fog halni, meg hogy mit lehet tenni ellene, mert semmit. Ha itt vagyunk, ha nem, ez a folyamat mindenképp végbemegy. De ha már itt élünk, és gondokat fog okozni, akkor inkább a felmerülő problémák áthidalására kéne koncentrálni. Attól, hogy mindenki golyós dezodort vesz, meg bringával jár, ugyanúgy lesz felmelegedés, max mittomén másfél évvel később.
A lényeg az volna, hogy mit tegyenek azok, akik olyan helyen élnek, ahol jelentős, negatív irányú változások lesznek.
Nagyobb gondok lesznek még ennél...
Ha visszafordítani akarjuk a visszafordíthatatlant és a problémák megoldása helyett a problémák okát próbáljuk megszüntetni (ami lehetetlen és természetellenes), akkor valóban nagy gondok lesznek.
Itthon nem azt kéne nézni, hogy a felmelegedés miatt az olaszok hullanak, jajj mi lesz velünk, hanem hogy mit tehetnénk, hogy ne hulljanak az olaszok. Találjunk ki alternatív lakásokat, hűtőberendezéseket, esetleg a jelentős melegedést/tájfunokat/megjelenő természeti erőket használhatnánk-e energiaforrásként, stb...
Ilyen hozzáállással kéne csinálni és akkor simán tudnánk alkalmazkodni a változásokhoz. Ha csak jajveszékelünk, hogy mi lesz, mert jön a felmelegedés, akkor valóban hullani fog az emberiség...
« Utoljára szerkesztve: 09 ápr 29, 19:03:38 írta vash21 » Naplózva

Geeez...
Gabesz
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7459


« Válasz #711 Dátum: 09 ápr 30, 07:58:49 »

Idézet
mondjuk azért az autók kipufogó gázainak problémáját valahogy meg kellene oldani. Nem csak a felmelegedés miatt, hanem úgy alapból az egészség miatt...
Gondolj bele mi lenne a nem lenne a autókban katalizátor! Nevet
Így csak szén-dioxidot és vizet prüszköl a kiköhögő, de anélkül nyomná a mérgező gázokat ész nélkül...
Na jó így is nyomnak egy keveset...
De autós szemszögből még úgy is lehetne javítani a helyzetet, hogy mindenki rendesen karbantartatná a kocsinak nevezett csotrogányát.... Mert hiába van 20 autóból 19 frankón karban tartva, ha 1 úgy füstöl, mint 100 másik együtt..
Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #712 Dátum: 09 ápr 30, 09:18:35 »

Idézet
És amúgy jah, mi szerencsés helyen élünk... Minket nem lep el a tenger és hasonlók...

Ez igaz, viszont ebből a szerencséből balszerencse is lehet. Hiszen özönleni fognak ide, a lakhatatlan helyekről az emberek. És nyílván nem rúghatjuk csak úgy ki őket, ugyanakkor segíteni se lesz könnyű rajtuk.

Idézet
Ha csak jajveszékelünk, hogy mi lesz, mert jön a felmelegedés, akkor valóban hullani fog az emberiség...

Valóban, csak az a baj, hogy ez nem csak az egyes emberekne múlik, hanem az országokon is. És a kormányok sajnos nem szivesen adnak ki pénzt olyasmire, ami csak "lehet, hogy valamikor meg fog történni." Egyszerűen egy idióta rendszerben, ahol 4 évre vannak a vezetők, ott a vezetők csak 4 évben gondolkodnak. A nagy mamutcégekről meg ne is beszéljünk, őket csak a profit érdekli.

Idézet
Amúgy is már várom, hogy mikor érkeznek az első tigrisek Magyarországra!

Ez tetszik. Mosolyog Egyébként régebben amikor már volt egyszer felmelegedés, tudtommal éltek oroszlánok és párducok Magyarország területén, és ezek az állatok visszatérhetnek, és lehet, hogy tényleg lesznek tigrisek is. Az élővilág váltaozásai mindenesetre nagyon érdekesnek ígérkeznek.


Idézet
Csak nem mindig. mert mondjuk az olyan próbálkozások sem jobbak, hogy óriási tükröket akarnak kiküldeni az űrbe, hogy azok visszaverjék a Napból, a földre érkező sugárzás egy részét...

Ezt a hülyeséget vajon ki találta ki.? :DD Jó látni, hogy egyesek ennyire ráérnek. ikszdé

Idézet
ugyanis üvegházhatást okoz úgy, hogy a levegőben lévő részecskéi a Földet érő besugárzott napfényt a levegőben tartják, így a Föld felszíne és a levegő felmelegszik..

Ezt a jelenséget a Vénusz bolygón meg lehet jól figyelni. Ott baromi vastag a légkör, és tele van üvegházhatású gázokkal. (Hogy pontosan milyen gázokkal azt nem tudom). Ott a felszínen irdatlan forróság uralkodik, sokkal melegebb van, mint amit a Vénusz naptól való távolsága megindokolna. Persze az üvegházhatás az ami a földi életet lehetővé tette, ezért nincsenek olyan hőmérséklet ingadozások itt mint pl. a Marson.

Idézet
De autós szemszögből még úgy is lehetne javítani a helyzetet, hogy mindenki rendesen karbantartatná a kocsinak nevezett csotrogányát.... Mert hiába van 20 autóból 19 frankón karban tartva, ha 1 úgy füstöl, mint 100 másik együtt..

Ez jó meglátás, és itt pl. a kormányok is segíthetnének. Az szerintem lehetetlen, amit egyesek akarnak, hogy menjen mindenki bringával meg gyalog. Persze jó lenne az autók számát csökkenteni (pl. minőségi tömegközlekedés), azonban autokra szükség van. És az államoknak egyfelől büntetnie kéne azokat, akik lustaságból hagyják, hogy az autójuk többet szennyezzen, másfelől viszont lehetne pénzel támogatni a kocsik karbantartását, és lehetőség szerint a cseréjét is, hogy ne húszéves feketén füstölő roncsokkal járjanak, hanem új, esetleg hibrid, vagy kisfogyasztású autókkal.
Naplózva
Ritka
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2167



« Válasz #713 Dátum: 09 ápr 30, 17:20:54 »

Ide tenném a reagot, hogy ne offoljak másutt
Nem kifejezetten neked írtam ezt általánosságban... Nézzük csak elkezdjem beidézni Slane és Saphira hszeit?xDD.
Nagyon jó kimentél tüntetni... és ért valamit?XDD.
Nem tudom, szerintem ha megnézed egyszer sem a másik megsértése volt a cél. Már ne is haragudj, de az, hogy ha a véleményünket, kritikánkat nem cukormázba csomagolva adjuk, netán néhol nyersen, sz*rkasztikusan fogalmazzuk meg, már bunkóságnak számít? Senkinek nem ugrottak, nem ugrottunk úgy neki első körben, hogy "há' nómális?"
Ugyanakkor született néhány megdöbbentően bárgyú hozzászólás, amire egyszerűen nem lehet mit írni. Élőszóban elintéznéd annyival, hogy "Hülye vagy?!" , itt azonban ez nem megengedett és nem is kívánunk ezzel élni
Voltak viták, voltak személyeskedésbe torkolló szócsaták, de úgy érzem, ezért nem feltétlenül mi lennénk az egyedüli felelősök.
btw Saphit te hol láttad személyeskedni? Erre igen kíváncsi lennék...őszintén tisztelem azért, hogy ezeket képes megállni szó nélkül. Valószínű ő már csak mosolyogva legyint ezeken...én még nem jutottam el idáig
Viszont ami engem késztetett mosolygásra, az az, hogy pont Te írtad ezt Mosolyog Szerintem Te is emlékszel, amikor Gabesszal vitatkoztunk, majd becsörtettél és lehordtál minket minden földi rossznak, holott Hozzád senki nem szólt, még csak említés szinten sem kerültél elő. Nem személyeskedés...észrevétel

és mégvalami...kiment tüntetni.
Ha jól emlékszem te akkor fentebb azt írtad, hogy ne pofázzon az ember, ha nem tesz semmit. Ő tett...hogy nem ért el semmit? Azt hiszem ez sokkal inkább a rendszert, semmint őt minősíti

Politikai témát érintettünk. Nem zárták be a topicot, sőt figyit sem osztottak. Ezt igen nagyra értékeltem az adott helyzetben
« Utoljára szerkesztve: 09 ápr 30, 18:59:23 írta Ritka » Naplózva

Gondolkodj, Micimackó, GONDOLKODJ!
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #714 Dátum: 09 ápr 30, 18:42:44 »


Egyébként régebben amikor már volt egyszer felmelegedés, tudtommal éltek oroszlánok és párducok Magyarország területén, és ezek az állatok visszatérhetnek, és lehet, hogy tényleg lesznek tigrisek is. Az élővilág váltaozásai mindenesetre nagyon érdekesnek ígérkeznek.


A Bükk egyik legöregebb hegységénél élek, és régebben, voltak itt ásatások. Volt szerencsém ahhoz, hogy én is kimehettem a régészekkel keresgetni maradványokat. Eredetileg a hegyen álló Mátyás korabeli várat akarták megvizsgálni, de végül egy másik érdekes dologra akadtak a hegy egyik barlangjában. Ősi tigris és medvecsontokat találtak.  Persze nem a megszokott Szibéria vagy királytigris volt, annál azt hiszem valamivel kisebb, de találtak ilyen csontvázat.

Amúgy Gabesz jól mondja, hogy addig nem lehet előrelépni, amíg pár emberke lepukkant autójával pufogtatja a mérgező gázt. Viszont nem hiszem, hogy jó megoldás lenne ha többször vizsgálnák az autókat és büntetnék az embereket. Ma is nézik, hogy mennyi mérget bocsát ki az autó a levegőbe, mégis szinte mindenhol járnak olyan kocsik, ami mellett nem lehet elmenni a járdán, mert megfullad az ember...  smirksweat Mondjuk lehet, hogy meglehetne oldani a büntetésekkel is ezt a problémát, csak akkor tényleg sokkal szigorúbban kellene hozzáállni.
« Utoljára szerkesztve: 13 máj 05, 23:37:36 írta Saphira » Naplózva

Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #715 Dátum: 09 ápr 30, 18:55:32 »

Amíg van olaj és emberek akik ebből élnek addig lesz CO2 kibocsátás. A pénz fontosabb mint a bolygónk sajnos az ember ilyen. És az a legszomorúbb hogy a megoldás a Hidrogén meghajtású autó már nem sci-fi, létező technológia, csak az olajtársaságok a saját érdekükben felvásárolták a szabadalmakat. És mire az olaj elfogy és előkerülne a vízzel működő autó addigra már annyira szennyezett lesz a bolygó hogy a víz (az ivóvíz olyan drága lesz hogy amiatt fogunk háborúzni(És mi a vízkészletünket adtuk zálogba a IMF-nek a kölcsönért cserébe ugyanis az alföld alatt található a föld 3. legnagyobb artézi medencéje!!!) szintén elérhetetlen lesz. De ezt már úgysem éljük meg mert addigra az esőerdőirtás miatt akkora lesz a Co2 tartalma a levegőnek hogy szószerint meg fogunk fulladni.
És az elöbb írtad Ritka hogy politikáról beszéltünk de nem lett következménye. Ez az én tippem szerint azért van mert nem oldalak melett álva dobálóztunk sárral hanem kultúremberként vitatkoztunk.
« Utoljára szerkesztve: 09 ápr 30, 18:57:16 írta Micsudi » Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #716 Dátum: 09 máj 01, 10:04:04 »

Saphira!
Jó neked, hogy ilyesmit láthattál saját szemmel. : *nagyon irigykedik* xD
Azok a  csontok baromi érdekesek lehettek, kiváncsi lennék milyen fajhoz tartoztak. Lehet, hogy valami kipusztult alfaja lehetett ezeknek az állatoknak. Bár régen nagy sok minden élhetett így. Olvastam egyszer valami természettel foglalkozó könyvben, hogy régen mennyi erdő volt Európában. Azt a példát hozták, hogy régen egy mókus az Ural hegységtól az Atlanti óceánig eljuthatott volna úgy, hogy csak fákon megy, egyszer sem kell a talaj szintjére lemennie. (Persze a mókusok soha nem mennek ilyen hosszú útra ikszdé, de a példa tetszett.)

Ritka!
Köszi, szépen. Mosolyog Nekem már igazán nem is kéne semmit mondaniom, ez az én válaszom is. Csak annyit tennék még hozzá, hogy elképesztően rossz érzés volt: Ott állni az utcán, rengeteg emberrel együtt, sok hasonló gondolkodásúval is. És mégis, a tehetetlenség érzése fogja el az embert... mert olyan erőket vonultat fel a rendszer, rendőrok százait-ezreit, hogy az elkeserítő. Kb. azt éreztem, amit a Gyűrűk Ura hősei érezhettek a nagy csaták előtt.

Micsudi!
Jól látod. Lehet ilyenekről beszélni normálisan is. Csak szándék kell hozzá, meg persze némi IQ, és ha az ember olvasott pár könyvet is, az meg főleg jót tesz. Mosolyog
Amit az olajtársaságokról és a többiről írtál igaz. Csak egy valamit tennék hozzá: sokat gondolkoztam azon, hogy ezek a cégek miért ilyen rövidlátóak. És nem a bolygó sorsára gondolok, mert az nem érdekli őket, hanem a pénzre. Ezeknek a cégeknek elképesztő vagyona van. Ha az egyik már most elkezdene a hidrogénhajtással foglalkozni (nagyüzemi előállítás, töltőállomások kiépítése, stb.) akkor ugyan az ma még nagy veszteség lenne, viszont később ezerszeresen térülne meg, mert az olaj egyszer úgyis elfogy, és az a cég ami felkészült erre, és át tud állni az új meghajtásra, nagy előnyre tenne szert.
Naplózva
Ritka
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2167



« Válasz #717 Dátum: 09 máj 02, 15:29:50 »

Talán megint kicsit politikai irányba megy el majd a post, de inkább tájékoztató jellegűre szánnám
Jön a sertésinfluenza...mit jön, már itt is van, liheg a nyakunkban. Ausztriában elméletileg diagnosztizáltak már beteget, így lehet mondani, tényleg itt kopogtat nálunk. Elkerülni nem fog minket. Világosan megmondták, hogy bárki bármit is hadovál a vezetők közül, Magyarországot is el fogja érni. Ez tény. Így ez úton intenék mindenkit az óvatosságra és arra, hogy ne üljön fel az olyan pár hét múlva felbukkanó híreszteléseknek, miszerint Magyarország kimarad a buliból. Ugyan már, mindig is akkora partyarcok voltunk, miért pont most maradnánk el a trendtől?  Hümm-hümm
Az antibiotikum-készleteket meg eladták a külföldi országoknak. Majd erre rá, 2 nappal ezelőtt titkossá nyilvánították az adatokat, nehogy megtudjuk, hogy miből mennyi, mennyiért fogyott.
Még egyszer: kézmosás minden alkalommal és fokozott figyelem!
Naplózva

Gondolkodj, Micimackó, GONDOLKODJ!
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #718 Dátum: 09 máj 02, 15:42:28 »

A sertésinfluenza ugyan valóban jelenthet veszélyt, azonban ezt nem szabad eltúlozni. Mexikóban, ahonnan indult, rengeteg ember lakik, többségük borzalmas körülmények között. És még itt sem kapta el annyi ember, a halálos áldozatok száma pedig az összlakossághoz képest szinte jelentéktelen. Valószínű, bár erről még nem láttam statisztikát, hogy naponta jóval több ember hal meg ott pl. TBC-ben, vagy egyéb fertőző betegségekben. Szóval, a veszély a médiában jelentősen el van túlozva. Ráadásul a mai ember egy szinten minden influenza jellegű megbetegedésre rezisztens. Természetesen, ettől még sokan elkapják ezeket a betegségeket, és halálos áldozatok is akadnak, de mivel az immunrendszer már "látott ilyet", legalábbis valamelyik variánsal biztos találkozott, ezért a spanyolnátha járványhoz hasonló pusztításnak igen kicsi a valószínüsége. (Akkor ugyanis ez még teljesen új volt.)

Egyébként minden más szempontból igazad van. A betegség biztosan el fog ide is jutni, és lesznek fertőzöttek, de azért a magyar egészségügy jóval fejletebb a mexikóinál, és a higéniai feltételek is jobban adottak. Pl. Mexikóban sokan kezetse tudnak mosni, mert nincs vezetékes víz sok helyen. Szomorú Bár az influenza variánsai általában csepfertőzéssel terjednek, úgyhogy nagy járvány esetén maszk viselésére is szükség lehet. És a legjobb persze ha lehet, otthon maradni.

Antibiotikum készletek: erről még nem hallottam, köszi az információt. A helyzet az, hogy nem leptél meg. Szomorú
Naplózva
Ritka
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2167



« Válasz #719 Dátum: 09 máj 02, 15:50:05 »

Hát nem is tudom...a vírus megkapta az 5-ös fokozatot, ami azért ha nem is arra int, hogy fejvesztve meneküljünk, mindenképp oda kell figyelni rá. És persze, én is sokkalta esélyesebbnek látom a magyar lakosságot a túlélés szempontjából, mint a mexikóit, csupán a nagymamákra és nagypapákra hívnám fel a figyelmet. Nem biztos, hogy az öreg is olyan fitt, mint ahogy te érzed magad (nem neked szól, általánosítás Mosolyog)
Mivel Magyarország a nyugdíjasok országa, talán fokozottabban veszélyeztetett ebből a szempontból. Persze ebből meg azt következik, hogy ha a vírusnak könnyű dolga van, valszeg nem fog mutálódni, az pedig jó hír. De ezek már spekulációk

Ami viszont tény és böki a csőrömet az az, hogy ugyan, hogy a büdös életbe lehet az, hogy az Egyesült államok Mexikó szomszédja és oda nem jutott el a fertőzés, míg Európa szerte Angliában, Németországban, Svédországban már diagnosztizálták
« Utoljára szerkesztve: 09 máj 02, 15:50:56 írta Ritka » Naplózva

Gondolkodj, Micimackó, GONDOLKODJ!
Oldalak: 1 ... 46 47 [48] 49 50 ... 204
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!