24 okt 09, 15:12:52 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 44 45 [46] 47 48 ... 204
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vita topic (kulturáltan vili?)  (Megtekintve 473852 alkalommal)
0 Felhasználó és 14 vendég van a témában
Cartnecker
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 15642



WWW
« Válasz #675 Dátum: 09 ápr 17, 18:08:23 »

Szeretném ha a személyeskedés továbbra is mellőzve lenne és a vita kulturáltan folyna tovább csodás medrében. Hadd ne kelljen gátat emelnem... Köszönöm.
Naplózva
Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #676 Dátum: 09 ápr 17, 18:09:35 »

Igen a Marson szinte biztos hogy volt víz. És ha jól tudom az egyik gázóriás egyik holdjának jégtakarója alatt folyékony víz található.
És igen egyes kölkök viselkedése botrányos.
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #677 Dátum: 09 ápr 17, 18:18:27 »

Srodack, csak leírtam a véleményem, amúgy nem ragaszkodom ehhez a kérdéskörhöz. xD K*rvára nem érdekel, hogy mennyire értelmesek a fiatalok, csupán említettem, hogy szerintem kor alapján senkit sem szabad leszólni, és nem lehet egy vitában azzal érvelni a másik ellen, hogy: "Te még csak 17 éves vagy, nem tudsz te semmit az életről, bibibííí", amikor a fiatal illető igen is érdekes dolgokkal szólt hozzá a témához...  Nevet

És igen, vannak botrányos kölykök. De azokat szerintem annyira nem is a tizenévesek között kell keresni... Olyan suliba járok, aminek általános iskola része is van, és ismerem, milyenek a 7-10 évesek. Bele mernek kötni simán a náluk 5-8 évvel idősebbekbe, bármikor lek*rváznak, hülyéznek vagy leszólnak bárkit és nem félnek senkitől. Igen, az ő nevelésük szánalmas, és ami még rosszabb ezekből válik a legmarhább ember...


« Utoljára szerkesztve: 13 máj 05, 23:31:36 írta Saphira » Naplózva

Srodack
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587


« Válasz #678 Dátum: 09 ápr 17, 18:23:36 »

Sirály

A marson asszem találtak valami mészváz szerű cuccot, amúgy azt kutatják hogy makrofíliák élhetnek-e pl. a Vénusz légkörében!

Micsudi: Asszem, a Jupiter holdján az Europán, de lehet a Titánon, ami a Szaturnuszé.. a kettő közül az egyik
Naplózva
Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #679 Dátum: 09 ápr 17, 18:52:31 »

Vagy az Európa vagy a Titán. Inkább az Európa. A NASA küldeni akar egy szondát egy mikrotengeralattjáróval hogy térképezze fel a hold óceánját.
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #680 Dátum: 09 ápr 17, 19:37:53 »

Nincs elég erős fegyverünk égitestpusztításra és soha ne is legyen. Egyébbként már van az amcsiknak néhány gramm antianyaguk de nem mernek vele kisérletezni hála a jó istennek.
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
Gabesz
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7459


« Válasz #681 Dátum: 09 ápr 17, 20:07:43 »

Idézet
Ha minden egyes ember összegyűlne a Föld egyetlen pontján, és egyszerre felugrana 5 méter magasságba, majd újra leesne a Földre, csupán 0,00...01 mm-rel tudnánk elmozdítani a Földet
Hm.. Mosolyog Eszembe jutott hogy volt egy hasonló kísérlet... Nagyobb városokban emberek ugrálak hogy a rengeteg ember az egyszerre ugrálással tud-e földrengést generálni.. Tán 1 földrengésmérő állomás se jelzett be.... Nevet
Naplózva
Adachi
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2074


« Válasz #682 Dátum: 09 ápr 18, 07:24:46 »

Nincs elég erős fegyverünk égitestpusztításra és soha ne is legyen. Egyébbként már van az amcsiknak néhány gramm antianyaguk de nem mernek vele kisérletezni hála a jó istennek.
nem nagyon szokásom ide  irni de az ilyen  baromságok ugy fel  tudnak idegesiteni x'DDD
te azt  honnantudod  h az amcsiknak milyükvan és  mivel kisérleteznek :'DD de  nemcsak az amcsik hanem bárkimás..
te..én..  a világ  sohanemfogmegtudni semmiolyat  amit nemakrnak hogy  megtudjunk...
ők már  kb  olyan határon járhatnak amit te elsemtudsz képzelni..
 kitudja lehet  h már több 10  éve  megvan az aids..  a rák és miegyebek  ellenszere... csak igy van egy  "legális" modja annak h  a föld  népességét  visszábbfolytsák...
Sirály

A marson asszem találtak valami mészváz szerű cuccot, amúgy azt kutatják hogy makrofíliák élhetnek-e pl. a Vénusz légkörében!

Micsudi: Asszem, a Jupiter holdján az Europán, de lehet a Titánon, ami a Szaturnuszé.. a kettő közül az egyik
persze.. a  földet már  elkurtuk költözzünk tovább  h azahelyseusszameg :'DDD
« Utoljára szerkesztve: 09 ápr 18, 07:27:21 írta Adachi » Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #683 Dátum: 09 ápr 18, 10:12:58 »

Az antianyag nem titokban készül.  Nevet
« Utoljára szerkesztve: 13 máj 05, 23:32:08 írta Saphira » Naplózva

Adachi
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2074


« Válasz #684 Dátum: 09 ápr 18, 10:42:53 »

nem mondtam h  titokban készül..  a végeredmény viszont lehet titkos..
Naplózva
Srodack
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587


« Válasz #685 Dátum: 09 ápr 18, 10:52:01 »

Antianyagot fegyverként csak nem akarnak használni, annyira szerintem senki sem elvetemült. Még Hruscsov, aki köztudottan atomőrült volt,se ment bele olyan dolgokba, amik az egész világot letarolták volna.
Ha már itt vagyunk, szerintem sokkal rosszabb lenne olyan fegyver, ami a természet erőit tudná irányítani, vagy egy földrengést előidézni!
Naplózva
Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #686 Dátum: 09 ápr 18, 11:30:01 »

Én olyasmit olvastam hogy sugarakat lőnek az ionoszférába és úgy befolyásolják az időjárást.
A szeizmikus fegyverek gondolata is halálra rémít. Azelől nem lehet elbújni.
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #687 Dátum: 09 ápr 18, 12:47:53 »

Antianyag fegyvert azért elég nehéz elképzelni a mai technológiai szinten. Mivel az antianyag minden hagyományos anyagot elpusztít, ezért nem igazán lehet tárolni, csak laboratóriumi körülmények között, amik egy csatatéren nem adottak. Mosolyog Még antianyaggal működő atomreaktort sem nagyon lehet csinálni. Persze rengeteg energiát lehetne így termelni, de maga az eljárás ugyannyi, vagy több energiát igényel. Ennél még a fúziós meghajtás is közelebbinek látszik, bár ott is sok a hasonló probléma.

Élet az Európán: egy időben ezt a kutatók nagyon valószínűnek tartottak. Érdemes elolvasni Arthur C. Clarke: 2010-Második Űrodüsszeia c. könyvét. (film itt nem segít...). A könyveben részletesen le van írva az Európa jégpáncélja alatti élővilág. Persze ez csak sci-fi, de az akkor legmodernebb kutatási eredményekre épűl. (Maga a szerző is tudós volt, nem csak író). Máig vannak akiki fenntartják az ottani élet lehetőségét.
Naplózva
vash21
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 168


« Válasz #688 Dátum: 09 ápr 19, 19:46:56 »

Ráadásul ha valamilyen csodafegyverrel mégis sikerülne, mi garantálná, hogy a keletkezett darabkák pályája nem fog egyezni a Földdel, és nem szórjuk meg a Földet egy nagy meteor helyett több száz kicsivel?

Ha ennek a nagy sebességű sziklának a becsapódása nem tudta elmozdítani a Földet, akkor mi sem tudnánk, egy ekkora, vagy a Föld felének megfelelő bolygót eltéríteni a pályájáról sehogy...  Mosolyog

A mérnökök garantálnák, ebben biztos lehetsz...^^

Nem mozdította el? Miből gondolod, hogy azelőtt is így mozgott a Föld? Csakmert tán a Hold is abból van, ami viszont hat a Földre. Az elmozdítás rossz ötlet, mert jó eséllyel mindent elöntene a víz (apály-dagály). Viszont villamoson vicces dolog, ha sokan ugrálnak, úgy is hívják sárga-szöcske... Nevet

Amúgy az orvosok már idegeket varrnak, vagy pókhálóval helyettesítik. Gondoltad volna 3 évvel ezelőtt? Eltörik a gerinced, pár év múlva újra jársz. Bármelyik évben kitalálhatnak valamit, ami addig esélytelennek tűnt...
a világ  sohanemfogmegtudni semmiolyat  amit nemakrnak hogy  megtudjunk...
ők már  kb  olyan határon járhatnak amit te elsemtudsz képzelni..
 kitudja lehet  h már több 10  éve  megvan az aids..  a rák és miegyebek  ellenszere... csak igy van egy  "legális" modja annak h  a föld  népességét  visszábbfolytsák...

persze.. a  földet már  elkurtuk költözzünk tovább  h azahelyseusszameg :'DDD

Van ebben igazság, de ne essünk túlzásokba. Bár most divat ez a "dávincsikódos" gondolkozás...

Elkúrtuk a Földet? Attól még odébb vagyunk... Egyelőre a bolygó elég jól elvan, amiket eddig okoztunk neki azok kb csak horzsolások. Például itt a globális felmelegedés...voltak felmelegedések és lehűlések eddig is, csak parányi életünk pont beleesik egy ilyen intervallumba és ez okot ad sok embernek a nyavalygásra, meg soknak pénzszerzésre...
Naplózva

Geeez...
Shadow
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 79


« Válasz #689 Dátum: 09 ápr 20, 07:18:01 »

Egyre jobban nő a környezet szennyezés elvileg 2010 vissza fordíthatatlan lesz ez a folyamat,de nem úgy látom hogy tennénk valamit érte. A legtöbb embernek olyan hozzá állása van,hogy ha pl "ő nem gyűjt szelektíven akkor én minek gyűjtsek"  , " Ha ö eldobta a szemetet akkor én mért ne dobhatnám el " és ahhoz,hogy megóvjuk környezetünk az összes embernek meg kéne óvnia. Márt most az a pár ember aki vigyázz a környezetére az nem elég hozzá.
Gondoljuk csak át már most is érezzük a globális felmelegedés hatásait amit a túlzott széndioxid kibocsátás okozz és így üvegházhatás alakul ki a földön.
Azért kéne óvni a környezetünket hisz ebbe élünk és majd mi lesz a gyerekeink és unokáink korábban Figyelmeztetés ?

Most nézzem,hogy ezt igazán nem ide kellet volna írni Mosolyog Nevet de szerintem ide is elmegy
« Utoljára szerkesztve: 09 ápr 20, 07:30:58 írta Shadow » Naplózva
Oldalak: 1 ... 44 45 [46] 47 48 ... 204
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!