24 okt 09, 16:17:13 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 45 46 [47] 48 49 ... 204
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vita topic (kulturáltan vili?)  (Megtekintve 473883 alkalommal)
0 Felhasználó és 14 vendég van a témában
vash21
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 168


« Válasz #690 Dátum: 09 ápr 20, 10:46:13 »

A szelektív hulladékgyűjtéshez annyit, hogy (biztos nincs mindenhol így), de a városok nagyrészében ki van téve a 3 különböző konténer, azokba kb szelektíven beledobálják az emberek a hulladékot, azután ezeket fogja a kukásautó és elviszi egy szeméttelepre és egy helyre borítja az egészet. Ez sajnos valóban így van, saját szememmel láttam...

Ez, hogy 2010re visszafordíthatatlan lesz, megint elég fura dolog. 2009ben még vissza lehet fordítani, de pár hónappal később már nem? Hmm? Természetesen pusztítjuk a környezetet elég rendesen, de bizonyos folyamatok (globális felmelegedés) amúgy is bekövetkeznének. Ilyen madmax szintre úgysem jutunk el, ugyanis fokozatosan, de mégis egyre jobban óvjuk és pótoljuk a környezetet.
Ami pedig nagyon fáraszt, az az, amikor panaszkodik valaki, hogy jajj a környezetszennyezés, meg ne szemetelj, de ezeknek az embereknek a 93,47%-a ugyanúgy műanyag zacskóba teszi amit vásárolt és ha csokit eszik az utcán, azt ugyanúgy random szemetesbe dobja, nem viszi el külön szelektív gyűjtőbe...
Naplózva

Geeez...
Shadow
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 79


« Válasz #691 Dátum: 09 ápr 20, 12:50:18 »

és én most panaszkodtam ?
csak összefoglaltam a gondolataimat és leírtam
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #692 Dátum: 09 ápr 20, 13:24:35 »

És kíváncsi vagyok, ha eltörne a gerinced, két év múlva vígan szaladgálnál-e a busz után...
« Utoljára szerkesztve: 13 máj 05, 23:33:16 írta Saphira » Naplózva

vash21
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 168


« Válasz #693 Dátum: 09 ápr 20, 13:58:50 »

Shadow, azt általánosságban írtam, akinek nem inge, ne vegye magára.

Vash, nem kéne mindenkinek neki támadni, ráadásul akkor ha az hülyeség... :F

a Globális felmelegedés idővel visszafordíthatatlanná válik.

És lehet, hogy te fantázia filmeken, meg akció filmeken nőttél fel, de azért ennyire ne becsüld túl az emberiséget. xDDD

De ez nem a dínók korában történt, én meg arról  a meteorról beszéltem...

És kíváncsi vagyok, ha eltörne a gerinced, két év múlva vígan szaladgálnál-e a busz után...

Akkor szépen sorban:^^
Ki mindenkinek és mikor támadtam neki? Nem írtam neveket, nem is utaltam konkrét személyekre. (Még alkoholistának, vagy antiszociálisnak sem neveztem senkit. Nevet )

A globális felmelegedésről már leírtam a véleményem, de mégegyszer: Ez a folyamat nem először megy végbe a Földön, ahogy nagy lehűlések is voltak sokszor. Mert mi vethetett véget egy jégkorszaknak? Például egy globális felmelegedés. Viszont ez se nem végtelen hosszú, se nem visszafordítható folyamat. Az tény, hogy az emberiség nagyban elősegíti, de ettől függetlenül is lezajlana ez a folyamat, csak a mi kis életünk éppen beleesik egy ilyen felmelegedős időszakba. Florida (meg még "néhány" hely) megszívta, ennyit tudok erre mondani... Ha nem élnénk itt, akkoris megemelkedne a vízszint, de mivel itt élünk, ezért kellemetlenül érint minket, ez rendben van. De nem mi idézzük elő a felmelegedést, csak elősegítjük.

Fantasy: Én csak realista vagyok. Az emberiség egészében nézve buta egy faj, de akik csinálnak valamit (főként a mérnökök, minden rajtuk áll), azok értelmes emberek (legalábbis a nagyobb részük). Lassan 20-30 éve igencsak környezettudatosan terveznek/építenek és egyebek, aminek már látszanak az eredményei.

Meteoros: Akkor bocs. Pirul

Unokatesóm orvosnak tanul, ő mondta ezeket. Nem azt mondtam, hogy kiforrott technológia ez a pókfonál, de elméletben már működik, próbálgatják gyakorlatban is és eddig pozitívak az eredmények. Az ideg visszavarrást pedig már mindenütt alkalmazzák, és ha levágod a bal karod, akkor visszavarják és pár év múlva relative rendesen fogod tudni használni.
Ja és Orlando Bloom fél év után szaladgált, bár inkább orkok, mint busz után...^^
Naplózva

Geeez...
Gabesz
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7459


« Válasz #694 Dátum: 09 ápr 20, 14:12:47 »

Abban van valami hogy az idegeket össze lehet már varrni...
De a gerincnél van egy nagy probléma ezzel..
Orvosi dolgokhoz nem igazán konyítok, ezért szemléltetem a mechanikával: képzelj el 1 szál szakadt villanykábelt, és több tucatr ugyanolyan színű kábelt...
1 szál villanykábelt mindenki össze tud kötni, de amikor több tucat kábelt kéne összekötözgetni, az már a villanyszerelőnek is eladja a leckét, hogy melyik melyiknek a vége..
És ugyanaz az idegeknél még bonyolultabb...
Mert jó... Visszavarrnak egy kezet meg egy lábat, csak az ujjaid mozgására kell rájönnie az agyadnak..
De gerincnél meg a töréstől lefele mindennek... Mert nem okés hogy mozgatni akanád a bal nagylábujjad, és mozog a jobb térded...

Visszaolvasva nem hozzáértőként lehet hogy írtam egy oltári nagy zagyvaságot, ezt kérlek ne csináljátok utánam..  smirksweat Nevet
Naplózva
vash21
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 168


« Válasz #695 Dátum: 09 ápr 20, 16:41:33 »

Csak annyit, hogy azért van orvosi egyetem, hogy ott megtanítsák hogyan kell ezt csinálni, nameg nem nyílt, többszörös spirális törésre gondoltam, mert van ahol meghal az illető... Nyilván van ahol egyszerűbb, van ahol nehezebb, de a villanyszerelő is megoldja fázisceruzával... xD Meg én voltam anno a Bodies kiállításon, és annyira nem végeérhetetlen ez, mint amilyennek elsőre tűnik, bár magam is laikus vagyok a témában.^^
Naplózva

Geeez...
Slane
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 867

So long suckers! :)


« Válasz #696 Dátum: 09 ápr 20, 19:38:52 »

.
« Utoljára szerkesztve: 14 feb 25, 18:44:26 írta Slane » Naplózva
Gabesz
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7459


« Válasz #697 Dátum: 09 ápr 20, 20:17:01 »

Bármeik dízel autót árt lehetne alakítani bio-ra, de épp a törvények nem teszik ezt lehetővé...
Benya helyett lehet tankolni etanolt, csak a gyújtáson kell állítani, és a gumitömítéseket sűrűbben cserélni, és a dízelben például egy egyszerű fúvóka cserével át lehetne állni a napraforgó olajra..
A dízeles megoldás lenne a legolcsóbb, csak a jelenlegi szabályozás szerint büntet a fakabát a kiköhögőből terjengő sültkrumpli illat miatt.. :/
De mért? A benya, és a petró jövedéki adója miatt... Mert ebből él állam bácsi..  Kiüt
A helyzet persze nem ilyen egyszerű ahogy leírtam, de ez nem autós fórum... smirksweat Nevet
Naplózva
Shadow
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 79


« Válasz #698 Dátum: 09 ápr 21, 06:39:30 »

Igazad van hülye ez az egész rendszer meg minden, amikor már késő lesz akk persze mindent megfogunk tenni.
Utálom a politikát , és szerintetek lopják az ország pénzét?
Naplózva
Gabesz
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7459


« Válasz #699 Dátum: 09 ápr 21, 07:28:27 »

Inkább ne politizáljunk, mert veszekedés lessz belőle...

Autós téren meg épp az a baj, hogy a 70-es évekből maradtak meg a szabályozások, amik már a mai kor autóihoz, és közlekedéshez már rég elavultak..
Például.. Izzókészlet mint kötelező tartozék... Minek? Én ha izzót kell cseréljek a 12! ismétlem tizenkét éves Opel Corsámban, vagy a légszűrő házat kell kiszereljem, vagy az egész lámpát ki kell szednem előlről, mert másként nem férek hozzá!
És gondoljatok bele hogy a legújabb autón hogy megy a izzócsere... Azokon már szervízben szét kell bontani az egész elejét a kocsinak! Lekapni lkhárítót, és sorba kiszórni a fél motorteret... És ha komolyabb elektronika van a kocsiban, akkor még a fedélzeti kompjuterrel is kell játszadozni... Technikai KO
De a rendőrnek mutasd fel azt a univerzális izzókészletet, amit nem hogy beszerelni nem tudsz, hanem bele se való a kocsiba..

És van még egy rakat hasonló hülyeség... A legjellemzőbb meg épp az a felfogás, hogy ami nem engedélyezett az tilos... Ne tegyek LED-et a kocsiba, ami jobban világít, és kíméli az akksit, mert a kib*szott kresz-ben (ami úgy elavult ahogy van) nem LED, hanem karbium sárga, és fehér izzó szerepel... Nem lenne semmi gond, ha a dinka hatóságok azonnal leszabályozná az új dolgokat, ahogy azok bejönnek... Mert nem az mondom hogy engedélyezzék a hatóságok hogy a vértunnyer a kocsijára aggasa a fél homasitát, hane azt hogy szabályozzák mit lehet mit nem...

Pl még egy műszaki példa... Bele akarok tenni egy erősebb mocit a kocsiba, lehet hogx megveszem, és beszerelem a mocit erősebb futóművel, váltóval együtt mondjuk 200ezerért, de 400-nál tartok, amikor kigurulok a műhelyből.. Mert nagy a bürokrácia..
Kell egy rakat engedély, papírmunka, papírmunka... És azokért a papírokért is nagyon sokat kell tejelni... (És akkor még be sem gurultál a műhelybe!)
Naplózva
vash21
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 168


« Válasz #700 Dátum: 09 ápr 21, 11:11:59 »

Shadow! Remélem ez csak költői kérdés volt... Mosolyog

Gabesz:
Ebben abszolút osztom a véleményed. A legviccesebb, hogyha akar az ember venni nyárra egy régi, kicsi, olcsó, de korrekt autót (pl egy Mantát), akkor megveszi pl 150ért és 300ba kerül a papírok miatt. Még jobb példa, hogy ha valaki vesz egy Polskit 50ezerért, azis 100fölött lesz, mire minden el van intézve. A regisztrációs díjról nem is beszélek, EUban ilyet tilos bevezetni, szép büntetést kapott az ország miatta, "megszüntették". Kezdtem örülni, de kiderült csak átnevezték...vicc.
A LED-ekkel kapcsolatban meg annyit, hogy valóban KRESZ szerint nem lehet, de akkor mi van az új autókkal? Kb mindegyikben LED van már, ami elvileg ki sem éghet. Tőlem egyszer kértek izzókészletet, kiszálltam, körbementem a kocsi körül és rámutogattam a lámpákra, hogy itt van a teljes izzókészlet. Ugyanis úgy szól a szabály, hogy lennie kell egy garnitúra működő izzódnak. Mondom ittvan a garnitúra, működik is, csak épp be van szerelve. Nevet A rendőr majd' felrobbant... Ördögi
Naplózva

Geeez...
Gabesz
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7459


« Válasz #701 Dátum: 09 ápr 21, 20:26:47 »

ÁÁÁáááááááááá erre írni kell egy értelmetlen hsz-t!XDDDDDDDDD Ez jó!XD Működő izzókészlet!XD

Tőlem még nem kértek eddig semmit jogsin, és forgalmin kívül....
Mondjuk volt párszor hogy nem volt nálam olyan apróság hogy forgalmi...  Pojén
Vagy úgy hogy forgalmi jogsi nálam, de igazolványok, pénztárca otthon maradt...
Rendőrökkel hálistennek eddig még nem volt bajom szóeli figyelmeztetéssel elengedtek...  smirksweat

Egyszer egy pocakos rendőr ugrott elém még anno a kispókos időkben, de az is csak azért hogy le-e nyitottam a motortér ajtót. Be ne süljön a motor...
Peddig én külterületen se bekötve, se lámpa, vasúti átjárón lassítás nélkül 90-el átszáguldva... Na mondom ugrott a jogsi.. Az öreg meg csak annyit mondott hogy nyissam le a motortérajtót és további jó utat..  Hmm? Hát nem kelett kétszer mondani...  Nevet
Naplózva
katsuyu-chan
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 196


« Válasz #702 Dátum: 09 ápr 24, 13:16:31 »

Én most tanulok vezetni, hát tényleg nem semmi sztorikat szokott mesélni nekünk az elméleti oktató még KRESZ-en.  Pojén
Most már azért is megbüntethetnek, ha mondjuk látod a bácsit, amint teszi rá a mikuláscsomagot az autódra, és odamész, hogy magyarázkodj vagy hasonló. Az oké, hogy nincs parkolójegyed, még a legjobbakkkal is megesik egy kis szabálytalankodás. Viszont ha látod, hogy büntetnek, nem lehet odamenni, mert hivatalos eljárásba való közbeavatkozásnak minősül (vagy mi a búbánatnak), és az alap büntire ráhúznak még 30ezret minimum. Azért nem semmi, ami nálunk megy.  Technikai KO
Naplózva
Shadow
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 79


« Válasz #703 Dátum: 09 ápr 24, 15:17:22 »

Igen nem csak a mi hibánk de mi is sokat tehetnénk ellene.
De azt én is hallottam h ez vm természetes folyamata a földnek.
Naplózva
vash21
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 168


« Válasz #704 Dátum: 09 ápr 27, 13:24:19 »

Saphira!
Odatettem énis a kettőspont dét, szóval vicc volt.^^

Azért írtam le teljesen a véleményem, mert mindenki úgy beszél a globális felmelegedésről, mintha az az emberiség végét jelentené, rossz dolog lenne és mindenképp meg kéne akadályozni. Én pedig ezért mondtam, hogy emberi tevékenységek nélkül is lenne felmelegedés, csak mondjuk 50 évvel később, de lényeg, hogy ha vissza akarnánk fordítani, akkor azzal a természet ellen tennénk. Nem kell visszafordítani. Sőt mi itt örüljünk inkább, mert hosszabb lesz a nyár, tiszta mediterrán éghajlat lesz! Nyelvesít

Újabb kérdés: Miért van az, hogy a Dél-amerikai szegény családok sokkal vidámabbak, mint pl Európában? Úgyértem oké, hogy más az életfelfogásuk, meg minden, de ha mi annyira okos európaiak vagyunk, akkor miért nem tudjuk ezt átvenni? Mert panaszkodunk, hogy milyen szar, de bele sem gondolunk, hogy mások mennyivel rosszabb körülmények közt élnek. (Elsősorban a morális része érdekelne, nem a politikai/gazdasági.)
Naplózva

Geeez...
Oldalak: 1 ... 45 46 [47] 48 49 ... 204
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!