24 okt 09, 18:21:15 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 43 44 [45] 46 47 ... 204
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vita topic (kulturáltan vili?)  (Megtekintve 473919 alkalommal)
0 Felhasználó és 15 vendég van a témában
Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #660 Dátum: 09 ápr 17, 16:42:38 »

Az emberiség kipusztulásához egy olyan Everest nagyságú darab kellene. De a meteoroktól nem kell félni, legalábbis szerintem..... Lásd Tunduszka incidens. Nem véletlen hogy azt megúsztuk
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
Srodack
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587


« Válasz #661 Dátum: 09 ápr 17, 16:56:48 »

Ez olyan mókás, nem számít ki hány éves, nyilván minél idősebb valaki annál többet látott és talán jobban átlátja a dogokat. Én is csak azt tudom milyen volt amikor 17 voltam, de pl. fogalmam nincs hogy milyen most a 17 évesek élete. (bár amiket hallok, elég gázosak /Akinek nem inge ne vegye magára/)

Egy darabig visszaolvastam, csak pár dolgot fűznék hozzá: aki háborút akar annak javaslom ZMNE-t (Zrínyi Miklós Nemezetvédelmi Egyetem) tessék szépen elvégezni és lehet menni IFOR, SFOR meg hasonló békefenntartónak, csak ha melletted robban fel egy bomba és mindenhol testrészek akkor ne siránkozz. Amikor felfordítassz egy gyereket és hiányzik a fél mellkasa vagy csadorban jön a terrorista, mert ugye nőkre nem lövünk, de ez őket pl. nem érdekli. Tudjátok az a baj, hogy ma már egy kényelmes fotelből háborúznak, nem is látod, hogy honnan jön a bomba csak egyszer csak eltűnik fél háztömbnyi terület.

A Föld témához csak annyi, hogy 6.500.000.000-an vagyunk, ennyi embernek valahol lakni kell, valamit enni kell, és nem árt ha a felének tudnak munkát is adni (kb. 3,7-4Milliárd az aktív ebből),hogy ne legyen bűnöző vagy hajléktalan. Sok országban, többek között nálunk is az a baj, hogy ortodox konzervatív gondolkodás van, nem kell 40 szintes ház jobb 10 4 szintes, az teljesen mindegy, hogy sokkal több helyet foglal, ahol pl. lehetne park, sportcentrum, boltok bárakármi. Nem okos városvezetők, meg főépítészek elvetik, mert rontja az összképet. Nyilván egy darab rontja, de ha van több az már nem.  Senki nem törődik semmivel egészen addig amíg az őt nem érinti. Ez a  nagy baj a világgal!!

Haverom erre azt mondaná: ..egyszer meg kell halni...
Ha jön az óriás űrkavics úgyis mindegy...
Naplózva
vash21
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 168


« Válasz #662 Dátum: 09 ápr 17, 17:09:22 »

...de úgy, hogy ti sem vagytok többek egy antiszociális netfüggőnél és egy alkoholistánál...
Ez azért elég negatív felhangú...honnan tudod, hogy nem több annál? Ott a Red Hot Chili, aminek kb minden tagja heroinista volt, emellett a világ legjobb zenészei között vannak...

10 év múlva lehet, hogy simán elbánunk egy akkorával is.

Én örülök, hogy élek, nem ezt mondtam. De akkorsem lehet rajtunk számon kérni azt, hogy létezünk. Ahogy pl az állatoknak szükségük van élelemre, úgy nekünk energiára. Az állatfajok is kipusztítják egymást, meg ha elszaporodnak, akkor a környezetüket is, mégsem szidják őket a greenpeace-nél.

Micsudi! Miért hiszi mindenki, hogy egy földönkívüli faj fejlettebb, vagy intelligensebb nálunk? Lehet, hogy van egy halom a mienkhez hasonló civilizáció, de mondjuk még műholdjaik sincsenek...

Srodack! A mérnökök azok, akiket legtöbbet szidnak emiatt, holott ők teszik a legtöbbet a bolygóért és az emberekért. Bár igazad van, mert a főépítész az nem mérnök, sokkal inkább művész. Nevet
« Utoljára szerkesztve: 09 ápr 17, 17:11:02 írta vash21 » Naplózva

Geeez...
Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #663 Dátum: 09 ápr 17, 17:17:10 »

Nem minden fajról beszélek de amelyik eljutott idáig és megijedt ettől az elmegyógyintézettől a fejlettebb.
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #664 Dátum: 09 ápr 17, 17:22:16 »

Igen, lehet, hogy kicsit túlságosan is felhangú. De mint mondtam, ő maga mondta, hogy alkoholista, én csak megerősítettem ebben...  

Srodack: Igen, szerintünk akkor is nevetséges, ez a "minél idősebb valaki, annál többet tud". Igen, lehetséges, hogy nagyobb a tapasztalata, de ez nem egyenesen arányos azzal, hogy mennyire életrevaló. Ismerek egy 21 éves csávót, aki 20 km-re sem merne egyedül elutazni, mert még mindig ott tart, hogy apuci, anyuci majd gondoskodik róla, ő pedig el van otthon, meg a számítógépével. viszont ismerek olyat is, aki 15 évesen teljesen egyedül elutazott Angliába, ahol csodásan helyt állt cserediákként.
És hallottál már például arról a gyerekről, aki már 10 évesen egyetemre járt és jobban tanult az egyetemistáknál is? Lehet, hogy nem volt tapasztalata, és lehet, hogy gyerekes álmai voltak korából adódóan, de akkor is volt akkora tudása, mint a nála 10-15 évvel idősebbeknek.

Nem utolsó sorban meg ott vannak azok a gyerekek, akik éjjel-nappal az életükért harcolnak. Elvesztik a társaikat, gyilkolnak, hogy életben maradhassanak, robbantanak, lövöldöznek... Mindezt 10-14 évesen. Szerintem ők is eléggé tapasztaltak lehetnek, talán tapasztaltabbak, mint a chipsen felnőtt, tv előtt kucorgó, vagy internet bújó 25 évesek...  Mosolyog

Szóval ezzel csak azt akartam kifejezni, hogy vannak fiatalok, akik valóban - korukhoz hűen - tapasztalatlanok. De ez embere válogatja. Ebből adódóan vannak olyanok is, akiknek gondolkodás módjuk sokkal felnőttesebb, mint a többi ilyen korú gyereknek.

Amúgy szerintem a mai fiatalok semmiben sem rosszabbak, mint a régebbiek. A nagyszülők is folyton ezt mondják... De ha belegondolunk: Mi graffitiket csinálunk, ők meg világháborút robbantottak ki.  kacsint
Ja, és folyton a fiatalokra mondják, hogy neveletlenek... Az persze nem baj, amikor a vénemberkék fellökdösnek mindenkit a busznál, csak hogy felmásszanak...
« Utoljára szerkesztve: 13 máj 05, 23:30:47 írta Saphira » Naplózva

Gabesz
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7459


« Válasz #665 Dátum: 09 ápr 17, 17:23:05 »

Kicsit félremagyarázzátok a dolgokat....

Vash..
Idézet
Amúgymeg nemértem, hogy közeli személy elvesztése miért lenne magyarázat bármire is? Nem az határozza meg valakinek a felfogását/értelmi szintjét/világnézetét, hogy mik történtek vele, hanem az, hogy ezeket hogyan értékelte...
Épp én írtam Slane hsz-ére hogy magasról nem érintett a dolog... De ti épp ezen kezdtetek rágódni..
Peddig az ember a saját kis környezetén át látja a nagyvilágot... Kúl


Meik hsz-emből hiányolod a érveket?

Saphira...
Hm antiszoc netfüggő... Az antiszocot elismerem.. De a netfüggő és az alkoholista sántít... Főleg ha olyn helyen lakik az ember, ahol más szórakozás nincs, max unalmadban körbekapálod mégegyszer a kertet...  Kúl
Alkeszt meg Hieire értetted, de egy alkesz nem hiszem hogy a szabadidejében netezne!  Hümm-hümm Annak van fontosabb elfoglaltsága... Kúl


Ritka... Nem menő.. Hidd el... Egyszerűen ez van.. Vigyázz nehogy te is egyszer abban a táborban találd magad..


Micsudi hagyd már a földönkívülieket... Asse biztos hogy léteznek..

Ja és fogadjátok el hogy vannak emberek akiknek más az életfelfogásuk... Sose fogtok az olyanokkal egyetérteni... Mert sose fogjátok megérteni őket! Nem vagyunk egyformák...
« Utoljára szerkesztve: 09 ápr 17, 17:38:20 írta Gabesz » Naplózva
Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #666 Dátum: 09 ápr 17, 17:45:22 »

Én más perspektívából látom a dolgokat. Nem véletlenül.
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
Slane
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 867

So long suckers! :)


« Válasz #667 Dátum: 09 ápr 17, 17:47:05 »

.
« Utoljára szerkesztve: 14 feb 25, 18:43:56 írta Slane » Naplózva
Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #668 Dátum: 09 ápr 17, 17:49:21 »

Sokat olvastam a témában és sok olyan ember volt a környezetemben.
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
Gabesz
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7459


« Válasz #669 Dátum: 09 ápr 17, 17:52:11 »

De fogadjuk el hogy nagy űrlény fan... Mindenkinek más a hobbija...
Naplózva
Slane
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 867

So long suckers! :)


« Válasz #670 Dátum: 09 ápr 17, 17:52:53 »

.
« Utoljára szerkesztve: 14 feb 25, 18:44:02 írta Slane » Naplózva
Ritka
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2167



« Válasz #671 Dátum: 09 ápr 17, 17:53:25 »

Ja és fogadjátok el hogy vannak emberek akiknek más az életfelfogásuk... Sose fogtok az olyanokkal egyetérteni... Mert sose fogjátok megérteni őket! Nem vagyunk egyformák...
Jó, jó, értem én ezt, megtanultam a leckét, nem kell negyedszerre is belémdiktálni...

A következő mondat meg az lenne, hogy a homoszexualitás igenis elfogadott dolog ^^

Ki mondta, hogy én egyet akarok veled érteni? Ki mondott olyat, hogy neked az én felfogásomat kell vallani? Senki. Csupán rávilágítottunk, rávilágítottak arra, hogy amit vallasz, az hülyeség, senki nem mondta, hogy cseréld le egy konkrét dologra

Sok...sok milyen ember? Sok OLYAN? Te jó ég, én nem szeretem az OLYAN embereket. Az OLYAN emberek...nem is tudom...mindig OLYAN furcsák.
Naplózva

Gondolkodj, Micimackó, GONDOLKODJ!
Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #672 Dátum: 09 ápr 17, 17:58:43 »

Akik nagy hatással voltak rám.
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
Srodack
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587


« Válasz #673 Dátum: 09 ápr 17, 17:59:14 »

Előzőekben írtam, hogy akinek nem inge ne vegye magára!
Saphira: Mereven ragaszkodsz ehhez a kérdéskörhöz, én pont a fiatalok (12-18 évesek) nézőpontját védtem, nem szeretek vagdalkozni semmivel először is mert nincs értelme, másodszor meg nem ismerjük személyesen a másikat, és abból, hogy egy fórumon milyen véleményt alkot valaki még nem lehet leírni vagy magasztalni. A valósághoz hozzátartozik, hogy te kiugró példákat hoztál, ami nagyon eltér az átlagtól. Mozart 8 évesen már komponált, nekem is van ismerősöm, aki anyuci nélkül egy hétig se húzná.  
Nem sértésnek szánom: tényleg az általános tapasztalat azt mutatja, hogy, aki idősebb az valamivel jobban átlátja a dolgokat (EZ NEM IGAZ MINDENKIRE)!! Vannak rendkívül értelmes fiatalok,akik korukat meghazudtolóan képesek látni dolgokat!

A hsz-ed végéhez csak annyit, hogy oké titeket fellök az örgeember/öregasszony, mert fel tud, meg leszólnak ha nem adod át helyed stb., én is megkaptam ezeket. A baj akkor indul, amikor a 13 éves kissrác engem akar fellökni, mert a hülye haverjaival fogócskáznak a buszon. Mit tehetek ellene??? Semmit!! Ráfenyítek, de pl. nálunk (Csepelen esz a fene) semmit nem ér. Ha pofánverem abból nekem lesz bajom, mert vagy jön majd apuci vagy a rendőrség, eből apucit lekezelem, de nincs kedvem bíróságra mászkálni. Megyek oda eleget amúgy is!

Ezt most még másképp értékeled, de amikor téged akar a 13 éves fellökni te is másképp reagálsz majd. (megjegyzem, hogy nyári melegben szoknyában új sport a dedóban, hogy belesünk a szoknya alá, a leesett valami a földre módszerrel) és sajnos ez a szülők hibája, mert nem tudnak (vagy nem akarnak) a gyerekkel eleget foglalkozni!
Naplózva
Ritka
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2167



« Válasz #674 Dátum: 09 ápr 17, 18:05:00 »

Az asztrobiológiai témát folytatva. Pont ma volt iskolanap, és részt vettem egy előadáson...meglepően érdekes dolgokat mondtak, ami már önmagában is igen erősen üvölti a feltételezést, miszerint a mi naprendszerünkben lehet, vagy legalábbis volt élet a Föld nevű bolygón kívül. És akkor még csak a mi naprendszerünket vizsgáltuk, szót sem ejtettünk szomszédos, eddig felfedezett, vagy akár még ismeretlen naprendszerekről a spekuláció szintjén
Még egyszer mondom, a feltevéseket kizárólag tudományos megközelítésből hallottam, mindenféle fantasztikumot mellőzve
Naplózva

Gondolkodj, Micimackó, GONDOLKODJ!
Oldalak: 1 ... 43 44 [45] 46 47 ... 204
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!