24 okt 09, 19:09:23 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 42 43 [44] 45 46 ... 204
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vita topic (kulturáltan vili?)  (Megtekintve 473922 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Slane
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 867

So long suckers! :)


« Válasz #645 Dátum: 09 ápr 16, 20:58:35 »

.
« Utoljára szerkesztve: 14 feb 25, 18:42:43 írta Slane » Naplózva
Ritka
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2167



« Válasz #646 Dátum: 09 ápr 16, 21:01:18 »

Ha a géped és az autód teszi ki az életed, akkor ott komoly problémák vannak. Tessék szocializálódni, társaságot szervezni, kirándulni ebben a szép időben, sportolni, hülyülni a barátokkal, etc
Mert az alapján, amit írtál az szűrhető le, hogy az emberi kapcsolataidat nem értékeled valami sokra. És ez nem hízelgő se rád nézve, se a barátaid szemszögéből nézve
Naplózva

Gondolkodj, Micimackó, GONDOLKODJ!
Gabesz
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7459


« Válasz #647 Dátum: 09 ápr 16, 21:15:29 »

Tehát, hogyha nem lenne az életed adó géped meg kocsid, nyugodt szívvel fejbe lőnéd magad?  Hmm? Ez így elég szánalmasan hangzik.
Életet adó? Talán van valami ami leköt...       Hol írtam hogy fejbelőném magam? Hümm-hümm
De való igaz... Nem értékelem sokra a kapcsolatokat... A régi általános iskolás osztálytársaimmal ápolok barti kapcsolatokat, de 5 perc után elfogy a közös téma... De elfogadnak ilyennek amilyen vagyok.. De sokan hasonló cipőben is járnak... Csak ők nem ilyen gondolkozásúak...

De könnyen beszélsz... Neked gondolom teljesen más a világod, világszemléletetek.. Nem vagyunk egyformák...
Naplózva
Hiei
Vendég
« Válasz #648 Dátum: 09 ápr 16, 21:52:34 »

Gabesz persze, hogy más a felfogása anyu apu mindent megadott nekik és nem kellett még megdolgozni azért, amit megszereztek honnan is tudnák mi az az életxDD. A fórum 90% álom világban élxDD.
Nem hiszem, hogy veszítettek el barátot valaha is... ergo azt se tudják milyen érzés java rész filmből animből vagy hallomás alapján beszél róla. Ki akarnak oktatni mert a wikipédia segített az ilyen Slane féléken. Az életben amúgy egy csőd aki nem érdemli meg az életet.
23 év alatt sikerült rá jönnöm, hogy az ember egy parazita életet nem is érdemelne. Ha választhatnék, hogy minek születek biztos nem embert választanék.
A saját életemet is bele értve az ember a kipusztulást érdemli meg a legjobban. Nem azt, hogy egymást megölik és lemészárolják... a természet álljon bosszút, maga a föld. Év milliók óta pusztítjuk és éljük fel,de soha nem kerestük a megoldást a kárpótlására csak amikor már feltűnik, hogy nincs földgáz és kőolaj mert feléltükxDD.
Ne röhögtessen engem az az ember aki azt mondja megérdemli az életet az a leghülyébb.
Én is hülye vagyok nem születtem zseninek de legalább ezt beláttam. A különbség köztem és az aktivista között, hogy rá jöttem én ennek születtem, ha akarok se tudok tenni ellenne csak az apró dolgokat a magam módján.
Ergo élem a világomat bulizok, iszok, cigizem és ha az idő eljön megdöglöm.<--- nem vagyok elme beteg én ebben "hiszek". Nem hibáztatok senkit azért mert nem védi a földet de legalább lássa be a legtöbbet mi ártjuk neki... ezen nincs mit szépíteni.

u.i. mielőtt jön a kérdés én mit ártok neki... cigizem is... stbstb. Kertész vagyok én azt vissza is teszem amit károsítok. Nem szemetelek és próbálom kerülni a környezet károsítást... nincs jogsim és vannak barátaim. Ki lehet forgatni a szavaimat de én elgondolkoznék mit tettem a földért, azért, hogy rajta élhetek.

Kicsit durván foglamaztam az ember megérdemli azt, ha kihal nem akarom, hogy ez legyen de nem is sajnálom ha megtörténik. Lásd ózonlyuk azt se a föld tette az égrexDD.
« Utoljára szerkesztve: 09 ápr 16, 22:10:45 írta Hiei » Naplózva
vash21
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 168


« Válasz #649 Dátum: 09 ápr 17, 01:58:19 »

Ebben az országban senkinek sincs könnyű élete, nekem is kijutott minden jóból, fogyott a családom, fogytak a barátaim, volt hogy pusztítottam magam elég rendesen, de ez nem megoldás és nem is kifogás semmire.
Gabesz, az egyetlen dolog, ami valamit is számít, az a kapcsolat. Ha eddig nem sikerült találnod olyat, amiről érzed, hogy anélkül kevesebb lenne az életed, akkor az szar dolog. Itt nem barátnőre, vagy hasonlóra gondolok, hanem olyan barátra, aki többet jelent...
Slane nem beszél hülyeséget, és fölötte se ítélkezzetek, addig, amíg nem ismeritek... Mondjuk ez a ne vessenek be atomot, ez butaság, mert úgyis azzal fogják kezdeni. Senki ne kívánjon 3. világháborút, akármennyire is utálja az embereket, mert az olyan szörnyű lehet, amit senki sem érdemel meg. Jöttetek a barát elvesztésével, hogy milyen rossz. Egy vh ennél sokszor rosszabb lehet, szóval én inkább kihagynám...ettől függetlenül érik már eléggé.
Hogy az ember a kipusztulást érdemli meg legjobban, hát ha általánosítasz, akkor talán, de én pl rohadtul nem szolgáltam rá, mint a 9 és 11 éves öcséim sem...
Naplózva

Geeez...
Slane
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 867

So long suckers! :)


« Válasz #650 Dátum: 09 ápr 17, 14:02:01 »

.
« Utoljára szerkesztve: 14 feb 25, 18:42:51 írta Slane » Naplózva
Gabesz
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7459


« Válasz #651 Dátum: 09 ápr 17, 14:17:32 »

Idézet
Rajtam az segített kedves Hiei, hogy tudok olvasni és szeretek is olvasni. Azt meg különösen viccesnek tartom, hogy csődnek nevezel ilyen alkoholista semmihez nem értő mivoltal. Te tettél már le valamit az életedbe, azon kívül hogy egy oldalon vagy időzítő (amihez mellesleg értő olvasáson kívül semmi sem kell)?
Ülj le akkor te napi 8-10 óra meló után szabadidődben időzíteni... Hidd el nem csak szövegértés kell hozzá...
Te mit tettél le az asztalra? (Igazából nem is érdekel, elég ha magadnak számolsz be róla)
Az meg hogy összeolvasol minden szart a világról nem sokat segít hogy meg is értsd!
Ilyenkor mondják azt hogy fogd be a szád és hallgass...
Naplózva
Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #652 Dátum: 09 ápr 17, 14:32:13 »

Az embernek két arca. Nem itélkezhetünk. Ez egyedül a természet joga és hidd el ha a természet az ember ellen fordul akkor nekünk annyi megtalálja a módját a kipusztításunknak. Most is próbálja csökkenteni a létszámunkat.
A lényeg az hogy inteligens kézzel megfogható élőlény nem döntheti el hogy minek van joga élni és minek nincs.
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
vash21
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 168


« Válasz #653 Dátum: 09 ápr 17, 15:19:11 »

Hiei!
Mi pusztítjuk a Földet, ő pusztít minket. Kvittek vagyunk... Mi sem kértük, hogy megszülessünk, mégis itt kell élnünk, úgyhogy ez a parazita dolog némiképp sántít.
Ha ennyire a bolygó pártján állsz, akkor miért dohányzol és egyebek? Úgyértem, oké kertész vagy, de így csak egálra hozod ki. Ha ennyire utálod az embereket, és szereted a természetet, akkor miért nem bontod le a házad és ültetsz növényeket a helyére? Vagy ha parazita az ember és nem érdemli meg az életet, akkor miért nem irtod őket? Vagy legalább magad megölhetnéd, ha ennyire szörnyű az emberi faj szerinted... (Nem kívánom én a halálod, szóval értsd jól az előbbit.)
Miért vannak barátaid, amikor azok is csak paraziták és nem kéne élniük? Szóval ha te tudod, hogy ennyire rosszak vagyunk és mégsem teszel semmit, akkor ne kritizálj másokat. Nameg amit Slane-re mondtál az baszottnagy előítélet...

Amúgymeg nemértem, hogy közeli személy elvesztése miért lenne magyarázat bármire is? Nem az határozza meg valakinek a felfogását/értelmi szintjét/világnézetét, hogy mik történtek vele, hanem az, hogy ezeket hogyan értékelte...

Ja wikipedia... Nevet Tudod vannak dolgok, amiket papírra is kiadnak!^^ Elolvasnál esetleg néhány Rejtő könyvet, máris máshogy látnád a dolgokat.

Tudod abból a hosszú hszedből ítélve történt veled valami, amitől némiképp magadba fordultál, felépítetted ezt a leszarom, dekadens, nem értetek semmit imidzset, aztán kompenzációképp ott vagy mindenhol, bulizol, meg egyebek... Ha egyszer megtalálod az életben azt, amit igazán szeretsz, onnantól ragaszkodni fogsz ahhoz és az életedhez és jobban megértesz másokat is. Ezt azóta tudom, mióta capoeirázom, mert előtte énis kicsit ilyen voltam, vagy inkább nagyon...
Naplózva

Geeez...
Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #654 Dátum: 09 ápr 17, 15:26:34 »

Nem csak bolygószinten kell gondolkodni. A világegyetem részei vagyunk. És állítólag értelmesek is. És fejlődőképesek.
Ha felül tudnánk emelkedni kicsinyes és pusztító civilizációnkon akkor megnyílna számunkra a kozmosz.
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #655 Dátum: 09 ápr 17, 16:14:42 »


Amúgy vash, szerintem egyáltalán nem vagyunk egálban. Hiszen mi függünk a Földtől. Rajta élünk, ő adott életet, ő tud minket elpusztítani. A föld viszont nem függ tőlünk, nélkülünk is boldogan keringene a Napocskája körül, sőt, boldogabban. Nem is tőlünk kapta az életet, és szerencsére még nem is tudjuk elpusztítani.
Szerintem soha nem leszünk kvittek, egy olyan "teremtménnyel", ami nélkül nem létezhetünk, akár mennyire is pusztít minket. Mi pedig akárhogy is nézzük, nem ítélkezhetnénk más, itt élő lények felett, sem a bolygó felett, ahogyan ma tesszük. És nem is a bolygón van itt a hangsúly... A Föld megélt már sok mindent: tengeri élőlényeket, óriás hüllőket, dinoszauruszokat, óriás madarakat, emlősöket és az embert is... Azt hiszem, nem mi leszünk azok, akik végleg elpusztítják, hanem mi fogunk sokkal hamarabb eltűnni a felszínéről, úgy, hogy az utánunk maradt emlékek porba került maradványai is feledésbe vesznek.

Nem mi vagyunk az első "uralkodók" a Földön, és úgy gondolom, mi sem fogunk örökké, a föld létezéséig uralkodni. Amikor letűnik majd az emberi civilizáció, követ minket valami más. Ennyi az egész.

Viszont nem mi vagyunk az elsők, akik rombolják és pusztítják azt, ami életet adott nekik. Ezt már az óriás hüllők (Nem dínók) elkezdték. Annyira benépesedték a Földet, annyira elterjedtek, hogy egyszerűen nem volt jövőjük. A Föld megoldotta: 400 évig nem esett eső. Dínókkal mindenki tudja, mi a helyzet. Az ember is ugyanezt csinálja. Kihasználja a Föld adta lehetőségeket amíg lehet, aztán mikor az elfogy, nyomtalanul eltűnik. De ez szükséges volt. Az emberiség minden egyes tette rombolja valamilyen mértékben a Földet, ez nélkül viszont nem lett volna lehetőség a fejlődésre.

Szerintem a legszomorúbb egyszerűen az, hogy a hüllők 50 millió évig uralták a Földet, a dínók 250 millió évig, az ember meg már most, 10 ezer év után bajban van.  Nyelvesít

Az emberiség kipusztításához visszatérve: Szerintem nagyon sok ember nem érdemelné meg a halált. Igen, pusztítjuk a Földet, a természetet... De mit tehetünk? Költözzünk ki az erdőbe, ássunk magunknak barlangot, és éldegéljünk ott? Ezt mindenki tudja, hogy egyszerűen nem lehet... Nincs más választásunk, mint ez, amit teszünk. (Jó, vannak dolgok, amiket elkerülhetnénk: állatkínzás hasonló, de most nem erről van szó xD) Magyarán a ti felfogásotok szerint az embernek azért kéne meghalnia, mert megszületett? Mert vannak, akik más rosszat nem követtek el, azon kívül, hogy élnek... Egyszer meg a Föld úgyis megöl mindenkit, helyre áll rajta a béke, és újra minden rendben lesz. Ezen felesleges sírdogálni.  Nyelvesít

Amúgy Hiei, ha ennyire gyűlölöd az emberiséget és saját magadat is, akkor legyél öngyilkos. te magad mondtad, hogy nincs szükség senkire és az egész emberiségnek meg kéne halnia. Akkor mire vársz még?  Ohh My God Legalább te leszel az első, aki elkezdi a folyamatot. Vagy ehhez túl gyáva vagy?  Hmm?

Amúgy meg nem kéne másokat leszólni, amikor fogalmatok sincs, hogy ő hogyan él, honnan tanul, mit olvas, kit veszített el, mennyit szenvedett és mennyit tapasztalt. Ha ti megjártátok már volna az Őserdőt, Dél-Afrikát, meg a Közel-keletet, még megérteném, de úgy, hogy ti sem vagytok többek egy antiszociális netfüggőnél és egy alkoholistánál, nem tudom, hogy miért kell másokat bántani.  Szomorú

« Utoljára szerkesztve: 13 máj 05, 23:28:58 írta Saphira » Naplózva

vash21
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 168


« Válasz #656 Dátum: 09 ápr 17, 16:29:37 »

Én elolvastam.
Viszont kicsit elsiklottál a pont felett... Azért vagyunk egálban, mert a Föld létrehozott minket, holott rohadtul nem kértük. Innentől hiába panaszkodik bárki/bármi, mert nem mi tehetünk arról, hogy létezünk és ilyenek vagyunk. Mondjuk változni nehéz, de lehet. Egy dinamikus egyensúlyt kellene fenntartani, úgy korrektül eléldegélhetnénk.
Amúgy az a vicces, hogy lehetséges nemsokára mi fogjuk megmenteni a bolygót. Például, ha jönne egy meteor, ami telibe kapná a Földet, de az emberek valami Armageddon stílusban leszednék...erre még reális esély is van...

A függőségekkel kapcsolatban toleráns vagyok, és Saphira nektek sem kéne leszólni őket azért, mert mondjuk netfüggők, vagy isznak. Ettől lehetnek jóarcok, értelmesek, bármi. Szóval amikor azt írod hogy "mit szólod le őket, te alkoholista", akkor ugyanazt teszed, mint ők.

Egy jóbarátom kedvelt mondásával élve: "Ne bántsd a disznót, azis csak ember!" Vagy: "Itt mindenki részeg, csak én vagyok helikopter." Nevet Nevet Nevet Nevet
Naplózva

Geeez...
Ritka
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2167



« Válasz #657 Dátum: 09 ápr 17, 16:33:25 »

Jajj, már megint mindenki elkezdett a másik személyes életével dobálózni...ez annyira szép. Komolyan, vártam, hogy mikor hozza már fel falaki, hogy "Nekem egy kispöcs 17 éves ne pofázzon!"
És lám, mit tesz az élet...
Semmit nem tud az életről? Szerintem a 17 évesek életéről igenis sokat tud. ahogy én is. Ahogy Saphira is. Ahogy a legtöbb ebben a korban lévő gyerek. Gabesz hozzászólása nevetséges volt, ráadásul érvek tekintetében is igen ingatag lábakon állt. Nem lehet ezt fiatalabb létünkre megkritizálni? Akkor én kérek elnézést. De szánalmas, hogy amint valamely fiatalabb személy úgymond beleköt a mondandótokba, rögtön a korával huzakodtok elő.
Tudod te, hogy mennyit és mit élt meg? Fogalmad sincs. Ő tudja, hogy ez esetben Gabesznek mi a felfogása az életről? Igen, mert az előbb mondta el.
Napjainkban az a menő, aki megába fordul és minden második ember, akivel kapcsolatba kerül elhal mellőle? Bocsánat, nekem erről nem szóltak, de akkor majd igyekszem nem elmaradni a trendtől. Basszus...elő is keresem a családfát, azt megmutatom, hogy ki mindenkim halt meg. "Wanna be a cool guy  Kúl"

wikipédia. Nem is tudom, egyáltalán bármilyen számadat előfordult már ebben a topicban? Maximum, ha történelmi kérdést boncolgattunk. Egyébként szerintem világosan látható, hogy egyéni gondolatok kerültek itt megfogalmazásra.
Btw, wikipédiát te már láttad? Tudod, van aki használja, illetve használná tanulásra...de nem megy. Miért? Mert egy kalap sz*r. Egyáltalán ismered az oldal felépítését? Nem gondolatok, nem filozófiai eszmefuttatások vannak ott leírva, hanem bizonyított tények. Nézőpontok esetében aligha lehet ilyenről beszélni. De sebaj "Nice one"

Az meg, hogy az illetőnek napi 8-10 óra meló után nincs igénye leülni olvasni egyet, vagy netán színházba menni, nehogy már Slane hibája legyen. Hidd el Gabesz, nem csak te dolgozol, sőt, mint írtad te nem dolgozol, de tudod mit? Meg merem kockáztatni, hogy Hieinél is vannak több munkát végző emberek.
Hogy messzebb ne menjek, a baráti társaságomban mentőzik egy srác. Kegyetlen meló, minden nap 12 órát dolgozni. Reggel 7-től este 7-ig, vagy este 7-től reggel 7-ig. A túlóra szinte mindig garantált. Mégsem panaszkodik, mégis talál időt rá, hogy művelje magát, hogy az érdeklődését kialégítse. Jaaaa, hogy ez hiányzik belőletek? Megértelek titeket, üssük már meg Slanet, sőt engem is, hogy erre most rávilágítottam, merthát nyilvánvalóan én is egy emberi csődtömeg vagyok. Ahogy a Nirvana is mondta... "Rape me my friend..."
« Utoljára szerkesztve: 09 ápr 17, 17:40:45 írta Ritka » Naplózva

Gondolkodj, Micimackó, GONDOLKODJ!
Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #658 Dátum: 09 ápr 17, 16:36:27 »

Igen én Hiszek egy szebb jövőben és igen a Trek mutat egy ilyet. Szerintem azért nem történt még meg az első kapcsolat egy másik fajjal mert túl primitívnek találtak minket. Csak mi változtathatunk magunkon. Ami nem változik elavultá válik és kihal. Fejlődj vagy fordulj fel. Ez az emberre duplán igaz mert mi ezt fel is tudjuk fogni épp ésszel. Csak nagyon de nagyon lesz@rjuk ezt. Ez a gond
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #659 Dátum: 09 ápr 17, 16:39:06 »

Én nem szóltam le őket. Én csupán a tényeket közöltem. Maga Hiei mondta, hogy alkoholista, így - mivel az ő szavaival éltem - nem is a megbántása volt a célom.  Mosolyog

"Azért vagyunk egálban, mert a Föld létrehozott minket, holott rohadtul nem kértük."

Ez fölött nem siklottam el, csupán nem tudtam hozzá szólni, vagy legalábbis nem akartam. Erősen a nézőpont kérdése, hogy erről ki mit gondol. Szerintem személyenként más ezzel kapcsolatban a felfogás, de azt hiszem, én inkább hálás vagyok a természetnek, és a Földnek, hogy akaratomon kívül is meg kellett születnem... Azért igen, élni nehéz. De jobb lenne ha meg sem születtél volna?  Akkor nem gondolkozol el ezen a kérdésen, nem adnál lehetőséget magadnak, hogy boldog légy, hogy örülj, hogy beírd magad a történelembe vagy, hogy legyen családod. Mint mondtam, talán élni a legnehezebb, azonban ha figyelembe vesszük, hogy az életben igen is van jó dolog, ami fölött számtalanszor elsiklik az ember, akkor bárki beláthatja, hogy hálás lehet az ajándékba kapott életéért.

Amúgy, elég nagy meteornak kell ahhoz lennie, hogy megsemmisítse a Földet. Kb. ilyen bolygóméretű meteornak, amivel nem igen tudnánk elbánni. Kisebb meteorok becsapódásait pedig a Föld túl élné és "begyógyítaná" magát, sőt, az élet is ezeknek köszönhetően alakult ki.
De abban viszont igazad van, hogy van sok dolog, amiben segítjük a Földet. A gond az, hogy ez kevesebb, mint a pusztításaink.  Mosolyog

« Utoljára szerkesztve: 13 máj 05, 23:29:47 írta Saphira » Naplózva

Oldalak: 1 ... 42 43 [44] 45 46 ... 204
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!