24 júl 06, 07:56:06 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 144 145 [146] 147 148 ... 204
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vita topic (kulturáltan vili?)  (Megtekintve 446921 alkalommal)
0 Felhasználó és 5 vendég van a témában
Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #2175 Dátum: 13 aug 01, 17:46:26 »

Laterneman te nagyon skizó vagy Nevet  De esküszöm élvezet volt olvasni a közted és Gdat közötti szóváltást. Mosolyog Ám igazad van. ÉS jól játszod a mindent leszaró Swag-et Nevet lehet igazad van Mosolyog YOLO D


Azt remélem vágod Micsudi hogy ezt a leszaró Swag szerepet miattad is vette fel.
Naplózva
Laterneman
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 418



« Válasz #2176 Dátum: 13 aug 01, 18:53:16 »

Laterneman te nagyon skizó vagy Nevet  De esküszöm élvezet volt olvasni a közted és Gdat közötti szóváltást. Mosolyog Ám igazad van. ÉS jól játszod a mindent leszaró Swag-et Nevet lehet igazad van Mosolyog YOLO D

Big Up tesókám, hatalmas fel! :-DDD YOLÓKA beléd is!!!
Naplózva


Lew
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 5679


Trollbarlang díjak:Legjobb topic, Legnagyobb topic


WWW
« Válasz #2177 Dátum: 13 aug 01, 18:59:31 »

...másszor Lew buziz egy jókorát. Nyilván ezek sem rombolják a fórum színvonalát.

Olvasom, olvasom és már megijedtem hogy meg sem említesz, de nem kellett benned csalódnom  Pirul
Naplózva


Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #2178 Dátum: 13 aug 01, 19:01:06 »

Na igen én szomorú lettem volna ha nem említed meg a csalódásaimból fakadó ellenszenvet a nők a világmindenség meg minden miatt Nevet
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #2179 Dátum: 13 aug 01, 19:33:55 »

http://www.hir24.hu/szines/2013/08/01/duci-lanyt-cikizett-a-neten-schobert-norbi/

A mondanivalójával egyetértek, a hangnemen, illetve általában véve Norbi személyén és munkásságán persze lehetne vitatkozni.  Gondolkozik
Naplózva

Ishida
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3704



« Válasz #2180 Dátum: 13 aug 01, 20:18:16 »

Mondjuk szegény Norbi nem vett volna villát Szentendrén, ha nincsenek ezek a szénhidrát zabáló emberek. Még igaza is lenne, de egy kis dolgot azért kiemelnék, ami az ellentmondást képzi.
18 év... Boldog élet veszített.
Kicsit ellentmondásos, elvégre Norbi koma is 18 évesen 100 kilót nyomott mégis boldog élete van, sok pénze és szerető családja. Saját életpályáját figyelve is eléggé abszurd következtetés, hogy a boldog életet szerinte nem élheti ez a nő. Én nem ismerem, lehet Norbi igen. Mosolyog De szerintem ez elég nonszensz ítélkezés. Ennyi erővel akkor Csuja Imre, Fat Joe is biztos nagyon szomorú életet él.($wag time laterne) Stílusa eléggé ismeretes Norbinak, tipikus jerk, de igaza van. Ez lehet fáj az embereknek az irigység, vagy pedig avégett, mert rájuk is illenek azok az intrikák, amiket sokszor tajparaszt módon megfogalmaz ő és az adminisztrátora. Nevet
Naplózva
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #2181 Dátum: 13 aug 04, 20:06:46 »

Mivel a viccek topicból moderálva lett leírom ide. Nem szeretném, hogy ilyen értékes gondolat elvesszen. Nevet

A mai világban angolul nem tudni egyfajta fogyatékosság. Ahogy a vak nem látja a világot és nem tud benne eligazodni, a retardált nem érti meg a bonyolult gondolatokat és elveszik bennük, ugyanígy az a nyelv, ami összeköt minket a világgal az angol és aki nem tudja, az rá van utalva Magyarországra, de ez még csak egy dolog, hogy megélhetés szempontjából van ráutalva, kulturálisan is, csak azt tudja fogadni ami magyar.

Ami kicsit is értékes, az le van fordítva angolra, szal nem érdemes sznobságból más európai nyelveket tanulni ehelyett. Csak ez után.
Naplózva
MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #2182 Dátum: 13 aug 04, 20:23:57 »

Mondjuk szegény Norbi nem vett volna villát Szentendrén, ha nincsenek ezek a szénhidrát zabáló emberek. Még igaza is lenne, de egy kis dolgot azért kiemelnék, ami az ellentmondást képzi.
18 év... Boldog élet veszített.
Kicsit ellentmondásos, elvégre Norbi koma is 18 évesen 100 kilót nyomott mégis boldog élete van, sok pénze és szerető családja. Saját életpályáját figyelve is eléggé abszurd következtetés, hogy a boldog életet szerinte nem élheti ez a nő. Én nem ismerem, lehet Norbi igen. Mosolyog De szerintem ez elég nonszensz ítélkezés. Ennyi erővel akkor Csuja Imre, Fat Joe is biztos nagyon szomorú életet él.($wag time laterne) Stílusa eléggé ismeretes Norbinak, tipikus jerk, de igaza van. Ez lehet fáj az embereknek az irigység, vagy pedig avégett, mert rájuk is illenek azok az intrikák, amiket sokszor tajparaszt módon megfogalmaz ő és az adminisztrátora. Nevet

Szerintem nem magával a kövérséggel van baja, hanem azzal, ha valaki valójában rosszul érzi magát kövéren, de lustaságból vagy gyávaságból úgy tesz, mintha elfogadná magát. Ezzel és a kifogások keresésével pedig nem csak másokat, hanem önmagát is becsapja. A kommenteknél is sokan jöttek egyből azzal, hogy genetika így, meg úgy...

Gdat meg nyilvánvalóan trollkodik, de azért valahol igaza is van. Nevet Szerencse, hogy egy olyan könnyű nyelvből vált világnyelv, mint az angol, pl. a kínai sokkal nagyobb szívás lenne (tapasztalat...  Pojén).
Naplózva

Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #2183 Dátum: 13 aug 04, 20:30:18 »

Összemossátok, azt hiszitek hogy most az angol az Újbeszél nyelv ( 1984 ), amely majd romba dönt minden más nyelvet, bekorlátozza gondolatainkat, és az új világrend véleményhatalmának kialakításában eszközül fog szolgálni, és lehet hogy így lesz, de nem ez a lényeg. Nevet

Csupán azt mondom, de ezt le is írtam, miért kell ismételnem magam, hogy rengeteg poén eredetileg angol nyelven jött létre, miért fosztanám meg magam tőle? és miért nem mutathatnám meg azoknak akiket ez úgy szint érdekel?

Másrészt nem tudom hányan írtak itt szakdolgozatot, de megnézném hogy külföldi források nélkül hogy hozták össze őket, de ez csak egy rövid intermezzo ne vegyétek magatokra.

Mellesleg igen szeretem a magyar nyelvet.
Naplózva
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #2184 Dátum: 13 aug 04, 20:38:04 »

Egyáltalán nem trollkodtam. Ezt tényleg így gondolom. Én sem tudok még tökéletesen, de pont ezért dolgozom rajta keményen.
« Utoljára szerkesztve: 13 aug 04, 20:39:00 írta Gdat88 » Naplózva
Ayumichan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 6459


Silent shadow


« Válasz #2185 Dátum: 13 aug 04, 20:45:19 »

Mivel a viccek topicból moderálva lett leírom ide. Nem szeretném, hogy ilyen értékes gondolat elvesszen. Nevet

A mai világban angolul nem tudni egyfajta fogyatékosság. Ahogy a vak nem látja a világot és nem tud benne eligazodni, a retardált nem érti meg a bonyolult gondolatokat és elveszik bennük, ugyanígy az a nyelv, ami összeköt minket a világgal az angol és aki nem tudja, az rá van utalva Magyarországra, de ez még csak egy dolog, hogy megélhetés szempontjából van ráutalva, kulturálisan is, csak azt tudja fogadni ami magyar.

Ami kicsit is értékes, az le van fordítva angolra, szal nem érdemes sznobságból más európai nyelveket tanulni ehelyett. Csak ez után.

Ez érdekes gondolat.  Nevet
Valamennyire tudok angolul, persze nem fullosan, de sok olyan mondat van amit úgyahogy megértek. (akkor én csak félig vagyok "retardált"?)  Gondolkozik
Nem mindenki fogékony a nyelv tanulásra, de ha valakinek megvan az "alapja" és valamit konyít a nyelvhez, akkor segíthet neki a netes fordító, sőt... még tanulhat is belőle (én egy dalszöveg lefordításából vagy 5-6 szót tanultam meg, csak úgy megragadt)  de ha valaki egyáltalán nem tud (kb annyit mint én pl olaszul) akkor annak ez kevés, előbb nyelvtant is kell tanulnia, a tanfolyam meg pénzbe kerül...
Vagy ha valaki nagyon fogékony a nyelvtanulásra és ráragad minden seperc alatt akkor az megpróbálhatja a neten.
A "megélhetés szempontját" a külföldre való kijutásra érteni? Mert oda akkor se biztos hogy könnyen kijut az illető ha perfekt angolos, viszont maga a nyelvtudás előnyös, vagy a nélkül nem is megy,  de önmagában kevés.  smirksweat
Naplózva

Normális vagyok, a hangok is ezt mondják.
MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #2186 Dátum: 13 aug 04, 20:48:27 »

Az internet korában semmilyen, fizikai képességeket nem igénylő dolog (pl. sport) megtanulása nem kerül pénzbe.
Naplózva

Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #2187 Dátum: 13 aug 04, 20:52:52 »

Nem azért mondtam, hogy másokat megsértsek vele. És mivel én sem tudok tökéletesen, rám is vonatkozik valamilyen szinten. De így gondolom és pont ezért akarok kitörni ebből az állapotból. Ha valami angol nyelvű cuccot akarok akkor ne legyek már rászorulva más emberekre, hogy lefordítsák nekem. Az olyan mint egy vakvezető kutya. Nem szégyen az, csak kellemetlen.
Naplózva
Ayumichan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 6459


Silent shadow


« Válasz #2188 Dátum: 13 aug 04, 20:58:28 »

Az internet korában semmilyen, fizikai képességeket nem igénylő dolog (pl. sport) megtanulása nem kerül pénzbe.
Én is azt mondom, de ahhoz kell egy "alap", vagy jó nyelvi készség, mert a neten önállóan tanulni nem ugyanaz mint egy húsvér tanár aki átadja a perfekt "tudását".  Gondolkozik
Naplózva

Normális vagyok, a hangok is ezt mondják.
MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #2189 Dátum: 13 aug 04, 21:00:56 »

Én angolból többet tanultam filmekből és könyvekből, mint iskolában. Persze, valószínűleg egy jó tanárral gyorsabban halad az ember, de egyedül is el lehet érni egy nagyon jó szintet. A jó nyelvi készség is fejleszthető, ahogyan mint minden más készség, csak csinálni kell.
Naplózva

Oldalak: 1 ... 144 145 [146] 147 148 ... 204
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!