24 okt 05, 06:22:51 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 82 83 [84] 85 86 ... 95
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Káros szenvedélyek  (Megtekintve 321697 alkalommal)
0 Felhasználó és 16 vendég van a témában
Laterneman
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 418



« Válasz #1245 Dátum: 12 dec 18, 13:21:59 »

Nyilván egyébként számos ponton lehetne enyhíteni a szabályozást. Például nem értem, hogy munkahelyeken miért nem lehet külön erre a célra elkülönített helyiségeket létrehozni és például egy kórházban miért kell a sebésznek két beavatkozás között kirohannia a kórház elé öt méterre, hogy elszívhasson egy cigit. Illetve az se lenne rossz, hogy olyan kocsmák, amik megtehetik miért ne csinálhassanak egy kifogástalanul szellőztetett részt a kocsmán belül, ami messze van azoktól, akik egyébként nem szeretnék szívni a füstöt, de ott is lenne benn tv meg minden.
Lehet finomítani, és kéne is, de az alapvető ötletet én osztom.

off: Így szoktam meg, ha hosszasan írok, vagy nyílt csatornán kommunikálok. Levelet is így írok, legyen az személyes vagy szakmai. Nem tudom, de én így szeretem. Hozzáad az íráshoz, látszik belőle talán, hogy komolyan veszem a partnerem és nem csak úgy odahányok neki valamit. És nem szokok le.  Nevet A nyelvtani helytelenség meg nem zavar, hisz nem lesz tőle olvashatatlan, vagy zavaró az írásom. Meg amúgy is, elsősorban a nyelv van értem és nem fordítva. Hangsúlyozom, elsősorban.  Nevet
Naplózva


Sevanna
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4260


Goddess Skuld- the mischievous


« Válasz #1246 Dátum: 12 dec 18, 13:32:23 »

Gabesz nem mondta, hogy őt az nyugtatja meg, ha más arcába fújja a füstöt, meg egyáltalán nem is utalt ilyesmire. ^^
Én vele értek egyet, szerintem mindenki maga dönt a saját egészségéről. A szabályozást támogatom, mert azoknak az embereknek is joguk van erről dönteni, akik nem dohányoznak. De ennyi, mindenki azt csinál, amit akar. Az én barátnőim közül senki nem dohányzik, mégis mindig beültek velem dohányzóba és nem érzem magam emiatt bunkónak, mert ők döntöttek így.
A levegőben terjengő mérgező anyagokat illetően is Gabesszal értek egyet. Mert ok tényleg vannak kezdeményezések, intézkedések, amelyek ezen a helyzeten hivatottak segíteni/változtatni és én nem is legyintek rájuk, de ez még sok szempontból gyerek cipőben jár, tehát Gabesz megállapítása egyelőre megállja a helyét. Reméljük nem mindig lesz így, de egyelőre így van.
Amúgy, ha vki le akar szokni inkább hozzám forduljon, mert én 10 év után szoktam le most már több mint egy éve. ^^
Naplózva


Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #1247 Dátum: 12 dec 18, 13:46:43 »

Az a baj, hogy átestek a ló túloldalára. Szükség volt a szabályzásra, és még arra is, hogy ez egy markáns, szigorú szabályozás legyen, mert előtte a másik véglet volt. De nem értem pl. hogy miért nem lehet a vonatokon dohányzó kocsi? Lehetőleg a szerelvény legelején, vagy legvégén, az első vagy az utolsó vagon, mert azokon semmiképpen se kell keresztülmenned, ha nincs ott dolgod. Így simán, értelmesen meg lehetne ezt oldani, és talán nem bagózna mindenki, tilosban össze vissza utána.
Kocsmáknál egy kicsit más az eset. A legjobb az lenne, ha teljesen füstmentes és szabad dohányos helyek is lennének, a szabályokat betartva persze. De külön kocsmákra gondolok. X kocsma dohányzó, Y meg nem. (Szabályozva, hogy ne legyen emiatt 10 kocsmából 9 dohányzó vagy fordítva)
Az elválasztással az a baj, hogy mindig van egy bunkó, aki nyitva hagyja az ajtót, és átmegy a füst a nem dohányzó részbe is. Persze ez csak az ilyen kisebb "sarki kocsmákban" lehet inkább gond, nagyobb helyeken talán meg lehetne oldani, két teljesen külön bejárattal. Meg persze a megfelelő szellőztetéssel. Egyébként a technika is sokra képes, voltam azért már olyan dohányzó helyen, ahol tényleg alig volt szag, pl. ruhák egyáltalán nem lettek büdösek. Persze ez félmegoldás lenne, de külön kocsmákkal, vagy jól elválasztott helyekkel meg lehetne oldani.
Vagy ha csak lenne egy szellőztetett, elzárt dohányzó szoba, ahol asztalok, székek nincsenek, a nemdohányzó részben kell lenni, de azért mégse az utcára kell kiállni, ha gyújtani akarsz.

Mindegy, nem sorolom, ha nem baltával akarnák ezt is szabályozni, hanem ésszel, akkor lehetne valami kompromisszumos megoldás itt is. Mert az egy dolog, ha pl mi itt a fórumon elővesszük a virtuális baltát, de sok esetben a hivatalos közegek is ezt a  megközelítést alkalmazzák, és sajnos amit ők csinálnak, abból óhatatlanul törvény lesz a  végén. Amúgy szerintem a dohány törvény egyik fő oka az lehetett, hogy az illető emberke, aki ezt kitalálta is részese akart lenni a fülkeforradalmi változásoknak, és valamivel be akart kerülni a történelemkönyvekbe. ikszdé Jobb meg nem jutott eszébe.


--

Off: úgy írod a Névmásokat, ahogy akarod. xDD Én meg úgy teszek megjegyzést Rájuk, ahogy akarok. Nevet

Naplózva
Laterneman
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 418



« Válasz #1248 Dátum: 12 dec 18, 13:48:19 »

Jó, Éjfél már úgyis szólt, hogy ne írjam le mindig ugyanazt. Úgyhogy megkérnék mindenkit, hogy alaposan olvassa el az összes hozzászólást a témában, köztük az enyémeket is.
Azért címszavakban ezen végigmegyek még:
Gabesz nem mondta, hogy őt az nyugtatja meg, ha más arcába fújja a füstöt, meg egyáltalán nem is utalt ilyesmire. ^^

Valóban nem, csak azt mondta, hogy ő nem ért egyet a szabályozással, sőt szánalmas indoknak tartja azt, hogy a passzív dohányzás miatt szabályozzák, hogy ő hol dohányozhat és hol nem. Ebből meg következik, hogy ő továbbra is szeretné, ha minden kocsmában lehetne cigizni, még akkor is ha ott esetleg lennének olyanok, akik nem szeretnék szívni. Ez a "pofámba fújod" kifejezés. Nyilván túloz, de körülbelül annyira mintha azt mondanám, hogy én meg az utcán akarok arcon hugyozni embereket. Nyilván az ugyanúgy káros ha csak a cipőjét hugyozom le, ahogy az is nyilván káros, ha nem az arcomba fújja a füstöt, hanem csak a mellettem lévő asztalnál dohányzik.

1. Én vele értek egyet, szerintem mindenki maga dönt a saját egészségéről. A szabályozást támogatom, mert azoknak az embereknek is joguk van erről dönteni, akik nem dohányoznak. De ennyi, mindenki azt csinál, amit akar.
2. Az én barátnőim közül senki nem dohányzik, mégis mindig beültek velem dohányzóba és nem érzem magam emiatt bunkónak, mert ők döntöttek így.

1. De Gabesz nem támogatja a szabályozást. Nem csinál mindenki azt, amit akar. Helyesen: mindenki azt csinál, amit akar, amíg nem árt másoknak. Ez egy jól működő jogi konstrukció. Semmi bajom, tizedszerre és utoljára, a dohányosokkal, pusztítsák a testüket. Biztos én is ezer dologgal pusztítom. Azt viszont nem akarom, hogy eközben a folyamat közben az én testemet is pusztítsák.
2. És? Ők máshol húzzák meg a határt, ez van.  Mosolyog Ők szeretnek annyira, hogy esetleg nem zavarja őket a füst.

aes off: Nyilván, nem is akarom ezt elvitatni tőled.  Nevet
Naplózva


Gabesz
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7459


« Válasz #1249 Dátum: 12 dec 18, 17:55:18 »

Kicsit eltúlzod... De mind...
Naplózva
Ayumichan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 6459


Silent shadow


« Válasz #1250 Dátum: 12 dec 18, 18:08:39 »

Idézet
De nem értem pl. hogy miért nem lehet a vonatokon dohányzó kocsi?
Ez a gyerekek védelmében van, h a szülők ne vigyék őket füstös helyre utazás közben.    Gondolkozik
Gondolj bele, megy vonattal 1 család (papa, mama, gyerekek), mind2 szülő füstölög, és 1 két órás út közben zavarja őket h nem gyújtanak rá de ha van cigikocsi akkor oda mennek és nyilván (1 pl. 5 éves) gyereket nem fognak szélnek ereszteni h fiam tartózkodj 1 másik vagonban.  smirksweat
Naplózva

Normális vagyok, a hangok is ezt mondják.
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #1251 Dátum: 12 dec 18, 18:13:48 »

És ezért a pár retardáltért csesznek ki a  törvénytisztelő állampolgárokkal, akik a dohányzókocsit a rendeltetésének megfelelően használnák. Hát, kössz.

Btw, egy szabály, hogy dohányzó kocsiban gyerekkel nem lehet tartózkodni, aki meg megszegi azt megbüntetik egy emberi marsutazás árával. Így csak ezeket a retardokat büntetnék, nem az összes dohányost, köztük azokat is, akik nem füstölnének kisgyerek orra alá, mert azért az már tényleg nagyon tahóság.
Naplózva
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #1252 Dátum: 12 dec 18, 18:21:47 »

Azért remélem érzed az iróniát, hogy te, mint dohányos, kirekesztő vagy a gyermekes dohányosokkal szemben, csak azért, hogy neked jobb legyen. Nem ezt hívják kettős mércének? (Igen, némi túlzás van benne.)
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
Loah
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1592


« Válasz #1253 Dátum: 12 dec 18, 18:37:53 »

Idézet
De nem értem pl. hogy miért nem lehet a vonatokon dohányzó kocsi?
Ez a gyerekek védelmében van, h a szülők ne vigyék őket füstös helyre utazás közben.    Gondolkozik
Gondolj bele, megy vonattal 1 család (papa, mama, gyerekek), mind2 szülő füstölög, és 1 két órás út közben zavarja őket h nem gyújtanak rá de ha van cigikocsi akkor oda mennek és nyilván (1 pl. 5 éves) gyereket nem fognak szélnek ereszteni h fiam tartózkodj 1 másik vagonban.  smirksweat
1. megoldás: leszoknak a cigiről.
2. megoldás: először kimegy a papa, elszívja a cigijét, visszajön, kimegy a mama, elszívja a cigijét, visszajön, mindenki happy.
Naplózva
Ayumichan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 6459


Silent shadow


« Válasz #1254 Dátum: 12 dec 18, 18:58:43 »

és ha a papa (vagy a mama) egyedül utazik a gyerekkel (vagy gyerekekkel), akkor mit csinál? (nem gyújt rá)  smirksweat

Egy (most a hasamra ütök) mondjuk 7 fős (18 éven felüliekből álló) társaság megy xy-ba (mondjuk Miskolcról Pestre), ebből pl 3an nem dohányzók 4en igen, dönthetnek úgy h "ketté válnak" az út alatt. (meg van hozzá a szabad akaratuk).
De 1 gyerek nem teheti meg ha 1x az anyja szívja a bűzrudat és neki ott kell vele lennie akkor is ha nem akar.  smirksweat
Igen, a szülők dönthetnek úgy h felváltva átjárnak a cigis vagonba szívni amíg a másik ottmarad a gyerekkel (ez lenne a helyes eljárás), de nem teszik (legalábbis sokan nem)! [és (többek között) ezért nincs cigis vagon]  Gondolkozik

Eleve minden tiltás arra (is) irányul, ez az egész korlátozósdi, meg a nagy megdrágulás h minél kevesebben, minél kevesebb szál cigit szívjanak, és minden adódó lehetőséget megragadnak (miért pont a "vagonos lehetőséget" hagynák ki.)  >.<#
Naplózva

Normális vagyok, a hangok is ezt mondják.
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #1255 Dátum: 12 dec 18, 19:05:26 »

a dohányzó kocsiknak viszont mindenképp megvolt a maga előnye pl. oda még volt hely általában az utolsó előtti pillanatban is
Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Loah
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1592


« Válasz #1256 Dátum: 12 dec 18, 19:57:59 »

Idézet
Eleve minden tiltás arra (is) irányul, ez az egész korlátozósdi, meg a nagy megdrágulás h minél kevesebben, minél kevesebb szál cigit szívjanak, és minden adódó lehetőséget megragadnak (miért pont a "vagonos lehetőséget" hagynák ki.)  >.<#
Baromság. Csúnyán hangzik, de az államnak pont az az érdeke, hogy minél rövidebb ideig legyél nyugdíjas és lehetőleg ne kelljen eltartania sokáig. Ezen kívül jövedéki adót, ilyen adót, olyan adó van rajta, ami a költségvetés egy komoly bevételi eleme. Nem beszélve arról, hogy a függők nagy valószínűséggel ezt sokáig fizetik.
Naplózva
Minagi
Naruto-Kun Fórum Hippije
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 6681


Mini-chan ◕.◕ (Mini Mignon)


WWW
« Válasz #1257 Dátum: 14 márc 20, 15:08:17 »

Ez zseniális: Olyan sokat olvastam arról, hogy milyen veszélyes a dohányzás, hogy megrémültem, és abbahagytam az olvasást.
Most olvastam valahol és azért ide teszem mert... ide illik. Nevet
Naplózva


Sevanna
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4260


Goddess Skuld- the mischievous


« Válasz #1258 Dátum: 14 márc 20, 15:11:48 »

2012 decembere óta nem volt itt hsz ezidáig?  Hmm? Milyen káros szenvedélytől mentesek ezek a fórumlakók.  Nevet
Amúgy amikor dohányoztam én is ezt csináltam kb úgyhogy nem mondok semmit.
Naplózva


Veracchi
Legendás Sannin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2741



« Válasz #1259 Dátum: 14 márc 20, 15:18:37 »

Én meg most vettem észre, hogy Noé 2009-ben nekem címzett egy hozzászólást... x"DDDD Szóval válaszolok is rá: Igen Noé, viszek vízipipát. : D
És dettó, nekem se illik megszólalni mert ugyanígy voltam vele, pedig még néha a mai napig rágyújtok.
Naplózva

"Olyan makacs a természetem, hogy nem tűri az ijesztgetést, akárhogyan is próbálkoznak vele. Minél inkább meg akarnak félemlíteni, annál jobban nő a bátorságom."
Oldalak: 1 ... 82 83 [84] 85 86 ... 95
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!