24 szep 28, 04:06:45 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 80 81 [82] 83 84 ... 95
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Káros szenvedélyek  (Megtekintve 320164 alkalommal)
0 Felhasználó és 20 vendég van a témában
Loah
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1592


« Válasz #1215 Dátum: 12 dec 17, 19:30:32 »

Többek között ez a közös kassza átka.  Hümm-hümm

Ettől függetlenül a Laterneman által bemásolt számolgatás tényleg ilyen egyszerű.
Naplózva
laci1005
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1310



« Válasz #1216 Dátum: 12 dec 17, 19:46:09 »

De mondjátok már el légyszi, hogy miért akartok rászokni?  Hümm-hümm
Az általam látott/hallott/tapasztalt infók alapján az emberek 95%-a azért szokik rá cigire/piára/drogokra, mert az a menő... Valahogy ezek nélkül kevesebbnek érzik magukat...
És akkor marad az 5%, akik nem tudják máshova tenni a pénzüket (gondolok itt híres színészekre, zenészekre, etc.)... Valahogy el kell szórni a fölösleges pénzt...
Furcsa mód én megtudok lenni nélkülük és van egy pár hozzám hasonló ember is... Nem értem miért lehet ez...  Gondolkozik
Mielőtt valaki belém kötne, a százalékokat csak úgy random írtam
Naplózva

TsunadeHime
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2116


King of Heroes


« Válasz #1217 Dátum: 12 dec 17, 20:08:21 »

A számítás szép és jó, de mi értelme van? Tud valaki esetleg olyan embert mondani, aki 2O éven keresztül félre tette a cigi árát és most milliomos? Na ugy-e, hogy nem. Ha nem cigire, akkor egyéb dolgokra megy el a pénz. Gondolok itt a kávéra, agyonszínezett üdítőkre, chipsekre, stb. Végül is bármi jöhet ide, ami nem cigi.

Naplózva

Laterneman
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 418



« Válasz #1218 Dátum: 12 dec 17, 20:32:50 »

Igen én tudok mondani valakit, aki letett a cigit és befektette. Olyan embert meg többet is, aki egyébként hó végén félretesz valamennyit, hogy aztán x év után abból nagyobb összeg legyen. Egyébként erre vannak kifejezetten ilyen célú cégek is, amik a legjobb befektetési alapot ismertetik az emberekkel, árfolyam felügyelettel meg hasonló egyébként tök érdekes dolgokkal.

És igen, bármilyen hihetetlen van, hogy nem megy el valamire a pénz. Illetve az a pénz nem, amit be akarsz fektetni. Ezt hívják önkontrollnak és öngondoskodásnak. Amikor rájössz, hogy havonta az a befektetett, számoljunk nagyban, 10 ezer forint az nyugdíjaskorodra pont vissza fogja hozni az árát, és lesz egy olyan nyugdíjad, amivel emberként tudsz majd élni idősebb korodban.
Egyébként meg roppant humoros ez a csipesz egyszerű demagógia, amit előadtál a milliomoságról, csak nem erről volt szó.  Mosolyog
Naplózva


noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #1219 Dátum: 12 dec 17, 20:53:09 »

én csak azt nem értem miért fáj nektek mások "hülyesége"

TsunadeHiménél a pont nem mellesleg, szerény véleményem szerint...

Am ki mondta nektek, hogy egy dohányos ember ne tudna fére rakni pénzt, okos ember tud és mért ne dohányozhatna, ha neki jól esik, ha számára ez kikapcsolódást jelent.

Egy vega nem fogja sose/nehezen megérteni miért szereti a "húst evő" a husit, az utóbb említett sose/nehezen fogja megérteni, hogy lehet csak zöldet enni, (én nem fogom sose megérteni mi finom van a tárkonyban) xD Ne akadjunk már fenn az életmódbeli különbségeken...
Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #1220 Dátum: 12 dec 17, 21:17:45 »

A vegák általában nem azért lesznek azok, mert nem szeretik a húst. Nevet
Bár előtt utóbb tényleg megundorodnak tőle. Legalábbis magamból kiindulva. Egy ideig az voltam, csak túl drága és körülményes volt, hogy rendesen tudjak enni, szal visszatértem a húsevésre.
Naplózva
Laterneman
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 418



« Válasz #1221 Dátum: 12 dec 17, 21:19:07 »

Nektek? Éjfélen kívül ki beszélt arról, hogy fáj nekünk ha valaki dohányzik? Meg ki mondott olyat, hogy aki nem dohányos az jobban befektet, a dohányos meg nem? Idézd kérlek ezeket az állításokat.  Mosolyog

Bemásoltam egy kis érdekességet arról, hogy napi egy doboz cigi ára befektetésként hogyan térülne meg, illetve válaszoltam TsunadeHime valótlan felvetéseire. Hol volt itt szó arról, hogy én meg akarom mondani bárkinek, hogy mit csináljon? Vagy arról, hogy milyen szubkultúrák képesek jobban és melyikek kevésbé befektetni? Ezek csak Nálad álltak így össze, meglehetősen tévesen.
Persze érthető, hisz hálás dolog ebbe az irányba elvinni a beszélgetést, miszerint én, meg mondjuk Loah meg akarjuk mondani másoknak, hogy hogyan éljék az életüket, csak kicsit inkorrekt dolognak tartom, mivel nem volt szó ilyesmiről.  Mosolyog
Naplózva


noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #1222 Dátum: 12 dec 17, 21:44:13 »

persze valószínű hogy csak az én szöveg értési képességemmel vannak gondok, vagy esetleg csak nem szeretem azt látni, hogy emberek teljes feleslegességgel tépik a szájukat...ami szerintem nem egy embernél fordul itt elő, végső soron én is épp ezt teszem... (szerintem továbbra is helyén való a többes szám már megbocsájts)

igazad van Gdat (valamilyen szinten, hisz végül te is konstatálod, hogy előbb utóbb megundorodnak tőle, ez nálam valamilyen szinten egyenlő)... egyébként ezt is csak egy sarkított példának szántam (és így 5 perc ébrenlét után ez volt az első ami eszembe jutott Mosolyog)
Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Laterneman
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 418



« Válasz #1223 Dátum: 12 dec 17, 21:55:26 »

Továbbra is várom az idézeteket, miszerint én hol írtam olyanokat, hogy:
  • fáj nekem, ha valaki dohányzik
  • dohányos ember nem tud félrerakni pénzt.
Addig amíg ezeket nem tudod felmutatni, addig igen, a Te szövegértelmezési képességeiddel vannak gondok, vagy csak simán olyanokat feltételezel, többek között rólam, ami valótlan. Azt meg nem szeretem, szerintem Te se.
Naplózva


Éjfél
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2089



« Válasz #1224 Dátum: 12 dec 17, 22:04:12 »

Lol, nekem sem fáj.. :DD
de köszi az információt.. Latte
Csak leírtam a véleményemet. Ami meglehetősen nyers de ha ezt a dohányosok sértésnek veszik akkor nincs önkritikájuk. Ami szomorú.
De ne aggódjatok kotródtam ebből a témából mert még a végén hiszti lesz...
Naplózva
Szanisz
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4132


Főkapitâny


WWW
« Válasz #1225 Dátum: 12 dec 17, 22:07:09 »

Én érdeklődve olvasom az érveket és ellenérveket.
Tény, hogy káros és drága. Viszont én nem vagyok nagy dohányos, heti/kétheti 1 doboz szintjén elviselhető a pénztárcának is.
Az egészségügyi kockázatokat mindenki tudatosan vállalja.

A másik oldala, hogy ebben a mocsok világban közösségépítő szerepe van a dohányzásnak. Egy dohányos társaság mindenhol kialakulhat, jó beszélgetések keverednek abból is, ha csak odacsapódsz valakikhez és kérsz egy tüzet.
Én tulajdonképpen egyedül nem is szoktam cigizni. Nem érzem szükségét, de ha társaságban vagyok, szívesen rágyújtok. Ilyen szinten szerintem MÉG nem nevezhető szenvedélybetegségnek.
Naplózva



 
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #1226 Dátum: 12 dec 17, 22:12:18 »

Tényleg közösségépítő szerepe van. Nevet Ezt kár is lenne tagadni. Pl. Csapda koncerten is, a dohányosokat ugye gettósították egy ilyen szűk kapualj féleségben, viszont kb ez volt az egyetlen hely a koncerten ahol lehetett ismerkedni is. Ott mindenki beszélgetett mindenkivel, vadidegenek, volt közös téma is, a pocsék rendezés szidása. xD Bent csak a zsúfoltság, na meg persze jó zene, de a "buli" az inkább kint volt.
Naplózva
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #1227 Dátum: 12 dec 17, 22:16:42 »

drágáim ideje lenne ezek szerint megtanulnoTOK értelmezni néhány a szlengben használt kifejezést Nevet
és mivel továbbra sem vagyok a felesleges szájtépés híve, se pedig senki anyukája, hogy mindent a szájába rágjak (és nem is szeretnék oldalakat végig idézni felesleges beszélgetésekkel) itt be is fejezném
PONT

ui. Szanisz mondanivalójával kb. az én dohányzással kapcsolatos nézeteimet is kifejezi, kivéve, hogy engem nem igazán érdekelt sose kifejezetten a közösség építő jelleg, vagy ahogy előbb elhangzott hogy sokan azért cigiznek mert menő, mi több inkább szeretek olyankor elmerülni a saját gondolataimban rosszabb pillanataimban, persze sokszor előtör a party dohányos énem is... nálam így egy doboz cigi kb. 1 hónapig bejárja, sokszor tovább)
Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Laterneman
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 418



« Válasz #1228 Dátum: 12 dec 17, 22:30:13 »

Fúú ennél szarabb terelést rég olvastam már, köszi, ment az oldalmentés.  Nevet Figyi egy sima "elnézést, tényleg nem írta senki", vagy "igazad van" elég lett volna.  Mosolyog De még szerencse, hogy nem vagy a felesleges szájtépés híve!  kacsint
Ha már úgyis szóba került az én állítólagos véleményem, miszerint engem zavar, meg nekem fáj ha valaki dohányzik, sőt szerintem buta is, hisz nem fektet be, míg aki nem dohányzik az okos és befektet, akkor leírom a valódi véleményemet is.

Csinálják. Szerencsére új szabályozást vezettek be, így én nagyjából akkor találkozok dohányos emberrel ha utcán járkálok, ott meg maximum nagy levegőt veszek, amíg elhaladok mellette. Annak is örülök, hogy a kocsmák és a vendéglátó helyek szigorúan betartják az előírásokat, és a dohányosok tényleg a helytől öt méterre szívhatják csak a cigarettájukat.
Meglehetősen unfair volt az a helyzet, hogy bármikor, amikor én a barátaimmal elmentem valahova iszogatni, akkor egyébként folyamatosan szagolhattam a dohányosokkal együtt a füstjüket.
Innentől kezdve azonban nem érdekel a dolog, én úgysem dönthetek mások helyett, tényeket tudok csak felhozni, de egy idő után az is unalmas. Meg egyébként az tök jó, amit Szanisz leírt, hogy közösségépítő ereje van. Mondjuk nyilván ez mehetne anélkül is, nem kötelező közösségek létrehozása közben magadat mérgezni. Ettől függetlenül nyilván vannak olyanok, akiknek így könnyebb, vagy csak így megy.  Mosolyog
Naplózva


Loah
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1592


« Válasz #1229 Dátum: 12 dec 17, 22:49:45 »

A másik oldala, hogy ebben a mocsok világban közösségépítő szerepe van a dohányzásnak. Egy dohányos társaság mindenhol kialakulhat, jó beszélgetések keverednek abból is, ha csak odacsapódsz valakikhez és kérsz egy tüzet.
Én tulajdonképpen egyedül nem is szoktam cigizni. Nem érzem szükségét, de ha társaságban vagyok, szívesen rágyújtok. Ilyen szinten szerintem MÉG nem nevezhető szenvedélybetegségnek.
Szinte kivétel nélkül kimegyek mindig a dohányzó zenekartársaimmal, amikor rágyújtanak, pedig életemben nem szívtam el egy slukkot sem.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 80 81 [82] 83 84 ... 95
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!