24 szep 23, 05:16:04 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Szavazás
Kérdés: ..
.. - 0 (0%)
.. - 0 (0%)
Összes szavazó: 0

Oldalak: 1 ... 107 108 [109] 110 111 ... 612
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A 7-es csapat (Naruto, Sasuke, Sakura, Kakashi)  (Megtekintve 1308004 alkalommal)
0 Felhasználó és 8 vendég van a témában
Gabesz
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7459


« Válasz #1620 Dátum: 07 dec 19, 21:30:01 »

És persze nem is lennél feltűnő! Nevet Nevet

Hát egyébként Kakashinak tényleg feltűnő a stílusa!
Naplózva
Morita
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3837



« Válasz #1621 Dátum: 07 dec 19, 21:32:38 »

Kakashi nagyn jól tudná magát álcázni. Leveszi a maszkját és senki nem ismerné fel. Hát még ha találkozna a csúnya fésű nevű mumussal.
Naplózva
six
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 1480



« Válasz #1622 Dátum: 07 dec 19, 21:34:35 »

Nem azt mondtam, hogy érzéketlen. Csak az jutott eszembe, hogy akár a sorrendet fel is cserélhette volna. Bár jobban belegondolva  ??? Féltékeny lett a legjobb barátjára, mert többet és jobban fejlődött, mint ő. Ennek tetejébe még azt sem vette észre, hogy mikor elment Narutoért Itachi&Kisame, nem a két szép szeméért tették, hanem a Kyuubiért. Nekem ez úgy jött le, hogy mivel nem vittek elé mindent ezüsttálcán, ezértotthagyott mindent és mindenkit, ráadásul kishíján meg is ölte Narutot. Tudom később rájött, hogy ezt nem kéne, és nem tette, de akkoris. Milyen dolog az, hogy élet-halál harcot vívok azért, mert a barátom jót akkar nekem?! A lényeg, hogy türelmetlen volt, és nem akart arra váni, hogy Kakashi majd megtanítja neki szép lassan az erősebb technikákat...
Naplózva
Morita
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3837



« Válasz #1623 Dátum: 07 dec 19, 21:35:37 »

Még nem ér rá!

De lesznek szép napjai amikor Itachi már a múlté. Vagyis lehet hogy lesznek. És akkor már kicsi Sasukét is lehet hogy szeretne.
Alapjaiba véve biológiai akadája most sincs. Meghát ahogy Suigetsu is mondta Karin csinálja neki AZT.
Naplózva
Gabesz
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7459


« Válasz #1624 Dátum: 07 dec 19, 21:37:03 »

Kakashi lefésült hajjal, maszk nélkül, napszemüvegben... Hm el sem tudom képzelni... Biztos nem ismerném meg. ???
Tényleg az lenne a tökéletes álca!
Naplózva
six
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 1480



« Válasz #1625 Dátum: 07 dec 19, 21:37:25 »

Szerintem szokott fésülködni, csak épp mindig a fésű húzza a rövidebbet :naruto_lol: És egyébkéntis minek neki fésű? Azért, hogy átlagosnak nézzen ki? Ő egy S-szintű shinobi, aki egyáltalán nem átlagos.

UI.: Szerintem nem is lennék feltűnő. De majd kiderül Nevet
Naplózva
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #1626 Dátum: 07 dec 19, 22:03:55 »

Nyers fordítás:

Hatake Kakashi nindzsa kutyái a "Henohenomoheji" hiragana arcot viselik a ruhájukon. A "Henohenomoheji" hiragana karakterei az arcból valók. A két első "he" a szemöldökök, a két első "no" a szemek, a "mo" az orr, a következő "he" a száj és a "ji" az áll. Japánban gyakran ezt teszik a kakashi (madáríjesztő) arcára.

(fordítás vége)

Amúgy ez a kép van annak a madáríjesztőnek is az arcán amivel Kakashi átverte Sakurát, mikor kémkedtek utánna a 101. részben. Mosolyog
« Utoljára szerkesztve: 07 dec 19, 22:44:31 írta Chakra » Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
Arvael
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2703

-Oranjikage-


« Válasz #1627 Dátum: 07 dec 19, 22:08:01 »

Gomennasai, gomennasai, én mindig igyekszem nem szólni, de már tucatjára írjátok el és képtelen vagyok visszafogni magam :-[
Szóval az madárijesztő.... :Mosolyog
Naplózva

Arvael
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2703

-Oranjikage-


« Válasz #1628 Dátum: 07 dec 19, 22:09:09 »

Na igen. Mivel babrált vele, ezért kezdett el így kiszökni, ilyen formában a kyuubi ereje Narutóból...
Naplózva

six
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 1480



« Válasz #1629 Dátum: 07 dec 19, 22:10:40 »

Gondolom a madárijesztőre írtad. Én megnéztem neten és ezt találtam: fn madárijesztő        =    fn 案山子 [かかし]  [kakasi]. Nos lehet, hogy nincs ott az a h betű/hang, de akkoris madárijesztő a Kakasi/Kakashi, vagy az is...
« Utoljára szerkesztve: 07 dec 19, 22:11:24 írta six » Naplózva
Arvael
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2703

-Oranjikage-


« Válasz #1630 Dátum: 07 dec 19, 22:19:56 »

Magyar átírásban: Kakasi
Angol átírásban: Kakashi
...
Ezért kellett pár perc, mire leesett, milyen "h" hangról beszélsz, mert nincs semmiféle "h" hang benne az én szememmel xD

És ez még jó is lenne, csak kár, hogy nem láttam volna, hogy kanjikkal írja a keresztnevét Kakashi Hehe

(hehe... de ez jó... a kanjik: "terv", "hegy" és "gyermek" xDD)
Naplózva

six
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 1480



« Válasz #1631 Dátum: 07 dec 19, 22:40:21 »

Hűha ,ost összezavarodtam egy kicsit :-[ Arra célzol, hogy Kakashi, vagy arra, hogy Kakasi? Mert én úgy tudom, hogy kell oda az a h. Mivel nem tudok japánul ezért, az én szememmel van értelme a h hangnak  :-[. De ha el,agyaráznád, akkor talán még én is megérteném  :naruto: Elsőre úgy hangzott, egyről beszéltünk, de hirtelen bizonytalan lettem...
Naplózva
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #1632 Dátum: 07 dec 19, 22:43:10 »

Érdekes, de most, hogy kicsit utánnanéztem annak a mondatnak ami Morita említett, találtam egy másik fajta fordítást is:
(352/10/5. kép, Suigetsu:)
Tudok a kis titkodról...
Történt valami régen... valami ami Sasukéval kapcsolatos.
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
Arvael
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2703

-Oranjikage-


« Válasz #1633 Dátum: 07 dec 19, 23:31:45 »

Japánul így írják: かかし (illetve カカシ, de az ugyanaz, csak más írással)
Ezt magyarul úgy olvasod ki, hogy "kakasi", de ha Te történetesen angol vagy, akkor a japán szótagot, ami magyarul "si"-nek hallatszik, csak úgy tudod kiolvasni, ha úgy van írva, hogy "shi"... érted?
Szóval ugyanaz a szó, csak kétfajta átírással Nevet
Kakasi=Kakashi
(magyar;angol)

(ergo "h" hang nincs sehol; az csak az angoloknak kell, hogy tudják, az "si", nem pedig "szi" Mosolyog /egyébként ez utóbbi //szi// szótag nem is létezik a japánban xD)

No, remélem, nem kavartalak össze még jobban így éjszaka közepén^^"
Naplózva

six
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 1480



« Válasz #1634 Dátum: 07 dec 20, 14:43:41 »

Hát, még mindig nem értem :naruto:  :-[ A japánban van h, vagy nem van Nevet ? Mert lényegében erre lennék kiváncsi, hogy eredetileg hogyan is kell írni a nevet. De köszönöm a magyarázatot, nem kavart össze, főleg, mert így 14:41-kor néztem meg  Nyelvesít Még az jutott eszembe, hogy Kakashi a legjobb példa arra, hogy a Naruto világban nincsenek előítéletek. Mert Ő lényegében úgy néz ki, mint egy madárijesztő, de ez senkit az ég egy adta világon nem zavar. Szeretnék ilyen világban élni ??? ...
Naplózva
Oldalak: 1 ... 107 108 [109] 110 111 ... 612
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!