24 szep 21, 15:28:11 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Szavazás
Kérdés: ..
.. - 0 (0%)
.. - 0 (0%)
Összes szavazó: 0

Oldalak: 1 ... 373 374 [375] 376 377 ... 612
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A 7-es csapat (Naruto, Sasuke, Sakura, Kakashi)  (Megtekintve 1305972 alkalommal)
0 Felhasználó és 10 vendég van a témában
ipirike
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 876


« Válasz #5610 Dátum: 09 jún 27, 11:40:27 »

Mindketten nagyon jól fogalmaztatok...
Hogy a kérdésre válaszoljak : A kicsi Sasuke nem támaszkodhatott másra csak a bátyjára ,az apja mindig elutasitotta ,de ez nem tántorította el a céljától ,hogy az apja úgy nézzen rá mint a bátyjára.Szerintem ő nem is akart erősebb lenni Itachinál ,nem zavarta ,hogy a bátyja árnyékában él csak az apja elismerésére vágyott.
A 12 éves Sasuke már ott tart ,hogy mindenkit elvesztett aki fontos volt számára és ahogy Saruwatari Kumiko is irta nem tudja utálni a bátyját.Amikor van a chunnin vizsga és Orochimaruval kell harcolni ,majd eszméletlenül fekszik az átokpecsét miatt ,azon filózik akkor is ,hogy nem tudta őket megmenteni ,gyenge volt...nem azt mondja ,hogy a csúnya gonosz bátyó megölt mindenkit.Naruto és ő riválisok na meg jó barátok is és amikor erre ráébred Sasuke dönt úgy ,hogy elmegy Oro-hoz ,ő azt mondja elvonja a figyelmét a bosszúról ,de közben fél attól ,hogy szeressék ,de legjobban attól fél ,hogy újra elveszti azokat akiket szeret (chunnin vizsga ,amikor már ostromolják Konohát és Narutoék az erdőben harcolnak Gaara ellen ,Sasuke azt mondja (nem szó szerint) ,hogy egyszer már elvesztettem mindenkimet...nem akarom ,hogy azok akik kedvesek számomra újra a szemeim előtt meghaljanak).
Az Itachi halála előtti Sasuke ,nagyon jól meglett fogalmazva ,hogy Orochimarunál képes az érzelmeit kordában tartani és a barátai látványa sem zökkenti ki most az útjáról.Igaz Sasuke még igy is "lágyszivű" ,csak legyőzi a shinobikat ,de nem öli meg őket.Amikor összeszedi a Hebit/Takát nekik sem engedi ,hogy feleslegesen gyilkoljanak.
Itachi halála után megtudja az igazságot szeretett bátyjáról ,azt már tudjuk ,hogy Tobi nem mondott neki teljesen igazat...és szerintem Sasuke tanult a múltból (ott van még az is ,hogy Sasuke már tudja ,hogy Madara irányitotta a kyuubit 16 éve hisz elmondta neki Itachi ,meg miért hazudott volna a társainak (igaz a régi 7-es csapatra emlékeztetik) --itt most arra gondolok amikor Sasuke azt mondja "Másrészről pedig ,mi vagyunk azok akik kihasználják az Akatsuki.Ezt jól véssétek az eszetekbe") ,a tengerparton amikor az ms-je aktiválódik Sasuke igazából nem akarja elpusztitani Konohát és a hachibi harc után is amit Madaranak mondott szerintem csak hülyitésből mondta.Na és a 453.-ik manga ,Kiváncsi vagyok ,hogy miről akar meggyőződni Sasuke
« Utoljára szerkesztve: 09 jún 27, 11:44:33 írta ipirike » Naplózva

Norgreid
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 152


Totálisan Klinikai Agyhalott


« Válasz #5611 Dátum: 09 jún 27, 13:38:26 »

Érdekes meglátások nem mondom… nekem egy percig sem inogott meg a hitem abban, hogy ő nem egy összetett személyiség. Látszólag úgy működik, mint egy „fú de gonosz, primitív karakter”, de rengeteg dolog van mögötte. Nem sorolom a dolgokat az előttem szólók megtették helyettem, nem akarom ismételni, majdnem mindenben egyetértek. Viszont szerintem a mostani helyzetben és állapotában teljesen kiszámíthatatlan, hogy mit fog tenni.
Itachival való kapcsolata szintúgy nem egy egyszerű dolog, miért lenne? Itachi gyermekkorukban egy bálvány volt számára, amit meg kell döntenie vagy legalább a nyomába érnie. Viszont ennek ellenére az, akit tiszta szívből és igazán szeretett az Ita volt. Azt hiszem erre mondják azt, hogy egészséges testvérharc. Sasuke fel akart hozzá nőni, megmutatni, hogy ő is ér valamit, minimum legalább annyit, mint Itachi. És mint jó bátynak ösztönöznie kellett az öcsköst. Ez inkább olyan tudat alatti dolog, semmint eldöntött és véghezvitt terv. Az idősebbnek mindig mutatnia kell a fejlődéshez vezető utat, de magának Sasukének kellett végigmennie rajta. Amikor pedig megtörtént az ominózus család mészárlás, Sasuke megtorpant azon az úton. Ott maradt egyedül s nem volt már senki, aki megmutassa merre kell mennie. Itachi a szerető testvér, aki addig az irányjelző volt semmivé foszlott, széttört benne. De képtelen volt elengedni ezért kreálta meg magában a „gonosz bátyó opciót” s ez által egy újabb útmutatója lett. Lényegében ugyanaz a személy csak más köntösben.
Akire Sasuke viszont szerintem szívből dühös, az nem más, mint saját maga. Az hogy elveszített mindenkit a saját maga gyengeségének tudja be. Ezért sem akar a későbbiekben kötelékeket, hiszen ha ez ismét megtörténne megint csalódna magában. De persze ekkor beugrik a képbe Naruto és Sakura. Szépen lassan barátokká, bajtársakká válnak és Sasuke megint ott van, ahol a part szakad. Fél a csalódástól és a szenvedéstől így inkább lelép. Nem akar megbírózni saját magával.

Azzal viszont NAGYON nem értek egyet, hogy Sasuke ezért mert neki menni Itachinak egy szál chidorival, mert tudata alatt sejti, hogy Ita nem bántaná. Ott, abban a helyzetben Sasuke agya egyszerűen elszállt a dühtől. Nem törődött a nyilvánvaló erőviszonyokkal, nem tervezett. Csak tette azt, amit a zsigereiben érezte, hogy tennie kell. Végre megjelent a bálvány, amire kivetítette a saját csalódottságát s azonnal le akart rá csapni. Ennyi. Ki van csukva, hogy gondolkozott volna.
Naplózva



\\\\\\\\\\\\\"There is nothing either good or bad, but thinking makes it so."\\\\\\\\\\\ - William Shakespeare
Loah
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1592


« Válasz #5612 Dátum: 09 jún 27, 14:44:34 »

a hebi/taka névváltás egy jelképes dolog. orochimaru a (fehér) kígyó, a "hebi", és sasuke a "sas" (ugye átokpecséttel eléggé úgy néz ki). amikor összeszedte a csapatot, még orochimarutól függött valószínűleg (vagy ilyesmit akar jelenteni), de amikor legyőzte itachit, már egy erősebb állat, sas lett belőle. (arra most nem emlékszem pontosan, hogy mikor váltott nevet, de nem is ez a fontos)
Naplózva
Thanatos
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 326


A Halál Istene


« Válasz #5613 Dátum: 09 jún 27, 17:17:18 »

Nos, azt el kell ismernem, hogy sok igazság volt Saruwatari hozzászólásában. Bár nem kedvelem Sasuke karakterét a sorozatban, azt természetesen elismerem, hogy nagyon összetett személyiség. Igazság szerint amíg el nem hagyta a falut sokkal jobban bírtam Narutonál, és a többi geninnél. Azzal is egyet értek, hogy ha a bátyád levadássza az összes közeli és távoli rokonaidat, akkor az nem tesz jót az ember lelki világának.
Viszont szerintem néhány ponton túl sokat feltételezel Sasuke-ról. Az emberek bár nagyon bonyolultnak mutatják magukat, sok tekintetben nagyon egyszerű dolgok, gondolatok, képzetek is motiválhatják őket.
Véleményem szerint Sasuke igenis gyilkos szándékkal, gyűlölettel és hirtelen felindulásból ront neki Itachinak mikor megtudja, hogy ismét a láthatáron van. Azt hiszi, hogy fejlődött már annyit, hogy képes legyen legyőzni. Ráadásul - és szerintem ez nagyon érdekes - azért igyekszik a lehető leggyorsabban megtalálni Itachit, hogy megvédje Narutot, aki a Konohaiakkal együtt nagyon is fontos lett számára, effektíve ők lettek a családja.
Ám mikor odaér, és úgy gondolja, hogy az évek alatt felgyülemlett dühöt most egy csapással levezetheti a bátyja meggyilkolásával - azt hiszi ugyanis, hogy csak ez az egy tényező áll a beteljesülése útjában - végül nem ér el mást, csak saját magának bizonyítja be, hogy nem sikerült eléggé lecsökkenteni a távolságot kettejük között.
Ha NArutoról lenne szó ő valószínűleg több edzéssel és elhatározzással próbálna meg erősebb lenni - de ne keverjük bele. A vereség arra készteti, hogy átgondolja, mit csinált rosszul az eltelt idő alatt.  És pont ekkor kapja meg a "kedvező" ajánlatot Orochimarutól. És ettől a pillanattól fogva kezdtem én negatív szereplőként értékelni Sasukét..
A könnyebb, sötét utat választaj ( tisztára mint a Star Warsban ). És elvágja a kötelékeit Konohával, holott korábban  azért akart erősebbé lenni, mert nem akarta ismét átérezni azt, hogy ő csak tehetetlenül nézi végig, ahogy valaki megsemmisít számára mindent ami fontos.
Egyszóval a saját motivációjával, gondolataival kerül ellentmondásba ezzel az eléggé elkeseredett lépéssel.
Később pedig, miután Itachi megölette magát vele egy pillanatra  talán megízleli milyen az, ha az embernek beteljesült egy oly régóta vágyott célja, de ez nem tarthat sokáig, mivel megtudja az igazságot.
Ezután elhatározza, hogy lerombolja egész Konohát, és elötte besergít az Akatsukinak. Majd miután ez a feladat lehetetlenné válik, Elhatározza, hogy a Kagékat - bár szerintem csak Danzuora hajt, mert feltételezem, hogy nem lehet annyira buta, hogy mindet egyszerre támadja meg - megöli. Holott tisztában van azzal, hogy mit akart volna Itachi, hogy egy hősként térjen vissza Konohába, aki megölte a klángyilkos bátyját. És ezt nyíltan ki is jelenti.
Folyamatosan ellentmondásokba kerül a korábbi önmagával, ez számomra  eléggé elfogadhatatlan. Ezért nem szeretem.
Hogy valami hátsó szándéka lenne, vagy csak át akarja verni Madarát? Szerintem ez korántsincs így, mivel ha áttanulmányozzuk a Sasukés részeket ő sosem volt amolyan intrikázós fajta.
Szerintem sokan azért kedvelik még Sasuke-t mert a korábban pozitív személyisége miatt túl sokat néznek ki belőle. Pedig hiába nem ölt meg valami sok embert, ez csak azt bizonyítja, hogy nem öl feleslegesen. Csak akkor öl meg valakit ha az érdekei teljes mértékben azt kívánják, vagy elmondása szerint szeszélyből . És ha nem állítja meg Orochibácsi, akkor megölte volna a barátit is mikor utánamentek. Az sem zavarta, hogy Tobiék el akarják kapni Narutot, hogy kiszívják belőle a Kyuubit, ami a halálát jelenti.

« Utoljára szerkesztve: 09 jún 27, 17:22:06 írta Thanatos » Naplózva

A halál az egyetlen biztos pont az életben.
Norgreid
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 152


Totálisan Klinikai Agyhalott


« Válasz #5614 Dátum: 09 jún 27, 20:42:49 »

No para, majd csak visszalendülünk a megkezdett Sasuke fejtegetéshez  Mosolyog
Naplózva



\\\\\\\\\\\\\"There is nothing either good or bad, but thinking makes it so."\\\\\\\\\\\ - William Shakespeare
Uchiha Riderrr
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37


Taka Leader,Uchiha Sasuke


« Válasz #5615 Dátum: 09 jún 27, 20:45:12 »

Nem vagyok kezdő fórumozo dehát olvasd már el a téma címét xD
Naplózva

Taka Leader
Sharingan mester,

Uchiha Sasuke!^^
Saruwatari Kumiko
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 188

Az örök newbie ^^


« Válasz #5616 Dátum: 09 jún 27, 20:54:22 »

Na, először is had kérjek bocsánatot az előző postom írása miatt, mert nagyon fáradt voltam közben (rengeteg furcsa mondatszerkezetet, és oda nem illő szavakat is találhattok benne - szóval ezer bocsánat! hajnalban álltam neki írni, szóval az én hibám. Jelenleg is gyógyszer hatása alatt vagyok és betegeskedem, szóval ha valami hülyeséget alkotok vagy kihagyok valamit, nyugodtan szóljatok!)

Szeretnék reagálni pár válaszra, ha ez nem baj. Nagyon szépen köszönöm, hogy mindannyian ennyire átgondoltátok amit írtam, és kifejtettétek a saját gondolataitokat! Tényleg. Nagyon örülök neki, hogy komolyan vesztek. Az eddig érdkeezett válaszok mind nagyon tetszenek, attól függetlenül, egyet értek-e velük.

@STM: tetszik az elképzelésed az elemi felindulásról, én is valószínűnek érzem, és az elején is hasonlóképp gondoltam, de nem tudtam ilyen jól kifejezni, mint te. Amiket az érzelmekről írtam, én is úgy képzeltem el, mint valami gyorsabb, elemibb változások a hirtelen helyzetváltozás és a rengeteg heves érzelem miatt. A cél keresésben is egyetértek, de erre nem tértem ki: hasonlóképp gondolom, hogy Sasuke a célja elvesztésével (a kis Sasuke egyértelműen Itachi szintjét igyekezett megközelíteni az apja elismerése céljából), és a családja lemészárlása után mindenféle életcél kiveszett az életéből. Nagyon tetszik az a summázásod is, hogy Sasuke a célja beérésével már nem volt többé bosszúálló, csak egy elveszett kölyök, mert tényleg: minden célt elért, de igazából egyiket sem teljesítette be.

Írod, hogy szerinted viszont nem volt tisztában a hibáival, hogy nem ismerte fel a saját szűklátókörűségét, értem ezt a bosszúszomjas ember irányíthatóságán. Ezzel személy szerint én is gondban vagyok, mivel még nem nem látom egyértelműen, vajon a te verziód, vagy az enyém-e a valós. Nem tudom, vajon ráismert-e, vagy a te elképzelésed szerint nem. Én úgy éreztem a post írása közben, hogy jó eséllyel ennyi "báboskodás", Itachi és mindenki által csak manipulálva, de ezt később felismerve ráébredhetett, hogy csak eszköz mindenki kezében, aki kiismeri valamennyire. De tartok kizárni a te elgonolásodat is, mivel azt is logikusnak érzem. Előfordulhat ugyanúgy is, minden attól függ, pontosan milyen változásokon ment keresztül Itachi hgalála után, miket értékelt át magában, és mikre döbbent rá saját magával kapcsolatban.

@ipirke
A Sasuke és Itachis dologban teljesne egyetértek, én is úgy gondolom, a valós indíttatás nem egészében az volt, hopgy Itachinál jobb legyen, hanem hogy az apja elismerését kiharcolja. Mindig, amikor erről gondolkozik magában, valahogy úgy fogalmaz, hogy "Erősebb legyek Itachinál, hogy apa elismerjen". Nem Itachi szintje volt a lényeg, hanem az apja elismerése.

Emlékszel, mit mondodtt Itachi? Mindegy, mi az igazság, a  lényeg az, te mit hiszel annak, hiszel annak, mert az alapján fogsz cselekedni. Hogy mik Sasuke későbbi tervei, és mit tervez Madara-val nem tudom, de egész biztos, hogy nem bízik benne, gondolj csak a legutóbbi mangára. Bár ez sajna még nem jelenti azt, hogy Madara ne tudná őt irányítani kedve szerint. Hülyeségből nem hiszem hogy bármit is mond, de gondolom félrevezetésre gondolsz Mosolyog Lehet. Valami nagyon akar, amit nagyon nem tudunk mi az.

@Norgreid

Kicsit tévedsz, ami Itachi szerepét illeti. A gonosz Itachit nem Sasuke elméje szülte, hanem Itachi saját maga vette fel ezt a szerepet, emlékszel? Olyasmti mond neki, hogy gyűlölj, és ha eléggé utálsz, keress meg, és küzdj meg velem. Sasuke ellenkezőleg gondolkozott, ő a legkevésbé sem akarta Itachit gonoszként látni, maga Itachi akarta, hogy ez így legyen. Célt adott neki, és utat - mint azt te is nagyon jól leírtad - hogy erősebbé válhasson, de nem azért, hogy őt, Itachit legyőzze, hanem hogy védeni tudja magát Madara ellen, ha erre kerül sor. Itachi rettegett tőle, hogy Sasuke és Madara egyszer találkozhat.

Teljesen egyetértek abban a meglátásodban, hogy Sasuke ténylegesen inkább magára dühös. De érdekes belegondolni, mennyire igazságtalan saját magával. Itachi sokkal idősebb volt (az ő korukban, mikor ez történt ez az öt év sok! Minél idősebbek vagyunk, a korkülönbség annál kevésbé mérvadó, de kiskorban egyáltalán nem mindegy hogy 7 vagy 12 éves vagy-e.) Abban nem értek egyet, hogy csupán a veszteségtől való félelem miatt ment el Konohából. Ez annál jóval összetettebb volt, és ez maga nem volt elég indok. Az első Itachi nyomása volt, hogy legyen erősebb. A második erősen kapcsolódik ahz elsőhöz: ő úgy hitte, Konohában nem lehet olyan erős, mint máshol, hogy ott nincsenek elég erős ninják (ami elég nagy tévedés, nem?). Az mellékes előny volt, hogy Orochimaru közelében a lelki problémái háttérbe szorulhattak, legalább is a kötelékeket illetően.

Gondolom az sem lep meg, hogy a hozzászólásod végével sem egyeznek a gondolataim. Sasuke már az előtt is került olyan helyzetbe, hogy elszállt az agya, sőt, az első Oro vs. Sasuke harc során ennél több is történt. És nem vadult meg. Nem tartom a dühöt elég indoknak, főleg nem mert nem is Itachi ellen szól, és akkoriban még ez az irányítás nagyon gyenge volt. És ez magyaráza is Itachi szavait. Ha igazad lenne, ha tényleg düh és gyilkos vágy hajtotta volna, ami olyan erős lett volna, hogy nem tudta magát kontrollálni, akkor nem lenne értelme Itachi szavainak, hogy "Not enough hatred" (nincs benned elég gyűlölet). IOtachi pont ezért mondta őket, mert Sasuke nem félt Itachitól, csak dühös volt. A düh meg nem elég semmire sem, ide gyűlölet kell. Dühösek a szeretett bátyóra vagyunk, és ez nem jó. Gyűlölni a halálos ellenséget kell. Erre gondolt Itachi.

@Loah Nagyon tetszenek a gondolataid a Hebi és Taka elnevezésekkel kapcsolatban! Eszembe se jutott, tényleg, Sasuke átokpecséttel tényleg madárszerű. MOndjuk poszt írás közben nagyon nem voltam toppon, de úgy érzem, akkor se nagyon jutott volna eszembe, túlságosan az érzelmekre koncentráltam.


@Thanatos: A Sasuke nekiront Itachinak részről ismered a véleményem, úgy tűnik ebben eltérnek a goondolataink. Mosolyog De tisztelem a tiédet, és értem, mire gondolsz. De én nem így látom. Onnan viszont egyetértek, hogy tényleg úgy gondolhatta, hogy a felgyülemlett dühe most már elég Itachi lezúzásához (pedig önmagában a düh nem eég, gyűlöletre van szükség, ami erőgyűjtésre ösztönöz). Valószínűnek tartom én is, hogy le akarta vezetni ezt a dühöt, és remélte, hogy Itachi halála ezt megoldja, de tudod, én mit gondolok arról, miért mert nekimenni.

Sasuke döntése Orochimaru-ról tényleg a lehető legrosszabb volt, de ha az ő szemszögéből nézed, logikus. Az egyetlen dolog ami hajtotta nyilvánvalóan mutatta neki az irányt Orochimaruhoz. Sajnos. Amúgy én is ezeknél a részeknél utáltam meg, egészen addig nagyon kedveltem. Mosolyog

Abban megint nem értünk egyet, hogy Sasuke egészen pontosan miért távozott, legalább is ami a veszteség miatti félelmet illeti. Szerintem megeshetetett, hogy arra gondolt, inkább elhagyja  abarátait, és megerősödve legyőzi Itachit, hogy ne bánthassa azokat, akiket szeret, és azok Konohában vannak.

Ami a Madara kérdést illeti, szerintem sok mindenben lehet párhuzamot húzni az Orochimaruval való kapcsolatából. Ott is egy elvakult állat szerepét játszotta, akit nem érdekel, mit tesznek vele, ha erősebb lehet, sé legyőzheti Itachit. Aztán kiderült, esze ágában sem volt átadni a testét, Itachi ide vagy oda.

Szerintem Sasuke inkább önvédelemből öl, legyen az közvetett, vagy közvetlen. Ha van halott hozzátartozód, tudod miért. Néha életben maradni sokkal rosszabb, mint meghalni. De ezt úgy állíthatod be, ahogy akarod: azért nem ölsz, mert felesleges energiapocsékolás, vagy azért mert nincs rá teljesen szükség - lényegtelen. Hogy mi az igazi indítékod, az a fontos. Hogy Sasuke szeszélyből öl - itt teljesen eltér a véleményünk. Mosolyog

Ami pedig Narutoék megölését illeti, több dologra is gondoltam, mert nagyon jó érv! Én úgy hiszem, vagy tudta, hogy úgyse engedi Orochimaru, vagy tényleg meg akarta őket ölni, mert hátráltatják lelkiekben. El akarta magát szakítani mindenkitől akit szeret, és a halál ebben elég jó. Bár akit szeretünk, holta után is szeretjük, de már nem tud az útba állni.

Hogy Tobiék előtt mit mond, szerintem lényegtelen. Először is, mást mond a Takának, mást Tobinak, és úgy állítja be, mintha rászorulna, hogy magyarázatot adjon a Takának, pedig nem. Egyik Taka tagot sem érdekli, mit akar a főnök, Suigetsu a kard miatt, Yuugo Kimimaro miatt (hogy védje Sasuket), Karin meg talán maga a Sasuke iránt érzett vonzalomból van ott, de a ényeg, hogy Sasuke konkrét céljai egyiket sem izgatják ennyire közvetlenül. Tehát felesleges nekik kamuzni. Mellesleg Sasuke a hetes csapatot látja a Takában, legalább is ami a bajtársiasságot illeti. Értük messzire elment a Hachibi harc során, és ezt én fontosnak tartom. Sasuket már kötelék fűzi hozzájuk, így biztos, hogy valamilyen szinten védeni fogja őket. Az, hogy Tobi előtt úgy tesz, mint akit a legkevésbé sem érdekel Naruto teljesen logikus. Most képzeld el, ha a szívéhez kapott volna, hogy ugye enm bántottátok Narutot?! Lehet hogy Madara kitért volna a hitéből. Aztán pedig, Sasuke-enk több lehetősége is lett volna megölni Narutot, mégsem tette. Ez persze még nem érv, hiszen szorosan nem áll az érdekében. De az már szerintem igen, hogy mikor a Taka veszélybe kerül, Narutoék jutnak eszébe. Tehát Naruto fontos neki.




Uchiha Riderr, te meg kérlek ezt olvasd el: post-hunta. Ennyi a véleményem a legutóbbi két hozzászólásodról, amit ide írtál. Személyeskedés nélkül: gyűlölöm a post huntereket, van erre pár megfelelő topic, mondjuka történet mondatonként. Bár igazából sosem értettem, miért lényeges, kinek hány hsz-e van, de mindegy. A történet mondatonként önmagában is klassz játék. Mosolyog Szerintem kukkants be oda.
« Utoljára szerkesztve: 09 jún 27, 20:57:53 írta Saruwatari Kumiko » Naplózva


"Élni való minden élet, csak magadhoz hű maradj, veszteség nem érhet téged, ha azt hiszed, ami vagy."
#1 Itachi & Sai & Naruto & Sasuke fan
Thanatos
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 326


A Halál Istene


« Válasz #5617 Dátum: 09 jún 27, 21:16:02 »

Hmmm... végül is lehet igazság az Orochimaru - Madara párhuzamban. Igazság szerint Sasuke szerintem a feljebbvalóival szemben mindig is kiszámíthatatlan volt. De, hogy mit tesz az a jövő zenéje. Lehet, hogy neked lesz igazad, de én csupán arra támaszkodom amit Sasuke kimond.
Megítélése szempontjából azt viszont tényleg kifelejtettem, hogy milyen a kapcsolata a Takával. Ezt kifejezetten pozitívnak tartom. A Konohából való távozása után nem gondoltam volna, hogy ismét lehet majd olyan csapat amivel képes ilyen kapcsolatot kialakítani. Érdekes de szerintem pont ez a kapcsolat fogja majd megakadályozni azt, hogy ha esetleg jó útra térne ismét, akkor újra csatlakozzon Konohához.
Egyébként megértem, hogy sokak számára miért szimpatikus továbbra is Sasuke, hiszen céltudatos, nem túl érzelgős, relatíve megfontolt, hidegvérű ( ez Deidara ellen látszott leginkább, meg is let ta hatása  Mosolyog ), megvédi az aktuális csapatát- kötelékeit, szóval eléggé menőre lett megcsinálva.
Viszont van néhány olyan tulajdonsága, ami céljaitól függetlenül eléggé negatív, például eléggé egoista ( bár ez a nevelés következménye).
Még egy dolgot tartok nagyon érdekesnek a jellemében : relatíve erős, mégis relatíve könnyen manipulálható, talán egy kicsit naív. Általában  ezek a tulajdonságok nem szoktak együtt leni egy karakterben, de ezért olyan érdekes személyiség.
Naplózva

A halál az egyetlen biztos pont az életben.
kakesz
ANBU Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Vízesés Falu Rejtett Vízesés Falu

Hozzászólások: 793


Troll barlangász


« Válasz #5618 Dátum: 09 jún 27, 21:38:32 »

Szerintem Sasuke karaktere halálra van itélve ha nem változik meg. Jó jó erős meg minden de ahogy a dolgok állnak én csak a halálát tudom elképzelni a bosszú közben vagy pont utána. Minden nagy ninja nemzet üldözni fogja és ha Madarának ellentmond valszeg ott is harc lesz... és a klán felélesztése nagyon nem menne ilyen körülmények közt.
Ha meghal mikor elérte a célját akkor meg a Sasuke fanok és anti Sasuke emberkék is boldogok lennének valamien szinten. (+a Narutó/Jiraja féle ninja világba nem férne bele egy bosszúálló)
Naplózva

A tűz árnyéka világítja meg a falut.
Uchiha Riderrr
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37


Taka Leader,Uchiha Sasuke


« Válasz #5619 Dátum: 09 jún 28, 10:27:50 »

Rendben Kumiko sorry ^^"

Amúgy elolvastam ezt a hosszú postodat,és irnék hozzá valamit:
Szerintem Sasuke pusztán mostmár egy elveszett ninja,akinek nincs senkije,és céljai.Elérte a célját avval hogy megölte Itachit,de ugye utána Madara elmondta hogy Itachi jó ember volt valójában,mert Danzou kérte rá Itachit,és Itachinak választania kellett:segít az Uchiha klánnak legyőzni a Konohaiakat,de akkor az egész Tűz országa veszélybe kerül,és ugye ezt Itachi nem akarta,inkább lemészárolta a klánját,és könyörgött a 3.hokage-nak hogy nem mondja el Sasukénak az igazságot,így Sasuke csak azt tudta hogy Itachi egy gonosz ember.Ez az egész Madara miatt történt,ha nem kezd el lázadozni a Konohaiak ellen,és a szövetséges klánjuk ellen.Mert pusztán Madara azt hitte hogy az Uchihákat a Konohaiak és a szövetséges klánjuk kihasználja őket,mint az Uchiha klánt aki védi a várost,szóval csupán "örzőkutyává" tette az Uchihákat,és ebből következtetve Madara fellázadt,és később az Uchihák is,csak Itachi nem mert ő volt Danzou kémje.Amikor leverték az Uchihákat,Madara kiengedte a Kyuubit.És ugye Yondi belezárta Narutoba.Sasuke mostmár azért gyilkolászik,(mert nekem volt egy ilyen megfigyelésem,sokáig gondolkodtam rajta)
mert megtudta,hogy a bátya jó ember volt,ezért folytatni akarja amit bátya abbahagyott: a gyilkolászást.Meg amikor kicsi is volt akkor is felnézett Itachira.
Naplózva

Taka Leader
Sharingan mester,

Uchiha Sasuke!^^
Ashen
Kínzás specialista
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 625


« Válasz #5620 Dátum: 09 jún 28, 12:53:45 »

Szép hosszú Hsz-ek születtek,amik már teljesen összefoglalják Sasuke eddigi életét és tevékenységeit.
Ahogy végig olvastam az összeset először egy gondolat ugrott be: Zabuza és Haku. Sasuke Orochimaru és Madara szemszögéből csak egy "fegyver", tekintve,hogy a konohai geninek közül Shikamaru után ő volt az aki a legtisztábban gondolkodott (szvsz) már rég rájöhetett erre, és a maga malmára hajtja a vizet.
Az első Sasuke vs Itachi harcnál én úgy láttam,Sasuke szinte "pánikba" esett amint meglátta,hogy az ember, akit mindenkinél jobban gyűlöl ott van,és a legjobb barátját veszélyezteti,és ahogy már ti is írtátok,ott elpattanhatott benne valami és a korábban ismert hidegvérű és józan gondolkodású Sasuke eltűnt, átment mészárosba és megpróbálta ostoba módon végre hajtani "bosszúját" (itt hasonlított arra a Narutora aki a sorozat elején, a csengők megszerzésénél ész nélkül rontott rá Kakashira).


A második erősen kapcsolódik ahz elsőhöz: ő úgy hitte, Konohában nem lehet olyan erős, mint máshol, hogy ott nincsenek elég erős ninják (ami elég nagy tévedés, nem?). Az mellékes előny volt, hogy Orochimaru közelében a lelki problémái háttérbe szorulhattak, legalább is a kötelékeket illetően.

Bizonyos tekintetben jól hitte, mivel a konohai "elvek" közt vannak olyan dolgok,amik tiltva vannak. Bizonyos technikák,de a bosszúja eléréséhez neki ilyenekre is szüksége van.(bár szvsz még maradhatott volna, hisz Kakashi a sharinganját "erősíthette" volna.)

Ha már a technikáknál vagyunk, Sasuke mostanra már akár a Kagebunshin-t is tudja,nem? Számtalanszor látta a használatát Narutotól,miközben ő a sharinganját használta, szerintem bármikor bevetheti (vagy már bevetette valamikor?), nagyot néznék,ha aza Sasuke, aki most találkozott Madarával, csak egy bunshin lenne,ahogy a Taka többi tagja is (bár azért ez már túlzás lenne).A rasengan is lemásolható Sharingannal? Bár ez már kicsit off...


Viszont van néhány olyan tulajdonsága, ami céljaitól függetlenül eléggé negatív, például eléggé egoista ( bár ez a nevelés következménye).
Nevelés következménye? Ő sajnos nem kapott teljes nevelést ( a jól ismert okokból), ez az egoizmus is csak a tragédia után jelentkezett. De várható is volt,akárhova ment, mindig össze súgtak a háta mögött (akár csak Narutonál,de nála mégis másképp), hogy ő az utolsó Uchiha (legalábbis úgy tekintettek rá),mindenki nagy dolgot várt el tőle a klán hírneve miatt, mindenki rögtön megbecsülte,vagy már-már túl becsülte a képességeit, véleményem szerint ez jócskán hozzájárult az "egoizmusához"

Sasuke volt Kiba mellett a kedvenc karakterem a Part1-ben,miután Orochimaruhoz ment, utána számomra csak még érdekesebb karakterré vált. Én még reménykedem,hogy Sasuke egy remek színész, színészkedett akkor,mikor a Shippuudenben találkozott és megakarta "ölni" Narutot,Sakurát,Sait és Yamatot.
Remélem színészkedett az új tervéről Konoha elpusztításáról (bár ez már lényegtelen bizonyos szempontból) és remélem,hogy az új Kage megsemmisítő terve is csak álca. Mint korábban írtam, ő egy megfontolt karakter,és még mindig nem hiszem,hogy megőrült volna,tisztában van vele,hogy még 1 Kagéval is meggyűlne a baja nem,hogy az összessel egyszerre.
Naplózva
Norgreid
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 152


Totálisan Klinikai Agyhalott


« Válasz #5621 Dátum: 09 jún 28, 13:28:29 »

Saruwatari Kumiko
De szép dolog is mikor nem értünk valakivel egyet  Nevet Komolyan engem ez éltet! Be kell vallanom viszont, hogy a
reagálásodban rengeteg olyan dolog volt, amit én kihagytam a fejtegetésemből (pedig kajakra úgy gondolom én is), mert sajnáltam lefárasztani az ujjaimat. De most nem érdekel az ínhüvelyk gyulladás.
Megpróbálok helyesbíteni: persze hogy a gonosz csúnya Ita nem Sasuke agyszüleménye és az is egyértelmű, hogy Itachi mit is akart ezzel elérni. Hőst akart Sasukéből kreálni, hogy miután őt legyőzte, végre megnyugodhasson körülötte e légkör és –TALÁN- megpróbáljon normálisan élni. (normális??? Én nem vagyok az, az fix… ez a szó nagyon relatív mint minden más) én csupán arra próbáltam rávilágítani, hogy Ita mindig is egy útirányjelző volt a számára csak az idővel a ráruházott szerep megváltozott.
Abban is egyetértek, hogy nem CSAK a veszteség miatti félelemből ment el Konohából, ez egyértelmű én is fogtam az adást csak, mint már említettem sajnáltam az ujjaimat  Mosolyog
Most viszont bajban vagyok… hogy is fogalmazhatnám meg…  az a baj hogy mi két külön dologról beszélünk. Te azt mondtad/ írtad az elején, hogy Sasu azért mer nekirontani Itachinak mert legbelül, kicsiny szívében sejti, hogy Ita nem bántaná. Én erre rákontráztam, hogy szerintem ott nem gondolkozott csak elpattant egy húr a düh miatt. És igen, hát ez itt a baj: hogy a düh az nem gyűlölet, nem gyilkos szándék. A düh olyan cselekedetekre sarkall minket, embereket, amik két perc elteltével már nem is bírnak jelentőséggel és meg is bánjuk őket, de rendesen. A gyűlölet viszont egészen más… megfontoltnak és számítónak kell lenni. Ezért mondja Itachi az,t amit mond: hogy Sasuke felfogja, a dühvel nem ér el semmit.

Uchiha Riderrr
Kezdő Forumozónak meg igazán én számítok. Szerintem a többiek nem bántásból írták azt, amit írtak, csupán arra próbáltak rávilágítani, hogy itt már nagyon elhaladt a téma a mellől, hogy Sasuke cuki e vagy sem. Persze, hogy dögös, ez már akkor el lett döntve, mikor megnyitották ezt a topicot Nevet

Remélem úgy, ahogy rendbe tettem a szénámat  smirksweat De szeretnék szolgálni egy ismételten vérlázító gondolatmenettel:

Én már 4 éve hű Sasuke rajongónak tartom magam, de ennek ellenére ennyire még sosem merültem el a „lelkében”.
Mint már azt előttem mások is kifejtették, Sasuke régebbi cselekedetei mögött (egészen Orochimaruig) lényegesen mély és összetett érzelmek lapultak meg. Mostanában viszont amit művel és mond igazi letargiába taszítanak engem és nem látom a fényt az alagút végén. Bármennyire fáj ezt a véleményemet kinyilvánítani, de ki van csukva, hogy Sasuke olyan IstenKirály arc lenne, aki titokban vágyik Konoháért, régi bajtársaiért, no és a hozzájuk fűződő érzelmeiért.
Szerintem mostanra félelmetesen leegyszerűsödött. Ő egy negatív karakter, Naruto tökéletes ellentéte (és gondolom végeztével egyetlen méltó ellenfele is). Minél jobban szikrázik Naruto Ő annál sötétebb és kiszámíthatatlanabb lesz.

No, persze idővel megtudjuk kinek volt igaza. Hogy a névhez felnőve tényleg egy igazi TAKA lett belőle vagy megmaradt e mögé az álarc mögé bújó egyszerű HEBInek.

Naplózva



\\\\\\\\\\\\\"There is nothing either good or bad, but thinking makes it so."\\\\\\\\\\\ - William Shakespeare
Fl3gma
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 123


« Válasz #5622 Dátum: 09 jún 28, 15:43:53 »

Uchiha Riderr!
Nem akarlak megbántani, de akkora hülyeségeket irtál...Az h az Uchihák puccsot terveztek Konoha ellen, ahoz köze nem volt Madarának...Őt akkor már rég hallotnak hitte mindenki...Meg amúgy is tiszta össze-visszaság amit irtál..
Naplózva
Saruwatari Kumiko
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 188

Az örök newbie ^^


« Válasz #5623 Dátum: 09 jún 28, 15:48:13 »

Na, akkor válaszolgatok párat én is. Mosolyog

@Thanatos, a feljebbvalók iránt tényleg az, de végül is érthető, hiszen - gondolom - itt Orochimaru-ra és Madara-ra gondolsz leginkább, és aki bábként szolgálja őket az Kimimaro vagy Pain sorsára jut. Sasuke próbál úgy nála erősebbekhez csapódni, hogy közben csak is a saját malmára hajtsa a vizet, és kihasználhassa őket, Orochimarut is kihasználta, és az Akatsukit is ki akarta, mondta is a Takának, hogy itt ők azok, akik kihasználják a másikat. Az a baj, hogy Madara Orochimarunál is erősebb, és ő még csak nincs is olyan drasztikusan legyengülve, mint az elődje. Sasuke nagyon könnyen megütheti még a bokáját. Azzal én sem értek egyet, hogy azért egoista, mert így nevelték, de valamilyen szinten lehet benne valami, ezt nem tudhatom biztosra. Viszont gyerekként ez a jellemvonás még nem volt jelen, ezért én arra következtetnék, hogy ez egy későbbi dolog, és elég nyilvánvalónak tartom, hogy azért lett ilyen, mert egyedül maradt. Amúgy szerintem emellett elég beképzelt is, nem?

@Uchiha Riderr, semmi baj, ettől függetlenül az avatarod alatti feliratot akkor is személyes piszkálódásnak érzem, főleg mivel a két kisebb nézeteltérésünk után került ki közvetlneül. Amúgy ami az Uchihák kutya létét illeti, valamit félreértelmeztél. A probléma ugye az volt, hogy a két alapító klán az Uchiha és a Senju volt, de csak a Senju lett hokage. Később megint egy Senju lett, harmadjára egy Sarutobi. Itt lett elegük az Uchiháknak, akik "csak" a rendért voltak felelősek. Pedig nem véletlenül ők kapták a rendőrséget. Viszont Hokage egy sem lett, és ettől kaptak vérszemet, elvégre alapító klán voltak, de úgy érezték ki vannak zárva a Konohai vezetőségből, és csak a rendfentartás volt a kezükben. Igazából nem hiszem, hogy Sasuke olyan módon akarja továbbvinni a bátyja útját, hogy gyilkolászik. Egyrészt, Itachi utálta az erőszakot, ezt mondja is Madara. Itachi túl kicsiként látta a háborút, és pacifista lett. Később is, mindig arra törekedett, hogy elkerülje a harcot, ha visszaemlékszel, ott van a Kakasahi csapat vs. Kisame és Itachi összeröffenés is példának. Emlékezz, Itachi mennyire hajtogatta az elején, hogy nem harcolni jöttek. Ha Itachi nyomdokaiba akar lépni, akkor a célja nem az értelmetlen gyilkolászás. Mosolyog

@Ashen, igen, erre én is gondoltam (a tiltott jutsukra), de aztán beugrott, hogy elvégre Naruto mindig is tudta tartani Sasuke szintjét, ha néha ideiglenesen le is maradt tőle. És ő bizony ízig-vérig Konohai. A tanult jutsujai, a Rasengan és társai is mind Konohai cucc, amit ott fejlesztettek ki, mindenféle elmászkálás nélkül. Naruto tény, hogy egy időre elhagyta a falut Jiraiya-val, de semmi olyat nem tanult, amit meg lehetne kérdőjelezni. Így arra godoltam, ennyi erővel Sasuke is elérhette volna ugyanezt a szintet, az egyik  legerősebb jutsuját, a Chidorit is Kakashitól tanulta, a Chidori Nagashi ennek egy továbbfejlesztése, ahogy szerintem a Kirin is valamilyen módon a Chidori Nagashiból jött. De ezeket Kakashi mellett is ki tudta volna fejleszteni, sőt. Ettől még persze nem volt időpazarlás az Orochimarus dolog, nem ezt mondom, azért Oro mégiscsak Oro (mégha sokan le is nézik), de szerintem a falu elhagyását az erő szemszögéből Sasuke túlreagálta. Zárójelben: az egoizmust egy pillanatra megkeverted a beképzelséggel (egy félmondat erejéig). Mosolyog

@Norgreid, ne haragudj, nem tudtam. Jobbulást kívánok! Mosolyog
Így már tényleg sokkal több mindenben egyetértünk. Itachi változott szerepe is nyilvánvaló, a düh és a gyűlölet közti különbséget pedig már én is fejtegettem. Mosolyog Pontosan arról beszéltem, amit itt leírtál. Mosolyog Szóval úgy tűnik, a dolgok javában (hiszen minden egyes pontot azért nem rágtunk át) tényleg egyetértünk. De amit a későbbiekben írsz, én máshogy gondolom. Szerintem kisebbként azért volt Sasuke összetettebb - vagy legalább is annak tűnt -, mert többet láthattunk belőle, hiszen úgy mond akkor ő is "haver" volt, láttuk mit mond bizalmasan ennek-annak, láttuk először halálra rémülni, és akkor még beleláthattunk a fejébe. Ez megszűnt, most már a sokkal nagyobb, kifinomultabban elzárkózó Sasuket látod, és már nem is tudod, mit gondol. Pont azt látod, amit a többiek, Narutoék. Én úgy gonolom, Sasuke egyre inkább csak bonyolódik, ez Itachi halálánál tetőződött be. Az a baj, hogy Sasuke félelmetesen kezd hasonlítani Itachira, és mivel az utóbbi pár hétben valahogy nagyon megszerettem a karakterét - mivel elvesztettem valaki nagyon fontosat, és hirtelen megértettem... - remélem nem úgy végzi. Nagyon sok múlik Narutón, tényleg. A végső kérdésedre válaszolva akkor én arra voksolok, hogy taka. Aztán majd meglátjuk. Mosolyog
Naplózva


"Élni való minden élet, csak magadhoz hű maradj, veszteség nem érhet téged, ha azt hiszed, ami vagy."
#1 Itachi & Sai & Naruto & Sasuke fan
Uchiha Riderrr
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37


Taka Leader,Uchiha Sasuke


« Válasz #5624 Dátum: 09 jún 28, 16:04:02 »

Bocsi Kumiko,de azt a haverom találta ki,ha akarod akkor leszedem...de az őrzőkutyát énis úgy értelmeztem mint te =)
Naplózva

Taka Leader
Sharingan mester,

Uchiha Sasuke!^^
Oldalak: 1 ... 373 374 [375] 376 377 ... 612
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!