24 szep 22, 10:29:03 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 401 402 [403] 404 405 ... 681
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Én  (Megtekintve 1479999 alkalommal)
0 Felhasználó és 78 vendég van a témában
STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #6030 Dátum: 11 márc 12, 20:04:58 »

Én nem vagyok megkeresztelve, és egy hatalmas tölgyhöz járok imádkozni... na jó, nem, de faszányos lenne.  ikszdé
Egyébkétn szabadgondolkozónak vallom magam vallási téren is, és Zizi, te is inkább az vagy, mint pogány... mondjuk, ennek a szónak nincs igazi jelentése azontúl, hogy nem a kiválasztott/kieemelt valláshoz tartozol, szóval az vagy, ahogy egyik-másik vallás szempontjából a keresztények is.
Naplózva
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #6031 Dátum: 11 márc 12, 20:08:31 »

Nem a lelkem súgta azt, hogy Baukó, hanem az, hogy heo kísértetiesen hasonlított az általam megnevezett személyre. ^^

Az, de durva a képem a személyiségem a korom meg minden?

(és tudom hogy kicsi h, de mondat eleje volt. ikszdé)

Amúgy, én hiszem azt, vagy kihaltak a pogányok? (mármint a sehová sem tartozók) o.O

Ui.: Csak mert én nem tartozok  egyetlen valláshoz sem, meg se vagyok keresztelve.

Ha ez az én bemutatkozásommal függ össze, akkor elárulom, hogy a papnak tanuló barátom sincs megkeresztelve. Nevet


STM! (Márk Nevet)

A politeistákat most is pogánynak hívják, sőt ők maguk is így nevezik magukat, mivel számukra egy igaz isten nem létezik.
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #6032 Dátum: 11 márc 12, 20:12:03 »

Részletkérdés, a definícióm akkor is jó, mivel a nagy vallásháborúban mindkét fél így hívta a másikat, akik az egy igaz istenben hívtak, és például a mi őseink világképe sme igazán politeista világkép volt, mégis pogánynak nevezik őket a mai napig.
De azért, a kevély (és szabálytalan) reakció után, ezt kifejthetnéd... (esetleg püben) ...kik nevezik meg tényleg így magukat pontosan?
Naplózva
Zizi100
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 1238


Micisapkás Magdi Anyus fan, ki szeret sokat írni!


« Válasz #6033 Dátum: 11 márc 12, 20:25:34 »

heo: Igen. minden. Nevet (de a lakhely valószínűleg nem. xD)

Amúgy, lehet, hogy téves volt a "pogány" megnevezésem... Ő...  smirksweat
Naplózva


Kell a világnak néhány hülye ember is. (pl.: Én) ; Alcohol is free!!!
- Honnan éri Sasukét a fény? - Sehonnan mert jobb neki a sötétségben! *by heo*
Családom: Mester ~ heo, Tesóm ~ samdav, Gazdám ~ A-c
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #6034 Dátum: 11 márc 12, 20:28:07 »

Néhány példa akkor: Buddhisták, Sintoisták, akik a Föld szellemeihez imádkoznak és előttük mutatnak be áldozatot vagy hajtanak végre valamilyen szertartást (lásd őseink sámánista világképe (bár valóban ez is csak éppen olyan alaptalan feltételezés, mint a magyarság eredete)), panteizmus mivel ők istent másképp képzelik el , mint ahogyan az a monoteista vallások dogmáiban van, animizmus és biztosan van még jó pár, de nem vagyok valláskutató.

Na, de, ha már úgy is ezzel kapcsolatban írok, akkor megjegyezném, hogy a filozófia mellett a teológiát is kedvelem.
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
Lille17
ANBU Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 761



« Válasz #6035 Dátum: 11 márc 12, 20:31:32 »

Sőt, olyan feltételezések is vannak, hogy a magyarok őskeresztények voltak, stb.
A vallás mindig is kényes kérdés volt, de amíg nem prbálnak a hitem miatt megölni, addig engem nem zavarnak a másik vallásban hívők.  De ahogy STM mondta, a "pogány" kifejezés nagyon relatív.

Egyébként egy kérdés kíváncsiságból- mert soha nem értettem, mi az oka- miért nézik az embert mindig idősebbnek, mint ami?

heo, én mindent kedvelek, amiben gondolkodni kell. Nevet Valamint mindent ami a kultúrához, művészetekhez tartozik, így a vallás is ebbe a szekcióba került. Nevet
Naplózva

A szőkék mind gyanúsak, a barnáktól meg bármi kitelik. (Olivia Wilde)

 ~Tündérkeresztanyám: Nikkie~
 ~Szüleim: Sevanna, CsiziDani~
 ~Testvéreim: A-chan, Loah
 ~Mesterem: Ritli-sama~
 ~Tanítványom: hanii ~
Kallen
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1137


a Niibi hugocskája ~


« Válasz #6036 Dátum: 11 márc 12, 20:38:15 »

Én is meg vagyok keresztelve, és bevallom misén is voltam! Pontosan /egyszer 6 éves koromban ikszdé /

Na ez aztán a világrengető és korszakalkotó vallomás Nevet amúgy a Márk szép név kacsint a képedhez visszatérve, én úgy képzeltelek el mint az avatarodat ikszdé nem mondhatnám hogy van fantáziám :d

Bevallom STM, én is az avatarod alapján képzeltelek el smirksweat

Bemutatkozást szerintem már írtam, legalábbis így emlékszem Gondolkozik de ha nem, akkor egy pár szó rólam:
Két keresztnevem van, Amanda Renáta, de a Renátát egyáltalán nem használom. Legtöbben vagy Amandának, vagy Miminek szólítanak. 15 éves vagyok, és koromhoz képes szerintem picit alacsony vagyok /amit persze anyukám és drága hugocskám előszeretettel dörgölnek az orrom alá Lesütöttszemek / Húgom kis-nagytesónak hív, ami tulajdonképpen annyira nem zavar, mint Edet Nevet
Képet most nem mutatok, mert egy picikét szégyenlős vagyok Pirul
Naplózva



Férjem: Rikan <3 Gazdám: Sabaku-sama.~ Tanítványom: Bogi.~
-Te miért hagytad ott Iowát?
-Mert körülnéztem és rájöttem, hogy nincs senki, akit irigyelnék.
STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #6037 Dátum: 11 márc 12, 20:41:19 »

Hát, nem tudom, én még nem találkoztam olyan komoly forrással, amiben a fentiek képviselői közül bárki pogánynak vallotta volna magát. Félre ne érts, hiszek neked, csak kissé megleptél.

A magyarság ősi világképe, vallása azért meglehetősen ismert... jó, nem egészében, de vannak iylen-oylan emlékeink innen-onnan, honfoglalás, avar, vagy  éppen hun korból, amik alapján azért szerintem van egy egész szép képünk.
És itt gondolok "Aranyatyácskára", démonokra, szellemekre, ilyen-oylna állatok szerepére, a lélek túlvilági sorsára, a lélek kirándulásaira az élő testből, a turulra, világfára, az ehhez köthető fakultuszra, ami ugyna általános dolog, de itt is jelen volt, mint azt bizonyítja, hogy századokig irtottak István atyánk nemes tradíciói alapján, a hozzá húzókkal, és minden ehhez kapcsolt, vagy tényleg kapcsolható írásos, vagy levágandó fejekben lévő emlékkel együtt... stb.stb.

Kallen, egy lány nyugodtan lehet kicsi, ne zavarjon.
A fiúknál már kicsit kellemetlenebb a dolog, úgyhoyg Edet és sorstársait is meg lehet érteni Nevet
Naplózva
Lille17
ANBU Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 761



« Válasz #6038 Dátum: 11 márc 12, 20:45:52 »

Vagy maga az életfa, és annak felépítése, a világ felépítéséről alkotott elképzelések sem egy primitív nép találmányai voltak- ahogy az akkori külföldi, és a mai hazai "sajtó" igyekszik beállítani-, pl. a dicső Európában a mi hatásunkra következett be az alsónemű, az akkori ruházat használata. Harcmodorunkkal évszázadokig nem bírtak. Európa védőbástyája voltunk, magyar név akkoriban egyet jelentett a hazaszeretettel, bátorsággal, erővel, de ezekre az időkre már sokan nem is gondolnak.
Naplózva

A szőkék mind gyanúsak, a barnáktól meg bármi kitelik. (Olivia Wilde)

 ~Tündérkeresztanyám: Nikkie~
 ~Szüleim: Sevanna, CsiziDani~
 ~Testvéreim: A-chan, Loah
 ~Mesterem: Ritli-sama~
 ~Tanítványom: hanii ~
hanii
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 3202


~démoni GoblinGirl >:3


« Válasz #6039 Dátum: 11 márc 12, 20:47:36 »

Huhh nekem rengeteg pogány ismerősöm van. Az egyik barátnőm is az.
Naplózva

Férj: Szabi2 ~Gyerekek: Lina, Neirda
Szülők: Ritli, Hiei ~Nővérke: Minagi ~Sógor: heo ~Unokagyerekek: Sabaku, Rikan, M.Bogi
Sensei: Lille17 ~Körianyu: Temari ~Tanulók: Devon, Shion
Szeretet
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #6040 Dátum: 11 márc 12, 20:51:01 »

Egyébként egy kérdés kíváncsiságból- mert soha nem értettem, mi az oka- miért nézik az embert mindig idősebbnek, mint ami?

Csak arra tudok gondolni, hogy ha olyan dolgokat mondasz és olyan stílusban ahogy, ráadásul mindezzel azonosulni is tudnak akkor mindenképpen egyfajta példaképet alakítanak ki a fejükben rólad amihez mindenkinek más kép társul ugyan, de valószínűleg saját földhözragadtságuk miatt nem egy gyerek lesz, így tehát mivel az esetek nagy többségében tőled idősebb vagy veled egy korosztályban lévőkkel beszélgetsz egy a saját korodnál idősebb kép alakulhat ki rólad.

Csak egy definícióból indultam ki, de mivel a felsoroltak között nincs egy sem akiknél konkrétan egy isten van aki mindenek felett áll így elméletileg fedniük kell a pogány szó jelentéséből adódó csoportba tartozás feltételét.
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
A-chan
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1751


(†ㅍ_ㅍ)૭°


WWW
« Válasz #6041 Dátum: 11 márc 12, 20:58:54 »

A-chan, szerintem nagyon jó volt a képed.  És én sem haltam meg.. Nevet

Lille: köszi Mosolyog aranyos vagy. amúgy azért vettem le, hogy a kevésbé erős idegzetűeknek is legyen esélyük élni Nyelvesít
Kallen: nem vagy egyedül a szégyenlősséggel Mosolyog
STM: Ed feleslegesen strapálta magát, mert a végén Winrynél is magasabb lett (ami a képedet illeti, ígyesen nekem sincs fantáziám ikszdé)
Naplózva

Kroli94
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 139



WWW
« Válasz #6042 Dátum: 11 márc 12, 21:25:45 »

2 év után végre én is rittyentek ide valami bemutatkozás félét.
Rolandnak hívnak, a felhasználónevem egyik része, amit mindenhol máshol is használok ebből adódott, az eleje viszont úgy jött, hogy amikor regisztráltam még úgy gondoltam, hogy milyen jó ötlet ez, úgysincs a Naruto-ban 10farkú, hát akkor leszek majd én, de mint utólag kiderült van, és még a nevét se így kell írni, sőt, mára már rájöttem h nem tetszik nekem a falhasználónevem Nevet
Csobánkán élek, egy Szentendrétől nem messze lévő kis faluban, Szentendrére járok gimibe, sajnos, mivel utálom azt a várost a benne élő emberek miatt. Elsősorban az osztálytársaimból indulok ki, akiket nagyon nem csípek, de ezt a másfél évet már kibírom velük. Eredetileg azt terveztem, hogy rajzos suliba megyek, de a lustaságom győzött így végül nem jelentkeztem, pedig a barátaim szerint lett volna esélyem bejutni a Kisképzőbe, de mindegy, egy "kis" hátránnyal fogok a Moholyra menni, ha minden igaz... Imádok rajzolni, imádok írni (bár azt mostanában ritkán csinálom, de sokak szerint ha a rajzos pályafutásom nem jön be, akár író is lehetnék), imádom a kutyáinkat (egy 10 éves japán akita és egy 1 éves amerikai akita), van egy nyulunk (ha rajtam és apámon múlna már megettük volna), és van egy öcsém. Sok mindent gyűjtök, többek között az osztálynak Monsteres dobozokat, amikből már két teljes sort ki tudtunk fűzni keresztül a termen (majd linkelek róla képet, mert egész jól néz ki), kólás dobozokat (otthonra ugyanazt tervezem), mindenféle filmes, játékos, autós, meztelennős plakátokat, ezekkel van tele a szobám, lassan már nem is látszik a fal.
16 éves vagyok, szombaton töltöm be a 17-et. Ahogy elnéztem az ismerőseim, osztálytársaim szülinapjait, és hogy mi náluk a menő, hát én nem fogok annak számítani, ugyanis szokásom szerint csak egy kis ünneplés lesz a családban és a legjobb barátaimmal. Alkoholt nem iszok soha, ami miatt nem vagyok túlságosan társasági lény (igaz barátaimat egy kezemet össze tudom számolni), cigit nem próbáltam, nem is tervezem. Sportolni nem sportolok, ősszel hagytam abba a krav-magát (izraeli önvédelmi sport), nemrég gyógyultam fel a lábműtétemből, úgyhogy egyelőre nem is tervezek sportot, vezetni imádok, bár még csak jogsi nélkül Nevet imádok bringázni, imádtam a tavalyi nyarat, és van egy nagy-nagy problémám, ami sokakat bánt még rajtam kívül. Nemrég tűnt fel, hogy tegnap még az óvodában játszottam a kisautókkal, ma meg már mindjárt érettségizek, és 17 év úgy elröppent, hogy fel sem tűnt igazán.
Barátnőm az nincsen, elég rég volt utoljára, de van egy lány, aki tetszik, egy áruházban dolgozik pénztároskén (sajnos mindig csak délelőttös, így nem tudom megvárni, míg végez), és nem merek odamenni hozzá ennyi ember előtt... Szomorú
A tanárok nem nagyon szeretnek, ugyanis állandóan alszom, alig lehet ébren tartani. Rajz fakton sosem vagyok megelégedve az alkotásommal, úgy érzem lehetne jobb is, de nem tudom jobba megcsinálni, viszont amikor az egész csoport dicsér engem, akkor már elhiszem nekik, hogy nem lett olyan rossz. Ezenkívül emelt matek faktra jelentkeztem, mert hülye vagyok... Azt hittem a rajzhoz kell a matek, de rájöttem, hogy nem emelt szinten és sikerült buknom is belőle. Sebaj, év végére javítok.
Miről írjak még...
Ja, igen! Imádom a gyrost és a nyúlhúst! Mondjuk mindenféle húst imádok! Zenei stílusom behatárolhatatlan, ugyanis nem stílus alapján választom a kedvenceimet, hanem, hogy tetszik-e vagy sem. Ettől függetlenül rockot csak akkor hallgatok ha nem olyan durva és tetszik a szövege. Leginkább a techno felé húz a szívem, ehhez kapcsolódóan szeretem még az electro, dnb, trance, minimal, hardtechno, stb műfajokat is Nevet Filmek terén szeretem az örök klasszikusokat, amik nem a nagy tömeget vonzzák. Kedvencem a Donnie Darko, ami nem túl ismert film.
Jaj tényleg, az egyik barátommal dolgozunk egy saját képregényen, amit terveink szerint egész életünkben rajzolni fogunk, és egyelőre még egy fejezet sincs teljesen készen, de a vázlatok már alakulnak.
Egyelőre ennyi jutott az eszembe, kérdezhettek nyugodtan, ha érdekel valami (ja, tényleg még imádok fotózni is), szeretek ismerkedni is. Najó, tényleg végeztem, elég hosszúra sikeredett amúgy is. Nevet


Szerk: Azóta eszembe jutott, hogy szeretek olvasni is. Nevet
És az is, hogy mindenki másmilyennek ismer, ami nem jó. A szüleim egy végtelenül önző, lusta gyereknek ismernek, a barátaimért viszont bármit hajlandó vagyok megtenni, ahogy a családomért is. Lusta nem vagyok, csak a kötelező feladatokat nem szeretem megcsinálni. Mostanában elég beteges vagyok, mind testi, mind lelki szempontból, ez megint csak egy rossz dolog. Sok minden zavar az emberekben, magamban, meg az egész világban. Idegesít ez az örökké tartó rivalizálás, háborúskodás a népek között. Utálom, ha valaki nem fogadja el mások véleményét, csak a sajátját védi mindig ugyanazokkal a rég megbukott érvekkel, és nem szeretem, ha valaki nem meri felvállalni amit gondol. Én nyíltan kijelentem, hogy utálom a zsidókat, amiért ezt tették az országunkkal, utálom a politikusainkat, ugyanezen okból kifolyólag, és még lenne egy két népcsoport akiket nem csípek. De, hogy félreértés ne essék: nem minden zsidóval van bajom, van zsidó ismerősöm, aki nagyon jó fej, hanem azokkal, akik ezt tették velünk. Ugyanúgy vannak magyarok között is rosszak, és zsidók között is jók. Büszke vagyok, hogy magyar lehetek, és nem kívánok távozni az országból, legfeljebb ideiglenesen, hogy helyrerázódjon az anyagi helyzetem, bár szüleim ezt ellenzik, mivel az ő pici fiuknak más jövőt terveztek, amiből én sajnálatukra nem kérek.
« Utoljára szerkesztve: 11 márc 12, 21:56:00 írta jyuubi kid alias kroli94 » Naplózva

"Rosszabb dolgokat is művelhet az ember a szeretteivel annál, hogy megöli őket."
Chuck Palahniuk
A-chan
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1751


(†ㅍ_ㅍ)૭°


WWW
« Válasz #6043 Dátum: 11 márc 12, 21:56:21 »

Rajz fakton sosem vagyok megelégedve az alkotásommal, úgy érzem lehetne jobb is, de nem tudom jobba megcsinálni, viszont amikor az egész csoport dicsér engem, akkor már elhiszem nekik, hogy nem lett olyan rossz.

ismerős szitu... velem is mindig veszekednek, hogy "hülye vagy?? mi bajod ezzel a rajzzal?" csak az a különbség, hogy az én véleményemet nem tudják megváltoztatni... önfejű vagyok Nyelvesít
Naplózva

Itanashi
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 19



« Válasz #6044 Dátum: 11 márc 14, 12:13:37 »

Sziasztok Oli vagyok. Budakeszin lakom, 17éves vagyok. Imádom az animéket, mangákat és a zenét, a stílusom post-hardcore. Aki meg szeretne ismerni annak facebookon Komáromi Oli, msn-en pedig casidy99@freemail.hu a neve, címem(csk majd szóljon h naruto-kun-ról van;) ). Gimi után remélem hogy valamien grafikai suliba felvesznek, és nayg álmom , h egyszer kimehessek Japánba (sajnos most eléggé kapnak minden rosszt). Szeretek rajzolni, nayg a képzelőerőm (xd) ebből adódóan barátokkal csináltunk egy szerepjátékot is egy teljesen külön történetel...ööö asszem íyg kapásból ennyi...aki meg szeretne ismerni néhány sorral feljebb fel tud venni:)
Naplózva


Train ninjas and save the world from evil on NinjaManager.com!



"baby lay in my arms, and cuddle me close
soon this will be, just an awful memory
will i ever be able to sleep again?

my angel lie to me
and tell me i'm dreaming"- Alesana - The Curse of the Virgin Canvas
Oldalak: 1 ... 401 402 [403] 404 405 ... 681
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!