24 szep 28, 00:38:04 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 40 41 [42] 43 44 ... 48
  Nyomtatás  
Szerző Téma: DEÉSz  (Megtekintve 128069 alkalommal)
0 Felhasználó és 3 vendég van a témában
Sevanna
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4260


Goddess Skuld- the mischievous


« Válasz #615 Dátum: 09 júl 08, 10:26:47 »

Meglep, hogy a faktosok közül mindenképp kell, hogy emeltezzen vki.  Hmm? Nem tudom elképzelni milyen baja lehetne ebből a tanárnak. Bár gondolom a sulinak mindenképp égés ha senki nem megy emeltezni semmiből.

Ez az előnyben részesítés dolog nagyon durva... Mert nem egészen értem, hogy az egyetemre bejutásnál ez miért is számít... Elvileg ugyebár tanulmányi eredmény alapján kerülnek be az emberek és jó tanuló bárki lehet a legnehezebb sorsú családból is. Ha pedig kiváló tehetség akkor a hajlamai és a képességei alapján így vagy úgy, de ki fog emelkedni. Pl. Lomonoszov édesanyja parasztlány volt, édesapja halász, alig volt betévő falatjuk, és Lomonoszov mégis nagy tudós lett és egyetemet alapított. Ha jól emlékszem a szomszédjától kért kölcsön tizenévesen egy kis pénzt és fogta magát és elment Moszkvába tanulni. Szóval ezzel csak azt akartam példázni, hogy aki arra született, hogy kiemelkedjen az ki is fog, ehhez nincs szükség ilyen támogatásra, mert az illető ettől nem lesz okosabb stb... viszont a többi emberrel szemben ez diszkrimináció.

asthi: Ebben igazad van tényleg fontos ez a képesség is. Ez a srác, akit említettem rengeteg versenyen vett részt, ezért valószínűleg már volt ebben gyakorlata meg nyilván képessége is van hozzá. Mondjuk a matekja az "csak" 97 vagy 98%-os lett.  Nevet Nevet
Naplózva


asthi
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 1193

十三


« Válasz #616 Dátum: 09 júl 08, 11:13:36 »

Nálunk is azért fontos volt h. a faktról legalább 2-4 ember menjen emelt szinten de azért nem erőltették. Végül az ment aki mindenképpen menni akart. De a tanárnak egyébként égő ha a faktról senki nem megy emelt szintre, hiszen ez jelentia  rangot ott közöttük. Egy szép emelt szint akkor is elkönyvelik h. ő milyen zseniális tanár....(jó lehet h. ez csak nálunk müködik így, mert hát minden iskolának más a mentalitása).

A hátrányos helyzetű plusszpontokban egyetértek. Nem kell támogatni, lehet valaki akármiylen hátrányos helyzetű ha olyan alkat meg fog küzdeni ezekkel és ki tudja lehet h. máshol valamiben meg neki van előnye. Itt nem lehet igazságot szolgáltatni. Ez verseny... Nincs hátrányos helyzetű és nincs előnyös helyzető. Illetve van csak teljesen mindegy honnan való vagy aza  lényeg mit teszel le az asztalra....

Egyébként nálunk volt egy csaj aki nagyon diszlexiás meg ilyesmi bajai voltak és ügye nála nem néztéka  helyesírást illetve matekból felmentése volt az érettségi alól. Ez az egész neki volta  legrosszabb mert lehet h. kphat plussz pontokat de ő még sajnos ezzel sem tud semmit sem kezdeni mert 2nél jobbat nem tud teljesíteni. Ahelyett h. foglalkoztak volna vele( vannak módszerek az ilyen bajok fejlesztésére ) kiállították a papírt és megadtáka  plussz pontot s szegény gyerek mai napig nem érti amit olvas. Mi értelme volt ennek? Kezeljéka  gondját tanítsák meg h. értse amit olvas. Ne papírokkal és plussz pontokkal dobálozzanak....
Naplózva

Vallom hogy: "Az ember nem juthat semmihez anélkül, hogy adnia ne kelljen valamit cserébe, amit megszerzünk, azzal valami egyenértékűt elveszítünk, ez az egyenértékűség elve."
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #617 Dátum: 09 júl 24, 01:59:39 »

Jó szokásomhoz híven 4 év lazsálás után pont bekerültem oda ahová szerettem volna. És mondá Gábor, hogy ez jó. Mosolyog
Naplózva
Sevanna
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4260


Goddess Skuld- the mischievous


« Válasz #618 Dátum: 09 júl 24, 09:26:52 »

Gratulálok.  Mosolyog
Nekem nagyobbik húgom bekerült magyar-filozófia MA-re, de a kisebbik húgomat nem vették fel sehova.  Johhny Depi
Nagyon durván megemelték a ponthatárokat. Tavaly pl horvátra 320 volt most meg 350.  Ohh My God És törire is vagy 20al több pont kellett. Szóval elég nagy szívás. Húgomnak újra kell érettségiznie.
Naplózva


Nikkie
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2362



« Válasz #619 Dátum: 09 júl 24, 11:54:20 »

Szegény. Vígasztal De ne keseredjen el! Egy csomó volt osztálytársamat se vették fel. :S Pedig nagyon okosak, meg minden. Feltétlenül próbáljon meg bejutni pótfelvételin!

Engem is kiszórtak a kommunikációról. xD Ha maradt volna a tavalyi pontszám, akkor simán felvettek volna, de megemelték +14 ponttal, szóval szívás. :S Viszont szerencsém van, mert felsőfokú szakképzésre azért felvettek. Azt írta a felvi könyv, hogy az ilyen OKJ-s képzésekre elég 140 pont, erre nézem tegnap, 364 pont a követelmény. xD
Bezzeg ha kisebbségi lennék, tuti bekerültem volna kommunikációra... xD

Amúgy az a röhej, hogy én hiába érettségizek újra, az csak akkor érné meg, ha max 1-2%-ot veszítenék, az meg nem nagyon menne szerintem, pláne úgy, hogy időm se lenne készülni rá, a vizsgák miatt. smirksweat
Inkább kihasználom ezt a két évet, és megpróbálok felsőfokú nyelvvizsgát szerezni angolból. :]

Nagyobbik húgodnak pedig gratula. (Meg persze Neked is, Gábor.) Csók Pojén

Amúgy mi az az MA? smirksweat Mesterképzés?
_____

Jah, és asthi, kíváncsi lennék, hogy Téged hová vettek fel. Pirul
« Utoljára szerkesztve: 09 júl 24, 12:04:35 írta GaaraFan333 » Naplózva
Sevanna
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4260


Goddess Skuld- the mischievous


« Válasz #620 Dátum: 09 júl 24, 13:20:21 »

Köszönöm az együttérzést meg a gratulációt is.  Mosolyog
Pótfelvételivel valószínűleg nem próbálkozik. Inkább újra érettségizik októberben utána meg elvégez vmi nyelvvizsga előkészítőt vagy vmi mást. A munkaügyi kp. révén jó tanfolyamokat lehet találni. Nálam is ez volt anno, mert engem se vettek fel elsőre.
Sajnálom, hogy a kommunikáció nem jött össze, de azért az a fő, hogy legalább bejutottál vhová. Ezt, hogy érted hogy OKJ-s képzésekre is kell pont? Szóval ha vki jelentkezik egy tanfolyamra a pontjai alapján kerül be?  Ohh My God
Hát igen úgy húgom is bekerült volna... :S

Igen az MA a mesterképzés. Várható volt, hogy húgom bekerül, mert ő nagy ász ott a magyar tanszéken.  Nevet Most muszáj vagyok kicsit hencegni vele.  Mosolyog Szóval a klasszikus tanszék meg a modern tanszék is azt akarja, hogy náluk kutasson. Meg az egyik tanára ajánlására felkérték, hogy publikáljon egy irodalmi folyóiratba.  Mosolyog Szóval neki nincs problémája.  Nevet

OFF: Tudom, hogy még akartam írni vmit de egyszerűen nem jut eszembe... Meglágyult az agyam ebben a melegben... Pojén

Naplózva


Nikkie
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2362



« Válasz #621 Dátum: 09 júl 24, 17:20:44 »

De jó Neki. *_* Én is szeretnék ilyen tehetséges lenni, hogy csak úgy kapjam az állásajánlatokat. Hümm-hümm Dicsekedj csak nyugodtan, én is dicsekednék, hogy ilyen húgom van. ;D

Hát, a tanfolyamoknál lehet, hogy más a helyzet. Én az OKJ-s képzésekről tudom, hogy oda mintha 140 pont lenne (pluszpontok nélkül) a minimum. De lehet, hogy amiről én beszélek, az a felsőfokú szakképzés. smirksweat Igazság szerint kavarog a fejem a sok információtól, a Felvis könyvet meg közösen vettük az egyik oszt.társammal, és nála maradt, szóval még megnézni sem tudom. xD (Egyszer megkeresem a felvin.) :Đ

Amúgy ezek milyen tanfolyamok pontosan? Hmm? Mármint mennyi ideig tartanak, és konkrét szakmát tanul ki a húgod? Bocsi, csak érdekel. Nevet
Naplózva
Sevanna
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4260


Goddess Skuld- the mischievous


« Válasz #622 Dátum: 09 júl 25, 20:23:18 »

Igen, húgom tényleg jól csinálja a sulit. Mindig is magyar szakra akart menni szóval mondhatni hazatalált.  Nevet

Szerintem amiről te beszélsz az valószínűleg a felsőfokú szakképzés. Olyasmi mint pl. a jogi asszisztensi. Az két éves és oda is ugyanúgy kell jelentkezni, mint az egyetemekre. Szóval számítják a pontokat stb...

A tanfolyamok sokfélék lehetnek. Az a lényege, hogy ha nem vesznek fel sehova akkor ugye pályakezdő munkanélkülinek minősülsz (rosszul hangzik, mi  Pojén). Bemész a Munkaügyi Kp.-ba és közlöd, hogy ez a helyzet és szeretnél csinálni vmilyen képzést. Adnak egy csomó papírt, amin a különböző tanfolyamok vannak feltüntetve. Ezek között vannak konkrét szakképzések meg nyelvtanfolyamok, számítógépes tanfolyamok stb... Szóval minden, ami szem szájnak ingere.  Nevet Én pl. egy OKJ software üzemeltető képzésen vettem részt. Na és ha nagyjából már sejted, hogy mit akarsz visszamész és elirányítanak egy emberkéhez, aki a te karrier tanácsadód vagy ilyesmid lesz. Ezzel ez illetővel kell többször találkozni és ő segít választani. Szóval megkérdezi, hogy mik a terveid/elképzeléseid stb... És ha választottál jelentkezned kell és van általában felvételi is. Ahova én jártam oda ilyen matek/logika alapú teszt volt a felvételi. Szóval nem a pontokat viszed. Nekem az volt a mázlim, hogy nagyon jóba lettem azzal a hapsival, aki a tanácsadóm volt és titokban odaadta nekem az előző évi felvételi tesztjét. Szóval volt némi lövésem arról, hogy mire számíthatok pontosan. De az egész jól kivan találva vagy legalábbis anno jól működött. Segítőkészek és remdesek voltak. A tanfolyamok ingyenesek és kapsz vmi munkanélküli segély félét is. Nem ez a neve, de vmi hasonló. Egy havi fix összegről van szó. Meg fizetik a bérlet 75%-át is. Diákot sajnos nem adnak, ez elég rossz volt. Ehhez csak annyit tennék még hozzá, hogy régen volt szóval azóta lehet máshogy mennek a dolgok szeretett kormányunk áldásos tevékenységének köszönhetően. :S A tanfolyam maga nagyon igényes volt, beletartozott egy ingyenes alapfokú ECDL vizsga + egy 3 hetes rendszergazda képzés és a maga az OKJ-s vizsga is ingyenes volt, ja meg az utóvizsga is, mert én az elsőn az írásbelin elkaszáltam a matek miatt. Szóval mindent összevetve ezek a munkaügyis tanfolyamok/képzések nagyon jó lehetőséget nyújtanak az embernek ha nem vették fel.
Naplózva


Nikkie
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2362



« Válasz #623 Dátum: 09 júl 26, 11:46:41 »

Köszi az infókat. Így már okosabb lettem. Nevet Elég rosszul hangzik, az tény. :S De legalább adják azt a 75%-os utazási kedvezményt is, ha mást nem. Jut eszembe, nekem is kellene ECDL vizsga. :Đ

Igen, tényleg a felsőfokú szakképzésre kell a pont. smirksweat (Oda vettek fel engem is, ez is 2 éves lesz.) Annyira jó, mert azért jelöltem be ilyet is - nem csak alapfokú képzést -, hogy az elvégzése után legyen plusz 30 pontom, és nagyobb eséllyel vegyenek fel az alapszakra. Ezek szerint, mivel ez nem OKJ-s, ezt buktam. :'D

Pedig esküszöm, olvastam valami olyan képzésről a Felvi könyvben, ahová 140 pont kellett egységesen. Gondolkozik Mindegy, egyszer majd utána nézek, hogy pontosan mi is volt az. :Đ

Húgodnak meg minden jót! Ha más nem jövőre, de biztos, hogy sikerül a felvételije. kacsint
Naplózva
Ritka
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2167



« Válasz #624 Dátum: 10 ápr 10, 10:15:01 »

Csak nekem tűnik kevésnek az a három hét? :/
Naplózva

Gondolkodj, Micimackó, GONDOLKODJ!
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #625 Dátum: 10 ápr 10, 10:32:56 »

Pff Ritka ez szívás. Szomorú Részvét.
Amúgy meg nem olyan nehéz. Nevet De tényleg xD
Naplózva
Hiei
Vendég
« Válasz #626 Dátum: 10 máj 02, 12:40:18 »

Na emberek az erő legyen veletek holnapxDDD. Féljetek, idegeskedjetek annál jobban elbaxátok;).
Ha rám hallgattok isztok egy sört előtte:D.

Kávét és energia italt nem ajánlom, csak feszült leszel tőle:D A vizsga maitt úgy is koncentrált leszelxD

Na mennyetek és bukjatok meg felemelt fejjel buhahahaxDDD.
Nekem kb 4-es átlaggal sikerült az érettségiXDDD szal ne parázzatok én nem tanultam ráxDDDD
Naplózva
Aemy
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2788


Chokolate Sisters fele


WWW
« Válasz #627 Dátum: 10 máj 02, 16:35:31 »

Ne aggódjatok!  Mosolyog Csokizzatok be, és igyatok a nagy nap reggelén 1 felest, egy sört vagy valami keményet,  de csak 1 dl-nyit! És máris jól fog telni az a vizsga Nevet

UI: bevált tapasztalat!  Kúl
Naplózva


Kimi o ai Shiteru G-sama Férjem! Ámor BLOG
Xapám: Cart' - Jányok: Temi, Nikkie, Esztii - Vej: Dani - Tanoncok: Aysee és  Csibe
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #628 Dátum: 10 máj 02, 16:42:15 »

Sok sikert minden érintettnek holnapra!

Egy valamit tudni kell: az érettségi könnyű! Nevet
Naplózva
Dancsa
Szerver-admin
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5262


_@_/˘˘ Dancsassassin^^


« Válasz #629 Dátum: 10 máj 02, 16:43:50 »

O_o ilyen topic is vanXD? Nah drukkoljatok akkóXD Támogassátok drukkolással az NKWT csapatát, aki közül legalább hárman érettségiznek mostXD
Naplózva


Animeplanet
Egykori Petrikes, jelenleg ELTE-IK-s=)
--
Tudom mi a különbség a ö és a hosszú társa között, csak nem müködik nálam mindig a gombXD
Oldalak: 1 ... 40 41 [42] 43 44 ... 48
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!