24 szep 28, 00:39:47 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 39 40 [41] 42 43 ... 48
  Nyomtatás  
Szerző Téma: DEÉSz  (Megtekintve 128073 alkalommal)
0 Felhasználó és 5 vendég van a témában
asthi
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 1193

十三


« Válasz #600 Dátum: 09 júl 06, 15:42:46 »

Lehet h. az angol érettségi nagyon könnyű volt de én nekem az angol a  második nyelvem így elvileg 4 éve tanulom gyakorlatilag utolsó évben tanultam meg, mert 4 év alatt volt 3 tanárom ebből kettő nem tanított. Szóval igazából ha ötöst akartam volna németből mentem volna,csak hát közben elfelejtettem németül így abból sem kaptam volna ötöst s a legfontosabb számomra mivel nincs emeltszintű érettségima  nyelvizsga volt. Így már kényelmesebb volt angolra menni hiszen az angol érettségi B1 szinten van míg a nyelvizsga amit sikeresen letettem B2 szinten. Az írásbelimet elszartam de ha szóbelin megadja a tanár a pontokat meglett volna a kitünő érettségim. Mert az eredményeim ilyenek: magyar: 89%, matek94%, Történelem:96%, Földrajz 94% és angooool 75%. Szóval ez így király... Szóval akárki akármit mond én vért izzadtam azzal az angollal és nagyon fájt h. annak ellenére h. nem volt gázos a feleletem hiszen könnyű volt nem adta mega  jobb jegyet hanem csontra kihozta az írásbelit azért mert emberileg utál( jóa  kiejtésem sem tökéletes de azért ahhoz képest h. régen tök úgy beszéltem angolul mintha németül beszélnék ahhoz képest fejlődtem s elvilega kiejtésért levonható ponttal még meg lett volna az ötösöm). De mindegy, mert az én érettségim így is szép a tanár pedig tőle nem is kell nekem az ötös. Egyébként nekem állati szerencsém volta  szóbelin, mindenből kihúztama  könnyű tételeket, nem is tudom mi lett volna velem ha nem azt húzom amit húztam. Magyarból Babitsot húztam Jónás könyvével, nyelvtanbóla  Társalgási stílust( a hülye is tudja), töriből pedig Rákóczit. Ennél jobbat nem hinném h. húzhattam volna...Jah de elemezd Ukitake viselkedését a Bleach című sorozatban....

Nálunk nem bukott senki. Csaka  töri átlagok lettek gázosak. S egyetértek középszinten az érettségi nagyon egyszerű, s valóban nem vagyok angol zseni, de azért annyi angol tudásom már van h. a mangákat és animéket tudjam nézni és olvasni szal nekem egyenlőre ennyi elég Nevet Nevet

Az elnökünk semmibe nem szólt bele. Adminisztráció mániás volt semmi más nem érdekelte. De azt hallottam h. megdicsérte az angol feleletemet, viszont valószínüleg a szabályokat tartotta: nem szólhat bele a pontokba... Így ő békésan ült és figyelte h. szabályos legyen a vizsgázás.
« Utoljára szerkesztve: 09 júl 06, 15:52:38 írta asthi » Naplózva

Vallom hogy: "Az ember nem juthat semmihez anélkül, hogy adnia ne kelljen valamit cserébe, amit megszerzünk, azzal valami egyenértékűt elveszítünk, ez az egyenértékűség elve."
Hagane
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 176


Ai Yazawa Fan


« Válasz #601 Dátum: 09 júl 06, 19:38:13 »

Nálunk is jófej volt az elnök, nem szólt bele semmibe, sőt szinte végig beszélgetett az osztályfőnökkel, néha jegyzetelt valamit, az infóknál meg mindig kiment. Pedig nagyon féltünk tőle, mert egy idős morcosnak tűnő néni volt, és azt mondta a magyar tanár, hogy egy apácanevelde suliban matektanár.

Egyébként hogy őszinte legyek én nem sokat készültem rá, a törit és az infót az érettségi előtti este olvastam át. A németet pedig ott, mert csak 11kor kellett bemennem. A magyartól nem féltem, de megszívtam, mert kihúztam az egyetlen tételt, amiről egy szót sem tudtam: Petőfi tájlírája. Tudom, mindenki mondta hogy milyen könnyű, de ez az egyetlen tétel, amit ki nem állhatok. Kénytelen voltam improvizálni, de így lehúztam egy jegyet az írásbelimből és csak 4es lett. Még az elején bejött a magyar tanár, és mondta, hogy sorba rakta a tételeket, de amikor a mi csoportunk következett, akkor újra bejött és mondta, hogy össze kellett kevernie, így gondoltam, hogyha az elejéről húzok, akkor nem húzhatom az 1sőt, de hát tévedtem. Nyelvtanból a nyelvújítást húztam, de az ment. Németből könnyű tételt húztam, és összességében 4es lett.  Töriből az USA megalakulását húztam, ez jó tétel és sok forrás volt hozzá. A törim 3as lett, mert az írásbelim nem lett olyan jó. Infóból a Neumann elveket húztam, és alig mondtam öt mondatot, már mondta a tanár, hogy jó, elég. Gyorsan túl akart lenni rajta ikszdé Infóból végül 4esem lett. Hehe nekünk is volt könyvtár tételünk.

Az elején nagyon paráztam, de amikor már lefeleltem a másodikból is, utána már elmúlt az izgalom és csak minél gyorsabban végezni akartam. A tanárok nálunk is jó fejek voltak, segítettek, és ha elakadtam, akkor súgtak. Bár ez nem mindenkin segített, volt egy csaj, aki kihúzta töriből a 48-as forradalmat (mázlista) és nem tudta és újat kellett húznia. A parlamenti demokrácia működése Mo-on tételt húzta másodszorra és azzal is szenvedett, pedig már minden tanár neki súgott. Végül senki nem bukott nálunk.
Naplózva

Nikkie
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2362



« Válasz #602 Dátum: 09 júl 06, 19:41:38 »

Asthi, gratula a töridhez. (Meg a többihez is persze.) El nem tudom képzelni, hogy hogy lehetett azt a kaksit ilyen jóra megírni. Pojén Hogy őszinte legyek, könnyebb törire számítottam, de megvan négyes, az a lényeg. (Mindig is ez volt nekem töriből a maximum, amire képes voltam.) xD
Én is csupa jó tételeket húztam mindenből, szerencsére. Egyébként, én sem tudom, hogy mi lett volna, ha mást húzok. Lehánylak

Amúgy szerintem németből simán meglett volna az 5-ösöd, ugyanis nekem a második nyelvem a német, azt választottam 5. tantárgynak. 4 évből kb. 2-t ha tanultam ténylegesen, utána hanyagoltam. Kb. nulla német tudással meglett az ötösöm, pedig a szóbelim nagyon gáz volt... Angol után szinte rögtön a német... :S Alig tudtam kinyögni valamit.

(Ha jól számoltam, akkor Neked minimum 415 pontod van.) Ohh My God Tök jó. Kúl Biztos felvesznek...
Naplózva
Sevanna
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4260


Goddess Skuld- the mischievous


« Válasz #603 Dátum: 09 júl 07, 09:06:54 »

Én is gratulálok mindenkinek a szép eredményekhez! Ügyesek vagytok!  Mosolyog Azt megtudná mondani vki, hogy hogyan lehet kiszámolni a pontokat? Mert húgomnak persze fogalma nincs  Technikai KO és nem tudjuk hány pontja van. Különben ha nem vagyok indiszkrét megkérdezhetem, hogy ki milyen sulit jelölt meg?
Naplózva


Nikkie
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2362



« Válasz #604 Dátum: 09 júl 07, 09:42:42 »

A felvin van >>pontszámító kalkulátor<<. Kicsit lassan tölt be, de teljesen megbízható, ugyanannyi jött ki végeredménynek, mint amennyit számoltam. Mosolyog

Egyébként kétféle módszer létezik:

  • 1.) A 2 tantárgyas módszer. Veszi az illető a százalék szerinti 2 legjobban sikerült tantárgyát. Asthi esetében ez 96% és 94 %. Ezeket összeadja, és az eredményt kettővel megszorozza. (96+94=190*2=380) Erre jön(nek) rá a plusz pont(ok). Pl. egy középfokú nyelvvizsga plusz 35 pont, tehát 380+35=415.
  • 2.) Az a módszer, amikor az év végi eredményeket is beleszámítjuk a 2 tantárgy mellé. Akkor csak össze kell adni a 2 legjobban sikerült tantárgy százalékát. (96+94=190) Ehhez hozzáadódik az összes érettségi tantárgyának az átlaga, plusz a tanulmányi pontok, amiket úgy kell kiszámolni, hogy össze kell adni az utolsó 2 év év végi eredményeit, és meg kell szorozni kettővel.
    Pl.: Ha Asthi szín ötös volt 11.-ben és 12.-ben is, akkor van ugye az 5 tantárgy*, az 5*5=25 pont az egyik évben, és 5*5=25 pont a másik évben. 25+25=50*2=100 pont || 96%+94%=190pont || 96%+94%+75%+89%+94%=448/5=89,6~90 pont
    Tehát összesen 100+190+90=380 Ehhez a plusz 35 pont, mert van egy középfokú nyelvvizsgája. 380+35=415 pont

Mindkét pontszámítási rendszerrel ugyanannyi pontja van így.
Az a jó, hogy mindenkinek azt veszik figyelembe, amelyik a legkedvezőbb. Mosolyog
___

*Jah igen, amikor számoljátok az év végi jegyeket, akkor a magyart (irodalom + nyelvtan jegyeket) átlagolni kell, ha jól emlékszem, úgy lesz meg az 5 tantárgy.
« Utoljára szerkesztve: 09 júl 07, 09:46:54 írta GaaraFan333 » Naplózva
asthi
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 1193

十三


« Válasz #605 Dátum: 09 júl 07, 10:00:20 »

Úgy látszik alany lettem Nevet Nevet Nevet De igen valóban így kell számolni. S a magyart újabban átlagolni kell. Szóval ha van egy nyelvtan 4 és egy irodalom 5 akkor 4+5=9:2=4,5.
De akkor egészítsük ki van egy német nyelvvizsgám is még az ősidőből Nevet Cska azért nem szoktam nagyon hangoztatni mert németül már nem igazán tudok...
 De egyébként nem dicsekvésként írtam kia  pontos eredményeket hanem azért h. bizonyítsam mennyire szemét is volt az én angol tanárom....
« Utoljára szerkesztve: 09 júl 07, 10:02:39 írta asthi » Naplózva

Vallom hogy: "Az ember nem juthat semmihez anélkül, hogy adnia ne kelljen valamit cserébe, amit megszerzünk, azzal valami egyenértékűt elveszítünk, ez az egyenértékűség elve."
Sevanna
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4260


Goddess Skuld- the mischievous


« Válasz #606 Dátum: 09 júl 07, 10:04:15 »

Köszönöm szépen sok segítséget.  Mosolyog Azt hiszem ebbe belefog törni az agyvelőm, mint Szörnyeteg Lajosnak...  Nevet De megpróbáljuk összehozni. A kalkulátor azt hiszem nagy segítség lesz.
Naplózva


Nikkie
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2362



« Válasz #607 Dátum: 09 júl 07, 10:37:53 »

Úgy látszik alany lettem...

Igen, a sajátomat nem akartam írni, mert az nem ilyen szép. Pirul

...De akkor egészítsük ki van egy német nyelvvizsgám is még az ősidőből  Cska azért nem szoktam nagyon hangoztatni mert németül már nem igazán tudok...

Az most nem számít, hogy nem beszélsz, az a lényeg, hogy kapsz még pontot érte. Nevet

Azt viszont nagy szemétségnek tartom, hogy nyelvvizsgákból csak maximum 50 plusz pontot lehet szerezni. :/ Mentem volna németből középfokra (angolból már van), de inkább visszaléptem, mert hiába jelentett volna 35+35=70 plusz pontot, csak 50-et kaptam volna hivatalosan. :/ Akinek az idegennyelvekhez van érzéke, és az megy neki, nem pedig a matek, a töri, vagy a magyar, az is simán elérhetné a plusz 80 pontot a nyelvvizsgákkal (mondjuk egy felső- és egy középfokú), mindenféle emelt nélkül, de neeem...

Azt hiszem ebbe belefog törni az agyvelőm, mint Szörnyeteg Lajosnak...

Hidd el, nem nehéz, pláne kalkulátorral. Miután megértettem, hogy hogy is kell számolni, egyfolytában a pontjaimon agyaltam, hogy hogy lenne a legtöbb. xD
_____

Amúgy nekem Szeged áll az első helyen, kommunikáció szak. Az a cél. Pirul Második és harmadik helyen 1-1 pesti suli van, ugyanezzel a szakkal, de engem valahogy nem vonz a főváros. Nevet
Naplózva
Sevanna
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4260


Goddess Skuld- the mischievous


« Válasz #608 Dátum: 09 júl 07, 10:48:45 »

Hát kommunikációra nem könnyű bejutni. Elég magas pontszámok szoktak kelleni oda. Elvégezni viszont könnyű. Húgom a törit, a klasszika filológiát és a horvátot jelölte meg itt Pécsen. Azt hiszem a töri az első neki. A főváros őt se vonzotta.  Mosolyog
Szerintem a nyelvvizsgákkal kapcsolatban az a szemétség, hogy hiába van akkor is lekell érettségizni az adott nyelvből. Már az ősidőkben is úgy volt, hogy nem kell érettségizned ha van nyelvvizsgád. Szóval ez elég nagy hülyeség.
Az hogy nem lehet olyan sok pontot szerezni szerintem annyiból nem szemétség, hogy akkor az olyan emberek, akiknek semmi nyelvérzékük nincs nagyon hátrányos helyzetbe kerülnének a nyelvvizsgásokkal szemben. Mondjuk inkább a nyelvvizsga érjen pontot, mint az hogy kisebbségi vagy meg ilyenek...  Lehánylak
Naplózva


asthi
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 1193

十三


« Válasz #609 Dátum: 09 júl 07, 12:34:35 »

Jah egyetértek. Szerintem fölösleges nyelvvizsgázni és érettségizni is... A nyelvvizsgának ki kellene váltania az érettségit. Mert én pl. letettem most márciusban akkor minek kellett nekem 4. nap is egy adag paksamétát alapfokon kitölteni? Ez környezetszennyezés! Egyébként az érettségi tiszta papír pocséklás. Nekem ez volt a menyomásom a  4 nap után... Hümm-hümm

Én Földtudományira készülök tovább, ahová nagyon könnyű bejutni de utána bennmaradni az elvileg elléggé izzasztó. Majd meglátjuk... Pojén

« Utoljára szerkesztve: 09 júl 07, 12:39:19 írta asthi » Naplózva

Vallom hogy: "Az ember nem juthat semmihez anélkül, hogy adnia ne kelljen valamit cserébe, amit megszerzünk, azzal valami egyenértékűt elveszítünk, ez az egyenértékűség elve."
Sevanna
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4260


Goddess Skuld- the mischievous


« Válasz #610 Dátum: 09 júl 07, 12:46:29 »

Földtudományi? Ez elég komolyan hangzik. Nem hiszem, hogy könnyű lesz. Ami a nyelvizsgázást illeti tényleg gáz. A legviccesebb barátnőm öccsének volt, aki felsőfokút tett le angolból, de kellett középszintűznie.  Nevet 100% lett neki.  Nevet Szóval sok értelme volt. Viszont a töri verseny eredményét meg beszámították és abból nem kellett érettségiznie. Hmm? Értelmes...
Naplózva


Nikkie
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2362



« Válasz #611 Dátum: 09 júl 07, 15:30:08 »

100%? Ohh My God Pedig volt a középszintű angolnak is 1-2 része, ami nem volt olyan könnyű. Ügyes volt akkor a gyerek. Az egyik oszt.társamnak van felsőfokúja, neki is kellett középszinten érettségiznie. xD
Ez szerintem a nyelvi előkészítő évfolyamok bevezetése miatt van. Mert ugye eddig, amikor heti 3 órában tanulta a diák a nyelvet, akkor azért nagyobb dolognak számított egy nyelvvizsga is, amit a legtöbben anno - ahogy hallottam - csak magántanár segítségével voltak képesek letenni. Most a 0. évfolyam, és az azt követő 4 év emelt óraszáma azért nagy könnyebbség. Mosolyog Gondolom úgy vannak vele, hogy ezek után nem nagy kunszt még pluszban megírni egy érettségit is.

Az hogy nem lehet olyan sok pontot szerezni szerintem annyiból nem szemétség, hogy akkor az olyan emberek, akiknek semmi nyelvérzékük nincs nagyon hátrányos helyzetbe kerülnének a nyelvvizsgásokkal szemben.

Ebben van igazság, nem is bánnám, hogy "csak" 50 pont a maximum, ha a jól megírt középszintű érettségivel/érettségikkel be lehetne jutni az egyetemekre, fősulikra. Engem pl. egyik tantárgy sem vonzott annyira, hogy emelt szinten érettségizzek belőle, nekem csak a nyelv(ek) marad(tak). Általában, akinek nem megy a nyelv, annak megy más. Aki mindenből gyenge, az meg nem biztos, hogy tovább fog tanulni. Mosolyog
Meg az anyagiak miatt is mérges vagyok. Elég sok pénz rá lett költve a nyelvvizsgámra, mivel a 4 részből csak 3 sikerült elsőre. smirksweat Azért a plusz 35 pontért nekem a tanulás mellett fizetnem is kellett; azoknak, akik emeltre mentek valamiből, csak tanulniuk kellett a plusz 40 pontért, ráfizetni nem, mert a fakultáció ingyen van...

Mondjuk inkább a nyelvvizsga érjen pontot, mint az hogy kisebbségi vagy meg ilyenek...

Ezzel viszont maximálisan egyetértek. 2 fiú (már ex)oszt.társam ugyanarra a helyre adta be a jelentkezését. Az egyikük a származása miatt egyből plusz - azt hiszem - 50 ponttal indul. :S
Nah meg a másik... Egyedülálló szülő neveli a gyerekét. Igaz, hogy a csaj jobban él, mint egyesek, akiket 2 szülő nevel: van jogsija, segge alatt a kocsi, legmodernebb mobiltelefon, márkás ruhákon kívül mást nem vesz fel, a pénzes testvér támogatja... Mégis megkapja a plusz X pontot, mert hát őt anyuka egyedül neveli, így "hátrányos helyzetű"... Ennyit az egész rendszerről... Lehánylak
Naplózva
Sevanna
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4260


Goddess Skuld- the mischievous


« Válasz #612 Dátum: 09 júl 08, 09:03:41 »

Hát erről a srácról annyit kell tudni, hogy az ő családja zsenikből áll. Hatan vannak testvérek és sorra nyernek versenyeket minden tantárgyból... Szóval ő talán nem volt jó példa.  Nevet
Hát én még a régi rendszerben érettségiztem és tény, hogy mindenki aki letette a nyelvvizsgát magántanárhoz járt. Angol-német szakos osztályba jártam, de csak 4 óránk volt egy héten, szóval elég szimbolikus volt a dolog.  Nevet
De az igazgató azért simán ráparancsolt egyik oszt. társamra, hogy vmi interjúban hazudja azt, hogy 6 németük van egy héten.  Ohh My God Azért nem semmi...

Szerintem az emelt szintű érettséginek már nem sok értelme van. Most már mindenki középszinten megy. Csak azok mennek emeltre, akik kiemelkedően jók vmelyik tantárgyból vagy a szüleik elrugdossák őket.  Nevet Az egész országból ha jól tudom össz-vissz 10% tett emeltet. Régen, amikor beindult ez a rendszer még kötelező volt. Pl. nagyobbik húgom magyar szakra jár és neki még kötelező volt emeltezni belőle.
A nyelvvizsga tényleg nagyon sokba kerül. De fakultálni az is fakultálhat, aki nem emelt szinten megy, nem?


+50 ponttal?  Ohh My God Azért ez már durva! Tudtam, hogy pontot ér, de hogy ennyit!!
Naplózva


Nikkie
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2362



« Válasz #613 Dátum: 09 júl 08, 09:41:14 »

Igen, pl. én is jártam fakultációra németből, de csak középszinten érettségiztem belőle. Mondjuk nem sok hasznom volt a faktból, mert a nagy többség már jóval magasabb szinten beszélt németül, én meg nagyon le voltam maradva hozzájuk képest. smirksweat
Meg ha senki nem megy emelt szinten érettségizni a fakultációra járó diákok közül, akkor abból a tanárnak is baja lehet, szóval 1-2 embernek azért illik emelt szinten érettségiznie a csoportból. Nálunk is kijelölt kb. 2 embert a tanár.

Azt nem tudom pontosan, hogy tényleg 50 plusz pont jár-e érte, de az biztos, hogy sok, mert az illető ismerősöm emelt sziten érettségizett az egyik tantárgyból (+40 pont) és a származása miatt kapott pontokkal együtt - ha jól tudom - meglett a maximálisan elérhető plusz 80 pontja. (Tehát kb. 40 többletpontot biztos, hogy jelent, de mindjárt utána nézek, hogy pontosan mennyi is az annyi.)
_____

Megnéztem. Nevet
Nah szóval...
"Előnyben részesítés" címszó alatt maximum 50 többletpont adható a diáknak, amelyeket a következő okok miatt kaphat:
  • hátrányos helyzet (+25 pont)
  • halmozottan hátrányos helyzet (+50 pont) Figyelmeztetés
  • fogyatékossággal élő (+50 pont)
  • gyermekét gondozó (+50 pont)
Szóval tényleg +50 pontot kapott a származása miatt... :S A másik oszt.társam pedig +25 pontot, igazából a semmiért... (Jah és persze megjelölt vagy 6-7 sulit, mert neki a "hátrányos helyzete" miatt az sem került semmibe.) x"D Szóval ez egy vicc... Mosolyog
« Utoljára szerkesztve: 09 júl 08, 09:53:39 írta GaaraFan333 » Naplózva
asthi
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 1193

十三


« Válasz #614 Dátum: 09 júl 08, 10:03:33 »

Jah egyébként h. én is meséljek valamit, nekem volt egy osztálytársam aki 100% írt matekból középszinten. Azért az nem semmi. De azt hiszem ez alkat kérdése is, hiszen a csaj nem volt a legjobb matekos a csoportban ( faktosok voltunk) mégis ő képes volt akkor ott azon a napon hibátlanul megírni. Jól koncentrálta a figyelmét. Évközben még 3-sa is volt. Szóval aza  gyerek aki angolból 100% írt nem csak h. jól tud angolul hanem meg van benne aza  képesség h. hibátlanul kitöltsön egy feladatsort. Én pl. erre képtelen vagyok, mindig vannak figyelmetlenségi hibáim... Nah mindegy ezt csak elmeséltem h. nem lehetetlen a 100%...De ahhoz már mázli is kell....
« Utoljára szerkesztve: 09 júl 08, 10:04:26 írta asthi » Naplózva

Vallom hogy: "Az ember nem juthat semmihez anélkül, hogy adnia ne kelljen valamit cserébe, amit megszerzünk, azzal valami egyenértékűt elveszítünk, ez az egyenértékűség elve."
Oldalak: 1 ... 39 40 [41] 42 43 ... 48
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!