24 jún 28, 22:45:19 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 979 980 [981] 982 983 ... 1000
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Bleach Manga  (Megtekintve 1578003 alkalommal)
0 Felhasználó és 23 vendég van a témában
gt12
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 361


« Válasz #14700 Dátum: 13 feb 15, 11:56:03 »

Unohana szerintem nem halt meg, csak lemond a Kenpachi titulusról. Véleményem szerint a bankai-a is éppen azért nem volt rendesen kifejtve, mert akkor nem üt majd akkorát, mikor a quincy-ket darabolja vele. Most csak annyit láttunk tőle, hogy valamiféle rothadást tud vele előidézni, de ugyebár láttuk Yama bankai-át, hogy elég hosszú időn át ki volt fejtve, hogy mi meg merre, láttuk a rendes erejét. Ő meg is halt, Unohana viszont szerintem még tartogat meglepetéseket, ezért nem fog meghalni.
A Yamás csatára visszatérve, igen, az exfőkapitány bankai-a a saját testét is erősen igénybe veszi. Ez el lett mondva. Utána Bach el is veszi a bankai-át, amit Yama kicsit lassan dolgozott fel, és nem utolsó sorban ott a pszichikai tényező is. Tudta hogy ezzel nem csak egy vitrinbe való bankait szerzett Bach a saját ereje mellé, hanem azt a bankai-t, ami csupán a passzív, működése közbeni hatásokkal képes eltörölni SS-t. (Szerintem itt az öreg lelke is megtört egy picit, azért nem tudott rendesen reagálni.)
Véleményem szerint Bach sima harcban megint vesztett volna Yamamoto ellen. Sőt, az egész Quincy hadsereg jóval gyengébb, mint a teljes erejében lévő SS. Ezért fejlesztették ki a bankai-lopást, hogy kiegyenlítsék az erejüket. A Sternritterek a hadnagyoknál erősebbek, de a bankai-használóktól messze elmaradnak. Ezt szerintem tudták a Quincy-k is, és a medálokat segítségül hívva legyengítették az ellenfelüket, miközben magukat erősítették. (Hasonló, mint ahogy One Piece-ben sem most rögtön mennek neki Luffy-ék Kaidounak, hanem, legalábbis Law terve alapján, legyengítik őket, amennyire lehet.) Talán általános érvényű szabály, hogyha az ellenfeled jóval erősebb, akkor le kell hoznod a saját szintedre, ahol megkűzdhetsz vele. Amúgy is, a Quincy-ket eddig úgy ismertük, akik elég büszke harcosok. Miért használnák akkor kivétel nélkül az ellopott bankaiokat. Miért nem saját erejüket vetik latba? Szerintem a válasz, hogy csak Quincy technikákkal elmaradnának a kapitányok shikai szintjétől is.
Naplózva
Thanatosz
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 69



« Válasz #14701 Dátum: 13 feb 16, 14:30:42 »

Unohana halála valószínű. Mint elhangzott egy korszak egy Kenpachi. Yama halálával véget ért egy korszak, és újkorhoz új kenpachi dukál. Én személy szerint remélem is hogy nem menti meg őt Kubo. Byakuya és Kenpachi után már nevetséges lenne.
A quincyk ereje kérdéshez:
Mint elhangzott a zanpakutouk mesterségesen lettek létrehozva, és nem „alapjáraton” a shinigami erő része. Ha belegondolunk, egyrészt a négy alapvető harcstílus között sem szerepel. Valamint mikor Ichigo Egyesült a kardjával az egy külön „dimenziónak” számított. Ha a shinigami erő része lenne, akkor nem kellet volna annak lennie. A Zp egyfajta szimbióta ami felerősíti a shinigami képességeit. Ezáltal minden shinigami egy kezdetleges kétdimenziós lénynek számít. Ellenben a quincyk és a hollowok 1-1 dimenziójával.
A zp által nyújtott technikai előny miatt voltak a shinigamik előnyben minden más fajjal szemben. A quincyk a bankai ellopása által megszüntették azt az előnyt és újra egyenlő felek lettek. (Pontosabban mivel átkerült a zp átkerült az előny is.)
Az meg hogy a stern ritter nem érné el egy kapitány shikaiának erejét szinte nevetséges feltételezés. Egyrészt nem használtak vollstandingot tehát csak az erejük töredékét láthattuk. Másrészt nézzük csak meg pl: Rojd-ot. Sebesülés nélkül kalapálta el Kenpachit.(Majd tartotta magát Yama ellen. Ha nem rohan fejjel a falnak akár túl is élhette volna.) Vagy Hasvaldot aki kettévágta Ichigo Bankai-át. Vagy Asn Nodt is megölhette volna Byakuyat a bankai bevetése nélkül csak Renjit akarta felhúzni, hogy megszerezhessék az övét is. Vagy a Kyoraku elleni quincy is ide tartozik. Ő a legjobb példa mivel közel alázta Kyoraku sikaiát.
Naplózva
gt12
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 361


« Válasz #14702 Dátum: 13 feb 16, 18:57:05 »

Abban azért kijavítanálak, hogy az asauchik lettek mesterségesen létrehozva, ezáltal csak megkönnyítették azt, hogy keletkezzenek a zp-k. Yama (és a legrégebbi Goteiesek) jóval idősebbek Oetsunál mégis zp-kkel mászkáltak. És az is számtalanszor el lett mondva, hogy a zp, a shinigami lelkéből születik. Az asauchi csak egy sima kard. De véleményem szerint bármilyen más kardból lehetne Zp. (Toushironak pl. már jóval az előtt volt kardja, hogy belépett volna az akadémiára).
Kyoraku csak shikaiba volt, de egyetlen egy shikai képességet sem használt. Most úgy kellett Kubonak behozni ezeket a Quincy-ket, hogy hú, milyen erősek. De jön a visszavágó, ahogy annak rendje és módja szerint el lesznek verve. Amúgy ha annyira erősek lennének sima Quincy erőkkel, már régen megtámadhatták volna SS-t, mikor az amúgy is le volt gyengülve (3 áruló kapitány). De nem tették, mert még nem tudták volna ellopni a bankait, a sima erejükkel meg vissza lettek volna kergetve oda, ahol eddig voltak. Sőt, simán el is zárhatnák a bankai-t, hogy zsebrevágják, de nem, ők ennek a használatát erőltetik. Overkill is dobálózott azokkal a lándzsákkal, de amint megjelent Yama-bá, mindjárt a lopott bankai kellett neki, nem a Vollstandighez nyúlt. Azért remélem, hogy az arc végére igaz lesz a mondat, ami még SS arcban volt, hogy Ishida az utolsó Quincy.
Naplózva
Thanatosz
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 69



« Válasz #14703 Dátum: 13 feb 16, 19:15:09 »

A shinigamiknál a kor és a megjelenés nem egyenesen arányos. Lehet Oetsu sokkal idősebb yamánál.  Egyébként jelenleg nem ismerünk kétezer évnél sokkal idősebb sinigamit szóval esetleg még beleférhet. Ha az első generáció kortársa, akkor simán belefér Unohanából kiindulva.
A quincyk Vollstanding használatának hiánya a stori egyik legkevésbé logikus pontja jelen pillanatban. Elvileg a letzt still erejét kellene hoznia, vagyis egyenrangúnak, kellene lennie egy bankaial minimum. Nyilván van valami hátulütője, ami miatt kerülik a használatát.
Ami pedig Toushirot illeti emlékeim szerint a szellemi erő kibocsátása okozta a problémákat nem maga a zanpakutou. lehet, vissza kellene olvasnom azokat a részeket. Kb hányadik fejezet környéke? Most nincs kedvem keresgélni.
Naplózva
Zaraki Kenpachi
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 488


Zaraki Kenpachi 11th Division Captain


« Válasz #14704 Dátum: 13 feb 16, 20:36:09 »

Nem becsülném le annyira a Quincy-ket. Lehet hogy nem annyira erősek mint egy bankai-al felruházott Kapitány de tudhatnak egy s mást. Pl lehet hogy Yama fél kézzel tologatta azokat a dárdákat amelyeket Berc vagy Bach dobott rá de a hadnagyokra és talán pár kapitányra nézve is veszélyes lenne, főleg a Sankt Zwinger ( Szent Zwinger: http://www.bleachfan.hu/manga/Bleach_manga/508/13 ) amit Lyold Lyold tolt Bach-ként,és ki tudja hogy a többiek is képesek-e rá? Meg ugye ott van még Bach égiből idézett kardja ami szintén rejtély. Egy biztos kemény harcok elébe nézünk majd Nevet
Naplózva


                                                     Watashi wa aimu Juu Ichi Ban Tai Taicho Zaraki Kenpachi !
Blanco
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 253


Zero Division


« Válasz #14705 Dátum: 13 feb 16, 20:45:51 »

Bach égi kardját én egy agyontápolt Seele Schneider-nek tudom elképzelni
Naplózva

batai15
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2124


Zero Division


« Válasz #14706 Dátum: 13 feb 16, 20:51:34 »

Mit mondjak? jó rész volt. Tactikailag viszont nem értem hogy miért jó ha unohana meg halna .
Naplózva

"A gyáva mindennap meg hal, a hős csak egyszer"
"Sok ember a tettei miatt bűnhődött, én sokat bűnhődtem, de a tetteim most következnek"
Zsuzskaaaa Pirul (K)(L)
Szofron
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 403



« Válasz #14707 Dátum: 13 feb 17, 07:35:28 »

Azért nem támadtak hamarabb, mert nem a Gotei 13 ellen készültek. SS megfingatásának csak az az egy célja volt hogy előcsalogassák a 0.osokat. Ami nem sikerült, mert csak leugrottak és el is köszöntek. Szóval a következő támadás célja nyílván a teljes megsemmisítés lesz. Amire már lépniük kell a 0.-osoknak. Nem fog 1 épület se maradni SS-ből. A Gottei13 kapitányaival szerintem pont egy szintbe vannak, ha nem lopják el a bankaiukat. Csak így 50:50 es aránynál túl magas az elbukás aránya, amit a bankai lopással csökkentettek kellőképp alacsony szám alá, és így az igazi ellenfeleikre koncentrálhatnak, a 0. osokra, aztán meg a lélek király megölésére, amivel meg is döntötték a shinigamikat. Sokáig kellet felkészülniük hogy elég erősek legyenek ahhoz hogy kikényszerítsenek egy bankait belőlük, vagy hogy legyakják az 5 elit harcost aki nem használhat bankait. És ahhoz is eleget kellet edzeniük hogy kezelni tudják a 0.osok bankaiját, különben nem tudják ellopni se. Valószínűleg kell lennie 5 elit Stern Ritternek is akik kimondottan a 0. osztag ellen fognak menni. Haschwald valószínűleg az egyik. Bach biztos nincs benne, mert ő a végső ütőkártya, ha elbuknának az elit Quincy-k, gondolom.

Biztos van íjjuk, Bach-nak is volt. Az íjj meg a végső alak a Quincy-k "bankaija" a végső titkos ütőkártya. Majd egy késöbbi szorult helyzetben biztos előkapják az íjjat, amikor már normális párharcok lesznek és majd ezzel fordítanak a harcon. És ha már ez is kevés lesz, jöhet a 2. ütőkártya, a végső alak. Egy íjj általi halál szerintem tökéletes lenne Mayurinak.
----
Nem ehhez az archoz tartozik, de találtam egy nagyon jó videót, a teljes Bleach történetét foglalja össze az első résztől a 366.-ig, fillerek nélkül. A Bleach 10 percben.

http://www.youtube.com/watch?v=RalX2F_vWCk
« Utoljára szerkesztve: 13 feb 17, 07:48:05 írta Szofron » Naplózva
Ahate Naraku
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 272


Shinigami


« Válasz #14708 Dátum: 13 feb 17, 10:12:15 »

Mayuri harcolt egyáltalán valami Quincy-vel?
Én Mayurinak egy fontosabb ellenfelet tudnák elképzelni Nevet Mivel 2200Quincy-t megölt, egy nagyon erős Quincy-t kéne rá küldeni, hogy biztosra menjenek, hogy meghalt-e Nevet
Naplózva
Soreszko10
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 445


« Válasz #14709 Dátum: 13 feb 17, 10:37:24 »

Mayuri harcolt egyáltalán valami Quincy-vel?

Khm, Ishida Uryu? kacsint
Naplózva
DasOmen
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 459



« Válasz #14710 Dátum: 13 feb 17, 11:46:00 »

És 1 lövéstől majdnem meg is halt, tegyük hozzá. Ezért nem értem, hogy ezek az új generációs quincyk mit bohóckodnak a különleges képességeikkel, amikor láthattuk, hogy pl Uryuu végső alakja, ahol még halál kezdő volt szinte, a kapitányok felét meg tudná ölni.

Főleg, hogy elviekben a mostani továbbfejlesztett végső forma sokkal erősebb, és akárhányszor használható, mint Kirge elmondta. Akkor nem hiába mondta Bach, hogy ezek a csillagharcosok túl lágyszívűek...az ellenség az ellenség, eddig Chad fogalmazta meg a legjobban, egy harc közben csakis a teljes erőt szabad bevetni, máshogy nem lehet harcolni.

Arról nem is beszélve, hogy idióta módon hárman nekiugrottak Yamának...sanszos, hogy élnek, de eddig csak egyet láttunk életbe belőlük. Valahogy tényleg hiányzik az a quincység ezekből. Egyedül eddig tökéletesen csak az öreg quincyt láttuk harcolni, aki 2 másodperc alatt kilőtte főkapitányunk szemét.
Naplózva

...if you read between my lie i'll take you step by step by step...
Ahate Naraku
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 272


Shinigami


« Válasz #14711 Dátum: 13 feb 17, 13:10:55 »

Soreszko10 Én úgy gondoltam azt a kérdést, hogy Bach katonái/alattvalói közül küzdött-e valakivel? Nevet
Naplózva
DasOmen
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 459



« Válasz #14712 Dátum: 13 feb 17, 14:22:18 »

Életben van, így valószínűleg nem. Legalábbis szerintem, abból következtetve, ami fent írtam.
Naplózva

...if you read between my lie i'll take you step by step by step...
Zaraki Kenpachi
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 488


Zaraki Kenpachi 11th Division Captain


« Válasz #14713 Dátum: 13 feb 17, 16:34:01 »

Szerintem csak a punk Quincy élte túl, Yama mért hagyná meg az életüket ennek az egynek is csak mázlija volt. Mondjuk a bohóckodásban tényleg igazad van, nagyon szerethetnek harcolni hogy húzzák-halsszák a csatákat, de közel sem annyira  mint Zaraki mondjuk ő csak az erősekre megy rá a pondrókat pedig eltörli. A tökéletesságet figylembe véve Bachnak és Haschvaldnak eddig egy-egy csapását láthattuk amelyek egy félbevágott Yamá-t és egy Tensa Zangetsu-t eredményeztek ami elég jó stat Nevet
Naplózva


                                                     Watashi wa aimu Juu Ichi Ban Tai Taicho Zaraki Kenpachi !
Hiei D. Legend
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7003


A sötét nagyúr vissza tértxD


« Válasz #14714 Dátum: 13 feb 18, 21:26:49 »

Mayuri harcolt egyáltalán valami Quincy-vel?

Khm, Ishida Uryu? kacsint

Olvasd el a fórumszabályzatot. Utoljára szólok. Legközelebb kiraklak pihenni.
Naplózva

Asszony: Ritli-sama Kölykök: Minagi, Hanii
Padavanom: Sabaku Tiszteletbeli tanítványom: Chakra Szolgám: Csibe
Oldalak: 1 ... 979 980 [981] 982 983 ... 1000
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!