24 jún 28, 22:04:31 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 877 878 [879] 880 881 ... 1000
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Bleach Manga  (Megtekintve 1577927 alkalommal)
0 Felhasználó és 16 vendég van a témában
Tensa-Zanka no Tachi
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Vas Országa Vas Országa

Hozzászólások: 36


« Válasz #13170 Dátum: 12 okt 30, 15:29:22 »

Innen is látszik, hogy a történet mikéntje már senki se vagy nagyon kevés embert érdekel és ma már inkább csak a csitt csatt bimm bumm kell a legtöbb olvasónak. nem véletlen hogy Kubo is erre megy rá. Mosolyog


Ja még annyit, hogy Narutoban érdekes nem kellett ennyit szenvedni, hogy megtudjuk hogy kik és mik a főhős szülei és rokonai. Ellenben a Bleachben ugye még most sem tudjuk biztosra. Mosolyog A lábmérete beszólás is csak azt mutatja, hogy téged a story nem érdekel csak legyen minden héten Bleach. Nevet

Mondjuk ,ebben sajna van valami,..... Gondolkozik
Már várnék én is valami történetet az egészhez ,okokat ,magyarázatot stb....
Az is igaz ,hogy a Narutóban hamarabb megtudtuk ,hogy MIK a szülők....De ez most Bleach Nevet

Én még mindig pozítivan állok hozzá Nevet
« Utoljára szerkesztve: 12 okt 30, 15:37:29 írta Tensa-Zanka no Tachi » Naplózva
Blanco
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 253


Zero Division


« Válasz #13171 Dátum: 12 okt 30, 15:31:49 »

embörök Ichigo a dangai-ban edzett nem a Garganta-ban

amúgy most el tudnám képzelni hogy jön egy lelkizős rész Zangetsu-val mint amikor Zaraki is eltörte a kardját , csak ugye most Tensa Zangetsu-val mert bankai-ban van Ichi
Naplózva

zitagirl
Legendás Sannin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 2571



« Válasz #13172 Dátum: 12 okt 30, 15:35:30 »

Igen jó lenne már őt látni, meg shirosakit is hogy most mi van velük bármi. Kár hogy nagyon kevés szerepet kapnak. Szomorú
Naplózva
batai15
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2124


Zero Division


« Válasz #13173 Dátum: 12 okt 30, 15:36:03 »

A gargantában két hónap telt el míg a világokban meg max 1 óra tán.
Ha Bach tényleg emiatt lenne olyan fiatal korához képest akkor már igen erős lehetett hisz Isshin is az erejével tudta hagyni Ichigot edzeni ott. Szerintem az lehet hogy ahol ők voltak eddig az ottani idő sokkal lassabban telik.

Most mennek vissza, mindenkit kezelésbe vesznek és elindulnak arra helyre és folytatódik a csata.
Pontosítva a dangaiban 3 hónap telt el, míg a kinti világban kb 5-10.
Naplózva

"A gyáva mindennap meg hal, a hős csak egyszer"
"Sok ember a tettei miatt bűnhődött, én sokat bűnhődtem, de a tetteim most következnek"
Zsuzskaaaa Pirul (K)(L)
akym17
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Szikla Falu Rejtett Szikla Falu

Hozzászólások: 292



WWW
« Válasz #13174 Dátum: 12 okt 30, 15:39:17 »

Már nem azért, de Ichigot már ezer meg ezer támadás érte, hogy pl. ugyan azt a technikát használja, meg mindenkit megment, meg mindig ő győzi le a gonoszt, meg mindig új erőt szerez, stb... ez mind a tipikus főhős szerepe miatt van. Szerintem az, hogy nem tudjuk biztosan a családi hátterét az csak dob a személyén. Ha az elejétől tudnánk róla mindent, akkor eléggé ellaposodna a karaktere, mert nem tudna semmilyen téren újat mutatni. (Kivéve persze a power upok, de azokat meg sokat szidják)
A másik meg, hogy Aizen esetében sem tudunk egy dolgot biztosan. Mégpedig azt, hogy miért is lázadt fel egészen pontosan Soul City ellen. Oké, hogy nem tetszett neki a rendszer, de akkor is. Valami komoly, mélyről gyökerező háttere lehet a dolognak, amit csak egyetlen egy Ichigotól származó mondat említ meg, amit én pl. jobban el tudok fogadni, mint az "utálok mindent és mindenkit, ezért lerombolok mindent, majd létrehozok egy saját királyságot, ahol én leszek a király" dolgot. De az az egy mondat nem elég ahhoz, hogy biztosat mondjunk róla.
Naplózva

batai15
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2124


Zero Division


« Válasz #13175 Dátum: 12 okt 30, 15:42:15 »

Azért hadd szögezzem le hogy sokunknak nem aza baja hogy ichigórol annyit mindent nem tudunk, és hogy mindíg ő győzi le a fő gonoszt, hanem az ahogyan!
Jött a shinigami lét- hollow- fullbring- most meg QUINCY ez a baja sokunknak a le győzés mikéntje.
Ott van a csóri szegény tensa zangetsu akit nagy ivből le @@ a helyett hogy dumálna is valamit.
Minden kardna kpl bankaiban van passív és aktív képessége is. lásd yamato legalább 4.
Kubonak ezt kellene erőltetni hogy tanuljon a kardjától mert az egész bleachnek a shinigami -zanpakuto dolog az alapja.
E helyett csóri eperke már quincy is.
És igen a naruto a legjobb ellen példa.Régóta tudtuk a mangában hogy ő a 4. hokage fia, de mégis még azután is jóval hatalmas mítosz övezte a dolgot. Kishimoto ügyesen adagolja a dolgokat, és azért nem teljesen hasra ütés szerűen csinálja a dolgokat min kubo.
MErt eddig valaki hülyeségből feldobott itt a topicban dolgokat és lám hát hogy hogy de bejött ...
« Utoljára szerkesztve: 12 okt 30, 15:45:51 írta batai15 » Naplózva

"A gyáva mindennap meg hal, a hős csak egyszer"
"Sok ember a tettei miatt bűnhődött, én sokat bűnhődtem, de a tetteim most következnek"
Zsuzskaaaa Pirul (K)(L)
Sabaku
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4979


U.S.S. Kobayashi Maru


« Válasz #13176 Dátum: 12 okt 30, 15:51:36 »

Ha már közületek is ennyien szidják Kubot meg az anyját, már csak Hiei kommentjére leszek kíváncsi Nevet
Naplózva

 
"The king is dead - that's what they say. - The king is dead. Long live the king."
Ősök: heo, Minagi | Nagyi: Ritli | hanii:hanii
Sensei: Hiei | Kistesók: Rikan, M.Bogi | personal szőrcsomó: Kallen
Thanatosz
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 69



« Válasz #13177 Dátum: 12 okt 30, 15:53:14 »

Na, az utóbbi néhány fejezet érdekesebb mozzanatairól egyben véleményt nyilvánítanék.

Kezdjük a Bach féle „feltámasztjuk” kifejezéssel.
Ezek szerint a quincyk képesek feltámasztani a holtakat. Ez magyarázat lehet arra, hogy mit keres itt Juha Bach, amikor ezer éve halottnak kellene lennie. Bár szerintem nem ez lesz a magyarázata.

Aztán itt van Jazz Dominó „Az erő, amit nekem ajándékoztak”.
Ez most vagy a quincy hitvilágra való utalás vagy arra, hogy képesek megnövelni/adni valakinek az erőt. Ennek szerintem elméleti alapjait később kifejtem.



Ahoz hogy miként lett Ichigonak quincy ereje van egy elméletem.
Mint mondták teljesen kiengedte az erejét a börtönben így Kirge ereje bejutott az övébe és ez ébresztette fel benne. Engem ez Uryu edzésére emlékeztet Ryukennel.
A test és az elme túlhajtása (Erő teljes kiengedése) + 1 heiling pheil a szív környékére (quincy reiatsu).
És ha megnézzük, amit a lelkek felépítéséről tudunk mi található ott? A szellemi erő forrása.(nem emlékszem minek nevezték pontosan. Elhangzott Ichigo erővesztésénél és mikor Ishida legyőzte Circuit.).
Hogyha megfigyeljük, akkor a shinigami erő megkapásakor/visszaadásakor is ide szúrták a kardot.

Meg itt van ez a „reiatsu emlékszik” dolog.
Ez alapján érthető, hogy miért mindig az adott típusú ereje növekedett, amikor az adott típusú ellenféllel harcolt.
Ha jól értem a testébe jutó reiatsu segíti a forrással egyező típusú ereje fejlődését. Már amennyiben rendelkezik olyan típussal.
Logika: Shinigamival harcol -> shinigami tipusu reiatsu jut a szervezetébe -> gyorsan fejlődik a shinigami ereje.
Ulciorra átküld a szívén egy cerót -> nagy mennyiségű hollow erő bejutása + egy kis pszichológiai rásegítés Orihimétől. -> „vasto lorde” forma.

És ha már ichigó erejénél tartunk:
Ember.(+magas reiatsu potenciálisan = quincy)
Shinigami.
Hollow
Fullbring(ember +hollow(reiatsu lenyomat)).
Quincy
 
De ha már itt tarunk, akkor egy kis fajelemzés.
 Van ugye a Lélek.
Ha a lelket egy fizikai testbe rakjuk, kapjuk az embert.
Ha az Emberhez hozzákeverünk némi magas reiatsut akkor potenciálisan Quincyt kapunk
Ha az Embert kitépjünk, a fizikai testből De a lelket nem küldjük SS-be akkor Hollow jön létre.
Ha a Hollow Shinigami erőt szerez, akkor létrejön az Arrankar.
Ha az Emberben hollow típusú erő jelenik meg akkor fullbringert kapunk.
Ha a lélek SS-ben van nincs fizikai teste és magas a lélekenergiája, akkor potenciálisan Shinigamivá válik.
Ha Shinigami Hollow erőhöz jut, akkor létrejön a Vaizard.
Tehát Ichigó pusztán abban különbözik a többi egyszerű lénytől, hogy nem egy fejlődési utat követ, hanem több irányba is halad egyszerre.

Lehet mögötte logikai alapot találni.

Erről a fejezetből kiemelném még a „Shatten Bereich-t”.
Annyit tudunk róla, hogy Bach Nem hagyhatja el hosszabb ideig. Ebből kiindulva feltételezhetjük, hogy köze van ahhoz, hogyan maradt életben ezer éven át egy ember.

Továbbá mikor Lejárt a „kimeneti idő” Akkor Bach keresztjéről (kardjáról.) Leváltak azok az árnyak, amiket a quincyk használnak utazáshoz.(Mellékes elmélet: az átjáró megnyitásához Quincy keresztre van szükség.)

Feltételezhető hogy ez egy külön világ ahol jelenleg a quincyk éllnek.

Továbbá Aizen ha csak kicsit is, de képes használni az illúzióját. Ichigó most ennek köszönheti, hogy nem ráncigálta magával Bach kiképzésre.
Naplózva
Tensa-Zanka no Tachi
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Vas Országa Vas Országa

Hozzászólások: 36


« Válasz #13178 Dátum: 12 okt 30, 16:22:17 »

Amúgy meg én azon gondolkdom...Hogy Kirge mondta ,hogy Bach a "J" betűt adta neki....És így képes volt egy olyan Börtönt csinálni,amiből Ichi is csak alig tudott kimászni.
Ez viszont azt jeelnti ,hogyha Bach csinált egy ugyanolyan börtönt ,akkor az annyival erősebb lesz ,mint ahányszot Kirgénél erősebbb....
Azaz ha egy ugyanolyan technikával zárta el Aizent is ,mint Kirge Ichigot ,akkor lehet Aizen azért nem fog soha kijutni.
« Utoljára szerkesztve: 12 okt 30, 16:23:27 írta Tensa-Zanka no Tachi » Naplózva
akym17
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Szikla Falu Rejtett Szikla Falu

Hozzászólások: 292



WWW
« Válasz #13179 Dátum: 12 okt 30, 16:24:46 »

Na jó emberek, nagyon kezdünk (/kezdtek) eltérni a témától. Ha lehet a Bleachel foglalkozzatok, ne pedig egymás szekálásával. Amúgy meg bocsi, hogy közbeszóltam, én nem akartam senki se leteremteni, csak simán a Bleachel kapcsolatban szeretnék hozzászólásokat olvasni, amihez ha tudok, igyekeznék értelmesen hozzászólni. Köszönöm, és remélem, hogy ezért most nem velem kezdtem majd el vitázni. Mosolyog

Ó, úgy látom az admin közbelépet, köszi. Nevet
« Utoljára szerkesztve: 12 okt 30, 16:26:19 írta akym17 » Naplózva

batai15
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2124


Zero Division


« Válasz #13180 Dátum: 12 okt 30, 16:27:53 »

Assszem meg történt a téma moderálása. Gondolkozik Köszönjük.
HA igaz amit bach mondott hogy ő adta neki ezt a nevet, akkor ő is tud minden quincy képességet amit a többiek? vagy legalábbis elég sokat? Vagy félre értelmeztem?
Naplózva

"A gyáva mindennap meg hal, a hős csak egyszer"
"Sok ember a tettei miatt bűnhődött, én sokat bűnhődtem, de a tetteim most következnek"
Zsuzskaaaa Pirul (K)(L)
Hiei D. Legend
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7003


A sötét nagyúr vissza tértxD


« Válasz #13181 Dátum: 12 okt 30, 16:30:26 »

A téma a bleach. Nem a szappanoperák és a másik sértegetése! Kurosaki megint hoztad a formádat. Mondjuk már a regelésedtől tudtuk, hogy te  vagy az vártuk, hogy alkoss egyet. Lassan olyan leszel mint a reggeli kávé, ha nem fogyasztalak el fáj a fejem. Ishida megutnam, hogy te meg adod alá a lovat. Legközel véglegesre foglak ki tenni.
FERRARIFUN  neked ajánlom a fórumszabályzatot, mivel új vagy kapsz még egy esélyt és nem bannolak ki.
Naplózva

Asszony: Ritli-sama Kölykök: Minagi, Hanii
Padavanom: Sabaku Tiszteletbeli tanítványom: Chakra Szolgám: Csibe
zitagirl
Legendás Sannin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 2571



« Válasz #13182 Dátum: 12 okt 30, 16:40:25 »

OFF:
Hát mára mindenki oltotta a másikat emiatt a fejezet miatt. A szappanoperákról meg annyi hogy azért ilyen ahhoz a hozzáállásunk mert ezek jutnak eszünkbe: Barátok közt, Jóban rosszban.
Én meg angol sorozatokat nézek az angol gyakorlásához, lassan bele kezdek a Sherlock sorozatba is amennyit már hallottam anyámat beszélni róla. (OFF vége)
 
Már elmondták mért nem ébredt fel benne a quincy erő. Most tán Ichigo elkezdi faggatni Isshint az anyjáról és megtudhatunk néhány dolgot a múltról.

Az a gyenge hollow csak 50-60 év alatt megölt rengeteg shinigamit és valószínüleg Masaki elvesztette az erejét úgy mint Ishida. Vagy még az is lehett hogy tán harcolt és Ichigot próbálta védeni a hollow utolsó támadásánál.
« Utoljára szerkesztve: 12 okt 30, 16:49:43 írta zitagirl » Naplózva
Hiei D. Legend
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7003


A sötét nagyúr vissza tértxD


« Válasz #13183 Dátum: 12 okt 30, 16:47:05 »

A részről már nem tudok negatívumot modnai. Rájöttem, hogy a bleachnek ez a színvonala. Így, hogy nem voltak magas elvárásaim csak elakartam olvasni kevésbé fáj a dolog.
Amit megakarok érteni, hogy Ichi anyja miért vesztette el az erejét? A szülés elveszi a Kvinsi erőt? Gondolom nem volt meg neki, ha megölte egy igen gyenge hollow. Mást már nem tartok esélyesnek egyedül azt, hogy Ichigo anyja Quincy.
« Utoljára szerkesztve: 12 okt 30, 16:47:40 írta Hiei D. Legend » Naplózva

Asszony: Ritli-sama Kölykök: Minagi, Hanii
Padavanom: Sabaku Tiszteletbeli tanítványom: Chakra Szolgám: Csibe
Axel92
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 280


The real fun is about to start!


« Válasz #13184 Dátum: 12 okt 30, 16:47:17 »

Assszem meg történt a téma moderálása. Gondolkozik Köszönjük.
HA igaz amit bach mondott hogy ő adta neki ezt a nevet, akkor ő is tud minden quincy képességet amit a többiek? vagy legalábbis elég sokat? Vagy félre értelmeztem?
Szerintem igen. Ha tényleg Quincy volt az anyja, akkor képesnek kell rá lennie. Én egyetértek az előttem szólóval (nem Hiei-el) aki azt írta, hogy pozitívan áll hozzá. Ezzel, hogy Quincy erőt is képes használni Ichi, legalább előfordulhat, hogy végre megkéri Isshin-t h beszéljen neki az anyjáról meg a múltról, és szerintem MINDENKI kíváncsi lenne, hogy mi köze van Bachnak Ichigoékhoz. A legtöbb manga meg erről szól, hogy van a főhős, akinek van egy álma, vagy célja és társai akik segítenek neki elérni, vagy végigkövetik ahogy megvalósítja ezeket a dolgokat. One Piece, Naruto stb. Logikus, hogy ha a Bleachben van egy erősebb ellenfél, akit eddig senki nem tudott legyőzni, akkor a főhősnek kell megpróbálnia, de ez nem megy tápolás nélkül. Hozhatnék példákat más animéből, de ez nem az a topic. Én kíváncsian várom, hogy Ichigo tud-e/fog-e majd használni Quincy képességeket. Mosolyog

Megelőztél zitagirl xD
Naplózva

Az aláírás nem felelt meg a fórumszabályzatnak (nagyobb volt, mint 400 kbyte), ezért a moderátor (Chakra) törölte. Ha új aláírást helyezel el, ezt a szöveget törölheted.
Oldalak: 1 ... 877 878 [879] 880 881 ... 1000
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!