24 szep 28, 22:06:58 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 766 767 [768] 769 770 ... 1000
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Bleach Manga  (Megtekintve 1701352 alkalommal)
0 Felhasználó és 39 vendég van a témában
Tilon
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 4169



« Válasz #11505 Dátum: 12 jún 11, 13:18:32 »

http://www.bleachfan.hu/manga/Bleach_manga/484/8 Bankai használat?  Hmm? Most akkor kik lehettek azok a követek? Ismereteim szerint bankait csak a shinigamik tudnak használni, nem? Meg persze az Ichigo féle szerzetek...

Azt csak félre fordítás volt az angolok részéről. Igazából elnyelik/eltörlik/hatástalanítják a Bankait.
Naplózva

"Rossz szerencsét hoztam." (Black Cat)
"Nézz rám! Nézz rám! A bennem lakó szörnyeteg már ilyen nagyra nőtt!" (Monster)
akym17
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Szikla Falu Rejtett Szikla Falu

Hozzászólások: 292



WWW
« Válasz #11506 Dátum: 12 jún 11, 13:38:02 »

Na így már minden világos. Már amennyire az lehet... Pojén Azért az durva lenne, ha 200 év alatt mindent elsajátítottak/uralmuk alá hajtottak volna. Ohh My God
Naplózva

Bontakun
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 237


Bonta


« Válasz #11507 Dátum: 12 jún 11, 16:46:13 »

Amit Thanatosz írt, az bennem is felmerült már. Gondolkozik
Ha megnézzük és ahogy erről már szó is volt a mangában, tulajdonképpen itt kérdéses ki a jó,van-e egyáltalán jó.
Itt jön az amit Thanatosz is írt, hogy szerintem az emberi világnak nincs feltétlenül szüksége SS-re, inkább fordított a helyzet. Ők legalábbis meglátásom szerint elpusztulnának a lélek részecskék nélkül. Ha meg megnézzük a Quincyket ők ugye megöli a Hollowkat. Születnének új emberek és azokból pedig Hollowok,akiket eltennének láb alól a Quincyk, ergo a körforgás ugyanúgy menne tovább SS nélkül szerintem. Gondolkozik
Naplózva

Thanatosz
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 69



« Válasz #11508 Dátum: 12 jún 11, 17:13:51 »

Nekem alapjaiban bűzlik az egész.
Kezdjük azzal amit a lélekkirály témájában kifejtettem hogy ss idősebb az emberiségnél de nem igazán éri el a föld korát. Ami szerintem azt jelenti, hogy létrehozta valaki/valami. Lévén idősebb az emberiségnél nem igazán állhat rendelkezésre megingathatatlan bizonyíték arra, hogy ki/k és milyen célból alkották. Bár ez most mellékes a lényeg, hogy a valós világ hosszú időn át létezett ss nélkül. Ez számomra alátámasztja azt, hogy nem feltétlenül szükséges a létezése.
A másik érdekes téma ez a quincy apokalipszis forgatókönyv.
http://www.bleachfan.hu/manga/Bleach_manga/492/11
A sinigamik elmondása szerint felborul az egyensúly és az egyik világ belecsúszik a másikba ez által mindkettő pusztulását okozva. az már csak azért is érdekes, mert vannak világok amikröl egy szó sincs, hogy mi történne velük. Konkrétan HM és a pokol. Ezek kívül esnek a lelkek körforgásán.
Továbbá szeintem az hogy az egyik belekerül, a másikba nem feltétlenül kell hogy mindkettő pusztulását jelentse. Szerintem lehetséges lenne, hogy az egyik túlélje vagy egyesüljön a kettő. Bár ez már csak merész feltételezés.
Naplózva
Logan911
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Szikla Falu Rejtett Szikla Falu

Hozzászólások: 56



« Válasz #11509 Dátum: 12 jún 12, 07:11:36 »

Bontakun: Ha a lélek, melyet hollowként megölnek a quincy-k elpusztul, akkor egy új léleknek is születnie kell, ami emberként reinkarnálódhat. Tegyük fel, hogy van egy papírlapod (lélek), amiből hajtogatsz egy repülőt(ember). Ha a repülő összegyűrődik (megahal) és bekoszolódik (hollowfikáció), akkor vagy elégeted (quincy módszer), vagy megtisztítod, kisímítod, esetleg új papírt csinálsz belőle (halálisten módszer). Ha elégeted a papírt, akkor az megszűnik létezni, így abból nem tudsz új repülőt hajtogatni.

Thanatosz: A pokol és HM, sőt úgy egészében véve az egész Kubo-univerzum müködéséről néhány chappy nyuszis rajzon kívül nem sokat tudunk. Egyik pontos helyéről nincs infó, de érdemes őket 3. és 4. síkként értelmezni. 2 sík összeolvadása, pedig katasztrófával kell hogy járjon. Ez egy axióma, kb. mint hogy oxigént kell az élethez. A lelkek világa 100% színtiszta, hamisítatlan lélekrészecske, ami ha a földvilágba csúszna, akkor egyrészt mindenképpen megszűnne létezni shinigamistól mindenestül, másrészt a földi síkon akkorára nőne a lélekrészecske koncentráció, ami szimplán lehetetlenné tenné az életet.
Ami pedig a szükségességét illeti: SS-t túlvilágként kell értelmezni, elvégre szellemek élnek ott. Márpedig túlvilágra szükség van, ha azt vesszük, hogy van lélek-körforgás, mivel valahonnan az emberi világba kell kerülniük a lelkeknek, és valahova vissza is kell térniük. SS egy tranzit állomásként működik a lelkek számára 2 élet között, ezért szükség van rá.
Naplózva

Logan911, másnéven Hizashi Hyuuga, Iwagakure no sato egykori Shodaime Tsuchikage-ja
Thanatosz
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 69



« Válasz #11510 Dátum: 12 jún 12, 12:07:46 »

http://www.bleachfan.hu/manga/Bleach_manga/421/20
 Lehet, hogy jelenleg így működik viszont Aizen szerint ez megváltoztatható.(Valamint szerinte meg is kéne változtatni, de ez már más kérdés.) És mint írtam az emberek és a lelkek világa nem egyidős, ami azt jelenti, hogy az egyik pusztulása nem feltétlenül jelenti a másikét is. Ha jól értelmezem Urahara szavait, akkor a lélekkirály megölésével ss megszűnne létezni. Ha quincyik erre hajtanak, akkor ez simán megmagyarázza a 0.osztag felbukkanását.
Mondjuk, ezt felesleges fojtatni mivel keveset tudunk ehhez. A lényeg hogy nem jelent feltétlenül világvégét, ha a quincyk nyernek.
Naplózva
Logan911
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Szikla Falu Rejtett Szikla Falu

Hozzászólások: 56



« Válasz #11511 Dátum: 12 jún 12, 12:44:19 »

Ha világvégét jelentene, nem hiszem, hogy hajtanának rá. Pont azért akarhatják ss-t elpusztítani, hogy megakadályozzák az összeolvadást (plusz ugyebár a bosszú is motiváló tényező), mert - amennyiben valóban igazad van - nincs szükség arra a létsíkra, és egy más alapokon nyugvó lélekkörforgást akarnak kialakítani, ahol nem gáz, a a hollowkat végleg kinyírják.
Naplózva

Logan911, másnéven Hizashi Hyuuga, Iwagakure no sato egykori Shodaime Tsuchikage-ja
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #11512 Dátum: 12 jún 12, 16:42:07 »

Azt nem tudhatod, hogy Aizen miként akarta megváltoztatni ezt a világot. A beszédéből inkább arra lehet következtetni, hogy ő irányítani vagy uralni szerette volna ezt. Ez pedig inkább istenség féle hajlamra utal. Röviden azt gondolom, hogy ő istenként akarta uralni és ilyen módon megváltoztatni ezt a két világot.
Naplózva
xXKiraXx
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 126


« Válasz #11513 Dátum: 12 jún 12, 17:36:05 »

ahol nem gáz, a a hollowkat végleg kinyírják.

Itt van a gáz, a holowok az emberek lelkéből alakultak át, ha a szellem lélek láncai felemésztődnek, eltűnnek mielőtt át tudna menni a lelkek világába, akkor változnak át holowvá. Mint azt tudjuk a Quincyk a holowokat végleg eltörlik, míg a halálistenek a lidérceket visszaküldik az élet körforgásába, az az emberi formában újjászületnek SS-ben, vagy ha az emberi életük során elkövetett bűneik megbocsájthatatlanok, akkor meg a pokolban kötnek ki.
Naplózva
Tilon
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 4169



« Válasz #11514 Dátum: 12 jún 12, 17:56:33 »

Pont ezért öletett meg Mayuri 26 000 lelket, mert a Quincyk kb ugyanennyi Hollowal végeztek. Meg kellet tartani az egyensúlyt. Ha nem a Shinigamik ölik meg a Hollowokat, akkor ők kikerülnek a körforgásból és végleg eltűnnek a lelkük. Ha elfogynak a lelkek a földön, akkor kihal az emberiség.
Naplózva

"Rossz szerencsét hoztam." (Black Cat)
"Nézz rám! Nézz rám! A bennem lakó szörnyeteg már ilyen nagyra nőtt!" (Monster)
Thanatosz
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 69



« Válasz #11515 Dátum: 12 jún 12, 18:35:37 »

Azt nem tudhatod, hogy Aizen miként akarta megváltoztatni ezt a világot. A beszédéből inkább arra lehet következtetni, hogy ő irányítani vagy uralni szerette volna ezt. Ez pedig inkább istenség féle hajlamra utal. Röviden azt gondolom, hogy ő istenként akarta uralni és ilyen módon megváltoztatni ezt a két világot.

Szerintem az ,hogy olyan körülményeket teremt amikor normális esetben el kellene pusztulnia/darabokra kellene hullania(lélekkirály kiiktatása) nem fedi le az egyszerű irányítás/uralás.
« Utoljára szerkesztve: 12 jún 12, 18:36:43 írta Thanatosz » Naplózva
Banzai
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 561



WWW
« Válasz #11516 Dátum: 12 jún 13, 09:29:03 »

Kint az új rész  http://eatmanga.com/Manga-Scan/Bleach/Bleach-496/
Kapitányok ezt benézték.
Naplózva
xXKiraXx
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 126


« Válasz #11517 Dátum: 12 jún 13, 09:43:41 »

nem vagyok egy perfekt angolos, de inkább megvárom míg egy másik team is ki adja ezt a Manga rész, mert nekem nem igazán tetszik ennek a teamnek a fordítása....
Naplózva
Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #11518 Dátum: 12 jún 13, 10:40:16 »

Te jó ég! A kapitányok akkora öngólt csináltak, hogy öröm volt nézni.  Nevet  Nyelvesít
Mi a fenének kell Soifonnak Bankait használnia, amikor két találat elég neki Shikaiban ahhoz, hogy kinyírjon akárkit?
 >.<#
Omaeda hogy lehet még életben?  >.<#

http://i634.photobucket.com/albums/uu62/Ezone525/2mpx3x2-1.png

Gyorsan beindult az emberek fantáziája a fejezet után  Nevet
« Utoljára szerkesztve: 12 jún 13, 10:48:53 írta Bastian » Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
Sabaku
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4979


U.S.S. Kobayashi Maru


« Válasz #11519 Dátum: 12 jún 13, 10:59:51 »

Ezt csúnyán benézték, de az is igaz, hogy nem az értelmesebbje, mint pl Ukitake meg Kyoraku. Jó volt látni, hogy miylen szépen kifejtettéka  tervet, erre meg. De hogy Soifonnak miért kellett, az fel enm foghatom...
Naplózva

 
"The king is dead - that's what they say. - The king is dead. Long live the king."
Ősök: heo, Minagi | Nagyi: Ritli | hanii:hanii
Sensei: Hiei | Kistesók: Rikan, M.Bogi | personal szőrcsomó: Kallen
Oldalak: 1 ... 766 767 [768] 769 770 ... 1000
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!