24 szep 29, 00:16:41 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 765 766 [767] 768 769 ... 1000
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Bleach Manga  (Megtekintve 1701520 alkalommal)
0 Felhasználó és 36 vendég van a témában
RoronoaZoro
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 351



« Válasz #11490 Dátum: 12 jún 09, 13:26:04 »

Véleményemet mondom el úgy mint mindenki más. Nem okoskodok, ezzel a háborúval zárul le a Bleach, itt írták a fórumon Mosolyog. Persze ez eltart majd legalább jövő év végéig, nem is baj az ha jól írja majd meg. De legjobb akkor is Oda  bow Pontosan
Naplózva

''Az örökkévalóság csak egy illúzió, melyet az öregedéstől való félelem szült.''
-Bleach-
''A hit egy szó a tudatlanságra.''
-Dr. House-
Ishida
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3704



« Válasz #11491 Dátum: 12 jún 09, 13:34:24 »

Úgy mondod, mintha én azt mondtam volna, hogy nem ezzel a háborúval lesz vége...  ikszdé
Naplózva
Thanatosz
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 69



« Válasz #11492 Dátum: 12 jún 10, 18:22:43 »

Első hozzászólás szóval vágjunk bele.
Volna néhány elméletem/jóslatom amit most leírnék.
Először is a vollstanding. Lehet, hogy csak Kirge harcstílusa miatt van de nekem gyengébbnek tűnik Ishida Letzt stil-jénél. A sebességét nehéz összehasonlítani, de pusztító erőben egyértelműen alulmarad. Az egyetlen amiben felülmulja a másikat az a Sklaverei. Amiröl nem tudjuk, hogy a letzt stillel lehetséges-e. Ha a stern ritternél a vollstanding eléri a letzt stil szintjét, akkor ss-nek sz*rral meszeltek.
A Stern Ritterek érdekesre sikerültek. Ha az erejük sorrendjét mutatja az ABC akkor Komamura nagy valószínűséggel halott.
Najahkoop Nekem gyengének látszik. Mellékesen nem láttam rajta kesztyűt, ami jelenlegi ismereteink szerint azt jelenti, hogy nem fog vollstanding ot használni. Valószínű, hogy Egy erődemonstrációt fog tartani a kapitány úr aztán temetjük a quincyt. Nála az kavarhatja meg a dolgokat, ha az a maszk a fején azért van ott, mert ő egy besorozott arrankar. Nem tartom valószínűnek, de az esély megvan rá az esély. Valamivel be kellet kerülnie a Stern Ritterbe. Vagy mellékes és igen valószínűtlen lehetőség hogy már is használja.
As Nodt elég érdekes eset. Van egy elméletem a gyilkolási módszerére, ami megmagyarázná, hogy miért sikítanak az áldozatai. Mint tudjuk a quincyk a környezetükben lévő Reishit használják fegyverként. Szerintem ő a levegőt gyújti ösze és, amikor átszúrja akkor a nagynyomású anyagot visszaalakítja. Így a nagy belső nyomás szétroncsolja a szerveket, Ami megmagyarázza az azonnali halált és a nyomás egy része a légcsövön át távozik rezgésbe hozva a hangszálakat, ami magyarázat lehet a sikolyra. Nekem ez tűnik logikus magyarázatnak, de lehet, hogy teljesen más módon működik. Érdekel hogy miért hordja azt a maszkot. Lehet, hogy nála is fennáll a lehetőség, mint Najahkoopnál hogy arrankar de nála még valószínűtlenebbnek tartom, és valamiért nagyon remélem, hogy nem lesz az. Még nem láttuk mind két kezét és ezen az egyen sem lehetett tisztán kivenni, hogy van e kesztyű vagy nincs de én megelőlegez neki egy vollstandingot.
Bambietta. Hát róla nem tudom, mit gondoljak. Nincs külön véleményem róla. Kardal tolja, ami egy quincy esetében nálam mínusz pont. Itt szép csendesen megjegyezném, hogy hiányolom tőlük az íjat. hogy miért azt majd lejjebb részletezem. A 12. oldal alsó képen, amikor komamura elkapja, a karját látszik, hogy van rajta kesztyű. Tehát várható tőle a vollstanding.
Rajtuk kívül A Kiráékat kiitató tagnak, a Renjit megtámadó nagydarabnak és az előző fejezetben 19. oldalon lévő Szépfiúnak egyértelműen látszott a kesztyű tehát ez három Vollstanding esélyes alak.
Mellékesen az uralkodón nincs kesztyű, amikor kinyírja azt a két arrankar katonát.
Mint fentebb írtam hiányolom a íjat. Ennek az oka igen egyszerü. A quincy-k emberek. És mint ilyen a lelkekéhez képest rettentően törékeny testük van. Éppen ezért A közelharc nagyon nem illik hozzájuk. As Nodt még ilyen téren tűrhető lévén távolsági harcosnak tűnik de Bambietta kardozgatása már nem igazán szimpatikus.
Egyébként Ha jól értem ez a háború azért történik, mert a quincyk megborítják lelkek egyensúlyát, Ami ahhoz vezet, hogy mind a két világ elpusztul. Ez felvet néhány érdekes kérdést:
1.   Mi lesz akkor HM-al?
2.   Mikor Aizen ki akarta nyírni a lélekkirályt Urahara valami olyasmit mondott, hogy a király nélkül SS összeomlana. Ám nem említette mi lesz az emberek világával.  Ez felveti a kérdést, hogy SS létezése szükséges-e? Mielőtt valaki megkérdezi nem egyértelmű. Egy eltúlzott, de találó példa. A parazitának szüksége van a gazdatest létezésére, hogy életben maradjon, de az fordítva nem igaz. Erre az elméletemre a fullbring arc végén látok bizonyíték félét, de ezt majd egy másik témában kifejtem.

Felvetődött a kérdés hogy hogyan erősödhettek meg ennyire a quincyk 200 év alatt. A válasz Ivan
példálya. Azt bizonyítja, hogy egy nem quincy nek született lény képes lehet elsajátítani a quincy képességeket.
« Utoljára szerkesztve: 12 jún 10, 18:25:34 írta Thanatosz » Naplózva
Szanisz
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4132


Főkapitâny


WWW
« Válasz #11493 Dátum: 12 jún 10, 19:13:53 »

Első hozzászólásodra pár észrevétel:

Idézet
Először is a vollstanding. Lehet, hogy csak Kirge harcstílusa miatt van de nekem gyengébbnek tűnik Ishida Letzt stil-jénél. A sebességét nehéz összehasonlítani, de pusztító erőben egyértelműen alulmarad.

Ez nem biztos, hogy igaz. Ichigo nem láthatta Ishidát Letzt Stil alakban, de Ishidának 2 jól siekrült lövése volt, amire volt is ideje felkészülni, Kirge pedig egy ideje már harcol. Szerintem minden bizonnyal Kirge az erősebb.

Idézet
Ha a stern ritternél a vollstanding eléri a letzt stil szintjét, akkor ss-nek sz*rral meszeltek.

Pedig el fogja érni. A kapitányok pedig majd akkor tolnak Bankait.


Idézet
Najahkoop Nekem gyengének látszik. Mellékesen nem láttam rajta kesztyűt, ami jelenlegi ismereteink szerint azt jelenti, hogy nem fog vollstanding ot használni.

A Vollständig és a Letz Stil nem ugyanaz. Az előbbi sokkal fejlettebb</url], már nem kellenek hozzá kesztyűk és egyéb tárgyak, amik taszítják a reishit, így erősítve a quincyt. Ezt az erőnövekedést más, eddig ismeretlen úton érik el. Tehát akár minden Stern Ritter használhat Vollstandig-et.

Idézet
As Nodt elég érdekes eset. Van egy elméletem a gyilkolási módszerére, ami megmagyarázná, hogy miért sikítanak az áldozatai. Mint tudjuk a quincyk a környezetükben lévő Reishit használják fegyverként. Szerintem ő a levegőt gyújti ösze és, amikor átszúrja akkor a nagynyomású anyagot visszaalakítja. Így a nagy belső nyomás szétroncsolja a szerveket, Ami megmagyarázza az azonnali halált és a nyomás egy része a légcsövön át távozik rezgésbe hozva a hangszálakat, ami magyarázat lehet a sikolyra. Nekem ez tűnik logikus magyarázatnak, de lehet, hogy teljesen más módon működik. Érdekel hogy miért hordja azt a maszkot.

Erre mondják, hogy túlkomplikálod, de örülöknk, hogy ennyire elmélyedsz benne, bár jómagam nem szeretem mangákban keresni a logikus és fizikai törvényeket betartó dolgokat. Nevet

Idézet
Mellékesen az uralkodón nincs kesztyű, amikor kinyírja azt a két arrankar katonát.

Az ő ereje teljesen különböző és más szintű. Nem fog íjászkodni (ha fog is, nem most), és nem fog vollstandiget tolni.

Idézet
Felvetődött a kérdés hogy hogyan erősödhettek meg ennyire a quincyk 200 év alatt. A válasz Ivan
példálya. Azt bizonyítja, hogy egy nem quincy nek született lény képes lehet elsajátítani a quincy képességeket.

Nem biztos, hogy önként sajátította el azt az erőt.




Naplózva



 
Thanatosz
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 69



« Válasz #11494 Dátum: 12 jún 10, 20:01:48 »

http://www.bleachfan.hu/manga/Bleach_manga/490/12
Kirgének volt kesztyűje, aminek levétele után aktiválódott a vollstanding. DE most hogy mondod a lényeg a lélekrészecskék taszítása. Tehát elképzelhető hogy nem muszáj kesztyűnek lennie. Ez megmagyarázná As Nodt és Najahkoop maszkját.
Ivannál nem egy szóval sem mondtam hogy önként pusztán arra világítottam rá hogy lehetséges.
« Utoljára szerkesztve: 12 jún 10, 20:03:14 írta Thanatosz » Naplózva
Szanisz
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4132


Főkapitâny


WWW
« Válasz #11495 Dátum: 12 jún 10, 20:06:50 »

Jaa, hogy az kesztyű.
Pedig egy fejezetet egyszer elolvasok, majd mégegyszer, lefordítom, néha szerkesztem, átnézem többször, de még EGYSZER sem tűnt fel, hogy az a keze x"DD
Naplózva



 
Tilon
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 4169



« Válasz #11496 Dátum: 12 jún 10, 20:50:20 »

Egy kesztyű, a kesztyű alatt ? :O

Bambietta szerintem nem kardal, hanem ostorral űzi az ipart.  A Stern Ritterben szerintem nincsenek Arrancarok. Nm hiszem, hogy ilyen rövid idő alatt, ilyen magas pozícióba került volna egy "rabszolga" és főleg, hogy ilyen szinten használná a Quincy technikákat.

http://www.bleachfan.hu/manga/Bleach_manga/482/17
Kíváncsi vagyok, hogy ezek az alakok milyen erőt képviselnek, na meg, hogy szerepelnek-e még. Az egyetlen tag, aki felfedte magát az egy Arrancar volt. Vajon közülük mindenki az lenne ? Vagy ez maga a Stern Ritter lenne ? Mert a vállukon van egy ilyen dísz. Pont olyan, mint neki: http://www.bleachfan.hu/manga/Bleach_manga/486/16
Naplózva

"Rossz szerencsét hoztam." (Black Cat)
"Nézz rám! Nézz rám! A bennem lakó szörnyeteg már ilyen nagyra nőtt!" (Monster)
Thanatosz
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 69



« Válasz #11497 Dátum: 12 jún 10, 21:20:28 »

Pont hogy a Követségben, ami a hadüzenetet vitte is voltak arrankarok. Szerintem minden társadalmi osztály vegyesen képviselteti magát benne. Ha megfigyeljük, csak az egyik beszél a többi meg csal áll. Valószínűleg az az egy a követ a többi meg a testőre.
http://www.bleachfan.hu/manga/Bleach_manga/495/17
http://www.bleachfan.hu/manga/Bleach_manga/495/14 felső kép hisagi ellen.
Szerintem e közül a két közül az egyik simán lehet az általad linkelt képen ott hátul az a nagydarab. Bár az első a valószínűbb a második már tényleg túl nagy.(Szinte az emberi határokat feszegetően nagy.)
Bár könnyen lehet hogy az arrankarok jelenléte csak a feláldozhatóságuk miatt volt.
« Utoljára szerkesztve: 12 jún 10, 21:43:48 írta Thanatosz » Naplózva
Logan911
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Szikla Falu Rejtett Szikla Falu

Hozzászólások: 56



« Válasz #11498 Dátum: 12 jún 10, 22:38:06 »

A követek között még oké, de az elitcsapatban? A Sternritterek között fix, hogy nincs egy arrancar sem, hisz őket leigázandó szolganépnek tartják.
Naplózva

Logan911, másnéven Hizashi Hyuuga, Iwagakure no sato egykori Shodaime Tsuchikage-ja
titius
ANBU Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 705


Sharingan


« Válasz #11499 Dátum: 12 jún 10, 23:08:16 »

Az biztos ,hogy magasabb beosztásban nincsenek arrancarok ,a quincyk utálják  és kiakarják írtani őket ,teljesen irreális lenne ,ha rabszolgaságon kívül másra is tartanák őket.

Bizony bizony az a kézfeje ,mért eddig mit hittél mi lehet az?Nevet
Naplózva
akym17
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Szikla Falu Rejtett Szikla Falu

Hozzászólások: 292



WWW
« Válasz #11500 Dátum: 12 jún 10, 23:14:15 »

Én viszont egy dolgot nem igazán értek... ha a követek között quincyk és talán arrancarok voltak, akkor ez hogy? : http://www.bleachfan.hu/manga/Bleach_manga/484/8 Bankai használat?  Hmm? Most akkor kik lehettek azok a követek? Ismereteim szerint bankait csak a shinigamik tudnak használni, nem? Meg persze az Ichigo féle szerzetek...
Naplózva

titius
ANBU Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 705


Sharingan


« Válasz #11501 Dátum: 12 jún 10, 23:26:57 »

Amúgy ezek tuti ,hogy nem sima quincyk ,valami csavarnak még kell lennie a dologban.Mivel a fő faszi elvileg harcolt Yamamotoval ezer éve ha nem tévedek és tudtommal a quincyk sima emberek és azért az ezer éve ,elég hosszú idő.

Meg még az első ivannak maszkja is volt ,lehet ezek valami arrancar quincy keverékek ,mondjuk amennyire utálják az arrancarokat ,mondjuk a cél érdekében bármit...


Naplózva
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #11502 Dátum: 12 jún 11, 00:05:03 »

Nekem volna egy meglátásom azzal kapcsolatban, hogy ezek az úgynevezett quinyk miért és hogyan tudtak ennyire felerősödni. Mióta az a kapitány elnyelte Ayont, azóta motoszkál a fejemben, hogy ez az elnyelés is olyan dolog ami például Ivánék esetére/kinézetére utal. Az idők folyamán az elmenekült quincyk megtanulták elnyelni a hollowok szellemi erejét és ezek néhányuknál deformációt okozott. Ők végül is a nem tiszta quincyk de az erejük az elnyelt hollow miatt lehet akár ugyan akkora mint a tiszta quincyknél.
Naplózva
SSS
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 547


« Válasz #11503 Dátum: 12 jún 11, 10:49:03 »

Ők tudományos oldalról vizsgálták a törvényszerűségeket, ahogy Hópihe szavai is ezt bizonyítják. Hosszú évek munkája és kutatása az, hogy most ilyen szinten lehetnek.
Naplózva
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #11504 Dátum: 12 jún 11, 11:42:22 »

A tudományos oldalba az is beletartozik, hogy hogyan képes elnyelni egy másik személy lény szellemi erejét. A tudományba szinte mindenbe beletartozik ilyen formában.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 765 766 [767] 768 769 ... 1000
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!