24 jún 28, 22:32:19 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 397 398 [399] 400 401 ... 1000
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Bleach Manga  (Megtekintve 1577981 alkalommal)
0 Felhasználó és 22 vendég van a témában
asthi
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 1193

十三


« Válasz #5970 Dátum: 09 nov 07, 22:03:24 »

Sztem a mangában nem mondja ki h. Zaraki kardja shikaiban volna, sőt azt mondja h. Ichi nem érti és ő gondolja h. az shikai volt . Én állítom hogy ott valamit elszúrtak a wikiben és nem a Datát fordították csak használták. Zaraki kardja csak egy kard és nem simeria a nevet ezért nem lehet Shikai.
« Utoljára szerkesztve: 09 nov 07, 22:17:23 írta asthi » Naplózva

Vallom hogy: "Az ember nem juthat semmihez anélkül, hogy adnia ne kelljen valamit cserébe, amit megszerzünk, azzal valami egyenértékűt elveszítünk, ez az egyenértékűség elve."
con
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029



« Válasz #5971 Dátum: 09 nov 07, 22:10:31 »

A rondar álltal belinkelt képen mondja ichi,hogy olyan a kardja mint kenpachinak.
Naplózva
MoonTiger
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1090


Hivatalos Tigris imádó


« Válasz #5972 Dátum: 09 nov 07, 22:10:35 »

1
2
Na ezek után se hiszed még el, hogy nincs shikaija?...
« Utoljára szerkesztve: 09 nov 07, 22:11:23 írta MoonTiger » Naplózva

rondár
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1739


"There can be only One."


« Válasz #5973 Dátum: 09 nov 07, 22:21:16 »

Ashti:

"Bleach Official Character Book SOULs; page 258."

Nem csak a mangában van így írva, kacsint

Amúgy megnézheted azt az anime részt is, íme: http://www.youtube.com/watch?v=A5Z-UxZOOiY&feature=related

Sőt, itt az angol anime is: http://www.youtube.com/watch?v=9y__-wJ9LiQ&feature=related

MoonTiger:

Akkor miért mondják azt hogy Zangetsu olyan mint Kenpachi kardja? Zangetsu mindig ki van engedve. Ebből az jön le hogy Kenpachié is. Én úgy gondolom hogy mikor Kenpachi előhívta először a kardját, tehát mikor az "megszületett" már alapból Shikai formában lehetett. Kenpachi pedig sok szempontból kivételes shinigami. Ő az egyetlen Shinigami, aki kapitány és nem tudja a kardja nevét. Miért ne lehetne pont ő az akinek név nélkül sikerült Shikait elérnie? Mosolyog 
Naplózva


"Mindezek a pillanatok elvesznek az időben, mint könnycseppek az esőben."
asthi
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 1193

十三


« Válasz #5974 Dátum: 09 nov 07, 22:24:10 »

Ez lehetetlen. Figyelmeztetés Hidd el h. nincs Shikaija emlékszem h. többször monták az animéban ő az egyetlen kapitány aki nem tud shikait és bankait használni. Zaraki  egy szipmla kardot használ...Mivel a gazdája nem hallja a nevet. S sztem Moontiger által belinkelt manga jelenetek elég jól bizonyítják h. nincs kiengedve aza a kard.
Akkor miért mondják azt hogy Zangetsu olyan mint Kenpachi kardja? Zangetsu mindig ki van engedve. Ebből az jön le hogy Kenpachié is. Én úgy gondolom hogy mikor Kenpachi előhívta először a kardját, tehát mikor az "megszületett" már alapból Shikai formában lehetett. Kenpachi pedig sok szempontból kivételes shinigami. Ő az egyetlen Shinigami, aki kapitány és nem tudja a kardja nevét. Miért ne lehetne pont ő az akinek név nélkül sikerült Shikait elérnie? Mosolyog 
Csak Ichigo mondja akiről kiderül h. elég műveletlen Zanpakuto ügyben. Az utolsó elmélet pedig spekuláció ami lehetséges de nincs bizonyítva egyenlőre.
« Utoljára szerkesztve: 09 nov 07, 22:28:42 írta asthi » Naplózva

Vallom hogy: "Az ember nem juthat semmihez anélkül, hogy adnia ne kelljen valamit cserébe, amit megszerzünk, azzal valami egyenértékűt elveszítünk, ez az egyenértékűség elve."
MoonTiger
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1090


Hivatalos Tigris imádó


« Válasz #5975 Dátum: 09 nov 07, 22:39:08 »

Mondjuk aláírom, hogy kényes téma Zaraki shikaija. Láttam olyan angol fórumot, ahol kb. 100 oldalas vita alakult ki, de nem tudtak dőlőre jutni :p
Naplózva

asthi
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 1193

十三


« Válasz #5976 Dátum: 09 nov 07, 22:44:58 »

Hát nem tom nekem elég egyértelmű h. nincs shikaija. Sohasem merült fel bennem h. kiengedve hordaná a kardját. Én úgy hiszem h. Zaraki azért ilyen erős mert angy a lélekenergiája sem több sem kevesebb egy állat. Nevet Éééés imád harcolni, harcolni és harcolni...
« Utoljára szerkesztve: 09 nov 07, 22:45:37 írta asthi » Naplózva

Vallom hogy: "Az ember nem juthat semmihez anélkül, hogy adnia ne kelljen valamit cserébe, amit megszerzünk, azzal valami egyenértékűt elveszítünk, ez az egyenértékűség elve."
rondár
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1739


"There can be only One."


« Válasz #5977 Dátum: 09 nov 07, 22:47:59 »

Akkor valószínűleg mi sem fogunk. Nevet Mindegy, én úgy gondolom hogy van neki, és hiszek Kubo állításának. Mosolyog
Naplózva


"Mindezek a pillanatok elvesznek az időben, mint könnycseppek az esőben."
Bontakun
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 237


Bonta


« Válasz #5978 Dátum: 09 nov 07, 23:02:44 »

animében van egy olyan rész amikor megkérdezi a kardja nevét, de az nem válaszol
Naplózva

Bence0206
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 76


« Válasz #5979 Dátum: 09 nov 08, 01:18:30 »

szerintem is hülyeség h Zaraki-nak van shikai-a mivel nem ismeri a nevét a kardjának igy nem tudja "feloldani".

bár ezt a onemanga-s linket nem nagyon értem mivel ott ír vmilyen "Zaraki kiengedett formájáról".

Szerintem Zaraki csak  magát a kardot használja tehát ennyi erővel elvehetné egy másik taicho-tól a kardját és ugyanannyit érne vele...
Tud még kendo-t vagy mit de az a kétkezes harctechnika ami nem zanpi-képesség....


(Kenpachi vs Ichigo-nál ugye mondja Ichi h ő kölcsönveszi Zangetsu erejét és együtt harcol vele, erre meg mondja Kenpachi h a zanpik csak harci eszközöt és ez az egész ahogy ő fogalmazott BULLSHIT)
« Utoljára szerkesztve: 09 nov 08, 01:23:01 írta Bence0206 » Naplózva
Ben
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 297


« Válasz #5980 Dátum: 09 nov 08, 01:34:33 »

Kenpachi azt mondja ez a valódi formája a kardjának és nincs rajta semmilyen pecsét amit fel lehetne oldani, közben meg Ichigo és Zangetsu hallotta, ahogy a kardja ott visít, de Kenpachi nem hallja, mert nem is akarta. Amikor utána meg persze kérdezte a kardja nevét, az nem válaszolt. Kicsit a kardja is olyan lehet mint ő maga, öntörvényű és most ennyi idő után már nem is akar együttműködni. Yoruichi viszont azt mondja hogy minden zanpakuto-nak van bankai-a, lehet hogy Zarakinak nincs Shikai,de bankai-a lehetne, ha valaha megtudja a nevét. Végülis a Shikai csak részleges feloldás, a nagy lélekenergiája miatt meg lehet nem tudja részlegesen feloldani/lezárni, de a maximális feloldás működhet.

Én külföldi fórumon olyat is olvastam, hogy Kenpachi állandóan bankaiban van, de sztem ez nem működne a kard nevének ismerése nélkül.Meg ugye itt van az az eset, hogy a kardja szólítja, csak ő nem hallja.
Naplózva

"Every one of us is dead by birth. The end is always there, before the beginning."
Dancsa
Szerver-admin
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5262


_@_/˘˘ Dancsassassin^^


« Válasz #5981 Dátum: 09 nov 08, 10:16:31 »

Kezdjük az elejről: Van ugye a zanpakutou... Annak az erejét lepecsételik... Shikai: ennek a pecsétnek a részleges feloldása. Bankai:  teljes feloldása.
Ezek alapján ő folyamatos bankaiban van.

(Idáig én is a no shikai pártján voltam, de meggyőztek a belinkelt mangaoldalak.)
Naplózva


Animeplanet
Egykori Petrikes, jelenleg ELTE-IK-s=)
--
Tudom mi a különbség a ö és a hosszú társa között, csak nem müködik nálam mindig a gombXD
Bence0206
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 76


« Válasz #5982 Dátum: 09 nov 08, 10:23:24 »

tehát azt mondod Dancsa h Kenpachi folyamatosan Bankai-ban van?

de akkor miért mondja mindenki hogy ha Kapitány akarsz lenni tanuld meg a Bankait, mert ez egy alapvető követelmény.
Kivétel Kenpachi mert ő az előző Kapitányt megverte Duel-ben és így kapta meg.
(mert ugye 3 útja van a kapitánnyá válásnak[Dancsa-nak kijavítva Nyelvesít])
« Utoljára szerkesztve: 09 nov 08, 11:02:48 írta Bence0206 » Naplózva
Dancsa
Szerver-admin
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5262


_@_/˘˘ Dancsassassin^^


« Válasz #5983 Dátum: 09 nov 08, 10:55:21 »

Csak hogy kicsit kötekedjekXD.. 3 módja van a kapitánnyá válásnakXD
A manga szövege, és egy kis gondolkozás után erre jutottam...  Az hogy ezt mondják lehet az miatt, hogy Kenpachi kardja kivételes. Azt igazából nem lehet belesorolni a shikai-bankai rendszerbe...Annak a kardnak csak ez a állapota van. nincs lepecsételt, shikai, bankai formája...  Annak ez az egyetlen formája... (<-de mivel nincs lepecsételve, így mindig teljes erején van.)
Naplózva


Animeplanet
Egykori Petrikes, jelenleg ELTE-IK-s=)
--
Tudom mi a különbség a ö és a hosszú társa között, csak nem müködik nálam mindig a gombXD
asthi
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 1193

十三


« Válasz #5984 Dátum: 09 nov 08, 11:19:22 »

Sztem Zaraki simán lélekenergiával nyomja.Bár Dancsa okfejtése elgondolkoztató. Amíg Rukiának nincs shikaija addig csak egy sima kardja van nemdebár? S amíg nem tudja a nevét addig nincs benne semmi plussz dolog. Ha Zaraki kardja lepecsétlenül így vmilyen szinten lenne akkor a legerősebb shinigamik azok lennének akik nem tudjáka  akarduk nevét mert akkor rögtön a legerősebb formában van? ...
Naplózva

Vallom hogy: "Az ember nem juthat semmihez anélkül, hogy adnia ne kelljen valamit cserébe, amit megszerzünk, azzal valami egyenértékűt elveszítünk, ez az egyenértékűség elve."
Oldalak: 1 ... 397 398 [399] 400 401 ... 1000
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!