24 máj 17, 09:59:50 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 772 773 [774] 775 776 ... 847
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fairy Tail manga  (Megtekintve 1778193 alkalommal)
0 Felhasználó és 3 vendég van a témában
Csabi28
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Szikla Falu Rejtett Szikla Falu

Hozzászólások: 1594


Badass level is over 9Raditz


« Válasz #11595 Dátum: 15 szep 11, 13:48:09 »

Idézet
Jon97
Azok sokkal jobban zavarnak, ha valaki a mangában csak az ellenfél felhypolása miatt olyan állításokat mond, hogy: "0% az esély a győzelemre" (most mondta Levy), "az elemi négyes a 4 S-osztályú mágusunkkal ér fel "(amikor Erza ezt mondta, vajon kicsit, vagy nagyon volt részeg? Vagy ennyire túlbecsülték a Phantom Lorde-ot, hogy az elemi négyest Luxusék, meg, te jó ég, Gildartz szintjére tegye? Nevet )

Igen, ebbe már én is belegondoltam elég sokszor, de erre 2 magyarázat van, lehet.
-Az első: Mashima csak a Mennyország Tornyáig tervezte el a FT mangát (nem összetéveszteni az animével, ahol 1 évad lett volna, de az a Laxus ellenes harcokig! ) és az addigi fejezetig tényleg ott voltak a legerősebbek között (mert ugye Jose mester és Gérard voltak csak utánuk erősebb falatok, meg talán Gérard három bérgyilkosa)
-Második: Ahogy te is írtad, valószínűleg Erzáék nem voltak teljesen tisztában a Phantom erejével. Abban a céhben kétségtelenül Gajeel és a négyes volt a mesteren kívül a legerősebb, tehát ezért is adhatott nekik S osztályt, de a Fairy Tail-ben ugye Makarovnál magasabban van ehhez a szinthez az átugrandó léc Mosolyog Mondjuk így már három indok is van.

Egyébként Laxus -ha a történet legelején még talán nem- de időközben SS osztályú mágus lett csakúgy, mint Gildarts Mosolyog http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/165/20 Azért nem mindegy mennyi S szerepel és főleg nem a Fairy Tail céhbe, mert itt alaposan meg kell dolgozni a titulusért Mosolyog
(A Spriggan 12 tuti SSS szinten van)

Visszatérve a dologra, engem inkább az zavar, hogy sose egy átlagos fiú a főszereplő ezekben a mangában, mert ha nem is az elején, időközben kiderül róluk, hogy vagy az apjuk vagy vki más a családban a sorozat egyik legerősebb személye. De most így belegondolva nem is igen tudok olyan shounent felhozni, ahol ez nem így lenne.
Fairy Tailben ugye Igneel tanította Natsut, az (egyik) főellenség (volt?) öccsét. Ráadásul a Fairy Tail céh tele van emberfeletti lényekkel és dolgokkal.
Off : One Piece-ben ugye Luffy apja és nagyapja tudjuk kik és én még az anime jó sok részéig nem tudtam, hogy a D ilyen nagy dolog lesz (talán Logoutownban esett le)
Bleach-ben ahogy előttem is írták, Ichigoban a sorozat összes faja megtalálható és a szülei se voltak akárkik.
Hitman Rebornban Tsuna a legerősebb maffiacsalád, a Vongola 10. örököse és az apja, nagyapja szintén nagy nevek.
Hunter x Hunter, Yu yu Hakusho: ugyanaz a szisztéma, bár talán az utóbbinál komolyabb a főszereplő apja.
Még a Dragon Ballban talán annyira nem komolyak Goku családtagjai (Bardock erős volt, de nem tudott mit kezdeni Freeza-val és amikor megtudtuk, hogy ki is Goku apja, aztán kb. el is felejtődött azonnal a történetben, Raditz meg egy senki volt a későbbiekben), itt igazából talán csak azt lehetne felhozni, hogy a Dragon Ball Föld Bolygójának megmentője, nem is földi élőlény, hanem egy földönkívüli faj tagja.
Ezért is szerettem még régen Narutoban Rock Lee jeleneteit. Ő tényleg egy átlagos, sőőőt, egy átlag alatti karakter volt, akinek a családjában sem volt egy komoly szereplő sem, mégis rengeteg edzéssel elég sokra vitte az életben Mosolyog Utólag belegondolva, kár, hogy nem ő volt a főszereplő.
Off vége.

Szóval jól esne már a kicsi szívemnek egy olyan shounen, ahol a főszereplő saját erőből és mindenféle családi vér nélkül jut el a céljáig és győzi le az ellenfeleit. (A sorozat elején még egy hangyával se bír el, de aztán ő lesz a hős [bár ne a világ hőse, elég csak egy falu vagy város is, utálom, hogy az összes shounen ide lyukad ki végül] )

Hozzászólva az aktuális témához, szerintem is vissza fog térni Ivan valamilyen formában, mert hát Laxus apja és Makarov fia, muszáj lesz megtérítenie Mashimának ikszdé De ugye a Fairy Heart-ról is tud valamennyit, szóval én el tudom képzelni, hogy a másik kontinensen látjuk majd újra, ahol besúgó lesz. Ehhez meg jó lenne aztán az, amit Jon mondott, hogy a harc közepén ő ellopná a FH-ot.

@Tilon: Logikus javaslat, de lehet Mashima akkor még ki sem találta a Fairy Heart-ot (sok mindent csak utólag hozott be és most próbálja visszamenőleg kimagyarázni), hisz visszagondolva, Mavis elsőnek a Tenrou szigeten jelent meg, azelőtt nem nagyon volt róla szó és főleg nem az alagsorról. Egyébként Gajeel tönkretette az első céhépületet, de Makarov gondolkodás nélkül beleegyezett a "fiainak" segítségébe, hogy újjáépítsék a céh épületét. Azért valljuk be nehéz elhinni, hogy Gajeel "véletlenül" pont nem rongálta meg az alagsort és ezzel együtt Mavis lachrimáját és a tilalom ellenére egyik céhtag sem nézett be/ vette észre az alagsor titkát. Ja és a 7 év alatt amíg le volt foglalva a céh senki sem nézett be oda, vagy a Tartaros történésekben Seilah bombája, ami 500szor erősebb volt, mint a Jupiter http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/368/7 az sem sértette meg egyáltalán az alagsort... Milyen kemény lehet már akkor Mavis kristálya és volt valamilyen varázsképlet vagy akadály, ami "láthatatlanná" tette az emberek előtt? Mert én ilyenre nem emlékszem.
Szóval azért látszódik, hogy Mashima nem tervezett el mindent a legelején (nem egy Oda), ezért merülhetnek fel ezek a logikai furcsaságok. Meg hát Hades alapból Zerefet akarta megszerezni, az is lehet, hogy félt Mavis irányíthatatlan erejétől (mintha a legnagyobb fekete mágust könnyebb lenne volna irányítani, jó volt neki emlékezetkiesése tudom, de attól még Zerefről beszélünk) ezért inkább nem is foglalkozott vele annak ellenére, hogy később a gonosz útra lépett.

Mindezt félretéve tetszenek a mostani fejezetek és ha nem ütnek le 1v1-ben 1-2 fejezet alatt minden Pajzsot, hanem jó sokáig benne lesznek és rendesen megizzadnak ellenük, akkor egész jó kis ív lesz ez. Talán Natsu hatalmas Power Up-ja hagy némi keserű ízt a számban...
« Utoljára szerkesztve: 15 szep 11, 13:58:55 írta Csabi28 » Naplózva

AFR
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 75


« Válasz #11596 Dátum: 15 szep 11, 14:47:43 »

Arra nem gondoltatok h lehet Hades azért akarta Zerefet h megszerezze az Egy mágiát (mint ahogy mondta is) és azzal akarta megmenteni Mavist?

Ha jól emlékszem mágiával volt védve az alagsor melyet lehet még Purehito készített és valószínű (talán volt említve is nem emlékszem) csak akkor találod meg ha tudod h ott van

Egyébként Odának is volt olyan bakija amit egy arcon belül csinált pont mint Mashima a Gazille olyan erős mint Gildartz dologgal
Naplózva
Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #11597 Dátum: 15 szep 11, 14:47:58 »

Na igen Csabi, a shonen hősök kétségtelenül hasonló sémákra épülnek, de én azt vitattam, hogy átlagosnak vannak beállítva. A FT-ben, a Narutoban, és a One Piece-ben is, már a legelső fejezetben különlegesnek vannak ábrázolva, szerintem.
Szerintem nyilvánvaló, hogy kell legyen valami mágikus akadály a FH körül, máskülönben már rég rá kellett volna találjanak (meg el is kellett volna pusztulnia párszor).

Egyébként Odának is volt olyan bakija amit egy arcon belül csinált pont mint Mashima a Gazille olyan erős mint Gildartz dologgal
Mire gondolsz?
« Utoljára szerkesztve: 15 szep 11, 14:48:59 írta Jon97 » Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
AFR
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 75


« Válasz #11598 Dátum: 15 szep 11, 15:18:10 »

Enies Lobby

CP9 Douriki:

Lucci 4000
Kaku 2200
Jabura 2180
Blueno 820
Kumadori 810
Fukuro 800
Kalifa 630

Zoro és a többiek nem tudtak Luffy Gear Second és Third technikáiról és mégis azt mondják h ha valamelyikőjüknek van esélye Lucci ellen az Luffy
És addig is egyértelmű h Luffy a legerősebb a csapatban (Gear nélkül)
Zoro legyőzte Kakut aki 2200-as
Luffy azt mondta Bluenonak h nem tudja legyőzni (pontosabban h így nem elég ellene) és a Seconddal bedarálta
Ezekután viszont tartotta magát Second nélkül is Lucci ellen

Tehát a harcok és elhangzottak alapján Blueno erősebb Kakunál pedig Kaku ereje kb. 2,6-szor nagyobb

Remélem sikerült értelmesen leírnom Nevet


UI.: Megfigyeltem h ha egy történetbe az erőre számokat hoznak be az mindig ellentmondáshoz vagy irrealitáshoz vezetnek
« Utoljára szerkesztve: 15 szep 11, 15:19:44 írta AFR » Naplózva
Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #11599 Dátum: 15 szep 11, 15:52:37 »

Nem emlékszem pontosan, de ott Zoro nem valami mentális dologról beszélt? Hogy Luffy mindig megérzi, hogy ki a legerősebb. És az ellen mindig ő áll ki. Nem biztos, hogy ott csak a fizikai pontokról beszélt. Ettől függetlenül ja, elhiszem, de hát arra talán még Oda sem képes, hogy tökéletesen lehozzon 800 fejezetet Nevet
Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
AFR
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 75


« Válasz #11600 Dátum: 15 szep 11, 16:28:05 »

Az is volt említve de az is h csak Luffynak van esélye Lucci ellen

Hát igen az nem is várható el csak tőle furcsa volt h ezt ellőtte egy arcon belül

mert ha közben eltelik 100-200 fejezet megérteném

na mind1 ez máshova való lenne mostmár  Nevet
Naplózva
Senais
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 137


Erza Scarlet


« Válasz #11601 Dátum: 15 szep 11, 19:58:27 »

Mikor Gildartzot vitte le makarov, tisztán látszott, hogy mágiával védett a dolog és vszg úgy van, mint mavis éteri megjelenése, hogy csak azok láthatják, akiken ott a FT jele.
Szerintem azzal, hogy egy-egy szereplő erejét felhypolják másik szereplők (hiszen biztos, hogy érzelmek és kapcsolatok is beleszólnak egy-egy döntésbe), nincs semmi baj. Honnan is ismerhetné egy mangában szereplő a teljes kontinens mágiusainak erejét. Szóval amíg nem hivatalos kézikönyvet cáfoltat meg Mashi egy-egy általa kreált szereplővel, addig nekem nincs bajom ezzel.
Az, hogy az Phantom elemi négyese S-osztályú, szerintem simán lehet azért, merthogy mint alapjában mindennek, van két végpontja: x és y erőszint között vannak az S-osztályúak, közöttük is vannak gyengébbek és erősebbek. Pl. Kana 5x volt a FT S-osztályért folyó vizsgán, mert megrekedt egy szinten. Na meg minden céh a saját szabályai szerint nevez ki S-osztályú mágusokat. De eleve úgy gondolom, hogy a FT-ben is kérdéses, hogy azért volt S-osztályú vizsga, mert épp megváltak az egyiktől (Luxus), korábban meg azért, mert Mirajane ereje Lisana eltűnésével eltűnt, azaz hogy mindig legyen 3 S-osztályú a FT-ben.
Szerintem a Fairy Tail nagyon is következetes, én nagyon élvezem (ez fogott meg benne leginkább), hogy úgy meséli el a jelen eseményeit, hogy az mindig a fő(bb)szereplők (nem is kicsit epic vagy éppen tragikus) múltjának a következményei.
Naplózva

"Láncaid lehulltak s im azontúl soká
Félve lépdel lábad, amikép megszoká."
AFR
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 75


« Válasz #11602 Dátum: 15 szep 11, 20:51:19 »

Amikor volt azt mondták h minden éveben szokott lenni de nem mindig mennek át rajta
Azért volt 5 S a céhben mert a többieknek nem sikerült mint Kanának

Azóta meg valszeg nem telet még el 1 teljes év a feloszlásig és ezért nem lett pl.: Natsu S osztályó
Naplózva
Rednote
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 45



« Válasz #11603 Dátum: 15 szep 12, 11:22:14 »

Natsu kezéről eszembe jutott ez:
http://naruto-kun.hu/manga/mangas/Fairy%20Tail/361/Fairy_Tail_361_19.png

Nem lehet, hogy ez vmi reakciót indított be nála? Vagy itt jött rá vmi technika alapjára, mert nem mondták, mi a trükkje annak, hogy nem robbant cafatokra..
Naplózva

"I believe i can fly"
AFR
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 75


« Válasz #11604 Dátum: 15 szep 12, 12:24:50 »

Azt nem hinném

mert nem csak a karjával csinálta

a trükk meg az lehetett h a robbanás közben eszi meg a lángot így minimális a sérülés
Naplózva
Tilon
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 4169



« Válasz #11605 Dátum: 15 szep 12, 15:25:33 »

Szóval jól esne már a kicsi szívemnek egy olyan shounen, ahol a főszereplő saját erőből és mindenféle családi vér nélkül jut el a céljáig és győzi le az ellenfeleit. (A sorozat elején még egy hangyával se bír el, de aztán ő lesz a hős [bár ne a világ hőse, elég csak egy falu vagy város is, utálom, hogy az összes shounen ide lyukad ki végül] )
Most kb leírtad a HSDK-t. Nevet

Az S rangot nagyon relatív, mert nincs hivatalos vizsga, minden céh saját magát értékeli. Ez alapján engedik a tagoknak, hogy S rangú küldetést vállaljanak. Szóval így oldják meg, hogy a gyengébb tagok nehogy belehaljanak a küldetésbe, amivel a céh hírnevét is rontják. Óh, a régi szép megbízásos részek. Hümm-hümm Ezért is lehetett, hogy a Phantom Lordnak ott volt az elemi 4-es, akik S osztályúak voltak, mégis feltörölték velük a padlót. Mondjuk Aria tényleg veszélyes volt.
Naplózva

"Rossz szerencsét hoztam." (Black Cat)
"Nézz rám! Nézz rám! A bennem lakó szörnyeteg már ilyen nagyra nőtt!" (Monster)
Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #11606 Dátum: 15 szep 12, 16:15:00 »

Aries, nem? Arya az más világban van Nevet
Mi az a HSDK?
Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
Zazuage
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Válasz #11607 Dátum: 15 szep 12, 16:25:16 »

Aria volt az elemi négyes "lég" tagja, a mennyek Ariája aki kiiktatta Makarovot is
Naplózva
zsandris1
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 106



« Válasz #11608 Dátum: 15 szep 12, 17:01:52 »

Jon97: http://kenichi.wikia.com/wiki/History's_Strongest_Disciple_Kenichi_Wiki
Naplózva
Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #11609 Dátum: 15 szep 12, 19:05:04 »

Aria volt az elemi négyes "lég" tagja, a mennyek Ariája aki kiiktatta Makarovot is
Tudom kire gondolt, de totál úgy rémlett, hogy Aries a neve. Bocsi, benéztem.
Zsandris1: Köszi szépen.
Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
Oldalak: 1 ... 772 773 [774] 775 776 ... 847
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!